PKP Intercity S.A.

Opinie o PKP Intercity S.A.

Minimalne wynagrodzenie

Przyznac się ci co się dostali na konduktora ile napisali w rubryce "minimalne oczekiwania brutto" :D

Krzysiek

Mela
@Krzysiek

2400 brutto????

Kowalski

Czy do kogoś się już odzywali w sprawie świadectwa maszynisty? Chodzi mi o osoby które były na teście wiedzy czy dostały już jakąś informacje odnośnie tego czy przeszły dalej czy nie? Bo to wszystko trochę długo trwa.

Nnn
@Kowalski

Niestety cisza, już się każdy wkurza bo nie wie na czym stoi.

Kazik
@Kowalski

A macie może numer do rekrutacji/kadr w IC? Bo mam pytan parę. Na Warszawe

Wawa

Pisałem test na Grochowie w zeszłym tygodniu i też cisza... Nikt się nie odzywa????

Czy ktoś aplikujący na stanowisko konduktora we Wrocławiu otrzymał już wiadomość zwrotną?

Rekrutacja odbywała się etapowo. Do rozmowy zostałem zaproszony stosunkowo szybko, bo już zaledwie kilka dni po złożenie aplikacji przez portal internetowy. Pierwsza część (etap I) to coś w rodzaju pogadanki przeprowadzonej grupowo. Oprócz mnie było tam może jeszcze z 10 osób. Następnie po tym jak Pani prowadząca złotymi słowami opisała nam cudowność spółki, przygotowała argumenty, że jest to nasz najlepszy wybór oraz upewniła się, że wyraz twarzy żadnego z kandydatów na tym etapie nie przejawia zniesmaczenia tym propagandowym porzygiem udzieliła informacji, że następna część będzie prowadzona w formie rozmowy 1 na 1 w kolejności alfabetycznej po nazwiskach uczestników. Rozmowa (II etap) prowadzona była przez Panią rekruterkę, i przyglądał się jej przyszły przełożony (w zależności od sektora był to kierownik drużyn lub naczelnik sekcji, choć niektórzy podobno mieli okazję ujrzeć tam nawet i dyrektora). Myślę, że pytania zadawane przez prowadzącą były dość standardowe, nie wybiegały ponad to co spotykamy przy naborze na stanowiska w innych branżach. Pojawiła się również inscenizacja scenki, gdzie to mieliśmy wcielić się w rolę obsługi pociągu w niejednoznacznej lub trudnej sytuacji. Ja wylosowałam scenę, w której to musiałam poprosić podróżnych z biletem na klasę 2 o opuszczenie przedziału w klasie 1. Z tego co wiem, kolega miał coś podobnego, jednak w jego przypadku scenka dotyczyła sytuacji, w której należy poinformować podróżnych o awarii klimatyzacji w upalny dzień. Cały proces oceniam mocno średnio. Po tym jacy ludzie dotarli na kurs widać było, że firma zaczyna chwytać się brzytwy by ktokolwiek chciał u nich pracować. Przede wszystkim bardzo odepchnęła mnie część pytań, które były zadawane publicznie. Tak, to co działo się na I etapie również było wiążące, każdy z uczestników musiał powiedzieć o sobie parę słów oraz udzielać odpowiedzi pod pytania pisane zdaje się przez jakiegoś ministra ds propagandy, gdyż związane były one z tym jakie są największe zalety pracy w tej spółce (to była rozmowa o pracę i nikt nie miał nawet pewności czy przejdzie badania, a przyszły pracodawca już zadawał takie pytania), czy naszym zdaniem nie lepiej było by nam u konkurencji i chyba wisienka na torcie bo coś w stylu czy ktoś z naszej rodziny jest kolejarzem. Całość tak jak pisałam wcześniej wypadło średnio i moim zdaniem cringe'owo. Jeśli chodzi o informacje dotyczące proponowanych zarobków, totalne zero odpowiedzi. Żadnych konkretów. Pani po usłyszeniu tego pytania poczuła się wyraźnie zmieszana, zaczęła wymieniać dziesiątki składowych na pensję kolejarza by na samym końcu podać nam medianę zarobków drużyn konduktorskich z jakiegoś (innego niż nasze) województwa. Niezbyt polecam, chyba że lubicie mało konkretne wywody, oraz rozmowy kwalifikacyjne w stylu szkoleń dla wielu osób w auli.

