X-Kom Sp. z o.o.
2 554 1255 5 1
Szkoda słów... Nowy wpis
Nazwa działu: Centrum Logistyczne

A ja z innej beczki. Nie można na Magazyn wnosić nić do jedzenia. Jeśli dostajemy jakieś batony albo energetyki to nie można ich wynieść tylko wypić/ zjeść na miejscu. Nie można wnosić telefonów ani zegarków. Jeśli chcesz się skontaktować z rodziną/znajomym możesz na przerwie. Jeśli ktoś chciałby się skontaktować z Tobą to owszem jest telefon dostępny, którego i tak nikt nie odbiera, bo po co? Jeśli by się coś komuś stało z rodziny to nawet nie wiesz. Teraz wymyślili że będą blokować strony żeby ludzie nie mogli wejść na inne strony typu : messenger. (usunięte przez administratora) czy google, itp. itd. To jest (usunięte przez administratora) a nie praca. Pensja niska. Pracujemy tylko na Stadion Rakowa. 13-stą pensje też zabrali bo firma nie ma tyle przychodów. A dostajemy @ że wzrosła sprzedaż. Wiec gdzie te pieniądze jak nie ma podwyżek ani 13-stej pensji? Stadion albo dyrektorzy dostaną

Xxxx Nowy wpis
Nazwa działu: Centrum Logistyczne

Jak to jest ze przychodzi sobie do pracy siostra kierowniczki i dostaje posadę a R Teraz ma być liderka gdziekolwiek rekrutacja? Skąd ma kompetencje na przyjęciach skoro podobno nic nie ogarnia?

Mika Nowy wpis
@Xxxx

To z pewnością genetyczne predyspozycje. O co ten szum... Tu zawsze tak było- plecy i ten kto lepszy w wazeliniarstwie. I tak do siedzenia nie trzeba mieć jakichś wielkich umiejętności, prawda? Będzie fajnie.

Tomek

Witam, mam pytanie czy jest możliwość dostania w tej firmie na wejściu 3000 zł netto bez żadnych premii na stanowisku specjalisty z kilku letnim doświadczeniem (obojętnie w jakim dziale?

Tak14Nie7
XD

Nie.

Tak18Nie3
ktoś
@XD

To ile realnie specjalista dostaje na wejście ?

Tak3Nie2
Inny Ktoś
@ktoś

Z 1700 bez premii. Chyba, że Warszawa tam mają inne stawki.

@Inny Ktoś

Lol to ładna masakra: w Lidlu, Biedronce na kasie i w ZFie na produkcji mają na start więcej kasy. Widać że właściciel woli dawać kase na klub sportowy a nie na pracowników...

Tak18Nie3
ktoś
@Tomek

Potwierdzam, jeżeli na wejście ktoś dostaje 1700 zł to ta firma to powinna zniknąć z rynku. Szkoda czasu i energii na produkowanie się na rozmowę.

Tak14Nie3
Ariel
@Inny Ktoś

Masakra

rozczarowanyXkom
@Tomek

Za 1700?? Naprawde? Ktoś proponuje jeszcze takie wypłaty?

fffffffaaasfsfsf
@rozczarowanyXkom

Niestety ... Częstochowskie realia w dużej większości firm pensja ledwie odbija się od najniższej krajowej a jeżeli jest ona dużo większa to niestety będziesz musiał pogodzić się z tym, że twoje życie to będą nadgodziny i całe dnie spędzone w robocie. Oczywiście rynek pracy w niczym nie usprawiedliwia x-komu bo firma która wypracowała takie standardy no i nie oszukujmy się kręci takie obroty wręcz powinna iść na przekór i wynagradzać jak trzeba. Ale myślę , że to tylko kwestia czasu bo już nawet młode osoby gdy słyszą propozycję 1700 zł odwracają się na pięcie i wychodzą ... a przecież tych rąk do pracy może kiedyś zabraknąć ... a umówmy się świeże pokolenia które wkraczają w rynek pracy nie palą się do roboty za najniższą krajową. Także życzę powodzenia.

Tak17Nie1
LO
@rozczarowanyXkom

Jeszcze z rok temu dostałbyś 1500 + ewentualna premia, no ale minimalna krajowa podskoczyła, także...

Tak10Nie3

@LO

Prawda jest taka, że najlepsze zarobki w Częstochowie są w ZFie - tam w zależności od doświadczenia i działu na wejściu dostaje się między 3000 a 4000 zł netto a podwyżki są co roku.

Tak6Nie3
Mio

Tak.

franek
@Mio

To jakie są tam płace, podpowiedzcie, dajcie przykłady...

Tak3Nie1
M
@franek

Jasne. Już podajemy. Przecież konkurencja wcale nie chce się dowiedzieć. Z takim podejściem idź kuźwa gęsi paść

Tak5Nie2

Bronek
@M

To xcom ma jakąś konkurencję?

xshit
@Bronek

Jedyna konkurencja to firmy Janusz i firmy Krzak hahahaha - xcom jest na tym samym poziome zarobków co pracownicy tych "firm"

Tak3Nie1

klemens
@xshit

to ile tam się zarabia np. w dziale IT, handlowym?

Gość
@xshit

A może najwyższy czas nauczyć się pisać chociaż poprawnie nazwę firmy? Bo jak czytam xcom to mnie oczy bolą. Rozumiem ze firma taka a nie inna ale to naprawdę nie jest ciężkie napisać poprawnie nazwę.

Tak6Nie2
Ortograf
@Gość

Oj nie jest "ciężkie"nie. :) ładnie wytykać błędy jak samemu się nie potrafi pisać po polsku? Swoją drogą skądś znam nerwy o poprawność pisowni Xkom... ;)

Tak5Nie2
Ciekawy
@Tomek

Czy coś się zmieniło w ciągu roku, jeśli chodzi o zarobki?

@Ciekawy

nie

Ciekawy
@Była

Szkoda :(

hhhdg
@Ciekawy

jak to nie? doradca klienta na start ma aktualnie 2k na rękę, razem z premiami wyjdzie około 2.5k bez większego wysiłku, to absolutnie za mało, jednak wcześniej podstawa na najniższym szczeblu wynosiła 1700zl

TakNie3
10 lat w ZF
Nazwa działu: Produkcja
@Tomek

Człowieku gdzie tyle zarobisz w ZF? Chyba że jesteś inżynierem po studiach. Bo zwykły robol to 3000 dostanie po ponad 10 latach charówy, jak wcześniej go nie zwolnią, bo niby roboty nie ma.

