Opinie o Monnari Trade S.A. w Łódź

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Monnari Trade S.A.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Monnari Trade S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja odzieży wierzchniej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Monnari Trade S.A. w Łódź

Maria

Pracowałam w Monnari w województwie dolnośląskim. Nie mogę powiedzieć złego słowa o pracy i dbanie o sklep. Regionalna super ale fakt ma za dużo sklepów więc też czasami nie jest w stanie pomóc każdemu. Przykre jest to,że pracują osoby po 7 czy 14 lat i mają najniższą krajową. Firma by mogła zmienić choć zmiany premiowania jako procent od utargu i wtedy chociaż premia by była godna podziału na pracowników. Nie ukrywam,że jest co robić w sklepie dostawy , zwroty , emon,odpisywanie na maile i inne rzeczy trochę dużo zadań jak na pracowników i to idzie na niekorzyść obsługi klientka. Źle prowadzona polityka firmy. Jeśli chodzi o reklamacje i pisma. Mam nadzieję ,że chociaż premie zostaną zmienione bo naprawdę odchodzą osoby które dobrze sprzedają i dbały o sklep.

Premiowanie
@Maria

to prawda, jakby był procent od utargu do podziału jako premie byłoby miło, ale z drugiej strony w zależności od lokalizacji trzebaby zmieniać te zasady. bo trochę też nie w porządku by było jakby w dużej galerii w Warszawie był taki sam procent jak np. w zdecydowanie mniejszej mozliwości, gdzie jakiegoś poziomy w utargach po prostu nie da sie przeskoczyć.

Oli
@Premiowanie

Najlepiej by było wyciągnąć jakąś średnią dla każdego sklepu osobną z danego miesiąca i wtedy wprowadzić założenia jaki powinien być utarg, a potem dzielić premię. Moim zdaniem tak byłoby najbardziej sprawiedliwie.

Gocha
@Maria

Ja mam podobnie zrezygnowałam ostatnio z pracy w woj. podkarpackim. Byłam zadowolona z pracy tam, ale po 5 latach zrezygnowałam przede wszystkim ze względu na zarobki. Jednak to co mnie trzymało to atmosfera. Regional super :) i dziewcczyny też zawsze pomocne. Nie ma co narzekać naprawdę :)

Agatka
@Premiowanie

Hej słyszeliście coś, że ma być jakiś inny system premiowy wprowadzony? U nas w sklepie ktoś tak podobno usłyszał... Chciałam spytać czy to prawda. Ktoś słyszał może?

Zuzollll
@Agatka

Kiedy o tym słyszałaś? Coś więcej może powiesz? Bo ja pierwsze słyszę. Pewnie ktoś puścił plotkę i teraz będzie gadanie. Jasne jakby to się okazało prawdą byłoby super. Wtedy jeszcze chętniej bym przychodziła do pracy niż teraz.

@Zuzollll

W naszym województwie już jest wprowadzone. Dostajesz premii tyle ile wypracujesz w danym dniu, oczywiście dzielone na osoby, które były z Tobą na zmianie. Niby spoko pod warunkiem, ze nie wpadasz na same słabe dni gdzie utarg jest niski a plan wysoki.

@Ola

Oczywiście dalej musi być 10 dni na zielono bo inaczej nici z premii.

Azyl
@Ola

Ale to macie jakoś procentowo wprowadzone? Czy jak to wygląda? A wtedy jest dzielone to po równo na każdą osobę, czy np w zależności od przeprowadzonych ilości transakcji przez dana osobę?

...
@Ola

Ale te 10 dni to obojętne czy normalnie w tyg pon-pt czy sobota? Czy jest jakiejś rozgraniczenie np. Bo u nas jeszzce nie słyszałyśmy o tym.

@...

Jak zwykle chińskie kombinacje, aby nie dać za dużo albo nie dać wcale. Jak pracuje nie słyszałam o tak niejasnym i dziwnym systemie premiowych jak tu. Wszędzie, gdzie pracowałam był procent od miesięcznego utargu. Progi już od 80% wyrobionego planu i im więcej procent planu, tym adekwatnie większy procent od obrotu dla pracowników. Nigdzie nie było jakiś dni czy coś, tylko aby target ogólny/miesięczny był wyrobiony. Dodatkowe pieniądze były za koszyk, wartość paragonu. Plus kierownicy mieli większy procent od sprzedawców. Już pomijam fakt uzależnienia dodatkowych pieniędzy dla kierowników od planów i reszty. Wszędzie, gdzie nie pójdziecie kierownik ma wyższe wynagrodzenie od szeregowych pracownikow i nie są to dodatki, a podstawa wynagrodzenia.

@Azyl

Liczymy sztuki na dany dzień, jeśli plan został wyrobiony w przynajmniej 80 procentach dzielimy sztuki na ilość pracowników na danej zmianie i wpisujemy. Przykładowo 30 sztuk zostało sprzedanych, było nas trzy na zmianie, każda dostaje 10 w danym dniu. Co do 10 dni wyrobionych w miesiącu - bez znaczenia jaki dzień, byleby było te dziesięć dni bo bez tego i tak nie dostaniesz swoich premii. Wciąż obowiązuje rozpiska ile dostajesz za sztukę. Przy wyrobionym planie na dany dzień 1 zł w czasie wyprzedaży. Przy 80 procentach wyrobionych chyba było 0,80 groszy.

@Ola

I dodaj że, podajesz kwotę brutto.

Cold
@.

Skąd wiesz, że to jest brutto? Może netto. A nawet jak to jest netto to co to jest za premia ?? Generalnie słabo to wygląda, ale może coś pomyślą jeszcze, żeby to uprościć.

Ola

Dokładnie, dlatego z końcem grudnia odchodzę bo kończy mi się umowa. Tak, kwota brutto. To jeszcze podlega opodatkowaniu.

dixy
@Ola

A na ile miałaś podpisaną umowę? Może przy następnej dostaniesz podwyżkę skąd wiesz że tak nie będzie.

