Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o mBank S.A. w Warszawa

Olaboga

Ok minęło ok 5 miesięcy od mojego ostatniego wpisu jak się pracuje w mBanku na stanowisku doradcy zamożnych klientów czyli póki co Aquarius. Po tych kilku miesiącach widzę że jest coraz gorzej : duża sprzedaż a premia kwartalna to nawet nie 10% podstawy jednym słówem lol. Miały być realniejsze plany to pobili je w górę o ok 30%...! Ciśnienie na fundusze (nie wiadomo po co bo doradcy za to nie zapłacą prowizji jak Klient nabywa bez kosztów) ciśnienie na rachunki (trzeba chyba zacząć klonowac bo znaleźć kogoś kto nie miał z mbankiem styczności minimum rok to cud) No i wprowadzenie kolejnych wskaźników by jak nawet doradca nie daj Boże miał jakieś parę groszy dostać to i tak mu ją skoryguja. Mają być ścieżki kariery ale na razie wygląda na to że trzeba będzie ogarniać wszystko od firm po inwestycje by bujac się na samej podstawie... Jednym słowem jak nie masz pomysłu na siebie to branża bankowa stoi dla Ciebie otworem w innym przypadku omijaj bo wdepniesz....

Rdziu
@Olaboga

Jaka stawka podstawy na doradcę prestiżowego i zwykłego? Na obu obecnie rekrutuje.

asia

Ja opuściłem szeregi banku mam dość planów sprzedażowych i wiecznego ciśnienia na wynik. Nigdy więcej bankowości ani podobnych stanowisk związanych ze sprzedażą i "pozyskaniem klienta" brrr

Marcela

Ja tez otrzymalam prace na stanowisku doradcy klienta, 3 etapy kwalifikacyjne- tel z HR, rozmowa z dyr placowki i ostatnia z regionalnym. Ponoc mbank wprowadza jakieś ścieżki rozwoju i to mnie zainteresowalo.

Edziu
@Marcela

Ile jako doradca klienta podstawy masz?

Ja123

Pracowałem w mleasingu w jednym z większych oddziałów w Polsce. Niestety pracowało się tragicznie. Atmosfera pracy kiepska, zero wsparcia od współpracowników (nie wszystkich oczywiście), liczy się tylko to, żeby siedzieć cicho i zasuwać. Pieniądze mniejsze niż w supermarketach na kasie, a wymagania z kosmosu. Ciągłe poganianie, żeby szybko, bo prowizja ucieknie. Kadra zarządzająca bez przygotowania z soft skills. O ile wiedza merytoryczna i doświadczenie jest, o tyle zero umiejętności współpracy. Teksty "motywujące" rodem z tanich i kiepskich książek lub poradników. Nie polecam nikomu. Szczególnie młodym. Jest wiele lepszych miejsc do pracy, zwłaszcza w mieście, w którym pracowałem.

Nigdy nikt nie odezwał się do mnie. Jestem bardzo zasmucona, ponieważ pierwszy raz w życiu 1:1 spełniałam kryteria... Brak zadzwonienia na telefon, maila, czegokolwiek.

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Matrix

mbank przyjmuje tylko młodych po studiach i bez doświadczenia takimi można jeszcze manipulować i zastraszać i obiecywać gruszki na wierzbie! Rozmowy rekrutacyjne w oddziałach na niskim i standardowym poziomie czyli po co tutaj przyszedłeś, dlaczego ich wybrałeś i kosmiczna scenka sprzedażowa np. koleś z ulicy przyszedł po kredyt na 60.000 zakup samochodu i chce żeby mu zrobić symulacje i przy okazji loda! i bujaj się doradco! Rekruter z inteligencją taboreta i ten system dokładnie odzwierciedla (usunięte przez administratora) w tej pseudo organizacji rodem z Niemiec która polaczków ma za bande idiotów na służbie u pana

Tomasz

Podpowiedzcie coś o pracy. Potrzeba w firmie kogoś do pracy?

zaciekawiony

Ktoś wie kiedy mają być szkolenia na infolinie? Ogłoszenie o pracę widnieje a nikt się nie odzywa..

Poznań

Wg mojego rozeznania stawki na tych samych stanowiskach wahają się miedzy 800-1000 zł brutto stąd pytam o widełki w mBank

Ma
@Poznań

Stanowisko detal: Soecjalista ds. Sprzedaży widełki to od 3000 do 4500 brutto na umowie.

kkk

sama rozmowa rekrutacyjna jest absurdem. przesłuchanie jak na komendzie. czemu nie pracuję, czemu odeszłam z poprzedniej firmy, czy znam jakieś pojęcia. do odegrania są głupawe scenki sprzedażowe, gdzie trzeba chyba stanąć na rzęsach, by odpowiedzieć w 100% dobrze, bo rekruterzy wymyślają totalne pierdoły. kiedy kończą się logiczne pomysły ze strony potencjalnego przyszłego konsultanta co do działań np nie działającej karty płatniczej, rekruter podaje tysiące absurdalnych zaprzeczeń, np że nie posiada aplikacji, gadżetów zbliżeniowych a do placówki ma 40 km!. pytając, co jeszcze masz wymyślić, usłyszysz: "może Pani powiedzieć klientowi, który nie myśli w tej chwili trzeźwo, żeby pożyczył od kogoś pieniądze". przecież w obecnych czasach ludzie są niczym bankomaty działające 24/7 i w każdej chwili są skłonni ofiarować od tak kasę. atmosfera jest bardzo stresująca i nie sprzyja w żadnym wypadku w pozytywnym sensie. dodajmy, że w ogłoszeniu o pracę nie jest wymagane doświadczenie, jednak siadając w sali konferencyjnej można odnieść inne wrażenie. zmiany nocne są płatne tylko kilka złotych więcej, a Pani rekrutująca nie była w stanie wyliczyć premii. grunt, to odpowiednia osoba z odpowiednimi kompetenacjami na odpowiednim miejscu. :) nie polecam składać CV do call center mBanku na Sterlinga 8a w Łodzi. na rynku są o niebo lepsze oferty pracy, gdzie rozmowa rekrutacyjna przebiegnie normalnie i nikt nie straci czasu i nerwów. no chyba, że ktoś chce podyskutować z Państwem siedzącym na przeciwko o super ofertach placówki. :)

Meg
@kkk

Co za bzdety ..:/ jak ktoś jest nieudolny to nigdzie sobie miejsca nie znajdzie.. A jak ma głowę na karku i chce mu się pracować, to tu akurat będzie zadowolony ! :)

Gola
@Meg

To prawda że do tej pracy nie nadaje sie każdy, ale po co mowic ze jest nieudolny... ;] Jeżeli ktoś chce zameczac sie (głównie pod względem psychicznym) ta pracą za małe zarobki to ta praca jest dla niego...

Edziu

Witam, Doradca Klienta jakie zarobki w placówce Bankowej? Dostałem oferte 3500zł brutto i nie wiem czy to nie za mało. Rozpoczęcie pracy od połowy stycznia. Proszę o opinię ponieważ do końca listopada muszę rozwiązać umowę z obecnym pracodawcą. Dziękuje serdecznie

DennisRozrabiaka

Placowka w Manufakturze wielkosci kibla, mozna nabawic sie klaustrofobii. Wieczne kolejki, klientow jest tyle, ze trzeba by nosic pleluche, bo na przerwe nie ma czasu. Pracuja tam smieszne ludziki, co lubia sie bawic w pod.......anie. Mobbing na porządku dziennym. Polecam jesli ktos lubi tyranie w podlych warunkach za miske ryzu.

Olaboga

Hej, jestem pracownikiem mBanku już prawie 3 lata na stanowisku Aq (zamożni). Praca jest ciężka to prawda, mobbing hmmm u mnie nie. To prawda że plany są wysokie i że premie nie za wysokie (w porównaniu do tego co kiedyś w bankach się robiło). Ja mam super szefa, wymaga jak cholera ale też i pomaga gdy trzeba. Mam super ekipę. Nie pracuje w centrum tylko w normalnej placowce. Teraz się regiony pozmienialy i jest czyszczenie przez nowa ekipę. W pracy musisz ogarniać wszystko dosłownie wszystko a czasu nie za wiele ale z tych banków co pracowałem tu jest jeszcze ok. Najgorszy temat to posprzedaz hipoteczna ten dział leży i kwiczy a klientów sporo z problemami przychodzi. Srubowanie wyników jak diabli. Plan od 3 lat mi się bodajże podwoil a podstawowa nie :) Starzy pracownicy pomału się wyruszają ale nowi to często się po prostu nie nadają do takiej roboty. Duże znaczenie ma gdzie się pracuje (lokalizacja etc) Jeśli jesteś młody etc chcesz się rozwijać a nie masz kaganca w postaci sporych kosztów życia to odpuść sobie. Czeka Cię ciężka praca i o awans i podwyżkę raczej bardzo ciężko choć się zdarzają. Ja w bankowości już od 2007 roku siedzę i ogólnie branża cała schodzi na psy bez względu jaki bank a w mBanku póki co jeszcze jakoś da się przeżyć :)

Jeszcze obecny pracownik

praca jest coraz gorsza, plany i oczekiwania ciągle wzrastają, system prowizyjny jest ciągle pogarszany przez co pracując dużo intensywniej i sprzedając więcej zarabia się coraz mniej, bank chwali się utrzymaniem niskiej bazy kosztowej, a to wszystko przez oszczędność na pracownikach, bank nie inwestuje i nie docenia długoletnich pracowników, niebawem ich nie będzie, szczerze nie polecam pracy w mBanku

Oddziały otwierają i zamykają a prawda jest taka że ludzie mają dosyć pracy w mBanku. Poczytaj sobie wpisy i zobacz jak sie traktuje ludzie oddziałach.

Roek

Taka rotacja

Roek

Taka rotacja

Luidzi

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego mBank ma aktualnie tak długą listę ofert pracy? Jakiś nowy oddział otwierają?

tu ten

pracowałem dlugo w call center, nastepnie dostalem sie do wydzialow biznesowych i back-officowych. praca w CC ciężka bardzo. Ale praca poza CC godna polecenia. Mozna sie duzo nauczyc, ceni sie samodzielnosc, a jak sie pokaze z dobrej strony, mozna liczyc na bycie docenionym.

@Brozumiem, że nie jesteś zadowolony z pracy w mBank.Czy powiesz jakie masz złe doświadczenia związane z pracą? Czy ktoś jeszcze podzieli się swoją opinią na temat pracy w banku? Zostawiając informacje pomagacie tym co chcą przyjąć się do pracy.

B

Jesli chcesz zostac ,,białym murzynem,, od czarnej roboty to aplikuj do mBanku.

Zostaw merytoryczną opinię o mBank S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w mBank S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy mBank S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 139.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w mBank S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 87, z czego 10 to opinie pozytywne, 57 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy mBank S.A.?

Kandydaci do pracy w mBank S.A. napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

mBank S.A.
1.7/5 Na podstawie 202 ocen.

mBank S.A.