Opinie o NATEK Poland w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie NATEK Poland. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w NATEK Poland o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o NATEK Poland w Warszawa

Witam. Myślę o zmianie roboty, więc obserwuję osądy pracowników. Wydaje mi się, że dowiem się jak się pracuje w firmach z Warszawy. Pomóżcie mi i napiszcie jak pracuje się w firmie Natek? Czy dobrze płacą? Czy w firmie można zamówić tani obiad pracowniczy? Piotr

Marysia
@Piotr

Witaj Piotrze. Jest spoko... ale zawsze mogłoby być lepiej. Odpowiadając w temacie organizacji obiadów pracowniczych to zwracam uwagę na firmę Lesaffre z Warszawy. Zatrudnieni (wiem to od przyjaciółki, która jest tam zatrudniona) zamawiają codziennie obiady przez apkę, a firma dopłaca im do każdego posiłku. Działa to jak catering, tylko że nie trzeba zamawiać przez telefon. Życzę szczęścia w nowej robocie. Marysia.

@Piotr

Zależy na jakie stanowisko aplikujesz - jeżeli typowo techniczne i jesteś programistą, to stawki są rynkowe, często nawet powyżej średniej - na wielu portalach pokazują widełki i są one zgodne z prawdą. Co do pracowników bardziej biurowych to także są w stanie przebić ofertę innych pracodawców. Niestety z obiadami pracowniczymi się nie spotkałam, ale są inne podstawowe benefity. Firma cały czas się rozwija, może i za jakiś czas je wprowadzi, ale póki co wszyscy raczej pracują zdalnie :)

D

Firma bardzo spoko, są benefity, fajne małe zespoły, nowe technologie, jak ktoś szuka coś innego niż korpo, a jednak z różnorodnymi projektami, to mega polecam.

nie nie i nie
@D

a to ciekawe bo uświadczyłam czego innego

nie nie i nie

Pracowałam w firmie w jednym z Polskich oddziałów i to była porażka. Biznesowo firma stoi, oparta na kilku (dosłownie 3-5 klientach) wolumen rekrutacji przerażająco mały. Zero dynamiki, powtarzalne projekty grzebane od 9 mcy.... Biorąc pod uwagę zapotrzebowanie rynku na spec IT aż trudno uwierzyć że można tak żmudnie i słabo rozwijać biznes. Brak przestrzeni na innowacje i wychodzenie poza ustalony kanon biznesowy i ustalone procesy. Bardzo sztywna struktura, która wymaga do wpasowania się do niej. Ponoć "butikowa korporacja" ale w żadnych poprzednich korporacji nie napotkałam aż takiego oporu na zmiany i innowacje. Nie polecam

Luk

Pracuję już drugi rok i póki co wszystko jest w porządku. Dało się dogadać w kwestii podwyżek czy też zamiany projektu kiedy coś mi nie odpowiadało. Na tytuł pracodawcy roku to jeszcze nie zapracowali, ale nie ma się do czego przyczepić:)

@Luk

No jeśli w NATEK pracujesz już drugi rok, to chyba faktycznie jest to godne polecenia miejsce pracy. Fajnie, że można liczyć tam na podwyżki - to na pewno dodatkowo motywuje Was do efektywnej pracy. A co, jeśli chodzi o dodatki pozapłacowe, benefity? Macie jakieś?

@Ewa

Cześć Ewa, tak, nasi pracownicy korzystają między innymi z elastycznych godzin pracy, prywatnej opieki medycznej, multisportu, otrzymują benefity związane z eventami personalnymi jak np. wesele albo ukończenie szkoły :) Więcej tutaj - https://natek.eu/about-us/

@NATEK team

Oczywiście benefity są różne w zależności od rodzaju umowy - uop lub b2b :)