Jolcia
@Ola

Ale to czemu rezygnujesz? Kasa wchodzi tylko w grę czy ogólnie Ci się praca nie podoba?

Femka
@dixy

Pracujesz w biurze, że takie farmazony piszesz? Tutaj czy pracujesz 3 miesiące, 2 lata, czy też 15 masz tę sama stawkę - najniższą krajową. Nawet awansując poza papierem nie masz nic. Nie mydlij ludziom oczu, bo każdy wie jak jest. I lepiej nie będzie, firma znowu tnie zlecenia i godziny do wyrobienia oraz liczbę osób na zmianie. Zabrali zniżki pracownicze, system premiowy to kpina. A praca? Praca jest niewdzięczna, dwie osoby na zmianie i ciagle pretensje, że: Emon nie zrobiony na już, przeceny, VM, zmiana komunikacji + klientki też do najmilszych nie należą. Firma wymaga cudów, choć często sama daje ciała - szczególnie dział marketingu i osoby od zatowarowania salonów, a sama daje minimum narzucone przez Państwo. Każdy kto ma choć trochę rozumie, szybko łapie jak to wyglada i odchodzi.

Dororo
@Oli

Teraz przy nowym systemie premiowym wszystkim po równo dają. Więc zawsze jakiś plus. Mogliby jeszcze stawki premiowe podnieść i byłoby idealnie.

@Jolcia

Dostałam znacznie lepsza ofertę pracy. Również jako kierownik gdzie na rękę wyjdzie mi 3500 zł plus premia od utargu. Na chwile obecna w monnari zarabiam jak większość najniższa kraja plus premie, która mnie nie satysfakcjonuje. Pracuje tutaj już ponad 5 lat. Nic nie idzie w dobrym kierunku. Zero zainteresowania pracownikiem tylko coraz to więcej wymagań a firma nie daje nic z siebie. Zabrano nam funkcyjne podczas epidemii, później zniżki pracownicze. Sama możesz odpowiedzieć sobie na to pytanie - dlaczego ludzie odchodzą. Bo maja dość pracowania za pieniądze, które w dzisiejszych czasach ledwo starczają na podstawowe produkty.

Piejpi
@Agatka

Prawda, prawda. U nas już wypłacili niby po 200 zł dostaliśmy, ale i tak spoko to wyszło. Sądziłem, że będzie gorzej to wyglądać.

Co sądzicie o nowym systemie premiowym czy ma ktoś jakieś informacje jak to wyglada dajcie znać

Cosik

Mógłby być lepszy, ale nie na tragetii tak jak u nas. duża galeria to i utarg też jest spory.

Krzysia

Hej, zaczęłam niedawno prace w jednym ze sklepów. Ale jestem studentką dziennych i zastanawiam się czy będę w stanie połączyć studia z pracą.. Jak myślicie? Jak wyg wg kwestia przedłużenia umowy? Na razie mam zlecenie i na miesiąc, zastanawiam się czy dostanę przedłużenie czy jednak nie. podpowiecieć coś?

Niki
@Krzysia

Pewnie, że dasz radę :) Najważniejsze to umieć oddzielić pracę od życia prywatnego i wszystko będzie git. A jeśli tylko będziesz chciała pracować to z pewnością przedłużą Ci umowę.

Nowa
@Krzysia

Ja też zaczęłam niedawno pracę i rozmawiałam z dziewczynami z zespołu to powiedziały, że na spokojnie dam sobie radę ze wszystkim i żeby się nie martwić

Kurka przepiórka
@Krzysia

Ja miałam najpierw umowę na miesiac potem trzy wszystko zleceniówka. A teraz mi się kończy ta trzymiesięczna i już mi mówili, że zależy ode mnie czy chcę umowę na zlecenie ciągnąć czy o pracę tylko żebym się sama odezwała.

Ja się pytam po dzisiejszym dniu co nam jeszcze zabiorą. Bo zabrali wszytko dodatki premie ,premie kierownicze, premie za nie chorowanie teraz jeszcze upust pracowniczy i jeszcze mam zwracać kupione rzeczy?To jest wstyd i żal. Traktowanie ludzi jak (usunięte przez administratora) Ja się pytam co z tym robimy bo dopóki się nie zbuntujemy bedzie gorzej. Zaraz będzie jeszcze gorzej odpowiedzialność za braki. Najbardziej żałosna firma jaką znam. Moje dni są tu policzone.

INNA
@Kasia

Dodatkowo zabrali nam dodatki na święta, za najniższa krajowa pracujemy za 4 osoby. Jesteśmy księgowymi, kadrowymi, informatykami, i każdym z 4 stanowisk na salonie. Nasz salon za niedługo się rozpadnie, ale funduszy jak nie było tak nie ma.. jestem zażenowana. Ciekawe co jeszcze wymyśla.

Nikt
@Kasia

Wymagają jeszcze ubrania czarne ale już żeby dali coś od siebie to zapomnijcie najlepiej tylko wymagać ale nic aby zachęcić.Bo niestety chcąc zmobilizować pracownika to tyko dobrymi premiami nic innego H2O

Zażenowana pracownica
@Kasia

Ta firma to jeden wielki żart, jedyna rzecz profitowa ktora nam zostala i ja zabrali, do regionalnych sie dodzwonic to żart. Odrzucają połączenia po mejlu. Sklep by sie palił to maja to w (usunięte przez administratora) mamy dzwonic do prezesa? Czy do kogo? Wszystko pozabierano, najniższa krajowa, premia to śmiech na sali.. 100 zl. (usunięte przez administratora) moga sobie tym podetrzeć. Zapieprzac trzeba za 3 a jak nie jest zrobione to opieprz. Regionalne albo nic nie wiedza albo sie drza ze śmiemy dzwonic z problemem jednak jesli czegos one nie wiedza to do (usunięte przez administratora) by weszły zeby sie dowiedziec czegos. Nowy program to jeden wielki żart, w ogole nie dopracowany. A my mamy pracowac na nim. Dowiedziec sie czego kolwiek graniczy z cudem. Wymagania coraz wieksze ale od siebie nic nie dadza. Ubiór czarny. To sobie kup bo firma nie funduje. Premie pozabierano dodatki świąteczne rowniez. Nigdzie nie ma takiego żydostwa jak w tej firmie „. Dopoki nie zrobimy strajku bedziemy w (usunięte przez administratora)wszyscy.

