Opinie o ING TECH Poland w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy ING TECH Poland. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w ING TECH Poland o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - hosting stron internetowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ING TECH Poland w Katowice

Luna

Hej, czy ktoś tutaj mógłby napisać jak wygląda sprawa z dniami biurowymi na Transaction Monitoringu (KYC Investigations)? Dostałam niedawno ofertę dołączenia do teamu w Warszawie (jestem spoza), w którym są 2 dni biurowe w miesiącu, a okazjonalnie mogą być wymagane jakieś dodatkowe dni. Jak to wygląda w praktyce z tymi dodatkowymi dniami, czy faktycznie się zdarzają w zespołach z obowiązkowymi 2 dniami biurowymi i orientacyjnie jak często się to zdarza?

Ą
@Luna

Z reguły dodatkowe dni to np: nauka wraz z doświadczonym pracownikiem w biurze- części osób udaje się nauczyć zdalnie i widać to po wynikach, wtedy taka decyzja. Może być też tak że przyjedzie gość zza granicy i trzeba będzie się z nim spotkać i np coś mu pokazać - wtedy biuro. Czasami są fakultatywne imprezy w biurze. Dodatkowo raz na miesiąc może być Circle day. Jak komuś dobrze idzie praca to raczej nie musi pojawiać się w biurze częściej niż 2-3 razy w miesiącu.

Ą

Części osób nie udaje się nauczyć zdalnie, wtedy są zapraszane do biura - poprawka tego co napisałam powyżej

lgbt

Niektórzy pracownicy to straszne homofoby a firma nic z tym nie robi.

Ahmed

Strasznie islamofobiczna wypowiedź.

Techplek
@lgbt

Nie spotkałem się z homofobią w pracy w Tech, a jestem przedstawicielem społeczności LGBT. Może warto poprosić o pomoc przełożonego? Lub samemu coś zainicjować?

YOLO
@lgbt

Homofoby i rasiści, hasła o „ciapuchach” i wyśmiewanie innych narodów na porządku dziennym.

Rozrewolweryzowany rewolwer
@YOLO

Podobno mają też wady.

xyz

Swietnie, dostajemy informacje ze ludzie dostali awanse podczas wewnętrznej rekrutacji. Tylko szkoda ze nikt nie dostał informacji ze takowa miała miejsce, dowiadujemy się po fakcie. Liderzy zawsze mówią ze będą w następnym roku, ciagle przesuwają termin, mówią ze musisz robić więcej. W momencie gdy robisz więcej ktoś robi jedynie swoja robotę dostaje awans)))

Olga
@xyz

To może warto było podpytać o te rekrutacje? A może gdzie jakas informacja była a przeoczyliście? To jak inni się dowiedzieli o tej rekrutacji?

orange
@Olga

xyz chyba nie pracuje w tech. Tutaj nikt nie będzie biegał za pracownikiem jak babcia za wnuczkiem i proponował "a może byś się tak przyłożył do pracy, chciał zmienić zespół, rozwijał się" Wszystkie oferty są dostępne na odpowiednim portalu, każdy pracownik tech może sam się zgłosić na wakat który go interesuje. Tutaj widać zazdrość i ból tyłka, że innym się chciało i nie czekali aż coś skapnie z nieba.

ala

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat pracy w działach z językiem holenderskim? Jaka jest atmosfera? Czym zajmują sie osoby na stanowisku juniorskim? Preferuję pracę z biznesowym angielskim (C1), ale mam też niezłą znajomość holenderskiego (B2+) i może chciałabym to wykorzystać

xxx
@ala

tym czym wszyscy inni na stanowiskach juniorskich - zapewne monitoringiem transakcji ze znajomością holenderskiego po prostu łatwiej, bo obsługa klientów z tego regionu

DevOps

Bardzo dobrze poprowadzona rozmowa.