Dlaczego wybrała Pani PKP Intercity? Jak Pani zdaniem pracuje się w PKP Intercity? Na jakie wyzwania jest Pani gotowa w pracy? Co sądzi Pani o pracy w systemie 3 zmianowym i w święta? Czy miała Pani kiedykolwiek styczność z pracą na kolei? Co skłoniło Panią do aplikacji? Czy jest Pani gotowa do odbycia kilkutygodniowego szkolenia, z czego 1 miesiąc przebywać będzie Pani w innym mieście?

Witam. Czy Bydgoszcz już się z kimś kontaktowała w sprawie rekrutacji na konduktora? Lub dostał ktoś już potwierdzenie droga mailowa?

Mam pytanie do firmy odnośnie dalszej rekrutacji osób na świadectwo maszynisty. Jesteśmy po testach i chciałbym się dowiedzieć czy będziemy powiadomieni czy przeszliśmy do dalszego etapu rekrutacji czy mamy jednak szukać innej pracy. Proszę o jakikolwiek odzew z waszej strony e-mailem lub informację telefoniczną, bo i tak już długo czekamy a tak chociaż będziemy wiedzieć na czym stoimy. Z poważaniem kandydat

Przemek
@Kandydat

Chyba w dalszym ciągu trwają testy więc jeszcze troche możemy czekać...

Mateusz

Witam, Czy do kogoś z Was z Warszawy, ICC dzwoniło może, umawiać się na rozmowę rekrutacyjną na świadectwo maszynisty? Na początku sierpnia dostałem maila, że moja aplikacja przeszła "pozytywnie", miało ICC dzwonić w drugiej połowie sierpnia i cisza... :( a mamy już wrzesień. Dziękuję

Kuba
@Mateusz

Z tego co wiem, rozmowy rekrutacyjne trwaja, jeśli przeszedł Pan rekrutację to napewno ktoś się do Pana odezwie

@Mateusz

Rozmowy rekrutacyjne w Warszawie były dzisiaj, w środę i ostatnie maja być w ten poniedziałek.

Mateusz
@Kandydat

O, dziękuję - kurcze, to do mnie coś się nikt nie odezwał mimo tego maila, że pozytywnie rozpatrzyli moją aplikacje :(

@Mateusz

Na pewno jeszcze się odezwą ponoć cały wrzesień ma być rekrutacja, dużo chętnych jest i na pewno niebawem pojawi się też oferta na intercity.pl

Oburzona

Trasa Gdańsk Szczecin W dniu dzisiejszym doznałem szoku jak to konduktor w pociągu powiedział młodej dziewczynie ok 18 lat że za bilet ma zapłacić 131 zł + koszt biletu bo nie zdążyła kupić go w kasie / zbyt późno kończy lekcje / . Widać że wraca ze szkoly i ma jechac ok 200 km. Parodia jak mozna ,w tych czasach tak potraktowac młodego człowieka, kazać wysiąść na następnej stacji. Tak nie powinno być a później się dziwimy że szacunek ,jaki ,do kogo. Szkoda ale ta firma schodzi na psy tak jak jej pracownicy.

Ktoś wie jak wyglądają badania? dostałam się na konduktora. Ciężko je przejść? Słyszałam różne opinie

@Ania

Witam.Jakvsie z tobą Ania skontaktować chciałem pogadać na priv

BB
@Ania

Witam. W jakim terminie byłaś na rozmowie?

@Grigson

Cześć.Jak się z toba Ania skontaktować podaj meila

Ania jak się z tobą skontaktować podaj meila . Grzegorz

Irek

Jaki region?

ar

kiedy zaczynasz kurs?

Grigson

Ania napisz jeszcze raz meila chciałem pogadać o przyjęciu.Pozdrawiam.Grzegorz

@Grigson

koriiin@o2.pl , jeszcze nie wiadomo kiedy kurs , pewnie w październiku

Teresa

Witam jestem osobą niepełnosprawną poruszająca się na wózku i dodatkowo z dysfunkcją wzroku w lipcu miałam możliwość podróżowania pociągami PKP Intercity w związku z tą podróżą Chciałam wyrazić wielkie podziękowania dla obsługi wszystkich pociągów tej firmy którymi podróżowałam za pomoc w trakcie podróży jak i w trakcie przesiadek Jestem pod wielkim wrażeniem profesjonalizmu z jakim się spotkałam i Wielkiej empatii nadmienię jeszcze że podróżowałam razem z grupą osób z dysfunkcją wzroku słabowidzących i niewidomych i w ich imieniu również dziękuję za udzieloną pomoc jednocześnie dziękuję również asyście na dworcu Rzeszów Główny i Gdynia Główna Pozdrawiam Teresa

Witam! Jak przedstawiają się zarobki na kasie międzynarodowej? Chodzi mi o dochód na rękę. Wiem, że to nie kokosy, ale ile można wyjść z dodatkami itp? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

stokrotka

witam jak wyglada kwestia zarobkow jako konduktor

@stokrotka

Na rozmowie mówili że 2400 brutto (dziwi mnie ta kwota, to nie jest nawet najniższa krajowa) , ale są dodatki za pracę na w nocy i święta, sprzedaż biletów, więc kasa większa na pewno, ale podstawa ponoć taka. Może ktoś coś więcej wie.

Stokrotka
@Aaaaa

Jakim cudem 2400 skoro mamy najnizsza krajowa 2600

@Stokrotka

A to juz pytanie do firmy, tak mówili na rozmowie, może liczyli że podadzą taką kwotę to ludzie zrezygnują. Przecież państwowa firma nie chciałaby się narazić inspekcji pracy, ale nie wiem o co chodzi dokłanie

Kasjer
@Stokrotka

Ja jestem kasjerem biletowym u konkurencji i mam podstawę 2350 brutto, widocznie wliczają się do tego te wszystkie dodatki, typu praca w niedziele i święta, praca w nocy itp, dzięki temu dochodzi się do 3700-3800 brutto...

@Kasjer

Taka postawa jest niezgodna z prawem

@stokrotka

Kwestia zarobków jest zawsze "kontrowersyjna". W zarobkach drużyn konduktorskich dużo zależy od lokalizacji sekcji i pociągów jakie się obsługuje, bo np na jednych pisze się więcej biletów na innych mniej, za przejazd granicy też jest delegacja, ilość niedziel nocek nadgodzin. Tzw podstawą nie musi być równa najniższej krajowej ale to jest jeden z wielu elementów składowych całej wypłaty. Teraz z tego co się orientuję to podstawowa u konduktora wynosi ok 2400zl , plus do tego liczą się godziny nocne, świąteczne, premia regulaminowa ( 15%podstawy) , po roku czasu dojdzie węgiel ( 164zl) , w drużynach jest ryczałt delegacyjny ( około 295zl) , po roku i w kolejnych latach wysługa ( 1,5% podstawy co rok max 33% po wielu latach ) i inne takie Jako konduktor na początku obecnie człowiek będzie wg mnie zarabiać obecnie ok 2600-2700 na rękę ale po roku czasu spokojnie będzie powyżej 3000.

rafał
@Stokrotka

ja mam podstawę 2700 razem z dodatkami wychodzi 4 brutto więc to nie jest najniższa krajowa jak pójdziesz na zwolnienie to zostaje sama podstawa minus 20% pensja wtedy 1900 na rękę nie opłaca się chorować

Grigson

Witam.jak się z tobą skontaktować chciałem pogadać na priv

Szanowne koleżanki i koledzy mam pytanie czy ktoś kandyduje na świadectwo Maszynisty do Olsztyna bardzo proszę o odpowiedź zastanawiam się ile osób jest z mojego miasta lub okolic kandyduje. Pozdrawiam serdecznie

Pytanie do firmy - dostaliśmy e-maila z informacją, że skontaktujecie się z nami w sprawie rekrutacji na świadectwo maszynisty w drugiej połowie sierpnia czekamy bardzo cierpliwie ale widzę że wam jednak nie zależy na nowych pracownikach pomimo że bardzo chcieliśmy u was pracować. Chcielibyśmy otrzymać od was konkretną odpowiedź ile mamy jeszcze czekać bo my chcemy zacząć pracę, wiemy doskonale, że pandemia pokrzyżowała niektóre rzeczy, ale życie toczy się dalej i trzeba wreszcie podjąć konkretną decyzję. Myślę, że wy jako firma odniesiecie się do naszego pytania i dostaniemy konkretną odpowiedź oraz wyznaczony termin na rekrutację. Z poważaniem kandydat

Bezradny
@Kandydat

Szkoda tylko, że boją się odpisać nawet na tym forum. Ale to nic przecież przyszły pracownik może czekać jest tylko jedna przeszkoda dla tej firmy rekrutacja, ponieważ w innych firmach szkolą przyszłych konduktorów czy maszynistów a u niektórych przewoźników i innych instytucjach kolejowych rozmowy rekrutacyjne są prowadzony w normalny stacjonarny sposób, ale i też przez internet to ja już nie rozumiem, w czym jest problem..

pasażer

Gzie maski? Czego muszę siedzieć wśród ludzi bez masek, kaszlących?Nie dbają o to w ogóle.

Olalalala
@pasażer

Następny.

Elek

Elektromonter Warszawa - Jak wygląda praca? Jakie zarobki na początek? Jestem już rok w grupie PKP

opinie--
@Elek

Aplikuj i dowiedz się więcej! ........................................... ........................................................................................

Elek
@opinie--

Żeby się dowiedzieć musiałbym tam popracować, a obecnie zajmuję się czym innym w innej spółce grupy PKP. Jednak ze względu na to, że ciągnie mnie do bardziej technicznych rzeczy i jestem młodą osobą, zastanawiam się czy nie spróbować iść w tym kierunku dlatego chciałbym przynajmniej z grubsza się dowiedzieć jak wygląda tam praca, na jakie można liczyć wynagrodzenie, jaki system pracy obowiązuje? Jeśli ktoś chciałby się podzielić jakąś informacją to będę wdzięczny :)

Necro

Witam. Dostałem wiadomość, że zostanę zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną w drugiej połowie sierpnia tak jak i większość osób z którymi rozmawiałem i nikt się nie odezwał w tej sprawie a mamy już 27.08 a właściwie 28.08.

Kolejarz

@Piotr.K Muszę zmartwić Pana i kolegów oczekujących na dalszy etap rekrutacji na Świadectwo Maszynisty. W wiadomości podano termin niebawem się skontaktujemy a niebawem oznacza nigdy. Życzę wytrwałości

Zbyszek

@Kowalski Nie dzwonili i pocieszające jest to że do nikogo nie dzwonili ehh rodzi się to w bolach. Ale jak się urodzi to pójdzie musimy być dobrej myśli. Napisz koniecznie jak się odezwa :)

Zostaw merytoryczną opinię o PKP Intercity S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w PKP Intercity S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy PKP Intercity S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 729.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKP Intercity S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 259, z czego 38 to opinie pozytywne, 86 to opinie negatywne, a 135 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PKP Intercity S.A.?

Kandydaci do pracy w PKP Intercity S.A. napisali 19 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PKP Intercity S.A.