Poprawiacz Nowy wpis
@Bronek

x-kom ułongu

On

Jak wyglądają zarobki w product Managemencie? Bo widzę jakiś czas wisi oferta na PMa w gamingu na 2 miejsca i nic

Kak
@On

Dużo słabiej niż mógłbyś się spodziewać po wielkości firmy. Na 99 procent jest to dużo mniej niż 5k na rękę. Pracujesz po warszawsku zarabiasz po czestochowsku.

Ranking
Z magazynu
Nazwa działu: Centrum Logistyczne

Zgadzają się Wam wypłaty za grudzień?

User
@Z magazynu

Watcie żeby komukolwiek się zgadzała ale w tym okresie w firmie to normalne .

Lucky

Na magazynie mamy wszyscy zabrane z premii grudniowej, np magazynierzy po 50 zł

TakNie3
Luck

A gdzie był?

Zener
@Lucky

Wielkie podziękowania od vice prezia za pracę za rekordowe przychody pokazane na rzutniku a później (usunięte przez administratora) premia traktowanie ludzi poziom zero

Xxxxx
@Zener

Dobrze mówisz nie wiem po co ta cała szopka.. Rekord pobity z rekord z poprzedniego roku a tu cyk po premi

@Zener

A ty myślisz że akcesoria do prezentacji są za darmo? Już Góra się sprawiedliwie podzieli zyskiem. Te wykresu robią wrażenie pół magazynu miała szczęki do ziemi. Wielki szacun. Myślę że parę osób nawet coś zrozumiało ale nie liczyłbym na to.

@Z magazynu

Wyrównanie z lutową wypłatą co do złotówki :)

były pracownik
@Magazyn

Czy to oznacza, że w tym roku nie ma udziału w podziale zysku?

Adamox

Byłem na rozmowie rekrutacyjnej do jednego z salonów stacjonarnych. Na plus przebieg rekrutacji - miła i luźna rozmowa zawierajaca np. pytania techniczne. Tego samego dnia telefon z informacją o pozytywnym rezultacie. Niestety z ogromnych minusów kwestia podstawowego wynagrodzenia na umowie - minimalna krajowa. Jak za pracę w tak dużej firmie, w dodatku w punkcie w galerii to tragedia jakich mało. Do plusów zaliczyć mogę jeszcze fakt, że prowizja nie ma charakteru zero-jedynkowego, dostaje się ją za każdą sprzedaną rzecz niezależnie od ilości sprzedanych przedmiotów. Nie spodziewałbym się tutaj fajerwerków, skoro podstawa jest śmiesznie niska, to prowizje oszałamiające raczej nie będą. Ostatecznie zrezygnowałem, w związku z poziomem podstawowego wynagrodzenia.

Tak12Nie3
@Adamox

Masakra, rozumiem że praca w galerii do najtrudniejszych nie należy ale chociaż przynajmniej te 2000 zł netto mogli by ludziom dać a nie szukać idioty za 1 600 zł. A podczas rozmowy jaką kwotę netto Ty podałeś? Pytali się w ogóle o Twoje wymagania finansowe czy nie?

Tak5Nie1
Adamox
@Tomek

Minimalna to jakieś 1640 netto, hojnie zaokrąglili to do 1700 netto nazywając to podczas rozmowy minimalną krajową. Nie chodzi o stopień trudności pracy w galerii tylko o zakres godzin pracy. Podczas rozmowy nie padło żadne pytanie o tym, jakiego wynagrodzenia oczekuję. Kwestia finansów poruszona była dopiero podczas rozmowy telefonicznej, podczas której poinformowano mnie o pozytywnym wyniku rekrutacji.

Tak5Nie1
@Adamox

W takim razie skoro nawet nie pytają kandydata o oczekiwane wynagrodzenie to powinni pisać od razu w ogłoszeniu żeby nikt nie tracił czasu jak Ty na aplikowanie i na rozmowe. Kompletny bezsens i brak szacunku dla aplikujących.

Tak9Nie2
@Adamox

Rozumiem, że wynagrodzenie nie jest zbyt wysokie, ale czy rekruter zaproponował Ci jakieś benefity, które mogłyby podnieść wysokość pensji? Mam na myśli premię lub prowizje od sprzedaży, a także pakiet socjalny który zwykle zawiera jakieś bonusy. Mógłbyś mi odpowiedzieć?

Tak2Nie6
Mateusz
@Adamox

Pracuję w tej firmie od stycznia 2018 roku, nigdy nie narzekałem na wypłatę i nie mam zamiaru przenosić się do innej firmy z elektroniką. Podstawa faktycznie jest to najniższa krajowa, ale dzięki wysokim premiom bardzo łatwo można zarobić niezłe pieniądze. Bez większego wysiłku da się zarobić drugie tyle z premii, a jak ktoś się dobrze przyłoży do pracy, to da się nawet i 3 razy tyle zarobić miesięcznie. Nie radzę się zniechęcać niską podstawą, tylko zatrudnić się np. na 3 miesiące i samemu się przekonać jak jest w tym X-komie ;)

Tak8Nie17
Marcin
@Mateusz

To ile dostajesz tej premii i za jaki okres czasu?

Abvx
@Mateusz

Trzy razy tyle ciekawe na jakim stanowisku ???????? chyba kierowniczym

Tak5Nie4
@Mateusz

Prócz premii pracodawca także oferuje inne benefity, które podwyższają wynagrodzenie? Napisz więcej o zasadach otrzymywania premii. Są uznaniowe i zależą do wyników, czy inne czynniki o tym decydują? Każda informacja będzie pomocna.

TakNie6
Frugo
@Mateusz

Z choinki się urwałes zeschnietej? Za 12.19 wypłata zgadza ci się?

Smog
@Frugo

Potwierdzam to, co napisał kolega (usunięte przez administratora). Pracuję od połowy 2014 roku i moja srednia wyplata co msc to powyzej 3 tys. Podstawa faktycznie bez szalu (choc od nowego roku jest wyzsza), ale jest poro różnych premii które znacząco podwyższają pensję. A co do wypłat w grudniu - z tego co wiem był mail od osoby z kierownictwa, że zle naliczyli premie i kazdemu trochę ucięli (ale tragedii nie ma - u mnie ok. 40 zł). Mają to wyrównać z następną wypłatą. Ogółem polecam pracę w Salonach (o magazynie sie nie wypowiadam, bo nawet tam nie byłem).

