Opinie o "JANO" A.Serwatka Sp. J. w Zabrze

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy "JANO" A.Serwatka Sp. J.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w "JANO" A.Serwatka Sp. J. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Masarnie - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o "JANO" A.Serwatka Sp. J. w Zabrze

Maślanka

Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach, X Wydział Gospodarczy, postanowieniem z dnia 13 kwietnia 2018 roku, wydanym w sprawie o sygn. akt X GR 6/18/9, otworzył postępowanie sanacyjne dłużnika "JANO" A. Serwatka Spółki Jawnej w Bytomiu (adres: plac Sikorskiego 2, 41-902 Bytom), wpisanej do KRS pod numerem 0000308892. Sędziego komisarza wyznaczono w osobie SSR Iwony Gzeli, a zarządcę w osobie Dariusza Walkowskiego, posiadającego licencję doradcy restrukturyzacyjnego o numerze 217. Dłużnikowi zezwolono na wykonywanie zarządu nad całością przedsiębiorstwa w zakresie nieprzekraczającym zakresu zwykłego zarządu. Postępowanie ma charakter postępowania głównego, a podstawę jurysdykcji stanowi przepis art. 342 ust. 1 Prawa restrukturyzacyjnego. Wierzycielowi w terminie tygodnia od dnia niniejszego obwieszczenia, a wierzycielowi, którego siedziba lub miejsce zwykłego pobytu w dniu otwarcia postępowania znajdowały się za granicą, w terminie trzydziestu dni od dnia obwieszczenia, przysługuje zażalenie na postanowienie o otwarciu postępowania wyłącznie w części dotyczącej jurysdykcji.

izabella

co to jest Postępowanie sanacyjne?na czym to polega?stracimy prace?ile zostało nam czasu?

Shor
@izabella

Shor 07.05.2018 20:53 Z postępowania sanacyjnego niewiele firm wychodzi cało. Jedyną pewną szansą na dalszą działalność jest to, że ktoś kupi majątek upadającego i wznowi produkcję. Jak będzie zobaczymy. A pracę warto szukać. Zarządca sanacyjny ma prawo zwalniać pracowników tak jak by firma była w upadłości.

MAriusz
@Shor

USTAWA z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników Art. 8. 1. Pracownikowi, w związku z rozwiązaniem stosunku pracy w ramach grupowego zwolnienia, przysługuje odprawa pieniężna w wysokości: 1) jednomiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy krócej niż 2 lata; 2) dwumiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy od 2 do 8 lat; 3) trzymiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy ponad 8 lat.

hhh
@Shor

a beda jakie podwyzki plac

Baska
@hhh

Nie wiem czy Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych daje podwyżki, ale chyba nie. Firma już chyba niewiele jest w stanie zapłacić, w sprawozdaniu zarok 2017 są takie liczby: strata za rok 2016 3,1 mln zł strata za rok 2017 19,6 mln zł kapitał własny netto na 31.12.2017r. 7,5 mln zł należności na 31.12.2017r. 3,8 mln zł pieniądze w gotówce i kasie na 31.12.2017r. 0,19 mln zł zobowiązania na 31.12.2017r. 12,2 mln zł. a minęło prawie pół roku, a sytuacja się rozwija

eliza
@Baska

skoro jest tak zle,to po co to ciagnac na siłe..tym bardziej ze z cyferek wynika ze z kazdym miesiacem jest coraz gorzej.moze pan prezes powinien przemyslec sprawe i ogłosic upadłosc,,i przyjac do wiadomosci ze to koniec?

Nowy.
@eliza

To nie takie proste zgłośić upadłość.

MariuszH
@eliza

Skąd masz taką wiedzę? Znasz wyniki finansowe? Pracownikom zależy na poprawie sytuacji firmy i robią wszystko, żeby to się udało. W postępowaniu sanacyjnym, to sędzia komisarz podejmuje decyzję o tym, czy są przesłanki do zgłoszenia wniosku o upadłość. Gdyby były do tego argumenty, to sędzia już złożyłaby wniosek.

Natalia

@Adam Po Twoim wpisie wnioskuję, że już jakiś czas temu pracowałeś w zakładach mięsnych JANO. A wiesz, jak wygląda tam sytuacja pracy w chwili obecnej? Masz tam jakichś znajomych, którzy zechcieliby zabrać tu głos? I pamiętaj, żeby nie posługiwać się na forum danymi personalnymi. @Lucek Wysokość zarobków to już indywidualna sprawa. Skąd posiadasz informacje, jakoby firma ta była w upadłości?

