Opinie o Uniwersytet Medyczny w Poznaniu w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Uniwersytet Medyczny w Poznaniu o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Uniwersytet Medyczny w Poznaniu w Poznań

tak. i w zależności od działu można wyciągnąć bardzo dobre pieniądze. są premie (ale to nie-zbyt-często), dodatki zadaniowe, 13, 14.

Maria
@były pracownik

A możesz to przedstawić na liczbach? Bardzo dobre pieniądze czyli jakie konkretnie? Jakie premie można wyciągnąć?

Była

Dział jako flagowy na uczelni. Malostkowa, (usunięte przez administratora),(usunięte przez administratora), kierownik działu. Nie ma osoby na uczelni, która by ją znała a nie miała o niej złego zdania. W dziale rotacja ogromna. (usunięte przez administratora) mają się dobrze, stres odbiera chęć życia. (usunięte przez administratora)kierowniczka sieje pustkę. Horror???? Nie to UMP, wszystko pod okiem władzy. Jak to, ktoś by zapytał???? Pracownicy są zwalniani,lub ci co mogą lub zdążą sami odchodzą. K.M. lecz się i licz czas do (usunięte przez administratora). Nic nie trwa wiecznie (usunięte przez administratora)kobieto, (usunięte przez administratora)z niskim poczuciem wartości.

@wieloletni pracownik UMP

Jak w każdej pracy, są plusy i minusy, zależy w jakim dziale pracujesz i z kim oraz na jakim stanowisku. Pensja dla większości szeregowych pracowników nie jest zbyt duża, ale są pewne dodatki i plusy, np.: karta sportowa, 13-sta i 14-sta pensja, dodatek za wczasy "pod gruszą" itp. - jak się to zliczy, wychodzi dość w porządku jak na budżetówkę (choć nie ma porównania z korpo). Niestety potwierdzam, że w niektórych działach zdarzają się nieprzyjemne, a nawet agresywne zachowania - i wśród pracowników, i ze strony szefa. Ale też bywają tu ludzie w porządku - zarówno wśród pracowników, jak i szefów. Podsumowując, wszystko zależy od tego, na kogo natrafisz. A Twoja pensja zależy od stanowiska (a precyzyjniej - od grupy zaszeregowania). Trzymam kciuki, żeby było pozytywnie. Pozdrawiam.

Debasement

Praca na uniwersytecie jest koszmarem. (usunięte przez administratora), (usunięte przez administratora), (usunięte przez administratora)pracowników. W jednej z jednostek rotacja ogromna! Młodzi przychodzą tylko na chwilę, a wszystko to spowodowane jest (usunięte przez administratora), który tworzy obraz wspaniałego miejsca, wręcz utopijnego. Gdy tylko mija(usunięte przez administratora)

@Debasement

O jakiej jednostce piszesz? W której to taka ogromna rotacja jest? I z jakiego powodu?

Zosia
@Ewa

Proszę przeglądać ogłoszenia o prace na stronie UMP, to dowie się Pani, która to jednostka. Bardzo często się pojawiają ze względu na bardzo dużą rotację w tym zakładzie, ale nie polecam tam aplikować.

bossy
@Ewa

Zgadzam się z @Debasement. Różne są działy na UMP. Jedne lepsze inne gorsze. Ale ten największy jest pośmiewiskiem całej uczelni, a zarazem wszyscy pracownicy i studenci współczują osobom, które tam pracuja. Żal patrzeć na te dziewczyny, władze wiedzą jak jest ale nic z tym nie robią, bo poucinali etaty żeby miec kase dla siebie.

Anom
@Ewa

Ta jednostka to U.C.O.S, łatwo znaleźć kto jest kierownikiem tej jednostki. Nieprofesjonalne podejście do pracownika, traktowanie pracowników jak przedszkolaków. Kierownik tej jednostki kwalifikuje się do zamkniętego zakładu psychiatrycznego. Nikomu nie polecam pacę na UMP a szczególnie w tej jednostce. A kto już tam pracuje to bardzo współczuje ale i pewnie i tak zaraz odejdzie bo to jest jak (usunięte przez administratora) a nie uczelnia. Powinni to wszystko zamknąć a kierowniczkę usunąć do piwnicy do pracy w archiwum, taki ktoś z ludźmi nie powinien pracować. Albo zakład polecam byleby zamknięty.

