Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Branże: Biura rachunkowe

Zlomik

Piszecie takie farmazony ze rynce opadają Co niektórym wam zabrali wszystko biedactwa. Nawet owoce które są dostarczane w każdy wtorek! Pizza? Tez jest co jakiś czas. Atmosfera? Nie wszędzie jest słaba! Jak nie umiecie śpiąc (usunięte przez administratora) nic nie robicie tylko narzekacie to i atmosfera slaba. Żadnego (usunięte przez administratora) grafik do ustalenia zawsze. To tylko kilka przykładów.

P.O.
@Zlomik

Co?

On

Hej, pytanie - czy ktoś z Was może coś więcej napisać o AIS/IFS? Jaki tam jest klimat?

Asia
@On

Slaby. Przeladowanie praca, kazdy robi prace za dwie osiby, duzo stresu i nerwow.

Natala
@On

Sporo osób odeszło do konkurencji.

Czy przy zmianie zespołu (wewnętrznie) jest możliwość negocjowania stawki? Czy zostaje ustawiona ta, która się ma obecnie (aplikowanie na ten sam grade)

Pawel

Ta sama. Nie negocjuje sie.

Potwierdzam, taka sama.

Anon

Szkolenia z Indiamii to nieporozumenie. Dwa razy więcej obowiązków, bez premii, wykorzystywanie, roszczeniowi ludzie. Naprawdę kiepsko. :/

typowe rekrutacyjne

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
XOXO

Ostatnio częściej pracuję z biura, CBK...widuje Scotta, wiecznie skwaszony. Kiedyś można było zagadać, how are you i takie tam, a teraz bez kija nie podchodź. Musi być na prawdę źle :(

@XOXO

Scottowi tez sie to udziela i niewiele moze zrobic, zeby to zmienic. Decyzje sa podejmowane znacznie wyzej.

Bra
@Olo

A całe niepowodzenia finalnie i nieuchronnie spadnie na niego.

Problem stanowia tez ludzie lepy. Przylepiaja sie do pracownikow i probuja wciagac w dziwne uklady, na ktorych czesc ludzie sie juz przejechala. Trzeba byc czujnym jak na froncie. Na dluzsza mete wole miec spokoj z dala od tego miejsca.

Człowieku wyłącz to forum i tu nie zaglądaj. Piszesz jedno w kółko, nikt nie wie o co chodzi tylko ze nie pracujesz tutaj od jakiegoś czasu, leczyles się u specjalisty itp. Życie płynie dalej, zostaw to za sobą i zapomnij.

Nie ma szans.

Szmbo zwiazane z pracownikami SS to dopiero wybije.

ex employee

W calym State zle sie dzieje, nie polecam nikomu. Wyrwalam sie stad po 6 latach, Jak zaczynalam to byla naprawde spoko firma a teraz dno. Managerwowie co nie maja pojecia o zarzadzaniu zespolem, nieosiagalne KPI itp. Juz nawet z HRow ludzie uciekaja, juz prawie nikogo nie ma tam ze "starej ekipy", rekrutacja to samo, co chwile slychac ze ktorys rekruter odszedl. Ci ludzie z racji dzialu widza i wiedza wiecej wiec jak oni uciekaja to nie moze byc dobrze.

Rick Sanchez

"State Street bank staff need special approval to hire white men" "Staff at one of the world’s largest investment companies have to get special approval if they want to hire a white man, rather than a woman or an ethnic minority candidate. The policy is part of a drive by State Street to improve diversity within its middle and senior management, with executives receiving lower bonuses if they fail to meet robust equality targets. It has set out to triple the number of black, Asian and other minority staff in senior roles by 2023." Taki to news z dnia 07.11.2021, zamieszczony na stronie dziennika thetimes.co.uk Czyli w skrócie - Zarząd jednej z największych na świecie firm inwestycyjnych, mającej duże biura również w Polsce (Kraków, Gdańsk) musi uzyskać specjalną zgodę na zatrudnienie białego mężczyzny, w przeciwieństwie do zatrudnienia kobiety lub przedstawiciela mniejszości etnicznej. Powodzenia dla kandydatów. Kolejna korporacja, która systemowo niszczy białych mężczyzn.

