Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Branże: Biura rachunkowe

Wczoraj zanoszę na recepcję na czwartym piętrze w CBK wypowiedzenie. Dwie kopie, ja na obu podpisanych, jedną koleżanka z recepcji bierze i wkłada w jakąś kopertę, ja proszę o pokwitowanie odbioru na mojej kopii. Jakiś podpis, może być pewnie i pieczątka. Koleżanka na recepcji mówi, że one mają zabronione składać takie podpisy. No i nie może podpisać. Zostaję z jedną kopią wypowiedzenia umowy o pracę, na której jest co prawda data, ale tylko ja jestem podpisany. Kazała mi jeszcze raz się potem podpisać na tej kopercie, do której wkładała ich już kopię. Czy Scott Newman wie, że panie na recepcji mają zakazane podpisywać odbiór wypowiedzenia umowy o pracę? Ciekawe czy Scott zna prawo jakie obowiązuje w tym dziwnym kraju. Przecież to się nadaje na artykuł do gazety ;o.

Nikczemnik
@-1

Mogles mejlem od razu wysłać do menadżera/HR, po co tyle zachodu;)

Drmaat
@-1

Recepcja nie jest upoważniona do podpisywania takich dokumentów, tylko HR. To ze dajesz to na recepcje nic dla ciebie nie znaczy - do momentu gdy HR tego nie dostanie

Anon

Hejka, Wie ktoś może coś o podwyżkach podstawy po awansie na A2 lub SA od nowego roku? Słyszałem, że miało się coś zwiększyć w porównaniu do wynagrodzenia proponowanego do tej pory. Ktoś może ma dostać awans w najbliższym czasie i wie już jakie będzie wynagrodzenie?

@Anon

Nic. A2 5250 brutto SA 6920 brutto. Nie bedzie zadnych podwyzek.

SA
@Olo

Ja będę SA od stycznia, na aneksie mam 7,5k brutto, nie negocjowałem wyższego wynagrodzenia, a wątpię żeby sami z siebie dali mi więcej niż absolutne minimum, więc może coś w tym jest...

@SA

Wszystkie widełki a1/a2/sa poszły w górę więc po awansie od czerwca tego roku każdy dostaje większą kwotę. Jak sie nie myle 7500 brutto SA A2 5600 brutto A1 ma entry 4400

@Off

A officer bez zmian? 11k brutto?

jak to
@Off

nie sadze, ja dostalam awans na SA w pazdzierniku i mam 6920 brutto a nie 7500. czyzby mnie (usunięte przez administratora)

@jak to

Pewnie dotyczy to awansów z dniem 1 stycznia. A wiadomo coś o premiach? Czy choć porównywalne z tym co w BBH się szykuje?

@Off

Czekaj, czekaj. Czyli nowy SA dostanie wiecej niz taki z 2 rocznym stazem pracy? Czy wyrownaja dla wszystkich?

@Olo

Wyrównanie było tylko dla a1, więc tak, nowy SA zwykle dostaje więcej niż taki z 2 letnim stażem pracy.

@jak to

To chyba wniosek jest z tego taki że wszystko zależy od departamentu, managera itd czyli tak jak powinnismy interpretowac większość komentarzy na tym forum. Znam departamenty gdzie podane wyzej kwoty byly effective juz od czerwca na wszystkie promo.

@Off

Jak to mozliwe, ze A2 awansowana na SA dostanie wiecej niz SA z 2 letnim stazem pracy?

Po tcp starzy SA będą mieć pewnie więcej niż te 7.5 tys

@Mike

Bzdura. Powiedzmy, ze ktos dostal awans na SA w Q4 2019. Wtedy mial 6920 brutto. W roku 2020 nie dostal podwyzki inflacyjnej, bo przy awansie w Q4 jej nie ma. Czyli pracowal caly 2020 za 6920 brutto. Zeby w 2021 miec wiecej niz 7,5k brutto musialby dostac podwyzke rzedu 8,5%!

Hultaj
@Olo

No i tym samym wyrównaliby efekt oficjalnej inflacji więc nie byłoby to nic nadzwyczajnego

@Hultaj

Bez szans, zeby taka podwyzka byla. Tutaj sa podwyzki rzedu 2-4%

Paula

Hej, Wytlumaczy mi ktos prosze o co chodzi z ta zmiana w Luxmed od 1 lutego?