Tour
@Smog

Nic tylko brać ta robotę. Czemu tyle narzekać skoro tak wspaniale wypłaty i tak duże możliwości rozwoju? Powinniście być wdzięczni że dano wam taka pracę.

Smog
@Tour

Ja mówię o pracy w salonach, gdzie można przyzwoicie zarobić. Premie są od sprzedanych polis ubezpieczeniowych, od zwykłej sprzedaż i od wypisanych wniosków ratalnych. 90% narzekań na tym portalu jest ze strony pracowników magazynu. A ta firma nie składa się tylko z nich. Jeśli wszyscy narzekają na pracę i płacę w magazynie, to niech przeniosą się do salonów. Wymagane są tam większe kompetencje i umiejętności, ale wszystko można z czasem przyswoić. Możliwości rozwoju, jeśli nie jest się z Częstochowy lub nie chce się tam przenosić, są niestety niewielkie. I żeby nie było - naprawdę pracuję w salonie stacjonarnym, w mieście około 350 tys mieszkańców. Wypłata zazwyczaj między 2900 (słaby miesiąc) a 3600 (dobry miesiąc). Średnio 3200-3400. Zawsze mogłoby być lepiej, ale nie jest źle. Atmosfera też jest bardzo dobra, o czym może świadczyć fakt, że wszystkie osoby które zaczęły u nas pracować w momencie otwarcia salonu (a więc od początku istnienia tego oddziału) nadal tu pracują - już 8 lat.

Tak2Nie2
xyz
@Smog

Skoro jest tak fantastycznie to dlaczego we Wrocławiu ekipa zmieniła się już dwukrotnie ?

IBS
Nazwa działu: Handlowy

Witam, zakupiliśmy urządzenie Asus tuf gaming fx705DU w najwyżej oferowanej konfiguracji do firmy w dniu 17.05.2019 . Sprzedawca w x-kom Wrocław Aleja Bielany polecał urządzenie podkreślając dobry zestaw podzespołów i wysoką odporność urządzenia na czynniki zewnętrzne, komputer posiada certyfikat militarny. Komputer wykorzystywany był przeważnie stacjonarnie i nie był narażony na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. Po 5 miesiącach przy otwieraniu ekranu urządzenia w biurze, ekran oddzielił się od cienkiej plastikowej ramki na skutek czego ekran został uszkodzony. Urządzenie oddaliśmy na gwarancji w sklepie. Diagnoza firmy x-kom brzmiała że uszkodzenie wynikało z ziaren kurzu pomiędzy ramką a mocowaniem ekranu i zostało przesłane do autoryzowanego serwisu asus. Jednak serwis firmy asus odrzucił gwarancje twierdząc, że uszkodzenie powstało na skutek uszkodzenia mechanicznego użytkownika, nie uzasadniając na jakiej podstawie zostało to stwierdzone, ale proponując przeprowadzenie odpłatnej dokładnej diagnozy w wysokości 246 zł. Złożyliśmy prośbę o pisemną argumentację przyczyny odrzucenia, która jest niezbędna do dochodzenia racji przed sądem jednak odpowiedź którą otrzymaliśmy brzmiała, że serwis firmy nie jest zobowiązany uargumentować na jakiej podstawie uważa że jest to wina użytkownika. Informacja została udzielona jedynie telefonicznie. Koszt zakupu urządzenia to blisko 6000zł, które działało jedynie 5 miesięcy. Jeśli mają Państwo podobne doświadczenie z firmą asus albo xkom prosimy o skontaktowanie się bezpośrednio pod adres mailowy: ibs1@op.pl w celu wniesienia wspólnego oskarżenia do sądu.

Hell
@IBS

To nie opineo, człowieku idź do sądu nie gryzmol na portalach które służą do czegoś innego. Kogo twoje problemy interesują!?

Kumpel
@Hell

Mnie

Luck
Nazwa działu: Centrum Logistyczne

Na wypłatę czy na propozycje PRACY? Wyślij może najpierw CV.

ja

nie polecam , brak profesjonalizmu, kiepskie podejście do Klienta z totalnym brakiem szacunku.

TakNie2
masto

Powiem tak - jeśli szanujesz swoje pieniądze to ostrzegam przed firmą X-com. Możesz liczyć na miłą obsługę tylko i wyłącznie gby coś od nich kupujesz i zostawiasz im swoje pieniądze. A później X-com ma Cię kompletnie w poważaniu. Problemy zaczynają się gdy trzeba coś zareklamować, naprawić, wymienić itp. Wtedy to następuje kompletne i bezczelne "spławianie" klienta. X-com nie szanuje praw klienta. Na nic gwarancje, rękojmie itp. Ignorancja zupełna. To świadoma i celowa polityka firmy. Wystarczy poczytać komentarze na niezależnych forach (bo na oficjalnych, gdzie w 99% opinie są wystawiane niemal od razu po nabyciu sprzętu i są "miodzio"). Wszędzie jest to samo. Zaraz przy kupnie sprzętu fajny sklep, ale jak zaczyna coś szwankować to sklep, serwis, pracownicy i wszystko inne co wiąże się z X-com w bezczelny sposób spławiają klienta. Sklep X-com nie bierze żadnej odpowiedzialności za sprzęt którym handlują. Zatem pytanie do przyszłych klientów. Czy warto łasić się na 20 czy 30 zł oszczędności? Pamiętajcie - zapłacicie z nawiązką z chwilą reklamacji sprzętu (coraz bardziej wadliwego zresztą - taka praktyka firm, 2 lata i na złom albo nowy). Wyrzucicie kilka stówek z własnej kieszeni, to się przekonacie na własnej skórze. Ja (niestety) zamiast posłuchać się opinii innych o podejściu X-com do klienta, wolałem połasić się na 30 zł oszczędności przy zakupie laptopa, który padł po pół roku (płyta główna) i z uwagi na "niewłaściwe obchodzenie się ze sprzętem" (wg X-com) wybuliłem później z własnej kieszeni 600 zł.