Kontakt został nawiązany poprzez LinkedIn w związku z otrzymaną ofertą pracy zdalnej na pełen etat z okazjonalnymi wizytami u klienta. Najpierw ustaliliśmy stawkę godzinową oraz formę współpracy typu b2b. Po obustronnej zgodzie, rozpoczęliśmy proces rekrutacji, który trwał bardzo długo, ponieważ albo ja, albo oni nie mieliśmy czasu. Rekruter i dyrektor biznesowy byli ze Słowacji, klient z Niemiec, natomiast kontrakt miał być podpisany z polskim oddziałem NATEK. Odbyliśmy dwa spotkania z kluczowymi osobami klienta oraz wymieniliśmy mnóstwo maili i telefonów z NATEK. Po decyzji klienta omówiliśmy szczegóły kontraktu - pełny etat, umowa na 3 lata, zamówienia roczne na 221 dni roboczych każde, refakturowanie kosztów delegacji, itd. Udało mi się wynegocjować nieco wyższą stawkę. Po kilku ich obietnicach słownych i pisemnych co do omówionych szczegółów, zgodziłem się na współpracę. Postanowiłem jednak poczekać kilka dni przed wypowiedzeniem umowy z moim obecnym klientem i okazało się, że to była bardzo dobra decyzja. Po pięciu dniach ten sam rekruter zadzwonił z informacją, że ustalili szczegóły współpracy z klientem i że jednak to będzie umowa na pół roku, na pół etatu - do zakończenia projektu, a po tym zlecenia od czasu do czasu. Zaproponował, abym dogadał się z moim obecnym klientem na pracę na pół etatu, abym mógł również pracować dla nich... Odmówiłem.

Pytania rekrutera nietechniczne. Pytania klienta trochę techniczne, natomiast sam klient jest nie na czasie z najnowszą technologią - liczył na wsparcie w tym zakresie.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
YAKI YAKI

Czy oferowane kontrakty na 3 mce sa faktycznie przedłużane? Firma pracuje na bardzo którtkich umowach, dla mnie troche ryzykowne.

@YAKI YAKI

na luzie sa przedluzane jak sie sprawdzisz, ale to tez zalezy jaki projekt ci sie trafi

developer

czy firma oferuje faktycznie dlugofalowa wspolprace? zapewniaja ze tak, ale umowa jest na 6 mcy, duzo tutaj negatywnych opini i nnie wiem czy warto wchodzic w wspolprace jako kontraktor. Czy sa tu prawcownicy ?

@developer

hej, tak, ja pracuje - zalezy jak sie dogadasz, ale wszystko w sumie da sie dogadac, ja negocjowalem miejsce pracy np. trzeba pogadac :)

gość

Pomimo obietnic i zapewnień brak informacji zwrotnej, a wystarczyłby chociaż mail... Profesjonalne firmy pilnują tego z szacunku do kandydata i z wiedzy, że jest to istotne...Ta firma najwidoczniej taką nie jest...

@gość

Cześć, jaki był to proces dokładnie? Prosimy o kontakt w celu wyjaśnienia sytuacji. Zależy nam na jak najlepszych doświadczeniach kandydatów związanych z procesem rekrutacji.

gość

brałam udział w procesie rekrutacyjnym do Wrocławia, w sumie było 3 rozmowy każda po godzinie. Nie przesłali nawet jednego zdania feedbacku.

@gość

Cześć, zależy nam na jak najlepszych doświadczeniach kandydatów związanych z procesem rekrutacji. Prosimy o kontakt w celu wyjaśnienia sytuacji.

