Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Branże: Biura rachunkowe

Ktoś

Czy dostajecie ten dodatek za rekomendacje kogos znajomego ?

Kandydatka

Czy ktoś się orientuje ile jest rozmów z Indiami ? Jedna czy dwie ?

Nana
@Kandydatka

Ja miałam dwie, pierwsza mocno ogólna a druga juz z pytaniami dot. finansów itp.

Kandydatka
@Nana

Jakie miałaś dokładnie pytania, pamiętasz może ? Jak Ci poszło ?

Tomasz

Witam, Jakie są widełki na stanowisko oficera, dla ludzi rekrutujących się z zewnątrz? Pracowałem kiedyś w Stejcie i pamiętam, że było to ok 11k brutto dla ludzi wewnątrz organizacji.

@Tomasz

Podobno 11-16 k

Kierownik w moim zespole mial widoczne ubytki w uzebieniu i widoczna prochnice.

typowe rekrutacyjne

logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży
Słupsk

Junior Key Investor Information Services Administrator, Associate 1 Kraków , ktoś coś wiec na ten temat ? Polecacie ?

Omijac

Tu pracuja (usunięte przez administratora).

Jack

Czy w stejcie są obecnie frezy na awanse? Jak to w ogóle wygląda. Czy można to jakoś zweryfikować np. w HRach? Jak wyglądają obecnie awanse ? Słyszałem, że w maj jest miesiącem awansów.

Viola
@Jack

Jest prowadzona rekrutacja wewnetrzna do roznych dzialow i na rozne stanowiska. Jesli aplikujesz na ktoras oferte (grejd wyzej) i pomyslnie przejdziesz proces to oczywiscie dostaniesz wtedy awans. Awansu nie dostaje sie za staz pracy.

Herer
@Jack

W moim dziale dynamika awansów spadła diametralnie. Na początku jeszcze dali tym co obiecali (i to nie w każdym przypadku). Aktualnie może po dłuższym czasie dadzą dla A1, ale wyższe awanse to już odosobnione przypadki. Dodatkowo patrząc na politykę optymalizacji kosztów, nie liczę na lepsza sytuacje w tym roku.

Pracowanik w SS
@Viola

Czy osoba będąca na stanowisku A2, może aplikować na stanowiska SA i czy są duże szanse na przyjęcie, czy raczej an SA biorą tylko tych co już są wewnątrz firmy SA.

Bbhhh
@Pracowanik w SS

W operacjach to nawet A2 z teamu po kilku latach będzie miał problem awansować a co dopiero jakiś przypadkowy pracownik który złożył CV na pozycje.

@Jack

Tak, zmiany w MyWorkday sa zablokowane na około 6 tygodni. Najwcześniejszą datą awansu jest maj z tego co kojarzę

Krystian
@Prac

a co z rekrutacjami z wewnatrz? tez sa zawieszone? mialem rozmowe z HR ponad tydzien temu i od tego czasu cisza ale nic pani nie wspomniala

Pracownik w SS
@Bbhhh

Co to znaczy? Nie rozumiem. Pracownicy z wewnątrz firmy są mnie "porządni" , mnie wartościowi niż pracownicy którzy nic nie wiedzą o procesie z zewnątrz?

krysia
@Prac

czy to tyczy się takze a1,ktore nie otrzymaly jeszcze podwyzki do 3200?

@krysia

Tak, ponieważ podwyżka wymaga zmiany w MyWD

krysia
@Prac

tragedia, pracujemy ponad pol roku i dalej cisza.

Kolezanka
@krysia

@krysia ja na A1 doatalam po 10 miesiacach...

jpa
@Kolezanka

trzeba uciekać z tego tonącego okrętu, dramat :)

Kalina
@Kolezanka

W czasie pandemii? U nas mówią, ze nie ma możliwości, bo ciężka sytuacja xD a w ogóle jak można zacząć z awansem? Ktoś musi gdzieś aplikować, ja czy manager? Ja czuje, że ogarniam jak A2 i wszyscy mówiąc , że super mi idzie ale że awansów nie będzie, bo w firmie ciężko.. mogę jakoś sama aplikować?

