PKP Intercity S.A.

2.2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o PKP Intercity S.A.

Gdynia - Kurs konduktor
Kandydat

Gdynia dzwonił ktoś do Was odnośnie kiedy zaczynamy kurs?

Sevix
@Gdynia - Kurs konduktor

Podbijam pytanie

Anna
Kandydat

Jest zainteresowana pracą konduktora. Na ile dobrze trzeba znać j angielski.

Iccc
@Anna

Musisz znać przynajmniej podstawy pozniej w pracy i tak wyglaszasz komunikatywni angielsku czytając z kartki

Konbyd
Użytkownicy czekają na odpowiedź 15 dni.
Kandydat

Siemanko, czy osoby które otrzymały pozytywną odpowiedź na stanowisko konduktora są już po badaniach, a jak tak czy długo czekaliście?

Maszynista

Czy na świadectwo przyjmują wszystkich czy maja jakiś przedział ile osób mogą zatrudnić

ED250
Klient

Panie i panowie czy wiadomo coś więcej na temat tej podwyżki 500 zł o którą związki wystąpiły?

SM42
@ED250

Tak , będzie podwyżka bo już szykowali strajk

Izabela
@SM42

Czyli tutaj jedynie strajkiem można cokolwiek ustalić? Jaki jest ich spodziewany poziom?

ED250
Klient
@SM42

A wiadomo ile zł dadzą?

ED160

Sławcio mówił, że ma być +500

@ED250

Podwyżki nie będzie dopóki (usunięte przez administratora) na kółkach nie stanie wtedy może ktoś się obudzi.

Sławcio
@Maszynista

Chyba muszę wykonac kilka telefonuw w sprawie podwyszki. Dajcie dzien moze dwa.

Prezes Charataniuk
@ED250

Podwyżki powinny być maksymalnie po 2 dyszki. Brutto i na łebka.

maszynista
@Sławcio

Chcesz podwyszki? nie dostaniesz bo podwyżki przysługują osobom w pełni kompetentnym. Czytam posty i boli mnie jeszcze bardziej niesprawiedliwość odwrotnie proporcjonalna do wymagań osób nieodpowiednich na pewnych stanowiskach. W dzisiejszych czasach roszczenie i strajk mają siłę i owszem bo grupę indolentów i nieuków łatwo zmanipulować a ta grupa niestety jest duuża.

Kandydat

Kiedy zaczyna się przygotowanie zawodowe na stanowisko konduktora :) ?

Podpinam sie

Ula
@Daumianek

Dzwonił ktoś, pytał bo ja z rekrutacji z lipca też czekam

Gdynia
@Alutka

Hejka, ktoś z rekrutacji z Gdyni? Wiecie kiedy zaczynamy kurs?

@Gdynia

Też czekam

@Daumianek

Dużo wakatów było w Gdyni ? Dużo was się dostalo ?Bo ja po rozmowie rekrutacyjnej na Bydgoszcz, wczoraj mielismy rozmowę , ciekaw jestem kiedy mogą zadzwonić i ile wakatów jest, na rozmowie było nas 5

@Riki

A w ogłoszeniu pisało , że kiedy +/- kurs się zaczyna?

Wrzesień/październik

@Riki

Macie może kontakt do kogoś aby podpytać?

Stefek
@Gdynia

Panie i Panowie - przypomnicie mi jaka jest stawka na tym 3 miesięcznym szkoleniu w Gdyni ? Pamietam ze to umowa zlecenie ale zapomniałem stawki ? Szkolenie natomiast startuje w październiku

@Stefek

Z tego co pamiętam 19zl/h stawka. @Stefek a skąd wiadomo że w październiku dzwonił ktoś? czy ktoś dostał jakiegoś e-maila?

@Stefek

19,70 , skąd wiesz że w październiku? I pytanie czy na początku czy końcu , bo to znaczącą różnica.

P.R.E.S.T.I.Ż
@Alutka

Się podniecacie pracą w ic a jeszcze potem będziecie narzekać i uciekać :)

Stefek
@Daumianek

Pani z IC do mnie dzwoniła z pozytywnym wynikiem rekrutacji, mówiła ze teraz mam czekać na telefon odnośnie badań lekarskich natomiast samo szkolenie mówiła ze ruszy w październiku. Podejrzewam, ze początek października bo w ogłoszeniu, które jest już zdjęte , była informacja wrzesień/październik

Ewa
@Stefek

Na to samo szkolenie czekają osoby z rekrutacji z Lipca ?

Jan
@Ewa

Nie, osoby z lipca które miały się dostać, są już po badaniach.

@Jan

Długo czekałeś na badania ?

Izabela
@Jan

No i co one teraz robią?

Ewa
@Jan

No tak po badaniach ale jeszcze nie zaczęły kursu?

