Rozmowy kwalifikacyjne - PKP Intercity S.A. - Warszawa

2.2 Dodaj raport z rozmowy

Rozmowy kwalifikacyjne w PKP Intercity S.A.

brak 2022-10-01 13:40 przez Rominik

Przebieg rekrutacji

Rekrutacja była dość skomplikowana i nie sądziłem że aż tyle czasu zajmie, podczas rekrutacji odpadło aż 5 osób, a 4 się dostało, każda osoba która się dostała zainteresowała czymś rekruterów. Zaczęło się od przedstawienia oferty pracy, wynagrodzenie itd. następnie przeszliśmy do testu (zadania typu porównaj kwadraciki, stwórz kwadrat z trójkąta, następnie matematyka i zadanie tekstowe na logikę). Następnie test z angielskiego (zadanie w którym trzeba było przeczytać krótki komunikat z pociągu, przetłumaczyć 2 zdania z polskiego na angielski i na odwrót. Po teście z angielskiego przeszliśmy już do zadania w grupie, czyli ułożenie pasażerów w przedziałach. Ostatnim zadaniem była krótka scenka w której wcielasz się w rolę konduktora, a rekruter w rolę wybrednego lub trudnego pasażera. Na koniec zostaliśmy zawołani do rozmowy w pojedynkę, pytania typu dlaczego akurat intercity itp.

Pytania

Dlaczego akurat Intercity, przeszłość zawodowa, dlaczego to akurat ty się nadajesz, jak się widzisz w przyszłości (kim chcesz zostać w spółce PKP IC)

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę

brak 2022-09-10 23:45 przez ED160

Przebieg rekrutacji

Szybki test sprawdzające kreatywność i logiczne myślenie. Następnie angielski. Jeśli w szkole uważałeś i potrafisz się przedstawić/zapytać o pomoc/pomóc w podstawowych sprawach to przejdziesz dalej. Następnie praca w grupie, później scenka z trudnym pasażerem (ty - rekruter). Osobista rozmowa. Informacja o czasie po jakim się odezwą.

Pytania

1. Przełóż jedną zapałkę, aby zrobić coś. 2. Angielski poziom piaskownicy. 3. Praca w grupie - nie jest ważny efekt, a umiejętność współpracy i poziom zaangażowania. 4. Sytuacja w pociągu - pracownik Warsu oblał mnie wrzątkiem, zalał koszulę, telefon, laptop. Dodatkowo śpieszę się na spotkanie, a pociąg jest opóźniony 2 godziny. 5. Osobista rozmowa co wiesz o firmie, dlaczego ta firma, pasje, przebieg dotychczasowej kariery.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę

Szef Kuchni 2022-09-03 12:08 przez Rychu

Przebieg rekrutacji

Angielski to poziom przedszkola, Trzeba naprawdę się postarać żeby to oblać . No chyba ze ktoś nie miał nigdy z angielskim styczności , albo w szkole kamieniami rzucał zamiast chodzić na lekcje

Pytania

Proste

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

brak 2022-08-30 19:24 przez Natalia

Przebieg rekrutacji

Zostałam zaproszona na rozmowę.

Pytania

Chciałabym zapytać osoby, które są już po rekrutacji. Czy tekst do przetłumaczenia na angielski był dość skomplikowany i jakiej tematyki dotyczył?

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

- 2021-08-26 17:19 przez Johannes

Przebieg rekrutacji

Drugi etap rekrutacji ma za zadanie sprawdzić, czy na pewno chcesz pracować w PKP Intercity. Na rozmowie był obecny instruktor handlowy oraz dyrektor sekcji handlowej.

Pytania

Należało opowiedzieć o przebiegu swojej dotychczasowej kariery. Powiedzieć dlaczego chcę być konduktorem, na wszystkie pytania najlepiej odpowiadać szczerze. Inaczej oszukujesz samego siebie i możesz się bardzo nieprzyjemnie rozczarować w pracy zawodowej. Warto, aby nie mieszkać zbyt daleko od sekcji, do której się aplikuje. Jeżeli jednak tak jest, należy mówić o planie zmiany miejsca zamieszkania. Studia dzienne również są problemem, w takiej sytuacji trzeba rozważyć ich zamianę na zaoczne. Macierzyństwo natomiast problemem nie jest i nie stanowi żadnej przeszkody do zatrudnienia.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę

Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
PKP Intercity S.A.