@Anom

a skąd wiadomo, że ucos? ja bym jeszcze kilka innych jednostek spokojnie wskazał, które pasują do opisu:D kadry, dar, deo itd...

Bola
@bossy

Brawo nareszcie ktoś mówi prawdę o tej „cudownej uczelni”

Babyblue
@Anom

Nie chodzi o jednostkę administracyjną, tylko naukową.

Marzena
@Anom

Traktowanie pracowników jak przedszkolaków? Zaciekawiło mnie to bardzo, rozwiniesz o co chodzi? :)

@Babyblue

Jest pewna międzywydziałowa jednostka naukowa, którą kierownik kreuje na super-laboratorium na światowym poziomie, w którym badania wykonują wybitni eksperci, co jest tworem wyobraźni. Oferta pracy tam wisi praktycznie bez przerwy od lat za sprawą ogromnej rotacji pracowników i szczerze odradzam aplikowanie. Miejsce jest zarządzane nieudolnie, a pracownicy traktowani bez szacunku (choć na początku wrażenie jest inne). Pomiatanie ludźmi odbywa się w białych rekawiczkach. Kierownik zachowuje się jak osoba z problemami psychcznymi, marnuje potencjał tego miejsca i pracowników, którzy się w nim pojawiają. Stołek objął dzięki kolesiostwu i za jego sprawą się na nim utrzymuje.

Agata

I przez tyle czasu nikt inny nie zauważył że jest coś nie tak z tym, że jest tam taka ciągła rotacja?

ByłaPracownica

Pracowałam w tej jednostce. Jest dokładnie tak, jak to opisujesz

Babyblue
@Agata

Wszyscy dobrze wiedzą, ale facet produkuje publikacje, jest „potrzebny” uczelni, a zwłaszcza jej władzom. Wszystko jest zamiatane pod dywan. Osobom mobbingowanym, które odważyły się coś zrobic, powiedzieć jak to jest „wspaniale” w tymże laboratorium, zamiast zaoferować przeniesienie do innych jednostek lub jakieś inne alternatywy, to czeka się na wygaśnięcie ich umów, byleby pozbyć się kłopotu. Pozbyć sie osób, które próbują sie przeciwstawić i chcą walczyć o swoją godność. To jest walka z wiatrakami.

Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Uniwersytet Medyczny w Poznaniu? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Porządkowa/Porządkowy.
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Menadżer ds. technologii oczyszczania ścieków
Technologie Galwaniczne Sp. z o.o.
logo firmy Kontroler Biznesowy Serwisu
Jaktorów
Toyota Material Handling Polska Sp. z o.o.
Barosz

Jak najgorsze wspomnienia z pracy na tej uczelni. Upokorzenia i pomiatanie. Możesz być najlepszym wykładowcą na uczelni, ale jesli nie jesteś w układach, nic nie znaczysz. .Wynagrodzenie najniższe z ustawowo możliwych.(usunięte przez administratora) Kwalifikacje nie maja tu najmniejszego znaczenia.

Marzena
@Barosz

Twoja opinia jest bardzo negatywna, podobnie jak opinie Twoich przedmówców. Rozumiem, że podstawa wynagrodzenia bazuje na "najniższej krajowej", a czy pracownicy mają szansę na otrzymanie premii bądź jakichś dodatków do wypłaty?

@Marzena

jeśli chodzi o wynagrodzenie pracownikó naukowych to akurat nie ma najmniejszych problemów, aby to sprawdzić - wszytsko jest w rozporządzeniach rektora. poza tym można dużo wyciągnąc z godzin ponad pensum (zwłaszcza anglo) dodatków zadaniowych (do 80%pensji) no i jest 13 i 14.

Hil

To co się dzieje w Dziale Eksploatacji Obiektów to skandal .Pracowników się zwalnia a na ich miejsce zatrudnia się swoich ludzi i daję się im lepsze wynagrodzenie

Krzysztof
@Hil

Jednak chyba jest inaczej. Zwalnia się miernoty, nieudaczników i malkontentów, a na ich miejsce zatrudniamy pracowników fachowych, wydajnych, nie narzekających, o nie wygórowanych i wyważonych dla budżetówki aspiracjach finansowych. Robotnik zawsze powinien mieć pojęcie gdzie jego miejsce i nigdy nie porównywać się do kadry naukowej lub inżynierskiej.Ma wykonywać polecenia. Podobnie inni podlegli pracownicy mają robić swoje i nie dyskutować z władzami uczelni, niestety z wieloma musieliśmy się już rozstać w ostatnim czasie, nie potrafili tej reguły zrozumieć (bez żalu z naszej strony) porządki i oczyszczenie znacznie lepiej wpłynęły na działalność naszej uczelni.