Hehe
@Zażenowana pracownica

(usunięte przez administratora), wszystko musimy robic same. Nikt nie przeszkoli a tylko wymagają. Znajdę nowa prace to od razu daje wypowiedzenie. W innych firmach trzeba zapieprzac tak samo, szkoda ze za lepsze pieniadze.

Incognito
@Kasia

Nie polecam tej firmy…. Żenada totalna !!!! W firmie jest narzucony harmonogram: Przyjdź, zarób nam pieniądze i wypad.. Zero profitów + zimno w lokalu, pracownicy galerii ratowali nagrzewnicą przenośną. ????

Aneta
@Kasia

A Wiecie coś może O dodatkach dla kierowników za zrobienie miesięcznego planu? Byłam na rozmowie i regionalna Śląska tak mówiła. Jest wogole szansa na to ,bo po tym co piszecie to się zastanawiam czy warto zawracać sobie głowę praca w tej firmie

Nika
@Aneta

Zabrali nawet rabat pracowniczy,co i tak kasa zostawała w firmie,a Ty się pytasz o dodatki do premii dla kierownika???Serio???Wierzysz w jakieś wyssane z palca obietnice?Chyba jakaś świeżynka jesteś...

Moni
@Kasia

Ja nie zamierzam nic zwracać, bo to były prezenty dla znajomych itp. Poza tym, jedna ważna podstawowa rzecz - jeśli nie było wcześniej info od firmy o zniesieniu upustu pracowniczego to nie mogą działać wstecz! Więc tu spokojna głowa, ten zakaz działa dopiero od wczoraj, czyli od momentu poinformowania nas o tym. Też składam wypowiedzenie, zniżek brak, multisportu brak, dodatków brak..najgorsza firma na rynku!

Bulo
@Aneta

A te plany to w ogóle są są realne? Nie pytam o premię, ale tylko o realizację.

@Bulo

Nie, są z kosmosu. Nawet lokalizacje w miejscach gdzie nic się nie dzieje i jest znikomy ruch maja plany jak sklepy, które są w jedynej galerii na okolice. I firma nie widzi w tym nic dziwnego, i ciagle piszą, że oni mogą to i te w marnych lokalizacjach też. Nie polecam pracy, niektóre maile od góry maja czasem charakter (usunięte przez administratora).

Kaś
@INNA

Dodatki na święta? Jak pracuje to nigdy nie było ????

Suzi
@Marta

Ja nie pracuje w jakiejś dużej galerii ale udaje nam się w większosci miesiecy osiągać zalozone plany

Ktoś
@Nikt

W wielu firmach sprzedażowych wymagany jest dress code, gdzie najlepiej jak jesteś ubrana na czarno - zawsze mamy coś takiego w szafie, więc bez przesady..

?
@Ktoś

Ale dostajesz dodatek na pranie, można kupić ciuchy do pracy np. za 1 zł, dodatek na buty. Co tu dostajesz?

Kinia
@Ktoś

No tak ale skoro wymagają to powinni zapewnić, no dlaczego mam na codzien zużywać swoje ubrania bo koszulka która kupiłam zamiast mi posłużyć że dwa lata to posłuży pół roku bo codziennie będzie noszona.

$nake
@Kinia

Czyli jak ktoś chodzi codziennie w tych samych butach do pracy to też powinien dostać ekwiwalent według Ciebie? Też zamiast dwóch lat posłużą rok bo np. wykładzina wyciera podeszwę.

Fb
@$nake

Ekwiwalent jest rzeczą normalną , w normalnej firmie, gwarantowana przez kodeks pracy. Nie rozumiem dlaczego Cię dziwi że ludzie pytają o rzeczy które im się po prostu należą. A to, że monnari stosuje różne sztuczki żeby ekwiwalentu nie wypłacić nie jest dla nikogo tajemnicą.

Twitter
@Fb

A potrafisz wymienić firmy, w których dają taki ekwiwalent, który jest zapisany w kodeksie pracy? Miałem już wiele firm, gdzie nic takiego nie miało miejsca, także jest to norma, a nie sztuczki...

Yusta
@Fb

Ekwiwalent to Ty możesz mieć zagwarantowany, za np. niewykorzystany urlop, ale chyba jakbyś pracowała w biurze to też by Ci nikt nie płacił za proszek za wypranie koszuli nie?

Fb
@Yusta

Polecam Kodeks Pracy. Już tu podałam konkretny artykuł ale JAKIMŚ CUDEM ZNIKŁ. I tak, za używanie w pracy własnej odzieży należy się zwrot za tzw, pranie.

@marcelina
@Kasia

Dokładnie jeszcze dojdzie do tego ze bedzie trzeba dziękować,ze można pracować w tak cudownej firmie jak MONNARI.Traktowanie pracowników i nie docenianie ich jest na najniższym poziomie jaki poznałam.

Mario
@Kinia

Zawsze można kupić dwie lub trzy i nie trzeba od razu chodzić w koszulach... Przecież zwykła czarna koszulka też jest ok. Wyglada elegancko moim zdaniem.

Siri
@Fb

Wszystko też zależy jak umowa była napisana i zasady pracy, i inne tego typu dokumenty kadrowe.. Zazwyczaj mało kto to czyta dokłądnie, a potem są pretensje, ale dlaczego. A jednak warto być świadomym co się podpisuje niż pożniej mieć, żale.