@Kalina

Nie widze przeszkód. Warto się rozglądać i aplikować, również na oferty poza działem, w którym pracujesz.

Karo
@Kasia

Jak na ten moment wyglądają awanse na stanowiska typu: Officer, AVP? Trzeba wcześniej ukończyć jakiś program bądź wykonać projekt? Czy może wystarczy sama rozmowa rekrutacyjna? Posiadacie informacje na ten temat?

Stejcik
@Kalina

Jesli chcesz aplikowac w ramach swojego zespolu to decyzja nalezy do managera, musisz z nim pogadac. Ew.jak chcesz probowac szczescia gdzies indziej, to poszukaj ofert na A2 na MWD w dziale kariera.

Daria
@Karo

Można też rzucić papierami, czasami to jedyny sposób na awans.

Olo
@Daria

Sprawdzony i dziala :) Nagle zaden freeze nie obowiazuje.

Krakowiak

Co sie stalo z ta firma przez te ostatnie lata? To jest dramat, co tu sie dzieje. Pracuje w SS od 5 lat, rozne dzialy, ale z roku na rok coraz gorzej. Pensje na start na tym samym poziomie od 5 lat, wymagania wieksze, podwyzki nie pokrywaja inflacji, freeze na wszystkie benefity, o awans trudno, burdel organizacyjny, a firma nawet nie ma laptopow do home office i pracujemy na swoich. Z firmy godnej polecenia zrobil sie jakis syf.

Dzwon
@Krakowiak

Niestety mam te same odczucia, pracuję trochę dłużej. Rozglądam się za czymś innym, i radzę wam robić to samo. W SS niestety lepiej nie będzie. I nawet nie chodzi o wypłatę bo akurat mam całkiem wysoką, ale to nie ten sam stejt - z kim nie rozmawiasz, wszyscy mają dosyć, narzekają i niestety taka negatywna atmosfera udziela się wielu osobom.

Witam,chciałabym sie poradzić czy jest tu ktos kto poleca jakis konkretny dzial/zespol w state street? Pod takim wzgledem ze praca mniej w pospiechu, deadline wydluzone a nie co chwila,fajna atmosfera?Jestem A2 i chce zmienic obecny ale wlasnie zastanawiam sie na jaki zeby bylomniej pospiechu itd.Za wszystkie sugestie dziekuje i pozdrawiam

patii

Czesc wszystkim :) moje pytanie jest takie, co trzeba umiec aplikujac na A1, oprócz znajomosci angielskiego. Ja mam doswiadczenie w innym polskim banku ok 3 lat i chwila w korpo. Znam jeszcze 2 jezyk ale nie wiem czy sie przyda. Chciałabym rozpoczac od stanowiska A1, jaki dział polecacie i jakie zarobki na start? Obecnie 3200 zł netto ? Dziękuję za pomoc :)

Non
@patii

Z trzyletnim doświadczeniem w banku bym celował w A2. Na A1 masz 2600 na start, a po przejściu na umowę na czas nieokreślony (zwykle pół roku) 3100.

Mansen

Na jakie zarobki można liczyć na Senior Associate w Global advisors? Przy 5 latach doświadczenia z bankowości

Wiola

Czy przy awansie na a2 dalej obowiazuje zasada 15% podwyzki? Czy dostaje sie minimalne widelki, nawet gdy podwyzka 15% oznaczalaby wyplate lekko ponad minimalna stawke dla a2?

Wiola
@Wiola

Podbijam pytanie

@Wiola

Nie ma zadnej zasady 15%. Dostajesz dolne widelki

rampampamp
@Marcin

To nie do końca tak działa. Wszystko zależy od tego, jaką stawke masz wejściową. Jeśli stawkę wejściową masz pośrodku widełek, to proporcjonalnie masz na kolejnym ranku. To nie jest tak, że przychodzi np. A2 z zewnątrz dostaje ~ 6500, a po awansie na SA dostaje 7500... Tak jest we wszystkich firmach

Luxmed

Ogólnie SS ma dosyć dobrze rozbudowane benefity w porównaniu do innych korporacji (nie mówię tu o najlepszych w PL, ale ogólnie w rankingu jest bardzo wysoko). Pakiet medyczny Luxmed Premium Platynowy - jakbyście chcieli kontynuować pakiet po zmianie pracodawcy to promocyjna cena 395 zł/msc (przy płatności za rok z góry), a dla niepowiązanej osoby indywidualnej cena 531 zł/msc :o szok. Dodatkowo SS ma wynegocjowanych kilka dodatkowych zniżek np na stomatologie, gdzie takiego czegoś nawet w pakiecie nie zobaczycie (50% zniżki, robisz ubytki po 120 PLN, a jak wyleczysz to masz za free dalszą opiekę stomatologiczną). Wszyscy specjaliści za darmo (nawet w dziedzinie gdzie prywatnie biorą po 300-400 PLN za konsultacje). Jak lekarz zleca badania z krwi (nawet te bardziej zaawansowane) to macie wszystko za darmo, gdzie prywatnie za jakieś Igg, Igm musicie płacić po 80~PLN od badania.

@Luxmed

i to są ceny na 1 osobę, a można spokojnie całą najbliższą rodzinę zapisać.

Juliusz
@Luxmed

@Luxmed gdzie znajdę informacje odnośnie tej zniżki 50% na usługi stomatologiczne?

krisssss
@Juliusz

a jakie badania sa za darmo? czy lekarze chetnie daja skierowania na usg etc? (normalnie w luxmed sa platne, za free przy skierowaniu)

@Juliusz

Wyszukaj w sharepoint'cie Luxmed i masz w PL guide 12 strona sekcja stomatologia. Odnosnie USG / RTG to skierowanie łatwo dostaniesz na czacie luxmedowym z internistą (wystawiają bez większego problemu). Jak się dobrze zakręcisz to masz w pakiecie tomografie itp. Prowadzenie ciąży ze wszystkimi USG i badaniami też w pakiecie.

Mama
@Luxmed

Plus poród rodzinny z opłaconą połóżną etc. w Szpitalu na Siemiradzkiego.

@Luxmed

To jest spoko oferta jak ktoś zaczyna (małe zarobki, ale dobry pakiet medyczny). Później, jeśli zmieni się korpo i dostanie te 2k na rękę więcej to SS wypada słabo (nawet jeśli ktoś miałby opłacać pakiet sam, nadal jest do przodu).

@pracownik

Ten komentarz pasuje do każdej firmy. Zawsze można coś pozytywnego skomentować negatywnie.

@Luxmed

Komentarz jest neutralny -na początek jest to dobry układ, potem niekoniecznie.

RAMPAMPAM
@pracownik

A co jest złego w układzie Luxmed dla Ciebie i całej rodziny i przy okazji zarobkach +13k brutto ? Bo nie rozumiem ? Macie zaślepiony obraz firmy przez pracę w Fund Accountingu tyle w temacie

exemployee
@RAMPAMPAM

jak ktos tyle zarabia to nic ;) chodzi o to, ze opieka medyczna nie rekompensuje relatywnie niskich zarobkow po dluzszym stazu w firmie np 6 la i powiedzmy 5,5k na SA po podwyzkach. Ale milo, ze obrońcy SS sa czujni :D

KROLALBANII
@RAMPAMPAM

Dokładnie, sam bym tego lepiej nie ujął. Ciesze sie ze ktos to w koncu powiedzial :)

@exemployee

Zawsze mozna aplikowac na wyzsze stanowisko

Markiza

Miałam nieprzyjemność brać udział w rekrutacji na stanowisko w State Street w Krakowie i takiej ŻENADY to w życiu nie widziałam. Rekrutacja wygląda tak jakby ktoś sobie jaja z kandydatów robił. Miałam w sumie dwie rozmowy, jedna standardowa „wprowadzająca”, a druga mimo, że miała być (jak się domyślam) lepszym poznaniem się to mogę ją nazwać tylko jednym stwierdzeniem: ŻART! Do drugiej rozmowy podejścia były dwa, bo przecież osoba kontaktująca się dzwoniła pod mój inny numer (mimo że pierwsza osoba dzwoniła pod dobry). O dziwo nie jest możliwe dodzwonienie na numer, z którego dzwoniono, co już samo w sobie jest podejrzane. Przy drugiej próbie się udało, ale tylko dlatego, że miałam drugi telefon przy sobie, bo mimo prośby, żeby zachować kontakt pod jednym, konkretnym numerem Pani sobie dzwoni gdzie chce. Nie mówiąc już o tym, że nie dzwoni punktualnie to jeszcze nie ma absolutnie żadnych manier. Pani kontaktująca się to Hinduska z bardzo dużym akcentem, który jest bardzo trudny do zrozumienia i niestety chyba sama nie zna angielskiego w stopniu komunikatywnym, bo widać, że nie rozumie jako, że zadaje te same pytania po kilka razy. Jest niekulturalna, widać, że nie słucha i przerywa wypowiedzi. Jeszcze z takim brakiem profesjonalizmu i kultury się nie spotkałam, jest to NAJBARDZIEJ ŻAŁOSNA ROZMOWA O PRACĘ JAKĄ MIAŁAM , w jej trakcie miałam ochotę się rozłączyć, bo takie traktowanie po prostu mnie obraża jako potencjalnego kandydata. Dziwne, że State Street sobie na coś takiego pozwala, cyrk, nie chcę mieć z tą pracą, ani z firmą nic wspólnego. WSTYD!!!!

fffff
@Markiza

Po pierwsze - Markizie nie przystoi pracować. Po drugie - jak miałaś rozmowy tylko z hindusami to jest raczej pierwszy etap (docelowo powinna być jeszcze rozmowa z managerami zespołu).

Markiza
@fffff

Pozwól, że o tym już sama będę decydować. I to już wystarczy, daje dobitny obraz tej firmy. Wstyd.

Ave
@fffff

No Markiza pewnie tak wypadła fantastycznie że do drugiego etapu nie przeszła ????

@Markiza

Jakie są pytania na rozmowie kwalifikacyjnej?

Pawel

To jak tam? Brak podwyzek i nadgodziny do odbioru :) Bedziemy klepac po 12h i za to odbierzemy sobie wolne :) A kasa dalej slaba

Gaweł
@Pawel

Podwyżki były, a klepać po 12h i jednocześnie odbierać wolne jest ze sobą sprzeczne.

@Gaweł

Podwyzki, ktore nie pokrywaja inflacji, a firma placi ponizej krakowskiego rynku. Co do nadgodzin to pogadamy, jak bedziemy klepac po 12h i nie bedzie kiedy tego odbierac. To bedzie powodowac kolejne nadgodziny i bedziemy zapieprzac wkolo.

Xxx

Ile wynosi premia roczna ?

Czru
@Xxx

Jak bardzo ogarniasz to do jednomiesięcznej pensji.

Hehe
@Xxx

Z racji pandemii raczej bym nie liczyła ma premie w przyszłym roku / ewentualnie symbolicznie.

Elżbieta
@Xxx

nie ma żadnej premii, dostajesz praktycznie pensje minimalną około 2400 zł na ręke

Aa
@Elżbieta

Przecież przy zatrudnieniu na najnizszym stopniu a1 ma się 3650zl brutto czyli na rękę niecałe 2700

@Aa

Pensje są różne, jedni mają 2500 netto ,inni ,2800 netto.

Q
@Adam

W SS pensja 2500-2800? Serio?

Kornelia

Przy przedlużeniu umowy gdzieś do roku jest podwyżka do niecalych 3200 netto

@Q

Tak, kolo 2700 netto

@Adam

Kumpel przyjmując się na A1 dostał na dzień dobry 4500 brutto (listopad 2020) i umowę na czas nieokreślony od razu.

Natalia

Jaaasne. Chyba Ci się coś pomyliło, tyle się dostaje na A2

Nick2

A do jakiego działu? Może zarobki w każdym dziale są inne?

mk
@Natalia

na a2 jest 5250 brutto na start po awansie

Nnnnnn
@Natalia

Przychodząc z zewnątrz na A 2 mam 5,5 brutto. Z tego co wiem, jest to popularna stawka na tym poziomie, nawet po wewnętrznych awansach.

Non
@Nnnnnn

To jest stawka przy wewnętrznym awansie, przychodząc z zewnątrz na A2, 1000 zł więcej jest spokojnie do wynegocjowania.

@Non

A czy jak się dołącza w połowie roku to premia też jest? Oczywiście liczona proporcjonalnie do przepracowanego okresy.

Krystian

Czy ktos bral ostatnio udzial w rekrutacji na officera w Krk? wyslalem cv tydzien temu i jeszcze nikt nie zadzwonil. O co moga pytac na pierwszej rozmowie bardziej wiedza finansowa czy soft skille?

@Krystian

Officer jest poziomem na którym takie pytania na forum raczej się nie zadają. Szczególnie bez wskazania conajmniej obszaru do którego się rekrutuje... Pytają głównie o doświadczenie, które rekrutując się na officera już trzeba posiadać Powodzenia

Offr
@Krystian

Techniczne pytania dotyczące działu. Good luck!

@Krystian

A na jakie stanowisko officera apkikowales? Dział finansowy?

BS

Czy to prawda że w tej firmie nic nie można się nauczyć, czyli się tylko klepie dane w obcym języku?

MAWUTOR
@BS

Być może w Fund Accountingu nie nauczysz się wielu rzeczy. Natomiast od dwóch-trzech lat do Polski wchodzą zaawansowane procesy. Jest przecież IT, działy Ryzyka, modelowanie - tam nauczysz się wielu rzeczy, dzięki którym świat stoi otworem - ale aby dostać się do wymienionych działów - należy już coś potrafić :)

Bobby

Dzień dobry. Czy ktoś orientuje się jak pracuje się na stanowiskach Client Service Support albo Operations Client Service? Czy są jakieś określone godziny pracy i czy też taki stres i spina jak w innych działach?

Rabdaw
@Bobby

A jakie miasto Krk czy Gdańsk?

Bobby
@Rabdaw

Rabdaw
@Bobby

Spina, stres, nadgodziny, przygotuj zeszyt i długopis jak będziesz się uczyć procesu. Przygotuj się na "świetny" VDI który będzie się zawieszał albo mulił itd. Ogólnie uciekaj jak najdalej ;)

Nina

Dodatek świąteczny będzie teraz na Wielkanoc?

Asia
@Nina

A jest cos takiego jak dodatek wielkanocny?

Malgorzatka

a w jakiej wysokosci? czy byl juz mail o tym?

Zzz

Nie było w zeszlym roku dodatku wielkanocnego, chyba ze chodzi o ekwiwalent za mutisporta?

@Nina

Nie. Jesli mowa o financial aid to jest wyplacany raz w roku przed świetami Bożego Narodzenia

Zostaw merytoryczną opinię o State Street Bank Polska - Kraków

• Jak się pracuje w State Street Bank Polska?

Zobacz opinie na temat firmy State Street Bank Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1028.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street Bank Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 618, z czego 57 to opinie pozytywne, 154 to opinie negatywne, a 407 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street Bank Polska?

State Street Bank Polska
2.1/5 Na podstawie 1123 ocen.

State Street Bank Polska