Przyjemna rozmowa, jedna z sympatyczniejszych, w których miałam przyjemność uczestniczyć. Kilka pytań technicznych, pytanie z gatunku jak się zachowam w pracy w grupie. Trzy osoby bezpośrednio związane z projektem. Zero ględzenia i bajeczek o benefitach i misji firmy. Pięknie. Na koniec standardowo pytania o oczekiwania i dyspozycyjność. Kilka dni po spotkaniu informacja zwrotna. Na razie za cienka jestem. Ale ja tam jeszcze wrócę :-p

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Project Manager
MS POS Poland Sp. z o.o.
Zażenowana

Od blisko roku zajmuję się zawodowo ryzykiem finansowym w konkurencyjnym banku. Z ciekawości wysłałam apkę do modellingu do ING. Zaznaczyłam, że NIE wyrażam zgody na inne rekrutacje. HR i tak zadzwonił i zapytał o inne. Teraz uwaga, ja mam stanowisko SENIORSKIE a HR zapytał o reskill program i monitoring transakcji, kurtyna xd To tak jakby lekarce zaproponować stanowisko stażystki, bezczelność. Co do samej pani z HR też mam zastrzeżenia - trzęsący się głos i eweidentnie stres.

Czemu jest cały czas rekrutacka do Risk Modeling? Tak źle, że wieczna rotacja?

Wracamy do biura, w szczycie epidemii. Nic więcej nie trzeba dodawać

sunshine

A dlaczego to jest źle ? Skoro ING bardzo stawia na pracę w zespole ?

KtośCoś

Wracamy podzieleni na grupy i do tego na 6 dni w miesiącu.... widzę, że ktoś lubi siać ferment.....

valley

@ Pracownik, Jednak do końca roku pracownicy ING nie wracaja do biura. Ferment zasiałes a co ze sprostowaniem...? ;)

DD

Mamy lipiec, a dalej nie wracamy do biura. Skąd więc ten komentarz?

Sila robocza Slawomira S

Potwierdzam, ING przedluzylo prace zdalna

Ludzie nie chcieli pracować w techu i narracja trochę się zmieniła. Teraz powinieneś przyjść na scruma 2x w miesiącu, reszta wed. uznania.

chłopski rozum

epidemii czego? tego wirusa o smiertelności grypy i srednim wieku zmarłych 75 lat, co bylo juz wiadomo od pierwszych tygodni plandemii dla każdego kto trochę ruszył makówką?

Aml

Źle się dzieje. Ankieta o bonusach pt "uwalimy ci wypłatę bo nie chcemy ci dawać żadnych bonusów". Nie dość że przenieśli projekt z NL do taniej siły roboczej w PL, to jeszcze chcą uciąć marne 75zl dodatku i jakieś ochłapy premii rocznej. Przewiduje liczne odejścia w najbliższym czasie - konkurencja nie śpi i już obecnie ma lepsze benefity i zarobki.

@Aml

Rozumiesz w ogóle o co chodziło z tą ankietą? Może zamiast wylewać żale tutaj - przegadaj to ze swoim PO i zespołem? Ktoś Ci powiedział, że zabiorą te 75zł? Serio polecam czytać to co się klika, bo jeszcze krzywdę sobie zrobisz…

Aml2

Czy to groźba czy po prostu nie rozumiesz co klikasz Pracowniku?????

@Aml2

Jaka groźba? XD Każdy miał niezły ubaw z tej ankiety, a jak wiadomo - HR robi wszystko żeby pokazać, że są potrzebni. Wiadomo jak jest, każdy ma o nich słabe zdanie, więc robią różne akcje. Polecam jakąś melisę czy coś :*

Ccccc

Jak wygląda kwestia bonusu rocznego i podwyżek? Są podwyżki inflacyjne? Zaczynam pracę w cdd niedługo i zastanawiam się czy dobrze wybralam

Długoletni
@Ccccc

Podwyżki inflacyjne nie istnieją, management twierdzi, że nie są potrzebne - co ciekawe bo bank i Holandia takowe dostali. Bonus roczny został rozbity na stałą i uznaniową część, żeby na pracownikach zaoszczędzić. Oczywiście wyższe kategorie zaszeregowania dostają większy bonus.