@Paula

A co było w wiadomości bo ja nic nie dostałam?

Paula
@Macierzyński

Ze przechodzimy na pakiet Gold. Czesc opini mowi, ze to downgrade.

ss
@Paula

Oczywiście, że Downgrade - z pakietu VIP na GOLD. W VIP większośc lekarzy do 24h, prawie każde badanie za darmo. ŹLE SIE DZIEJE widzę :)

Szok
@ss

A opieka dentystyczna zostaje na takich danych warunkach ?

Super. Ludzie odchodza, a oni dalej wszystko tna :D

@Paula

Ja się zastanawiam czy źle patrzyłam na to, czy pakiet dla partnera był bezpłatny, a teraz będzie płatny? Ktoś coś wie?

@Ania

No tak

Zenada
@Paula

Brawo, niech się firma szykuje na kolejną fale zwolnień po nowym roku. Podwyżek nie będzie, benefity obcinają, nie wiem na co oni liczą.

@Olo

A czy pakiet dla męża i dziecka też będzie płatny?

Anka

To pewne i potwierdzone?

@Anka

Tak. Byla juz komunikacja

Lux
@Ania

Pakiety nadal mają być opłacane przez pracodawcę.

Nickitka
@Olo

Gdzie tak niby jest? Na Sharepoincie jest tylko zakres cenowy od 02.2022 ale jest opisane ze wszystkie pakiety opłaca pracodawca.

Tom

Czy podczas rozmów z SA na Officera ktoś negocjował i ile udało się wywalczyć (ew.jakie argumenty)? Zakładając, że dają dolne widełki podczas awansu wewnątrz. Jeśli nie State w Krk to którą korpo polecacie dla kogoś z dośw w investor services/transfer agency - praca zdalna na 100% najlepiej plus na ile można liczyć na ranku supervisor, manager

typowe rekrutacyjne

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy

Czy firma przewiduje jakieś dodatki na święta np: bony. Czy bywało coś takiego kiedyś?

jpa
@Nowy

dostałeś przecież social fund, niczego więcej nie oczekuj XD

@jpa

To faktycznie słabo wypada na tle konkurencji :)

@Nowy

Czlowieku. Ty masz byc low cost. Masz klepac za psi grosz i nie marudzic. State Street nigdy nie byl konkurencyjny i nigdy nie bedzie.

Nie wiem czy to jest norma w kazdym zespole ale w tym, w ktorym pracowalem bylo ze pare osob z defektami fizycznymi typu wielki leb, garb, otylosc brzuszna, lysienie, ktorzy probowali zastraszac normalnych pracownikow.

Nick2

Tak i jeszcze na policję ich zgłaszałeś i mieli problemy, a ty się później leczyłeś i już tu nie pracujesz - wiemy.

Ahahahaaha
@Nick2

Nie kazdy wyglada dobrze w garniturze haha

Who knows

Jakich pytań można spodziewać się na rozmowach do awansu? Z A1 na A2 i z A2 na seniora

I know

Od kiedy mozesz zaczac?

...
@Who knows

zależy od działu, głównie o FDP pytają - czym lepsze tym szybszy awans i większa kasa

Ciekawe
@...

Fdp ? Chodzi o ten kurs na workday?

Know know
@Who knows

To wszystko to jest fikcja, jak im się pali grunt pod nogami to dostaniesz, a jak nie ma miejsca to będzie ciężko. Pytania zawsze można dobrać pod te 2 scenariusze.

socialfund

co z social fundem? miał być wypłacony do 15 grudnia

Miedzy 15.12 a 30.12

Prac
@socialfund

Dzizas, kogo tu zatrudniaja. Ludzie czytac nie potrafia i jeszcze tworza z tego problem

Peak
@Prac

Btw, dostal ktoś dziś już kasę? :D

Kiki
@socialfund

Ja kasę dostała dzisiaj na konto.

Olii
@Peak

Tak

@Prac

Ostatnie pół roku to same (usunięte przez administratora) Nie mają absolutnie żadnej wiedzy excelowej, o finansach nie wspomnę. Zamieniają doświadczone osoby na przygłupów a później rodzi to problemy w zespole.

Zmien prace

To zmien miejscu pracy finansowy geniuszu.