Obserwator
@Krzysztof

Robotnicy byli przymusowi w Niemczech, teraz są pracownicy, no ale kultury się człowiek nie nauczy, bo kulturę wynosi się z domu ????

@Krzysztof

Dobry wpis - niby polemika ale jaka szpila:D:D faktycznie - tak jest - pracownik ma być mierny, bierny ale wierny! no i o niewygórowanych sapiracjach finansowych :D

Maggie

Przepracowałam w tej instytucji kilkanaście lat. Początkowo mimo niskich zarobków pracowało się naprawdę dobrze. Od kilku lat atmosfera i warunki pracy są skandaliczne. Odkąd pojawił się nowy rektor, ludzie są traktowani dosłownie jak śmieci. Długoletni, zasłużeni pracownicy są degradowani (ludzie tuż przed emeryturą przenoszeni są na portiernie) albo zwalniani a na ich miejsce przyjmuje się nowych. Do tego powszechny jest mobbing w białych rękawiczkach, zastraszanie i poniżanie. Absolutnie nie polecam pracy w tym miejscu.

Dąb
@Maggie

Pracowałem kilka lat i niestety to prawda, na każdym kroku kolesiostwo i brak kompetencji. Dyrekcja administracji totalna porażka - brak podstawowej wiedzy o zarządzaniu (czymkolwiek), brak szacunku, pracownicy są tylko wyrobnikami - z nimi się nie rozmawia. Nie traćcie czasu na tą Uczelnię - w Poznaniu są lepiej funkcjonujące i dbające o swój kapitał ludzki.

Jaka jest kultura pracy w Uniwersytet Medyczny w Poznaniu?

Brak kultury

Krzysztof
@Kasia

To żeś poleciał. Nikt nie jest kulturalny? Oznacza to że atmosfera jest kiepska czy źle cię zrozumiałem?

kierownik działu

Rekrutacja na stanowisko: kierownik działu inwestycyjno-technicznego. **Pytania merytoryczne do kandydata: 0 (słownie: żadnego (sic!)). **Pytania do kandydata: 2 (słownie: aż dwa): 1. od kiedy kandydat może rozpocząć pracę, 2. o wysokość zarobków. **Zapoznanie z CV kandydata przed spotkaniem rekrutacyjnym: tylko 1 osoba z 2. Dopiero na spotkaniu dyrektor techniczny wręczył CV kandydata do zapoznania drugiej osobie uczestniczącej w spotkaniu: inspektor nadzoru. IN faktycznie podkreślał, że nie zapoznał się z CV przed spotkaniem. O spotkaniu było wiadomo kilka dni wcześniej, czyżby uczelnia nie dysponowała sprawnym wewnętrznym kanałem komunikacyjnym? E-mail, poczta, gołąb pocztowy? **Czas trwania rozmowy: ok. 20 min. Zaznaczę, że spotkania rekrutacyjne na stanowiska kierownicze w budownictwie (prowadzenie działu, budowy itp.) zwykle trwają od 1 godziny do 2 -2,5h. To rekrutacje, gdzie faktycznie firma szuka nowego pracownika i wybiera spośród wielu kandydatów, tego najbardziej odpowiadającego konkretnej organizacji. Daje to czas na zweryfikowanie przez pracodawcę umiejętności i wiedzy kandydata, a kandydatowi na zapoznanie z przyszłym pracodawcą. Pytania o zarobki i najszybszy możliwy czas rozpoczęcia pracy nie określają kandydata, a tego typu pytania można zadać przez telefon w pierwszym kontakcie oszczędzając czas wszystkim stronom. To miało być jedyne spotkanie z przedstawicielami działu technicznego, kolejne już z rektorem wieńczące proces rekrutacyjny... Spotkanie przeprowadzone przez dyrektora ds. technicznych oraz inspektora nadzoru/ z-cę dyrektora ds. technicznych. Wydawać by się mogło, że panowie z doświadczeniem, poważni inżynierowie, a przeprowadzają szopkę pt. mamy już osobę na to stanowisko, ale przeprowadźmy kilka spotkań dla niepoznaki, przecież to uczelnia, publiczne pieniądze, więc nadajmy naszym działaniom pozory i ramy właściwego procesu rekrutacyjnego. Na koniec rozmowy dyrektor zaznaczył, że zostanie udzielona informacja zwrotna jakakolwiek by nie była, wielokrotnie powtórzył że zostanie przekazana również ta negatywna. Tak więc nie mogę się doczekać odmownej odpowiedzi. Zaznaczono również, iż informacja zwrotna zostanie przekazana, ponieważ szanują kandydatów i czas poświęcony obu stron. Tego typu rekrutacja nie ma żadnego związku z szacunkiem do kandydata! Osoby zastanawiające się, czy aplikować, zapewniam, szkoda czasu - przyszły pracownik już dawno został wybrany, poza oficjalną rekrutacją.

