Opinie o Platinet w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Platinet. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Platinet o rekrutacji.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Platinet w Kraków

G.K

Świetna praca, wypłata na czas. Warunki przyzwoite nie trzeba się stresować tą pracą.

asdf
@Brrrr

To zaraz, kiedy miało miejsce Twoje zatrudnienie, że takie sytuacje się zdarzyły a u kogoś nie? Co ile tak średnio są rotacje? To zatrudnienie było jakoś dawno? Były problemy z płynnością? Ciekawią mnie powody i to czy do dziś jeszcze będą możliwe?

Czy urlop w Platinet jest płatny 100%?

Grzegorz Wacławski

Warunki i zasady współpracy w oparciu o umowy B2B są zawsze indywidualnie negocjowane między firmami. Dlatego zapraszamy do kontaktu bezpośredniego aby doprecyzować szczegóły i oczekiwania.

Emilia Nowy wpis

Hej. ;) zatrudnia się może ktoś teraz jako Specjalista ds. Eksportu i by ocenił warunki? w samym opisie oferty na stronie jest wskazane, że ma to być praca pełna wyzwań. Jakie konkretnie można mieć przez to na myśli?

Kamila Nowy wpis

hejka, czy aplikował ktoś w końcu na dział zakupów może? jutro oferta wygaśnie z tego co widzę i myślę czy by jeszcze nie spróbować. widziałam, że wynagrodzenie składa się z podstawy i premii, jak mniej więcej wychodzą? Premia to jakiś %?

HR Nowy wpis
@Kamila

Dzień dobry, Kamilo, rekrutacja jest cały czas otwarta, obecnie prowadzimy rozmowy z kandydatami. Zapraszamy do złożenia CV.

Stary Nowy wpis

Firma Platinet to absolutnie niezalecane miejsce do pracy. Warunki są uwłaczające ludzkiej godności - biurka rozpadają się, wszędzie walają się (usunięte przez administratora) Poziom wynagrodzenia jest poniżej wszelkich standardów i można go określić jako żenujący. Firma nie dba o swoich pracowników ani o ich miejsce pracy. Zdecydowanie uważam, że ta firma powinna zamknąć swoje podwoje, zamiast dalej ośmieszać się na rynku. Zalecałbym każdemu poszukującemu pracy omijanie Platinet szerokim łukiem.

Hej. ;) jest tu może ktoś z działu zakupów? Interesuje mnie opinia odnośnie atmosfery oraz ocena poziomu rotacji, widzę ze jest dostępna oferta dla specjalisty ds. zakupów i myślę nad nią. Ilu lat doświadczenia potrzeba by na spokojnie aplikować? nie jest to określone wprost w treści

Czy zechciałbyś podzielić się wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Platinet? Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego? Jaką umowę proponuje firma na stanowisku Grafik kreatywny?
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy E-commerce Sales Expert with German
Webinterpret SAS
logo firmy Regionalny Menadżer Sprzedaży Packaging Industrial
Igepa Polska Sp. z o.o.
logo firmy Manager w zespole Cen Transferowych
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.

Jak obecnie ocenicie warunek pracy Product Managera? Wiem po przeskrolowaniu opinii, że parę miesięcy temu ktoś już podpytywał o warunki ale nie otrzymał odpowiedzi. Mnie prócz oceny zarobków interesuje też podejście do samego zespołu. jak można ocenić atmosferę w trakcie pracy?

Greg

Dziękujemy za zainteresowani naszą ofertą pracy. Prosimy o kontakt bezpośredni z naszą firmą aby poznać szczegółowe warunki zatrudnienia. Wszystkie dane kontaktowe zawarliśmy w naszym ogłoszeniu. @Pracodawca

Czy urlop w Platinet jest płatny 100%?

HR

W przypadku umowy o pracę jak najbardziej tak.