nie polecam tej firmy

Miałam okazję brać jakiś czas temu udział w rekrutacji na pozycję programistki. Rozmawiałam z Team Leaderką tej firmy i to była najgorsza rekrutacja w moim życiu. Pani wydzwaniała jak najęta, pomimo tego iż byłam dostępna tylko w pewnych godzinach i otwarcie to komunikowałam. Dodatkowo, brak przygotowania do rozmowy i ogłoszenie jedno a oferta zupełnie na kogoś innego. Na moją odpowiedź o wymagania finansowe zostałam wyśmiana i powiedziano mi za co chcę tak naprawdę taką stawkę dodać. Pani totalnie pomyliła technologie, firma wymagała zupełnie innej a Pani mimo moich wątpliwości, o których mówiłam zapewniała mnie, że swoje zadanie uzyskania informacji od klienta wykonała znakomicie i że nie będzie tutaj polemizować. Ostatecznie, łaskawie zgodziła się zadzwonić do klienta jeszcze raz i upewnić się i w ten sposób wieść po niej zanikła :( bardzo dziwnie jest obserwować tak niski poziom profesjonalizmu od osoby, która powinna być przykładem i zastanowiło mnie jak zatem osoby mniej doświadczone mają cokolwiek nauczyć się o HR jeżeli lider zespołu robi taką słabą robotę. Nie polecam nikomu, firma niestety nie rokuje na poważną.

@nie polecam tej firmy

Dzień dobry, zależy nam na jak najlepszych doświadczeniach kandydatów związanych z procesem rekrutacji. Prosimy o kontakt w celu wyjaśnienia sytuacji.

kandydat

brak feedbacków - rekruterzy nic nie kumają - są tylko mili jak trzeba Twoje CV wysłać do Klienta potem ich (usunięte przez administratora)obchodzisz.

gosc
@kandydat

A mozesz pwoiedziec z ktorym biurem miałeś do czynienia? Ja jestem teraz po pierwszym etapie dopiero i do tej pory wszystko było ok.

Co wchodzi w socjal NATEK Poland?

developer

Wchodzą wszystkie standardowe benefity. To jeszcze zalezy od tego czy jestes na umowie czy na b2b

java

z dala od takich kontraktowni!: Projekt miał być długofalowy, super duper na min 12 mcy potem przedłużenie o kolejny rok lub przejęcie. Sciągneli mnie z innej firmie z UOP ,założyłem b2b a po 2 mcach Klient wstrzymał projekt, a Natek od razu rozwiązał umowę bo nie stać ich na trzymanie ludzi na ławce (uwaga jestem do Javy, tak tej najnowszej z spring boot ect i aws). Będę szerzył złe imię o Was bardzo długooo!

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w NATEK Poland?

atmosfera

akurat fajna atmosfera w biurze to najwiekszy plus

Michal

atmosfera do bani. wszyscy zadowoleni niby a potem (usunięte przez administratora)w ankietach pracowniczych kwas jak cholera

Czy w obrębie jednego działu w NATEK Poland są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

zosia

nieformalnego tak , ale formalnego po podwyżce juz nie :)

Czy w firmie NATEK Poland są regularne szkolenia pracownicze?

fabio

nie chyba ze po taniosci pracownicy ze starszym stazem

KONSTANTYN

Dostałem zaproszenie do rozmowy, praca w wewnętrznym dziale. Sporo jest opinii o bałaganie, złym zarzadzaniu etc. Ktoś kto jest już byłym pracownikiem i nie musi pisać laurek może się do tego odnieść? Kiedyś już w takiej wylądowałem i wolę uniknąć kolejnej pomyłki.

Rafał
@KONSTANTYN

Widzę, że niestety nikt nie odpowiedział na Twoje pytanie, także zastanawia mnie, czy byłeś na rozmowie o pracę w firmie NATEK Poland? Daj znać, jak potoczyła się cała sprawa.

ByłyPracownik
@KONSTANTYN

Pracowałem w Natku, w warszawskim oddziale, ponad rok. Jak każda firma ma swoje wady i zalety, ale ogólnie oceniam ją jako DOBRĄ. Można bardzo dużo nauczyć się od doświadczonych managerów, którzy reagują na Twoje potrzeby. Wewnętrzne rekrutacje, czyli awans jest jak najbardziej możliwy. Polecam :)

rere kum kum
@KONSTANTYN

zarzadzanie by (usunięte przez administratora). masakra. Delegowanie 2-3 osob do tego samego zadania a potem i tak brak rozliczania z tego. Ksiazkowe błedy "jak nie zarzadzac" Masa procedow a 20 pracownikow wewnetrznych.... Baza kandydatów do bani i sztuczne budowanie jej przez fikcyjne ogloszenia