Henio
@Ewa

Nie no chyba nie ja jestem po badaniach i nie mam żadnych informacji

Legendy nie umierają ;)

Przepracowałem rok na grupie postojowej w pięknej stolicy Dolnego Śląska. Był to rok jaki był i co mogę powiedzieć . Naczelnicy bardzo ok , znający się na swojej robocie i kiedy trzeba potrafią pomóc i stanąć za pracownikiem . Atmosfera panująca na grupie nie najgorsza lecz ludzie tam więcej plotkują niż pracują . Dużo starszych Ustawiaczy którzy mają wiedzę i potrafią wyszkolić dobrych manewrowych , lecz wszyscy wiedzą jaka jest sytuacja drużyn manewrowych w ic .Rewidenci jak najbardziej w porządku i współpraca z nimi bardzo dobra , reszta pracowników też w miarę ok . Przykre jest to że Panie Mistrzynie zajmujące się grafikami i sprzątaniem nachalnie i chamsko oceniają i wtrącają się do prac drużyn manewrowych nie mając takich kwalifikacji i jedynie zajmują się sprzątaniem i sprawami pracowniczymi na manewrach gdzie pod swoimi rządami mają (usunięte przez administratora) manewrowych gotowych służyć w imię prestiżu , ale w ic chyba już tak jest że osoby od mopa uważają się za nie wiadomo kogo . Ogólnie sekcja dobra do zdobycia podstaw i uprawnień ale póki IC nie zmieni swojej polityki i pewne osoby nie zrozumieją jakie mają obowiązki i gdzie jest ich miejsce to tłumów tam nie będzie , nie mniej jednak to był ciekawy rok w moim życiu i poznałem wiele życzliwych osób a szczególnie Ustawiaczy i Rewidentów którzy potrafią dużo przekazać i nauczyć :)

Kamil wrocław
@Legendy nie umierają ;)

A mógłbyś opowiedzieć coś więcej? Jaki wymiar i czas pracy oraz ile można zarobić na początku? Zastanawiam się właśnie nad wysłaniem aplikacji do Wrocławia na manewrowego i chciałbym coś więcej się dowiedzieć. Byłbym wdzięczny i może pomogłoby to mi w podjęciu decyzji czy wysyłać cvke ?

Legendy nie umierają ;)
@Kamil wrocław

No masz 12h dzień potem drugi dzień 12h nocka i po nocy 48h wolnego ale przy obecnej sytuacji częściej sie robi dzień po dniu bo brakuje ludzi a nikt nie chce robić za takie pieniądze i za brak szacunku do pracy jaką wykonuje . Zarobki na początku najniższa krajowa ale potem można więcej zarobić tylko że jak już się popracuje jako manewrowy to i tak nie są to adekwatne pieniążki do odpowiedzialniości i niebezpieczeństwa . No ogólnie sekcja spoko dużo się można nauczyć i są wporządku i naczelnicy i ustawiacze wraz z resztą pracowników . Jedyne co to że manewry powinny mieć Mistrza który się zna na pracy manewrowych lub był kiedyś manewrowym . A tak to polecam

Kk

Jakie zarobki są na szkoleniu na świadectwo maszynisty ?

Janek

Około 3500 na rękę

Krzysiek

Około 3000 zł na rękę

Ktoś

2620 brutto

@Kk

Jak nie jesteś w Kołdrze to 2363 zł na rękę.

Kołdra
@Kk

Warsztat i obserwator około 3k, za pomocnika zazwyczaj 4k ale tu jest większe pole do manewru :D

Zcx
@Kołdra

Hahha pokaż mi kto podczas szkolenia ma taką kase ????????

Bonzi p
Użytkownicy czekają na odpowiedź 31 dni.

Jak tam Bydgoszcz po rekrutacji ? Do mnie już dzwonili

pkp

Hej. Jako maszynista jaką będę miał kwotę brutto na umowie ? Kwotę najniższej krajowej 3 010 zł czy np. netto 4 000 to na umowie brutto 6 117 zł

@pkp

3055 plus km nocne DS itd. Przy normie godzin z pociągami do 130 km/h 5 "tys netto wezmiesz.

@pkp

Na szybkich dychę na rękę możesz brać co miesiąc.

Już niezainteresowany
Kandydat

Witam. Jestem czynnym maszynistom i Jestem świeżo po rozmowie z przedstawicielem PKP IC. Wyraziłem chęć przejścia do spółki i pracy w centralnej Polsce. Po zaliczeniu egzaminu wstępnego rozpoczęliśmy rozmowę o wynagrodzeniu. Pracownik IC oświadczył mi że bez wysługi lat pracy, bo takowej nie posiadam w ogóle w spółce PKP, będę zarabiał z "szybkimi kilometrami" dwoma niedzielami, węglem (bez nadgodzin rzecz jasna) 4500 złotych na rękę. MYŚLAŁEM ŻE SPADNĘ Z KRZESŁA! Ja nie wiem ja ta spółka funkcjonuje, jak oni mogą płacić maszynistom taką jałmużnę. Kto w ogóle zarządza tą spółką, żeby przy takich wysokich kosztach życia w PŁ, płacić tak mało! Ale to w pewnym sensie wina pracowników, że dają się tak (usunięte przez administratora) Dziwię się tym mechanikom, że tak pracują. I już nie wyrażam chęci przejścia :)

@Już niezainteresowany

Pewnie jakbyś był maszynistą to by Ci zaproponowali więcej.

już niezainterwsiwny
@Maszyniok

Qurde, masz race kolego. Dzwonię jeszcze raz ????

