Opinie o Diebold Nixdorf w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Diebold Nixdorf. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Diebold Nixdorf o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzedaż sprzętu i akcesoriów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Diebold Nixdorf w Warszawa

cccccchdvggcgifgtefchuhclndcij

Pani z HR zadzwoniła dzień przed swoim urlopem, szukając devopsa "na wczoraj". Przez 2 tygodnie nikt się nie odzywał, potem dostałem maila o zamknięciu rekru na to stanowisko. Nawet mi się nie chce komentować.

Antoni
@cccccchdvggcgifgtefchuhclndcij

A w ogóle byłeś na rozmowie w biurze czy tylko rozmawiałeś o tej pracy przez telefon? Widocznie zatrudnili kogoś innego. Dobrze że chociaż dostałeś na e-maila feedback bo w innych firmach i tego nie dają.

szczecinianka

Hej napiszczcie cos o oddziale w szczecinie . Jak sie tam pracuje i czy warto aplikować?

Antoni
@szczecinianka

Takich informacji najlepiej zasięgnąć u źródła podczas rekrutacji. Myślisz, żeby złożyć CV i umówić się na rozmowę? Bo mnie też ciekawi co zaproponują. Jakie konkretnie stanowisko cię interesuje?

Ekseks
@szczecinianka

Jest osobny wątek na szczecin

Tyjmb

Znam Ralfa. Nawet z nim gadalem

Biggi

Trzy etapy rozmów rozwleczone na 3 miesiące. Po nich obietnica feedbacku do max 2 tygodni, niezależnie od wyniku. Minął kolejny miesiąc, feedbacku jak nie było, tak nie ma. Była to moje druga rozmowa w tej firmie, nigdy więcej. Sam proces rekrutacji bardziej jak na spotkaniu towarzyskim, niż merytorycznej rozmowie. Firma dobra dla przyjezdnych, nie mających alternatywy.

Magdalena
@Biggi

Opisałbyś jak wyglądały te 3 etapy rekrutacji w Diebold Nixdorfie? Czy po czasie dostałeś jednak odpowiedź od firmy? Na jakie stanowisko aplikowałeś?

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
Ciek

A jak wyglada sytuacja w Krakowie na stanowiskach IT?

Mikołaj
@Ciek

Pytasz o kwestie finansowe czy atmosferę? Też mnie ciekawi kwestia stanowisk IT, głównie chodzi o pensje. Mam nadzieję że ktoś znający firmę niedługo poruszy ten temat i napisze coś więcej.

Przyjaciel rodziny

Z chęcią podpiszę się obiema rękami pod wszystkim co napisała niżej Dieboldówa. Atmosfera w biurze jest bardzo "rodzinna" - kolesiostwo i nepotyzm na porządku dziennym. Koneksje rodzinne w działach powodują, że Ci z pleckami, mogą bezkarnie nic nie robić. Szefostwo nie wykorzystuje żadnych narzędzi kontroli, dzięki czemu co poniektórzy mają bezkarnie "wywalone" na wszystko, za cichym przyzwoleniem samej "góry", a w myśl wyznawanej w DN zasady "zespół to świętość" nie ma co zgłaszać jakichkolwiek uchybień i niedociągnięć, bo jeszcze Ci się za to oberwie. .Jak nie masz znajomości to możesz jedynie siedzieć cicho i tyrać za innych. W podziękowaniu za swoją pracę Ci ambitniejsi będą mogli liczyć na premię roczną, która, o ironio była w tym roku dla wszystkich równa, niezależnie od stopnia wykonania przydzielonych zadań rocznych. Na dokształcanie i kursy nie ma co liczyć. Szefostwo co jakiś czas mydli oczy szkoleniami, które niebawem się o odbędą, ale jednak dziwnym trafem nie mają miejsca, tak samo jak obiecywane od lat podwyżki.