Heili
@Fb

A napiszesz jeszcze raz, bo w sumie jestem ciekawa. Szukałam czegoś na ten temat, ale może źle. Sama nie wiem. A poczytałabym coś o tym

Greg
@Incognito

A to dobre :D narzucony jest harmonogram w pracy? Kto by pomyślał :D W większości firm jest harmonogram pracy dnia, albo w firma sprzedażowych targety jakie należy osiągnąć. Ktoś tu chyba poszedł do swojej pierwsze pracy w życiu :)

???
@Fb

W których firmach dają taki ekwiwalent za zużywanie ubrań czy obuwia? Haha to dobre uśmiałam się xD w kurierskich firmach czy na magazynie to tak okej zgodzę się, ale w każdej innej pierwsze słyszę? Podajcie jakieś przykłady. Może doznam oświecenia :P

Karola
@???

Proszę bardzo, pracowałam w salonie Porsche i tam mieliśmy dodatek na pranie oraz ekwiwalent za zakup odzieży do pracy raz na kwartał - koszule, spodnie lub spódnice oraz buty. Koszule musiały być dobrej jakości więc mogły kosztować nawet 200 zł. Jak nie doświadczyłaś lepszej pracy to nie zakładaj, że wszędzie jest jak tu. Jestem tu tylko na czerwiec, ale nawet nie mam ochoty zostawać dłużej. Jako pracownik nie mam żadnych benefitów, tylko najniższa krajową. Firma jest niepoważna, pracownicy mogą liczyć tylko ewentualne premie - oczywiście zlecenia nie są wśród tych szczęśliwców , kierowników też dzielą na lepszych i gorszych - jedni mają dodatek, a inni nie. ..

Darek
@Greg

Nie do końca się zgodzę nie we wszystkich firmach jest jak to mówisz taki harmonogram, a jakoś ludzie sobie radzą. Nie wszystkie miejsca pracy mają narzucone plany dnia czy coś podobnego. I popatrz jakoś nasz świat się nie zawalił do tej pory. A dla osób które dopiero zaczynają pracę może faktycznie to być szok coś takiego jak taki harmonogram. Do tej pory nie było czegoś takiego. Tak jak nasi rodzice pracowali to nikt wg o tym nie słyszał.

Cezary
@Fb

Stosują różne sztuczki. Ale takie jakieś magiczne? Fajnie to brzmi jak sobie tak czytam :D Nie spotkałem się jeszcze żeby w pracy dawali jakiś ekwiwalent na używanie ubrań osobistych w pracy. Jakby tak było to chyba wszędzie powinni to wprowadzić bo ludzie w biurach też chodzą w swoich rzeczach i im się zużywają bardziej przecież... :P

oKoK
@?

Dodatek na buty???? Co to wg ma być pierwsze słyszę o cyzm takim. Takie rzeczy to tylko na magazynach i to też nie wszystkich.

Doradca Klienta

Pani kierownik miła rozmowa odbyła się na terenie sklepu lecz miałam wrażenie, że wezmę tam każdego. Oferują pracę za najniższą krajową i prawdopodobną premię. Praca w tygodniu po 12 godzin i dzień wolny nie pytano mnie gdzieś już pracuję.

Czy zgadzam się pracować na takich warunkach?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Hope

Hej :) jest już może kolekcja jesienna w sklepach? Chciałam poszukać jakiejś ciekawej kurtki na jesień i myślę, że wlaśnie w Monnari powinnam coś znaleźć dla siebie.

Fifi
@Hope

Pewnie serdecznie zapraszamy ;D Co chwila dostajemy jakieś nowe projekty z pewnością znajdzie Pani coś dla siebie :) mamy bardzo duży wybór, a teraz ciągle są jakieś promocje, więc nic tylko korzystać.

Baska
@Fifi

Tych promocji zawsze macie dużo, aż za dużo, do tego bardzo skomplikowanych i niejasnych oraz z masa haczyków. Niedość, że wracacie pieniądze tylko na kartę przez co uwiązujecie nas do waszego sklepu, to jeszcze przy zwrocie wymagacie podania danych?! Po co?! To jest niezgodne z ochrona danych osobowych, poza tym do czego Wam to służy?

Ityle
@Baska

Jak dla mnie to możesz podać dane jakie chcesz, nawet Pszczółka Maja, nikt tego nie weryfikuje. Takie mamy narzucone procedury. A karta podarunkowa, za zwrot, jest w coraz wiekszej liczbie sklepów. Jak ci takie zasady nie odpowiadają to , po prostu, nie kupuj. Ja jako pracownik mam przestrzegać procedur.

Naruto
@Ityle

Dokładnie takie mamy procedury narzucone od firmy więc to nie nasz wymysł.

Iroonnn
@Baska

Jak mogą być niejasne? Czyli ktoś tu ma problem z czytaniem ze zrozumieniem. A jeśli chodzi o zwrot na kartę podarunkową to nie tylko u nas tak jest wiele sklepów działa na takiej zasadzie, żeby mieć w jakiś sposób rodzaj zabezpieczenia.

Baska
@Iroonnn

Macie racje już nic tutaj nie kupie, ale robię zakupy we wszystkich sklepach i tam, gdzie przytrafiło mi się coś zwracać nigdy nie trafiłam na kartę podarunkową. Więc domyślam się, że te karty to w takich samych Januszexach jak to Wasze Monnari?!

Lily
@Baska

Skoro uważasz naszą markę za "Januszex" to po co wg tu przychodzisz. A potem jeszcze w dodatku krytykujesz markę chyba widzisz co kupujesz.

Chętna

Mam zamiar wysłać CV do pracy jako sprzedawca. Chciałam spytać jak wygląda kwestia premii i czy może jest coś takiego jak jakieś prezenty na święta albo wakacje pod gruszą.