Kiedy ten social fund? Musze asap zlozyc wypowiedzenie.

Xx
@Piotr

W zeszlym roku bylo 16.12

@Piotr

Jest, kasa wpadła na moje konto dzisiaj.

Morti

Czesc, wiadomo cos na temat pracy zdalnej, kiedy powrót do biura, w jakim zakresie ? z tego co wiem, to mialo byc to dzis poruszane na meetingu ze Scottem. Podzielcie sie info

Kierowniczka
@Morti

Na razie w związku ze wzrostem zachorowań nie ma ciśnienia żeby pracować z biura.

Najlepszym przykładem low cost jest sprzęt komputerowy :)

Waaaaaa

Czy Firma przewiduje jakieś rekompensaty zwiazane z inflacja i Polskim Ładem ? Czy Management poruszał te kwestie ?

Awwww
@Waaaaaa

Tak. Nie będę obniżać pensji. To co zyskasz w związku z Polskim Ładem jest twoje.

Alojzy z Sanoka

Czytam wasze wpisy - polskie niedojdy robiące za miske ryżu u amerykańskiego Pana i tak się zastanawiam co wy chcecie robić w swoim życiu za 5 czy 10 lat? Deadliny, calle i inne straty pierdaty. Dociera do was że ta praca jest zbędna i w sumie nikomu niepotrzebna? Do swidania albo bye

@Alojzy z Sanoka

Mysle (calkiem powaznie) ze szpitale psychiatryczne beda pelne tych ludzi z korpo.

Metahero
@Alojzy z Sanoka

Twoj wpis nieco humorystyczny, niemniej sam uwazam na serio, że pewna czesc tych ss pracownikow bedzie u psychiatry albo u psychologa za iles lat.

Ehhh
@Alojzy z Sanoka

A Ty co bedziesz robil za 10 lat? A moze napiszesz co robisz teraz? Na pewno cos wielkiego i potrzebnego! Wyobraz sobie, ze czesc ludzi pracuje, bo musi oplacic rachunki i Wywalone ma na to czy ta praca jest potrzebna komus czy nie. Życie zaczyna się po pracy. A skoro dla Ciebie nie, to chyba Ty powinieneś udać się do psychiatry. I szczerze polecam. Bo tez tak mialam. W super polskiej eko firmie ktora robi wielkie i potrzebne rzeczy. I szczerze wole to amerykanskie korpo, ktore mi hajs na czas wyplaca przynajmniej niz gównia*** polska pseudo korpo. Pozdro i zajmijcie sie zyciem po pracy, a nie spuszczaniem nad tym, ze ktos jeszcze pracuje tam gdzie Wam nie wyszlo :)

@Ehhh

Tylko problem jest w tym, ze większość ludzi w SS nie ma życia po pracy. A to dlatego, ze klepią kilkanaście godzin dziennie. Wypłacanie hajsu na czas to żadna podnieta, nie tylko SS tak robi. I dla niektórych osób ważnym jest, czy dana praca którą wykonują ma sens. A to dlatego, że większość ludzi nie planuje spędzić w SS całego życia, tylko trochę rozwinąć karierę, a żeby to zrobić, to trzeba się w pracy uczyć rzeczy, programów czy procesów, które są gdziekolwiek na świecie poza SS wykorzystywane.

MM
@Mehhh

Co za bzdury. Nie masz zycia po pracy to wina firmy...

@MM

Za 3 czy 4 tys to za bardzo z pasjami poza praca nie idzie poszalec. Chyba, ze Twoja pasja jest zbieranie zlomu lub puszek.

@MM

Czyli chcesz powiedzieć, że z góry ustalone po 12 godzin dziennie w grafiku, plus nadgodziny to nie jest wina firmy? To, ze niby jest BWS a i tak nie ma kiedy odebrać tych nadgodzin bo nie ma ludzi bo stad wypieprzają to tez nie wina firmy? Czyli de facto non stop w robocie, a już nie mówię co się dzieje z oficerami, bo oni na zadaniowym to już przecież mogą rąbać ile wlezie bez rejestrowania nadgodzin. Człowieku, w tym qrwidołku pracownikow zmuszano do BWS i shiftów po kilkanaście godzin, i byłem świadkiem jak koleś nie mógł wyjść dzieci odebrać ze szkoły. Chyba, że Ty rozumiesz weekend jako posiadanie życia po pracy, to już inna sprawa.

