Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Branże: Biura rachunkowe

Verka

Jakieś opinie o dziale Derywatyw (Zielińskiego)? Charakter pracy, ludzie itp :)

Verka
@Verka

Ktoś coś?

Czy rozmowa z managerami jest na kamerkach??

Koj
@Kasia

Nie mam pojecia, moze ktos pomoc? Również mnie to czeka

Cc
@Koj

Ja miałam na kamerkach. Trwała 1,5 h co jak powiedzieli menadżerowie dość długo jak na rozmowę.

Pytek

Cześć, robię drugie podejście do SS, po pierwszym dwa etapy przeszedłem, jednak do ostatniej rozmowy z managerem, która miała się odbyć nigdy nie doszło, ponoć zawiesili rekrutacje. Billing Accountant, Associate 2, czy ktoś może pracuje na tej pozycji i mógłby mi coś więcej napisać? Obowiązki, atmosfera nadgodziny, jakie widełki zarobków. Dzięki wielkie.

Pytella
@Pytek

Dobry moment na rekrutacje był 2-3 miesiące temu. Teraz znowu pozamykali biura na wiele miesięcy.

Pytek
@Pytella

No to właśnie w sierpniu aplikowałem. :)

Dowiedziałem się że przy wewnętrznym awansie z A2 na SA można liczyć na 1000 brutto podwyżki względem dotychczasowej pensji. Ktoś mógłby potwierdzić czy to realna kwota? Czy może jest to zależne od działu w którym się awansuje?

Czerczil
@Zainteresowany

Otrzymuje się znacznie więcej.

@Czerczil

Dzięki za info.

typowe rekrutacyjne

logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Ola

Czy można wypowiedzieć umowę w trakcie stażu? Czy są jakieś konsekwencje?

Nnn
@Ola

A co masz napisane w umówie na ten temat?

Ola
@Nnn

Nie jestem pracownikiem, pytam z ciekawości:)

Layer
@Ola

Wystarczy zapoznać się z kodeksem pracy.

Xxx

Masz tygodniowy okres wypowiedzenia

Zosieńka
@Ola

tak, zostaniesz ukrzyżowany a twoje nazwisko trafi na czarna listę

Giza
@Zosieńka

Rozbawiłaś mnie do łez.

Ciekawy

Czy ktoś mógłby opowiedzieć o dziale IFDS?

zainteresowany

Cześć, czy ktoś pomoże mi rozszyfrować skrót działu BOAT? Oraz ma jakąś opinie o nim?

@zainteresowany

Business Onboarding and Transition - bardzo fajny zespół i ciekawa praca.

Karolinaaaa

Hejka mam pytanie , odbyłam 3 rozmowy rekrutacyjne , 2 z Indiami 3 miałam z menagerami na stanowisko juniorskie F&A .Powiedzieli mi ze odpowiedź bedzie do 2 tyg ale zazwyczaj dzieje się to szybciej . We wtorek minie 2 tyg ale wczoraj zakończyła się mozliwosc rekrutacji na to stanowisko . Czy istnieje możliwość ze juz kogoś znaleźli ale zapomnili mi napisać? Czy przez pandemie wszystko sie teraz wydłuża? Jak to teraz wygląda?

Kornelia
@Karolinaaaa

Ja dostalam odpowiedz dokładnie 2 tyg po ostatniej rozmowie

Nowy stażysta

Hej, wie ktoś co robi się i jak wygląda staż w dziale Client Delivery Management ? ;)

Stażysta

Cześć, dostałem się na staż wakacyjny do state streetu, czy ktoś był może i opowie jak taki staż tam wygląda ? Można się czegoś nauczyć? Jak z jakimś wolnym/nadgodzinami w przypadku stażu?

@Stażysta

A ile sie zarabia na start na umowie o pracę np jako fund account? Po ilu latach podwyzka I o ile?

Stażysta2
@Stażysta

W jakim dziale zaczynasz?

Stażysta2
@Stażysta

Od kiedy zaczyna się staż?

@Stażysta

Wiesz do jakiego teamu trafiles?

@Stażysta

Czekam na odpowiedź dotyczącą stażu. Jakie warunki finansowe proponują?

@ciekawy

Miałem juz rozmowę, ale Pani z Indii mi nie odpowiedziała, również nie powiedziała do którego zespołu trafiłem.