Whocares
@Rick Sanchez

Tutaj to nie problem, oni mają problemy żeby kogokolwiek zatrudnić.

Anon

Coraz gorsze warunki,.brak podwyżek. Eksploatacja pracowników pod pozorami "możliwości awansu i nauczenia się nowych rzeczy". Nie polecam.

Kloc

Zna ktoś widły dla officera i avp?

Prac
@Kloc

Off 11-15 AVP 16-21 W przybliżeniu, brutto

Kloc
@Prac

Dzieki ;)

AVP

Największą bolączką, której zdaje się nie rozumieć senior management w Polsce jest NOWY ŁAD. Nowy ład, który spowoduje, że realnie ludzie będą dostawać wypłaty mniesze od kilkuset do ponad tysiąca złotych. Pojawi się presja płacowa starszych rankiem ludzi od Officera w górę. Czy firma jest gotowa, by pracownikom pokryć potencjalne straty ? A może to już czas by zaproponować B2B zamiast udawać, że się nie da ? O to co się wydarzy; - Brak podwyżek dla doświadczonych pracowników - presja na podwyżki - masowe odejścia w kwietniu - brak reakcji.

@AVP

Tysiac zlotych mniej w ciagu to jest najwieksza bolaczka?

sddd

W ciągu miesiąca ? Tak, to jest sporo. W dodatku należy się nastawić na wzrost rachunków i wszelkich usług.

@sddd

W ciagu roku...

Hultaj

No wlasnie nie w ciągu roku tylko miesiaca...

Miesiaca

Hehe
@Hultaj

Jak to wyliczyliscie, ze 1 tys w ciagu miesiaca? Prosze o wyliczenia.

Trubador
@Hehe

Jeżeli ktoś rozlicza się z współmałżonkiem to limit dochodu obecnie wynosi 160k. Więc zazwyczaj jest tak, że jedno z dwójki zarabia lepiej, a drugie gorzej i na koniec roku podatkowego, jak rozliczasz PIT otrzymujesz z powrotem to, co nadpłaciłeś. Teraz już tak nie będzie, ponieważ podnosząc limit kwoty wolnej od podatku i drugiego progu, jednocześnie 9% składki zdrowotnej nie możesz odliczyć od PIT. Czyli realnie tracisz kilkaset do ponad tysiąca złotych miesięcznie od początku nowego roku. Realnie pierwszy próg, to już nie jest 17% a 26.

OK
@Trubador

Ale celowo nie wspominasz o uldze dla osob zarabiajacych miedzy 68 a 133 tys. ?

mmm
@AVP

B2B w nowym ladzie ma te same podwyżki niestety.

@Hehe

Jest sporo kalkulatorow gdzie sobie to mozesz sprawdzic. Przy pensji oficerskiej i avp to podejrzewam kilkaset zlotych miesiecznie, im wyzej tym wiecej

@mmm

Nie te same bo zdrowotna dla b2b ma wyniesc 4.9%. Co wiecej bardziej chodzi o to ze b2b zawsze bylo bardziej korzystne. Teraz moze roznica bedzie nieco mniejsza ale nadal widoczna. Dla jasności mowie tu o zarobkach minimum te 10-12k

@Hultaj

Chwila chwila, punkt wyjscia byl taki, ze najwieksza bolaczka firmy jest Nowy Lad (ktorego tak wlasciwie to nie ma). Teraz dochodzimy do punktu, w ktorym stwierdzamy, ze to co najwyzej najwieksza bolaczka AVP i officerow. Firma sklada sie tez (w wiekszosci) z A1 i A2 bez ktorych tem senior management najzwyczajniej jest niepotrzebny.

