PKP Intercity S.A.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o PKP Intercity S.A.

BARTEK
Klient
 Pytanie

Jest ktoś jeszcze kto nie dostał odpowiedzi na świadectwo maszynisty? Bo ja ciągle czekam…

Kowalski
Kandydat
 Pytanie
@BARTEK

Myśle ze wszyscy już dostali albo maila z odmową albo telefon z propozycja pracy. Na twoim miejscu zadzwonił bym do nich i spytał bo może coś przeoczyli a wiedz ze zdarza im się i to nierzadko. A mogę wiedzieć do jakiego miasta startowałeś ?

Pracodawca

@BARTEK

Dzień dobry, prosimy o maila w tej sprawie na adres: rekrutacja@intercity.pl. Pozdrawiamy Zespół Rekrutacyjny PKP Intercity S.A.

Bartek
Klient
@Kowalski

Łódź

Kowalski
Kandydat
 Pytanie
@Bartek

I jak tam sprawa się wyjaśniła?

AWOKADO
Były pracownik
@BARTEK

Jak już ktoś ma zamiar się wyszkolić na świadectwo maszynisty a jest z okolic Wrocławia czy Poznania to już lepiej wybrać Dolno śląskie lub koleje wielkopolskie często robi się tam kursy ewentualnie Polregio.

MaszynistaIC Nowy wpis
Pracownik
@AWOKADO

Wybieracie wszystko tylko nie IC. Zero przyszłości i satysfakcjonującej kariery, chyba że jesteś pociotkiem lub związkowcem

Misiek Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 dzień.
Kandydat
 Pytanie

Witam, Czy ktoś wie jaka jest pensja na stanowisku manewrowego?

1
Podróżnik Nowy wpis
Klient

Nikomu nie polecam . Pociąg miał jechać 1 godzinę a już 3 mijają z trasy piła Poznań. Żałosne jak ludzi robicie w bambuko. Kontrolerzy niemaja maseczek. Polecam każdemu kto chce wydać siano i poczuć się jak (usunięte przez administratora)

1
Zebata Nowy wpis
Kandydat

Ma ktoś jakie mogą paść pytania na egzaminie kasjera

Konduktor (II etap)
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Drugi etap rekrutacji ma za zadanie sprawdzić, czy na pewno chcesz pracować w PKP Intercity. Na rozmowie był obecny instruktor handlowy oraz dyrektor sekcji handlowej.

Pytania

Należało opowiedzieć o przebiegu swojej dotychczasowej kariery. Powiedzieć dlaczego chcę być konduktorem, na wszystkie pytania najlepiej odpowiadać szczerze. Inaczej oszukujesz samego siebie i możesz się bardzo nieprzyjemnie rozczarować w pracy zawodowej. Warto, aby nie mieszkać zbyt daleko od sekcji, do której się aplikuje. Jeżeli jednak tak jest, należy mówić o planie zmiany miejsca zamieszkania. Studia dzienne również są problemem, w takiej sytuacji trzeba rozważyć ich zamianę na zaoczne. Macierzyństwo natomiast problemem nie jest i nie stanowi żadnej przeszkody do zatrudnienia.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę
Zbyszek
Klient
 Pytanie

8/8/2021 trasa Świnoujscie- Warszawa IC81106. (usunięte przez administratora)!!!pełno ludzi bez masek... Ludziska siadają gdzie chcą nie przestrzegają zarezerwowanych siedzeń . Trzeba się targować o swoje siedzenie. Dlaczego płace za zarezerwowane siedzenie jeżeli jest zajęte? Dlaczego przy sprawdzaniu biletu nie ma kontroli???

8
jam
Pracownik
@Zbyszek

Nie da się sprzedać kilku biletów na jedno i to same miejsce. Zachęcam do czytania ze zrozumieniem co jest napisane na bilecie.

Xyz
Były pracownik
 Pytanie
@Zbyszek

Dlaczego nie umiesz czytać??? Wiesz dla kogo jest to forum? Chyba nie.

Mielony
Użytkownicy czekają na odpowiedź 9 dni.
Kandydat
 Pytanie

Jestem maszynistą jednej ze spółek.Nigdy nie pracowałem w przewozach pasażerskich, jedyne jazdy to tylko z Tatą jak pracował jeszcze na Olszynce.Udalo mi się załatwić pełną kategorię B w świadectwie i stąd moje pytanie.Czy nie będzie żadnych problemów abym mógł teraz prowadzić pociągi pasażerskie ?

Michał
Użytkownicy czekają na odpowiedź 10 dni.
Kandydat
 Pytanie

Witam, ktoś w ostatnim czasie próbował zostać maszynista w icc po szkole średniej? Są jakieś realne szanse ?

Andrzej
Kandydat

Widzę, że niektórzy tu piszą i jakimś drugim etapie rekrutacji na stanowisko konduktora... Ja po pierwszej rozmowie dostałem telefon z zaproszeniem na badania. Badania ok i jakiś czas temu dostałem maila z zaproszeniem na spotkanie organizacyjne i podpisywanie umów. Nikt o żadnym drugim etapie nie wspominał.

Kandydatka
Kandydat

Brak feedbacku po niezaliczonej rozmowie rekrutacyjnej. Podobno "coś źle się powiedziało" i już skreślają daną osobę na przyszłych rekrutacjach. WSTYD, że tak traktujecie kandydatów!

4
Nick
Pracownik
 Pytanie
@Kandydatka

A jaka rekrutacja?

Stasiu
Kandydat
 Pytanie
@Kandydatka

Co się stało?

Kandydat
Pracownik
@Kandydatka

Jeżeli zależy Ci na pracy w PKP Intercity to nie możesz zrażać się pojedynczymi niepowodzeniami. Trzeba wyciągnąć wnioski z porażki i próbować dalej, do skutku. Decyzja powinna być przemyślana.

Kamil
Kandydat
@Kandydatka

Tak, jak piszą przedmówcy - nie zrażać się i nie wierzyć w plotki. Ja próbuję nadal :)

Iza
Kandydat
@Kamil

Ja też próbuje dalej. Domyślam się co mogło Pójść nie tak i staram się to szlifować aby nasteonym razem poszło pomyślnie

Xyz
Były pracownik
 Pytanie
@Iza

Serio? Szanuj się i nie płaszcz przed tą firma bo oni to uwielbiają. Są lepsze miejsca do pracy i rozwoju, w których nawet pojawiają się podwyżki a nie jak tu tylko patrzą gdzie pracownikowi zabrać.

Kandydatka
Kandydat
 Pytanie

Witam, dostalam pracę w PKP Intercity ale planowałam iść na studia zaoczne od tego roku. Czy ma to wpływ na pracę? Czy kadry przyczepiają się do takich osób? Startuję na stanowisko konduktorki, dlatego pytam! Pozdrawiam!

jam
Pracownik
@Kandydatka

Polecam od razu powiadomić odpowiednich "wszystkich świętych". Kwestia dogadania się, nie powinno być problemu. Pamiętaj, że każdy kij ma dwa końce. "My Ci daliśmy a ty odrób w polu" Powodzenia.

irenka
Pracownik
@Kandydatka

Zapisz się do związków, szybko ogarną Ci takie sprawy. Ja dopiero co się zatrudniłam i już dostałam urlop w wakacje gdy inni pracownicy mogli o tym pomarzyć. Studiuję zaocznie i mam 2 weekendy zawsze wolne w miesiącu (poza wakacjami)

Podróżnik
Klient

Totalne (usunięte przez administratora) Płaci się kary za ich błędy . Pociągi widmo ( brak nr pociągu z biletu na tablicy rozkładu odjazdów ) ale będą Ci wmawiać że to i tak Twoja wina bo się weszło do pociagu gdzie chociaż trasa i godzina przyjazdu sie zgadzała . Informacje które nadają przez ten brzęczący pipidówek nie słychać przez remonty - ale to i tak Twoja wina..... ZERO ZROZUMIENIA ZWYKŁE (usunięte przez administratora) i wyłyudzanie pieniędzy - NIE POLECAM

1
Dawid
Użytkownicy czekają na odpowiedź 20 dni.
Kandydat
 Pytanie

Witam chcialem zapytać o godziny pracy po 8 godz czy po 12 pracuje się w kato jako mechanik

MaszynistaIC
Pracownik
 Pytanie

Wiadomo co wkoncu z podwyzkami, cos sie zapowiada na koniec roku?. Bo zastanawiam sie czy juz skladac wypowiedzenie i posiedziec na nim do konca roku

MaszynistaIC
Pracownik
@MaszynistaIC

Składaj wypowiedzenie lub znajdź kantor gdzie zamienisz prestiż na PLN-y ????

Ja
Pracownik
 Pytanie
@MaszynistaIC

Złóż wypowiedzenie - po co taka osoba w firmie?

1
MaszynistaIC
Pracownik
 Pytanie
@Ja

Po co firmie szeregowi robole jak są swoi do dobrych służb a reszta niech robi badziewie???

jam
Pracownik
@Ja

Za wszystko inne zapłacisz PRESTIŻEM. Firma potrafi tylko karać, karać i karać. Człowiek pracuje na stanowisku związanym z bezpieczeństwem osób trzecich za śmieszne pieniądze. Spółka zamiast wdrożyć szereg atrakcyjnych szkoleń wprowadza nic nie wart taryfikator dzięki czemu nie poprawia się bezpieczeństwo a jedynie finanse spółki. IC robi to najtańszym kosztem. Z całym szacunkiem ale przy tak często zmieniających się instrukcjach nie nadążają nawet Instruktorzy tej spółki a maszynista, kierownik czy konduktor ma być karany.

Niezadowolony
Klient

Intercity wogule nie dbają o klientów brak organizacji

1
Ja
Klient
@Niezadowolony

W jednym słowie dwa błędy. To już świadczy o kliencie. Jak się wypowiadasz to słownik chociaż używaj.

Weriis
Klient

Zachowanie zasad BHP w czasie covid-19 to jest żart, pełno ludzi wręcz tłok przyczyn nie da się nawet oddychać

1
Manewrowy stażysta
Kandydat
 Pytanie

Witam orientuje się ktoś ile już po zdanym egzaminie może zarabiać netto manewrowy w ic?

jam
Pracownik
@Manewrowy stażysta

Zależy gdzie bo Warszawka zarabia więcej bo, bo to Warszawka.

1
Tomasz 116
Klient

Moja sprawa polega na podróży w dniu 31.07/01.08 na trasie Tarnów - Międzyzdroje pociągiem IC Przemyślanin. Po pierwsze brak klimatyzacji w wagonie awaria taboru w środku nocy (dokładnie defekt loka brudne toalety niezbyt miła obsługa pociągu.) brawo aby więcej takich pracowników oraz taboru to niedługo nikt nie będzie korzystał z waszych usług.

4
Lesz
Klient
@Tomasz 116

To proszę nie korzystać. Bez Pana 70 zł za bilet kolej nie zbankrutuje a za, te pieniądze proszę wynająć sobie samolot i nagimi hostessami do obsługi. P. S Nikt nikogo nie przeprasza za to, za to że pociąg się zepsuł. To tylko urządzenie, zdarza się

Rus
Klient
@Lesz

Może się zdarzyć awaria. Ale ciągle spóźnienia na tej samej trasie Kraków Gdynia, pociąg IC Mieszko to kpina z pasażerów i nieudacznictwo całej obsługi PKP. O prezesa do kierownika pociągu. (usunięte przez administratora) Zachwyceni są sobą żyją dla siebie i realizują swoje nie nasze cele.

2
jam
Pracownik
 Pytanie
@Rus

Wielki znawca kolei. Gdyby to opóźnienie było zależne od PKP IC. Podaj przykłady jakich czynności to kierownik pociągu dokonuje aby pociąg jechał opóźniony???.

Rewident
Użytkownicy czekają na odpowiedź 30 dni.
Kandydat
 Pytanie

Czy ktoś może się wypowiedzieć jak wygląda praca jako rewident. Ile trwa szkolenie oraz spodziewane zarobki? Mocne i słaby strony tego zawodu

123
Klient

W pociągu klimatyzacja wylaczona, dwa wagony z innego się zepsuły więc tym samym z nami jechały osoby z wyżej wymienionych wagonów. Miejsca siedzące pokrywały się z innymi osobami, dużo kłótni o miejsce. Dodatkowo jakas baba stoi i non stop otwiera drzwi, ale oczywiście pani w pociągu nie zwróci uwagi :) Nie polecam, ostatni raz. Już wolę przepłacić i jechac autem w spokoju niż gotować się w pociągu i mimo kupna miejsca siedzącego zastanawiać się czy 6h podróży będę stal czy siedzial. Numer pociagu: IC 18106

3
Michal
Pracownik

Tutaj nie zarobicie kokosów konduktor zarabia po 4 latach 3300 co to jest na te czasy przecież to jest śmieszne a związki maja nas wszystkich gdzies taka jest rzeczywistości w pkp plk po 350 zł a u nas prestiż

1
Lesz
Klient
@Michal

Gdyby tak było moi znajomi nie pracowali by tam po 5 lat i dłużej mając dwójkę dzieci

1
Michal
Pracownik
@Lesz

Pracują bo państwowa praca ja sam dorabiam bo mnie nie stać za prestiżowe pieniądze żeby utrzymać rodzinne ale widzę tajemniczy klient pisze to ICC jest super nie ośmieszaj się i skończmy pisać bo ludzie wiedzą że piszę prawdę

Leny
Klient
@Michal

Nie wiem czy ludzie wiedzą że piszesz prawdę ale na pewno widzą kolejnego marude. Jak rzeczywiście jest tak źle to idź do pracy gdzie zarobisz więcej i nie będziesz musiał dorabiać. Nie rozumiem twojego stwierdzenia że "siedzisz tam bo to państwowa praca", dla samego słowa "państwowa" siedzisz czy po prostu ze względu na to że masz różnego rodzaju dodatki a gdzie indziej byś tego nie miał. Albo po prostu gdzie indziej zarobiłbyś więcej ale trzeba by pracować dużo i uczciwie a tu możesz troszke pościemniać do tego za bardzo się nie przemęczysz i masz jeszcze czas żeby trochę pomarudzić w internecie i ponarzekać na swojego pracodawce. Pamiętaj że trawa u sąsiada jest zawsze bardziej zielona.......nie wiem czy rozumiesz.

Zostaw merytoryczną opinię o PKP Intercity S.A. - Warszawa

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

PKP Intercity S.A.