Opinie o Vobis S.A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Vobis S.A.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Vobis S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzedaż sprzętu i akcesoriów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Vobis S.A. w Warszawa

ueue Nowy wpis

(usunięte przez administratora) Od kiedy prawa do "vobis.pl" przejęła I Terra ze Szczecina to wygląda bardziej na jakiś przekręt niż na poważny sklep internetowy. Omijajcie szerokim łukiem, nawet jakbyście mieli zaoszczedzić parę złotych, to nie warto. Przysyłają byle co i byle jak. Potem zwrot lub wymiana na pełnowartościowy towar jest praktycznie niemożliwa... (usunięte przez administratora)

Kupujący Nowy wpis
@ueue

Potwierdzam i odradzam zakupy. Spółka zarejestrowana w na człowieka z Nigerii. Zamówienie opłacone, ale zrealizowane w 2/3. Na reklamacje reszty 2 obietnice i mają w dalekim poszanowaniu.

Grzegorz Nowy wpis

Czy w Vobisie potrzebują może sprzedawców lub pracowników obsługi klienta? Chętnie dowiem się na jakim poziomie kształtują się pensje. Jakieś dodatki? Premie? Jakie godziny pracy?

Karola Nowy wpis

Masakra. Nie polecam. Odkurzacz nie przyszedl w komplecie! Nie chcieli uznać zwrotu bo wtedy potraciliby karę za brak kompletnego sprzętu podczas zwrotu! Paranoja! Kontakt z obsługą masakryczny!

Ewka

Szkoda, że tak się stało

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w Vobis S.A.? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
Młody

Witam, szukam pracy na stanowisku Doradca Klienta, wiem, że kiedyś poszukiwali ludzi na to stanowisko i jestem ciekawy czy prowadzą obecnie rekrutację?

kalos

@Cty23, jutro trochę czasu minęło odkąd pytałeś, wiec pewnie już rozmowa kwalifikacyjna się odbyła. Możesz opowiedzieć jak było i czy Ci się udało dostać pracę w Vobis? pytam z czystej ciekawości oczywiście. Kupowałem kiedyś w komputerowym sklepie internetowym Vobis i jestem bardzo zadowolony z ich usług, szybko i sprawnie złatwiona sprawa, polecam!

cty23

Ja właśnie tak zrobiłem- złożyłem cv i zostałem zaproszony na rozmowę. Dobre przygotowanie do rozmowy jest tym elementem, który znacznie podnosi naszą pewność siebie,jak wykorzystać swoją szansę i zrobić dobre wrażenie na pracodawcy? o czym pamiętać, jakich pytań się spodziewać, miękkie i twarde kryteria sa w tej firmie..

Kriss

Niestety 14 czerwca nastąpił koniec stacjonarnej sieci firmy Vobis. Wszystkie sklepy zostały zamknięte :-(

Kriss

Na stronie www jest tylko 14 :-( To chyba już koniec .....

kris30

Bo zostało zaledwie 18 salonów z obsadą 4 osobową. Czyli garstka ludzi

dolar

czemu @jan, nastawiasz się od razu na to, że pracownicy Vobisa mieliby tylko narzekać. Spokojnie są jeszcze dobrzy pracodawcy na świecie

jan

Z jednej strony to dobrze, że tak mało ludzi narzeka na warunki w vobis, ale mogliby napisac chociaż krótkie ok.

excelent

Kiedyś Vobis to była marka , ludzie którzy tam pracowali byli profesjonalistami - do czasu kiedy nad nimi nie pojawili się amatorzy excelowskich cyferek oderwanych od rzeczywistości . Pamiętam to zaangażowanie ogromną wiedzę i umiejętności tych ludzi oraz setki udanych transakcji na duże pieniądze .

Dżej

Da się wyżyć od 1-go do 15-go. Dużym minusem jest to że musisz sam prowadzić działalność, odprowadzać ZUS, rozliczać się z US. Jeśli nie potrafisz się rozliczyć sam to dochodzą koszta biura podatkowego (min. 100,-/m-c). Socjal < 0 no i kwestia urlopów jest niejasna bo nikt nie jest w stanie Ci powiedzieć jak to jest rozliczane.

nos

Jak raz zaczniesz jako sprzedawca, to jest duża szansa, że tak skończysz. I nie pomoże Ci nawet marka Vobis.

amor

Atmosfera w sklepie bardzo miła. Jedyne co to mało realne plany do wykonania = mniejsze możliwości zdobycia prowizji albo wcale jej nie otrzymasz. Moja najwyższa pensja w mieście ok 50000 zł to było 4800 zł netto jak sprzedawcy, teraz jest lipa zostaje 1500 zł netto. Możliwości rozwoju wysokie.

Pracowałem w Vobis w Warszawie 3,5 roku i powiem krótko: w wielu miejscach pracowałem i żałuję że odszedłem z Vobisu. Nigdzie nie było takiej atmosfery. Jedyna wada to forma zatrudnienia, ale ma ona też swoje plusy.

Myśliciel

To smutne, ale w naszym jakże pięknym i krótkim życiu liczy się tylko FORSA :)

xyz

Hej. Pracowałem w tej firmie prawie 4 lata i była to jazda po równi pochyłej. Jeśli miałbym to powtórzyć... Nie, nie ma takiej możliwości. Pracownik z każdym miesiącem liczył się coraz mniej. I mimo kilku krotnych buntów załóg salonów - nic się nie nauczyli (raz, to nawet odeszły im w jednym czasie obsady z 2 sklepów). Niedawno zatrudnili nowych MR z jakże wspaniałej firmy "Nełonet" - a ci z kolei swoich kolesi. Niektórzy z nich nie mają pojęcia, co to jest dysk twardy :) Niestety jest to firma dla młodych chłopców mieszkających z mamusiami i tatusiami, nie dająca żadnej stabilizacji.

Luthor

obuchem w glowe - 2010-04-21 18:34:24 Witam wszystkich . W dniu dzisiejszym bylem pierwszy dzien w firmie VOBIS celem pokazania mojej osoby w roli sprzedawcy. Spotkanie mialo się zaczac o g.10:00 . Ze wzgledu na fakt iz jestem osoba nad wyraz punktualna ,stawilem się o umowionej porze na miejsce .W salonie lad czystosc i porzadek :) za lada dwoch smutnych panow , czekajacych na klientow w miedzy czasie robiacych cokolwiek ,zeby tylko robic-to akurat nieistotne. Po chwili informacja ,że kierownik spozni sie kilka minut(5 minut) - o.k. zdarza sie... mijaja minuty 10 . 20 40.70.95 minut wchodzi Pani dyrektor-kierownika w dalszym ciagu nie ma... po kolejnym kwadransie zjawia sie....laal z : zona i dwojka dzieci ...kreci się pomiedzy salonem a zapleczem jak pileczka w maszynie do losowania po czym sie dowiaduje ,ze mam odegrac scenke rodzajowa - jasne no problem w koncu po to tam przyszedlem...Nie ukrywam ,ze stojac tam ponad 1 , 5 h nikt ,ale to nikt nie zaproponował mi nawet powieszenia gdzies kurtki czy powieszenia gdziez torby z dokumentami no alee ... już nie bede wymagac w koncu pracownicy sa tak zapracowani....Powracajac do historii-kierownik w celu obiektywnej oceny mojej sprzedazy zaczyna szukac kogos obcego kto ma mnie sprawdzic ( jakas nowatorska technika ) i jeest Pan obcy-co sie okazuje kolega kierownika pyta mnie o aparat fotograficzny ...zaczynam wiec mu sprzedawac wraz z akcesoriami +pakietem ubezpieczeniowym o ktorym dowiedzialem się czekajac na Pana kierownika studjujac informacje w gablotach ze sprzetem) po moim -uwazam krotkim zaprezentowaniu oferty po 40 sekundach Pan kierownik , ktory nawet nie był przez chwile przy mojej prezentacji poinformował mnie ,ze moje metody sprzedazy są nazbyt cyt. PRL- owskie .Mam 31 lat na przełomie lat 89-90 chodziłem do podstawowki i z tego co pamietam nie mielismy takiego przedmiotu jak ekonomia . No ale coz. Chcialem zaznaczyc bo to jest wazne: W handlu pracuje ponad 10 lat :bylem min. Sprzedawca ,kierownikiem salonu ,koordynatorem sprzedazy , a Pan kierownik , ktory nie ma więcej niz 26 lat ,a raptem kilkuletnie doswiadczenie , w obecnosci Pani dyrektor zaczyna mnie uswiadamiac o moim skromnej ,niedoswiadczonej technice sprzedazy...Boze slyszysz i nie grzmisz...Pani dyrektor nawet słowem się nie odezwała no ale nic . Konkluzja jest taka : albo kierownik nie lubi miec starszych pracownikow od siebie majacych bogate doswiadczenie albo miejsca pracy zostaly dawno zabukowane wsrod osob bez doswiadczenia nie mogacych zagrozic w jakikolwiek sposob wiedza ,doswiadczeniem Panu kierownikowi.. Panie kierowniku w Sarnim Stoku z Bielska Białej jesli Pan to czyta to wie Pan kto pisze-niech Pan pamieta ,ze nie rozmawia Pan z abiturientami szkoły sredniej ,ktorzy szukaja pierwszej pracy i mozna im wmowic wszystko .Sposob Pana podejscia do rozmowy kwalifikacyjnej jest wysoce amatorski i ma sie nijak do praktyki ,nie szanuje Pan czasu innych i chyba tez swojego ,na miejscu dyrektora oddziału przyjrzalbym się bardziej Pana praktyce jako kierownika takiego sklepu i Pana podejsciu do potencjalnych przyszlych pracownikow. W moim odczuciu w przypadku Pana postawy ,zajechalo z gory na doł amatorszczyzna bo watpie ,zeby tak wygladala polityka rekrutacji w tak znanej firmie ... Brak slow..... p.s. niech moja dzisiejsza wizyta bedzie przestroga dla wszystkich , którzy beda się starali o prace w Salonie VOBIS w Bielsku Białej w C.h. Sarni Stok Witam. Szanowny Pan ma rację :) Byłem na takim spotkaniu i oczywiście jak Pan nie lubię się spóźniać. I okazało się, że musiałem czekać jeszcze 60 min na szefa. Sam początek był dla mnie zerową kompetencjią. Oczywiście najpierw wykonałem test przez e-mail, który był banalny. Na spotkaniu zadawano mi pytana typu: jakie były moje obowiązki w poprzedniej firmie. Jakie znam dystrybucje jak radze sobie ze stresem. Jak wyglądał mój raport na koniec dnia, czy był do tego wykres. Widać pracownicy w "vobisie" liczą klientów u nas był odpowiedni licznik :) na tej podstawie mogą sobie zrobić wykres. Zadano mi jeszcze kilka pytań i w pewnym momencie miałem już dość czułem się obdarty z godności. Jak by mogli to zrobili by mi prześwietlenie. Odnośnie "abiturientów" tak się poczułem bo co ja mam a co ma taki gość który zarabia 5 razy więcej niż ja, który pracował jako mała mysz. I jadą po tobie a ten wzrok, widać trafiłem na zły dzień. Mam 26 lat i znam 3 języki mam skończoną odpowiednią wyższą szkołę i kursy znam produkty wiem co się dzieje na rynku. Jestem na bieżąco co jaka firma oferuje i w jakich cenach i widać to jeszcze za mało. Mam za małą wiedzę widać :)) ale to nic. Jak chcesz być bezrobotny to idź na STUDIA ;D

Zostaw merytoryczną opinię o Vobis S.A. - Warszawa

Vobis S.A.