Opinie o Wsb Warszawa (Wyższa Szkoła Bankowa) w Gdańsk

Według pracodawców i rankingów prasowych, Wyższa Szkoła Bankowa to najlepsza szkoła niepubliczna w województwie pomorskim, utrzymująca się w czołówce od 19 lat. (m.in. ranking „Rzeczpospolitej” i „Perspektyw” z 2011 roku). Jej wizja to przekazywanie wiedzy w sposób nowoczesny oraz kształcenie praktycznych umiejętności niezbędnych w świecie biznesu. Wysoką jakość studiów potwierdzają otrzymane akredytacje i wyróżnienia, m.in.: prestiżowy Medal Europejski za kształcenie na studiach podyplomowych (otrzymany dwukrotnie w 2015 i 2010), rekomendacja gdańskiej loży Business Centre Club oraz akredytacje PKA i FPAKE. Największym sukcesem Uczelni jest rosnąca z roku na rok rekrutacja. Z tego powodu w podjęto decyzję o przeniesieniu się do nowego, własnego kampusu w 2015 roku.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W GDAŃSKU w Gdańsk

Informatyka

Zatrudniając wykładowcę są ustalenia a potem rozmowa toczy się jakby jej nieło. Jak to nazwać? Niedomówienie? Nie bo to było zamierzone.

Yyy
@Informatyka

Można to nazwać. Polityką firmy.

Fly

a ja polecam WSB Gdańsk i biuro karier-PAna Darka-nie raz mi pomogli

darek?
@Fly

ale Darka pozbyli się już.

Mrrr
@darek?

Nie był tak niezatapialny jak co poniektórzy. Niektórzy pracują tu i 20 lat, sadzą drzewa, odbierają nagrody na gali, a na co dzień dzięki nim połowa uczelni zgrzyta zębami. System nagradzania jest bardzo specyficzny. I nie do końca transparentny z perspektywy specjalisty.

Alicja
@Mrrr

Napisałeś, że system nagradzania w firmie jest specyficzny. A możesz wyjaśnić, na czym dokładnie polega? Będę wdzięczna, bo zainteresowała mnie ta praca. Dzięki.

@Alicja

To proste. Jedni ją widzą, inni nie. Tylko niewiadomo co o tym decyduje, bo raczej nie osiągnięcia. Na podwyżki nie ma kasy, na dodatkowy socjal też nie, ale dla wybranych zawsze się coś znajdzie. My mamy być wdzięczni za niergularne owocowe czwartki...