MM
@Mehhh

Nie, ale nigdy się nie spotkałem z żadnym z tego co piszesz. Nadgodzin mam w miesiącu 2-3, bez problemu z odebraniem i pierwsze słyszę o 12 godzinach w grafiku i nie wierzę w twoją historię,

@MM

Te rzeczy, ktore tutaj pisza to akurat prawda

@MM

Nie zależy mi na tym żebyś mi wierzył. Ja natomiast wierzę Tobie ze możesz żyć w niewiedzy. Możliwe ze jesteś szczęściarzem i trafiłeś do fajnego zespołu i nie wychyliłeś nosa spoza niego. Może pracujesz 2 miesiące i jeszcze jesteś pełen entuzjazmu. Ja pracowałem w kilku miejscach tej dziury i fakt, zdarzają się dobre zespoły ale to jest jakiś malutki procent. Nie słyszałeś nigdy o 12 godzinach ... 12 to jest jeszcze spoko. Może zapytaj gdzieś tam u siebie za co Stejt dostał ogromną karę finansową kilka lat temu od PIP? Może poczytaj komentarze ludzi na tym forum, zapytaj osobę udzielającą exit interviews o powody odejścia z firmy?

@MM

A napisałbyś gdzie konkretnie pracujesz w SS?

E.
@Ehhh

O to, to! Ja też już popracowałam parę lat w polskich firemkach, podziękuję, wolę to straszliwe amerykańskie korpo :D

Kaczor
@Alojzy z Sanoka

W pełni się zgadzam, nawciskali mi znajomi z corpo, że jak pracować to tylko w czymś takim bo pewny pieniądz. A tak to na prawdę państwo w państwie, co z tego, że dostanę 800zł niż na kasie w biedrze jak praktycznie jesteś (usunięte przez administratora) Nawet gorzej, bo (usunięte przez administratora) był karmiony. I tak wytrzymałem 2 lata (łącznie w różnych corpo 10lat) w końcu zrozumiałem, że to nie ma żadnego sensu. 8h dziennie często 12 przepisywania raportów, wyników, analiz. Tak ładnie nazwali moje stanowisko, szkolenia jaki to jesteś ważny dla nich i nie zastąpiony. Że to praca marzeń, śmieją się w twarz pracownikom. I jeszcze jakiś śmierdzący hindus nad tobą mówi, że Polacy to dopiero uczą się pracować. I co teraz? proste mam mikro zakład stolarski zero stresu, zero problemów z urlopami, nie siedzę gapiąc się w ekrany z hinduskim batem nad sobą. W dodatku w tydzień zarobię tyle co management w miesiąc. Wszystko to co mówią o corpo ludkach to prawda 10 lat byłem nikim i w końcu odżyłem. Nigdy więcej

Stejt
@Kaczor

Jest do bani pełna zgoda. Ale że po 10 latach pracy w korpo miałeś 8 stówek więcej niż pani na kasie? I prowadząc mikro zaķład stolarski masz w tydzień tyle co management w korpo w miesiąc, czyli jakieś 80 tysięcy? Już nie mówiąc o tym że jeśli ktoś w stejcie kimś pomiata to Polska Indiami, a nie na odwrót.

Benek

Orientuje się ktoś na jaką podwyżkę można liczyć przy awansie stanowiskowym z A2 na SA z dodatkowym językiem (włoski)?

pizzazananasem
@Benek

6920 brutto podstawy + 15%=7958 brutto(około 5,5 k na rękę)

Rock the world

Hej! Czy wiecie kiedy będą wypłacane świadczenia z funduszu socjalnego? Był mail w połowie listopada z widełkami kwot do wypłaty

Dama1

Hmm ja w wiadomości nie znalazłam takiej informacji.

@Dama1

Miedzy 15 a 31 gru

Macierzyński

Cześć, czy wiecie może czy po macierzyńskim wraca się do dotychczasowego zespołu czy wysyłają gdzieś indziej? Co z podwyżkami inflacyjnymi? Jak byłyście traktowane po macierzyńskim?

powrót z macierzyńskiego
@Macierzyński

Duża szansa że trafisz do starego zespołu, ja po powrocie po paru latach dostałam podwyżkę, ale już byłam w innym teamie

@powrót z macierzyńskiego

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Mam nadzieję że faktycznie dostanę. Nigdy mnie nie pomijali i oceny zawsze miałam na poziomie 4.

