Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Branże: Biura rachunkowe

Baśka

Cześć, Czy zna ktoś stanowisko Fund Administrator? Jak się pracuje? Jaka jest atmosfera? Na czym polega dokładnie to stanowisko? Dziękuje za informacje.

Kopiuj wklej
@Baśka

Otwieranie, zamykanie + wykonywanie modyfikacji na funduszach :) + dodatkowe rzeczy bo brakuje ludzi, na a1 jest w miare ok byle by nie pokazywać, ze sie coś umie bo Cie tak zawalą robotą, że nie bedziesz miec czasu na przerwe, a podwyzek nie dają

Baśka
@Kopiuj wklej

A czy są problemy z wzięciem urlopu? Czy liderzy są spoko? Czy sprzęt do pracy dostaje się w pierwszy dzień? Czy trzeba mieć swój sprzęt jak tu piszą? Czy teraz obecnie pracuje się zdalnie?do jakiego modelu pracy wrócą ?

Kopiuj wklej
@Baśka

@Baśka nie dostaniesz żadnego sprzetu tak jak wszyscy tutaj piszą, urlop planujesz z dużym wyprzedzeniem, z wzieciem 1 dnia urlopu nie ma problemu, ale oprocz team lidera musisz jeszcze pytać w teamie czy nikt nie ma nic przeciwko, zebys miala wolne w danym terminie, co do managera zalezy do jakiego teamu trafisz, docelowo praca ma byc hybrydowa

@Baśka

System pracy hybrydowej. 3 dni biuro, 2 dni dom. Sprzetu nie ma. Telefon komorkowy swoj trzeba miec.

Polecacie Fund Accountant w Krakowie?

Dominika

Nie. Ostry (usunięte przez administratora) Godzinowe deadlajny, braki kadrowe, duzo stresu i nadgodzin.

To zalezy

Jak alternatywa jest praca w kamieniolomie albo bycie babcia klozetowa to polecam. Jak mozesz znalezc cos normalego to nawet nie trac czasu na rozmowy rekrutacyjne w FA w State Street.

Witam, wysłałam tydzień temu CV, niestety nikt nie dzwonił a z tego co widzę wczoraj odświeżyli ofertę na to stanowisko. Odrzucili moja aplikacje czy jak?

Harles

Hej, czy ktos z was jest zorientowany jak wyglada praca w Depositary Support Lux? Rozważam aplikacje na to stanowisko wiec kazda opinia bedzie przydatna :)

Normalnie

Ciezko jest. Srednio polecam

Max
@Harles

Deficyt ludzi. Za 2700 a potem 3200 na A1 robi sie robote dwoch osob. Jak nie masz nerwow i chcesz miec zycie to sobie odpusc.

typowe rekrutacyjne

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Malami123

W stejcie pracują tylko osoby które nie mają wyjścia bo są po (usunięte przez administratora)kierunkach typu historia energetyka itp.

Previously A2
@Malami123

O czym Ty mówisz, jeśli 80% osób w typowym operacyjnym zespole kończyły kierunki ekonomiczne

zxcv
@Previously A2

a w zyciu! pracowalem kiedys w operacjach w SS i JDWIE osoby mialy wyksztalcenie finansowe, czesc pracownikow miala tylko matury

@zxcv

Pracuja i tacy po finansach. Ale taki ostatni sort tego kierunku.

Podwyżki dla doświadczonych

Jak tam nasze podwyżki dla mocnych a2, SA, Officerów? Kiedy odchodzimy?

@Podwyżki dla doświadczonych

Jeszcze troche. Ja juz przegladam pracuj.pl i dzis mam interview o 20 :) Milego!

Beata
@Olo

Czekacie do TCP i bonusa? Czy uważacie, że nie ma na co i lepiej już uciekacie? (-:

@Beata

Nie ma sensu. Znowu nie bedzie budzetu i podwyzka 3%. Mam wypowiedzenie 3 miesiace, wiec nie oplaca sie juz. Stracilem nadzieje. Dzis mam interview. Jak sie uda to odchodze. Moze da rade skrocic te 3 miesiace wypowiedzenia.