Ppp
@Chętna

Nic tutaj nie ma, żadnych benefitów. Zapomnij nawet o zniżkach pracowniczych, bo i to nam firma zabrała :) Nie ma tu żadnej motywacji. Premię może i jakąś dostaniesz, jeśli wyrobicie plan, który i tak jest zwykle zawyżony w stosunku do rzeczywistości - ale nawet jeśli będzie ta premia, to taka, że jej praktycznie nie dostrzeżesz na koncie.

@Ppp

A jest wg jakakolwiek szansa, że wrócą zniżki pracownicze albo, że premia się zwiększy? W końcu najniższa krajowa poszła w tym roku dwukrotnie do góry. To może powinni rzucić jakimś groszem?

@Chętna

Premia..... Jak urządza cię 20 zł brutto od wielkiego dzwonu to dobrze trafiłaś, to jest twoje miejsce. I to by było na tyle, jeśli chodzi o dodatko i prezenty.

Dramat
@.

Premie to żart, a jak jesteś na zleceniu to nawet tego nie masz. 20? Dramat, dla mnie ogółem wszystko poniżej 300 na rękę to dziadostwo.

@Dramat

Co masz na myśli mówiąc, że dziadostwo? Przecież to też jest pieniądz jak każdy inny.

@.

Ale to rozumiem, że 20 zł brutto za jakieś dodatkowe godziny? W sensie nadgodziny oczywiście. Bo jeśli tak to spoko kwota już się w miesiącu tworzy.

@Chętna

To jest premia za miesiąc, brutto :) CAŁY MIESIĄC.

@.

To wg premia taka może być??? Musi to śmiesznie wyglądać :P Ale trochę ciężko mi w to uwierzyć w co mówisz, że taka kwota za miesiąc....

Levil
@Chętna

Pewnie że może taka być, jak sama wyżej pisałaś to pieniądz i to pieniądz. To po co się teraz pytasz. Zresztą jest nowy system premiowy to może uda się, że wyjdzie ci coś więcej niż 20 zł brutto.

Zadowolona łasica

Słyszeliście, że teraz jest promocja -50% na wszystko :) oczywiście z kodem rabatowym jak się jest klubowiczem Monari. Warto Wam powiem, byłam wczoraj po pracy na zakupach kupiłam sobie kilka naprawdę fajnych rzeczy i w dobrej cenie uważam. Obsługa też bardzo sympatyczna. Polecam skorzystać :)

Syliwa
@Zadowolona łasica

Ja byłam na zakupach właśnie na tej promocji, wybrałam sobie tylko jedną bluzkę, bo mimo że przeceniona i tak uważam, że sporo zapłaciłam, ale uważam, że było WARTO :D Wszystkim się bardzo podoba w pracy i pytają gdzie kupiłam i jakie jeszcze zostały rozmiary.

Ciekawska

Czy jest ktoś może kto ostatni był na rozmowie rekrutacyjnej w Monnarri? Jak to wygląda? Trudna czy raczej prosta zwykła rozmowa?

Galera

Ja z perspektywy klienta mogę powiedzieć, że nie było jakiejś wielkiej tragedii. Chyba, że akurat trafiłam na takie godziny bo było tylko kilka osób w sklepie.

Teresa

Forum pracownicze, ale może ktoś z firmy przeczyta mój wpis. Od jakiegoś czasu robiąc u Państwa zakupy (sklepy w Warszawie) trafiam na męskich ekspedientów, którzy są tam chyba z przypadku. Nadmienię, że nie mam nic do mężczyzn, ale wtedy kiedy są pomocni a tu panowie po prostu są. Poza tym jako kobieta wolę, żeby w przymierzalni pomagała mi druga kobieta, a czasem nawet nie mam takiej opcji. Zastanówcie się Państwo nad tym kogo zatrudniacie, bo to są Państwa pieniądze.

Only

Bardzo dobrze napisałaś . Nie pasuje to nie musi u nas zakupów robić . A dla informacji - mamy XXI w i teraz zarówno mężczyzna jak i kobieta mogą pracować w każdym zawodzie… Śmiechu warte , przebrać sie w przymierzalni i zapytać chłopaka o pomoc albo doradztwo to coś złego ale jak sie idzie do lekarza i jest facet to już nic strasznego nie jest . Do fryzjera tez chodzisz tylko do kobiet ? To na dobra sprawę mężczyźni idąc kupić garnitur tez powinni być oburzeni i wypisywać takie bzdury bo w salonie pracują głównie kobiety a nie mężczyźni . LUDZIE ZASTANÓWCIE SIĘ DWA RAZY NIM COŚ NAPISZECIE CZY POWIECIE !

@Only

Byłabym zadowolona z obsługi, gdyby taka była, ale Panowie średnio się tam u Was odnajdują. Teraz już wiem, że to kwestia niskich wymagań przy rekrutacji, skoro jedyny wymóg to „przyjście do pracy i bycie”…

@Teresa

Jaka płaca taka praca. Najniższa krajowa, zero benefotow i dodatków. Czego oczekujesz?

NIK
@Teresa

Jeśli pani nie pasuje ten sklep to proszę jechać do innego. W innych sklepach ( sieciówkach) też za bardzo sprzedawcy nie pomagają w przymierzalniami tylko stoją przy kasach albo robią inne rzeczy .Po za tym w dzisiejszych czasach żeby dyskryminować płeć to śmiech na sali.Wstyd

Teresa

W Max Mara oraz Van Graaf, Deni Cler i Grancie ekspedientki zawsze bardzo chętnie pomagają, same oferują ciekawe zestawy oraz dodatkowe produkty, bo na tym polega ich praca. I nie zostawiam 200-300zl - a zreszta nawet klient, który zostawia u Was 50zl zasługuje na szacunek i pomoc w doborze. A w Waszych salonach bez pomocy ciężko znaleźć cokolwiek, bo wszystko jest ściśnięte jak w jakimś outlecie. Ale lepiej siedzieć w telefonie i wywijać oczami, jak wchodzi klient.

