Opinie o Asbis PL Sp. z o.o. w Warszawa

ASBIS PL jest dystrybutorem sprzętu komputerowego.


Branże: Sprzedaż sprzętu i akcesoriów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Asbis PL Sp. z o.o. w Warszawa

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie
OD Nowy wpis
Inne

Piszę w sprawie oferty pracy ze strony internetowej. Ma ktoś z Państwa doswiadczenie pracy na pozycji Grading Specialist? Chciałem spytać, czy to jest praca z obcokrajowcami w obcym języku głównie, skoro wymagają ukrainskiego albo rosyjskiego na poziomie C1 czy raczej okazjonalnie się go używa? Wolałbym jednak po polsku pracować.

Rekruter Nowy wpis
Kandydat

Jakiś czas temu zaaplikowałem na pozycję rekrutera i chciałem pokrótce ten proces opisać bo jest to klasyka tego czego robić się nie powinno. Aplikację złożyłem na Linkedin, tutaj normalnie i bez niespodzianek formularz plus CV. Następnie kontaktuje się rekruterka, dość łamanym angielskim próbująca ustalić kiedy możemy porozmawiać na czacie. Tutaj zastrzeżeń większych nie mam - rozumiem. Cyrk zaczyna się moment później, Teams, kamerki, rekruterka spóźniona 2 minuty, mówię ok, ale ona prosi o kolejne 5 min czasu bo coś tam ma do ogarnięcia. Mówię ok - wyrozumiały jestem niech będzie. Po 10 min włącza kamerkę i mówi że jest gotowa do rozmowy. Prowadzimy krótką rozmowę, Pani sympatyczna, coś tam rzeczowo dodać może więc 7/10 jest. Myślę sobie dalej będzie lepiej, jest tendencja na wzrost! Po rozmowie dostałem link do testu DISC, fajnie, mam dostęp do własnego wyniku, test darmo, zawsze jakaś wartość dodana + prośba o rozpisanie pozytywnie zamkniętych rekrutacji z ostatnich 2 lat. Cosik napisałem, test odesłałem, dostałem zaproszenie na 2 gi etap - także na Teams z 2 osobami z HRu. Osoby postawione stosunkowo wysoko, jakiś management, korpo centrala, no i 50 minut przed rozmową dostaję na Linkedin informację że rozmowę musimy przełożyć na po weekendzie. Kolejna czerwona lampka. Na rozmowę zaczekałem, już zdecydowany bardzo na feedback nie na współpracę (szanujmy się proszę was drodzy kandydaci i pracownicy). Rozmowa trwała z 10 min z zaplanowanych 60, mówię sobie, w gust nie wpadłem jest ok. Zdarza się, trudno. Na feedback czekam od tygodnia, oczywiście pytam w eter. W dużym skrócie, sądząc po procesie rekrutacyjnym, niestety praktyki lat 90tych i agencji pracy są zakorzenione dość mocno. Praktykuje się patologiczne podejście do rynku pracy. Mocno odradzam na ten moment na podstawie powyższej interakcji.

EP Nowy wpis
Inne
@Rekruter

Jak czasowo wyglądał cały proces rekrutacji? Długo czekałeś na ten drugi etap? I w ogóle skoro rekruterka się kontaktowała po angielsku, to czy cała rekrutacja też była w tym języku?

Rekruter Nowy wpis
Kandydat
@EP

Całość procesu zamknęła się w tygodniu, drugi etap umawialiśmy do 48h po odesłaniu testu i zadania. Rekrutacja była w całości po angielsku co mnie jednak nie dziwiło ze względu na ogłoszenie w tym języku i charakter proponowanych zadań.

Magda
Inne

Czy ktoś jeszcze wchodzi na forum tej firmy ?

Szukam przyszłości.
 Pytanie

Co sądzicie o tej firmie, warto tam pracować ?Czy jest tam miejsce dla młodych ambitnych ludzi którzy chcą się rozwijać? Firma wdraża na rynek coraz to nowsze technologie jest to prawda? Czy bujda mającą przyciągnąć klientów i pracowników ? Fajnie jest nie stać w jednym miejscu, rozwijać się zdobywać doświadczenie ? Może jakiś pracownik się wypowie ?

 Rozmowa kwalifikacyjna
Brałeś udział w rekrutacji do Asbis PL Sp. z o.o.. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Warszawa
GoWork.pl
(537 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Administrator Systemów Linux
Warszawa
PN standard Sp. z o.o.
(19 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Wdrożeniowiec systemu ERP
Kraków
INITIUS Projekty Sp. z o.o.
(20 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Badanie i audyt banku
Słubice
QualitySite
(308 opinii)
Wyślij CV
Aplikuj na wiele ofert
kfpg

Serwisanta @xyz szukali ponad rok temu, teraz już nie , no ale dawali umowę o pracę, więc no normalne warunki

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
anonim

(usunięte przez administratora)

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
xyz

jak już nawet Grzesiek odszedł i szukają serwisanta to trzeba uciekać nie zapomnę widoku dwumetrowej sterty reklamacji u szefa jednoosobowego serwisu która rosła i rosła przez cały czas jak tam pracowałem a tak serio - zmienił się zarząd w pl - może coś jeszcze z tej firmy będzie

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
robo

opinie przesadzone, byl kumaty kolo przez chwile taki co chciał to zmieniac ale sie wymiksował albo jego wymiksowali

mzzzzz

Fatalny pracodawca, niestabilny, źle zarządzany, każdy robi co chce, nie ma czegoś takiego jak team czy współpraca, jeżeli Twoja praca jest uzależniona od pracy innych osób zapomnij że coś od nich wyegzekwujesz, zrzucą to na Ciebie. Poza tym zarząd nie dotrzymuje obietnic i deklaracji. To nie jest korporacja, raczej zdecydowanie "Firma Krzak", zero standardów i kultury organizacyjnej. Zdecydowanie odradzam.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
marianek

Prowadzona właśnie jest rekrutacja na stanowisko Specjalisty ds. Sprzedaży w warszawie. Czy posiada ktoś doświadczenie właśnie tam i na takim stanowisku? Poproszę o wiadomości na temat przeprowadzonej rozmowy kwalifikacyjnej i zarobków jakie oferuje ta firma. Czy każdy podpisuję się pod powyższymi wypowiedziami ?