@Beata

Btw. Jestem z Gdanska

Jola
@Olo

Nie skracają okresu wypowiedzenia. Kto bardziej kumaty to znalazł prace jak był do tego dobry moment. Teraz pod koniec roku w dużych korpo budżet jest już zazwyczaj dopięty. Można się rozglądać, ale najlepszy moment będzie chwile po nowym roku, wtedy też lepsza pozycja negocjacyjna. Powiem tak ... im szybciej tym lepiej, bo sporo osób już grzeje ciepłe i przyjemne posadki, a Ci co zostaną na samym końcu ...

Witam :) po jakim czasie od złożenia cv dzwoni Pani z Indii ?

Omijac

W tym miejscu pracuje te (usunięte przez administratora)zgrupowane w sieci, ktore probuja wciagac w (usunięte przez administratora) uklady nowych pracownikow.

Cieka ski
@Omijac

Kurde, a mnie nikt jeszcze nie wciągnął w te sieci... Do kogo to trzeba napisać?

@Cieka ski

Trzeba miec wyglad.

Prac
@Omijac

Mam, co dalej? Masz procedurę?

@Prac

Procedure. Na zycie procedury nie znajdziesz klepaczu za trojke netto.

Prac
@Omijac

Osoba, która nie potrafi zrozumieć, że zdanie o procedurze to jest żart…Nie dziwię się, że nie poradziłeś/aś sobie w firmie

@Prac

W jakim znaczeniu nie poradziles?

Tolek

W jakim świetle przedstawiane jest u Was połączenie z BBH? Są jakieś nieoficjalne sygnały o planowanych zwolnieniach lub rotacjach? Uważacie, że wyjdzie to Wam, obecnym pracownikom SS na dobre?

@Tolek

Na razie to jest to przedstawiane jako "a lot of opportunities for new positions".. cokolwiek to oznacza. Czyli, że moga być rotacje, ale zwolnienia raczej nie.

Pol
@kosmicznepierogi

Ciekawe czy pensje nam podniosą do poziomu BBH.

@Pol

Albo na odwrot ;p

Pol
@Candyman

To byłby strzał w kolano

@Pol

Wynagrodzenia sa na podobym poziomie tak mi się wydaje wiec nie powinno byc przeskoku niewiadomo jakiego.

@Candyman

Wynagrodzenia nie są na podobnym poziomie. BBH ma trochę większe wynagrodzenia (sporo pracowników z SST tam przeszło). Problem robi się większy, gdy popatrzymy na skalę kilku tysięcy pracowników i ewentualnego wyrównania stawek (koszty są ogromne). Z punktu widzenia zarządzania przedsiębiorstwem wydaje mi się że stejt będzie się bardzo mocno głowił nad tym jak tą sprawę rozwiązać najkorzystniej dla siebie. Zwłaszcza, że polskie oddziały mają przynosić oszczędności.

@Candyman

Oszczędności gdzieś muszą mieć swoją granicę. Ciężko o tak dobry serwis jak dostarcza Polska znaleźć w niższej cenie.

Candyman

Przy przejsciu kazdy ma wieksza kasę ( znam przejscia w druga stronę do SST ). Niektóre pozycje maja wieksze widelki w SST niz w BBH. Zobaczymy co wymysla i w którą stronę pojda.

@Candyman

BBH ma w Krakowie jakby nie było dziesiątki jak nie setki osób w Systemach. Jeśli SSB planuje w dalszym ciągu utrzymywać wszystko w Indiach, to ci, którzy przeszli z BBH prędzej czy później się rozproszą i odejdą z firmy. Nie wszystkim może pasować zajęcie nie związane z jego zainteresowaniami lub wykształceniem. Poza tym byłoby śmiesznie jakby pracownicy w USA, z którymi BBH będzie rozwiązywał umowy nie dostaną nowych od SSB. Miejmy nadzieję, że jednak nie postąpią w ten sposób.

@Tolek

Znajoma pracuje w BBH, dostali podwyżkę w związku z połączeniem, jednak nie mam od niej informacji czy zarabiała mniej niż w SS.

Bbh

Plus podobno dodatkową premię będą mieli.

Bbh

Efekt braku związków zawodowych.

Lolo

Pierwsze slysze, nikt o podwyzkach nie mowil.

info
@Lolo

Zapomnijcie o podwyżkach...BBH mają dostać bodajże 3 (!) premie w ciagu najbliższego roku, żeby nie uciekli, także raczej wszystko będzie pompowane w nich a nie dotychczasowych pracowników SSB. Wynagrodzenia pozstaną na tym samym poziomie zapewne i tyle. Premii w przyszlym roku tez się nie spodziewajcie.

