PKP Intercity S.A.

2.1 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o PKP Intercity S.A.

stuffxn
Kandydat

Hej, mógłby się wypowiedzieć ktoś kto miał badania w kolejowej medycynie pracy? To znaczy mam na myśli jak wyglądają i co najważniejsze jaka wada wzroku jest akceptowalna i czy -1.1 przejdzie?

@stuffxn

lepiej dzwoń od razu do mnie, wystawię Ci papiery na badania, a i wyniki dobre zrobimy. W to miejsce nawet nie idź. Każdy kolejorz wie jak tam jest. Zaćmę i jaskrę to masz w pakiecie na wejście.

Kamil
@Sławcio

Jak mozesz wystawic papiery ?? I jak zrobisz dobre badania.

Bronx Nowy wpis
@Kamil

Kołdra może wszystko wystawić zapamiętaj!

Kamil Nowy wpis
@Bronx

Kołdra to sa zwiazki kontra ?? Dobrze mowie bo nir jestem troche w temacie tak samo jak plan 100 co to za wynalazek ???

Sławcio Nowy wpis
@Kamil

Drogi Kamilu. Plan to to mój plan, gdzie ja jestem początkiem i końcem. Alfą i omegą. Zbyszkiem z Bogdańca i Danusią Jurandówną. Plan dla prawdziwych i jedynych ludzi żyjących dla chwały EU-44. Chcesz dołączyć?

KandydatKonduktor

Jeśli ktoś ma jakieś pytania co do procesu rekrutacji w PKP IC na stanowisko konduktora to dajcie znać to podam maila do kontaktu :)

Ktoś
@KandydatKonduktor

Pytanie dlaczego chcesz pracować z (usunięte przez administratora) z ludźmi ?

dawido

podaj

Kandydat Nowy wpis
@KandydatKonduktor

Ja mam parę pytań, jakbyś mógł podać maila?

ED250
Klient

Panie i panowie czy wiadomo coś więcej na temat tej podwyżki 500 zł o którą związki wystąpiły?

SM42
@ED250

Tak , będzie podwyżka bo już szykowali strajk

Izabela
@SM42

Czyli tutaj jedynie strajkiem można cokolwiek ustalić? Jaki jest ich spodziewany poziom?

ED250
@SM42

A wiadomo ile zł dadzą?

ED160
@ED250

Sławcio mówił, że ma być +500

Kandydat
Użytkownicy czekają na odpowiedź 3 dni.
Kandydat

Panie i Panowie, przede mną badania w kolejowej medycynie pracy na stanowisko konduktora? Może mi ktoś rzetelnie odpowiedzieć czy z wada -1 i -1.5 przejdę okulistę na tych badaniach pozytywnie?

Specjalista
Użytkownicy czekają na odpowiedź 3 dni.
Kandydat

Witam, chciałem podpytać jak wyglądają zarobki na stanowiskach specjalistów? Obecnie jest kilka konkursów w Warszawie

Kandydat

Witam, czy dzwonili juz może do Was odnośnie do rekrutacji, na stanowisko konduktora w Olsztynie?

@Konduktor

Mam podobne pytanie w przypadku Katowic

intercity

nie

@Kandydat

Do mnie dzwonili wczoraj.

@KandydatKonduktor

Na kiedy masz rozmowę? Może jest jeszcze nadzieja dla mnie, że oddzwonią :)

@Kandydat

Ja składałam na Katowice i też nie dzwonili

Odp
@Kate89

Dzwonili dziś, składałem do Katowic i Krakowa więc kazali sobie wybrać miejsce, spotkania są w przyszłym tygodniu

Agnieszka
@Odp

A jakie wymagania trzeba spełnić u nich żeby móc kandydować na konduktora?

@Odp

Do mnie dzie dzwonili mam rozmowę 4.08 w Krakowie a ty gdzie masz rozmowę?

Odp
@Agnieszka

Głównie patrzą raczej na znajomość języków obcych, ewentualnie jakieś doświadczenie w pracy z obsługą klienta

@Konduktor

Tak, wczoraj odbyło się spotkanie rekrutacyjne.

ja
@Kate89

Napisz jak było mam 5 sierpnia

@Kandydat

Rozmowę miałem 1 sierpnia, dostałem pracę :)

Konduktor Kandydat
@KandydatKonduktor

@KandydatKonduktor Mogę twojego maila do jakiegoś kontaktu? Bo też miałem rozmowę 1 sierpnia i mam parę pytań

Kandydatt
@KandydatKonduktor

Mógłbyś podać swojego maila w celu kontaktu? Mam parę pytań odnośnie rekrutacji z 1 sierpnia właśnie

jakiś tam pracownik

Jak to jest że w ic to tylko rodzinka pl i wszystko po znajomości układy układziki , nigdy nie znajdą chętnych do pracy jak dalej będą oferowali ok3100 z premią u prywaciarza jest 3 razy albo więcej podstawy i to nie że jesteś na telefon ale jak dzwonią to czy jesteś wypoczęty czy dasz radę itd. a tutaj w ic to ledwo wrócisz do domu i telefon albo jak w pracy jesteś. do czego to doszło żeby pracownik ruchowy musiał nadganiać nadgodzinami żeby trochę godnie żyć, wieczne opóźnienia i oskarżenia od podróżnych że to wszystko zaplanowane. oraz cała władza ic ma gdzieś ustawiaczy i manewrowych gdyż to jest filar firmy, jak ich braknie to już to widzę jak kierownik pociągu łączy łączniki w peronie i łapie itd. ogólnie sądzę że kierownicy są zbyt leniwi na to i że by byli obsrani do przestawiania składów w peronie a cod dopiero do spychania, do czego dążę że DRUŻYNY MANEWROWE SĄ NIEDOCENIANE PRZEZ WŁADZĘ po prostu mają ich gdzieś daleko większość ustawiaczy szykuje się na emeryturę albo na rentę gdyż już nie domagają(bóle pleców biodra siadają albo już ogólnie zdrowie siada ) i kończąc moje wypociny JEŚLI WŁADZA TAM W WARSZAWIE SIĘ NIE OGARNIE TO IC LEGNIE W GRUZACH i nie będzie komu robić, oraz się dziwię że w ic nie było jeszcze strajku o podwyżki jakoś przewozy potrafiły wywalczyć i to jeszcze z wyrównaniem od początku roku plk dostała podwyżkę kd też a tu dadzą 200 zł i się będą związki cieszyć ile to one robią wszystko sobie przypiszą a tak naprawdę to zasługa manewrowych ustawiaczy rewidentów elektryków, osób które dbają żeby w składzie wc działało, i ekip sprzątających. związki nigdy i nic nie zrobią wszystko jest do czasu. oby pracownicy ic obudzili się i postawili się władzy i nic nie robili na grupach postojowych żeby nie pojechał jeden ,drugi i trzeci pociąg może wtedy się władza obudzi co się stało że pracownicy zaczynają strajkować. DZIĘKUJE ZA PRZECZYTANIE Tajemniczy pracownik z jakieś tam sekcji

Dyrektor Prestiżewska
@jakiś tam pracownik

Tak to prawda, o ile firma traktuje maszynistów i kieroników słabo to to co tu się wyprawia z wymienionymi przez Ciebie stanowiskami naprawdę powinno doprowadzić do oddolnych inicjatyw pracowników w celu wywalczenia sobie godnego wynagrodzenia i szacunku do ich pracy

Prestiżowy Obiektywny

Praca na stanowisku maszynisty ma to do siebie, że jazda jest czymś bardzo satysfakcjonującym ale wszystko inne już nie - relacje z całym betonem firmowym to jest coś od czego flaki się przewracają. Firma to naprawdę żywy skansen pomieszania komuny z kapitalizmem lat 90-tych. Na każdym kroku trzeba się zabezpieczać przed oszukiwaniem przez przełożonych, przed tym że ktoś wdroży ci wyjaśnienia za jakieś głupoty. To jest tutaj piękne, do wyjaśnień do sie zawsze znajdują jakieś pajace, a jak lokomotywa jeździ dwa tygodnie z usterką albo na linii brakuje jakiegoś osygnalizowania to nagle matoła z koszyka na grzyby oraz przystojniaka z Alstomu nie ma. Jeśli chodzi o kasę to na tle innych firm i stanowisk niezwiązanych z bezpieczeństwem ruchu robi się po prostu słaba bo wszyscy dostawali podwyżki tylko nie pracownicy IC i to w czasach koniunktury kiedy było z czego dawać. Niedługo to ludzie stąd będą odchodzić już nie do firm towarowych ale po prostu do Lidla albo magazyn bo tysiąc zlotych mniej może być warte pracy bez ryzyka spotykania się z prokuratorem i rozpoczęć o 2giej w nocy. Służby... służby to jest kolejny temat rzeka w tej firmie - układa się je bez żadnego sensu, nie ma założonej przerwy bo miejscowy dyspozytor w większości przypadków znajdzie ci robotę do wykonania, zwłaszcza w nocy to jest ich ulubiony numer puścić swojego do domu albo dać mu spać a obcemu który ma w nocy zrobić 600-700km dać dodatkową pracę. Z resztą przerabialiśmy już w Polsce przypadki wyrzucania maszynistów z pokojów dla drużyn konduktorskich i odwrotnie... Ludzie nie są robotami, a planowanie pracy zakłada, że nie potrzebują snu, regeneracji i minimalnej chociaż powtarzalności trybu pracy. Firma jest również odporna na wszelkie nowinki technologiczne i mimo wywalenia kupy szmalu z pieniędzy podatnika na tablety i śmieszną niefunkcjonalną aplikację Teczka Prestiżowego Maszynisty to wciąż piszemy jakże prestiżowe papierowe wykazy pracy... stosy wykazów... Tutaj też warto wspomnieć, że często przyjęcie pojazdu następuje na minutowym według rozkładu jazdy postoju i w mniemaniu smutnych fju... panów z audytu to ta minuta wystarczy na: odpis w książce, zapoznanie się z rozkładem jazdy i postojami, ostrzeżeniami, zalogowaniem sie do pojazdu w tablecie poprzez aplikację która się cztery razy zawiesi w trakcie. Tabor - raz jest lepszy, raz gorszy, tego nowoczesnego jest zdecydowanie za mało - tutaj duże sekcje maja ten plus, że częściej trafiają na nowe pojazdy. Serwis klimy w lecie na EU/EP07 i EP09 to jakieś pojęcie abstrakcyjne więc lokomotywa z tych serii ze sprawną klimą to biały kruk. Lokomotywy sypią się jak większość sejmowa, a mimo super funkcjonalności jak możliwość zgłoszenia usterki w tablecie lub analogowy odpis w książce pojazdu nie zmieniają w tej kwestii nic bo spotkać lokomotywę, która kilka tygodni jeździ z nie naprawioną usterką to norma. No ale najważniejsze, że dali stacje dokujące żeby sobie ładować tablety, których większość i tak nie używa bo ramka tego tableta może zostać śmiało zarejestrowana jako broń biała. Co do układów, które tutaj są ciągle opisywane... nie ma co udawać, że ich nie ma ale sporo wpisów jest trochę przesadzona. Wiadomo, że wysocy związkowcy nie będą jeździc na SM42 bo to obraza majestatu ale w ostatnim czasie po tym jak z tej firmy uciekła cała dywizja młodych to starają się równać kominy płacowe. Trzeba też przyznać, że większość tutaj pracuje tylko dlatego że jest w miarę stały grafik lub boi się zmiany na firmę prywatną. Tyle że przy takim bałaganie to i ten niby sztywny grafik się robi fikcyjny bo co chwila są telefony żeby z wolnego przyjśc do pracy, a kto nie chce przychodzić ten potem z reguły dostaje gorszy grafik. Firma ma też ciekawy pomysł na karanie pracowników otóż najpierw szkoli ich blisko 2 lata, a potem jak się nie zatrzymają w przystanku osobowym albo walną tarcze na manewrach bez następstw to odsuwają ich od czynności na minimum 6 miesięcy wraz z redukcją zarobków do poziomu ekspedientki w wiejskim sklepie co nie ma miejsca w innych firmach. Każde potknięcie, które nie jest wypadkiem i nie ma poważnych następstw jest i tak traktowane jak ciężkie przestępstwo oraz powód do złamania komuś kariery bo tak ktoś wymyślił jeszcze za komuny. Tutaj najlepiej to maja chłopaki i dziewczyny w Warszawie bo tam ta dyrektorka to ma bardzo dużo miejsca w warsztacie to aż strach się bać. Wszystko to niestety niweluje prestiż tego zawodu i powoduje, że chyba 3/4 maszynistów tutaj ze stażem pracy do 10 lat poważnie zastanawia się nad rychłą zmianą pracy.

TakTak

Witam. Jakie są zarobki jako kasjer? Proszę o jakieś konkretne odpowiedzi

Mario 321
@TakTak

Minimalna krajowa + dodatki za nadgodziny, święta.

@Mario 321

Czyli tak rzeczywiście ile na rękę średnio? Jakis przedział kwotowy

Mario 321
@TakTak

Mało teoretycznie

@Mario 321

A praktycznie? ????

Bolek

Kogo to obchodzi to jest forum pracownicze, taksówkę sobie zamówcie następnym razem.

Tomek.W
Użytkownicy czekają na odpowiedź 8 dni.
Kandydat

Czy byłby ktoś w stanie powiedzieć trochę o stanowisku referendarza ds. napraw wagonów, bądź działu trakcyjnego? Opis, wady, zalety zarobki etc. Czy po prostu warto i jest sens ubiegać się o ww. stanowiska. Z góry dziękuję ! Pozdrawiam

pkp

Hej. Jako maszynista jaką będę miał kwotę brutto na umowie ? Kwotę najniższej krajowej 3 010 zł czy np. netto 4 000 to na umowie brutto 6 117 zł

Maszynista
@pkp

3055 plus km nocne DS itd. Przy normie godzin z pociągami do 130 km/h 5 "tys netto wezmiesz.

filar prestiżu koleji :)
Użytkownicy czekają na odpowiedź 10 dni.

Witam mam pytanie 25 kończy mi się umowa na czas określony w ic , czy jeśli ic nie jest zainteresowane przedłużeniem umowy czy wtedy też obowiązuje mnie spłata lojalki czy nie obowiązuje bo nie przedłużają mi umowy ????

Wojtuś

Ryszard,Ty też nie podpisałeś się ostatnio i co?Włos Ci z głowy nie spadł bo jesteś już w planie 100!!!

Ktoś
@Wojtuś

Też chcę być w planie 100 % co mam zrobić?

Maksym
Klient

Przez to, że mój pociąg został opóźniony na 4 godziny nie zdążyłem na autobus międzynarodowy. Jakaś masakra, już nie za pierwszym razem mam opóźnienie. Straciłem pieniędzy (bilet na pociąg, bilet na autobus i nowy bilet na autobus) i musiałem wynajmować jeszcze hotel bo przyjechałem w nocy i już nie było żadnych biletów. Na reklamację otrzymałem odpowiedź, że to nie jest ich wina i niestety nic nie zwrócą (winna pogoda).

Sory taki mamy klimat
@Maksym

Bienakoska z platformy już dała odpowiedz w tej sprawie

Marek M.wszystko wiem
Klient

Co trzeba zrobić,aby zostać MI ??? Nie zatrzymać się w Działdowie w odpowiednim miejscu-taka jest prawidłowa odpowiedz!!! Pytanie nr.2:Baranina na grubym,a wyniki egzaminu Szlaufenberga,Przytorskiego,czy też Parówy szaraka,który z tych Elitarnych Panów napisał egzamin sprawdzający na styk? Baranina,nie sądzę??? Może Wąski vel Pinokio to zweryfikuje,bo od kłamstwa nonio ma coraz dłuższy!!! Pytanie nr.3: Co będzie z Panem,który zamiast na Grochów pojechał do Wawra i sam jeszcze napisał raport na siebie,czy to też zostanie zamiecione pod dywan!!! Gdzie ten Pan się zorientował,że jedzie nie tam gdzie potrzeba skoro pisze,że nie było możliwości wycofania bo na szlaku już był za nim pociąg?Jakie konsekwencje ....????

Goworka dobrem zwyciężaj
@Marek M.wszystko wiem

Rzekł Pan do ludu setnego

Kandydat

Witam, czy był ktoś może już na weryfikacji angielskiego? Jak wygląda ? Czy jest trudno?

Katarzyna
@Konduktor

O jaka weryfikację chodzi na rozmowie kwalifikacyjnej ?

@Katarzyna

Na konduktora pierwsza jest weryfikacja angielskiego. Był już ktoś? Jak wygląda taka weryfikacja?

@Konduktor

Weryfikacja angielskiego polega na przeczytaniu krótkiego tekstu w tematyce kolejowej, potem wylosowaniu dwóch zdań po polsku i przetłumaczenie ich na angielski, u mnie były to zdania typu bilet do Warszawy kosztuje tyle i tyle, albo ile kosztuje bilet do Krakowa i ile czasu jedzie pociąg, potem rekruter czytał dwa zdania po angielsku a ja musiałem je tłumaczyć na polski. I to tyle, banalna sprawa.

@Konduktor

Zerknij wyżej, niedawno napisałem dokładnie, jak to wygląda...

Konduktor1
@Konduktor

Angielski nie jest tak brany pod uwagę, głównie praca zespołowa i rysunek oraz scenki indywidualne (najbardziej biorą pod uwagę)

Juzia
@Konduktor

Strona tesktu do przeczytania po angielsku + losujesz zestaw pytań które musisz przetłumaczyć i dodatkowo 2 pytania od rekrutera tak było w moim przypadku, najwięcej osób odpadło na angielskim właśnie. Teraz czekam na info zwrotne. Pytanie ktoś wie czy dają odpowiedź negatywną i pozytywną z wynikiem rekrutacji?

alvi 34
@Konduktor

wytłumacz odjazd pociągu po angielsku i opożnienie pociągu i ze iny pociąg odjerza z inego peropnu

Mroźny wiatr na placu

Rzepinie, Wypłato moja! ty jesteś jak zdrowie; Ile cię trzeba wychodzić, ten tylko się dowie, Kto cię stracił. Dziś kasowość twą w całej ozdobie Widzę i opisuję, bo tęsknię po tobie. Kasto święta, co śmiale bronisz zachodniej ściany I do Gdyni jeździsz w sezonie! Ty, czarne Vectrony ochraniasz z jego wiernym ludem! Jak mnie do kariery ścieżki powróciłaś cudem Tak nas powrócisz cudem do setnego planu łono!... Tymczasem, przenoś moją duszę utęsknioną Do tych zwolnień na przejazdy, do tych łąk zielonych, Szeroko nad przygasającymi topami rozciągnionych; Do tych pól oranych John Derem, Wyzłacanych pszenicą, posrebrzanych żytem; Gdzie przejścia są krótkie, kebab jak jedyna pociecha, Gdzie panieńskim rumieńcem podróżna do Rejchu pała, A wszystko przepasane jakby wstęgą, miedzą kołdrową, na niej zrzadka cisi maszyniści siedzą.

Stepy poznańskie
@Mroźny wiatr na placu

Wpłynąłem na szybkich kilometrów przestwór oceanu, Elektrowóz nurza się w prestiżowość i jak łódka brodzi, Śród fali przekładni szumiących, śród wody z klimy powodzi, Omijam planowe ostrowy burzanu Już mrok zapada, nigdzie drogi ni peronu; Patrzę w niebo, gwiazd szukam, konduktorek z Łodzi; Tam z dala szumi opór - tam jutrzenka wschodzi; To błyszczy Uznam, to weszła lampa wstydliwego planu. Stójmy! - jak cicho! - słyszę ciągnące Siemensy, Których by nie dościgły źrenice zwiąchola; Słyszę, kędy się młody kołysa na siódemce Kędy wąż śliską piersią dotyka się koła. W takiej ciszy - tak ucho natężam ciekawie, Że słyszałbym głos z Łukowa. - Jedźmy, nikt nie woła.

Nominacja do premii kwartalnej będzie! Już złożyłem wniosek dla Ciebie

Reduta Pociotek
@Mroźny wiatr na placu

Nam z ucha strzelać nie kazano. — Wstąpiłem na depo I spojrzałem na pole; kilku majstrów grzmiało. Związkowców ciągną się szeregi, Prosto, długo, daleko, jako morza brzegi; I widziałem ich wodza; — przybiegł, wykazem skinął I jak ptak jedno skrzydło wojska swego na ekspresy zwinął. Wylewa się spod skrzydła ściśniona hołota Długą, czarną kolumną, jako lawa błota, Nasypana iskrami przekrętów. Jak sępy, Białe koszule, krawatów chorągwie na wypowiedzenie prowadzą zastępy. Przeciw nim sterczy biała, wąska, zaostrzona, Jak głaz, bodzący morze, IVU Irena.

Wieszcz z szopy
@Reduta Pociotek

Gdy cię nie jadę, nie wzdycham, nie płaczę, Nie tracę zmysłów, kiedy w grafiku cię zobaczę; Jednakże gdy cię długo nie oglądam, Czegoś mi braknie, czegoś pojechać żądam; I tęskniąc, sobie zadaję pytanie: Czy to jest Rzepin? czy to jest sprowadzanie? Gdy z Ireny znikniesz, nie mogę ni razu W myśli twojego odnowić szlaku; Jednakże nieraz czuję mimo chęci, Że on jest zawsze blisko mej pamięci. I znowu sobie powtarzam pytanie: Czy to jest Rzepin? czy to jest sprowadzanie?

????
Kandydat

Czy jeśli na teście rekrutacyjnym na świadectwo maszynisty miałem 11 błędów to mam szanse dostać się na rozmowę czy raczej nie?

To
@????

Nie

@????

Kolego, a z Łowicza jesteś?

????
@Sławcio

Nie Kraków

Agnieszka
@To

A to ile błędów na tym teście jest dopuszczalnych?

Maszynista_stazysta
@Agnieszka

Cześć, orientujecie się czy były już prowadzone rozmowy na stanowisko maszynista stażysta ? i drugie pytanie jeżeli ktoś z Was odbył taką rozmowę, jak wrażenia ? Dzięki za odpowiedź ;)

@Maszynista_stazysta

Kolego zapraszam na kolejny etap castingu! Proszę przygotuj prezentacje w paincie na temat rodzajów zestawów kołowych stosowanych w Polsce i świecie. Pozdrawiam

Kandydat

Czy ktoś z was zostal zaproszony na rozmowę do.krakowa na 4.08 na konduktora?

Kandydat

Mogę jakis e mail do ciebie? mam kilka pytan

Zostaw merytoryczną opinię o PKP Intercity S.A. - Warszawa

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w PKP Intercity S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy PKP Intercity S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 418.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKP Intercity S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 111, z czego 13 to opinie pozytywne, 34 to opinie negatywne, a 64 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie PKP Intercity S.A.?

Liczba opinii klientów firmy PKP Intercity S.A., to 56, z czego 7 to opinie pozytywne, 38 to opinie negatywne, a, 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PKP Intercity S.A.?

Kandydaci do pracy w PKP Intercity S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PKP Intercity S.A.