Moja subiektywna opinia o pracodawcy jakim jest WSB Gdańsk. Jeżeli chodzi o zatrudnianie na stanowiskach referentów jest to pracodawca, który przede wszystkim daje możliwości nabycia doświadczenia zawodowego osobom, które takiego doświadczenia nie posiadają lub mają małe doświadczenie zawodowe. Osoby, które decydują się na zatrudnienia są informowane o poziomie wynagrodzenia zarówno na okresie próbnym jak i po nim i to one podejmują decyzję o akceptacji tych warunków. Praca na uczelni w administracji jest pracą specyficzną - przede wszystkim występują tu tak zwane okresy nawału pracy, które zbieżne są z organizacją roku akademickiego, zdarzają się miesiące bardzo intensywnej pracy, ale też tygodnie spokojniejsze. Na stanowisko referenta nie powinny aplikować osoby z dużym doświadczeniem zawodowym, gdyż są to podstawowe stanowiska pracy operacyjnej. Na stanowiskach specjalistów pracodawca przede wszystkim stara się zatrudniać w oparciu o rekrutację wewnętrzną, dając pierwszeństwo przede wszystkim swoim pracownikom. Praca na stanowiskach specjalisty wymaga znajomości organizacji, a Uczelnie są organizacjami specyficznymi, w których trzeba przepracować minimum pełny rok akademicki, aby poznać rytm funkcjonowania organizacji. WSB jako pracodawca posiada program dofinansowania kształcenia dla swoich pracowników zarówno na kursach, szkoleniach jak i na studiach wyższych czy podyplomowych. Aby uzyskać takie dofinansowanie należy uzyskać opinię bezpośredniego przełożonego. Najczęściej dofinansowanie takie przyznawane jest jeżeli podnoszenie kwalifikacji zgodne jest z realizowanym obszarem zadań (zwiększanie kompetencji zgodnie z obszarem zatrudnienia). Jako pracodawca oferują możliwość wykupienia po preferencyjnych cenach opieki medycznej w LuxMED - w różnych pakietach cenowych zależnych tak od zakresu usług jak i od stażu pracy w WSB. Dodatkowo można korzystać z kart MultiSport i innych dofinansowań do biletów do kina, teatru, itp. WSB jako organizacja pozyskuje dużo grantów zewnętrznych na wsparcie swojej działalności, a to powoduje, że wielu pracowników może dodatkowo pełnić funkcje koordynatorów programów/projektów za dodatkowym wynagrodzeniem, a co ważniejsze (w mojej subiektywnej ocenie) podnosić/sprawdzić swoje kompetencje organizacyjne i zarządcze. Obecnie WSB Gdańsk jako pracodawca realizuje grant wspierający podnoszenie kompetencji zarządczych na wszystkich poziomach stanowiskowych - jest to grant skierowany zarówno dla kadry administracyjnej jak i dla wykładowców. Wielu pracowników z tej możliwości już korzysta. Stanowiska menedżerskie średniego i wyższego szczebla są przede wszystkim zajmowane przez osoby, które pracują w Uczelni od wielu lat, a wiele z tych osób pracuje w Uczelni od momentu jej powstania i przeszły pełną ścieżkę kariery - od stanowisk referentów. Jeżeli osoba zatrudniona umie odnaleźć się w środowisku uczelnianym i jest świadoma decyzji zawodowych jakie podejmuje, a przy tym umie korzystać z możliwości jakie daje pracodawca - ma możliwość rozwijania swoich kompetencji. Z mojej subiektywnej perspektywy podjęcie zatrudnienia w WSB Gdańsk było jak do tej pory moją najlepszą decyzją zawodową.

Renata
@pracownik

Dziękuję Ci za wyczerpującą opinię. To świetnie, że WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W GDAŃSKU oferuje możliwość zdobycia cennego doświadczenia i podnoszenia kwalifikacji pracowników! Jak wyglądała Twoja rozmowa kwalifikacyjna, jakich rad udzieliłabyś osobom zaczynającym pracę w tym miejscu?

@Renata

Rozmowa rekrutacyjna nie odbiegała standardem od innych miejsc pracy. Wymagane jest przedstawienie swojej osoby, swojego doświadczenia, uzasadnienia chęci podjęcia zatrudnienia na danym stanowisku. Rozmowa obejmuje również omówienie wymagań na danym stanowisku oraz pytanie o oczekiwany poziom wynagrodzenia. W moim przypadku konieczne było omówienie/rozwiązanie podanych przykładów problemów/zadań zawodowych na danym stanowisku. Konieczne było również dokonanie samooceny pod kątem swoich słabych i mocnych stron oraz rozważanych kierunków rozwoju kompetencji zawodowych. Osoba nowozatrudniona powinna nastawić się na konieczność szybkiego wejścia w pełni angażujący pracy - niestety nie ma spokojnego czasu wdrożeniowego ze względu na tempo pracy samej organizacji. Nie oznacza to, że nie można uzyskać pomocy przy wejściu w stanowisko - trzeba być nastawionym na zadawnie pytań i szybką samoorganizację. Na pewno od pracowników administracyjnych w tej uczelni wymaga się dużej sprawności w samoorganizacji pracy na swoim stanowisku oraz umiejętności szybkiego uczenia się.

Tak
@pracownik

Pozytywne opinie to marketing firmy

Hmm
@pracownik

Jakbym słyszał słowa Pani zpod 322. Oj nieładnie.