Na zwolnieniu
@Macierzyński

A może któraś kobietka odpowie mi na pytanie czy jeśli jestem na zwolnieniu lekarskim ciążowym, to czy podwyżka inflacyjna i premia roczna mnie obejmie, czy przepadnie?

@Macierzynski
@Na zwolnieniu

Hej, ja premie dostałam 4 tys brutto w tamtym roku. Byłam od stycznia na L4, a premie dawali pod koniec stycznia i jeszcze chyba nie zdążyli o mnie zapomnieć:) podwyżki nie dostałam niestety. Uzasadnili to tym, że i tak nie ma to wpływu na zasiłek macierzyński a mogą tą kasę dać komuś innemu, a mi dadzą podwyżkę po powrocie :(

Asia

Cześć, pracuje 3,5 roku w SS, jestem A2 od pół roku, mam szanse realna na SA po około roku?, czy ta plotka ze trzeba być A2 min 12 miesięcy to prawda? Część SA stanowisk w różnych teamach pewnie nie jest ustawionych, myślę próbować.

@Asia

Wszystko zależy od działu no i sorki , ale jeżeli po 3 latach dopiero jesteś A2, to wątpie w twoje zdolności na zostanie SA w rok :)

Pawel
@Asia

Pol roku na SA to za malo. Pytanie tez, czy sa u Ciebie tworzone nowe pozycje czy zespol juz jest staly i jedyna opcja to jak ktos odejdzie.

Kacper
@Pawel

Jestem w podobnej sytuacji, tyle, że A2 zostałem po 1,5 roku i teraz jestem na A2 od 8 miesięcy. Zastanawiam się czy w zespole w którym jest sporo SA mam szanse, bo w sumie jednoznacznie nikt nic nie powie..

Ssschno
@Asia

Dopiero jak będziesz minimum na pozycji + będzie ogłoszenie to możesz składać CV.

Ssschno
@Asia

Wiec minimum 12 na pozycji, miesiąc czekasz na ogłoszenie/złożenie CV później miesiąc na rozmowę i miesiąc na umowę. Realnie ~15 miesięcy.

A1
@Ssschno

Czy minimum 12 miesiecy na danym stanowisku dotyczy tez przejscia z A1 na A2? Czy sa oprocz tego inne wymagania? Tak naprawde przyjalbym dowolne info na ten temat, w pracy go niestety za malo....

@A1

Teoretycznie trzeba jeszcze zapisywać się na jakieś szkolenia typu FDP1, FDP2.

Non

Teoretycznie, w praktyce to mydlenie oczu i jak trzeba kogoś awansować, to to zrobią bez żadnych fdp, tmj.

Zuzanna
@Non

Mój TMJ to była porażka, jedyny pozytyw to fajni ludzie, którzy uczestniczyli w programie ze mną. Totalna strata czasu, nieprzydatna wiedza - tick the box excercise

Non
@Zuzanna

Ja awansowałem bez żadnego z FDP, bez TMJ. Jedynie FTM zrobiłem przed SA, i mam podobne odczucia co Ty.

@Krok

Nie jestem pewien, czy ktokolwiek zna odpowiedź, ponieważ nie ma wielu pozycji VP. Ale jaki jest przedział wynagrodzenia dla VP?

Hej, Zamierzam aplikować do SS. Jak teraz wygląda proces rekrutacyjny? Ciężko się dostać na A1/A2 ?

Kamil

na jaką kwotę może liczyć Manager (Officer)?

@Kamil

Widełki z zewnątrz 11-15k

@Kamil

Z awansu 11k brutto

Zostaw merytoryczną opinię o State Street Bank Polska - Kraków

• Jak się pracuje w State Street Bank Polska?

Zobacz opinie na temat firmy State Street Bank Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1016.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street Bank Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 609, z czego 56 to opinie pozytywne, 150 to opinie negatywne, a 403 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street Bank Polska?

State Street Bank Polska
2.1/5 Na podstawie 1120 ocen.

State Street Bank Polska