Picka

A pesji znowu brak

@Picka

Pensja powinna wpłynąć do 10ego każdego miesiąca, no chyba ze umowa ma inny zapis, natomiast w regulaminie zakładowym jest ze do 10ego, sprawdziłam to jakoś czas temu. Można poprosić kadry o wgląd nie robią problemu.

MariuszH
@Picka

W takm razie może pochwalisz się informacją, kiedy dostałeś pensję..? Wypłaty powinny być przelane do 10-tego każdefo m-ca - tak stanowi regulamin. To że czasem były wypłacane we wcześniejszym terminem jest tylko decyzją właścicieli i należy to tylko docenić..

Natalia

@eliza, @Baska, podajecie na forum publicznym poufne informacje firmy, skąd czerpiecie tego typu informacje? Pytam, gdyż pisanie komentarzy niezgodnych z prawdą jest na tym forum niedozwolone. Posiadacie jakiekolwiek dowody na to, co piszecie? Firma z tego co widzę nie upadła tak więc będzie mi miło, jak ktoś podzieli się swoją opinią co do pracy tam.

Baska
@Natalia

@Natalia dane są publiczne nie poufne zgodnie z obowiązującym prawem. Ponadto są prawdziwe. Sprawdź na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości pod linkiem: https://ekrs.ms.gov.pl/rdf/pd/search_df

Nowy.
@Natalia

Urząnd Pracy da ci jedną prace na skierowaniu,a kadry wcisną ci zamiast jednej trzy na umowe o prace i charuj za jedną pensje tu i tam.

@Nowy.

@Nowy. Nie do końca wiem, do czego konkretnie należałoby odnieść Twój wpis. Dla nowych osób na forum może on pozostać trochę niezrozumiały. Jesteś zatrudniony w zakładach mięsnych JANO, czy wypowiadasz się tu jako ktoś inny? Jeśli wiesz coś więcej na temat tego pracodawcy, to zawsze możesz podzielić się tym z innymi.

Natalia

@anonymous Fajnie, że postanowiłaś podać te informacje użytkownikowi @Picka. Zapewne sama jesteś pracownikiem w zakładach mięsnych JANO. Trochę już dowiedzieliśmy się o tym, jak wygląda tam system wynagradzania pracowników. A może Ty napiszesz nam, czy oprócz pensji podstawowej macie jakieś specjalne dodatki pozapłacowe?

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie zakłady mięsne JANO.
Natalia

@Picka Bardzo Ci współczuję z tego powodu. A jak długo firma zakłady mięsne JANO zalega Ci z płatnością? Jeśli już rozmawiałaś na ten temat bezpośrednio z pracodawcą i nie przyniosło to żadnych efektów, to powinnaś zgłosić sprawę jakiś wyżej postawionym osobom. Myślałaś o takim rozwiązaniu?

Kukmen

Hej jakie zarobki dla początkujących są :)

@Kukmen

Hej , zakłady w ogóle jeszcze działają ? Czy już upadły?

Aurelka
@Piotr

chyba bardzo kiepsko, strona firmy od jakiegoś czasu przestała działać

Lucek

Zakłady upadłości ludzie uciekają zarobki 1700 a do tego rób nadgodziny za darmo masz stawkę miesięczna i do widzenia nie polecam ucieklem do ZM Silesia jest niebo lepiej pozdro...

guma

Tylko narzekać potraficie wszyscy i nic więcej ,ja pracuje w Jano i nie nażekam jest ok wspołpraca z zakładem super żadnych problemów ,nie zamieniłabym tej roboty na żadną inną !!!!!!!

Perełka
@guma

Jestem tego samego zdania . Jak takie (usunięte przez administratora) to po co siedzą .

Shor
@Perełka

To wypłać mu premię. W końcu lubisz lizusostwo.

Marzena
@guma

Guma na jakim stanowisku pracujesz i ile można zarobić? Zobaczymy czy jest u Was lepiej.

Łukasz

Monitor Sądowy i Gospodarczy Numer 121/2018 (5509) z 25 czerwca 2018 r. Pozycja 27625 IX. OGŁOSZENIA WYMAGANE PRZEZ PRAWO RESTRUKTURYZACYJNE Sędzia komisarz zawiadamia, że w postępowaniu restrukturyzacyjnym - sanacyjnym dłużnika "JANO" A. Serwatka Spółka Jawna w Bytomiu w restrukturyzacji (adres: Plac Sikorskiego 2, 41-902 Bytom), KRS numer 0000308892 (sygn. akt X GRs 2/18/9) w dniu 15 maja 2018 roku został złożony spis wierzytelności, który każdy zainteresowany może przeglądać w sekretariacie X Wydziału Gospodarczego Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach, ul. Lompy 14, i w terminie dwóch tygodni od opublikowania niniejszego obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym wnieść sprzeciw stosownie do treści art. 91-93 Prawa restrukturyzacyjnego. Zarządca Dariusz Walkowski

Klemens

Jak wygląda sprawa z zarobkami w Jano i jakie zmiany itd pytam się bo szukam pracy w branży mięsnej pozdrawiam.

SILESIA

Zakłady Mięsne z Sosnowca poszukują pracowników na produkcję i nie tylko. Oferujemy bezpłatny dojazd do Sosnowca. tel. 32 731 10 75 mail: kadry@duda.pl

MarzenaK
@SILESIA

Jeżeli to nie ściema, to proszę napisać na jakie stanowiska robią Państwo nabór i jakie proponujecie wynagrodzenia.

SILESIA
@MarzenaK

Poszukujemy na działy produkcja, konfekcja, dystrybucja, garmażerka. Niestety kwoty wynagrodzenia nie mogę podać tutaj, jedynie na rozmowie kwalifikacyjnej ustalane są wynagrodzenia na poszczególnym dziale. To nie jest ściema, rzeczywiście poszukujemy pracowników.

Natalia

Witam, przeglądając wszystkie komentarze nachodzi mnie myśl czy sytuacja w firmie Zakład Mięsny JANO uległa jakiejkolwiek zmianie. Prosiłabym o wypowiedź nowych jak i starszych pracowników o podzielenie się z nami informacjami na temat atmosfery oraz ogólnych warunków pracy w Zakładzie Mięsnym JANO.

Grzegorz

Czy sytuacja jest tak trudna?

janowski...

To Sławek ma poczucie humoru...na 40 lat właśnie sa w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej. Nie wiadomo czy z tego wyjdą...Są w postępowaniu sanacyjnym, idą na układ z wierzycielami, mają pełno długów. Na pewno mają teraz kasę i chęci na festyn...ha ha

Sławek

Witam, W tym roku mija 40lat od założenia firmy i 10 lat od przekształcenia w SJ. Czy planowane są jakieś obchody, festyn? Chętnie bym przyjechał i spotkał się z się z pracownikami :)

Lubuskie

Dobrze, że zmieniłam pracę.

Franek

Czy dobrze się tu pracuje i dlatego rzadko zaglądacie na forum?

Natalia

@Ja czemu tak uważasz? Możesz napisać, dlaczego tak go nazwałeś? @Ja czyli wszystkie sprawy zgłaszacie kierownikowi regionalnemu, ale brak reakcji z jego strony? Może jednak warto bezpośrednio się skontaktować z szefem w firmie zakłady mięsne JANO?

@Natalia

Bo oni wszyscy w jednym łóżku śpią.

Natalia

@Lubuskie a chciałbyś powiedzieć coś więcej o pracy w tym regionie w firmie zakłady mięsne JANO? Jak wygląda praca? Macie problem ze swoim koordynatorem? Chętnie się dowiemy o pracy w tym regionie.

Koordynator to bajkopisarz

Janusz

Dnia 15-03-2018 r kupiłem kiełbasę ze świniobicia w Leclerku w Chorzowie jakie było moje zdziwienie kiedy po przekrojeniu wyciągnąłem kawałek niebieskiej folii, czyli wiem jak przebiega czyszczenie mięsa do wytworzenia produktu. Zrobiłem zdjęcie kawałka kiełbasy z folią a potem rozłożyłem ten kawałek foli i również zrobiłem zdjęcie i najpierw chcę Was powiadomić o fakcie i jeżeli nie odpiszecie zareklamuję Wasze wyroby na portalach społecznościowych. Dbałość o wytwarzanie wyrobów i ich czystość jest priorytetowa. Żebyście nie myśleli, że piszę to pod pseudonimem czy incognito, podam swoje dane w celu kontaktu. tel.505760123 e-mail:jarmarkj@gmail.com

Zostaw merytoryczną opinię o "JANO" A.Serwatka Sp. J. - Zabrze

"JANO" A.Serwatka Sp. J.
1.8/5 Na podstawie 354 ocen.

"JANO" A.Serwatka Sp. J.