Sławcio
@już niezainterwsiwny

Kolego, Ty dzwon ale do mnie. Ja jestem alfom i omegom. To ja znam tajemny kod do drzwi w olszynkowej twierdzy na grunwaldzie, dzwon wszystko zalatwie

Język polski
@Już niezainteresowany

Jesteś maszynistom i dziwisz się innym maszynistą, że za takie piniędze jeszcze pracujom?

Megusia
Użytkownicy czekają na odpowiedź 33 dni.

Ile zarabia kasjer PKP Intercity ? Zaraz po podpisaniu umowy ? Po zdanym egzaminie? Ile mieliście na umowie ?

Bęc
Kandydat

Panie i panowie , jakie są benefity pracownicze w Intercity? Proszę o jakąś prawdziwą i mądrą odpowiedź.

Furman
@Bęc

Wszechobecny prestiż

Maszynista z ukrainy
Kandydat

Czy tarcza DO to jest " de o " jak Ola czy " de zero " Bo już sam kurła nie wiem ????????

Hmmm
@Maszynista z ukrainy

Skoro masz też tarczę D1 i czasami trzeba ją tosować z tarczą D0, to logiczne że jak jest D1 to jest i D0 /de zero/

Hmmm
@Maszynista z ukrainy

Dodam że wszystkie wskaźniki i sygnały składają się z litery lub liter i cyfr. Nie same oznaczenia literowe.

Eksperci zabrali głos
@Hmmm

Otóż jest to tarcza DO (Ola). Nie wszystkie sygnały składają się z liter i cyfr - sprawdź sygnał On.

@Maszynista z ukrainy

To jak nie kumasz to lepiej idź smrodzić gdzie indziej bo to nie ukra mymłoku.

Beduin

Panie i Panowie! Proszę o spokój gafik został u Ogryzka w domu. Będzie później!

Kandydat

Ktoś po badaniach Medycyny Pracy z Rekrutacji z Gdyni? Wiecie kiedy zaczyna się kurs?

@Gdynia Konduktor - Kurs

Mógłbyś podać swojego maila? Mam pare pytań odnośnie badań w medycynie pracy

@Kandydat

Pisz tutaj odpowiem

@Gdynia Konduktor - Kurs

Jaka wada wzroku jest akceptowalna, czy np ptzy -1,-1.5, okulista nie widzi problemu? I czy pozostale badania to formalnosc czy jednak odpadaja na tym kandydaci?

@Kandydat

Co do wady wzroku to nie wypowiem się bo nie noszę okularów, jeżeli chodzi o badania to są dosyć szczegółowe ale bez problemu.

Adam Gdynia
@Gdynia Konduktor - Kurs

A jak wygląda kwestia skierowania na badania na konduktora ? Otrzymałeś je odrazu w tym samym dniu po pozytywnej rekrutacji czy czekałeś na nie jakiś czas

@Adam Gdynia

Dzwonią i mówią że trzeba przyjechać po skierowanie jak dostajesz feedback z pozytywnym wynikiem rekrutacji ;)

Ickmł

Witajcie Czy w kolejach malopolskich na stanowisku maszynisty zarabia się więcej niż w intercity. Możecie się wypowiedzieć, jak to wyglada i oczywiście gdzie lepsze warunki pracy. Zastanawiam się czy lepiej iść na świadectwo do kmł czy ic Pozdrawiam wszystkich i z góry dzięki za opinie

Kołdra
@Ickmł

Myślę że w IC więcej będą od ciebie wymagać, a zarobki trochę niższe. Ale jazda elektrowozem w kieszeni zamiast EZT :)

Kml

Czy ktoś słyszał jakie zarobki sa w kmł jako maszynista Z góry dziękuje za opinie

Krakow

Jakie zarobki w Krakowie na stanowisku maszynisty ?

Maqul
@Krakow

Od Krakowa niech cię ręka boska chroni... Lepiej do KMŁ

Krk
@Maqul

@krakow możesz coś więcej napisać ? Bo teraz zacząłem się zastanawiać czy tak iść na świadectwo

Kandydat
Użytkownicy czekają na odpowiedź 42 dni.
Kandydat

Pytanie, czy jest ktos z kandydatow na konduktora w IC z Katowic, kto ma przed soba lub za soba badania w kolejowej medycynie pracy? Mam pare pytan

Zostaw merytoryczną opinię o PKP Intercity S.A. - Warszawa

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w PKP Intercity S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy PKP Intercity S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 457.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKP Intercity S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 132, z czego 21 to opinie pozytywne, 37 to opinie negatywne, a 74 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie PKP Intercity S.A.?

Liczba opinii klientów firmy PKP Intercity S.A., to 56, z czego 7 to opinie pozytywne, 38 to opinie negatywne, a, 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PKP Intercity S.A.?

Kandydaci do pracy w PKP Intercity S.A. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PKP Intercity S.A.