Anakonda

HR bardzo miły, co do technicznych pytań. Moim zdaniem banda jełopów, chamska i nie mająca pojęcia. Stracicie tylko czas na rekrutacje. ODRADZAM. Pytania wygenerowane przez pracownika tej firmy który powyciągał je z 4 liter. Dotyczą technicznych pytań, ale nie stanowiska na które aplikujesz. Pytania typu co to bajt i co można w nim zapisać i kto wymyślił linuxa xD

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy NATEK Poland?

Jcobba

Pidpinam sie tez chcialbym wiedziec

Justyna - IT Recruiter

W przypadku rekrutacji wewnętrznych, spotkania oczywiście odbywają się w siedzibie firmy NATEK. W przypadku rekrutacji dla naszych klientów, spotkania odbywają się w lokalizacjach właściwych dla docelowego miejsca pracy.

devops

Spoko firma. Odszedłem bo zdecydowalem sie wyjechac do Niemiec. Nie robili problemow. - firma oferowała sporo benefitów pozapłacowych - można było skorzystać ze szkoleń prowadzonych na bardzo wysokim poziomie - dało się być zadowolonym z wynagrodzenia - praca w pozytywnej atmosferze - dało się sporo rzeczy nauczyć - praca była dla znanej na rynku marki - można było poznać fajnych ludzi - jedyny problem jaki był to z mega duza iloscia projektow Ogolnie, polecam.

Borat
@devops

No ciężko żeby pracodawca robił problemy jak chce się odejść, składasz papiery i nara. W którym oddziale pracowałeś?

DevOps
@Borat

Podpisalem umowe na konkretny projekt a wycofalem sie w polowie. Wiec jednak mogli mnie zatrzymac. Ale poszli mi na reke. Oddzial Krakow.

Borat
@DevOps

Ale jak mogli Cię zatrzymać?!??? Na jakiej podstawie. Paragraf z KP mi daj. Nie maja takiej opcji jeśli podpisałeś zwykła umowę a nie jakieś cyrografy. Krakow? Ile tych projektów mieli? Projekt w sensie firma czy faktyczny projekt? Jakie mieli benefity pozapłacowe ?

Do Borat
@Borat

Kolego Borat, gdy jest się na tzw. kontrakcie, czyli gdy prowadzi się firmę i realizuje się zlecenie to podpisuje się umowy na realizację tego zlecenia. W umowie są kary za nieterminowe realizacje, rezygnacje itp. Jeżeli kolega DevOps był na takowym kontrakcie, czyli miał firmę i rozliczał się na zasadzie B2B to niestety ale Kodeks Pracy nie obowiązuje w takich relacjach.

Mon

Dramat, dramat i jeszcze raz dramat. Klienci i projekty bardzo słabe, opiekun mało co ogarnia. Płatność przy b2b pojawia się najwcześniej ostatniego dnia lub jest spóźniona. Bonus relokacyjny wypłacany jest po przeniesieniu się (czyli trzeba samemu wyskoczyć z kasy), pomocy żadnej nie uzyskasz. Trzeba się też o wszystko dopraszać (multisport czy inne benefity).

NATEK
@Mon

Dziękujemy za wiadomość. Jest nam przykro, że Twoje doświadczenia są tak negatywne i chcielibyśmy uniknąć takich przykrych sytuacji w przyszłości. Będziemy wdzięczni jeżeli podasz więcej szczegółów(usunięte przez administratora) NATEK

Mon
@NATEK

Było to wielokrotnie zgłaszane i firma też to olała.

Zostaw merytoryczną opinię o NATEK Poland - Warszawa

• Jak się pracuje w NATEK Poland?

Zobacz opinie na temat firmy NATEK Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 40.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NATEK Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 10 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NATEK Poland?

Kandydaci do pracy w NATEK Poland napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NATEK Poland