2 Dodaj opinię
2 31 157 5 1

Opinie o PKP Intercity S.A.

O Panu Arturze Kontrolerze Nowy wpis
Nazwa działu: Handlowy

Chciałam pochwalić Pana Kontrolera Artura Gryglewskiego z Zakładu Centralnego PKP Intercity. To bardzo rzetelny, oddany i kompetentny Kontroler. Bardzo przykłada się do swojej pracy. Ma na swoim koncie już wiele sukcesów. Oby więcej takich ludzi z pasją w tej spółce pracowało to będzie dobrze.

Kacz

Czy planują państwo w najbliższych latach nabór na licencje maszynisty? Oraz czy brak wykształcenia technicznego jest dużym minusem przy braniu udziału w takiej rekrutacji?

zawiedziony
@Kacz

Oj uwazaj, bo podpisujesz z nimi lojalkę na 3 lata. Jak nie zdasz egzaminu to zaplacisz im prawie 70 k. Mało tego podczas kursu nie tylko w umowie,ale takze jest to zapisane prawnie, ze masz wyjezdzic w ciagu calego szkolenia 1200 godz za nastawnikiem. Oczywiscie firma w zyci ma te 1200 godz. Moze zdarzyć się, ze wyjezdzisz tylko niecałe 100 godz w ciagu 1,5 roku. Reszte czasu bedziesz z lewej strony podziwial widoki, ewentualnie na sygnalach za trzeciego. W tej kwesti nic sie nie zmienilo na szkoleniach, malo tego każą tobie w trakcie szkolenia( o tym nie powiedzą ci przed podpisaniem umowy) zrobic uprawnienia na pomocnika maszynisty- czyt.( kursant w charakterze pomocnika).Kasa lepsza, ale za to wlasnie nie pojezdzisz sobie za nastawnikiem.

zawiedziony
@zawiedziony

a wyksztalceniem sie nie przejmuj jak masz plecy. to bezz sredniego cie wezma, ale pozniej musisz zrobic min. liceum. I pamietaj najpierw plecaki ida, a pozniej zostaja ochlapy dla ludzi z zewnatrz

Nowy wpis

@Kacz

Dzień dobry, Zapraszamy do zakładki Oferty pracy. Właśnie opublikowaliśmy ogłoszenie dotyczące szkolenia na Licencję Maszynisty. Pozdrawiamy!

PKP Intercity Nowy wpis
Nazwa działu: Marketing

Właśnie podróżuje poc 5420 Hutnik relacji Gdynia Główna _Katowice na st Aleksandrów Kujawski poinformowano w odwrotnej kolejności ustawienia wagonów w składzie pociągu ponieważ posiadałam bilet na miejsce siedzące w wagonie nr 7 który rzeczywiście znajdował się z końca składu poc byłam zmuszona wsiąść w wagon nr 5 i przejść składem do wskazanego na bilecie miejsca po wyjściu do wagonu napotkałam Panią z wózkiem sprzedającą kawę czynność ta trwała około 10 minut a ja sobie tak stał i czekałam w momęcie kiedy pani skończyła poprosiłam panią żeby mnie przepuściła z walizką pani wówczas stwierdziła że ja jej ubliżyłam i wezwała na mnie konduktora a jak to nie pomogło to w st Kutno przyszli funkcjonariusze Sok i zaczęli straszyć mnie sądem wylegitymowali mnie i potraktowali jak przestępcę żądali przeprosin nawet szukali świadków tego zajścia w przedziale ale nie było takich Mam 55 lat ale z takim zachowaniem i takim traktowaniem jeszcze się nie spotkał myślę że tak tego nie zostawoę

Olalalala Nowy wpis
@PKP Intercity

A umiejętność czytania to gdzie? Forum dotyczy pracowników i pracodawcy a nie skarg i zażaleń podróżnych, którym w głowach się przewraca i muszą wszędzie wylewać swoje żale.

Tak3Nie
Nazwa działu: Handlowy

Jestem na emeryturze. Mam 44 lata jakie są szanse na zatrudnienie na stanowisku konduktora. Są ograniczenia wieku.

