Opinie o Defor S.A. w Śrem

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Defor S.A.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Defor S.A. o rekrutacji.

Branże: Usługi budowlano-remontowe - zakładanie stolarki budowlanej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Defor S.A. w Śrem

Kasia @RP

Dziękuję za miłe słowa nie tylko na goworku ale też w pracy, jesteście niesamowici!!! Wspaniała atmosfera dzięki wspaniałym ludziom. Pamiętajcie, że ja się nie zatrzymuje! RP jest dla Was :⁠-⁠) Działamy dalej!

Ooo. To kiedy mieliście świąteczne spotkanie, w weekend, czy w poniedziałek, kiedy wszyscy w robocie? I czy to oddolna inicjatywa pracowników oraz organizatorki, czy duży w tym udział firmy?

Alu

Czyżby KTOŚ mający dostęp do narzędzi/narzędziowni dorabia sobie sprzedając "pożyczony" sprzęt firmy?? Nie ładnie.

Aluuuu

Za takie docenianie pracowników czas na podejście byle do 14 i mieć wszystko w (usunięte przez administratora)niech ktoś inny się przejmuje.

Alusralu

Jak tam ludziska po tych zacnych podwyżkach? Minimalna stawka godzinowa od przyszłego roku z 23,5 zł na 27,7 zł na godzinę ( od lipca nawet 28.10) a ja stary pracownik złotówkę podwyżki dostaje... Śmiech na sali. Nasz czas w tej firmie dobiega końca. I nie piszcie tu że mam nie narzekać, że mogło być gorzej... Nie nie mogło. Ciekawe czy kierownicy/brygadzisci sobie przyznali po 150 zł brutto podwyżki... Już nie mówię że nawet tej złotówki nie odczujemy bo premia znów w dół pewnie od nowego roku to pracodawcy wyjdą na plusie .

Kaes
@Alusralu

Najniższa krajowa27.70 a oni dają na godzinę 26 zł. Poniżej najniższej. I co premia wyrównają? Porażka jakaś. Śmiech

Ekspert
@Alusralu

Stawka 27,70 zł na godzinę dotyczy wyłącznie zleceniobiorców, a nie pracowników etatowych, dla których stawka minimalna wyliczana jest w następujący sposób: płaca minimalna 4242 zł / średnio miesięczne 168 roboczogodzin = 25,50 zł/godz.

Ewka
@Ekspert

Co nie zmienia faktu że najniższą krajową pojdzie w górę w styczniu o 4,2 zł, w lipcu nawet to będzie + 4,60 zł a przyznane nam pracownikom produkcji podwyżki o ~ 1 zł powodują że firma staje się dużo mniej atrakcyjna finansowo i jest to duży krok do tyłu jeśli chodzi o nasze pensje. I tak jak wyżej kolega/koleżanka napisała pewnie tą złotówkę pracodawca wliczy w premie i nikt nawet tej złotówki na wypłacie nie będzie miał okazji zobaczyć. Cóż, takie życie w pracy gdzie nie ma związków zawodowych i nie ma kto powalczyć o godne place. A pracodawca wiadomo jak pracodawca patrzy żeby jak najwięcej jemu zostało w kieszeni , ale pewnie większość z nas mając firmę by tak robiła , co jest smutne..

logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
Popielniczka ALU

Czy kierownictwo nie widzi, albo może nie chce widzieć ile osób (biuro i produkcja ALU) w trakcie pracy wychodzi na papierosa za „budkę” pomiędzy halami A i B?! Dlaczego jest na to przyzwolenie i przymykanie oczu, dlaczego nie są wyciągane konsekwencje skoro obowiązuje zakaz palenia na terenie firmy podczas pracy?

Popielniczka ALU

Żebyś wiedział! Zawarłeś umowę, podpisałeś regulamin, to dlaczego się nie stosują?!

Niepalący pracownik

Popracuj z osobą która musi wyjść na fajkę przynajmniej 2 do 4 razy w ciągu dnia, kibelek swoją drogą, no i w międzyczasie (usunięte przez administratora)z innymi … Osiem godzin zleci kasa wleci, a drugi musi robić. Niech tak wszyscy palący wyjdą w jednym czasie, ilu ludzi zostanie na hali? Heloł!? @kadry zróbcie coś z tym!