@Junior

A nie otrzymałeś tej informacji w mailu?

Stażysta

2300 brutto

@ciekawy

No właśnie nie dostałem w mailu żadnych ciekawych informacji od nich, oprócz wymaganych dokumentów z uczelni :/ Miałem zaczynać staż od dzisiaj, ale w piątek do mnie nikt nie zadzwonił i podobno zacznę z początkiem lipca.

@Junior

Rozpoczęcie stażu jest przesunięte na następny tydzień :)

@Stażystka

A wiesz może, zdalnie czy stacjonarnie?

@Junior

Ja dostałam informacje w mailu, że będzie zdalnie :) od następnego tygodnia proces wdrażania

@Stażystka

Czy dali ci znać na początku że zdalnie? Bo raz słyszałem że mam zdalnie (ale pogłoski) ale niby w 'umowie' dali lokalizacje (akurat CBK)

a
@newty

Na umowie napisali Ci lokalizację twojego zespołu, w którym budynku wcześniej pracował. Ty będziesz zdalnie. Dostałeś dzisiaj jakieś informacje ?

@a

Nie, żadnych dalszych informacji nie było. Właśnie ani razu nie określili oficjalnie, że zdalnie się odbędą dlatego nie wiem za bardzo czego oczekiwać

a
@newty

A wiesz w jakim dziale będziesz pracować? Logowałeś się już do myworkday?

stażystka
@a

ja miałam telefon od Pani z potwierdzeniem mojego adresu zamieszkania i została mi przesłana na niego umowa, pozostałe rzeczy na maila, łącznie z informacją odnośnie rozpoczęcia pracy i hasłem i loginem do myworkday. Na końcu kontaktowała się też ze mną moja bezpośrednia przełożona. Staż będzie przebiegał zdalnie.

@newty

Też otrzymałem informacje, że lokalizacja to CBK, w ogóle co ten skrót oznacza?

@ciekawy

Szukałem i nie znalazłem. Ale wiem, że chodzi o oddział na podgórskiej i to tyle niestety

Krke
@Stażysta2

W mailu mam napisane ze od 6 lipca

Stazystka2
@stażystka

Po jakim czasie od wypelnienia „zadania” Na stronce kandydata i przekazania Danych, adresu itd przyslali ci umowe ? Bo wypelnilam wszystko, napisalam maila z akceptacja, danymi i cisza : /

@Stazystka2

Zadzwonili do mnie w poniedziałek aby potwierdzić adres, pod koniec tygodnia umowa już doszła

Stazysta
@Stażysta

Hej, nie mam zadnych informacji od nich wyslalam dane i teraz otrzymalam jakis plik do przeczytania o state streecie i napisali ze beda po krótce sprawdzac wiedze z tego podczas wprowadzania do pracy, wie ktos kiedy ma się to odbyć i czy bedzie zdalnie ?

m
@Stażystka

Czy mogę się spytać w którym mailu (chodzi tylko w którym etapie tego procesu) dostałaś maila, że zdalnie? Bo się zastanawiam czy mam stacjonarnie czy zdalnie bo nikt nie określił za bardzo. Moja umowa jest do odebrania stacjonarnie w oddziale firmy, stąd nakierowanie, że może stacjonarnie się odbędzie staż (?)

@m

Ja dostałam informacje najpierw, że zakładają, że biura będą działać normalnie, a potem jednak zmienili, że będzie to zdalnie. To było jakoś po wysłaniu mi umowy. Może po prostu umowa jest do odebrania w biurze, ale wątpie żeby staż też się tam odbywał

m
@Stażystka

dziękuje za odzew, pewnie masz racje :)

@Stażystka

A jaka to jest umowa? Umowa o staż?

@ciekawy

Centrum Biurowe Kazimierz, centrala przy ul. Podgórskiej 36 - obok galerii kazimierz

@stażystka

A uzupełniałaś te informacje, jak składanie zaświadczenia o niekaralności, etc.?

Zainteresowana
@ciekawy

Czy ktoś wie coś o dziale FUND ACCOUNTANT i stażu w nim?

Milo
@Zainteresowana

Fund accounting - stres, deadline goni dealine. Ilość pracy na ponad 8 godzin. Zdarza się widok płaczących pracowników.