Skad info
@info

To gdybanie czy jakis przeciek?

www
@Skad info

gdybanie, i to niezbyt logiczne

Skad info
@www

Akurat byloby zgodne z logika firmy jak dla mnie

@Skad info

Niestety, ale dla Stanow jestesmy tania sila robocza. Te oddzialy w Polsce sa po to, zeby robic oszczednosci. Tutaj nikt nie chce lepiej placic. Krotko mowiac SSB ma pieniadze, ale nie ma pieniedzy na polskie oddzialy.

Potwierdzam
@www

\W lutym ma byc normalny bonus, plus jeszcze dwa - w grudniu i czerwcu, takze sumarycznie wyjda trzy roczne premie.

Aleksandra
@Potwierdzam

W BBH tak? Stejt nadal tak samo?

@Aleksandra

A z jakiej racji w stejcie ma być to samo ? Oni chcą żeby pracownicy BBH nie u uciekli do innych firm. Ktoś proces musi przerzucić.

Do nick

Z takiej zeby ze Stejta nie uciekli. Zarobki w BBH lepsze, a ludzie masowo juz teraz odchodza z ss.

Tolek

Przerzucenie procesów to jedno, ale zanim to nastąpi to trzeba jeszcze przez kilka miesięcy utrzymać obecny biznes. Migracji danych i procesów w tydzień czy nawet w miesiąc pewnie nie da się zrobić Tym bardziej, ze w BBH wielu klientów jest traktowanych nieszablonowo i samą aplikacją nie da się tego obsłużyć. Stąd pewnie ta wysokość tych premii.

robtacochceta

Dużo narzekań na zarobki i zachęcanie do zmiany firmy. Drobna uwaga od osoby, która już dawno jest po zmianie. To prawda, że jest przepaść między zarobkami. Sęk w tym, że wszystkich nie biorą więc to nie tak że ktoś przesiedzi w SS jako A2 klepiąc proces, a inni z otwartymi ramionami czekają aż wyśle CV. Moja rada: inwestujcie czas w swoją naukę, umiejętności które są przydatne na rynku pracy, bo pracodawca musi mieć powód, żeby to akurat WAS przyjąć. Nie chodzi o to, żeby się namęczyć klepiąc raporty i robiąc OT (ofc do odebrania :p )-nikogo nie obchodzi, że dużo pracujecie ;) A jak ktoś Wam dorzuca pracy, która nic nie wnosi do umiejętności pod pretekstem "self-development" to olejcie to, bo w najlepszej sytuacji dostaniecie po paru miesiącach SA za 5 netto i potem znowu narzekanie, że niby awans a co to za śmieszne płace.

Vba, sql przydatne?

@robtacochceta

Zaden SA ze znajomoscia VBA, SQL czy Pythona nie bedzie tutaj siedzial za 5 tys. Po roku czy dwoch zacznie szukac czegos innego za wieksze pieniadze.

Aleksandra
@On

A2 też robią makra, więc nie nie tylko SA albo officerowie robią automatyzacje.

@Aleksandra

Ok. Tylko jest roznica miedzy "potrafic zrobic makro", a znac VBA.

Wenus
@robtacochceta

VBA jest lamerski, ale w firmach opartych an excelu (czyt bankach ) potrzebny ;)

Didżej
@Wenus

W SS wszystko jest lamerskie

@robtacochceta

To bardzo zależne w jakim dziale pracujesz w SS. I czego się przez ten czas nauczyłeś.

Chaos

A coś nietechnicznego, czego warto się uczyć?

@Chaos

To sprawa drugorzędna. Bądź wysokiej klasy specjalistą w swoim dziale, a czy Ty gorzej mówisz po angielsku czy słabo znasz excela to wgl na to nie patrzą.

Ona

Cześć ! Czy rozmowa z managerami z kamerką?

tak
@Ona

Tak, ja miałam z kamerką.

@tak

Co jeśli mam komputer stacjonarny bez kamerki ? Skreślają od razu przez to ?

tak

To rozmawiasz przez mobilny komunikator. Albo zaproszą Cię do biura na rozmowę.

@tak

Czyli już odeszli od rozmów przez telefon?