Magda

Czyli tylko najniższa krajowa tak?

m
@Magda

Nie.

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Uniwersytet Medyczny w Poznaniu?

m

Zależy czy nauczyciel, administracja etc. Tu jest link do regulaminów wynagrodzeń z dolnymi widełkami: http://www.ump.edu.pl/uniwersytet/wazne-dokumenty/regulamin-wynagradzania

@bkl w jakim zakładzie pracujesz ? i jako kto ? ;)

...

Na UM każdy nowy pracownik ma najniższą. Sam nie wierzę w to, że tam są takie zarobki. Zwykły wyzysk na ludziach i traktowanie ich jak śmieci...

bkl
@...

Zależy gdzie się trafi i jakie się ma doświadczenie. U mnie jest fajna atmosfera i kompetentni ludzie. Najgorsze są osoby, które mentalnie pochodzą z poprzedniej epoki oraz młode siksy roczniki 199x, ale one są wszędzie.

Czy w obrębie jednego działu w Uniwersytet Medyczny w Poznaniu są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

xxx

Nie

XX.

Dzień dobry, Czy faktycznie aż tak źle jest na UM w Poznaniu? Byłam/ Byłem tam ostatnio na rozmowie na stanowisko pracownik administracyjny i wydawało mi się, że jest okey. To było pierwsze wrażenie po rozmowie. Proszę o informację.

@XX.

Miałeś /miałaś jakiś test do rozwiązania? Była przeprowadzona rozmowa w obcym języku?

BB.
@YY

Nie nie. Była to rozmowa w języku polskim.

@BB.

A zarobki? Wszyscy piszą, że najniższa krajowa a też mam mieć tam rozmowę i nie wiem czy nie szkoda czasu na nich.

@XX.

Hej, Chciałam zapytać czy rekrutowałeś/łaś się może na stanowisko w dziekanacie (oferta na pracuj.pl)? Chciałam wiedzieć czy ruszyła już rekrutacja i skoro nie dzwonią tzn. że nie są już raczej zainteresowani:-(

@AB

Ja aplikowałem ale Panie podczas rozmowy telefonicznej powiedziały, że na stanowisko w biurze dziekanatu już nie potrzebują i zaproponowały inne, także pewnie już kogoś wybrali.

@YY

Dzięki za odpowiedź, szkoda... Powodzenia, daj potem znać jeśli dostaniesz pracę i napisz jak się tam pracuję:-) Pozdrawiam

@XX.

Hej i jak tam praca XX.? Ostatnio było dużo naborów, może nowi pracownicy wypowiedzą się czy warto aplikować w przyszłości na UM?

X.
@AB

Nie polecam. Szczególnie radzę uważać na młodą siksę,która bezczelnie wypytuje młodą pracownicę w pierwszym dniu jej pracy ile dostała na umowie. Mam na myśli jeden dziekanat. Może w innym kobitki są przyjazne,miło nastawione. Ewidentna zazdrość, ból du*y. Ta pracownica była bezczelna. Utkwiła mi w pamięci. Była zazdrosna,że ktoś dostał więcej. Dramat. Najlepiej w ogóle nie odpowiadać na takie pytania.

xxx
@XX.