@Popielniczka ALU

Czy my mający umowy na 2 miesiące będziemy nadal zatrudnieni ? Obiecano mi wiele na rozmowach. Szkolenie Prace w super Firmie Super są tylko ubrania Panów chodzących po firmie . Szaliczki i reszta więcej kosztuje niż moje wynagrodzenie . A ja o polar się prosiłam ...prosiłam 3 tygodnie ! Wiem nie dostałam bo jestem do zwolnienia. Dlaczego mi nik nie powiedział że Defor to sezonowa praca ? Tak Ty która mnie zatrudniałaś... Stała praca Fajny zespoł... I te rozmowy po miesiącu czego potrzebuje ? Prawdy. A nie teraz polowania kto pali a kto nie pali. Ja a pale i mam odwagę . Nikt mi nie mowił że nie mogę .

Były

Defor nigdy nie był stabilną firmą pod względem zatrudniania, kasa też słaba

Dawny naiwnik

Pracowalem w tej firmie wiele lat . Zawsze tak było gdy było dużo pracy to wszystko fajnie obiecywanie stałej pracy , premii,"dobrych"( dobrych dla pracodawcy , niekorzystnych dla pracowników ) zarobków , jednak gdy kończyły się zlecenia szefostwo chodziło już obrażone na świat i szukało kogo zwolnić , zaczynało się czepianie do wszystkiego bo przecież to wina pracowników że nie ma ciągłości zleceń . Powinno się mówić odrazu gdy się przyjmuje do pracy że jest to nie pewna praca że za rok już może nie być pracy. A co wstawiają ogłoszenia to zawsze widnieje "stabilna praca " . Zwalniani pracownicy powinni się zebrać , nagrywać rozmowy rekrutacyjne , porobić screeny ogłoszeń i zgłosić to gdzieś grupowo to okłamywanie ich już na wstępie . A pracodawcy radzę zmienić ta frazę "stabilna praca" na niestabilna praca w tedy będzie to choć trochę uczciwe .

Alu

Na próbnej przecież nikomu nie dają polarów, dopiero przy następnej umowie. I nie narzekajcie tak na wszystko, nie podoba się to można odejść i iść na inną produkcję...na 3 zmiany. Ciekawe czy wtedy będziecie mieli tak zajebiscie!

O.N.A
@Popielniczka ALU

Gdyby każdy skupił się na sobie a nie na innych może i wydajność byłaby lepsza.. Owszem , może i garstka osób przesadza z częstotliwością wychodzenia na papierosa, ale większość robi to z prędkością światła i wraca do swoich czynności. Dla mnie mniej wydajni dla firmy są osoby tzw. " niepalące " , , siedzące w toalecie po 15 minut , kilka razy dziennie , żeby być na bieżąco z fb , insta itp. Po co strzelać sobie samobója, jesteśmy drużyną i powinniśmy trzymać się razem , a nie rzucać sobie kłody pod nogi.. Może niech każdy skupi się na sobie , a jak kogoś coś boli, to warto zwrócić się bezpośrednio do danej osoby , a nie wylewać żale na goworku? Sami sobie szkodzimy, a z zakładu pracy zrobi się "wiezienie ". Pozdrawiam

Jfravj

Dokładnie tak!!! Porażka jakaś. Dawno powinni się wziąć za tego pana o ksywie K.

Robol

Czym wy się ludzie zajmujecie? Robicie problem z tego ze ktoś 2 razy dziennie na papierosa wyjdzie? Zacznijcie zastanawiać się nad tym jak będziecie się tłumaczyć rodzinie po nowym roku ze legalne jest to, ze zarabiacie poniżej najniższej krajowej. Firma kasuje milionowe kontrakty i non stop dla biurowych wymienia samochody służbowe a wy będziecie chapac za 26zl na godzinę nie wspominając już o tym ze gdy po nowym roku premii z powodu braku zleceń już nie będzie, to wasza wypłata będzie grubo poniżej najniższej. Tym zacznijcie się ludzie przejmować a nie papierosami. Nasi pracownicy wciąż twierdzą ze na zastąpienie stałych pracowników stoi 10 za brama. W takim razie jak kierownik wytłumaczy swoje ostatnie słowa o sabotowaniu firmy przez właśnie tych nowych swoim brakiem umiejętności. Zacznijcie doceniać starych pracowników a nowym zróbcie najpierw porządne szkolenie a nie rzucacie na głęboka wodę i karcicie za to starych pracowników. Nie pozdrawiam

Obserwator

Ale zastępca kierownika z produkcji Alu to też niczego sobie jest taka cicha woda niby fajnie gada ale jak się (usunięte przez administratora) to nie odpuści i donosi szefostwu i on też pali papierosy przy kiblach pod daszkiem za halą B także niezłe (usunięte przez administratora)z niego pozdrawiam cię????

Xyz

Co do wjazdu na dach to bez komentarza. Na hali rano też porażka 9 stopni. a o 11 piec już nie chodzi. I nikt tego nie widzi że ludzie chodzą w czapkach

Jest aktywne ogłoszenie o pracę na stanowisko operatora CNC. Firma pisze, że mile widziane jest doświadczenie ale jest napisane również, że firma sama szkoli od podstaw. Mam jakieś szanse żeby się dostać skoro nie posiadam takiego doświadczenia ale jestem dość bystry i szybko się uczę? Jeżeli jest taka możliwość to od jakiś zarobków zaczyna się w firmie?

Deforka

23 zł na start . Dostaniesz się, wystarczy że masz 2 sprawne ręce .. Nie polecam jednak pracy przez system zmianowy który nie rekompensuje strat zdrowia fizycznego jak i psychicznego. Lepiej iść na produkcje, pójść w jakąś sobotę do pracy i wyjdzie na to samo a praca tylko na 1 zmianę.

Kadry DEFOR SA

Jeżeli jest Pan/i zainteresowany/a pracą w naszej firmie, proszę o przesłanie CV na adres: kadry@defor.eu Jeśli chodzi o pracę na produkcji CNC, to jest to praca trzyzmianowa. Stawka 22,50 zł/godz. plus 3 zł/godz. jako dodatek za gotowość do pracy w systemie trzyzmianowym. Dodatkowo za każdą godzinę pracy w porze nocnej przysługuje dodatek w wysokości 40% (zgodnie z Kodeksem Pracy to 20%) stawki godzinowej wynikającej z minimalnego wynagrodzenia za pracę.

@Deforka

A jak z podwyżkami, ciężko je zdobyć? Bo na start taka kwota byłaby dla mnie okej, o ile da się coś więcej ugrać z czasem. Są chociaż raz do roku? I w jakiej wysokości, inflacyjne czy indywidualne?

Te świadczenia pieniężne co w ogłoszeniu na programistkę CNC obiecują to ile dokładnie i od czego zależą? Chciałabym wiedzieć, czy poza tym są jakieś stałe premie, tak żeby nie było tylko podstawy ogółem po prostu. Tak jak w wielu firmach, w których pracowałam.

Czy poziom wynagrodzeń w Defor S.A. uległ zmianie od czasu dodania ostatnich opinii? Pojawiły się nowe ogłoszenia na Pracuj.pl 19 października.

Pracownik Alu

Ja bym tylko chciał zwrócić uwagę na ilość prsyjmowanych osób. W ostatnim czasie przyjęto chyba że 100 osób, gdzie ponad połowa spokojnie nie nadaje się do roboty, zarząd chce coraz więcej mieć gotowego towaru a jeszcze nie zorientowali się że ludzie do pracy się poporstu nie nadają i nic jie daje że do brygady przychodzi 20 nowych osób za które trzeba robić. Także może zamiast przyjmowania masy nowych ludzi za których trzeba robić warto by było docenić starszych stażem

Xailxx

Czy mógłby ktoś opisać brygadzistę M.SZ? Czy ktoś był przez niego zastraszany lub obserwowany aż do przesady tylko przez to że jest nowy ?

Xxx
@Xailxx

Zastraszany? Nigdy taka sytuacja nie miała miejsca. Co do obserwowania to wydaje mi się, że każdy brygadzista ma obowiązek to robić czy pracownik dobrze wykonuje swoją pracę niezależne od tego czy jest się nowym czy z dłuższym stażem pracownikiem. Brygadzista M.Sz jest jednym z lepszych brygadzistow z tego co odbiło mi się o uszy, wiec to raczej plotki lub źle wyciągnięte wnioski. Pozdrawiam

Juka
@Xailxx

M.Sz. Najlepszy brygadzista! - oczywiście, że ma on obowiązek obserwowania swojej ekipy i zwracania uwagi jeśli jest coś nie tak ( od tego jest). Po drugie zawsze wytłumaczy jak się czegoś nie wie ( od tego też jest). Pracowało się z nim bardzo dobrze :) - inni brygadziści mogą brać tylko przykład.

@Juka

Dobra, a ja od innej strony o brygadziście, czy taka osoba to jest ktoś kto awansował na te posadę? Czy firma stawia jednak na rekrutacje wewnątrz firmy i można awansować jak ma się kwalifikacje? Są w firmie właśnie awansowani brygadziści?

Julia

Czy ktoś mógłby powiedzieć coś więcej o pracy w defor? Jak z atmosfera? Czy to prawda że na linii produkcyjnej jest o wiele gorzej niż na hali? Czy kierownictwo jest w porządku czy nie za bardzo? Czemu stawka to 22.50 a nie 23.50 jak najnizsza krajowa?

Eksprac
@Julia

A czy linia produkcyjna nie jest na hali? ???? bo takie firmy to jest wyzysk pracowniczy może dlatego ????

Mala

Jaka jest obecnie stawka na Alu? Godzinowa? Tyle co najnizsza krajowa czy inaczej ?

Ktoś
@Mala

22.50 /h brutto

Mala
@Ktoś

A nie23,5 zł jak najnizsza krajowa, stawka godzinowa od lipca?

Hmmm m.
@Mala

Stawki są różne. Zapytasz od czego zależą. Tego nie wie nikt, brygadziści mówią że z tym to do kierownika. Jedni dostają 22.50 inni 23.50 lub więcej. Żeby nie napisać źle. To pewnie kierownik rzuca kostka i na kogo wypadnie, to dostanie więcej a ty choć zapiepszasz więcej niż ona czy on to masz mniej, bo miał taki kaprys,,,,,,

Wiktoria

Cześć. Czy ktoś mógłby opowiedzieć o pracy na produkcji alu? Jak z atmosferą, wdrożeniem do pracy bo opinie troche mnie przerażają...

Ujkoa
@Wiktoria

Daruj sobie tą firmę, najniższe zarobki z firm produkcyjnych na terenie gminy śrem - atmosfera też zależy od tego jak wyglądasz i do jakiej trafisz brygady

Karo
@Ujkoa

Co z pracą zmianową? Na produkcji pracuje się na zmiany czy jest jedna zmiana? Szczególnie ciekawi czy sa nocki, które są też lepiej płatne? I czy jest opcja dorobienia sobie do pensji pracą w weekendy??

Ktoś
@Karo

Jest tylko jedna zmiana jak narazie od 6-14. W soboty płatne 100%

Robol

Czy @pracodawca ma zamiar wziąć się za faworyzowanych lepszymi stawkami, lzejsza praca i pobłażaniem różnych zachowań ulubieńców brygadzistów? I czy @pracodawca planuje jakieś podwyżki dla pracowników z wyższym stażem, bo aktualnie ludzie dostający nowa umowę po 2 miesięcznym okresie próbnym zarabiają 1zl mniej.

@Robol

Jak można zostać ulubieńcem, znajomości czy jakoś można sobie zasłużyć? Coś wiadomo o ile mają podwyższyć pensje?

Olikfa

Najlepiej urodzić się ładną( to jest najlepsza opcja dla szybkiej podwyżki)albo zgadzać się we wszystkim z brygadzista bez wyrażania własnego zdania :)

Robol

Najlepiej po prostu wchodzić im w (usunięte przez administratora) i zostać kolegami a co do podwyżek to pewnie standardowo jak co roku do najniższej krajowej

Nowy pracownik

Cześć wie ktoś może kiedy przeważnie są wypłaty? Wiem ze wszędzie są 10 każdego miesiąca ale słyszałam ze w deforze wypłacają wcześniej

Kadry DEFOR
@Nowy pracownik

Dzień dobry, to prawda, przeważnie pracownicy mają wynagrodzenia na kontach między 4 a 8 dniem miesiąca. Najbliższa wypłata za lipiec będzie przelewana na konta pracowników już 4 sierpnia.

Tati
@Kadry DEFOR

O, ciekawe. A co z premiami? Są tu premie wypłacane razem z pensją? Czy premie sa oddzielnie płatne i do jakiego terminu? Coś wiecie?

Zosia

Witam, tak się złożyło, że rozglądam się za jakimś stażem albo praktykami, ktoś mi podpowiedział żeby sprawdzić tutaj. Nie mam jeszcze na tyle doświadczenia, żeby mieć duże szanse na przyjęcie na stanowisko zwykłe myślę. Na stronie znalazłam taką ofertę do działu technicznego do opracowywania zamówień. Wiadomo, ile można zarobić na takim stażu w porównaniu do zwykłej pracy?

Zostaw merytoryczną opinię o Defor S.A. - Śrem

• Jak się pracuje w Defor S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Defor S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 75.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Defor S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 66, z czego 3 to opinie pozytywne, 42 to opinie negatywne, a 21 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Defor S.A.?

Kandydaci do pracy w Defor S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Defor S.A.
  • Rolna 5