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
marianka
@marianek

marianek, daj sobie spokój fascynujące jest dla mnie, że zatrudniając 4 handlowców firma w kółko rekrutuje - nikt z branży dystrybucji IT nie poleci Ci tego miejsca. Zajrzyj na stronę Asbis - zobacz dział handlowy i poszukaj nazwisk na goldenline i linkedin - zobaczysz profil zawodowy specjalisty ds sprzedaży. Stara ekipa, która jakoś tym kręciła wykryszyła sie przez ostatnie kilka lat na dobre, a ci co zostali to klasyczni akwizytorzy, wiec szkoda twojej pracy opinie powyżej - niestety te negatywne są prawdziwe...

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Paweł

I jeszcze zatrudniają pracowników na czarno. Na przykład umowa Ci się kończy, to później przez pół roku albo i dłużej możesz nie widzieć nowej.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Mariusz

Ciągły stres, nierealne plany sprzedażowe, niewywiązywanie się z ustaleń w kwestii podwyżki, czy premii. W firmie panują "układy układziki" gorsze niż w czasie najlepszych lat PZPN. Awans uzyskujesz poprzez kolesiostwo, bycie lizodupem, czy z kim wódkę piłeś. Lepszym handlowcom zabiera się firmy, aby dać swoim funflom.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Macin

ODRADZAM ! Stres, ciągłe rotacje pracowników, bez żadnej umowy albo umowa zlecenie jak się doprosisz. Awans możesz dostać ale tylko poprzez dorzucenie nowych obowiązków czyli więcej pracujesz jeszcze więcej pracujesz jeszcze więcej stresu a zarobki są takie same. Plany sprzedażowe nie możliwe do wykonania, do tego nieprzyjemna atmosfera ale są też plusy bo uodparniasz się na krytykę i żaden ochrzan nie robi na Tobie wrażenia. Polecam też dla samego doświadczenia "wypalenia zawodowego" które przejawia się po kilku miesiącach pracy. Pozdrawiam, Macin

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Krzysiek

Na stronie pracuj.pl jest ogłoszenie na Export Sale Manager'a w firmie Asbis. Czy ktoś znał lub zna kogoś kto pracował na podobnym stanowisku i może coś niecoś o tym opowiedzieć? Aplikować czy nie?

1

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
nickname

Witam, Proszę o kontakt osobę, która pracowała w firmie Asbis PL Sp z o.o. i złożyła wypowiedzenie. Nie podaje swoich namiarów dlatego jeżeli taka osobą się pojawi proszę o komentarz wyrażający zainteresowanie sprawą.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
szczera opinia

Stres, ciągłe rotacje pracowników, kiedyś można było liczyć na stałe zatrudnieni dziś o stałej umowie można tylko pomarzyć. Brak szacunku dla pracowników. Jedynym plusem jest atmosfera pomiędzy pracownikami samymi w sobie, ale to nie jest w stanie zrekompensować stresu i zastraszania. Firma kiedyś była porządna, od ponad roku niestety warunki pracy są tragiczne. Pozdrawiam, nie polecam nikomu kto chciałby związać się z firmą na dłużej i szuka stałego zatrudnienia.

były pracownik

A kto to pisał ?

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
NN

Wszyscy wiedzą kto to napisał :)

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Gall

nie licz na wiele

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
nn

a na jakie zarobki można liczyć w księgowości?

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Mycha

Praca jak to w handlu - trzeba się sporo napracować, bo firma nie dysponuje zbyt dużym portfolio produktów atrakcyjnych dla klientów . Inna sprawa to atmosfera - w ostatnim czasie zmieniła się w stan ciągłego zagrożenia, co zaowocowało liczną "dezercją" ze strony długo pracujących. W ostatnim półroczu zwolniła się ok. 1/3 pracujących tam ludzi. Płaca niższa niż u konkurencji, wypłacana w ostatnim czasie z opóźnieniami w stosunku do widniejących warunków w umowie o pracę. Droga do awansu bardziej niż przez mękę - częściej awans polega na dołożeniu nowych obowiązków w ramach istniejącego stanowiska i tej samej pensji. Firma dość prężnie poszukująca pracowników, korzystająca z wielu agencji HR, które anonimowo werbują pracowników - opinia krążąca w branży raczej nie zachęca potencjalnych przyszłych pracowników do aplikowania do niej bezpośrednio. Jest też kilka plusów - można się dość szybko nauczyć, jak nie powinna wyglądać praca w handlu i nauczyć odporności na obrażanie Twojej osoby przez pracodawcę. Po kilku miesiącach pracy tam żaden "ochrzan" ze strony przyszłego pracodawcy nie robi na Tobie wrażenia.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna

Zostaw merytoryczną opinię o Asbis PL Sp. z o.o. - Warszawa

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

  • Jak się pracuje w Asbis PL Sp. z o.o.?

    Zobacz opinie na temat firmy Asbis PL Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Asbis PL Sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 26 ocen.
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 3 725 514
  2. pracuj.pl 3 349 188
  3. LinkedIn 2 988 252
  4. olx.pl 2 874 042
Asbis PL Sp. z o.o.
Przejdź do nowych opinii