Lila
@Teresa

W porównaniu do Ciebie byłam wczoraj w jednym z Warszawskich właśnie sklepów i obsługa MĘSKA była bardzo sympatyczna i panowie na każde moje pytanie odpowiadali z uśmiechem na twarzy :) Osobiście nawet wolę jak to mężczyzna mnie obsługuje.

Selena
@Teresa

Nie wiem, może źle trafiłaś, ale zazwyczaj nikt nie siedzi u nas w telefonie tylko coś robi na sklepie, jak nie odbiór towaru, to jakieś prace w systemie, układnie towaru, przekładanie rzeczy na zapleczu. A to, że ciuchy są "upchane" to nie nasza wina :/ my tylko robimy co nam każą. Dostajemy towar to musimy go wystawić na sklepie i tak to wygląda.

Justyna
@Lila

Ja mam podobne zdanie :) Byłam w Łodzi w sobotę i na szybko potrzebowałam jakąś narzutkę na wesele kupić które miałam tego samego dnia. I pan bardzo uprzejmy raz dwa mi coś znalazł, każdy potem się pytał gdzie kupiłam itd.

Roksana

Praca bez żadnych perspektyw. Jeśli uda Ci się zostać kierownikiem to i tak nie będziesz miał z tego żadnych profitów więc po co w ogóle nim być ?? Ciągłe telefony z pretensjami o to że za mało pieniędzy w kasie. No cóż kolekcje są tak beznadziejnej jakości że brak słów po za tym podobne ubrania można kupić dużo taniej w innych sklepach. W kółko reklamacje towaru od klientów. Zniżkę pracowniczą 40% też zabrali i kazali oddać rzeczy <śmiech>. Ludzi do pracy nie ma bo nikt nie chce pracować na takich warunkach. Szefostwo traktuje pracowników jak (usunięte przez administratora) Nawet nie są w stanie prowadzić konstruktywnej rozmowy na zwrócenie uwagi co jest nie tak. Mają za głupców sprzedawców i klientele. Organizacja marketingu bez jakiegokolwiek pomyślunku co chwila nowa VM której nie da się zrobić, bo nie ma nawet kolorów ubrań na sklepie nie mówiąc już o modelach, więc nie wiem skąd oni to biorą może z kosmosu? Najlepiej w tym samym dniu jeszcze polecenie z góry o przeceny komunistyczną metkownicą i odsyłka na emon no i najważniejsze OBSŁUGA .. a to wszystko w dwie osoby albo i w jedną bo ludzi brak. Nadgodzin nie wypłacają bo firma nie ma pieniędzy ale na miss się znalazły ;D Podsumowując jeśli nic się nie zmieni to będzie koniec tego kolosa, bo ani ludzi do pracy ani nowych klientów.

Porażka
@Roksana

Zgadzam się z Twoja opinią bycie kierownikiem w tej firmie to jest totalna porażka ciągle coś chcą , ale w zamian nie dają nic. Tylko żeby były plany z kosmosu zrobione i najlepiej to wszystko zrobić jednego dnia z odpowiedzią na koniec ile procent pracy zostało zrealizowanej i dlaczego tak mało. Ciągle ktoś się zwalnia ktoś nowy przychodzi zobaczy co się dzieje i szybko odchodzi. Klientki ciągle skarżą się że jakość towaru spadała bardzo w dół a ceny mocno w górę . Zwroty na kartę podarunkowa to jest już przesada jak się dowiadują to zostawiają towar twierdząc że to niedorzeczne że nie dostanie zwrotu gotówki. Na siłę firma i tak nie zatrzyma klientów a tym bardziej pracowników bo sami widzą co się dzieje i że zmierza to wszystko ku upadłości...

Renia
@Porażka

Czy u Was też nawet, gdy macie wyrobione plany to RKS zaznacza Was na czerwono i ciągle ciśnie o więcej? Prawie cały czas mamy zrobiony plan, a ciagle jesteśmy wymieniane jako sklepy do szybkiej poprawy wyników?! Wydaje się nam, że skoro mamy osiągnięty cel to powinnyśmy być na zielono i otrzymać pochwałę, co nie? Dziadostwo totalne.

Roksana
@Renia

Pani Reniu bo w tej firmie im więcej się pokaże że zależy komuś i się stara tym coraz bardziej będą wykorzystywać. Nie dając nic w zamian. A po za tym zawsze znajdą coś do poprawy.

Renia

No nawet jak mamy 100% to i tak jesteśmy na czerwono, bo inni maja 7 koła a my 4000…ustalony budżet wyrobiony, wiec powinnismy być na zielono a tu dalej głupie teksty o podciągnięciu wyników :/ Aż się człowiekowi odechciewa

Horacy
@Roksana

Zawsze jest tak, że w każdej firmie można coś poprawić dążyć do ideału. Więc jakoś mnie to nie dziwi... jak się pokaże raz, że można coś więcej zrobić to potem to wykorzystują, wszędzie tak jest.

Wstyd to mało powiedziane. Nagle zabrali rabaty pracownicze, bo pewnie za często były realizowane. Teraz kombinują z premią, bo najniższa krajowa poszła do góry i trzeba odrobić miss przecież. Robicie z tej firmy prestiż w necie, A nijak to się ma w realnym życiu. Stale klientki też odchodzą, nie przez brak handlu, ale przez asortyment. Bo nic nie ma. Daleko tak nie zajedziecie

Ann

Jakie to rzenujace, duża liczba osób pracujących w handlu ma studia, ale co to ma za znaczenie?Żeby zostawić porządek po sobie trzeba być dobrze wychowanym.My zostawiamy pieniądze a wy sprzątacie- naprawdę kobieto masz takie myślenie???