Aldona
@HR

Czy występują obecnie jakieś stanowiska, na których taka umowa nie byłaby możliwa? zastanowiło mnie to jej podkreślenie. Jakie jeszcze stanowiska są do zaoferowania prócz Product Managera oraz Handlowca? Te akurat widzę na stronie firmowej

@Aldona

Dzień dobry. Podejmujemy współpracę na warunkach które odpowiadają pracownikowi. Jeżeli zależy Ci na umowie o pracę - nie ma z tym problemu. Natomiast mamy też współpracowników z którymi działamy na zasadzie B2B lub łączonej. To kwestia indywidualnych preferencji pracownika :)

@@HR

To mnie jeszcze interesowałaby kwestia urlopu. Czy jak ktoś jest na B2B może liczyć na jakieś dni płatne? W jaki sposób ten problem jest rozwiązywany?

Marzena

hej, nie wiem czemu nikt z zatrudnionych jeszcze nie odpowiada ale ciekawią mnie te delegacje z opisu dla specjalisty ds. eksportu. Jak widać w kwartale mogą się zdarzyć 1 / 2 razy. Jak bywają zorganizowane? Możecie opowiedzieć o tych ostatnich?

Greg
@Marzena

W sprawie naszej oferty zatrudnienia zachęcam do pytań bezpośrednio z @pracodawca Wszystkie dane kontaktowe są podane w ogłoszeniu. Jeśli delegacje dotyczą wyjazdu na targi, to trwają max 1 tydzień i zdarzały się do tej pory 2-4 razy w roku. Są one zorganizowane przez firmę i nie wszyscy pracownicy działu muszą w nich uczestniczyć. Pozostałe delegacje, czyli wyjazdy na spotkania z np. potencjalnymi partnerami handlowymi są organizowane bezpośrednio przez pracownika w ramach jego pracy. Nie ma takiego obowiązku lub konieczności, ale zwykle spotkania osobiste pomagają przyspieszyć podjęcie decyzji przez klienta. Dlatego zachęcamy do takie aktywności, ale nie jest ona kluczowa na tym stanowisku pracy.

jakie macie wrażenia po rozmowie dla specjalisty ds. eksportu? Podkreślone zostało, że rozmowa realizowana jest po Polsku, zastanawiam się z kim? Z przyszłym przełożonym czy jednak z zespołem rekrutacyjnym? Oferta w zasadzie od dwóch tygodni już jest widoczna dlatego się nad nią zastanawiam, ciekawi mnie czy dużo osób już się zgłosiło

HR

Dzień dobry, zapraszamy do złożenia aplikacji, rekrutacja jest cały czas otwarta. Rozmowa przeprowadzana jest z przyszłym przełożonym. Pozdrawiamy

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Grzegorz Wacławski

05.01.2024 10:01

Grzegorz Wacławskiikona wywiad

Pracuje w firmie Platinet od 2003 roku. Byłem w niej zatrudniony jeszcze przed przekształceniem w spółkę akcyjną. Od samego początku działalności nastawiamy się na nieustanny rozwój. Wymaga to od nas dużej aktywności i zaangażowania podczas wdrażania nowości do oferty dla klientów biznesowych.

Na jakim stanowisku pracujesz i na czym ono polega? Napisz, co robisz na co dzień w firmie, czym się zajmujesz?

Grzegorz Wacławskiikona wywiad

Na początku zajmowałem się sprawami zakupowymi oraz importem. Później zacząłem rozwijać dział eksportu. Działamy w międzynarodowym zespole i ciągle budujemy skuteczne kanały dystrybucyjne, aby nadążać za zmianami na rynku. Przez ten czas udało nam się rozwinąć sprzedaż naszych produktów w ponad 70 krajach świata.

Czy masz możliwość pracy zdalnej?

Tak, mam taką możliwość.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku (kwoty netto)?