Telefon

Bez problemu połączysz się przez telefon. Ja cały etap rekrutacji przeszedłem używając wyłącznie telefonu. Jest możliwość pobrania aplikacji komunikatora, na którym odbywa się rozmowa kwalifikacyjna a teraz chyba wszystkie telefony mają również kamerkę z przodu. Z resztą u mnie w trakcie rozmowy z managerami ścięło połączenie i żeby dokończyć rozmowę rozmawialiśmy bez kamerek.

@Telefon

Niestety telefon mam w naprawie i właśnie obawiam się tego wszystkiego czy mnie nie skreśla.

@Telefon

Jakie miałeś pytania od managerów i ile trwała rozmowa ?

Telefon

Już dokładnie nie pamiętam ile trwała ale około 30 minut. Pytania od miękkich przez pytania o moje doświadczenie do konkretnych o np. opcje, akcje, obligacje itp.. Miałem wrażenie że bardzo krótko trwała ta rozmowa z managerami ale z jej przebiegu wynikało że moje doświadczenie według rekruterow jest spore wiec nie uznałem że to z powodu tego że jestem słaby co się potwierdziło bo dostałem pozytywną odpowiedź po kilku dniach jak dobrze pamiętam.

@Telefon

Większość pytań była po polsku?

Telefon

Mniej więcej połowa rozmowy była po angielsku a połowa po polsku.

Kulawy

To pozycz od taty albo kolegi...

Justyna
@Ona

Cześć, w mailu dostałaś link do połączenia ?

Juno

Jakie są kolejno grade'y/ tytuły w SS? i ewentualne widełki dla nich? Chodzi mi głównie o operacje.

@Juno

A1 - 2700 netto, potem 3200 A2 - 3700 netto SA - 4900-5000 netto Officer - 7500 netto

AA
@Dominika

Oficer nieco więcej, ale ogólnie się zgadza.

Aaa
@AA

A2 widełki 3800 do 4500 na rękę, są osoby co mają więcej ale to efekt rzucenia papierami, przyjścia z zewnątrz lub zasiedzenia bez awansu wyżej.

?
@Dominika

są szanse na 5,5 - 5,7 tys netto na SA z awansu wewnętrznego?

@?

Nie wiem jak to wygląda świeżo po awansie, ale jak dogadasz się z managerami, to spokojnie 5.5 k netto dostaniesz ;)

On

Czy w stejcie można liczyć na jakieś premie roczne? Jeśli tak to od czego są uzależnione? Jakoś pracy, zarobki? Wyliczają to jakoś ?

@On

Są premie roczne wypłacane w okolicach kwietnia. Możesz liczyć na około 50% wypłaty jak przepracowałeś cały poprzedni rok i robisz mega dobrą robotę. Reszta w okolicach 25% lub nic. Chyba ze znowu powiedzą o cięciach w budżecie np przez zakup BBH.

@On2

Na a1 tak, na a2 około 2/3 pensji.

@Nick2

A na SA?

@Dominika

Realnie 4 brutto z małymi odchyleniami.

4 brutto premii na a2 jest osiągalne

On2

Do bonusa jeszcze ponad pół roku. Na spokojnie, znając życie powiedzą ze trzeba koszty przyciąć i będą inne realia.

@On2

To wtedy odchodzimy. Ja czekam tylko do marca. Albo sie tu cos ruszy, albo odchodze.

Here we go again
@Pawel

Ile razy juz to slyszalem... Jeszcze miesiac jeszcze dwa i odchodze... Pol roku Cie beda (usunięte przez administratora) a za pol roku dostaniesz 2 tysiace premii.

blabla

Cześć, Czy po III etapie (rozmowie z managerami) feedback przychodzi niezależnie od decyzji? Czy tylko jesli jest pozytywna? I jaki jest realny czas oczekiwania? Managerowie mówili, że dwa tygodnie, ale zastanawiam się czy odpowiedź może być szybciej

@blabla

Czy można prosić jakie były pytania ?

blabla

Tak jak wszyscy już tu pisali.. najpierw miękkie kompetencje, coś o State streecie, funkcje z excela i wykorzystanie, a pozniej pytania techniczne, fundusze, dywidendy, derywatywy, navs itd.