Jula

Hej, ma ktoś doświadczenia w pracy z nimi jako pracownik w magazynie sklepu internetowego? Jest to praca na dłużej czy raczej dorywczo? W sumie interesowałoby mnie aby poznać warunki pracy, jaka stawka na takim stanowisku i czy da radę wyrobić ze wszystkim bez nadgodzin? Na stronie napisali też, że jest potem możliwość zatrudnienia na uop, tylko po jakim czasie?

Misss

Jaki covid, dziaduja na wszystkim.Na nagrody dla misek to mają bo pracownikom dodatki zabrali.Plany z kosmosu , aby tylko nie było możliwości ich wyrobienia bo premii nie trzeba będzie wypłacac.A nawet jeśli plan zostanie wyrobiony,to i tak znajda sposób aby ja zabrac.Grunt że na górze wszystko jest wypłacane .

Sagitariu

Dziewczyny czy u was jest potrzeba żeby była was aż 3 na zmianie w NIEDZIELE HANDLOWA??bo my dowiadujemy sie ze pan M zażyczył sobie taki wymóg.. ciekawe skąd taka nagle potrzeba, siedzi i sie z nas śmieje

Kiniaa
@Sagitariu

U nas kompletnie nie ma takiej potrzeby, w tygodniu prawie nic się nie dzieje a gdzie dopiero jeszcze w niedzielę

@Sagitariu

Monnari to praca a nie co week w pracy bez żadnego weekendu Targety takie wysokie z dnia na dzień podają nikt tego nie wyrobi

Odzieżowa cebula
@Sagitariu

Ciekawe czy regionalni i reszta też beda w pracy czy beda tylko słać systemowe maile z utargami i głupimi opisami?! Z weekendami i tak jest problem, a oni jeszcze trzy osoby…u nas zostają dwie, każdy ma już swoje plany, jest lato nikt nie zamierza zasuwać dodatkowego weekendu. Coraz bardziej chore głowy, niech zatrudnią więcej osób i po sprawie a nie jakieś limity godzinowe na dzień, kto to słyszał takie cyrki.

@Kiniaa

Zero szanowania ludzi za najniższą rób popołudniami i co week pracuj jakby ludzie życia nie mogli mieć rodzinnego dlatego tu nikt nie chce pracować taka prawda zero chętnych do pracy. Życie to nie monnarii za najniższą taka prawda

My pracujemy po 12h, jakbym miała przyjeżdżać na 6 h na 15:00, to już dawno bym podziękowała za tę marna prace..podobnie jak cały nasz zespół

Phoenix
@Odzieżowa cebula

JAk wygląda u Was liczba godzin na zbliżający się weekend handlowy? Macie po 8 godz czy 12 ?

praduś
@Phoenix

U nas jest 12 standardowo, praktycznie tak jak zawsze... Może być urwanie głowy bo teraz przed wakacjami ludzie ruszą na zakupowy szał-ciał :) Ale dobrze chociaż target się podciągnie :)

Kate
@Sagitariu

U nas też są 3 osoby na zmianie... spodziewją się pewnie tłumów, bo przecież co można robić innego w niedzielę jak najkepsza rozrywka to zakupy :)

Stefan
@Anna

Nie wiem jak u Was to wygląda, ale u mnie to kwestia dogadania się z kiero. Dwie soboty w miesiącu i niedziele są wolne więc tak naprawdę dwa weekendy wolne dwa pracujęce w miesiącu i fajnie to wychodzi. A oprócz tego nie ma problemu, żeby się zamienić czy coś wiadom nei zawsze.

Odzieżowa cebula
@Phoenix

Jedna na 11h, druga na 8h na popołudnie. I git, w niedziele zawsze jest lipa. A po końcu roku ludzie ruszą, owszem, ale nie do monnari tylko do marek, gdzie są dziecięce działy. Tak było zawsze, a potem prawie dwa miesiące przestoju w sprzedaży, i dopiero październik lepszy.

Pati
@Odzieżowa cebula

U nas regionalna powiedziała, że będzie w niedziele prawie cały dzień :) Więc fajnie będzie dodatkowa para rąk do pracy :)

Mikasa
@Pati

I co była faktycznie w pracy? U nas byłą podobna rozmowa, że będzie cały dzień itp. itd. a była tylko 8 godz. W sumie tylko i aż bo po południu co prawda kiedy był największy mętlik, więc i tak spoko. Ale nie ukrywam, że milej by nam było jakby była cały dzień z nami.

Mario
@Kiniaa

To gdzie ten sklep się mieści? Pytam poważnie bo jestem bardzo ciekaw. Bo nie ma tak, żeby kompletnie nic się nie działo bo a to dostawa, a to niezadowolony klient czy jakaś reklamacja, zwrot i takie tam :)

Janek
@Mario

U nas też nic się nie dzieje, dostawę robi jedna osoba w 1-2h, reklamacje raz na chiński rok, a niezadowolonych klientów nie ma…bo ogółem klientów jest bardzo mało. Przeceny machnięte od razu, nic nie zostawiamy na później, więc nie mogę narzekać, bo praca jest łatwa i lekka. Ale to pewnie zależy od lokalizacji.

Zuzol

Jak wygląda u Was kwestia zatrudnień na okres wakacyjny są jakieś przyjęcia nowych osób do pomocy ? Sezon urlopowy się zaczął i nie zamieram całych wakacji spędzić w pracy.

Halinak
@Zuzol

U nas zatrudnili dwie nowe osoby do pomocy, wiadomo na zlecenie i tylko na dwa miesiące. Dwie dziewczyny wiadomo pełnoletnie... Zawsze jakaś pomoc, a dla nich nowe doświadczenie. Ale ciekawa jestem czy dadzą radę te dwa miesiące.