Nowy stażysta
@Stazystka2

Hej, mógłbyś mi opowiedzieć jakie masz odczucia po stażu ? Jak wygląda system wdrożenia do pracy i jak sprawdza się praca zdalna w przypadku stażu ?

patii

Witam, w jakich godzinach sie pracuje na stanowisku: KIID Junior Administrator Associate 1- jakie zarobki na start, czy firma obecnie pracuje zdalnie jesli chodzi o new hire'ów? Czy ogólnie fajna jest praca w tym dziale? Pytam o atmosferę, nadgodziny, taski, liderów itp :) dziękuję z gory za wszelkie info!

Meri
@patii

Właśnie zostałam przyjęta na to stanowisko. Oczywiście aplikowałam na nie a teraz nazwa stanowiska jest inna, bo panie z HR przydzielają do jakichś konkretnych stanowisk osoby. Zarobki 3686 brutto, szkolenia online na początku i praca zdalna.

Marcella
@Meri

Czy możesz opowiedzieć coś więcej na temat tego, jak wyglądała rozmowa rekrutacyjna? Kandyduje na to samo stanowisko i po prostu jestem ciekawa, bo nie mam żadnego doświadczenia w pracy w finansach :)

stefan

Mam pytanie gdzie mieści się dział Derivatives i w jakich godzinach tam się pracuje?

Kierowniczka
@stefan

w bigu na kapelance

Marina
@Kierowniczka

Między 8 a 16

Nadiaa

Hejka , przeszlam.dwie rozmowy z Indiami, na pierwszej pytania o mnie o obecna prace , na drugiej o firme , oczekiwania finansowe , co to jest fundusz , obligacje . Od tamtej pory cisza, napisalam maila Pani odpisala "hej nadia mamy nadzieję że u Ciebie wszystko wporztku bedziemy informowac o procesie rekrutacji " czy to może oznaczać ze nie przeszlam do kolejnego etapu ??

@Nadiaa

Na jakie stanowisko aplikowalas?

Knadydat
@Kandydat

aplikowałam na Junior Fund &Accountant ,

Ciekawski
@Nadiaa

Spokojnie, odezwa sie, gdybyś nie przeszła rekrutacji pozytywnie to dostałabyś również taka informacje.

Nnnnnn.
@Ciekawski

Akurat SS jest jedną z niewielu firm w Krk, która nie informuje o negatywnym przebiegu rekrutacji- po prostu się nie odzywają, uważam, że to bardzo nieprofesjonalne. Jak się odezwała do Ciebie to znaczy, że poszło Ci okej, do dwóch tygodni powinnaś mieć pewnie jakieś info :) W moim przypadku (jakiś rok temu) wszystko było zgodnie z ustaleniami i od 1 telefonu do info o zatrudnieniu było 3 tygodnie.

Meri
@Nnnnnn.

Ja miałam dwie rozmowy z Indiami i od razu umówili mnie na rozmowę z menedżerem z Polski. Rozmowa była w środę a już w czwartek dzwonili że mnie przyjęli. Nie było mowy o tym, że odezwą się jeżeli się nie dostanę...

Ilona

Cześć, Tydzień temu dostałam informację od hr, że zdecydowali się mnie zatrudnić. Przesłałam im dane, których potrzebowali w piątek, w poniedziałek uzupełniłam jeszcze profil na myworkday i teraz cisza. Nie ukrywam, że trochę się stresuję bo złożyłam już wypowiedzenie w obecnej firmie. Jak wygląda dalszy proces? Pracę mam zacząć 7grudnia.

Sylwia

Wie ktoś może czy jest jakieś opóźnienie z wypłacaniem pieniędzy za polecenie? Ile trwa czas oczekiwania?

Pam
@Sylwia

Ile trzeba mieć miesięcy zatrudnienia aby kogoś polecić i jaka jest kwota za polecenie?:)

Ala
@Pam

Mówią wszystko na szkoleniach dla new hiresow.

@Pam

Mozesz od pierwszego dnia. 3000 brutto

Aplikacja

Chciałem zapytać odnośnie czasu w którym zaczyna się prace, został mi ostatni etap, rozmowa z polskim HR, wciąż pracuje w innej firmie i mam miesiąc wypowiedzenia,czy nie będzie to problemem? Czy może wypowiedzieć się osoba która ostatnio się przyjmowała i miała taką samą sytuację? Pozdrawiam.