Było ok, przez jakiś czas, teraz wymagania jak w korpo, płaca z budżetówki, zero motywacji.

Zgadzam się z wszystkimi wypowiedziami ludzi którzy wyrazili swoją opinię jestem zbulwersowana i niestety to wszyskto prawda. Od początku ,atmosfera coś strasznego każdy nowy pracownik nie ważne jakiego szczebla ( od dołu najgorzej ) doświadczy tego (trochę czasu). Druga sprawa okropne kolesiostwo stare wygi bez szkoły, bez wykrztalcenia bez pojęcia na temat pracy czuja się najważniejsi bo grają z kierownikami jak i zastępcami kierowników jak będziesz z nimi grał ( ściemniał ) to nie powinni ci nic zrobić natomiast jak tylko zrobisz krok po swojemu bądź nie daj Bóg się poklocisz to licz się z tym że psychicznie nie wytrzymasz i się zwolnisz. Jak masz znajomych bądź rodzine w UM to kawki,herbatki, pogawedy cały dzień roboty 20% a ty głupi do roboty w papierach. mobbing obrażanie sytuację zamiatane pod dywan to chleb powszedni od kierownika w górę . Osobiście odradzam pracowałam w UM i nie polecam nikomu niewazne czy będzie robił w DEO czy w administracji niech weźmie sobie moja wypowiedź do serca i nie marnuje czasu lepiej mniej zarobić ale psychicznie nie paść. Chciałam pozdrowić zastępcę kierownika pana Krys....a który dziwnym trafem z bycia pracownikiem zieleni stał się zastępca kierownika mając skończona szkole zaoczna dla dorosłych. Z plusów jedyne co to wypłata w czasie i jedna zmiana nic więcej.

Krystian
@Kasia

gorzkie żale osoby która została zwolniona, ponieważ nie była kompetentna i nie umiała w sposób należyty wykonywać swoich powierzonych obowiązków w sposób należyty. Elu Uniwersytet Medyczny nie wiruje wokół Wawrzynka, przyszedł czas na rozbicie tego towarzystwa wzajemnej adoracji i zaprowadzenie nowych porządków, jedynie z korzyścią dla uczelni, teraz wreszcie wszystko funkcjonuje prawidłowo.

Czy Uniwersytet Medyczny w Poznaniu zatrudnia studentów?

Kojarzę osoby, które jeszcze studiują i są zatrudnione na UMP. Z tego co pamiętam, to są studentami zaocznymi, co nie koliduje z pracą od poniedziałku do piątku. Wszystko zależy czy chodzi Tobie o administrację, jednostki akademickie czy też o zatrudnienie w grancie naukowym. Co do zasady to Uczelnia zatrudnia tych, którzy pozytywnie przejdą rekrutację, mają wiedzę w poszukiwanym zakresie lub mają potencjał do wdrożenia na wakującym stanowisku.

Pio

Trzeba dodać jeszcze że Pan Krzysztof.K. po trzech miesiącach pracy i zwolnieniu 10 osób został Derektorem no ale jak ma się wuja w uczelni to szybko można awansować.

Krzys

Panie (usunięte przez administratora)ma Pan rację bo jak się wchodziło do biura a Pan (usunięte przez administratora) trzyma nagi na stole i palił papierosy to było super i niech Pan jeszcze zatrudni takich ludzi jak Pan(usunięte przez administratora) którego trzeba uczyć zawodu bo nic nie umie kończę już to rozmowę z panem cieszę się że już tam nie pracuje szkoda mi tylko tych ludzi

Rrrr

100% prawdy DEO traktuje pracowników jak zło koniecznie. Kierownictwo jest fatalne bez żadnego doświadczenia w kierowaniu taką grupą ludzi

OLO
@Rrrr

Masz jakieś konkretne informacje , zarzuty, w stosunku do osób pracujących,? jakieś dowody? opinie innych osób? chętnie poznamy prawdę a nie pomówienia.

Zostaw merytoryczną opinię o Uniwersytet Medyczny w Poznaniu - Poznań

• Jak się pracuje w Uniwersytet Medyczny w Poznaniu?

Zobacz opinie na temat firmy Uniwersytet Medyczny w Poznaniu tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Uniwersytet Medyczny w Poznaniu?

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
1.7/5 Na podstawie 26 ocen.

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu