Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Branże: Biura rachunkowe

Hehe

Jak wygladasz jak Quasimodo to na pewno sobie w SS poradzisz. Awanse oparte na rozkladaniu nog i stukaniu kolezanek. Im wiekszym popaprancem jestes tym wieksze szanse na kariere.

Pytajnik

Cześć :) Od rozmowy on-line minęło 3 tygodnie i nie mam żadnej odpowiedzi (nawet mail-a ). Czy to oznacza, ze już jestem odrzucony czy w SS trzeba trochę wiecej czasu na ostateczną odpowiedz?

Z ciekawości

Tak narzekacie na zarobki w SS i na to ,ze są inne w porównaniu do innych. Jaka jest różnica na poziomie A1 oraz A2 w innych korporacjach.

Cebulaki biedaki
@Z ciekawości

Ubs 8 brutto entry level (EE), poziom wyżej (AO) 12k.

Ex ubs
@Cebulaki biedaki

Podales gorne widelki i nawet o tym nie powiedziales...Trzeba miec pewne doswiadczenie, zeby na nie wskoczyc (ok 2 lat dla takiego EE oraz 3-4 lat dla takiego AO)

Do ex ubs
@Ex ubs

Tylko ze w ss 8 k brutto to ma SA z 1-2 letnim stazem. A w ubs moze tyle miec zwykly ee. Kiedy ludzie w ss sie wreszcie obudza?

Git
@Do ex ubs

Dokładnie, tylko mała poprawka. SA z awansu ma niecałe 7 k brutto, wiec 8 to chyba po 3-4 latach.

Z ciekawości
@Z ciekawości

Pytam bo jestem po rozmowach w kilku firmach (Getinge , Shell, Capgemini ...) i zarobki nie są oszałamiające max 100zł więcej niż w SS i to po sporych negocjacjach. I jakoś nie widzę tych różnic. A co UBS też brałem udział w rekrutacji to wymagania mają kosmiczne w porównaniu do SS , stąd takie zarobki. I na pewno nie przyjmą ,,żółtodzioba"

Chris
@Z ciekawości

Niestety ale jak nie masz jeszcze odpowiednich umiejętności to będzie ciężko. Początkowe wynagrodzenia dla „żółtodzioba” nie będą się znacznie różniły. Załap się gdzieś na rok-dwa i zdobądź trochę doświadczenia. Jest sporo firm które właśnie nie chcą szkolić od początku i wolą zapłacić trochę więcej żeby właśnie takiego pracownika zatrudnić. Jeżeli chodzi o UBS to na farcie po dobrych studiach raczej najpierw idzie się tam na staż, a później dopiero otrzymuje ofertę. Nie oczekujmy ze 8k dostanie student po kierunkach humanistycznych, nie tędy droga. To wszystko trzeba odpowiednio zaplanować i ten plan konsekwentnie realizować.

@Chris

8k brutto to SA ma po 4 latach zakładając, że co roku ma podwyżkę 4%, co nie jest takie pewne. Jeśli chodzi o płacę w innych firmach to jeśli idziesz na entry level to wiadomo, że te pieniądze niewiele się różnią. Ale już jako A2, SA, Officer masz lepsze zarobki poza Stejtem.

Prawda
@Z ciekawości

To prawda. Oczywiście nie dotyczy to każdej jednej osoby zatrudnionej w State Street. Często jednak A1 to osoby świeżo po studiach. Na dodatek SS nie wymaga znajomosci żadnych programów, nawet Excel wystarczy na podstawowym poziomie, albo i bez poziomu. Czasem nowo zatrudniony człowiek uczy się zakładać vlookup. Wiele znajomych już jako A2 chciało przenieść się do UBS albo HSBC, ale nie byli wystarczająco dobrzy - tutaj już z przynajmniej dwuletnim doświadczeniem w SS. Niestety doświadczenie w SS nie jest równoważne ze zdobywaniem kompetencji wymaganych w innych korpo. Trzeba uczyć się samemu, ale nie ma czasu, bo trzeba klepać nadgodziny, wykonując nierozwojowe taski. Oczywiście mogą być bardziej rozwijające działy. Nie są one jednak standardem.