Klaudyna
@blabla

Jak jest negatywna to niestety nie informują tylko jest cisza. Pozytywna może być szybciej (ja miałam po ok. tygodniu), są też tacy co mieli po 3 no ale niestety negatywnych feedbacków nie ma.

@blabla

Na jakie stanowisko aplikowałaś/aplikowałeś?

@Klaudyna

Dziękuję. Kurczę nie odpowiedziałam na 2 pytania i nie wiem czy coś z tego będzie. Aplikuję jeszcze do innych firm, ale muszę złożyć wypowiedzenie w obecnej pracy, bo od listopada zwiększa mi się okres wypowiedzenia. I nie wiem co robić.

blabla

Było ogłoszenie na kilka stanowisk na I poziomie. I na podstawie kompetencji i braków w zespołach mają dopasować.

Klaudyna
@blabla

jeżeli nie masz pozytywnej odpowiedzi ze SS albo jakiejś innej firmy to raczej bym nie składała wypowiedzenia, bo zostaniesz jeszcze bez pracy.. a ile już czekasz? niestety ze SS nigdy nie wiadomo, są kiepscy w feedbacki.

@Klaudyna

3 dni dopiero, więc jest jeszcze szansa :)

@blabla

Miałaś rozmowę z kamerka z managerami?

bigos

wiadomo już coś na temat social fund i financial aid? czy wypłacą go jeśli ma się multisport czy trzeba z multisporta zrezygnować żeby dostać financial aid?

Kasia1

Czy istnieje możliwość dostania jakiegoś dofinansowania do kursu językowego bądź firma sama takie prowadzi wewnątrz? Jeżeli tak czy to jest wyłącznie język angielski? Z góry proszę o poważne odpowiedzi, tak jak to realnie wyglada :D

Ola

Angielski Niemiecki Francuski Wloski 1,5h tygodniowo, musisz miec min. B1

Maslany
@Ola

i 3 mies stażu

Kasia1
@Maslany

Hej, czy obecnie te zajęcia odbywają się online?

@Kasia1

Tak, są kursy organizowane przez SS, ale nie są to kursy od zera, sprawdzają Twoja znajomość języka i tworzą odpowiednie grupy, nie tylko angielski. Ja akurat chodziłam na angielski przed Covidem, grupa kilku osobowa prowadzona przez native speaker.

Duże deficyty pracownicze są teraz ? Każdego przyjmują ?

Bardzo duzy. Kazdego

@Pawel

Dwie rozmowy z Indiami są ? Wyglądają podobnie ?

@ell

Ja Miałam jedna i następna to od razu z menagerami

Ona
@@ell

Rozmowa z menagerami z kamerką ?

Daro

Panie ozłocą cię jak aplikujesz :D a tak serio to nie idź tą drogą, State Street się skończył, ludzie na potęgę uciekają. 5 lat temu każdemu bym polecił z czystym sumieniem, dziś wstydzę się komukolwiek mówić, gdzie pracuję

Dojrzaly Manager

Pracowalem w STT ok 2 lata na stanowisku AVP, duzo juz widzialem w innych firmach ale takiej (usunięte przez administratora)jak w stejcie jeszcze nigdy. Ogrom polityki, nieprzemyslane decyzje, brak komunikacji do pracownikow, absolutny brak panowania nad projektami, duzo agresji i klamstwa oraz totalny brak liczenia sie z opinia pracownikow. Zadufany w sobie Lead Team STT polska, agresywny i klamliwy. Moja przelozona klamala jak z nut, nieudolnie uprawiala polityke, nie zauwazala ewidentnego zglszanego molestowania, rozgrywala podwladnych dla swojej zabawy i zysku. Bardzo trudno awansowac jezeli nie nalezy sie do kolka wzajemnej adoracji. Poza polska patologia jest duzo mniejsza, z innymi lokalizacjami pracuje sie bardzo fajnie i merytorycznie, znacznie mniej polityki. Do tego zarobki niskie, pracy bardzo duzo. Absolutnie nie polecam.

kosmicznepierogi

Jak tam wrażenia po dzisiejszym callu? O podwyżkach nic nie widać i nie słychać.. wiele pytań nieodpowiedzianych, tylko te z chatu ..

Hhh
@kosmicznepierogi

A co ciekawego mówili? Nie było mnie niestety

@kosmicznepierogi

A padły wprost bezpośrednie pytania o podwyżki?

@Hhh

nic nie straciłeś..

@Kosmiczne krokiety

na oficjalnym chacie nie.. nie wiem jak na anonimowej ankiecie.. mam wrażenie, że pozwolili zadawać pytania, a później nikt tam nie zajrzał..

Wojtek
@kosmicznepierogi

Pytania w ddużej mierze dotyczyły powrotu do biura. Czego sie spodziewales na 2 tyg przed? Na callu w sierpniu była przeciez mowa ze dyskusje ws podwyżek się toczą, to niestety nie będzie szybka piłka.

@kosmicznepierogi

Następnym razem zadaj na żywo ;)

@Wojtek

Jak sądzisz, jest szansa przed końcem roku?

@Wojtek

no jakiś update byłby wymagany, zwłaszcza jeżeli maja taka duża transakcje do zrobienia.. tymczasem same ogólniki o perspektywach i wyzwaniach i co kto sie spodziewa po hybrid model.. korpo ściema wchodzi na wyzszy level

@kosmicznepierogi

Do czasu lutowych rozmów o podwyzkac, ludzie zdążą pouciekać

@Kosmiczne krokiety

Zgadzam się. Jak tak dalej pójdzie, to zanim ogarną plan, nie będzie miał kto pracować. Ostatni gasi swiatło.

Pensja minimalna
@kosmicznepierogi

No i wynagrodzenie na entry level w SS bedzie ze 2 stowki wieksze niz placa minimalna od stycznia. Czas tej firmy do dobiega konca. Na szczescie...

Szymon
@Pensja minimalna

Tu sie dobrze pracuje, gdyby nie te pieniadze. Pensje to kpina z nas.

@Szymon

Na jakies bardzo podstawowe rzeczy wystarcza ale o uzbieraniu na wklad wlasny przy zakupie mieszkania mozna zapomniec... Trzeba myslec jak sie z tego wyplatac i zaczac zarabiac zeby miec na mieszkanie, samchod i na dzieci.

Kosmiczne krokiety

Taki to prestiż i wyższa pozycja społeczna dzięki pracy w korpo.

@Kosmiczne krokiety

....widze że tu sami eksperci zaraz po studiach albo i w trakcie co się cenia jak... A czym wy się niby wyrozniacie że mają wam wiecej płacić na dzień dobry. Większość mówi że klepie bezmyślnie procesy codziennie te same... Poza tym jakbyście wykazali sie minimum cierpliwości i byli choc troche ogarnieci, to po przepracowaniu kilku lat, zalapaniu sie na 2- 3 awanse plus kilka podwyżek, mielibyscie wiecej niz zarabia wiekszosc waszych rodzicow po 30 latach na etacie..

Placki99
@Ziemniaki

Nie zgodzę się. Problem w tym, że w tej firmie nawet po kilku awansach i kilku latach spędzonych, nauczonym procesie, pensja znacznie jest zaniżona co do rynku. Uważasz, że dla zaawansowanego a2 do 5 lat stażu, który ogarnia procedury, job aidy, pisze makra - 4k na rękę to jest dużo? Na entry level - ok, co kto uważa, czy duzo czy mało, ludzie muszą się nauczyć, niektórzy szybciej inni wolniej (może umowa na okres probny była by lepsza, a pozniej lepsza podwyzka jak sie sprawdzasz). Ale z biegiem czasu ta firma dla doświadczonych pracowników staje się nieatrakcyjna. SA, jeszcze więcej obowiązków- 5 k na rękę (z awansu). Nie powiesz, chyba, że awans na SA dostaje się za nic (chociaż w niektórych przypadkach, ma się wrażenie, że za znajomości).. pensje na offie jeszcze bardziej odbiegają od rynku i jeszcze więcej odpowiedzialności. Problemem jest company policy, który przewiduje zawsze dolne widełki na awansie. I tak ludzie z zewnatrz sa w stanie zarabiac wiecej niz ty z wiekszym stazem na tym samym stanowisku. Uważam, że ludzie mają prawo się cenić, tym bardziej jeśli są po studiach i tym bardziej jeśli pracodawca twierdzi, że "trust is our greatest asset". Pensje naszych rodziców nie mają nic do tego.

@Placki99

Moim rodzicom placili wystarczajaco by mogli zbudowac dom, wyksztalcic dzieci i miec za co zatankowac samochod.

@Ziemniaki

Jeśli dzisiaj SA po awansie zarabia w SSB te 4900 czy tam 5000 netto, a na rynku dostaje oferty spokojnie 6k to pytanie, czy to jego umiejętności są warte tylko 5k, czyli tyle co SSB płaci, czy są więcej warte. Zachęcam do odchodzenia ze Stejta. Obecnie naprawdę płace ruszyły i można znaleźć dobrą pracę za lepsze pieniądze. Potrzeba tylko trochę odwagi.

Aa
@Ziemniaki

@kosmicznekrokiety chyba zapominasz o inflacji, obecne pensje na entry level to kpina po co zaczynac prace w state za 2700 skoro w innych firmach spokojnie da rade zaczynac od 4k netto? Nawet jeżeli ktoś jest na a2 i ogarnia to po co ma sie wykazywac cierpliwoscia' skoro i bez tego moze przejsc do konukrencji za duzo wyzsza kwote. No chyba, ze moznaby wykorzystac coraz bardziej nasilajace sie rotacje w zespolach aby awansowac przez zasiedzenie po to, zeby docelowo uciekac do konkurencji bo znowu - rozbieznosci w widlkach sa juz za duze pomiedzy stanowiskami.

Lukasz
@Aa

Moze czas pomyslec o jakims liscie otwartym do managementu z informacja, ze to jest ostatni moment, bo za chwile wczyscy stad pouciekamy. Na town hallu pomijaja pytania dot. pieniedzy.

@Ziemniaki

Jestem mocno po 30 roku życia i po 3 awansach. Ludzie z 3-4 letnim stażem (najczęściej a2), idący do innych firm są w stanie dostać kwotę praktycznie zbliżoną do moich zarobków.

@Kosmiczne krokiety

Czyli jestes minimum offkiem ktory na dzien dobry ma 11-12k w zaleznosci od dzialu. Po kilku latach na tym stanowisku mozliwe ze dobiles do 13-15k. Nie znam zadnej bylej a2 ktora wskoczylaby na taki pulap przechodzac do innej firmy,

@Aa

Gdzie tyle placa tj 4k netto na entry?

Ziemniaki

No i pogratulowac rodzicow, przy czym osobe o ktorej wspominalem tj po kilku awansach ktore mozna w tej firmie stosunkowo szybko zrobic tez na to wszystko byloby stac. Zeby byla jasnosc, nie bronie tej firmy - właściwie zgadzam sie ze placowo da sie trafic lepiej (abstahuje tu od samych umiejetnosci ktorych ta firma na wstepie praktycznie nie wymaga) ale frustruje mnie to wszechobecne roszczeniowe podejście ludzi ktorzy czesto jeszcze nie posmakowali pracy a juz im za malo.

@Ziemniaki

Sęk w tym że officer tutaj ma 11k na wejście, a innych firmach 15. Sa a2 które gdzie indziej dostają 9/10k brutto. Podstawowe stanowisko w jednej z firm to 6-7 k brutto czyli tyle ile SA w ss.

@Kosmiczne krokiety

A jakies przyklady firm z takimi stawkami? Zebysmy wiedzieli, gdzie odchodzic :)

Ubs, hsbc, revolut

Nick czem nick

Korpo to nie obchodzi :) Masz (usunięte przez administratora) jak chomik na karuzeli i cieszyc si, że pracujesz w wielkim Slave Street.

To tylko opinia

Wiadomo fund accounting nie daje pelnego obrazu firmy ale... sam fund accounting to dezorganizacja I wazeliniarstwo. Ludzie po ewidentnym praniu muzgow, ktorzy sprawiaja wrazenie jakby nic poza state streetem nie istnialo. Zakompleksieni i przez dotychczasowe zycie niedoceniani znalezli sie w korpo i tworza tam kolka wzajemnej adoracji.

Nick czem nick
@To tylko opinia

Czyli nic się nie zmieniło od 10 lat :))

Zostaw merytoryczną opinię o State Street Bank Polska - Kraków

• Jak się pracuje w State Street Bank Polska?

Zobacz opinie na temat firmy State Street Bank Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1019.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street Bank Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 611, z czego 56 to opinie pozytywne, 151 to opinie negatywne, a 404 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street Bank Polska?

State Street Bank Polska
2.1/5 Na podstawie 1121 ocen.

State Street Bank Polska