Tm

Nowa manager NL kyc to nieporozumienie. Usuwa możliwość anonimowej komunikacji bo boi się pytań pracowników, po czym kłamie, ze to pracownicy chcieli pozbycia się aplikacji ze spotkań. To jest cyrk.

Aml45

Hej, powiedzcie mi na czym polega praca w KYC Investigations? Czy będę tam używać języka obcego w rozmowach z klientami? Czy praca jest nudna i cały dzien siedzi się w excelu?

pracownik AML
@Aml45

Jako pracownik KYC Investigations nie będziesz się porozumiewał(a) z klientami, natomiast język angielski jest językiem niezbędnym do codziennej komunikacji. Na początku będziesz robił(a) zwykłe kejsy (inwestygacje), jak zdobędziesz więcej doświadczenia to istnieje możliwość zaangażowania się w dodatkowe projekty czy role (takie jak quality check). Moim zdaniem praca nie jest monotonna, ale może to być kwestia tego, że robię dużo innych rzeczy poza zwykłym klepaniem kejsów.

M
@Aml45

Nie ma żadnego kontaktu z klientami. Ale językiem w którym są wszytskie szkolenia, komunikacja i codzienna praca jest angielski. Praca w excelu, ale czy nudna? Każdy powie co innego. Dla mnie nie.

Maja
@M

A co w tym excelu tak mniej więcej klikasz? Bo to też od tego pewnie zależy

kyc-cdd-investigation
@Aml45

Praca w każdym języku jaki się obecnie centrali przydaje, angielski, niderlandzki, francuski, rosyjski,

Olga
@kyc-cdd-investigation

Ale tylko podstawy wystarczą? Bo nie każdy jednak zna francuski czy tym bardziej niderlandzki.

BlackMe

Nie polecam tego pracodawcy, brak profesjonalizmu, zespół do którego trafiłem był w totalnej rozsypce, kiepskie morale, praca niezgodna z opisem stanowiska w ofercie. Po zakończeniu pracy świadectwo z błędem, który trudno odkręcić bo nikogo już nie interesuje pracownik który odszedł. Nie polecam tej firmy

Kamila
@BlackMe

Tak z ciekawości, ile przepracowałeś w firmie? :) No i co się różniło w kwestii stanowiska? Były totalnie inne obowiązki, czy jakieś dodatkowe kwestie/zadania?

kyc-cdd
@BlackMe

Oferta pracy to towar, zdecydowanie niezgodny z opisem. Traktowanie pracowników, byłych pracowników i kandydatów poniże jakichkolwiek norm etycznych. `Pracowałam tam prawie rok. Nie polecam

Lolita

Generalnie AML w Warszawie to jest dramat. Składa się z „odpadów” z innych, konkurencyjnych firm, typu goldman, standard, citi itd. Są to ludzie którzy nie radzili sobie w pracy, bo albo byli za leniwi, albo ich problemy psychiczne nie pozwalały im na dostosowanie się do standardów pracy - możecie sobie wyobrazić atmosferę i poziom pracy w tej firmie Jasne, ING płaci może więcej, ale nie jest to warte żenującego poziomu „profesjonalizmu” ludzi tam zatrudnionych. Team leaderowie to dramat - typ, który wrzucał foty na swoim FB jak hailuje dostał takie stanowisko. Laska, która wrzuca na swoje insta „tanie p*rno” tez dostała takie stanowisko. Możecie sobie wyobrazić poziom innych ludzi. Nie polecam.

@Lolita

Moja obserwacja jest zupełnie inna. Pracowałam z wieloma mądrymi, inteligentntmi osobami w AML. Oczywiście wiele z nich idzie "dalej " tzn dostają awanse, przechodzą do zespołów z bardziej projektowa praca itd. Są tacy jak w każdej firmie którzy sobie gorzej radzą ale ogólny poziom był naprawdę dobry!