Do nick

Officer i AVP to zaden senior management. Daleko im do Managing Directora, SVP itd. Officerowie szczególnie techniczni to sól tej firmy, razem z SA.

@Do nick

Nikt nie napisal ze oficer to senior management...

@AVP

Stary nuner ze znalezieniem wspolnego wroga? Nie sadze zeby sie sprawdzil. Ludzie wiesza, ze nowego ladu jeszcze nie ma a w State Street bieda od dawna.

E.
@AVP

Chyba się trochę zagalopowałeś, firma (ani ta, ani żadna inna) nie jest winna temu, że naród polski to w dużej mierze niestety ...ludzie mało rozgarnięci, którzy sami na siebie ukręcili bata w postaci rządów PiS-u. Dziwię się, ze ktokolwiek jeszcze chce inwestować w tym śmiesznym kraju, niestabilnym w tym momencie zarówno gospodarczo, jak i politycznie, o przepisach prawnych nie wspomnę. To, że Stejt płaci za mało zwłaszcza na stanowiskach od SA i w górę to inna sprawa, ale ten bałagan jaki nam politycy zafundowali nie ma nic do rzeczy i akurat to nie musi firmy obchodzić.

@E.

A konkretnie o co chodzi? Takiej stablinosci gospodarczej jak w oatatnich 10 latach Polska miala nigdy.

Wesoły Romek

Hahahaha xD Polska stabilna gospodarczo. Chyba się TVP naoglądałeś. Kraj, w którym przed wprowadzaniem przepisów nikt nie wie, jakie te przepisy będą. Buble prawne, gdzie sklep spożywczy potrafi dostać mandat za złą stawkę VAT, a żeby rozstrzygnąć jaka jest prawidłowa trzeba do sądu iść. Ciągle nowe podatki, zmiany interpretacji prawa.

@Wesoły Romek

Mnie nie interesuje czy Pani Krysia musi chodzic po sadach bo uzywa zlej stawki VAT. Patrze na skumulowany wzrost plac, rozwoj infrastruktury i powatrzam, ze do pandemii bylo bardzo dobrze. Problem maja pracownicy State Street bo ich placa stoi w miejscu i przez to ich jakosc zycia nie idzie so gory. Moja idzie...

Wesoly Romek

To pani Krysi nie obchodzi, ze Twoja placa idzie do gory. A inflacja 6,8% rdr w tej stabilnej gospodarce?

@Wesoly Romek

Jak pisalem patrze w perspektywie 10 lat. Wzrost mojego wynagrodzenia to wiecej niz 6.8 procent wiec nie dziwi mnie, ze inni tez chca wiecej za swoje produkty/uslugi. Wez sie w garsc, zacznij solidnie pracowac i przestan szukac usprawiedliwienia swoich zyciowych niepowodzen w niepoprawnej stawce VAT w jakims pojedynczym sklepie.

Klasa srednia w state street? Lodu...

Anon

No już nie przesadzajmy, przecież klasa średnia od 6k się zaczyna brutto, to już tyle A2 ma, więc nie przesadzajmy...

Graham
@Anon

A2 niestety ma 5250 a nie 6k :(

@Graham

Na start tak, ale można więcej ;)

Ta firma bazowala na przyglupach, ktorzy sledza wspolpracownikow. Przyszla pandemia i sie posypalo hehe

szahid

I jak? Dostał ktoś podwyżkę z dniem dzisiejszym?

@szahid

Tak, kazda A1 od dzis 4388.

Moze komus sie przyda. Nie dajcie sie oblepic jakimis odpadami. Te odpady trzeba pozniej odklejac od siebie przy pomocy policji.

Pracowalem tu 10 lat temu. Do dzis nie rozumiem dlaczego swojej przygody w tym miejscu nie zakonczylem po okresie 3 msc. Generalnie robia niezly kisiel z mozgu.

Majkel

Wiadomo coś o podwyżkach czy uciekamy końcem roku?