Gluee

Praca w Diebold była super, było się docenionym otrzymywało się dobre pieniądze + premie co 3 miesiące. Pomocni byli wszyscy i nigdy nie zostawiali człowieka z problemem. Atmosfera mega fajna jak i ludzie z którymi miałem okazję pracować. Czar prysł jak łapę położył na tym wincor. Fuzja ( Diebold kupił Wincora) tyle że zasady i chore nawyki jak i szefostwo zostało Wincora. Zostali zwolnieni prawie wszyscy pracownicy starego dobrego Diebolda i zniszczone wszystko nad czym pracowali najlepsi specjaliści, w ten sposób z brudnymi buciorami i swoimi ludźmi wpadł Wincor robiąc totalny kipisz . Teraz z Diebolda została tylko nazwa.

prog
@Gluee

Nie do końca jest to prawda. Pracowałem dla "Diebold Nixdorf" ponad 6 lat, co prawda nie w Warszawie, ale temat fuzji jest mi dosyć dobrze znany. Ja w przeciwieństwie do Ciebie zaczynałem w Wincor Nixdorf, który po fuzji zmienił się w Diebold Nixdorf i w Twoich pierwszych czterech zdaniach spokojnie mógłbym zamienić "Diebold" na "Wincor" i też by były prawdziwe - było identycznie. Kluczem jest kwestia fuzji. Prawdą jest to, że to Diebold przejął Wincora i to właśnie Diebold rozdawał karty i decydował o tym co działo/dzieje się po fuzji. Nie możesz więc mówić, że to Wincor "położył" na czymś "łapy" bo nie od Wincorowej części pochodzą decyzje - było dokładnie na odwrót, wystarczy spojrzeć kto zarządza tą korporacją. Diebold po fuzji "optymalizuje" pewne obszary swojego działania na czym niestety cierpią pracownicy.

Były Pracownik
@prog

Zgadzam się z Gluee. Pracowałem w Winkorze przed Fuzją i po (2 lata przed i 3 po) . Dosłownie z dnia na dzień zaczęło się wszytko sypać , moim zespole (około 20 osób) przed fuzją jak ktoś odchodził to była tragedia , pożegnania było po prostu smutno zdarzało się to może raz na pół roku na rok, po fuzji ... cóż . - Siema, słyszałem że odchodzić z Diebol ? - Tak , to prawda. - Gratulacje ! Jak Ci zazdroszczę ! I tak praktycznie w każdym zespole . Jeśli ktoś faktycznie się łudzi że to tylko chwilowe i firma stanie na nogi , polecam sprawdzić akcje Diebol Nixdorf (DBD) na giełdzie , co się z nimi stało po Fuzji z 37 spadło do 5 (!!!) i leci w dół. Za rok może szybciej firma zniknie z Polski.

@prog

Dzień dobry :) Nazywam się Magdalena i w tym roku pisze prace licencjacka na temat Diebold nixford i fuzji z roku 2016-ego. Chciałabym poruszyć problem pracowników i ich odczucia po zmianie. Jeżeli jest pan/ pani jednym z pracowników , to czy zgodziliby się państwo na wypełnienie ankiety ktora stworze? Bede wdzięczna o kontakt emailowy: mnowak@windowslive.com Dziękuje z góry i pozdrawiam

Mariusz
@Były Pracownik

Tam zawsze największym problem było szefostwo. Brak kompetencji, plecy i chamstwo. Niestety cała branża ATM w Polsce tak wyglada. Omijać szerokim łukiem.

Herman

Witam, wiem że strona jest przeznaczona do umieszczania opinii na temat oddziału znajdującego się w Warszawie, jednak nigdzie nie mogę znaleźć zbyt wielu dodatkowych informacji o innych oddziałach. Chciałem zapytać jak wygląda sytuacja we Wrocławiu, jeżeli się ktoś orientuję (najlepiej w działach Software Engeener)? Wrzuciłem tam cv ale teraz jak czytam to nie wiem czy warto nawet na krótki okres czasu żeby było co dodatkowo później do cv wpisać. Da się tam czegoś nauczyć chociaż? Jak jest z pracą zdalną bo w ofertach często jest wypisana jako jedna z opcji podjęcia pracy?

Wanna be
@Herman

Polityka firmy wszędzie jest taka sama. Polecam trzymać się jak najdalej od tej firmy.

Bank

Użytkujemy od ponad 20 lat urządzenia Siemensa/wincora/diebolda i nasza współpraca układała się poprawnie, lecz w ostatnim okresie jest coraz gorzej. Konserwatorzy sprzętu zachowują się jak księżniczki, a na skargę ich przełożony odpowiada bez zastanowienia: "Pan się myli - to dobre chłopaki". Pachnie wewnętrzną komitywą. Ostatnia naprawa sprzętu kosztowała nas ok. 6000,00 zł. Sama część 5200,00, dojazd 200,00 zł i praca (50 min.) 600,00 zł. Zapytaliśmy o cennik, gdyż dotychczasowe usługi nigdy nie były tak drogie. Otrzymaliśmy odpowiedź, że nie posiadają wystandaryzowanego cennika usług i części. Każda wizyta jest "od pały". Wymienioną część znaleźliśmy na serwisach sprzedażowych w cenie od 100,00 USD (używana) do 550,00 USD (nowa). Niech każdy czytający oceni, czy stać go na współpracę (po skutecznej sprzedaży) z tą firmą.

Wszędzie milenialsi...

ja pierdziele, czytam to i nie wierze. Ludzie czy wy tam na pewno pracowaliscie? czy wylewacie żale, bo nie dostaliście roboty, bo jesteście zbyt słabi?? wypowiem się na temat pracy w service desk: 1, praca jest bardzo dobra jako pierwsze kroki pracy w IT - jest to mega podstawowe IT (przynajmniej na pierwszej linii wsparcie), gdzie nauczysz się co najwyżej obslugiwać CMD w podstawowych komendach (np. shutdown, ping, ipconfig itp), dodatkowo nie oczekują żadnego doświadczenia - wystarczy znać jezyk obcy na który się kandyduje i umieć obsłużyc komputer. 2. kasa jak na start jest ok - więcej nie zarobisz w biedornce, a nie ppracujesz fizycznie, siedzisz sobie w biurze, jak wyjdzie szefostwo grasz na smartfonie jak nie ma za dużo pracy itp. i nie mówcie, że nie, bo wszędzie to widać - w każdym zespole ludzie siedzą z nosami w prywatnych komórkach, lub oglądają (usunięte przez administratora) itp zwłaszcza w weekendy i nocki 3. praca zmianowa - oK jak ktoś nie lubi rano wstawać lub np. studiuje tak jak ja i potrzebuje elastyczny grafik. Supervisorzy idą na rękę z grafikiem jak tylko mogą - nie wierzę swoim oczom jak patrze na opinie, że graifki są do bani - są robione w 99% pod pracownika! Ja polecam dla ludzi, którzy zaczynają karierę. Atmosfera jest bardzo ok, szefostwo jest ok, młodzi ludzie, miedzynarodowo jest. Z minusów - często są awarie sprzętu lub programów, ale nikt pracowników za to nie wini, tylko np.jhelpdesk IT w indiach, bo długo naprawiają różne sprawy. Aha inny minus - kiepsko z treningami, chyba, że traficie na paliwówke, tam mają swoich trenerów. Tyle. Polecam Prace w Diebold NIxdorf, na pewno na 1 rok jest ok. Pózniej szukajcie za większą kasę jak już macie doświadczenie.

Nie Polecam
@Wszędzie milenialsi...

To nie jest firma, to ostatni niemiecki (usunięte przez administratora) w Polsce. Pamiętam, że bezproduktywne zarządzanie pomysłami, takie jak grożenie pracownikom usunięciem premii, oznacza, że ktoś nie zrobiłby dodatkowych godzin lub przekierowywał połączenia na własny telefon, aby odbierać połączenia od klientów w tym samym czasie co zestaw słuchawkowy, dni wolne od pracy trudno nawet poproszic, nie dostawać podwyżek. Ten Lukas G., Andreas G. lub Michal L.

Edyta
@Nie Polecam

Trochę zaskoczyła mnie Twoja opinia o Diebold Nixdorf. Ostatnio dowiedziałam się, że oferują tam wiele atrakcyjnych benefitów swoim pracownikom, bo na przykład: cykl szkoleń na początek, prywatną opiekę medyczną, kartę sportową i inne. Wspomniałeś o tym, że trudno tam dostać wolne. A co w przypadku nagłej choroby pracownika? Także jest wtedy problem z dostaniem wolnego?

K.M.
@Nie Polecam

myslelismy ze nie moze byc gorzej a jednak moze...... nawet obiecywane od roku premie zostaly anulowane....... to sa juz ostatnie podrygi tej firmy czas sie zbierac

Ethan
@K.M.

Premie to raz a dwa to to że nic nikomu nie działa. Wysłali wszystkich do domu a teraz nie panują nad tym

DajBóg Nicrób
@Edyta

Kiedy cykl szkoleń na początek urasta do rangi fantastycznych BENEFITÓW... xd

Stefan z Bogdańca kuzyn Zbyszk
@Wszędzie milenialsi...

A z niemieckim na start jakie zarobki

SSC księgowość niemieckich spółek: typowe KORPO dla 20stolatków. Ciągły Backlog i nadgodziny na zamknięcie miesiąca, często do 21-22 godziny a i soboty się zdarzały. Jeden gościu był tak zaangażowany w zamknięcie roku, że siedział po godzinach do 3 nad ranem. Respekt ziom! No młode szczurki do startu, gotowi start! Kariera w korpo czeka ! A p.s. rotacja zespołu: średnio co.miesiac ktoś odchodził i przychodzil nowy narybek..

zlewozmywak

Chciałbym się podzielić doświadczeniami z rozmowy rekrutacyjnej. Na rozmowę zaproszony byłem z ramienia jednej z agencji pośrednictwa pracy, przedstawiciel Diebold Nixdorf rzekomo entuzjastycznie podszedł do mojego doświadczenia i umiejętności, więc dostałem zaproszenie na VC z dwoma managerami (z działu Banking Service oraz Service Delivery - bezpośrednio z Diebold). Rozmowa była prawdziwym pokazem braku profesjonalizmu. Rozmowa rozpoczęła się po 20 minutach, o spodziewanym opóźnieniu nie zostałem poinformowany (jeden z panów połączył się dosłownie chwilę przed tym, jak miałem się już rozłączać). Obaj panowie po raz pierwszy w życiu mieli przed sobą moje CV i z góry założyli, że nie oddaje ono stanu faktycznego mojej wiedzy oraz umiejętności. Przechodziliśmy kolejno po każdej wypisanej umiejętności/obowiązku/procesie, gdzie moim zadaniem było opowiedzieć dokładnie jak wyglądały, a panowie kwestionowali ich stan faktyczny nie słuchając nawet moich odpowiedzi. Doszło nawet do tak kuriozalnej sytuacji, gdzie obaj panowie próbowali mi wytłumaczyć, że struktura firmy, w której pracowałem przez kilka lat na wyższym stanowisku managerskim wcale nie wygląda tak, jak im to przedstawiam. Nie padło absolutnie żadne merytoryczne pytanie związane z ofertą pracy. Zasadniczo odniosłem wrażenie, że obaj panowie są zmuszeni kogoś zrekrutować i traktują to w kategoriach kary. Absolutnie nie kwestionuję ich wiedzy merytorycznej, ale nie dało się nie odnieść wrażenia, że panowie managerowie umiejętnościami managerskimi się z pewnością nie wykazali (umiejętność rekrutowania pracowników i przeprowadzania z nimi merytorycznych rozmów z pewnością jest jedną z takich umiejętności). Nie byli nawet w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi odnośnie planów co do przebiegu procesu rekrutacji. Oczywiście z procesu od razu zrezygnowałem. W czasach, kiedy coraz większy nacisk kładzie się na Candidate Experience, firma Diebold Nixdorf zdaje się być lata za konkurencją.

@SKS czyli nie polecasz składać tam cv ?

SKS
@Marcin

Wszystko zależy od zespołu, menadżera oraz TL na jakiego trafisz. To oni mogą stanowić Twój największy problem. System premiowy może zmienić się z dnia na dzień- już jeden raz bunt pracowników powstrzymał zmianę wypłacania bonusu kwartalnego- po skończonym kwartale nie chcieli go wypłacić zmieniając go w bonus roczny. Z przerw nikt nie rozlicza co do minuty, urlopy można w miarę możliwości brać praktycznie z dnia na dzień, bardzo fajni ludzie, możliwość nabrania pierwszych doświadczeń w pracy w Shared Service.

SKS

Ta firma to jeden wielki żart, menedżerowie i TL zachowują się jak niekompetentna banda przypadkowych osób, których ktoś bez powodu umieścił na takich stanowiskach. Przy okazji calla (RL) pokazał wszystkim pracownikom plany nowego piętra, ZWALNIANA WIĘKSZOŚĆ jest mu za to wdzięczna. Przecież każdy z nas zachodził w głowę gdzie on teraz usiądzie, by zarządzać hindusami z Accenture.

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Diebold Nixdorf. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

SennaOna

Dzień dobry, nie, nie istnieje. Tak jak tutaj liczni już pisali - jeśli nie ma się pleców nie ma co liczyć na awans. Inna kwestia - jeśli już okażesz się być wystarczająco dobrym na mgr czy od zasobów ludzkich, czy procesów, ticketów itd. nie masz co liczyć na A) podwyżkę B) umowę ( sic!). W Szczecińskim i Warszawskim oddziale są osoby, które od 2017 czekają na umowę w związku z nowym, skrajnie różnym zakresem obowiązków - " oj... nie da się, umowy i podwyżki są zamrożone. WIesz dobrze, że jak mam, to dam." Historia osobista? Zdawać by się mogło, a niestety nie, to historia licznych, z różnych działów, różnych teamów od różnych menadżerów. Jeśli liczysz tutaj na karierę życia - przeliczysz się.

Czy Diebold Nixdorf oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

SennaOna

Tylko UoP.

Arek

Czy rozmowa jest podzielona na pare etapow ?

Wiecie czy Diebold Nixdorf udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

VainGlory

tylko kadra zarządzająca ma swoje laptopy / telefony. w 95% agenci nie mają prawa do pracy zdalnej

Rafał
@VainGlory

A inni pracownicy, na jakie narzędzia pracy mogą liczyć? Scharakteryzuj, proszę, jak wygląda zakres obowiązków na pozostałych stanowiskach. Będę wdzięczny za informację.

VainGlory
@Rafał

Zwykły szary pracownik nie otrzymuje narzędzi pracy, nawet biurka nie są przydzielone do pracownika - siada się tam, gdzie jest wolne (jeśli jest wolne, bo czasami nawet biurek brakuje)

@VainGlory

dsa

(usunięte przez administratora) bardzo podstawowe ubezpieczenie na życie. Nie polecam, każda firma ma lepsze.

@dsa

Na jakie benefity można liczyć w Diebold Nixdorf?

Były Pracownik

MultiSport, prywatne ubezpieczenie , darmowy kubek i smycz. Na tym koniec :)

waw21

ciężka harówa, nędzne pieniądze , dlatego wiecznie rekrutują i pracownicy co chwilę odchodzą

@waw21

Zostaw merytoryczną opinię o Diebold Nixdorf - Warszawa

• Jak się pracuje w Diebold Nixdorf?

Zobacz opinie na temat firmy Diebold Nixdorf tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 28.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Diebold Nixdorf?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 2 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Diebold Nixdorf?

Kandydaci do pracy w Diebold Nixdorf napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Diebold Nixdorf