Hmm
@Hmm

Zreszta komu by się chcialo pisac taka dloga i nudna wypowiedz tylko personalnemu

@Hmm

Ktoś kto to pisał albo jest niepoprawnym optymistą albo faktycznie, pracuje w HR.

Heh
@Szafran

Oho, post niewygodny to post skasowany? To jeszcze raz : projekty, dodatkowe środki, dodatki, dodatkowe pieniądze to tenat wyłącznie dla wybranych osób, gł. z budynku B, głównie z 3 piętra. Nie dla każdego, o nie.

Teodor

Sam fakt stwierdzenia osoby, która ma zadania zarządzające i na pytanie pracownika czy zostanie wprowadzona w zadania na stanowisku dokładnie menadżera kierunku, odpowiada: albo dasz radę albo utoniesz.

logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Praca dla malarzy na Bawarii. Umowa niemiecka.
Bawaria
Injobs.Pl Sp. z o.o.
Specjalista

Czy ktoś w tym roku widział premię?

@Specjalista

Zarząd.

Rafał
@Specjalista

Piszesz o premiach. Czy są one wypłacane kwartalnie? Pracuje na nie cały zespól, czy są przyznawane indywidualnie? Rozumiem, że obecnie pracodawca ich nie gwarantuje. A jakie jeszcze inne dodatki do wynagrodzenia oferuje Wyższa Szkoła Bankowa? Może wyjdź z inicjatywą szkoleń dających nowe uprawnienia, które dałyby Ci większą satysfakcję z zatrudnienia. Co o tym myślisz?

Taka sytuacja

Potwierdzam wypowiedź Szafran. WSB jako pracodawca jest kiepski-rzeczywiście wymagania jak do korpo,a obok nawet nie stali.Spychologia,wzajemna adoracja/szczególnie budynek B/ to priorytety.Osoby ktore pracują tam powyżej 2lat to tylko dlatego ze rzucaja"ochy"i "achy" lub plusuja u władzy.Zarobki?Referent 2500 brutto.Młodszy specjalista 2700 brutto.Jak rok przepracujesz to wtedy ewentualnie cos dostaniesz np:nizsze bilety do multikina.Śmiech przez łzy. Gala WSB to tez dodatkowa opowiesc-dla plebsu rzucili impreze i "las w słoiku"jako nagrodę,swoim kasę na która inny pracuje cały rok.Slabo,bardzo słabo. Ludzie odchodza głównie z przyczyn finansowych,na co zarzad mowi-norma,jak wszyscy.Nic dodać,nic ująć.

@Taka sytuacja

Budynek B, oj tak, długo by można. Zaczynając od 3 piętra, a potem już jest tylko gorzej. Chyba nie ma działu, w którym pracuje się normalnie, w każdym są ciśnienia i paranoje.

@Lubella

A co się dzieje w tym budynku B? Jest dużo pracy czy o co chodzi w wypowiedzi?

@Marta

Wprost przeciwnie.

zbychu
@Taka sytuacja

Pierwsza linijka- prawda Druga linijka- prawda Trzecia linijka- też prawda Czwarta- tak samo Piąta- naturalnie zgodnie z prawdą Tyle w temacie

Anka

Słabo......Jeżeli stały pracownik mówi do drugiego-gdzie ja znajdę idiotę na to stanowisko,to macie opinię. Praca dla naiwnych

@Anka

Czy aby na pewno warto sugerować się tego typu uwagą? Najbardziej rzetelne i merytoryczne opinie to takie, które zawierają plusy i minusy pracy w danym miejscu. Może usłyszałaś jednak coś więcej poza tym zdaniem? Jesteś byłym lub obecnym pracownikiem WYŻSZEJ SZKOŁY BANKOWEJ W GDAŃSKU?

anka
@Edyta

Edyta skąd jesteś? z budynku B z III piętra? Ogranicz swój entuzjazm, bo i tak nikt nie wierzy w takie wpisy. Nie będę powielać wpisów pozostałych osób-wystarczająco i dogłębnie napisali. Może zapytaj "góry" kto ma takie zdanie o pracownikach

@anka

Góra ma gdzieś pracowników, masz problem to radź sobie sam.