Tak3Nie8
hdusi
@masto

to forum pracownicze x-kom, a nie forum dla klientów nieznanej mi firmy x-com, żegnam

Tak8Nie2
Pavel
Nazwa działu: Centrum Logistyczne

To je dobra firma. My ja lubimy i wszystkie nasze przyjaciel w Polska. Można dużo narobić pieniadz a praca lekka jest ona. Kawa dobra lezaka przed firma dobra pomysł ale wiatr ostatnio i nie opalajem siem. Gry i zabawy supery my lubim warcaby. Dziakuję.

Tak4Nie4
Maks

Świetna praca.

Tak5Nie6
kawaler
@Maks

W jakim dziale? W dziale marketingu fajnie jest? Czy jest tam fajna atmosfera? Czy zarobki są na poziomie ponad średnia krajowa?

X

Polecam

kawaler
@X

Ale co? Zwolnić się z firmy? Czy tam dobrze płacą? ostatnio były ogłoszenie z pensją ponad 20 tys miesięcznie.

Pracowniczek
Nazwa działu: Centrum Logistyczne

Firma x-kom każdy przeciętny Polak mysli super firma przede wszystkim Polska niestety rzeczywistość jest dużo gorsza. Pracowałem w tej firmie przez 2 lata w centrum logistycznyn na szczescie ta męka juz się skończyła. W tym zakładze nie ma ani jednej kompetentnej osoby bynajmniej na magazynie. Obecny Pan Dyrektor to gbur i (usunięte przez administratora) jakich mało a kierownicy tego magazynu hmm nie widziałem mniej kompetentnych osób jak do tej pory. Co najlepsze cały magazyn wybrał 4 osoby które spotykają się z Dyrektorem i rozmawiają o tematach najbardziej problematycznych które dotyczą centrum logistycznego, jak do tej pory nic się nie poprawiło a tylko się pogarsza wiec nie wiem o czym te cztery osoby gadają chyba tylko popychaja pierdoły żeby nie musieli pracować. Niestety firma x-kom staje się typowa korporacja gdzie nie patrzy się na ludzi a tylko na liczby. Życzę powodzenia tym wszystkim osoba które jeszcze tam pracują.

Tak16Nie2
XYZ
@Pracowniczek

Całe szczęście że są jeszcze tak kompetentnij ludzie jak Ty. Firma która będzie miała zaszczyt Cie zatrudnić będzie szczesciarzem. Rozumiem że nie jest kolorowo, praca nie jest uslana różami ale to praca a nie (usunięte przez administratora) szkolny. No i nie oceniaj tylko innych i firmy tylko zrób swój rachunek sumienia.

Tak5Nie9
ZYx?
@XYZ

A co zabolało że ktoś prawdę powiedział? To chyba forum do wypowiedzi o pracy a nie do peanów na temat firmy w jakiej pracują, prawda? Nie ta praca nie jest usłana różami oj nie... raczej czyś zgoła innym. Pozdrawiam pracowników X-Kom.

Tak14Nie1
Julia
@XYZ

Ty zapewne masz nieco inne zdanie na temat pracy w X-Kom. Mnie jednak interesują aktualne warunki zatrudnienia w tej firmie. Powiesz mi, na jaki rodzaj współpracy może tam liczyć nowo przyjęty pracownik? Byłabym wdzięczna.

MXZ
@Julia

na żaden. dopóki nie użyjesz wazeliny będziesz popychadłem od pracy której nie bierze nikt inny. 3/4 zmiany będzie stało na kawce albo papierosku a Ty będziesz sama sobie przerzucać drukarki cięższe od Ciebie. Powodzenia. Nikt nie zarządza nikt nie pilnuje... tzn pilnują żeby się nie napracować -znajomi Królika. Pozytywne opinie mogą sobie dawać osoby które siedzą na fotelikach graczy albo dzielnie tworzą kółko wielbicieli posiadacza owego fotela ;). Odradzam. Są inne prace w Cz-wie i lepiej płatne.

Tak5Nie
@XYZ

Ktoś dostał strzał z otwartej, prawda zabolała ?

Pracownik X-Kom
@Julia

Polecam nie czytać opinii na forum :) zawsze komuś coś nie będzie pasowało :D Pisze z stanowiska w pracy pozdrawiam ,

TakNie4
Pracownik X-Kom
@MXZ

Nie sądzę aby drukarka była cięższa niż dorosła osoba w pracy najcięższe co podnoszę to urz. wielofunkcyjne 30kg :)

Zxzz
@Pracownik X-Kom

Skoro piszesz z stanowiska w pracy tzn ze skoro mas telefon to jesteś jakimś "specjalista " i nic dziwnego że nie podnosisz nic cięższego niż 30kg..:)

Pracownik x-Kom
@Zxzz

Jesteś w błędzie . W każdym miejscu pracy można doszukiwać się wad i zalet. Ważne jest to aby znaleźć pracę do której nie idziemy z przymusu bo trzeba. Nastawienie ,,byle do ,, w niczym nie pomaga :D Idąc do pracy na stanowisko magazyniera trzeba się liczyć z pewnymi konsekwencjami własnego wyboru. W twoim przypadku jest to dźwiganie. Wątpię aby kobieta była wykorzystywana do tych celów chociażby ze względu na normy pracy. I nie jestem żadnym ekspertem czy "specjalistą" szeregowy pracownik .

Mole
@Pracowniczek

Kolego jakość twojej wypowiedzi świadczy że raczej nie mamy do czynienia z inteligencją tylko typowym roszczeniowym podejściem.

@Pracownik X-Kom

i do tego Januszu się nadajesz!

BojemX
@Pracownik x-Kom

Fajnie że wątpisz itd i że normy pracy. Jednak wiem co widziałem i widzę. Skoro piszesz z pracy to na pewno nie jesteś na stanowisku pakowania. Tylko przy komputerze na przyjeciach/wysepce kierosow. Forum jest od tego żeby czytać. Każdy ma prawo poznać minusy potencjalnego miejsca pracy. Gdybym wiedział to co wiem teraz nigdy bym tu nie przyszedł. A z góry mówię - niedługo wybywam. Jak mawiał prezes stacji Fox nie potrzeba nam tu ludzi bez pozytywnego nastawienia haha. Chodziło mu o to że każdy ma mu przykład kiwać (usunięte przez administratora)To będzie się miał dobrze. Zupełnie jak tu. Stracony okres mojego życia. (usunięte przez administratora)

Sarkazm
@Pracownik X-Kom

Chłopie Julia jest z gowork jeśli się nie zorientowałes. Dział xkom ktory reaguje na wpisy na forach nie reprezentuje najwyższego poziomu.

@Julia

W X-komie nie można za bardzo liczyć na żadne warunki. Rekrutacje tam się ciągną miesiącami (i są cały czas). Poza tym firma mogłaby podawać choć widełki płacowe przy ogłoszeniach bo przechodzisz dwa etapy i potem dowiadujesz się, że nie są w stanie płacić Ci 2500 netto. Wielkie biura, gabinety to tylko pozory. Tam ludzie pracują za miskę ryżu. Zatrudniają ludzi młodych bo kto inny może sobie pozwolić na pracę za 2000 zł? Szkoda czasu

Agresya

Nurtuje mnie jedno zagadnienie a mianowicie jak rozdysponowane sa środki z Zakladowego Funduszu Socjalnego mianoicie czy sa jakies paczki dla dzieci ,bony świateczne

@Agresya

Jest impreza gdzie można się najeść i napić. Wszystkim pasuje.

Tak3Nie2
Agresya
@Magazyn

Wszystkim pasuje watpie ,a po drugie ile dni taka impreza musi trwac przy takiej ilosci pracownikow gdzie kwoty na FŚP sa od kazdego pracownika co miesiac gromadzone .

Nazwa działu: Finanse
@Agresya

Nie ma tworzonego funduszu

Tak1Nie2
Użytkownicy czekają na odpowiedź 77 dni.

Z tego co wyczytałem to magazynu nie polecacie. A co powiecie na temat "Specjalista ds. weryfikacji produktów Outlet"? https://praca.x-kom.pl/specjalista-ds-weryfikacji-produktow-outlet-252

nope

Pracowałem w tej firmie krótko jako zarządzający jedną z części back-office. W normalniej firmie/grupie jedną z najważniejszych w grupie. W x-kom, choć trudno w to uwierzyć, jedną z mniej ważnych. Grupa ma: - znakomite podejście do obsługi klienta- pracując tutaj możecie po prostu nauczyć się jak wygląda wzorzec - brak wiedzy zupełny w pewnych obszarach zarządzania (nie napiszę w jakich- bo będzie oczywiste kim jestem i czym zarządzałem) - rozdwojenie jaźni między sklepikiem osiedlowym i korporacją - niezłego prezesa do którego z powodów wynikających z punktu bezpośrednio powyżej i związanym z tym obiegiem informacji (który jest integralną częścią zarządzania) docierają informacje w zbyt ograniczonym zakresie aby (bo to jest naprawdę rozsądny człowiek) podejmował w pełni rozsądne decyzje- słowem powielany problem transformacji z małej firmy do korporacji bardzo widoczny Nie polecam back-office polecam front office na zdobycie bardzo dobrych doświadczeń jako starter. Aby być fair- zupełnie nie mogę polecić pewnej częsci back-ofice traktowanej mocno po macoszemu- pozdrowionka dla 1 piętra z czwy.

@nope

Prezesowi podrzuca się info odpowiednio przygotowane i mało hałaśliwe, o wielu problemach jest nie informowany, a wręcz pewne informacje są zatajane...

Tak7Nie
Nazwa działu: Finanse
@Pracownik

Prezes dostaje tylko info w ograniczonym zakresie, w zmienionej prawdzie i odpowiednio spreparowane "dowody". To tyczy się każdego działu, niektórych bardziej.

Mikołaj
@nope

Możesz napisać jakie wynagrodzenie wchodziło w grę na Twoim stanowisku? Dodaj więcej informacji o dodatkach, także tych pozapłacowych.

TakNie2
Katarzyna
@nope

Brawo, w miarę przejrzysty sposób opisałeś plusy i minusy swojej pracy w X-Kom. Jedno pytanie pozostaje otwarte - jak wyglądały Twoje zarobki jako zarządzającego? Czekam na odpowiedź i z góry dziękuję.

TakNie

Czy w X-Kom Sp. z o.o. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Bardzo skuteczna...

Tak4Nie1
Wyzyskiwany
@Pracownik

Żądnej reakcji nie ma . Tak jak zażyczy sobie zarząd , tak jest . Przeczytaj innych komentarze.

Edek
@Pytanie

Tak (usunięte przez administratora) za bilety do kina

Xxx
@Edek

Haha o tak..

@Pytanie

Oficjalnie nikt nic nie zgłasza, bo nie ma żadnych problemów przecież ...

Adam Nowak
Nazwa działu: Handlowy

Pracowałem jakiś czas w jednym z oddziałów, zdecydowanie odradzam. Podstawowe wynagrodzenie na poziomie płacy minimalnej, całą resztę trzeba wypracować. Wieczne problemy z systemem kolejkowym, alarmami, klimatyzacją i oprogramowaniem, a meble rozpadają się w rękach. Nie ma możliwości skupienia się na doradztwie. Odgórne przyzwolenie na mobbing, szyderstwo i wprowadzanie fałszywej atmosfery. Na osobę przypada po 100 klientów dziennie, większość to wydawanie zamówień z których nic nie masz. Naciągane nadgodziny przez niektórych pracowników za zgodą kierownika. Brak rozwoju, jesteś od wszystkiego i zarazem nikim. Zarząd powinien zainteresować się dlaczego w niektórych salonach jest taka rotacja i czy problem nie leży w kierowniku lub zastępcy.

Tak21Nie
pytanie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 99 dni.

Pytanie: czy w dziale marketingu dobrze się pracuje? Czy współpracownicy są ok, czy nie?

Tak3Nie3
Byly pracownik
Nazwa działu: Marketing

Magazyn to typowy poligon dla ludzi bez wykształcenia, doświadczenia zawodowego i chęci na lepsze jutro. Pracując w takiej firmie jesteś wyłącznie popychadłem do realizowania celów góry. Dziwie się wam pracującym że godzicie się na takie warunki pracy zwłaszcza że praca nie ma żadnych perspektyw na przyszłość. Kierownicy zmiany są to zwykli ludzie bez doświadczenia na podobnych stanowiskach, tak samo jak większość liderów. Wypromowali się z tak zwanego "strzelania ucha". Dno, Dno i jeszcze raz dno. Koleżeństwo i kumoterstwo na każdym kroku.

Wyzyskiwany
Nazwa działu: Produkcja

Witam Państwa pracuję od 2 lat w Centrum Dystrybucyjnym na Ul.Boiemskiego w Częstochowie w tej otóż firmie . Chciałbym podzielić się minusami pracy w tej firmie , plusów z mojej strony nie ma . 1.Oddziały wysyłka do sklepów stacjonarnych - Towar jest pakowany nie starannie , tylko żeby był spakowany , duże braki w w sferze wypełniaczy i kartonów do pakowania . Logistyka w tej firmie chyba śpi albo jej nie ma . Braki duże w ludziach jedna osoba musi pracować za dwie osoby , a towaru jest coraz więcej a przede wszystkim sam ciężar paczek przekracza dopuszczalną wagę 30 kg . Możecie sobie wyobrazić jaki jest stan mojego kręgosłupa . Liderzy i kierownicy zmian są chamscy i nie mają szacunku dla zwykłego pracownika tylko żebyś ( (usunięte przez administratora) ) i będzie spoko , jeśli jesteś kolega/koleżanka lidera to masz pewność że się nie narobisz ( kawka , papierosek , popycha(usunięte przez administratora) ). Główny kierownik nic nie robi , minoł rok a jest coraz gorzej. Pracuję tam tylko dlatego że mam sporo rat .

Xhoe
Nazwa działu: Handlowy

Czytając opinie z tego roku aż trudno się nie zgodzić z tymi negatywnymi (a myślałem że to tylko mnie spotkało) jako były wieloletni pracownik potwierdzam problem z wypłatą premii za wypracowanie roku (musiałem sądem straszyć - spełniłem warunki), co do wynagrodzenia to w salonach jest różnie, zależy jak bardzo potrafisz wyzbyć się kręgosłupa moralnego bo przecież premia uzależniona od sprzedaży marnego ubezpieczenia to nie jest zdrowe. Przed moim odejściem było dużo zawirowań odnośnie systemu premii i płac (nie oszukujcie się, lepiej zrobili tylko w Częstochowie) główne zasady to crossell i ubezpieczonka. Na stanowisku handlowca jeśli nie przeszkadza ci 12h pracy, ciągłe świecenie oczami za firme (bo przecież to że nie uznali gwarancji to twoja wina) i ten brak kręgosłupa moralnego, możesz całkiem dobrze zarobić bo podstawa to 1800netto plus premia, za moich czasów najlepsi w okresie świątecznym 7k wyciągali ale to tylko pojedyncze przypadki i niech ktoś nie myśli że na starcie to osiągnie ( prym wiodą stare wygi). Co do magazynu to tutaj nie ma szaleństwa, max 2000 netto (chyba że dobrze pucujecie berło). Po warunkach finansowych może odpowiem trochę o procesie rekrutacji bo za mojej kadencji mogli by z tego niezłą komedie zrobić, kandydaci którzy wysłali swoje CV zazwyczaj musieli dłuuugo czekać na odzew(byłem świadkiem kontaktu po 2 miesiącach od wysłania) czemu to się dzieje ? Otóż aby proces wystartował ktoś na „górze” wymyślił że będzie czekał aż uzbiera się jakaś bliżej mi nieznana liczba zgłoszeń, po uzyskaniu tej liczby następował proces „przesiewu” który trwał różnie (w zależności od czasu „góry” i kierowników w salonach) nie wiem jak jest teraz ale myślę że pewne nawyki zostają do starości. Dodatkowo nie oszukujmy się, osoba w sprzedaży nie sprzedaje cały czas nowego sprzętu, sprzęty krążą po salonach w zależności od zapotrzebowania i tak jak w jednym salonie pracownicy dbają o sprzęt tak w drugim jest im totalnie obojętny, dodatkowo klientów jest tylu że ciężko wiecznie mieć tylko nowy sprzęt, dlatego sprzęt „wymacany” trafia znowu na półkę jako nowy. Do przyszłych pracowników, zastanówcie się poważnie nad pracą bo owszem, można zarobić ale jakim kosztem. Jeśli chodzi o szkolenia to jest to tylko benefit dla najlepszych (1 lub 2 osoby), są jeszcze od czasu do czasu pokazy produktowe przedstawicieli różnych firm ale jest to bardzo sporadyczne. Benefitów jeszcze do niedawna nie było, teraz jest Enelmed o OK system (płatne)

Tak11Nie
D
Nazwa działu: Handlowy

skopiuję swój komentarz z sekcji rozmów o pracę, bo może mało ludzi tam zagląda...: Zadzwonili po 2 dniach. Wszystko pięknie ładnie, rozmowa za tydzień w KAWIARNI. Mówię ok, zobaczę... przychodzę, patrzę, no nie widzę Pana. Podchodzi do mnie po paru minutach Pani i pyta czy to ja, ja że tak. Zaprasza mnie do stolika, gdzie siedział już jakiś Pan. Zapytali mnie czy ich przełożony wspominał, że będzie dwóch panów, bo jednak jest pani i pan. Odpowiedziałem że eee nie, nic mi nie wiadomo, nawet że miałem się spotkać z kimś innym. Pan był ok, Pani trochę mniej - on w 95% pytał i był ogarnięty, ona niezbyt. Oboje byli dość luźno ubrani (w sumie to chyba byłem lepiej ubrany niż oni (nie chodzi o marki czy coś)). Popijali sobie jakieś lemoniadki czy coś bez skrępowania, sami. W ogłoszeniu widniało, że mają 5 wakatów w jednym mieście, na rozmowie dowiedziałem się, że szukają kogoś do owego miasta, ale również do pobliskiego i pytali gdzie bym chciał. Praca po 12h, stawki i większych szczegółów nie podali, bo to na drugim etapie rozmowy (czyli jak pisze większość - dzwonią, mówią ile $ i jak tak to ok, a jak nie to nara), co samo w sobie jest dziwne, bo idę na rozmowę i praktycznie nic się nie dowiaduję, nie wiem na co się szykować i za ile. Powiedzieli że jak mam jakieś pytania to żebym pytał, ale po chwili że jakieś szczegóły to jednak później... Do mnie napisali maila, że zdecydowali się na współpracę z innym kandydatem, choć odpowiedziałem rozbudowanie na wszystkie pytania jakie mi zadali (poza premierą nowego urządzenia w dniu rzeczonej rozmowy).

Julia
@D

Dziękuję za Twój dokładny opis przebiegu procesu rekrutacyjnego w firmie X-Kom Sp. z o.o. Wiesz może na czym miałby polegać drugi etap rekrutacji, jeżeli zostałbyś do niego zakwalifikowany?

TakNie6
Michał

Pracowałem w tej pseudo korporacji 3 lata w dziale zajmującym się opisywaniem produktów - Dział Oferta. Chciałbym po roku czasu w końcu zabrać głos, kiedy opinia nie będzie poprzedzona emocjami a przemyślanom konstruktywną krytyką. Nie polecam tej pracy nikomu. Po pierwsze - pseudo korporacja - na każdym kroku słyszy się "wymyśl coś". Na każdym kroku spotkać się można ze zwyczajną fuszerką i robieniem czegoś na opak, byle by działało. Ciekawostką jest, że nawet przyjęło się powiedzonko, że cała firma funkcjonuje dzięki opaskom kablowym - trytytką. Po drugie - nie szanowanie pracowników i wszech obecne znajomości. Najlepiej ma ten co dobrze i prywatnie żyję z pracą - lub kierownictwem - ale po za pracą... Zarobki to poniżenie dla człowieka. Firma z takim zapleczem finansowym, tyloma sklepami w całym kraju tak traktuję pracowników... Wstyd. W komentarzach wcześniej występowały słowa obiecywania i odwlekania - tak, zgodzę się z tym. Obiecywane jest wszystko to, co najpiękniejsze. Podwyżek brak, odwlekanie tematu na poziomie dziennym. Możliwości awansu owszem, ale nie osiągalne dla zwykłego szarego człowieka. Premia - to jest temat numer 1 - jak najbardziej - do wypracowania. Ale liderzy i kierownictwo zrobią wszystko żeby tej premii nie otrzymać. Zawsze znajdą jakąś lukę, która Cię tej premii pozbawi. Zarabianie 1900zł w takiej firmie, z taką renomą wśród klientów to sprawianie samemu sobie cierpienia. Zgłaszanie problematycznych spraw spotykało się z ścianą i ignorancją. Kierownik niekompetentny i nieodpowiedni na swoim stanowisku. Poniżanie się wśród pracowników i liderów wszechobecne - paro osobowe grupy ofensywne niszczące psychicznie słabsze lub nowe osoby. A by zakończyć opiszę jedną prostą sytuację - skomentować proszę sobie samemu. - Proszę sobie wyobrazić, że prezes firmy zakłada w paru taktycznych miejscach drewniane skrzynki do których można wrzucać listy ze swoimi pomysłami, opiniami, problemami i sugestiami. Dodatkowo informuję o tym pisemnie poprzez e-mail każdego pracownika, że można śmiało się do niego zwrócić o pomoc, zgłaszając problem. Czym kończy się zgłoszenie dwóch poważnych problemów ? - pierwszego: związanego ze złym traktowaniem pracownika przez jego przełożonego; - drugiego: związanego ze złym potraktowaniem przez kierownika działu HR (czyli jednego z najważniejszych działów w firmie) Absolutnie niczym. Cisza w eterze. Nie pozdrawiam i nie polecam Michał

Tak36Nie3
@Michał

Niestety wszystko co napisałeś i co piszą inni to prawda. Smutne to bardzo.

Tak19Nie
Heheherbata
@Była

Zgadzam się z całą opinią ;) Takiego kolesiostwa nie było chyba nawet w instytucjach państwowych za komuny. Parafrazując znanego mema: "Andrzej, to je*nie" :)

Tak18Nie
klaudiusz
@Michał

brzmi to po prostu dramatycznie. trudno uwierzyć, że takie rzeczy dzieją się w dużej firmie. to straszna patologia. pamiętajcie, że wszystko możecie nagrywać. wtedy będziecie mieć dowody. jestem ciekaw ile spraw sądowych wytoczyli im pracownicy za (usunięte przez administratora)

Tak7Nie
alejaja
@Michał

ta firma zatrudnia jednego z najgorszych marketingowców w Polsce, który pracuje na fałszywych kontach, hehe, inaczej nie potrafi :)))

Tak6Nie
Iwona
@alejaja

To dosyć daleko idące wnioski. Mam nadzieję, że faktycznie masz podstawy ku temu, by tak właśnie sądzić. Walałabym jednak, żebyśmy się skupili się teraz na aktualnych warunkach pracy, na jakie można liczyć, zatrudniając się w X-Kom. Jak przedstawia się tam system wynagrodzenia oraz premiowania pracowników? Będziesz tak uprzejmy i przybliżysz nam ten temat?

Tak1Nie9
Magazynier
@klaudiusz

nie da rady nie można wnosić telefonów.. ;/ ;)

@Magazynier

Pracownicy zatrudnieni na magazynie w firmie X-Kom mają zakaz wnoszenia telefonów? Jest to rzadko spotykane zarządzenie ze strony pracodawcy, dlatego mam nadzieję, że wyjaśnisz powody takiej decyzji. Chodzi o to, aby pracownicy byli bardziej skupieni na swoich obowiązkach?

@Robert

Nawet zegarków nie można wnosić ponieważ są w ofercie sprzedaży stąd tak a nie inaczej nie można wnosić

Deus
@Michał

Od kiedy to jest Kierownik działu HR ? Od kiedy istnieje dział HR była na tym stanowisku Kierowniczka.. Telefony i wszystkie podobne sprzęty można wnieść na teren magazynu tylko po wpisaniu jego numeru seryjnego na listę sprzętów uprawnionych.

@Pracownik

A co w przypadku, gdy pracownik w trakcie przerwy chciałby skorzystać ze swojego telefonu komórkowego? Jest taka możliwość, czy może przez cały dzień pracownik nie ma dostępu do swojej komórki? Jestem ciekaw, jak pracodawca reguluje tę kwestię.

Bajla
@Stefan

W czasie swojej przerwy mozesz korzystac ze swojego telefonu ile chcesz, bo na przerwę wychodzisz z magazynu przez bramke :p a jezeli bedziesz musiał skorzystać z telefonu później to Wtedy wychodząc z magazynu masz naliczane minuty poza pracą i musisz je odrobić.

@Bajla

Dziękuję za odpowiedź. Skoro istnieje obowiązek odpracowywania minut, które jesteśmy poza pracą, to zastanawia mnie, czy istnieje możliwość kolejnego dnia przyjechać do pracy wcześniej, aby stracone minuty nadrobić? Mam nadzieję, że tak, jednak oczywiście wolę się upewnić.

Bety
@Robert

czytając te wpisy mam wrażenie, że ludzie idą do pracy w x-komie tylko żeby zarobić, ja też pracuję w o wiele większej korporacji i uwierzcie mi, wszędzie jest tak samo, jeśli człowiek chce pracować to musi się skupić na pracy a nie na wiecznym narzekaniu jak to robią młodzi ludzie, a jeśli jest tak jtragicznie ak piszecie to możecie to zgłosić, ja pracuję w firmie że na salę nic poza długopisem nie wolno wnosić i da się przeżyć, nie mam natomiast takich profitów i socjalnego co mają pracownicy w x-komie, tyle w temacie pracy

Tak1Nie10
Były_pracownik
Nazwa działu: Handlowy

Jedyny plus to, że przychodzi się do pracy dla ludzi i to wszystko. Pracując w x-kom poniżej szczebla menagerskiego nic się nie osiągnie bo pracownicy żyją w świecie iluzji i urojeń. Mydlenie oczu na każdym kroku a jak się wyjdzie z innowacyjnym projektem to wrzucanym jest się do śmietnika. Przykro jest patrzeć kiedy firma nie zauważa wykształconych na uczelniach wyższych doradców którzy pracują za ochłapy bo "w sumie jest im dobrze" rozumiem, że jak pracownik chce płodność kwalifikacje to powinien o tym informować pracodawcę ale jak firma z takiej osoby robi niewolnika to ciężko aby chęć rozwoju pracownika wyszła od niego samego. x-kom mimo swoich działań PR na zewnątrz i uchodząc za lidera sprzedaży IT od wewnątrz gnije i tylko czekać, kiedy nie będzie miał kim robić. Klienci z roku na rok stają się świadomi ale i pracownicy zaczynają świadomie oceniać swoją wartość i tylko kwestia czasu dzieli x-kom od tego, że najbardziej dochodowe piony się rozsypią. Nawet nie pisze propozycji rozwiązań jakie zoptymalizowały i poprawiły by jakość pracy doradców ale po co jak i tak zostałoby to wrzucone do kosza. Pocieszające jest to, że po za x-kom są firmy które doceniają pracowników nie tylko finansowo czy pod kątem benefitow ale moralnie przywracając człowiekowi wiarę w siebie i potrafi udowodnić, że pracownik w firmie jest kimś wartościowym bez znaczenia jakie ma stanowisko.

Tak12Nie
luuukas

Wylało się mnóstwo nowych ofert pracy. Rekrutacja aż wrze! Cóz to się stało, ze się tak wiele ofert pracy wylało? Czy pracuje się dobrze? Czy pensja atrakcyjna jest?

Kasia

Dzień dobry, chciałabym zapytać czy ktoś z Państwa orientuje się co do zarobków na stanowisku specjalisty ds. kadr i płac oraz czy firma proponuje jakieś dodatkowe benefity jak np nagroda roczna?? Pozdrawiam,

Zorro
@Kasia

Hehehehehehehe dobre. Rozbawiłaś mnie. X-Kom?????? Oferują kapcie i chill room. I kawę z automatu. Brać nie przebierać.

@Zorro

Wiesz może, czy osoby uczęszczające na studia w kierunku informatycznym mogą liczyć na odbycie stażu bądź praktyk w firmie X-Kom? Poza taką możliwością interesuje mnie to, czy ewentualne praktyki są bogate w wiedzę i umiejętności, które mogą przydać się w dalszej karierze zawodowej? Mam nadzieję, że wiesz coś na ten temat.

Michał
@Stefan

Jeśli chciałbyś odbyć praktyki lub staż w obszarze IT to idź do ZF - tam w IT jest duże zapotrzebowanie i po stażu masz możliwość dostać normalną umowę. Mój kolega odbył praktykę, staż, teraz ma normalną umowę i po 2 latach od praktyk zarabia 3 800 zł netto - w X-komie to 1700 zł maks dostaniesz jak przebrniesz staż.

Tak4Nie1
@Michał

Rzeczywiście rozbieżność zarobków jest dosyć znacząca. Może przynajmniej w firmie X-Kom osoba otrzymująca zatrudnienie po odbyciu praktyk może liczyć na szybki awans i podwyżkę? Jesteś w stanie przedstawić, jak to wygląda? Chciałbym, aby właśnie tak było.

Bonifacy
@Stefan

Jakie te sztuczne komentarze motywujace do dyskusji są denerwujące... (usunięte przez administratora)

Racovia
Nazwa działu: Centrum Logistyczne

Nie narzekajcie ludzie. Dzięki temu że dobrze pracujecie nasz zespół ma się Super. Teraz zrozumiałe ze muszą zawodnicy mieć podwyżki więc wy raczej nie możecie na nie liczyć. Ale pracujcie efektywniej ok?

Zainteresowany

Witam, Czy ktoś coś może napisać na temat powiązanej z X-Kom'em firmy Prochem?! Szukają do proca na stanowisko Handlowiec. Dzięki i pozdrawiam.

PodobnoPoinformowany
@Zainteresowany

Jeśli chodzi ci o zatrudnienie w firmie Prochem to raczej nie powinno pytać się o to w zakładce innej firmy. Tutaj masz właściwy link: https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,791144 Skoro już jednak pofatygowałem się, by odpisać, to odpowiem na nurtujące cię pytanie. Firmy X-KOM oraz Prochem z tego co wiem łączy na chwilę obecną osoba właściciela. Prochemem wcześniej zarządzał ojciec, teraz to własność młodego Świerczewskiego. Poza tym raczej trudno by sieć sklepów z elektroniką była jakoś bliżej powiązania z zakładem produkującym farby. Radziłbym już pisać w odpowiednim miejscu w celu uzyskania dokładniejszych informacji.

Zostaw opinię o X-Kom Sp. z o.o. - Częstochowa

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie