Opinie o Ssi Schäfer Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Ssi Schäfer Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Ssi Schäfer Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ssi Schäfer Sp. z o.o. w Warszawa

Potencjalny Pracownik

Witam, Chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej nt. aktualnej sytuacji w firmie SSI Schafer oraz pracy jako programista plc. Jak płatne są nadgodziny i ile nadgodzin wychodzi w okresie miesiąca / roku? Delegacje zagranica czy Polska? Jak wygląda atmosfera w zespole? Jakie są warunki mieszkalne na delegacji? Jakie są stawki wynagrodzenia podstawowego? Jak wyglądają możliwości rozwoju i awansów? Pozdrawiam

Były PLC
@Potencjalny Pracownik

Zdecydowanie delegacje, atmosfera??? A co to......? (usunięte przez administratora) presja pracy nadgodzin, bez wypłaconych nadgodzin zgodnych z faktycznym czasem pracy. Co do warunków pracy jest to generalnie proste- zawsze najtańsze możliwe do wynajęcia lokum. Wynagrodzenia??? Pracował ktoś w Biedronce.......coś takiego.....bez komentarza

Były handlowiec Nowy wpis

Zdecydowanie odradzam, niskie wynagrodzenia, aneksy do umowy o pracę, które są niezgodne z kodeksem pracy.

Odradzam Nowy wpis

Zdecydowanie odradzam pracę w firmie SSI Schafer, wybitna biurokracja, (usunięte przez administratora),zmuszanie do podpisania wewnętrznych regulaminów, które zakazuje, nakazują "wszystkiego", kary za wszystko. Zwykli (usunięte przez administratora)

Hanna
@Potencjalny Pracownik

A skąd w ogóle wiesz że szukają teraz? Bo ja się rozglądam i nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji, nie widzę żadnych ogłoszeń

@Hanna

Na popularnym portalu jest ogłoszenie - pracuj.pl. Wpisz nazwę firmy to powinno Ci wyświetlić się ogłoszenie. Pozdrawiam

@@Potencjalny Pracownik

Hej i co dowiedziałeś się może czegoś więcej z jakiś innych źródeł? Bo widzę, że tutaj nikt skory do odpowiedzi zbytnio nie jest

@Emilia

@Emilia, nie się nie dowiedziałem niestety.

@Potencjalny Pracownik

No to słabo, po paru miesiącach wciąż nic? Chyba, że już odpuściłeś i tak? Ciekawe czy odczuwają stratę potencjalnych kandydatów?

Tomasz
@Emilia

Zdecydowanie odradzam, naruszają prawa pracownicze, rozliczanie delegacji oraz możliwość rozwoju w kontekście awansu i lepszych zarobkó nie istnieje. Firma upada

@Tomasz

To co teraz opisujesz... Jak długo już trwa? I przede wszystkim skąd by się to wzięło skoro dopiero teraz podobno upada?

Jakies 2 lata, zmiany prezesa do sprawdzenia KRS

@Potencjalny Pracownik

Obecnie w sądach prowadzone są dwie sprawy, w odniesieniu do pozwó złożonych przez pracowników. Firma wybitnie nierzetelna, zwykli (usunięte przez administratora)

Były PLC Nowy wpis

Były serwisant Nowy wpis

Firma to jedno wielkie (usunięte przez administratora) na kołach. (usunięte przez administratora) w złotym papierku. Brak premii, bonusów, awansów, olbrzymia(usunięte przez administratora), auta z epoki kamienia łupanego, brak rozliczanych zaliczek

Czy w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Ssi Schäfer Sp. z o.o. padły pytania dotyczące Twojego poprzedniego zatrudnienia? Jeśli tak, to jakie? Podziel się swoimi wrażeniami z rekrutacji na stanowisko TECHNIK UTRZYMANIA RUCHU.
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Manager w zespole Cen Transferowych
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.
logo firmy Accounts Receivable Specialist – Credit Collection (m/f/d)
Bruker Business Support Center Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista / Specjalistka ds. przygotowania inwestycji
Kaliszuk sp.j. Staff Partners
Były serwisant

Pracodawca wybitnie nierzeteleny. Nie wywiązuję się z podstawowych założeń umowy. Z tego co wiem prowadzone jest obecnie kilka spraw sądowych przeciwko SSI Schafer.

Grzegorz

Odradzam podejmowanie pracy u tego pracodawcy. Są to zwykli (usunięte przez administratora) którzy nie wywiązują się ze swoich zobowiązań. Co do pracy handlowca jest ona koszmarem.

Firma stale poszukuje hadlowców, zmienia ich jak rękawiczki, przy podpisywaniu umowy oyrzymuje sie komplet dokumentów do podpisu odnosnie wypełeniania obowiazków co determinuje wypłate premii, której i tak nigdy nikt nie dostał. Trwa kilka sporów sadowych miedzy pracownikami a firmą

Dla serwisantów

Firma nie wypłaca pracy poza godzinami normatywnymi. Praca po 12 h w mroźni, bez premii, totalne (usunięte przez administratora).

Odradzam rekrutację, oraz podejmowania pracy, a jeśli nawet ktokoliek zdecyduje się proponuję pilnować zawartych przyczeczeń z umowy. Firma to (usunięte przez administratora), nie płaci wymaganych zobowiązań, pensje nie są na czas, unikają płacenia premii, zaliczek. Niesamowita biurokracja.

Ssi Schäfer Sp. z o.o. poszukuje osoby na stanowisko brak w mieście Osła. Wiesz, jak wygląda proces rekrutacji? Z ilu etapów się składa?

1 Etap bo cały czas szukają. Pracujesz dzień/ noc , chłodnie, mroźnie w ramach prac serwisu nie wypłacają premii, nadgodzin. Stawka rzędu 4500 zł - 5000 zł brutto. Cięzko doprosić się rozliczenia zaliczek, Firma to dno

Albert

Firma totalne dno, oszukuja przy rozliczeniach z pracownikami, brak szans na awans, rozwoj i lepsze zarobki.

Dominika
@Albert

W jakim sensie, co jest nie tak? Źle liczą godziny? Ucinają za coś pieniądze?

@Dominika

Pracujesz 220 godzin w mrozniach na nocki a policza Ci 186, na wsyzstkim tna.

Dominika
@Albert

W jaki sposób niby coś nie tak jest przy rozliczeniach? Brak szans na lepsze zarobki, masz na myśli, że nie ma żadnych podwyżek?

efgh

Firma SSI jest super przedsiębiorstwem, pracują nad ciekawymi projektami z branży magazynów automatycznych. Projekty zazwyczaj są duże, wymagają sporej wiedzy. Płatność zawsze była na czas. Współpraca z innymi działami była przyjemnością, natomiast niestety trzeba dodać to ale… Ale oddział IT/PLC w Poznaniu to jest kompletna tragedia. Byłoby super, jak w dwóch pozostałych działach, gdyby nie ich troje. "Ich troje" nie należy mylić ze słynnym Polskim zespołem, ponieważ wspomniany zespół tworzył chociaż coś - muzykę, a "ich troje" z SSI Poznań nie tworzą nic, wręcz przeciwnie..." Ich troje" są to trzy kompletnie niekompetentne osoby, z których dwóch Panów to managerowie a właściwie „managerowie", którzy po prostu nic nie robią. Co więcej! Potrafią prowadzić konferencję z łóżka, omawiać szczegóły prywatnej budowy, czy wyzywać ludzi, że nikt z nimi nie. Tą trzecią osobą jest pewna koleżanka, która przeszła na stanowisko "TeamLeadera"), ponieważ chyba nic więcej poza pokazywaniem palcem nie potrafi, a i tak "wskazuje" co najmniej bardzo średnio. Natomiast skoro cały Poznański zarząd leży w gruzach, to kto go podtrzymuje przy życiu ? Otóż (jeszcze) są dwie osoby, pewna sekretarka/asystentka (D) oraz pewien Pan programista/TeamLeader (J). I to właśnie te 2 osoby potrafią pracować czasami po 20h bez przerwy, żeby nadrobić obowiązki Poznańskiego "ich troje", z których święta trójca jak zawsze się nie wywiązuje... We wcześniejszych latach w firmie pracowało się bardzo przyjemnie. Natomiast jakoś ponad rok temu został zmieniony regulamin a jednocześnie wprowadzony równoważny czas pracy z rocznym okresem plus czas podróży przestał się wliczać do czasu pracy a jest wypłacany w ekwiwalencie pieniężnym - taki "bonusik dla dobra pracowników". Co to oznacza ? Można pojechać np. na akcję serwisową, np. 5h od biura, pracować 3h a dnia następnego pracować również 3h i 5h wracać. Łącznie daje to 16h pracy, ale w SSI Poznań daje to 6h pracy, czyli w dwa dni zyskuje się bonus -10h pracy (tak! minus dziesięć godzin pracy), które później trzeba nadrobić Przecież to jest logiczne, czego tutaj można nie rozumieć... No oczywiście trzeba wspomnieć, że o wyjazdach można się dowiedzieć na dzień przed oraz należy wspomnieć, że dla Panów "managerów" kodeks pracy to "zbędny kaganiec", a co za tym idzie naciągają przepisy jak mogę tak, żeby na papierku ładnie wyglądało. Od tego czasu rozpoczęły się problemy oraz coraz więcej absurdów wychodziło w firmie. Jednym z absurdów mogą być np. urlopy - temat rzeka. Panowie wolą, żeby urlop przydzielić wtedy, kiedy im pasuje a nie, kiedy pracownik prosi o udzielenie urlopu z półrocznym wyprzedzeniem. Ze wszystkich absurdów można by stworzyć kabaret lub StandUp, który zostałby nagrodzony mianem najlepszego kabaretu/StandUp'u w kraju. Zdobyłby taką sławę, że byłby tłumaczony na inne języki świata a na końcu dostał Oscara za najbardziej żałosne scenariusze w historii kinematografii świata. Nie można zapomnieć o rotacji w "firmie o stabilnej sytuacji na rynku", w której można uzyskać "konkurencyjne wynagrodzenie oraz pakiet benefitów socjalnych, jak np. karta multisport. W 2020 pomimo szalejącej pandemii oraz niestabilnej sytuacji na rynku pracy z firmy odeszło łącznie 9 osób (pomniejszyło to zespół o jakieś 45%). Spowodowało to, że wszyscy mieli praktycznie 2x więcej pracy a Poznański zarząd kładł coraz większy nacisk, ponieważ "robota nie idzie", przez co atmosfera była coraz gorsza. Należy dodać, że atmosfera to jedna wielka nerwówka, poczucie zakłopotania, winy, zagubienia i... można by wymieniać i wymieniać. Pytanie, co przyniesie nowy 2021... Sądząc po stworzonej przez "ich troje" atmosferze w firmie to pewnie drugie tyle zwolnień. Z Pozytywnych rzeczy należy powiedzieć o samych pracownikach z Poznańskiego oddziału. Są to zawsze ludzie wykształceni, ambitni, pomocni, chętni do pracy i mili. Dlatego też uważam, że należy powiedzieć "dziękuję" wszystkim koleżankom i kolegom, którzy (jeszcze) pracują w tej firmie na zwykłych stanowiskach. Trzeba powiedzieć, że był to zespół z ogromnym potencjałem na szansę dla firmy. Niestety wspomniany potencjał został bezpowrotnie zabity przez Poznańskie "ich troje". W takim razie dla kogo jest Poznański oddział? Dokładnie tak, jak jest napisane w nowym ogłoszeniu o pracę. Jeśli studiujesz lub skończyłeś studia, nie masz doświadczenia i chcesz je zdobyć (chociaż w CV) a pensja 2500-3000zł netto na UoP przy >=70% wyjazdów jest dla Ciebie zadowalająca, to zatrudnij się (ale nie licz na podwyżkę lub jakąkolwiek gratyfikację). Będziesz rok, może 2 i się zwolnisz, ponieważ nic dobrego w tym oddziale na Ciebie nie czeka. Następnie znajdziesz pierwszą lepszą firmę i na pewno będzie tam lepiej. Podsumowując, największą zmorą tego oddziału są "managerowie". Odnoszę wrażenie, że mają oni podejście, że każdego dobrego specjalistę można zastąpić skończoną ilością studentów. Dopóki "ich troje" nie zostanie rozwiązanie nic się na lepsze nie zmieni.

@efgh

SSI to zwykła porażka, firma od dawna już tonie.

@efgh

Niestety, ale powyzsza opinia wyczerpuje temat calkowicie. Wszystko niestety jest zgodne z prawda i nic nie zostalo pominiete. Jezeli macie inna opcje, nie warto sie zatrudniac w tej firmie - szkoda czasu i nerwow.

Mati
@efgh

Czy w poznańskim oddziale pracuje jeszcze Olek

#Jureczek#

Witam jak sytuacja w firmie? Czy polecacie prace w Schafer czy lepiej szukac gdzie indziej? Pozdrawiam

@#Jureczek#

Nie polecam, 0 zmian.

@#Jureczek#

Omijaj szerokim łukiem, szkoda twoich nerwów... Jak osoba powyżej, brak zmian, ciągle to samo...

Olga

Ssi Schäfer to to wiodący światowy dostawca systemowych rozwiązań w zakresie intralogistyki - na pewno większość z Was to wie, ale zawsze dobrze jest przypomnieć pewne rzeczy. Nie będę ukrywać, iż mnie bardzo interesują zarobki, na jakie można tam liczyć. Czy są one dość adekwatne do posiadanego doświadczenia i stażu pracy?

asd
@Olga

Bynajmniej. Jedyny awans na który można liczyć to na zwiększanie liczby obowiązków. Pensje niskie. Ciągła presja czasu i nerwy. Nie polecam.

Nie

Wojciech
@Olga

Odradzam jako klient i osoba mająca styczność z byłymi pracownikami.

Robert

Jak obecnie wygląda sytuacja w firmie? Będą może teraz rekrutować ludzi? Niestety nie widzę żadnych informacji w Internecie.

@Robert

Odradzam zdecydowanie, firma tonie Nowy "management" gdański to śmiech na sali

@Robert

@Robert, szkoda czasu i nerwow.

abcd

Nie polecam pracy w poznańskim biurze firmy. Zarobki bardzo niskie - potwierdzam opinie niżej, znacznie niższe niż u konkurencji, i niższe niż przy podobnej pracy w 100% na miejscu. Praca w ponad 50% jest wyjazdowa, zakwaterowanie bywa różne. Centrala z Austrii dopina wszystko z biurem poznańskim bywa różnie, czasem hotele są bardzo kiepskie. Zdarzały się też sytuacje w których pracownicy mieli wspólny pokój (również koedukacyjny), czasem pracodawca zapomniał przedłużyć pobyt i ktoś w pracy dostawał telefon z pytaniem dlaczego jeszcze się nie wymeldował. Wyjazdy zdarzają się z dnia na dzień, czasem wiadomo o delegacji, tylko nie znany jest dokładny termin, to powoduję dodatkowy stres oraz uniemożliwia planowanie prywatnych spraw. Podczas wyjazdów pracuję się zwykle po 10h i więcej, pracodawca dąży do tego żeby wszelkie nadgodziny były wykorzystywane 1:1 jako wolne. W związku z tym nie można nastawiać się na dodatkowy zarobek. Atmosfera w pracy nie jest zła do póki pracownik na wszystko się zgadza, jeśli zaczyna kręcić nosem w związku z kiepską organizacją, ma jakieś zastrzeżenia, od strony kierowników może liczyć na skrupulatność w wytykaniu mu wszelkich błędów, zwłaszcza nieistotnych. Co do kierownictwa jest to ciekawy temat, ponieważ na kilkunastu programistów/wdrożeniowców, przypada ich aż dwóch, do tego jeszcze dodatkowo 2 managerów i dyrektor. 80% pracy powyższych wykonuję i tak jeden mało asertywny człowiek na którego wszystko jest zrzucane, pozdrawiam Cię. Warto tu wspomnieć, że atmosfera ulegała stopniowemu pogorszeniu po pojawieniu się drugiego kierownika. Jeśli chodzi o możliwości awansu to niestety, nie na podstawie umiejętności czy wiedzy. Ale to akurat jak w wielu miejscach. Rozpocząć pracę w poznańskim biurze, polecam tylko studentom, poważni ludzie z doświadczeniem, znajdą pracę, pod wieloma względami lepszą, gdzie indziej.

admin

Cześć, znacie najnowsze informacje na temat pracy w firmie SSI Schäfer Sp. z o.o.? Zmieniła się kadra zarządzająca, powstały nowe działy? Napiszcie nam o tym!

Zostaw merytoryczną opinię o Ssi Schäfer Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Ssi Schäfer Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Ssi Schäfer Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ssi Schäfer Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 0 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Ssi Schäfer Sp. z o.o.
  • Opalińskiego 10