Cześć! Od poniedziałku rozpocząłem pracę w State Street, standardowo parę szkoleń na początek. Ile trzeba czekać na jakiś kontakt od swojego managera i uzyskanie dostępu do systemu? Dziś środa a mój manager nadal nic :/

Aa

Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
xyz

hejka Mam pytane odnoście background check. Przeszedłem pozytywnie proces rekrutacji jednak przeglądając dzisiaj moje świadectwa pracy zdałem sobie sprawę że podałem złe daty mojej przedostanie pracy (poślizg o dwa miesiące). Czy ma to w ogóle jakiekolwiek znaczenie ? Słyszałem ze w większości firm jest to totalna ściema i najczęściej uzyskuje się odpowiedź że nie udało się skontaktować z tą forma i tyle. Czy tutaj może jakoś to wpłynąć na moje zatrudnienie ?

@xyz

Zależy na jaki level aplikujesz. A1/A2 nikt nie sprawdza.

Zyx

Ja pare lat temu normalnie na A2 miałem screening, dzwonili do poprzedniego pracodawcy i sprawdzali dokumenty.

@Zyx

Tam możesz zaznaczyć, ze nie życzysz sobie, żeby ktoś dzwonił do Twojego pracodawcy.

Marysia
@Zyx

a to w ogóle legalne ? co z rodo itp ? wyobrażacie sobie że ja przykładowo dzwonie po firmach i się wypytuje czy mój sąsiad z biurka obok faktycznie pracował w tej firmie ?

Ekh
@Marysia

A jak mają sprawdzić czy nie kłamiesz w CV ? Papiery mogą być podrobione…

@Marysia

Teoria: jest nielegalne bez uprzednio wyrażonej zgody przez kandydata, wyrażenie zgody musiałoby być dobrowolne i nie mieć wpływu na proces rekrutacyjny jeśli się nie zgodzisz Praktyka: znajdzie się tysiące innych powodów, żeby ten nie był tym właściwym.

@Ekh

art. 270 Kodeksu karnego: „§ 1. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. HR miałby zakładać, że każdy kandydat chce ich oszukać i podrabia dokumenty narażając się na więzienie? Wierzę, że jednak są mądrzejsi...

Janek
@Kandydat

a słyszeliście żeby ktoś miał kiedykolwiek problem z onbordigniem ze względu na background check ? ja w jednej firmie się walnąłem z datami i wychodziło że pracowałem parę miesięcy w dwóch firmach na raz na pełny etat to tylko zadzwonił do mnie ktoś z firmy robiącej check z pytaniem o to i nawet nie musiałem nic zmieniać ani nic

Hej, pracowałam już jako SA jakiś czas, teraz koniecznie chce zmienić zespół, pod jakiś stricte procesowy przy założeniu ze będzie to A2 (nie zamierzam być menagerem). Do zrobienia czy wyklną ?

@Monika

Przecież nie każdy Senior jest managerem.

Niemanager
@Monika

Obecnie SA to przecież taki A2 na sterydach. Ppl menago po span of control zaczyna się od oficera z małymi wyjątkami. Zresztą ja jestem oficerem niemanagerem w zespole analitycznym/projektowym.

gregory

jakie formalnosci musze spelnic kiedy zlozylem wypowiedzenie?

Wojtek
@gregory

Idź do biura i wynieś ze dwa komputery. A tak serio - głupie pytanie, od tego masz menadżera i HR żeby przeprowadzili cie przez offboarding.

Gregory
@Wojtek

Zglosilem ustnie i pisemnie. Interesuje mnie kwestia administracyjna, tym bardziej, ze od poczatku pracowalem zdalnie

@Gregory

Zanieś do HR dokumenty, które są konieczne w oryginale i dogadaj się z IT w sprawie zwrotu sprzętu

@Gregory

No to z jak masz potwierdzenie odbioru wypowiedzenia itd no to w zależności od umowy masz okres wypowiedzenia. Po upłynięciu tego okresu jesteś wolnym człowiekiem :D

malcolm
@Kasia

teraz to dopiero wypowiedzenia posypią się...

Maciek
@malcolm

czemu?

malcolm
@Maciek

przez powrot do biur i brak podwyzek

AnkaSkakanka
@malcolm

Z tym powrotem to bym się nie spieszyła, przecież dwóch biur nie ma to nie wiem gdzie powrót. Dodatkowo sytuacja w kraju może się na jesień zmienić.

Ktoś się może orientuje jakie widełki na SA i Oficerze w IT?

kandydat

Cześć, Czy jak dołączę do SS od października to dostanę podwyżke inflacyjną na początku 2022? Czy się pod to nie kwalifikuje już i dopiero jakaś podwyżka będzie w 2023?

re
@kandydat

poza watkami tutaj ja nie slyszalem o takiej rzeczy jak podwyzka inflacyjna

Aa
@kandydat

Nie dostaniesz, na premię też się nie załapiesz

Nnnnn
@Aa

Byłem w identycznej sytuacji i dostałem kilkaset zł bonusa i 4% podwyżki, ale dobrze mi szło.

@kandydat

Nie dostaniesz. Podwyzka inflacyjna przysluguje jak przyjdziesz przed wrzesniem.

nieznajomy

A orientuje się może ktoś jak wygląda hierarchia porównujać do SBO Shella? (może ktoś pracował w obu miejscach) poziom officer w SS to która JG w Shellu 5? może 4?

Waiter

Hej, napisze mi ktoś coś więcej o Billing Accountant A2? Warto? Nadgodziny? Atmosfera?

Stoner17
@Waiter

Nadgodziny zależy ile dowalą ci roboty. Słaba pensja i atmosfera… zależy czy managerowie na urlopie czy nie

Jest w Krakowie calkiem spora grupa osob, ktora przykleja sie do przyjezdnych. Te osoby z Krakowa w obawie przed ladniejszymi, madrzejszymi przyjezdnymi probuje oblepiac ludzi i ich zastraszac. W ten sposob zamordowano juz pare osob. Zazwyczaj osoby odnajdywane sa w Wisle.

Nowa

Ktoś pracuje jako Tax Specjalist w Krakowie? Jak wygląda praca, jakie godziny? Lepiej to czy FA? Jestem po 2 rozmowach na FA i zaproponowali mi tez Tax Specjalist - mam sobie wybrać które wolę i wtedy będę miała rozmowę z managerem. Ale nie wiem co wybrać :|

Zxc
@Nowa

Zdecydowanie wybierz Tax

krystyna
@Zxc

oba dzialy ciezkie, z flexible shifts. 8-16, 9-17, 10-18, 12-20

Pytek

Middle Office Trade Support Analyst A2. Ktos moze powiedziec cos o tym dziale, stanowisku, jak wyglada praca? Musze decyzje podjąć. Dzieki!!!

Zosia
@Pytek

O takie info pyta się podczas procesu rekrutacji;)

Ciekawski

Na jaka podwyżkę może liczyć stażysta po przejściu ze stażu na A1?

Nicj
@Ciekawski

Na standardowa stawkę dla A1.

@Nicj

A jakie są widełki na A1?

Odp
@Kandydat

Jeśli zostajesz po stażu dostajesz najniższa kwote, o ktorej bylo wielokrotnie wspominane poniżej

2700 netto to dolne, potem 3200

On
@Dominika

A jakie są górne widełki? Czy kwotę można próbować negocjować? 2700 w tych czasach to trochę żart

GTR
@On

Górne widełki kończą się pod dolnymi na A2. Masz jakieś doświadczenie? Bez nie będzie żadnych negocjacji.

@On

Prawda

prawda

Prawda i nie chca podnosic na 3200, zenada!!!!! nawet jak pracujesz x miesiecy

@prawda

Trzymają na 2700 najdłużej jak się da, bo to oszczędność.

Zenon
@Dominika

Ja przyszedłem na A1 całkiem sprawnie, jak tylko zacząłem ogarniać to manager mnie poinformował, ze są zadowoleni i dostanę podwyzke. Trwało to jakieś pol roku ale wiem, ze ludzie czekają po rok- dużo zależy od ogarnięcia pracownika i managera.

zenonek 2
@Zenon

dlatego najlepiej szanowac sie i uciekac

Miły

Dorota jak idzie praca na gorze ;)

Programista

Wie może ktoś jaka atmosfera panuje w dziale IT? Konkretnie chodzi mi o zespół programistów.

Finrep

Hej, czy ktoś orientuje się w którym budynku w Krakowie jest zespół Financial Reporting UK? ;)

@Finrep

Na razie budynków nie ma, słyszałem, że został jeden, więc domniemuję, że z domów.

Prac
@Finrep

Wszyscy sa teraz w BIG na Kapelance Gdzie i kto bedzie po otwarciu CBK na Podgórskiej jeszcze nikt nie wie

zxc

No coz, podwyżka z SA na Offa to kpina, dlatego odszedłem Nie, nie miałem pensji "standardowej" na SA.

Cxz
@zxc

Jesli miales wysoka pensje na SA, to awansujac na oficera i dostajac najnizsze widelki, podwyzka musiala byc slaba. Ile miales na SA? Przyszedles na SA z zewnatrz?

Zxc
@Cxz

Jak ktoś ma 8 na SA (dominanta) w momencie awansu to podwyżka na 11 jest znacząca 37,5%.

zxc
@Cxz

No tak, napisałem, że nie miałem "standardowej" pensji na SA. Stawka nie do negocjacji, podobnie im powiedziałem podczas mojego odejścia. Jakież było ich zdziwienie.

Jak to jest : A1 2700 potem po pól roku 3200 A2 3700 po pół roku 4200 SA 4700 po pół roku 5200 To skąd to 5 tys. na SA u Was się wzięło ?

Meg
@Piotr

Skąd się wzięły Twoje podwyżki po pół roku? Pominąwszy A1, bo faktycznie tak jest jako pozostałość po przechodzeniu na umowę na czas nieokreślony.

A1 2700, a do roku 3200 zl netto A2 3700 netto SA 5000 netto

@Adam

Dolne widelki SA to 6920 brutto wiec ok 4970 na reke. A2 ok 3800 na reke

Rei
@Piotr

Skąd Ty te podwyżki wymyśliłes? XD nie ma zasady „podwyżka po pół roku”

A2
@Rei

Jako A2 kiedy mogę liczyć na jakąś podwyzke? Są podwyżki tylko co roku czy coś większego jest?

Rei
@A2

Nie ma nic większego. Tylko coroczne podwyżki inflacyjne

Katia
@Rei

Ja w tym roku inflacyjnej nie dostalam. Bida z nędzą.

Meg
@Katia

Argumentowali to jakoś? A bonus?

A2
@Rei

Czyli podwyżka dopiero przy ewentualnym awansie na SĄ? Trochę bez sensu, jak są widełki.

Xxxx
@A2

Tak. Chyba że masz super osiągnięcia i poprosisz o podwyżke:) Osobiście nie znam takich przypadkow.

On
@Xxxx

To się nie udaje. Chyba, że rzucisz papierem to wtedy może, ale teraz i tak o to ciężko.

ANONIM
@Piotr

A1 dostaje prawie 3700 na start. Nie zmieniło się to od co najmniej kilku lat.

Non
@ANONIM

Brutto, Piotr podawał netto. Tak gwoli ścisłości.

Zostaw merytoryczną opinię o State Street Bank Polska - Kraków

• Jak się pracuje w State Street Bank Polska?

Zobacz opinie na temat firmy State Street Bank Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1018.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street Bank Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 610, z czego 56 to opinie pozytywne, 151 to opinie negatywne, a 403 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street Bank Polska?

State Street Bank Polska
2.1/5 Na podstawie 1121 ocen.

State Street Bank Polska