@anka

Nie jestem pracownikiem firmy, ani nawet osobą, która firmę reprezentuje. Nie okazuję entuzjazmu, a jedynie odnoszę się do treści, które można znaleźć na stronie WYŻSZEJ SZKOŁY BANKOWEJ W GDAŃSKU. Można przeczytać tam, że jest to uczelnia łącząca sferę biznesową z akademicką. Dzięki współpracy z firmami mogą być na bieżąco z trendami na rynku pracy. W dzisiejszych czasach, gdy progresywność stanowi ważną część rozwoju, to istotna informacja zarówno dla pracowników, jak i studentów, nie sądzisz?

@Edyta

Na stronie wszystko można sobie napisać.

@Tiktak

To dosyć jednostronne myślenie. Powinieneś wiedzieć, że WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W GDAŃSKU ma również propozycję dla przedsiębiorców, którzy są zainteresowani ofertą studiów i szkoleń, lub chcą skierować do niej swoich pracowników, Jest to tak zwany: Program Firma. Jest to pakiet specjalnych korzyści, dzięki któremu istnieje możliwość stworzenia dla swoich klientów oferty edukacyjnej ściśle dopasowanej do konkretnych potrzeb. Wiesz może jak ten program wygląda w praktyce? Zechcesz podać nam nieco więcej informacji na ten temat?

Zdegustowana
@Edyta

Widać, że pracownik to pisze, co za bzdury....

@Edyta

Edyta, a co to ma do rzeczy w kontekście toczących się tu dyskusji na temat tego, jakim WSB jest pracodawcą?

Edyta

@owocowy czwartek, dziękuje za opinię. Mogę jednak spytać o jakim drugim dnie mówisz? Czy według Ciebie fakt, że osoba, która nie ma wyższego wykształcenia, a firma może jej umożliwić go zdobycie go, to coś złego? Dla osób, które planują podjąć zatrudnienie w firmie, a nie posiadają wykształcenia wyższego to może być interesująca kwestia. Powiedz nam coś więcej na ten temat.

@Edyta

Żeby tu pracować trzeba mieć wyższe lub być w trakcie, WSB umożliwia raczej podniesienie kwalifikacji. To, powiedzmy jest ok. Ale ze zniżkami dla pracowników bywa różnie, są spore ale i niemal żadne. Za nadgodziny nie płacą, można je odebrać, tyle, że zazwyczaj nie ma kiedy. Owocowe czwartki mają chyba wszystko zrekompensować...

@Lubella

Skąd ta duża rozbieżność jeśli chodzi o zniżki? Podpowiesz nam jak wygląda kwestia nadgodzin w firmie? Wspomniałeś, że są do "odebrania" i jak rozumiem według Ciebie to minus? W tym przypadku wiele zależy pewnie od polityki firmy - w niektórych ekwiwalent za nadgodziny jest wypłacany w innych dana godzina jest "zwracana". Być może warto podjąć rozmowy z szefostwem czy jest możliwa zmiana tego systemu?

Jarek

Jestem ciekawa jakim pracodawcą jest szkoła?

owocowy czwartek
@Jarek

fatalnym.....po najniższej linii jada z pracownikami. zadowolony z 2500 brutto?to idź i walcz o usmiech i aprobatę elity

owocowy czwartek

Niestety nie polecam.Może na początku sprawiają wrażenie przyjaznych i życzliwych, w codziennej pracy już nie jest tak wspaniale. Płaca poniżej oczekiwań-jeżeli potrzebujesz wpisu do cv na początek to spokojnie zalicz 3 miesiące. Potwierdzam że najniższe stanowisko referenta to 2500 brutto, Biedronka i Lidl proponują więcej. Co do stanowiska to zależy na kogo się trafi i do jakiego działu,ale w każdym maja jakąś osobę ze swoich kręgów. Potwierdzam wcześniejsze opinie o spychologii, przerzucaniu zakresu obowiązków "na słowo", wykorzystaniu stanowiska do wydawania poleceń na "5 minut przed", szukaniu kozła ofiarnego. Na wszystko trzeba mieć maila. Największy hit (i jednocześnie dowód )to osoba która dostała umowę na 3 miesiące, a kiedy zobaczyła co i jak , to po 2 tygodniach poszła na zwolnienie. Benefity czyli pakiet medyczny, karta sportowa, bilety do kina wyniosa 1/2 pensji. Proponują studia i kursy za 50 %,ale podpisujesz lojalkę-i tu warto zastanowić się co się za tym kryje. Niby masz pracę przez cały okres nauki+ dodatkowy rok, ale warto zobaczyć drugie dno. Osoba decyzyjna uważa że nie ma problemu z naborem, bo zawsze ktoś znajdzie się na stanowisko. Na niektóre szukaja po kilka miesięcy-albo nikogo nie ma, albo taka rotacja.Kto mądry-odchodzi, nawet na bezrobocie.

Zainteresowana

Czy jest jakaś przyczyna tej ciszy na forum?

EWELINA
@Zainteresowana

Hej, jestem studentką 3go kierunku na wsb. Pomagam też w rekrutacji więc jeżeli masz jakieś pytania chętnie na nie odpowiem. Mój numer 664090419

Maria90
@EWELINA

Witam, czy posiada moze jeszcze Pani informacje dot. rekrutacji? Pozdrawiam. Maria

Taka sytuacja
@Zainteresowana

Jest. Opinie są usuwane....

Edyta

Witam, zastanawiam się w którym kierunku Wyższa Szkoła Bankowa szuka pracowników, bardziej w administracji czy wykładowców. Jak Wam się pracuje? Czego możemy spodziewać się po zatrudnieniu, jak kształtuje się wynagrodzenie, czy zapewniają system premiowy? Pozdrawiam.

@Edyta

Zarobki? Najniższa krajowa Brak socjala oczywiście jest pakiet medyczny ale musisz sobie go wykupić za min 100zl po czym życzę powodzenia w przypadku rejestracji....

Szafran

Janusz wśród pracodawców. Spore wymagania, pseudo korporacyjne zasady i śmiesznie niska płaca, także na tych wyższych stanowiskach administracyjnych, jak z-ca kierownika i wyżej - tak, w Biedronce płacą lepiej, choć tam nie ponosisz nawet porównywalnej odpowiedzialności. Władze oderwane od rzeczywistości i kompletnie nie zdające sobie sprawy, jak wygląda realna praca w działach. Odwieczne kółeczka wzajemnej adoracji (o rodzinnych koligacjach nie wspominając) i wszędobylska spychologia. Ostatnio WSB w Gdańsku obchodziło 20lecie, władze nagrodziły same siebie, no i osobę, której dział rozkłada pracę pozostałych - co odbija się na ogólnym wizerunku uczelni. Zastanawialiście się, czemu nie można ocenić uczelni na FB? Cóż, jeszcze kilka miesięcy temu można było...

Ola

Przede wszystkim dobra atmosfera pracy wśród fajnych ludzi. Pracowałam tu przez 3 lata i nie mogę narzekać.

Zostaw merytoryczną opinię o WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W GDAŃSKU - Gdańsk

• Jak się pracuje w WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W GDAŃSKU?

Zobacz opinie na temat firmy WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W GDAŃSKU tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W GDAŃSKU?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 2 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W GDAŃSKU?

Kandydaci do pracy w WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W GDAŃSKU napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W GDAŃSKU
1.7/5 Na podstawie 24 ocen.

WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W GDAŃSKU