K8
@Aplikacja

Okresy wypowiedzenia są normą, jak będą Cię chcieli to miesiąc nie zrobi różnicy. Małe szanse, że przez to Cię odrzuca. Ludzie maja nieraz 3 miesięczne okresy wypowiedzenia i firmy na nich czekają.

Ciekawski

Po jakim okresie pracy mozna spodziewać sie podwyżki na A1? Wychodzi z tym manager czy raczej ja powinienem zagadać ? Dzięki

Pawel
@Ciekawski

Officer. Jak uznaja, ze Ci sie nalezy. Max do 12 miesiecy.

Ziomsss
@Pawel

A teraz podczas pandemii?

Nnnnnn.
@Ziomsss

Normalnie są, jeżeli ogarniasz.

Qwerty

Jestem nowy w Fund Accountingu. Jak długo zajmowalo wam zrozumienie pracy i kiedy zaczeliscie samodzielnie pracowac? Jakieś przydatne porady?

@Qwerty

Cześć :) W sumie to nie piszę odnośnie Twojego pytania, ale widzę, że jesteś nowy w SS i chciałabym zapytać po jakim czasie od telefonu z informacją, że zostałeś przyjęty została Ci wysłała umowa? Mnie dzisiaj Pani z HR zapytała tylko, czy jestem w stanie zacząć pracę po Nowym Roku i zakończyła rozmowę. Dzięki za odpowiedź!

cc
@KaBe

Też miałam telefon z Indii wczoraj i Pani mi powiedziała, że w przeciągu tygodnia wyśle szczegóły.

@cc

I od kiedy zaczynasz? Ja niestety nie mogłam odebrać i jak oddzwonilam to juz z nikt nie odebrał. Dzisiaj dostałam informację, ze ktos sie do godziny odezwie i telefon milczy...

@cc

Teraz otrzymałam telefon z informacja, że jutro wyślą mi ofertę pracy, ja cos tam muszę im odpisac i dopiero za jakis czas wysla umowe. Tez mialas taka sytuacje?

@KaBe

Hej, zastanawiam się czy wysłać CV do tej firmy, jak oceniacie trudność rozmowy kwalifikacyjnej? Mam materiały do nauki i nie wiem czy wymagają szczegółowych odpowiedzi? Jak jest na rozmowie w biurze?

cc
@KaBe

Dokładnie tak, wypełniłam formularze i teraz czekam na umowę:)

Someone
@Piotr

Rozmowa z Indiami bardzo łatwa, w biurze pytają o więcej szczegółów z materiałów, ale ogólnie przyjemnie, nie ma się czym stresować

@Piotr

Cześć ;) Według mnie rozmowa z osobami z Indii bardzo przyjemne. Czasami nie można ich zrozumieć, ale poprosisz o powtórzenie pytania i spokojnie pytają ponownie. Pytania dość tradycyjne, czemu ich firma, czemu zmieniasz pracę, co wiesz odnośnie ich firmy. Jeśli chodzi o rozmowę u nich w siedzibie to już bardziej szczegółowo. Ja trafiłam na miłych ludzi. Pytania odnośnie finansów nie za bardzo wnikliwe. Ja miałam pytania typu co to jest NAV, co to jest fundusz, jakie znam fundusze, sprawozdania finansowe, po co ludzie inwestują w fundusze. Co to jest akcja, obligacja i jakie są różnice. Warto przygotowywać się z tego, co osoby z Indii wspominają w mailach :) W razie jakichkolwiek pytań śmiało pisz

@Qwerty

Cześć :) 1. Polecam zapisać się na szkolenia z excela i zaprzyjaźnić się że skrótami klawiszowymi. 2. Też przygotuj się na dużą ilość maili, więc założenie folderów/reguł w outlooku dla najważniejszych maili będzię przydatne, jak też pofiltrowanie maili dla wszystkich pracowników SSB z dużą ilością spamu. 3. Radzę nabrać dobrego nastawienia do problemów technicznych. Dział IT jest zazwyczaj bardzo pomocny, a życzliwi koledzy nie powinni Cię obwiniać bądź stresować z przyczyn od Ciebie niezależnych. Życzé Ci powodzenia! ????

AIS., a Ty?

@Piotr

Można wiedzieć skąd posiadasz materiały do nauki?

Jolo
@Qwerty

Nie uczą w ogóle przez wiele miesięcy, bo nie mają na to czasu, jednocześnie mając pretensje, że nie czaisz o co chodzi. Nie mogą cię uczyć, bo, rzekomo nie kumasz podstaw, pomimo, że podstawy są nie czym innym jak bezmyślnym klikaniem codziennie w te same rzeczy (zmieniając zazwyczaj tylko daty) jak na taśmie produkcyjnej. Wykorzystywanie naiwności młodych i tyle. Pomijam okropną atmosferę pracy, niesamowity nacisk psychiczny, kolesiostwo, obgadywanie przez współpracowników, podkładanie świń czy tzw. rozmowy 121 (one to one), które są niczym innym jak dywanikiem u szefa, choć ich ideą była początkowo możliwość przedstawienia szefowi swoich obaw czy pomysłów. Brak brania częstych nadgodzin jest jednym z powodów bycia na przysłowiowym cenzurowanym. Ja bardzo chciałam się uczyć rzeczy i być w nich dobra, ale byłam traktowana dosłownie jak przygłup, więc w sumie trudno mi powiedzieć ile zajęło mi zrozumienie zadań i obowiązków, bo przez kilka miesięcy nie były mi one w dużej mierze w ogóle przedstawione. Jeżeli już czegoś uczą, to szybko i po łebkach, każą zapisywać. Jeżeli po tym jednym razie nadal czegoś nie wiesz i nie daj boże, nie masz tego w notatkach, dostajesz srogą naganę i przewracanie oczami gratis, więc radzę być szybkim i zapisywać każde słowo podczas szkolenia.

Aga
@Jolo

W jakim dziale pracowałaś?

Jolo
@Aga

W IFS - Fund Accounting, dział NAV.

Klaudia

Miałam dwie rozmowy z Indiami, na drugiej rozmowie miały paść pytania nt wiedzy finansowej, jednak pytania zadali takie same jak na pierwszej rozmowie. Pani z hr kilkakrotnie się mnie pytała o oczekiwania finansowe i na koniec powiedziała ile mogą mi zaproponować. Odpowiedziałam ze muszę to przemyśleć na co ona ze się do mnie odezwa. Jak na razie jest cisza z ich strony. Opłaca się napisać maila z pytaniem odnośnie wyniku rekrutacji czy dać sobie spokój i czekać na informacje od nich?

@Klaudia

Ile już czekasz na odpowiedź z ich strony po drugiej rozmowie z Indiami?

@Kandydat

Już ponad tydzień...

Miszel
@Klaudia

Jeszcze nie miałaś rozmowy z managerem. Zamieszałaś na etapie Indii i teraz może być ciężko to odkręcić. Polecam powysyłać e maile i się przypominać - na tym etapie jakiekolwiek negocjacje są bezzasadne.

@Klaudia

Na jakie stanowisko aplikowalas i jakie kwoty Ci podali ? Też miałem rozmowę z Indiami i nie podali mi żadnych kwot...

@Nowy

Senior Derivatives Specialist, podała 5200 brutto. Dzisiaj dostałam maila że wzięli kogoś innego. Teraz nie wiem czy aplikować na inne stanowiska czy dać sobie spokój

Kornelia
@Klaudia

Mniej niż 4 tysiące dla seniora?? Masakra, widzę że w tej firmie nie ma za bardzo perspektyw

@Klaudia

Aplikuj, czemu nie i tak masz w bazie profil gotowy to co ci sxkodzi.

aaaaaaa
@Kornelia

dla kogo ? To wciąż Associate 2, nie Senior Associate. Ludzie, zluzujcie - trochę pokory do życia :)

Broker

Cześć, czy rozmowa na a2 wygląda tak samo jak na A1? W wiadomości dostałam informację, że na rozmowie będzie assistant vice president i oraz menager. Rozmowa jest w całości po ang, czy tylko część teoretyczna? Jak wygląda kwestia kamerki, musi być włączona?? Stanowisko senior transfer agent (Fund Events)

Zostaw merytoryczną opinię o State Street Bank Polska - Kraków

• Jak się pracuje w State Street Bank Polska?

Zobacz opinie na temat firmy State Street Bank Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1038.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street Bank Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 627, z czego 58 to opinie pozytywne, 159 to opinie negatywne, a 410 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street Bank Polska?

State Street Bank Polska
2.1/5 Na podstawie 1127 ocen.

State Street Bank Polska