Grzegorz Wacławskiikona wywiad

Nie ma górnej granicy wynagrodzenia, gdyż prowizja handlowa nie jest limitowana. W przypadku umowy B2B rozliczamy się na zasadach prowizyjnych, wtedy nie ma również minimalnej kwoty w widełkach. W przypadku umowy o pracę stawki prowizji i podstawowe wynagrodzenie są indywidualnie ustalane zgodnie ze specyfiką danego stanowiska pracy.

Wskaż dwa (lub więcej) pozytywne aspekty pracy w tej firmie. Uzasadnij odpowiedzi.

Grzegorz Wacławskiikona wywiad

Pracujemy we wspierającej się atmosferze. Dzielenie się wiedzą, jest naszą standardową praktyką. Nie panują u nas "korporacyjne" zasady pracy. Stawiamy na przyjazne podejście do każdego pracownika.

Wskaż dwa (lub więcej) negatywne aspekty pracy w tej firmie. Uzasadnij odpowiedzi.

Grzegorz Wacławskiikona wywiad

Jesteśmy nastawieni na efekt. Wymagamy aktywności i zaangażowania, co może czasem być stresujące. Pracujemy w open office, dlatego czasem panuje hałas (gdy wielu klientów składa zamówienia telefonicznie w tym samym czasie) i bywa to uciążliwe.

Grzegorz Wacławskiikona wywiad

Po przekroczeniu określonego poziomu obrotu pojawia się możliwość otworzenia i poprowadzenia oddziału handlowego w danym kraju i kierowania podległym zespołem przedstawicieli handlowych/handlowców lokalnych.

W jakich szkoleniach, organizowanych przez tę firmę, brałeś/aś udział?

Grzegorz Wacławskiikona wywiad

Lista jest zbyt długa, aby tu wszystkie wymieniać. W ciągu ostatniego roku mieliśmy trzy szkolenia zespołowe (handel, komunikacja, rozwiązywanie problemów) oraz indywidualne sesje z trenerem. Dodatkowo pojawia się wiele możliwości szkoleń online, z których można skorzystać, ale nie są obowiązkowe.

Czy szkolenia są zaplanowane i jak często się odbywają? Napisz jakich obszarów/ tematyki dotyczą.

Grzegorz Wacławskiikona wywiad

Wewnętrzne szkolenia produktowe odbywają się kilka razy w miesiącu. Szkolenia zewnętrzne odbywają się nie częściej niż raz na kwartał. Dotyczą one głównie tematyki sprzedaży i zmian w oczekiwaniach klientów biznesowych.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?

Grzegorz Wacławskiikona wywiad

Oceniam ją jako wspierającą.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą?

Grzegorz Wacławskiikona wywiad

Pracujemy w jednym zespole, nie ma sztywnej i formalnej struktury. Kadra zarządzająca utrzymuje normalne relacje z pracownikami. W ramach filmy/działu zdarzają się nam wspólne wyjścia na pizzę i nie tylko.

Czy pracodawca wywiązuje się z ustalonych warunków współpracy? Jeśli nie, co nie jest zgodne z ustaleniami?

Grzegorz Wacławskiikona wywiad

Nie ma z tym problemu. Rozliczenia prowizji handlowców/partnerów B2B odbywają się terminowo i zgodnie z ustalonym wcześniej systemem/zasadami.

Klementyna

Jest teraz dostępna już od paru dni oferta dla specjalisty ds. eksportu na rynki francuskojęzyczne w pierwszej kolejności ciekawi mnie sposób prowadzenia rozmowy, czy będzie ona w języki francuskim? Całość? Czy do rozwiązania może być jakieś zadanie? I dodatkowo jak oceniacie atmosferę na dziale?

@Klementyna

Dziękuję za zainteresowanie naszą ofertą zatrudnienia. Rozmowa będzie prowadzona w 2 etapach. Pierwsza część po polsku, a później po francusku z native speakerem. Pracujemy we wspierającym się zespole nastawionym na ciągły rozwój. Regularnie szkolimy stażystów również z Francji. Aktualnie w części sprzedażowej pracuje stacjonarnie 7 osób, a pozostali zdalnie. Ewentualne zadania do przygotowania, będą wynikały z przebiegu rozmowy wstępnej. Zwykle proces rekrutacji trwa poniżej 3 tygodni. Grzegorz Wacławski Kierownik działu eksportu @Pracodawca

@Klementyna

Dzień dobry, Tak, obecnie poszukujemy opiekuna handlowego na rynek francuski. Rozmowa prowadzona jest w formie preferowanej przez kandydata - konferencja lub osobiście na miejscu. Rozmowa w języku polskim, natomiast oczywiście wymagamy doświadczenia w posługiwaniu się językiem francuskim i możemy sprawdzić kandydata pod tym kątem :) Zapraszamy do składania aplikacji, porozmawiać zawsze warto :)

Z tą toksycznością o której ktoś pisał to miał na myśli atmosferę? interesowała mnie kiedyś taka oferta dla product managera. Widzę ze do dziś chyba nie jest ponawiana, wiec nie ma jak na razie rotacji na tym stanowisku? możecie zatem opisać aktualna prace i jej warunki? mam na myśli doświadczenie i chce sobie je porównać. Wtedy szukano dwóch osób, czy zespół będzie jeszcze powiększany w najbliższym czasie?

G.K

Brrrr
@G.K

Wypłata na czas… No różnie bywa.niejednokrotnie wpływała na konto z opóźnieniem. Nawet słowa przepraszam nikt nke powiedział. Pomijam fakt, że to niedopuszczalne spóźniać się z pensja!!!!

asdf
@Brrrr

Czy w Platinet poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

HR

Dzień dobry, Obecnie do podstawowego wynagrodzenia dochodzi jeszcze oczywiście przejrzysty system premiowy, uzależniony tylko od osiągniętych wyników. Dodatkowo dla pracowników stacjonarnych zapewniamy darmowe posiłki, kawa/herbata, owoce, miejsca parkingowe z możliwością darmowego ładowania samochodów EV, dofinansowanie dojazdu do pracy, dofinansowanie wybranych kursów, szkoleń, uczestnictwo w szkoleniach podnoszących kompetencję pracownika. Pozdrawiamy :)

Na jakich zasadach zawierana jest umowa o pracę w firmie Platinet? Pojawiło się ogłoszenie na Pracuj.pl 2 stycznia

HR

Dzień dobry, Umowa o pracę lub własna działalność B2B.

@HR

Pytanie z tego co widzę nie było o rodzaj umowy tylko o zasady. Ciekawe co autor miał na myśli? Są standardowe czy występuje jakieś elastyczne / indywidualne podejście? mam na myśli jakieś dodatkowe dopiski

@Gabriela

@Gabriela - nie bardzo rozumiem pytania - umowa o pracę jest standardowa, nie posiada żadnych dodatkowych zapisków, chyba że razem z potencjalnym pracownikiem dojdziemy do wniosków że musi jakieś posiadać. Każdą umowę przed podpisaniem procedujemy wspólnie z pracownikiem i wszystko jest czarno na białym :)

Od czego uzależniona jest premia w firmie Platinet? Jakie są progi premiowe? Dodali 8 września na Pracuj.pl ogłoszenie na stanowisko Account Manager.

Mustafa

(usunięte przez administratora)to mało powiedziane. Chłop jest bardzo odważny, publicznie potrafi wyśmiewać swoich pracowników co maja inne poglądy polityczne niż on. Swoje błędne decyzje publicznie przerzuca na rząd pracowników obecnych i byłych. Najlepsze jest to ze pisze to w oficjalnych mailach i na czatach firmowych. Kwestia czasu aż komuś mocno zajdzie za skórę i skończy się ta szopka „Chrisa”.

@Mustafa

jeśli to prawda to nikt z wyższych stanowisk na to nie próbował jakoś wpłynąć? przecież wszyscy są dorośli, więc poważna rozmowa może by coś dała?

Asdasd

Mobing to dość mocne słowo. Gdyby tak było w spółce nie pracowałoby 70 osob, czyż nie? Kilku pracowników to osoby, które są w niej od początku czyli 20 lat, wiele osob to osoby z 10letnim stażem. Nie sugerujmy sie komentarzem jednej czy dwóch niezadowolonych osoby, które szerzą czarny PR na portalach taki jak ten, bo bardzo psuje to wizerunek dobrej firmy, która podczas kryzysu nie zwalnia, a zatrudnia, rozwija się, wprowadza nowe technologie, godnie płaci za wykonywana prace i ma dalsze plany rozwojowe. Polecam sprobowac sił w rekrutacji i przekonać sie, ze Platinet to polska firma z na prawdę wielkim potencjałem ;) Miłej soboty! ;)

Expracownik
@Asdasd

Heheh dobre godnie płaci, premia wypłacona jako delegacja która nie jest ozusowana, chłopie sam na siebie problemy ściągasz tak pisząc. „Prezesi” poważnych firm nie bawią sie w takie szopki jak i przepychanki na różnych portalach nie tylko tu.

@Expracownik

To tak dla pewności, z tą delegacją to nieprawda? Z zusem w firmie wszystko ok?

Hehe

Od nastroju prezesa

@Hehe

Mało precyzyjna jest ta odpowiedź, bo jakby nie patrzeć pytanie było o progi. Skoro wiesz dobrze od czego zależą to pewnie kojarzysz jakie ś średnie wysokości? Może widełki przytoczysz, żeby było łatwiej? Jakiś max raczej jest?

@Gabriela

Dzień dobry, Gabrielo, zasada rozliczania handlowców zawsze była przejrzysta u nas. Jest podstawa płacowa i to zależy od Ciebie jaką sobie wynegocjujesz, i jest system premiowy liczony od wygenerowanej marży sprzedażowej. I tutaj faktycznie są progi - im większą marżę wygenerujesz, tym większy % uzyskujesz, przykładowo powyżej 50 tyś wygenerowanej marży to 5% dla Ciebie :) Pozdrawiamy

@HR

Aha, ok dzięki. 50 tys do 5%? Czyli 70 to 7 100 to 10 itp? Udało się komuś tyle osiągnąć? Mam 100 na myśli czy to raczej marzenia?

@Gabriela

@Gabriela, podobno sky is the limit :) Ale realnie patrząc przy dobrym poznaniu rynku i ułożeniu sobie sprzedaży handlowcy bez problemu generują marże na poziomach od 50-200 tyś. Zapraszamy do złożenia CV, jest otwarta rekrutacja na stanowiska handlowe zarówno w kraju jak i eksporcie - https://platinet.eu/kariera/ Na rozmowie zdradzimy więcej szczegółów. Pozdrawiamy.

Zadowolony 2

Wiecie co.. Ale glupoty piszecie.. Ciężko zrozumieć jak wam się tak chce..zarobić można naprawdę dobrze tylko oczywiście za nic się nie dostanie. Daj coś z siebie a zarobisz naprawdę godnie. Od kilku lat jak tu pracuję to największe spóźnienie z wypłatą to 2 dni! Serio to dużo? Premia uznaniowa? To kolejny żart! Warunki premii są jasno określone i każdy jest w stanie sam sobie ją wyliczyć. Ten co nie chce szuka powodu, ten kto chce szuka sposobu. Pozdrawiam wszystkich (usunięte przez administratora). Oby wam się czkawką odbiły te brednie!

Pawel
@Zadowolony 2

Faktycznie - wynagrodzenia przychodzily terminowo.

łysy

@absurd tobie to chyba ktoś płaci za wypisywanie takich bredni xD Największym problemem w Platinecie są zakompleksieni byli pracownicy których główną potrzebą życiową jest dodanie komentarza na goworku gdzie za darmo i bez cenzury można każdego bezpodstawnie obsmarować. Żenujące w większości wpisy nie mające pokrycia w rzeczywistości.

@Zadowolony 2

A uważasz, że pracodawca ma prawo spóźnić się z wypłata???? Nawet o 1 dzień? Może ja będę się spóźniać do pracy o 2 dni…

@Nick, przestań bredzić, skoro miałeś problemy z opóźnioną wypłatą to dlaczego nie zgłosiłeś tego gdzie powinieneś? Jako były pracownik nie potwierdzam akurat tej opinii. Wszystkie wynagrodzenia miałem zrealizowane w terminie i co do tego nie można mieć zastrzeżeń, pozdrawiam sympatyczny dział finansowy :)

Mnd

Regularne szkolenia, na prawdę uczciwe wynagrodzenie, swietna kadra zarządzająca oraz możliwość rozwoju, warto szukać rzetelnych informacji u źródła lub porozmawiać z "prawdziwymi" byłymi pracownikami, a nie frustratami :)

luki

Pracuję w tej firmie ponad rok. Atmosfera jest naprawdę fajna, kadra zarządzająca tez spoko. Z kierownikami zawsze można pogadać i każde zastrzeżenia pracowników są brane pod uwagę. Ludzie pracują tutaj po kilka, kilkanaście lat i nie dlatego że nie mają innych możliwości pracy, ale dlatego że naprawdę da się tutaj pracować. Jeśli chodzi o zarobki - wszyscy mają umowy o pracę, pensja: podstawa + premie od obrotu. Firma również organizuje szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne - wyjazdowe. Rozmowa kwalifikacyjna nie boli i nic nie kosztuje ;) zawsze możesz przyjść i porozmawiać. Nawet jeśli podejmiesz współpracę w jakimś dziale a np po miesiącu stwierdzisz, że chciałbyś przenieść się do innego działu, to tez jest taka możliwość. Mam nadzieję, że moja opinia będzie pomocna, tym, którzy zastanawiają się z aplikacją.

KP

Brałam kiedyś udział w procesie rekrutacyjnym. Rozmowa miała miejsce w siedzibie firmy. Pierwsze wrażenie raczej bardzo słabe. W środku panował straszny bałagan i chaos. Pracownicy byli w trakcie obiadu, który spożywali przy swoich biurkach. Tą mieszankę zapachów pamietam do dziś. Rozmowę odbyliśmy w salce wielkości szafy. Przy odrapanym stole, siedząc na połamanych krzesłach. Ofertę pracy jaka dostałam to była najgorsza oferta w moim życiu. Zero socjalu. Premia uznaniowa. Podstawa niższa niż w biedronce na kasie. Raczej nie polecam. Szkoda czasu.

łysy
@KP

@KP tak, pamiętamy tą rekrutację. Przyszedłeś w kroksach i krótkich spodenkach bez uprzedzenia w porze obiadowej. Z racji tego musieliśmy posadzić cię w składziku za zapleczem. Następnym razem ubierz się porządnie jak człowiek, przyjdź o wyznaczonej godzinie, nie zaglądaj pracownikom w talerze to przyjmiemy cię godnie :)

Platinet poszukuje osoby na stanowisko Handlowiec. Czy ktoś z Was brał udział w rekrutacji? Napiszcie, jak wyglądało spotkanie z przedstawicielem firmy!

HR

Dzień dobry, Proces rekrutacji prowadzony jest przez kierowników działów handlowego lub eksportowego. Zazwyczaj rozmowa odbywa się online lub na miejscu w biurze, w trakcie rozmowy przedstawiany jest nasz proces sprzedażowy i badane są zdolności i doświadczenie kandydata na dane stanowisko. Wybranym kandydatom oferujemy zatrudnienie na wcześniej uzgodnionych warunkach.

Zostaw merytoryczną opinię o Platinet - Kraków

• Jak się pracuje w Platinet?

Zobacz opinie na temat firmy Platinet tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Platinet?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 5 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Platinet
1.6/5 Na podstawie 43 ocen.

Platinet