Szach

Hej... helloo.. jak wygląda u Was na sklepach sytuacja magazynowa? Mnie trochę już bawi upychanie kartonów z rzeczami po sklepie i na magazynie. Jest tego tyle, że nie wiem kiedy to się sprzeda :/ Może u Was jest inaczej dlatego pytam, może tylko my jesteśmy tacy wyjątkowi i dostajemy tyle towaru :P

kolo
@Szach

Ja mam genialną propozucję :) można zrobić mega wyprzedaż tak na -90% wszystko i wtedy istnienie szansa wyprzedania większośći rzeczy ze sklepu :)

Aga

Proszę o szczerą odpowiedź, jesli chodzi o stanowisko kierownika sklepu.Czytam, ze nie ma dodatku funkcyjnego, premii a niektóre trzymają się tego stanowiska po 10 i wiecej lat. O co tu chodzi? Albo boicie się, że nie znajdziecie gdzie indziej pracy albo jest Wam dobrze w tej firmie, bo jedno drugiemu przeczy.Chyba, że jest coś pomiędzy wierszami...Proszę mnie oświecić.

Sonia
@Aga

Żaden tchórz Ci nie odpowie, niestety to nie sa osoby na poziomie, specjalnie takie zatrudniają z problemami osobowości, bez wyksztalcenia, zakompleksiome, żeby mozma nimi manipulować, żeby się słuchały i rządziły wg swoich widzimisię.Normalne osoby, ktore znają zasady zarządzania zespołem tu nie pracują, jak się trafi czasem normalna z-ca, to długo nie popracuje, bo ja wykorzysta do granic szefowa.A po drugie nie odpowiedzą, bo się boją o stoleczki, ktore im przyrosly do rzici, to stanowisko to szczyt marzeń i kariery.Także patrz tam jako.

Girl
@Sonia

Jak masz swoje zdanie to cie obgadają a potem zwolnią lub nie przedłużą umowy. Nie polecam.

@marcelina
@Aga

Zgadza się nie ma żadnych dodatków…premia jest,ale jak wyrobisz PLAN - nie wyrobisz gola najniższa krajowa.A raczej ludzie którzy tam pracują boja się wyjść ze strefy swojego komfortu to co im jest znane.

Taka tam
@Aga

To wszystko prawda. Kierownikami są osoby które nie nadają się na to stanowisko i w innych firmach nigdy by tego stanowiska nie otrzymaly, albo osoby które chcą mieć papier. Kierownicy nie dostają żadnego dodatku do pensji. Firma bez przyszłości, możliwości rozwoju i finansowej satysfakcji

Wika4
@Aga

A może te kierowniczki się nie przyznają, że te dodatki są? W sumie im mniej wzajemnie o sobie wiedzą w takich kwestiach jak kasa to tym lepiej w pracy.

Nulka
@@marcelina

Dziewczyny, ale praca w sprzedaży ma to do sobie, że premie się dostaje jak się wypracuje targety, plany itd

Nie
@Wika4

Uwierz mi że kierownicy nie dostają nic. Pracowałam na tym stanowisku w Monnari to wiem. Obiecywali dodatki i myśli oczy ale nie było z tego ani złotówki

@Nie

A w ogłoszeniu o pracę piszą zakupy na zniżkę jak nam już zabrali te 40procent smiech

Nie

To nie wiem z jakim kierownikiem miałaś do czynienia. I tak, za to stanowisko należy się wyższa pensja. Monnari to zwykła (usunięte przez administratora) na rynku pracy dla każdego pracownika. Współczuję tym którzy tu jeszcze siedzą i muszą znosić ten wyzysk, brak szacunku i wynagrodzenia, bo praca tam jest ciężka

Korpoludek
@Taka tam

Skąd takie wnioski, może zwyczajne się z tym nie afiszują publicznie w zespole. Lepiej się wykonuje swoją pracę i żyje z zespołem kiedy się nie zna płacy współpracowników. Nie ma wtedy zazdrości i zawiści.

Pan E
@Taka tam

Dziwne?! Mówisz, że firma bez przyszłości, a już tyle lat jest na rynku i jakoś nadal dobrze prosperuje moim zdaniem. Nie widać też jakoś, żeby sobie nie radzili, biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku. Dlatego nie rozumiem twojego stanowiska w tej sprawie.

Taka tam
@Pan E

Piszę z perspektywy pracownika zatrudnionego w sklepie. Prawda jest taka że zatrudnionym w Monnari nic nie jest oferowane. Marne premie, kierownicy na najniższych krajowych (wbrew temu co tu niektórzy usiłują sugerować, kierownicy mają najniższe i to się tam nie zmieni, nie jest to też żadna tajemnica ani zmowa milczenia ), pracy tyle że w zasadzie nikt się nie wyrabia, brak podstawowego sprzętu i wyposażenia salonów, łamanie praw pracowniczych i wiele wiele innych. Zamykają salony i w miejce zamkniętego otwierają nowy, bez sentymentu zwalniając stara ekipę. Obserwowałam to wszystko i proszę mi uwierzyć szkoda czasu i energii na pracę tam

John

Od jakiego wieku przyjmują do pracy? I tylko w grę wchodzi umowa o pracę czy na zlecenie też może być? I czy na okres wakcaji jest szansa dostać zatrudnienie?

Stefan
@John

Zależy jaka Cię interesuje w sumie nie ma różnicy większew. A wiek to wiadomo nalepiej 18+. Spróbuj złożyć CV a nóż, widelec się uda :)

green
@John

Osobiście mam umowę zlecenie i uważam że wychodzę na tym lepiej niż osoby które mają umowę o pracę. Godzionowo też jest lepiej bo jak zostaję dłużej to też mam za to zapłacone.

Zostaw merytoryczną opinię o Monnari Trade S.A. - Łódź

• Jak się pracuje w Monnari Trade S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Monnari Trade S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 494.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Monnari Trade S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 395, z czego 17 to opinie pozytywne, 146 to opinie negatywne, a 232 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Monnari Trade S.A.?

Kandydaci do pracy w Monnari Trade S.A. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Monnari Trade S.A.