@Majkel

Tylko dla a1, jestem przekonany że firma woli przyoszczędzić na podwyżkach i wymienić po prostu ludzi na a1

@Majkel

Podwyzki ok. 20% dla A1, reszta nic. Uciekamy albo jeszcze w tym roku, albo na poczatku 2022.

@Pawel

A juz na pewno przed koncem 2023... Trzeba miec cojones zeby odejsc a nie ciagle tylko o tym pisac na forach.

Pawel

Koniec roku to zawsze mniej ofert na rynku. Od stycznia beda nowe.

@Pawel

Ofert na rynku jest cala masa przez caly rok tylko niekoniecznie w fund accountingu.

Nick2

W fund accountingu tez jest cała masa. Jak jesteś samodzielny i się sprzedaż to praktycznie do każdej firmy w Polsce Cię wezmę zdalnie.

Pawel

Ja nie szukam w FA. Zreszta ta firma to nie tylko FA. Wszedzie placa malo.

Json
@Pawel

Podwyżki dla A1 pewne? Skąd to info? I kiedy wejdą w życie?

Majkel
@Json

A obecni pracownicy A1 którzy dostali już podwyżkę po pół roku również dostaną to 20%?

Wojtek
@Json

Pewne, ogłoszone na all employee callu. Podwyżki wejdą od 1.11., tylko dla A1

Hhh
@Wojtek

A dla tych a1 już po tej półrocznej podwyżce po zatrudnieniu też czy tylko dla nowych?

Mike

20% podwyżki względem 4388 brutto to byłby poziom dolnych widełek a2, więc bez szans

@Mike

Podwyzka 20% to dolne widelki na A1. Na start bedzie okolo 3200 zl netto. Obecne A1 dostana niewielkie podwyzki, ale nie takie dobijajace do 5250 zl brutto.

jpa
@On

Oki, czyli A1 po podwyżce po półrocznym stażu pracy też dostaną jakieś ochłapy?

Hh
@jpa

Wiadomo cokolwiek ?

@Hh

Podwyzki dla A1

@On

Czy coś konkretniej wiadomo na temat tych podwyżek? Nowy pracownik średnio po pół roku dostaje 3200. Czy ta podwyżka tyczy się tylko i wyłącznie nowo zatrudnionych? Czy też tych co po pół roku dostali ta 'normalna' pensje. Jeśli jakąś ma być dla wszystkich to czy wiadomo ile faktycznie dla reszty a1, które dostały ta wstępna podwyżkę?

Nina
@A1

Dla entry tylko 20% podwyżki. Dla A1 regular 20% podwyżki to pensja już A2. Dla A2 brak informacji o podwyżkach.

@Nina

A więc ta podwyżka tyczy się się tylko i wyłącznie tych entry? Reszta A1 nic i A2 też nic?

Kuba

Tak, tylko A1

A1

No to słabo. Wiadomo każdy chciałby mieć jak najwięcej ale jak już się ileś pracuje to człowiek chciałby mieć jakakolwiek motywację..

@On

Niewielkie to znaczy? Bo już widzę inne wersje. :)

GTR
@A1

A1 po podwyżkach mają zarabiać 55800 rocznie, jak zarabiasz mniej, to dostaniesz wyrównanie.

@GTR

Sprawdziłam i jest mniej, czyli rozumiem że dostanę wyrównanie za listopad i grudzień? W moim przypadku to około 260 zł brutto w przeliczeniu na miesiąc, a od nowego roku kwota roczna powinna mi się zmienić w systemie?

Wojtek

Raczej 52,800

@Wojtek

Ehh każdy co innego pisze a to jest różnica :D

GTR
@Wojtek

W jednym z działów poszło już oficjalne info o podwyżce do 55,800.

Ptyś

Info które ja widziałem (od hr): 52800 pln full time equivalent

Stachu
@Mike

Czy A1 z tym wynagrodzeniem 4388 brutto tez dostanie jakaś podwyżkę? Czy podwyżki maja zamydlić oczy i będą tylko od najniższej kwoty?

Emil
@Stachu

Podwyzki tylko do kwoty 4388 brutto. Jesli masz juz 4388 brutto to nic nie dostaniesz.

Nowy a1
@A1

Również dostałam podwyżkę jakieś 200 brutto a nie rzekome 20%. Rozumiem, ze będzie jakieś wyrównanie? Zastanawia mnie to

@Nowy a1

Podwyzka do 4388 brutto. Jesli masz teraz mniej to Ci wyrownaja. Jesli masz minimun 4388 brutto to nic sie nie zmieni.

Queen

Przblizy mi ktoś jak wygląda kwestia ocen rocznych i ewentualnych podwyżek? Za jaką ocena ile% można się spodziewać itp.

Emil
@Queen

Za ocene achieved 3-4%

@Queen

Jak wchodzisz w (usunięte przez administratora) przelozonym, chodzisz napompowany jak balonik bo pracujesz w TAKIM banku przeciez, robisz (usunięte przez administratora) wspolpracownikom za ich plecami to dostaniesz ocene 4 i pewnie ze 3 tys bonusa. Pytanie dla jakich pieniedzy sie(usunięte przez administratora)

Nosacz

A łoficer ile może dostać ?

Pawel

Sluchajcie, co sie w Gdansku dzieje. Po ostatnim town hallu i popisie Scotta z podwyzkami frustracja tak wzrosla, ze niedlugo ich ludzie tutaj na taczkach wywioza. Jest ciekawie, smiesznie i czekamy na poczatek 2022. Bedzie sie dzialo :D Ps. Pozdro z Gdanska i trzymajcie sie tam w Krakowie!

Prac
@Pawel

Pozdro z Krakowa! Jak stoicie w Gdańsku z alternatywami? W Krk jest multum korpo finansowych, gdzie można na spokojnie się przeniesść

@Prac

Jest tego mniej niestety, ale kazdy placi lepiej i wszedzie szukaja ludzi. Nie jest ciezko zmienic prace za lepsze pieniadze. SSB vs. rynek ok. 20% pay gap.

zzz
@Pawel

A czemu się dziwisz, skoro A2, SA, Officerowie, AVP wszyscy tracą, tylko podnoszą A1. Inflacja galopuje, widełki wewnetrzne biedne.

@zzz

To pracujcie bez A1. Niech zlikwiduja takie stanowisko skoro ludzie na A1 i tak nic nie robia i sa niepotrzebni. Przeciez to oszczednosc dla firmy i management na to przystanie.

Doswiadczony pracownik

Nie wiem, co tu sie wydarzylo, ale ta firma 3-4 lata temu to bylo miejsce, gdzie mozna bylo pracowac i sie nie wstydzic. Nawet SSB mial dobra reputacje na rynku krakowskim. Dzis to jakies nieporozumienie. Nic tu nie ma. Ludzie masowo odchodza, doswiadczeni pracownicy rzucaja wypowiedzeniami, bo kazdy wkolo placi wiecej. A jedyna reakcja managementu to podniesienie pensji A1 z 2,7k netto na 3,2k, gdzie i tak te podwyzki dostawali tylko po kilku miesiacach. Jestem zawiedziony tym, co tu sie wydarzylo w ciagu ostatnich kilku lat, a ten rok to juz w ogole jakies nieporozumienie i brak szacunku do pracownikow. Przykro sie na to wszystko patrzy, bo to wyglada na poczatek konca State Street jako godnego polecenia pracodawcy. A to wszystko w imie wszechobecnych oszczednosci i niewyobrazalnie bezczelnej maksymalizacji zysku.

Zostaw merytoryczną opinię o State Street Bank Polska - Kraków

• Jak się pracuje w State Street Bank Polska?

Zobacz opinie na temat firmy State Street Bank Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1018.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street Bank Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 610, z czego 56 to opinie pozytywne, 151 to opinie negatywne, a 403 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street Bank Polska?

State Street Bank Polska
2.1/5 Na podstawie 1121 ocen.

State Street Bank Polska