CDD
@Lolita

Ja nie polecam cdd. (usunięte przez administratora) od jednego menadżera o zagranicznym imieniu to mało powiedziane. Wszyscy się go boja, nawet team leaders. To była też przyczyną dlaczego zmieniłam pracę. Bardzo łatwo o wypalenie zawodowe w takim środowisku. Praca jak w fabryce, liczy się tylko target. Brak rozwoju i perspektyw. Warunki finansowe też kiepskie, tylko obiecanki cacanki. Odradzam!

kyc
@CDD

Cały AML to piaskownica i to w (usunięte przez administratora) dzielnicy

Orange

Polecam z całego serca. Jeśli chcesz poczuć dreszczyk emocji w dniu wypłaty - to miejsce dla Ciebie. Nigdy nie wiadomo czy dostaniesz pieniądze, czy zostaną poprawnie naliczone. Potem już możesz liczyć tylko na siebie i swoje zdolności rachunkowo - śledcze. Analiza pasków, co zostało źle naliczone, czego za dużo - czego za mało. Za nadgodziny zapłacą w terminie albo nie - trzeba cierpliwie czekać. Dotyczy to głównie pracowników zmianowych - raptem kilkaset osób, dla firmy żaden problem.

@Orange

To ciekawe, co piszesz, bo jak pracuje tu 4 lata, nigdy nie było problemu z wypłatą - zawsze na czas, wszystko się zgadza. Nie pracuję co prawda w systemie zmianowym, ale jeśli takie sytuacje są nagminne, to może waro podnieść temat na jednym ze spotkań firmowym z MT? Nie pamiętam, żeby takie pytania i problemy zostały podnoszone wtedy.

Orange

Od wprowadzenia workday jest z tym problem, a "góra" ma to gdzieś bo już zdążyli odtrąbić sukces tego wynalazku... Trochę paranoja, że to pracownik ma dbać o to czy i ile dostanie wypłaty. Mowa tu dalej o raptem kilkuset osobach pracujących w trybie zmianowym.

@Orange

Nowy system został wprowadzony miesiąc temu? Dwa? Nie jest idealny, ale z tego, co wiem, to wciąż pracują nad nim, żeby błędy się nie pojawiały. Na razie jest rzeczywiście słaby, ale Twój komentarz zabrzmiał, jakby taka procedura problemów z poprawnymi wypłatami dla pracowników w systemie zmianowym trwała miesiące jak nie lata. Wciąż uważam, że warto podnieść temat i zwrócić się do jakiegoś Area Leada, jak nie wyżej. Każdy pracownik zasługuj na poprawnie wyliczoną wypłatę w terminie. Myślę, że góra też zdaje sobie sprawę, że nowe narzędzie jest słabe, ale warto im to powiedzieć wprost i wskazać błędy, bo może nawet do nich nie dotarło to.

orange

Słaby to mało powiedziane i nie ważne od kiedy jest wprowadzony. Jak firma IT z sektora bankowości może popełnić taki bubel, wiedząc z bardzo dużym wyprzedzeniem, że poprzedni za niedługo straci support. Dochodzi do tak absurdalnych sytuacji, że trzeba sobie prowadzić księgowość na boku żeby nie zostać oszukanym. Kilka dni po złych przelewach, weryfikacji i ponownemu przeliczeniu dalej nic się nie zgadza. Sukces oczywiście został odtrąbiony, mamy niesamowitą aplikację. Jeśli myślisz, że nie było to eskalowane to się grubo mylisz. MT doskonale o tym wie, ale po raz kolejny nie potrafi stanąć na wysokości zadania. Kilka lat wstecz było tu zupełnie inaczej, teraz jesteśmy korporacją na poziomie Capgemini... smutek i żal.

AML

Jestem zażenowany poziomem rekrutacji w tej firmie. Trafiłem tutaj za pośrednictwem zewnętrznej firmy. Mój język angielski był weryfikowany przez tę firmę rekrutacyjną, potem przez rekruterkę z ING podczas rozmowy telefonicznej. Następnie wykonałem case study w j. angielskim. Moja praca została zaakceptowana i zostałem umówiony na spotkanie online z rekruterką i menadżerem z ING. Dodam, że mimika twarzy menadżera wyglądała jakby dostał karę, więc dlatego musiał się ze mną spotkać. Podczas tej rozmowy miałem czwartą weryfikację j. angielskiego. Pomimo presji, poradziłem sobie dobrze. Po paru dniach otrzymałem informację, że moja kandydatura została odrzucona, ponieważ nie podobał się im mój j. angielski. To jest takie żałosne oraz brak szacunku do kandydata, który poświęcił mnóstwo czasu wykonując case study, mimo że weryfikacja języka była wcześniej wielokrotnie przeprowadzana. Chciałbym dodać, że miałem do czynienia z obcokrajowcami - oni zawsze koncentrują się na pozytywach. W tej firmie to na siłę szukali jakiś wad, a jak coś znaleźli, to wyolbrzymili do monstrualnych rozmiarów. Niestety, ale z przykrością można powiedzieć, że Polak Polaka potrafi zgnoić. Dostanie się do tej firmy zależy od tego, którą nogą wstanie menadżer w dniu spotkania z kandydatem.

z ciekawości
@AML

naprawdę ci napisali że chodziło o angielski? mnie odrzucili i nie dostałem żadnego info z jakiego powodu, więc coś nie dowierzam...

@z ciekawości

Trafiłem za pośrednictwem agencji pracy, więc dlatego udało mi się dowiedzieć jaki był powód odrzucenia.

Anka Cyganka
@AML

Bardzo mi przykro, że zostałeś tak potraktowany. Niestety, nie mogę powiedzieć, że jestem zdziwiona. Większość rzeczy odbywa się tu na podstawie sympatii i antypatii. W teorii procedury są jednakowe dla wszystkich, w praktyce w każdym teamie wszystko odbywa się według widzimisię liderów czy managerów. Firma ma naprawdę poważny problem, zaczyna się wielka rotacja, ale nikomu zdaje się to nie przeszkadzać. Jeżeli chodzi o angielski, to na pewno nie on był powodem. Niektórzy ludzie nie potrafią tutaj napisać poprawnie zdania pojedynczego w tym języku, więc to musiała być tylko wymówka. Nie żałuj, nie ma czego. Znajdziesz coś lepszego, a tu byłbyś rozczarowany szybciej niż ci się zdaje.

@Anka Cyganka

Bardzo dziękuję za Twój komentarz. Tak myślałem, że do zakresu obowiązków nie należy tłumaczenie Pana Tadeusza na j. angielski, więc znajomość tego języka na bardzo zaawansowanym poziomie nie jest potrzebna.

z ciekawości
@AML

nadal nie dowierzam. wymagają B2 - nawet łamanym angielskim mozna się dogadać i zatrudniają, więc tutaj powód musiał być inny. może za wysoką stawkę podałeś bo szukają kogoś tańszego albo coś. prawdziwego info do agencji też mogli nie podac...

Lol
@AML

U mnie podobnie tylko nie podobal im się mój inny język obcy. Mam angielski C1 i inny niszowy język obcy na B2, w ogłoszeniu wymagane była znajomość na minimum B2. Inna firma, do której aplikowałam oceniła moja znajomość drugiego języka na B2+/C1 i dała 3000 brutto więcej hehe

olo
@z ciekawości

tak.

Abc
@AML

W ing jest takie parcie na ludzi ze musiales wypasc slabo i tyle. (Albo miales wyjatkowego pecha). Hry odsiewaja osoby fatalne ale ostateczna ocena kandydata jest przez menagera. Raczej wszyscy w ing wwa mowia plynnie po angielsku i to jest oczekiwane.

A
@Abc

Bo jest prawdziwa

Iwona
@Abc

czy na rozmowie o prace jest rozmowa tylko z dzialem HR czy takze kolejny etap z tym menagerem ktory decyduje o przyjeciu ? czy jednak manager decyduje bez rozmowy i zobaczenia kandydata?

takasobie
@Iwona

chyba na większości rozmów jest obecna osoba z HR i manager. każdy ma swoją część udziału w rozmowie i zadaja swoje pytania.

anka
@AML

stary, zamiast miauczeć na Gowork, po prostu weź się do nauki. Polacy w 80% mówią po angielsku beznadziejnie! i mimo wpisanego C1 w CV okazuje się, że angielski pozwala na zamowienia free drinka na olinkluziw w Turcji.

BylyPracownik

Jak się zatrudniałem w tej firmie kilka lat temu czułem się jak człowiek - świetni ludzie, znakomici eksperci i niesamowita atmosfera. Niestety od czasu zmiany na stanowisku CEO wszystko skręciło w zła stronę. Wzrost zatrudnia o 100% sprawił że ludzie stali się numerkami. Jeżeli chodzi o managerów to zależy na kogo się trafi, są ludzie i roboty, ja miałem okazję pracować z jednymi i drugimi. Firma przestała dostarczać jakość a poszla na ilość co się bardzo odbiło na morale. Uzależnieni od Holandii jest już tak duże, że zdobyć awans to jest proces ciągnący się w nieskończoność, podwyżki są, ale to zależy od managera. Poza tym trzyma się pracowników którzy nie powinni tam siedzieć z obawy przed sprawami w sądzie. To z kolei wpływa na resztę zespołu który musi robić ich robotę. Jak nie masz gdzie iść to można próbować, ale jak napisałem na początku to już nie jest ta firma co kilka lat temu. Szkoda

Krak

Pracowałem w firmie trzy miesiące - firma nie przedłużyła mi okresu próbnego i nie wypowiadam się na temat przyczyn merytorycznych, bo oczywiście nie jestem tu obiektywny. Firma płaci i firma ma prawo negatywnie ocenić moją pracę i nie przedłużyć mi umowy. Niemniej jednak kilka słów o tym jak działa komunikacja w Firmie. Poproszono mnie na 1-2-1, na którym zostałem poinformowany, że firma nie przedłuży ze mną umowy. Nikt nie poczuł się do wyjaśnienia mi chociaż w jednym zdaniu dlaczego tak się stało – przełożony zaprosił na spotkanie panią z HR, która miała odebrać od razu ode mnie sprzęt i odprowadzić mnie do drzwi (zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy). Dopiero po mojej prośbie o 10 dodatkowych minut, mój przełożony zaczął wyliczać zarzuty, m. in okoliczność, że w trakcie team meatingu siedziałem na kanapie, podczas gdy pozostali członkowie siedzieli przy stole. Inne z przyczyn zakończenia ze mną współpracy to zbyt wygórowane oczekiwania awansowe oraz brak zaangażowania na spotkaniach zespołowych, brak doświadczenia w pracy w corporate compliance. Wcześniej przez dwa miesiące nikt (ani osoby, które ze mną bezpośrednio pracowały ani mój przełożony) nie podszedł do mnie i nie dał mi żadnego feedbacku na temat mojej pracy. Przy czym przez ten okres miałem ok 4 lub 5 spotkań 1-2-1 z moim szefem. Na każdym z nich ja opowiadałem czym się zajmowałem w ostatnim tygodniu i prosiłem o uwagi lub porady odnośnie mojej pracy. Na żadnym ze spotkań nikt nie wyraził żadnej uwagi ani nie zadał pytania co do mojego jakiegoś konkretnego zachowania. Na ostatniej rozmowie zapytałem dlaczego (skoro zarzutów pod moim adresem firma miała kilka i odnosiły się m. in. do wydarzeń sprzed 1,5 miesiąca) nikt mi wcześniej nie komunikował zastrzeżeń i nie próbował ich wyjaśnić. Nie uzyskałem żadnej odpowiedzi. Krótko więc: uważam, że coś zasadniczo w tej firmie (może tylko w dziale) nie działa jeśli chodzi o komunikację oczekiwań i feedbacku. Nie zostałem potraktowany poważnie jako pracownik na okresie próbnym, któremu się komunikuje co robi dobrze a co powinien poprawić. Pierwszy raz spotkałem się w korporacji z taką formą komunikacji w stosunku do nowego pracownika. Odradzam pracę w dziale Non-Financial Risk. Ciężko poprawić swoją pracę, skoro nie wie się, że ktoś ją ocenia negatywnie.

Ulllaaaa
@Krak

Miałam aplikować - po przeczytaniu tej opinii zmieniłam zdanie :o

Maja
@Ulllaaaa

Poważnie jedna anonimowa opinia zmienia wszystko u Ciebie?

oooo

Hej pracuje ktoś na stanowisku Transaction Monitoring Investigator - Wholesale Banking i może podzielić się opinią? Praca dotyczy analizowania transakcji klientów korporacyjnych tylko? Na jakie mniej więcej wynagrodzenie można liczyć na tym stanowisku?

404 Not Found

Wysłałem swoje CV na początku 2021 roku więc już trochę czasu minęło. Niestety dość negatywnie wspominam proces rekrutacji na Java Developera. Prawdopodobnie kontaktował się ze mną stażysta (wpisane miał `internship` w HR na LinkedId). Po rozwiązaniu zadań na platformie DevSkiller niestety nawet nie miałem żadnej rozmowy technicznej. Spytałem się czy coś się wiadomo o wynikach to dostałem odpowiedź: "Tak jak informowałem podczas rozmowy telefonicznej na tym etapie nie udzielamy negatywnego feedbacku, więc brak kontaktu z naszej strony będzie oznaczał, że nie przeszedł Pan do kolejnego etapu rekrutacji." Od tego czasu minął już rok więc może zmieniło się coś na lepsze... Natomiast złe wrażenie pozostaje i raczej nie będę rozważać ponownego wysłania CV do ING Tech.

NEW

Hej mam pytanie moze mi ktos powiedziec co robi (chodzi mi tutaj o zakres obowiazkow) taka osoba na stanowisku DevOps engineer RHEL odnoszac sie do wymagań zamieszczonych przez firme?? Czy to praca zespolowa? Dolacza sie do istniejacego projektu? Chcialbym sie dowiedziec jak wyglada dzien takiego pracownika w firmie. Moglby ktos cos tutaj napisac w tym temacie?

@NEW

Na stanowisku DevOps Engineer pracownik zajmuje się szeroko pojętą administracją systemami - rozwiazywanie incydentów, zarzadzanie i konfiguracja OS, automatyzowaniem związanych z tym zadań. Trzy filary zespołu to: automatyzacja, bezpieczeństwo i development nowych rozwiązań. Mamy wiele ciekawych projektów związanych z wdrażaniem usług zarzadzania serwerami RHEL dla naszych klientów. Pracownik dołącza do istniejącego zespołu, który wspiera wielu klientów, nie pracujemy w oparciu o projekty przeznaczonego dla jednego klienta. Wszystkie informacje dotyczące ofert pracy są na naszej stronie - https://ingtechpoland.com/praca/oferty?page=1&limit=5

NEW
@HR ING Tech Poland

A czy ta praca jest poukładana czy może toczy się w chaosie?

@NEW

W naszej firmie działamy zgodnie z podejściem Agile. Praca w ING Tech Poland opiera się na wydarzeniach scrumowych, takich jak planning, daily, review, refinement. Dzięki temu nasze codzinne obowiązki są uporządkowane i zaplanowane. Duża swoboda działania pobudza motywację oraz kreatywność, co przyspiesza pracę i pozwala elastycznie dostosowywać się do zmieniających się oczekiwań naszych partnerów biznesowych. Jeśli macie jeszcze jakieś pytania dotyczące organizacji pracy w ING Tech Poland - chętnie na nie odpowiem :)

Student
@HR ING Tech Poland

Jak wygląda staż w Katowicach dla studentów ostatniego roku? Jaka jest wymagana minimalna ilość godzin dostępności w biurze tygodniowo? Dla stażystów jest przewidziana umowa o pracę czy zlecenie?

@Student

Zależy nam na tym, aby osoba na stażu była dyspozycyjna przez 5 dni w tygodniu, ale można się umówić z przełożonym na inny podział godzin pracy. Stażyści pracują w oparciu o umowę zlecenie. Staże w ING Tech Poland trwają co najmniej 3 miesiące, z możliwością przedłużenia. Co ważne, po zakończeniu stażu bardzo często oferujemy umowę o pracę i większość stażystów zostaje z nami na dłużej, jako pełnoprawni pracownicy. Osoby zainteresowane odbyciem stażu w ING mogą wysłać CV na adres Career.TechPL@ing.com. W treści maila proszę określić obszar zainteresowań, tak aby rekruterzy mogli dopasować kandydata do odpowiedniego zespołu. Jeśli manager tego zespołu będzie zainteresowany przyjęciem stażysty, umawiamy się na spotkanie rekrutacyjne.

Szybki
@HR ING Tech Poland

Na feedback po drugim etapie rozmowy rekrutacyjnej czekam od lipca 2019. Zaznaczam że rozmowa przebiegła gładko i brał w niej udział potencjalny szef (dyrektor). Była to rekrutacja na stanowisko managerskiej.

@NEW

Klepanie ticketów, maila, calle, spotkania. Przy czym żeby taki ticket klepnąć, to trzeba zdobyć z 3, 4, 5 uprawnień które ktoś ci musi przyklepać... więc to nawet nie jest przyjemne klepanie ticketów ;/

IT Manager
@Szybki

Niestety kontakt zwrotny z HR niesamowicie lekceważący. Przeszedłem 3 etapy rozmów. Starszy HR biznes partner wskazał, że w ciągu 2 tyg. bez względu na wynik przekażą informację zwrotną, a w razie jakichkolwiek pytań proszą o kontakt na maila. Niestety nie odpowiadają na żadne maile, i jakiegokolwiek kontaktu brak, ani do widzenia, ani pocałuj mnie w (usunięte przez administratora) Po 3 etapach rozmów, wypadałoby dać jakąkolwiek informację zwrotną. Słabo to świadczy o szacunku do drugiego człowieka.

@pracownik

Uzupełnię kolegę. Przykładowo jesteś sysdba, nie masz uprawnień do bazy. Jesteś sysadminem, nie masz dostępu do systemu, działasz na vmware - niedługo też nie będziesz miał dostępu. Jak jesteś w szczęśliwym zespole, to dostępy zatwierdzają ci koledzy. Jak jesteś w średnim, to operatorzy z Polski. Jak masz pecha, to losowi ludzie z zagranicy, którzy mają inne godziny pracy niż ty i nie pracują w weekendy. Także dostałeś taska w piątek o 15 z czasem rozwiązania 8h? No cóż, przeterminuje się. Co do narzędzi devopsowych, to nie ma żadnych. Jest sporo automatyzacji, która działa. Jak masz odpowiednie umiejętności, to może trafisz do takiego zespołu. Za to jeśli myślisz o rozwoju w kierunku devops, to jest to zły adres. Jeśli chcesz działać z chmurą AWS bądź Azure, to również jest to zły adres.

Nova
@pracownik

Tak zgadza się praca w systemie tickets jest może dobra na początek jednak po paru latach lepiej rozejrzeć się za inna pracą gdyż klepanie tickets to nie jest praca na dłuższą metę.Ofert na szczęście jest bardzo dużo bez systemu pracy tickets.

Zostaw merytoryczną opinię o ING TECH Poland - Katowice

• Jak się pracuje w ING TECH Poland?

Zobacz opinie na temat firmy ING TECH Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 177.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ING TECH Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 51, z czego 6 to opinie pozytywne, 38 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ING TECH Poland?

Kandydaci do pracy w ING TECH Poland napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ING TECH Poland
2.4/5 Na podstawie 128 ocen.
  • Konduktorska 35
    40-155 Katowice