@grigson

Dzień dobry, Nie ma ograniczeń dotyczących wieku. Warunkiem zatrudnienia jest pozytywne zaliczenie postępowania rekrutacyjnego (na stanowisko konduktora/kasjera realizowane jest ono w formie assessment centre (AC), następnie uzyskanie pozytywnego wyniku badań lekarskich. Serdecznie zachęcamy do aplikowania! Pozdrawiamy!

Rajmund K.
@PKP Intercity S.A.

To w takim razie ja będę wysyłał swoją aplikacje na jakieś stanowisko. Mam 63 lata, ale naszła mnie ochota żeby sobie w tej spółce trochę popracować. Dotychczas przez całe swoje marne życie nie miałem okazji pracować na kolei. Jak jest ochota to nawet pies kota wyłomota.!

Tak12Nie1
Aha
@Rajmund K.

XD

informatyk?
Nazwa działu: IT

Ile zarabia w PKP intercity w Warszawie informatyk z wyższym wykształceniem?

Dr
@informatyk?

Malo....

informatyk?
@Dr

mało to pojęcie względne. może jakieś konkretne kwoty?

Patryk
Użytkownicy czekają na odpowiedź 18 dni.

Dzień dobry, ostatnio widziałem ogłoszenie o rekrutacji na stanowisko Informatyka. Stąd też moje pytanie, jakie są zarobki i warunki pracy na tym stanowisku ?

pytanie
Nazwa działu: IT

Na jakie zarobki mogę liczyć jako informatyk po studiach w PKP Intercity w Warszawie ?

TakNie

Duża jest rotacja ludzi w PKP Intercity S.A. na Mechanik? Znowu ukazało się ogłoszenie 9 września na GoWork.pl. Dlaczego odchodzą?

@Pytanie

Dzień dobry, Rotacja na stanowisku mechanika wynika przede wszystkim z wymiany pokoleniowej – duża część pracowników odchodzi na zasłużone emerytury. Drugą przyczyną stałego naboru na to stanowisko jest także zwiększone zapotrzebowanie na pracowników warsztatowych – większa ilość taboru oraz pracy przewozowej przyczyniają się do wzrostu liczby napraw i tym samym pracowników warsztatów. Serdecznie zachęcamy do aplikowania! Pozdrawiamy!

Tak1Nie

W dzisiejszych czasach pracownicy coraz częściej oczekują od firmy zapewnienia benefitów pozapłacowych. Jak wygląda ten aspekt w PKP Intercity S.A.? Interesuje mnie praca jako Mechanik, na takie ogłoszenie właśnie trafiłam na GoWork.pl 9 września.

Odpowiedź
@Pytanie

Wiesz w ogóle kto to jest mechanik, pracowniku gowork?

@Pytanie

Dzień dobry! Spółka PKP Intercity oferuje szereg benefitów pozapłacowych m.in.: dofinansowanie do karty sportowej, opieki medycznej, szkoleń i studiów, a także wczasów. Istotnym benefitem są również znaczące zniżki (sięgające 99%) na przejazdy kolejowe. Zachęcamy do aplikowania na wybrane przez Pana stanowisko. W trakcie spotkania rekrutacyjnego przedstawimy szczegółowo ofertę Spółki. Pozdrawiamy!

Być może przyszły pracownik
Nazwa działu: IT

witam, na jakie zarobki mogę liczyć po studiach jako informatyk w PKP Intercity w Warszawie? Jakie są warunki pracy, jaka atmosfera panuje w dziale?

Absolwent

Chce podjąć pracę w charakterze maszynisty nie posiadam licencji , posiadam wykształcenie kolejowe lecz ośrodki szkolenia nie chcą przeprowadzić egzaminu spełniam wymogi zapisane w art.22 ust.2a ustawy o transporcie kolejowym. Przewoźnicy płaczą ze względu na brak pracowników przykre ale prawdziwe a posiadającym wykształcenie kolejowe uniemożliwia się dalszą karierę zawodową... Pozdrawiam

Taktojest
@Absolwent

Ośrodki szkolenia nie chcą przeprowadzić egzaminu bo im nie płacisz. To normalne w Polsce. Najpierw trzeba zapłacić, potem możesz coś robić.

Tak7Nie
@Taktojest

Dlatego to olałem ciepłym siku egzamin zawodowy zdany na 98 procent po szkole nie miałem koło 5 tysięcy plus badania około 700 na ten ich zakichany kurs. Przez urząd pracy to szkoda strzelić ryja i nerwów... w Intercity tacy fachowcy że o bożym świecie nie mają pojęcia więc nic nie pomogli pojechałem do Holandii i olewam temat bo nie warto badania jak na kosmonautę pasją zamiłowanie ale myślę że nie warto robić dla idei. Osobiście uważam że powinno się zlikwidować klasy kolejowe bo guzik to daje ale to moje zdanie. Pozdrawiam serdecznie

Tak2Nie

Jaki jest wkład kierownictwa PKP Intercity S.A. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

konduktor

Żaden.

Tak22Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 27 dni.

Obecnie PKP Intercity S.A. do swojego zespołu szuka osoby do pracy jako Mechanik. Na GoWork.pl dodano ogłoszenie 9 września.

grigson
Użytkownicy czekają na odpowiedź 28 dni.
Nazwa działu: Handlowy

Witam zadałem pytanie i brak odpowiedzi to chyba świadczy o firmie.

Konduktorka o Krzychu

Naczelnik Sekcji Bydgoszcz to partyjny PIS-uar i straszny burak! Do niczego takie władze!!!

Tak89Nie5

@Konduktorka o Krzychu

Szanowna Pani, Jeżeli ma Pani merytoryczne uwagi do pracy Naczelnika Sekcji, prosimy o zgłoszenie ich do kierownictwa Zakładu Północnego PKP Intercity lub do Dyrektora Biura Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

Tak15Nie3
@Konduktorka o Krzychu

Nie zgadzam się z powyższą opinią, uważam, że Pan Naczelnik Sekcji Bydgoszcz jest odpowiednią osobą na zajmowanym stanowisku, jest osobą kompetentną oraz życzliwa zawsze służy pomocą chętnie rozwiązuje problemy oraz sytuacje konfliktowe.

Tak3Nie76
Konduktorka
@PKP Intercity S.A.

Gdyby Dyrekcja Zakładu Północnego nie wiedziała o tym co się dzieje w Sekcji Bydgoszcz to może miałoby to jakiś sens! Ale to jest wszystko jedna banda!

Tak42Nie
@Konduktorka

Nie po puści żadnej młodej

Tak25Nie
@pracownik

Kawka już wypita

Potencjalny kandydat

Ile zarabia netto konduktor w IC? Na stronie wisi ogloszenie I zastanawiam się czy nie aplikowac

Kolejowy.

UCIEKAJ!

Tak6Nie
Agnes
@Potencjalny kandydat

Na start 3000-3500 brutto.

Tak5Nie
Katol
@Agnes

PYTAŁ O ZAROBEK NETTO KONDUKTORA, A TY MU TU ODPISUJESZ ZAROBEK BRUTTO KONDUKTORA. LOL

Tak104Nie1
KonduktorEK
@Potencjalny kandydat

Ja po 3 latach pracy z tzw. grupą 1900zł brutto dostawałem 2600-2800 na rękę w zależności od ilości przepracowanych nocek, niedziel i dni świątecznych

Konduktor
@Potencjalny kandydat

Brutto okolo 3900 na początek to na reke wychodzi jakies 2800-2900. Pozniej dochodzi deputat węglowy, stazowe i inne benefity takze z 3400 na reke jest

Kli
@Kolejowy.

Nieodbierają tel w reklamacjach i sprawa jest odkładana na ostatni dzień 30 bo tyle mają na rospaczenie sprawy niepolecam tych lini kolejowych IC

2000

Kamila
Nazwa działu: Handlowy

Witam, Mam pyatnie. Niedawno zostałam zatrudniona na stanowisku konduktora. Sęk w tym, że podpisałam bezpośrednio umowę o pracę, bo mam uprawnienia z poprzedniej spółki. Przechodzę teraz przyspieszony kurs, ale widzę, jacy ludzie tu pracują i szczerze mówiąc, odechciało mi się w tym PRL-u pracować. Raczej nie odsam nic za kurs, bo umowy lojalnościowej nie podpisywałam, chciałam zapytać, jakie wypowiedzenie mnie obowiązuje? Z góry dziękuję pomoc.

Michał
@Kamila

A kiedy dokładnie się zatrudniłaś?

@Kamila

Witam. Tak bardzo źle jest w tej pracy. Obowiązuje okres wypowiedzenia 1 miesieczny

@Kamila

A jeżeli jesteś pierwszy raz zatrudniona u tego pracodawcy to dwu tygodniowy okres wypowiedzenia.

Nazwa działu: Handlowy

Witam. Jestem na emeryturze. Czy mając 44 lata jest szansa na przyjęcie się do pracy na stanowisko konduktora. Czy są ograniczenia wieku.

bill

Napiszcie proszę jaki system pracy i jaka podstawa na początek dla elektromontera? Czy są jakieś dodatki itd. Ile można zarobić w Warszawie?

Sylwia
@bill

Dobre pytanie, też jestem ciekawa szczegółów na temat tej pracy w PKP Intercity S.A. Mam nadzieję, że ktoś powie nam coś więcej na ten temat. Życzę powodzenia, jeśli postanowiłeś już aplikować.

Młody pracownik

Witam po jakim czasie od aplikowania intercity oddzwania i czy jest szansa zostać konduktorem po technikum?

Tak10Nie

@Młody pracownik

Dzień dobry, Dziękujemy za pytanie. Z Kandydatami, którzy aplikowali na stanowisko Konduktora, kontaktujemy się zazwyczaj w terminie do dwóch tygodni od zakończenia etapu przyjmowania aplikacji. Zaznaczamy, że kontaktujemy się jedynie z wybranymi Kandydatami. Osoba zatrudniona na stanowisku Konduktora powinna posiadać wykształcenie minimum średnie, w związku z powyższym po ukończeniu technikum, jest możliwość, aby pracować na ww. stanowisku. Pozdrawiamy!

Tak4Nie
Valdi
Nazwa działu: Handlowy

Korzystalem nie raz z uslug pkp. Totalna tragedia poczawszy od ich str w internecie,na ktorej mozesz dowiedziec sie „czegos”, bo o szczegolach podrozy,nie ma mowy.Probowalem tam wyszukac konkretne polaczenie( pojawia sie komunikat:brak polaczen, brak biletow na wybrane polaczenie)!!!!To juz dwa lata minely jak klikam a tam nic nawet nie drgnelo!!! Malo tego....jesli chcesz siegnac po tel i po prostu,jak za dawnych czasow zadzwonic na informacje, to uwazaj! Wprowadzono numer 0700... ktory jest platny i zablokowany jest w wiekszosci sieci komorkowych... (Przepraszam za interpunkcje,ale stwierdzilem,ze nie ma sensu wprowadzac do tekstu takich detali,skoro PKP ma w nosie wszystko i wszystkich). Co Wy tam robicie ludzie w dziale typu marketing, handel??!! Wstydzilbym sie pracowac dla czegos takiego jak „pkp”-czymkolwiek ten twor jest!

Tak1Nie14
F-GZCP

Czy w najbliższej przyszłości powiedzmy rok 2020 czy 2021 spółka planuje zorganizować nabór na szkolenie na licencję maszynisty czy bardziej preferowane jest zatrudnianie osób , które posiadają już licencję maszynisty?

Tak3Nie
Mechatronik
@F-GZCP

Podłączam się do pytania.

Tak2Nie1
Martin
Nazwa działu: Handlowy

Witam aplikowalem na stanowisko konduktora w waszej firmie i mam pytanie po jakim czasie od aplikowania firma odpowiada oraz czy są szanse na pracę po technikum.

Tak9Nie
Adam
@Martin

Kolego nikt ci tu nie odpowie standard w PL ludzie tylko biadolą tu nie idź wszędzie mało płacą wszędzie głupi kierownik znęcanie się nad ludźmi.

Tak27Nie
Majka

A trasy międzynarodowe? Gdzie można aplikować, jakiegoś maila można prosić?

Krzysztof
@Majka

Aktualne oferty pracy znajdziesz pod tym linkiem: https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/praca/aktualne-oferty-pracy/ Jeśli już zdecydujesz się aplikować do PKP Intercity to koniecznie daj znać co sądzisz o procesie rekrutacyjnym, warto się dzielić takimi informacjami!

Oliwia

Hej Można prosić o informację jak wygląda kurs na stanowisko konduktora, I jak potem wyglądają szkolenia praktyczne? : )

konduktor
@Oliwia

Kurs teoretyczny, codziennie po 8 godzin i w zasadzie najwięcej informacji istotnych jest z handlu plus oczywiście korpogadki jak to super, prestiżowo itp. Generalnie najwięcej nauczysz się jak zdasz egzamin i zaczniesz jeździć:) egzamin nie taki straszny jak go malują koniec końców kto chce ten i tak zda:) Praktyka??? zależy, jeździsz od początku piątek świątek ale z reguły z jednym konduktorem, który wie jak się świat kręci i zna przepisy więc wtedy uczysz się najwięcej. ogólnie polecam się zastanowić bo atmosfera w pracy "poza pociągiem" nie najciekawsza, zarządzają ludzie bez podstawowych umiejętności z zakresu komunikacji oraz kultury osobistej. Ludzie odchodzą, myśle, że warto się jeszcze chwilę zastanowić. pozdrawiam i powodzenia na kursie:)

Tak35Nie
Oliwia

Witam Można prosić o informację jak wygląda szkolenie na stanowisko konduktora? I jak potem wyglądają szkolenia praktyczne : )

Miszel
Nazwa działu: Handlowy

Nie polecam pracy w tej spólce . Pracownik jest traktowany jak śmiec . Praca w piatki świątki i niedziele . Zarobki strasznie marne 2.5 tys to max . Wymagania z kosmosu ciągłe kontrole . Z takim nastawianiem pracodawcy i pracownika nie bd komu pracowac za 10 lat . Odradzam pracy tutaj !!!!!

Tak46Nie
SCENE
@Miszel

Miszel ,dokładnie trafione w punkt, jestem tu zatrudniona od kilkunastu lat i wreszcie dojrzałam do tego żeby szukać sobie innej roboty bo tu już się nie da normalnie pracować.

Tak41Nie
Madzia1983
Nazwa działu: Marketing

Witam,wczoraj pisałam o uczciwym konduktorze który oddał zgubiony portfel .Chodzi o Pana Tomasz Głuszek ,zapomniałam wpisać numer Pana Konduktora 11052. Jeszcze raz dziękuję za uczciwość i przesyłam pozdrowienia dla Pana Tomasza(11052) Magdalena T.

www

Jak wygląda egzamin na kasjera lub konduktora ?

TakNie7

@www

Dzień dobry! Egzamin na konduktora i kasjera składa się z części teoretycznej i praktycznej. Cześć teoretyczna składa się z części pisemnej (zazwyczaj jest to test wiedzy) oraz części ustnej. Po zdaniu części teoretycznej kandydat przystępuje do części praktycznej, polegającej na wykonaniu czynności jakie mogą pojawić się na stanowisku pracy. Zadania dotyczą głównie odprawy i obsługi podróżnych. Kandydaci na konduktorów są egzaminowani jednocześnie z zagadnień związanych z budową i obsługą taboru oraz z zasad dotyczących bezpieczeństwa ruchu kolejowego, a kandydaci na kasjerów w szerszym zakresie z przepisów dotyczących m. in. zwrotów biletów, komunikacji międzynarodowej, a także zasad obowiązujących u innych przewoźników kolejowych. Pozdrawiamy!

Madzia 1983
Nazwa działu: Marketing

Witam, chciałam bardzo podziękować kierownikowi pociągu Pan Tomasz Głuszek .Pan Tomasz wykazał się nie spotykaną w dzisiejszych czasach uczciwością.Mój syn jechał z Krakowa na Mazury (usunięte przez administratora) żeglarski),gdy przesiadał się w Warszawie zgubił porfel z dokumentami i pieniędzmi.Była to nie mała sumka , myślę że obecnie ciężko trafić na uczciwą osobę ,która oddałaby pieniądze.Kierownik odnalazł Nas przez internet i przesłał zgubione dokumenty wraz z pieniędzmi .Uważam , że taki pracownik to skarb .Na prawdę podziwiam taką postawę.Jeszcze raz dziękuję Panu Tomaszowi i pozdrawiam. Magdalena T.

Zostaw opinię o PKP Intercity S.A. - Warszawa

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie