ONDE S.A.

Opinie o ONDE S.A.

Aktualność
Cześć!

Cieszymy się, że tu zaglądasz! Zauważając duże zainteresowanie naszą firmą, chcielibyśmy też być aktywni w serwisie GoWork.pl. W ONDE szczególnie ważna jest dla nas dobra komunikacja i otwarty dialog, dlatego z uwagą czytamy Wasze opinie. Bardzo cenimy, każdy merytoryczny wpis i konstruktywną krytykę, z których staramy się wyciągać wnioski.

Wierzymy, że dzięki szczerej komunikacji uda nam się zadbać o to, aby współpraca z nami była jeszcze bardziej satysfakcjonująca, zarówno dla Pracowników, jak i Partnerów biznesowych.

W ONDE jesteśmy na fali rozwoju, dlatego zachęcamy Was do obserwowania naszych profili Linkedin i Facebook i przeglądania aktualnych ofert pracy na naszej stronie internetowej onde.pl.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, napiszcie lub zadzwońcie do nas. Szczegóły znajdziecie w zakładce kontakt.

@Roni

Proszę Pana, jeśli zakończył Pan pozytywnie proces rekrutacji, to serdecznie prosimy o bezpośredni kontakt z osobą rekrutującą - otrzyma Pan od niej dokładne informacje dotyczące przewidzianej daty rozpoczęcia pracy przez Pana. Przed rozpoczęciem pracy konieczne jest załatwienie formalności, takich jak badania w medycynie pracy, a także ukończenie niezbędnych szkoleń, np. szkolenia bhp. Osoba rekrutująca koordynuje te procesy, więc ma zawsze najdokładniejsze informacje o możliwych terminach. Tutaj na forum, nie mając wiedzy z kim rozmawiamy, nie jesteśmy w stanie przekazać konkretnej daty zatrudnienia przewidzianej dla Pana. Z Pana wiadomości jasno wybrzmiewa, że chciałby Pan rozpocząć pracę jak najszybciej - bardzo to doceniamy! Nam również zależy na tym, by zorganizować zatrudnienie w jak najszybszym terminie. Prosimy o szczegółowe informacje na praca@onde.pl, a na pewno szybko przekażemy Panu konkretne odpowiedzi na wszystkie pytania.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Marketing & HR

Pracownik firmy - Marketing&HR

14.06.2023 02:06

Czym zajmuje się Państwa firma?

Marketing & HR ikona wywiad

Daniel Mackiewicz: ONDE to grupa kapitałowa złożona ze spółki ONDE SA, czołowego wykonawcy infrastruktury dla branży odnawialnych źródeł energii i IDE Projekt, zajmującej się specjalistycznymi projektami dla OZE i budownictwa drogowo-inżynieryjnego. W grupie pracuje obecnie ponad 600 osób, z czego większość stanowią wysoko wykwalifikowani specjaliści.

Co jest głównym filarem Państwa biznesu?

Marketing & HR ikona wywiad

Daniel Mackiewicz: ONDE uczestniczyło w realizacji farm wiatrowych o mocy przekraczającej 3,3 GW i farm słonecznych o mocy ponad 700 MW. Łącznie wybudowaliśmy ponad 300 farm na terenie całej Polski. Przychody z segmentu OZE stanowią około 80% portfela naszej spółki. Na pozostałe 20% składa się działalność w sektorze budownictwa drogowo-inżynieryjnego. W 2021 roku zadebiutowaliśmy na głównym parkiecie warszawskiej Giełdy, jako druga największa spółka z branży OZE. W tym samym roku rozpoczęliśmy też działalność w segmencie dewelopmentu odnawialnych źródeł energii, przygotowując do realizacji i budując własne instalacje wiatrowe i słoneczne. Nasza pierwsza farma fotowoltaiczna – Cyranka o mocy 18 MW – została zrealizowana w 2022 roku.

Czy działają Państwo tylko na lokalnym rynku?

Marketing & HR ikona wywiad

Daniel Mackiewicz: Strategia rozwoju ONDE zakłada również rozwój na innych rynkach, dlatego po precyzyjnych analizach i przygotowaniach, jesienią 2022 roku rozpoczęliśmy działalność zagraniczną. Pierwsze realizowane przez nas farmy wiatrowe powstają na Litwie, gdzie również mieści się nasze biuro.

Jak wyglądały początki firmy? Skąd pomysł na działalność w tej branży?

Marketing & HR ikona wywiad

Daniel Mackiewicz: Historia jest dość ciekawa, bo nasz pierwotny kierunek był dość odległy od zielonej energii i nic nie wskazywało na to, że po latach zostaniemy uznani za lidera branży OZE w Polsce! Podwaliny naszej historii stanowią toruńskie firmy z silnymi kompetencjami drogowymi – PRD i Rembet Plus - działające na rynku od lat 90-tych ubiegłego stulecia. Od 2008 roku zostały one włączone w skład Grupy ERBUD i skonsolidowane w 2010 roku pod brandem PBDI. Branża drogowa, która liczyła na skokowy rozwój w związku z inwestycjami na Euro 2012, spotkała się niestety z zimnym prysznicem nieprzewidywalności rynku i zaczęliśmy szukać nowych obszarów do rozwoju. Nasze doświadczenia doprowadziły nas do, raczkującego wówczas, sektora budowy farm wiatrowych. Zaczęliśmy skromnie jako podwykonawca, ale szybko zdobyliśmy doświadczenie, zbudowaliśmy kompetentny zespół i mogliśmy świadczyć kompleksowe usługi generalnego wykonawstwa farm wiatrowych. W kolejnych latach, w naszym portfelu zaczęły pojawiać się też projekty fotowoltaiczne i stopniowo segment OZE zaczął stanowić główne źródło przychodów spółki. Energetyka odnawialna nabrała coraz większego znaczenia, a my podwoiliśmy zespół i przychody, a także zbudowaliśmy pozycję na rynku. Z czasem pojawił się impuls do dalszego skokowego rozwoju, czyli budowy własnego portfela projektów OZE. To zaś wymagało silnego wsparcia kapitałowego i tak narodził się pomysł debiutu na warszawskiej giełdzie.

Co Państwa wyróżnia na tle konkurencji?

Marketing & HR ikona wywiad

Daniel Mackiewicz: Realizacja wielkoskalowych inwestycji dla OZE wymaga specjalistycznych kompetencji, które ONDE zdobywało przez ponad 15 lat działalności w tej branży. Naszą ogromną siłą jest zespół, z którego duża część pracuje z nami niemal od początku. Drugim wyróżnikiem jest sportowe podejście fair play i szacunek dla wszystkich uczestników procesu. Kolejnym atutem ONDE jest to, że mimo statusu spółki giełdowej z przychodami grubo ponad 1 mld zł rocznie i zatrudniającej ponad 600 osób, nadal chcemy i potrafimy myśleć nieszablonowo, podejmować odważne decyzje i dynamicznie rozwiązywać problemy. To sprawia, że nasi Partnerzy - zarówno Klienci, jak i Dostawcy, czy Podwykonawcy - czują się z nami bezpiecznie, współpracują z nami od lat i spotykamy się z Nimi przy kolejnych projektach. Nie bez znaczenia jest też oparcie ONDE na strukturach Grupy Erbud, jednej z 4 największych Polskich grup budowlanych, z wieloletnim doświadczeniem i silną pozycją na rynku.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Marketing & HR ikona wywiad

Kamila Kużaj-Karaszewska: Nasza firma składa się z 25 działów, które można podzielić na obszary związane z realizacją kontraktów budowlanych oraz obszary wsparcia administracyjno-biurowego. Znaczna część naszej kadry to pracownicy techniczni – m.in. stanowiska inżynierskie – a także pracownicy fizyczni. Działy wykonawcze stanowią ponad 60% całkowitego zatrudnienia w firmie. Pracujemy w strukturze rozproszonej. Grupa ONDE pochodzi z Torunia i tu, na ulicy Wapiennej, mieści się siedziba główna spółki. Nasze biura znajdują się też w innych częściach miasta, a także w: Warszawie, Gdańsku, Koszalinie i w Wilnie. Działalność ONDE uzupełniają dwie wytwórnie mas bitumicznych, mieszczące się w Toruniu i Koszalinie, które zapewniają surowiec do realizacji kontraktów drogowych. Poza tymi lokalizacjami mamy wiele tymczasowych biur budowy na terenie całej Polski.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Marketing & HR ikona wywiad

Kamila Kużaj-Karaszewska: Rok 2023, podobnie jak poprzednie lata, to dla nas bardzo rozwojowy czas pod względem wzmacniania zasobów ludzkich. Prowadzimy aktualnie procesy rekrutacji zarówno na stanowiska techniczne, jak i administracyjne. Przede wszystkim jesteśmy zainteresowani nawiązaniem kontaktu z Kandydatami, którzy zdobyli wykształcenie i/lub doświadczenie w obszarze elektrotechniki, energetyki, automatyki. Dla tych osób mamy zaplanowane nowe miejsca pracy w naszych działach realizacyjnych oraz serwisowych. Jesteśmy otwarci na zatrudnienie - zarówno bardzo doświadczonych specjalistów, jak również osób zaczynających dopiero swoją karierę zawodową. Świetną okazją, by sprawdzić, jak się u nas pracuje, są organizowane przez nas programy praktyk i staży. W 2022 roku ponad 80% osób, które odbyły u nas staże, zostało z nami na dłużej, pracując obecnie na stanowiskach specjalistycznych, związanych z obraną ścieżką zawodową. Odpowiadając na pytanie o plany rozwoju, koniecznie warto też wspomnieć o tym, że działamy i rekrutujemy pracowników nie tylko na terenie Polski, ale także poza granicami. W tym roku otworzyliśmy biuro naszej firmy w Wilnie i obecnie aktywnie działamy na litewskim rynku pracy. Poszukujemy tam przede wszystkim doświadczonych ekspertów z branży OZE. A to tylko początek naszych zagranicznych planów rozwojowych. O planach rozwojowych mogłabym jeszcze długo mówić, ale nasze motto brzmi: „Lepiej działać niż tylko gadać”, więc zachęcamy do obserwowania naszej zakładki Kariera na www.onde.pl, naszych profili w social mediach, a także stron z ogłoszeniami o pracę – tam na bieżąco publikujemy informacje o wolnych wakatach.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Marketing & HR ikona wywiad

Kamila Kużaj-Karaszewska: Rekrutacja w firmie składa się najczęściej z pięciu etapów: aplikacja na stanowisko, selekcja CV, wywiad telefoniczny, rozmowa rekrutacyjna, informacja zwrotna. Jest to jednak proces elastyczny i w niektórych rekrutacjach – po lub przed rozmową rekrutacyjną – pojawia się jeszcze etap praktyczny. Jest to najczęściej zadanie rekrutacyjne, na które decydujemy się, jeśli na dane stanowisko potrzebujemy konkretnego poziomu umiejętności. Najczęściej są to zadania programowe (np. MS Excel), jeśli na danym stanowisku faktycznie będziemy z nich korzystać. Jeśli etap praktyczny jest przewidziany w rekrutacji – Kandydat dowiaduje się o nim już podczas pierwszego kontaktu z Rekruterem.

Kto realizuje procesy rekrutacyjne w Państwa firmie?

Marketing & HR ikona wywiad

Kamila Kużaj-Karaszewska: Za przeprowadzenie procesu rekrutacji w zależności od stanowiska odpowiada dział HR i/lub bezpośredni przełożony.

Jakich pracowników poszukują Państwo najczęściej?

Marketing & HR ikona wywiad

Kamila Kużaj-Karaszewska: Ze względu na strukturę zatrudnienia w naszej firmie, najczęściej poszukujemy pracowników technicznych, którzy są odpowiedzialni za proces budowy lub serwis zrealizowanych przez nas kontraktów.

Jakie formy rozmów rekrutacyjnych Państwo preferują?

Marketing & HR ikona wywiad

Kamila Kużaj-Karaszewska: Rekrutacje na stanowiska delegacyjne odbywają się w 100% zdalnie, ponieważ zatrudniamy Kandydatów z całej Polski, a nawet zza granicy. Staramy się w ten sposób szanować czas Kandydatów i nie marnować go na zbyt długie dojazdy. Jeśli jednak dany Kandydat mieszka w niedalekiej odległości od jednego z naszych biur, preferujemy spotkania face-to-face, które pozwalają nam od razu zobaczyć czy „nadajemy na tych samych falach”. Wszystkie stanowiska, na które aktualnie poszukujemy pracowników znajdują się na naszej stronie kariery.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Marketing & HR ikona wywiad

Kamila Kużaj-Karaszewska: Wdrażanie nowych pracowników jest kluczowym procesem w organizacji, który często decyduje o tym na jak długo pracownik zdecyduje się pozostać w firmie. Mając świadomość tego, że dobrze zaplanowane i skuteczne wdrożenie może także przyspieszyć adaptację nowego członka zespołu, zwiększyć zaangażowanie i efektywność pracy, przygotowaliśmy autorski program onboardingowy. Każda osoba rozpoczynająca swoją przygodę w ONDE, zapraszana jest do głównej siedziby na cały dzień, by zapoznać się z najważniejszymi informacjami o firmie dotyczącymi jej historii, wartości, kultury organizacyjnej i struktury. Ponadto, nowi pracownicy biorą także udział w szkoleniach niezbędnych do rozpoczęcia pracy, takich jak szkolenia: dotyczące ogólnych informacji o firmie, z zakresu BHP, czy IT. Zdajemy sobie sprawę, jak stresujące bywa dołączanie do nowej organizacji, dlatego też podczas takiego spotkania bardzo dbamy o atmosferę, aby każdy czuł się mile widziany i dobrze przyjęty. Kolejnym krokiem jest wdrożenie na stanowisku pracy, gdzie każda osoba ma przydzielonego doświadczonego kolegę, który pomaga w odnalezieniu się w nowej sytuacji.

Jakie zadania ma przydzielony kolega?

Marketing & HR ikona wywiad

Kamila Kużaj-Karaszewska: Rolą wspomnianego kolegi – tzw. „buddy’ego” – jest odpowiedź na wszelkie bieżące pytania, jakie mogą mieć nowi pracownicy. Udziela im wsparcia w rozwiązywaniu problemów pojawiających się na początku ich drogi w organizacji. „Buddy” zapewnia nowym pracownikom niezbędne szkolenie dotyczące specyficznych zadań i obowiązków związanych z ich stanowiskiem. Pomaga także zrozumieć procesy pracy, narzędzia i systemy używane w firmie. Rola „buddy'ego” w organizacji jest nieoceniona, ponieważ pomaga pracownikom w adaptacji do nowego środowiska pracy oraz ułatwia szybkie osiągnięcie pełnej produktywności. Cały proces wdrożenia w ONDE trwa mniej więcej 3 miesiące i prowadzi do usamodzielnienia się pracownika.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Marketing & HR ikona wywiad

Kamila Kużaj-Karaszewska: W ONDE SA stawiamy na ciągły rozwój. Doskonalimy naszą kadrę i bazę technologiczną, dzielimy się doświadczeniem i nieustannie pogłębiamy wiedzę. Dbamy o to, by tworzyć stabilne miejsce pracy, w którym można realizować swój potencjał przez lata. Rozwój pracowników stanowi fundament sukcesu każdej organizacji. Inwestowanie w rozwój umiejętności, wiedzy i potencjału pracowników, ma ogromne znaczenie dla budowania silnego zespołu. Na początku każdego roku organizujemy dużą akcję informacyjną na temat szkoleń zamkniętych dedykowanych wszystkim pracownikom. Wśród tych szkoleń najpopularniejsze są szkolenia z zakresu tak zwanych kompetencji „twardych”, takich jak: MS Excel czy MS Project. W pakiecie dostępne są również szkolenia dedykowane rozwojowi określonych kompetencji, w specyficznych, wąskich dziedzinach – jak np.: szkolenia GWO, czy związane z obsługą dronów. Ponadto, firma zatrudnia także trenerów biznesu, którzy odpowiadają za szkolenia pracowników w zakresie kompetencji miękkich, takich jak: komunikacja, rozwiązywanie konfliktów, zarządzanie czasem czy radzenie sobie ze stresem. Dzięki posiadaniu w zespole wewnętrznych trenerów, szkolenia „miękkie” odbywają się w ONDE regularnie i są „szyte na miarę” potrzeb zgłaszanych przez pracowników. Ostatnio, w naszym katalogu szkoleń, pojawiły się także warsztaty oparte na mechanizmie grywalizacji, które zostały bardzo entuzjastycznie przyjęte przez pracowników. Staramy się zatem być na bieżąco z trendami i proponować naszym pracownikom możliwość udziału w inicjatywach rozwojowych – nie tyko o wysokim stopniu merytoryki, ale także atrakcyjnych, angażujących i inspirujących do wzmacniania swoich kompetencji.

Porozmawiajmy jeszcze o konferencjach branżowych…

Marketing & HR ikona wywiad

Kamila Kużaj-Karaszewska: Nasi pracownicy regularnie uczestniczą w wydarzeniach branżowych dedykowanych m.in. branży OZE. Często to nasi eksperci są prelegentami na konferencjach, dzięki czemu mogą dzielić się swoim doświadczeniem. Jest nam bardzo miło, że w środowisku OZE w Polsce jesteśmy uznawani za lidera, a dobre praktyki wypracowane u nas w firmie są adaptowane w innych środowiskach.

Organizują Państwo również własną konferencję!

Marketing & HR ikona wywiad

Kamila Kużaj-Karaszewska: Od dwoch lat organizujemy własną konferencję pod nazwą „OZE nowe trendy”. W wydarzeniu tym, co roku, aktywnie biorą udział nasi pracownicy. Celem konferencji jest wymiana doświadczeń pomiędzy przedstawicielami świata biznesu oraz środowiskami akademickimi związanymi z branżą energetyki odnawialnej.

Jak jeszcze dbają Państwo o rozwój pracowników?

Marketing & HR ikona wywiad

Kamila Kużaj-Karaszewska: Warto wspomnieć także, że ramach dbałości o rozwój pracowników, raz w roku managerowie w ONDE, przeprowadzają rozmowy rozwojowe z pracownikami w swoim zespole. Celem tych rozmów jest nie tylko bieżący feedback na temat jakości wykonywanej pracy, ale także lepsze poznanie swoich pracowników – wartości, jakimi się kierują, motywacji do pracy, ich potencjału oraz obszarów do rozwoju. Podczas takich spotkań manager także dostaje feedback od pracownika, co pozwala mu wyciągać wnioski i doskonalić swoje kompetencje jako lidera zespołu.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Marketing & HR ikona wywiad

Daniel Mackiewicz: Z pewnością będziemy nadal budować swoją pozycję w wykonawstwie dla OZE w Polsce, ale równocześnie badamy i bezpiecznie wdrażamy plany ekspansji na rynki europejskie, gdzie regulacje pozwalają na stabilny rozwój i budowę projektów. Realizujemy pierwsze kontrakty na Litwie i chcemy dalej rozwijać swoją pozycję za granicą. Intensywnie pracujemy nad dewelopmentem własnych farm i już w najbliższym czasie chcemy rozpocząć realizację kolejnych projektów PV. Ten filar jest bardzo perspektywiczny i mocno na niego stawiamy. Oferta dla przemysłu czy usługi utrzymania farm to kierunki, w których rozwijamy się organicznie i spodziewamy się, że będą one w przyszłości stanowić bezpieczne źródło przychodów.

Na koniec proszę jeszcze opowiedzieć nam o planach badawczo - naukowych.

Marketing & HR ikona wywiad

Daniel Mackiewicz: Nie chcemy zostawać z tyłu i uczestniczymy w inicjatywach badawczo-rozwojowych w obszarze magazynowania energii oraz specjalistycznych usług utrzymania i zarządzania aktywami wytwórczymi. W tym celu uruchomiliśmy program grantowy w ramach projektu ONDE FLOW, w którym szukamy i wspieramy młodych naukowców. Perspektywy rozwoju ONDE są bardzo obiecujące i z całą pewnością możemy powiedzieć, że jesteśmy na dobrej fali!

Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna w ONDE S.A.? Co poradzicie osobie poszukującej tam pracy? Na GoWork.pl pojawiło się 6 lutego kilka ogłoszeń.

pytająca Nowy wpis

Czy zakończył się już proces rekrutacji na stanowisko młodszy specjalista ds. rozliczeń?

Nowy wpis

@pytająca

Rekrutacja jest cały czas w toku. Aby zweryfikować konkretną sytuację rekrutacyjną, prosimy o bezpośredni kontakt na adres: praca@onde.pl. Wtedy będziemy w stanie udzielić konkretnej odpowiedzi.

Ciekawy

A jak oceniacie pracę w dziale prawnym?

Daniel

Dziś odbyłem rozmowę kwalifakcyjna ale nic konkretnego nie otrzymałem względem zatrudnia żadnych konkretów badania wysokosciowe przejdę bez problemu dyżur mam ważne jeszcze rok to u lekarza zostaną przepisane itd.Jak dla mnie ważne jest podanie szczegółowego kontrektnego terminu rozpoczęcia pracy.Gdyz też nie mam zamiaru czekać nie wiadomo ile jak między czasie trafi się inna praca nie będę odmawiać

@Daniel

Dzień dobry, rozumiemy, że ważne jest dla Pana, aby znać konkretną datę rozpoczęcia zatrudnienia. Z tego, co Pan napisał wynika, że 31.08 odbył Pan rozmowę kwalifikacyjną. Kolejnym krokiem jest przedstawienie Pana kandydatury Koordynatorowi, którzy planuje przyjęcie nowego pracownika i uzyskanie jego akceptacji. Zatem konkretną informację zwrotną (decyzję ws zatrudnienia) otrzyma Pan w ciągu kilku dni (najczęściej 1-2 dni). Jeżeli będzie to pozytywna informacja zwrotna, to potwierdzamy ponownie Pana chęć podjęcia pracy w naszej firmie i wtedy przedstawiamy proponowaną datą zatrudnienia oraz informacje o wszystkich formalnościach, jakie trzeba załatwić przed rozpoczęciem pracy (np. badania w medycynie pracy). Oczywiście rozumiemy, że czas jest dla Pana ważny i być może w trakcie oczekiwania na naszą decyzję, otrzyma Pan inną ofertę pracy i ją przyjmie. Mamy jednak nadzieję, że spotkamy się niebawem u nas w firmie :). Niezależnie od Pana decyzji, życzymy podjęcia pracy, z której będzie Pan zadowolony.

@Daniel

Hmmm a jakieś detale o samej rozmowie kwalifikacyjnej? Znaczy kto ją prowadził i może jakies pytania padały? Może pytali o to, dlaczego szuka się nowej pracy? Rozmowa jest online, telefoniczna czy biurowa?

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie ONDE S.A.? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Pracownik budowlany wydawały Ci się najkorzystniejsze?

Aktualność
Cześć!

Roni

Czy monter konstrukcji stalowych jest oferta kierowana do osób z doświadczeniem czy też możliwość do przyuczenia się posiadam badania wysokosciowe pow 3m prawko b i c Od kiedy jest możliwość zatrudnienia się... Rozumiem że transport i nocleg zapewnią firma a nie że trzeba na własny rachunek do jechać gdzieś w Polsce do punktu pracy?

@Roni

Dzień dobry, ta oferta jest skierowana zarówno do osób z doświadczeniem, jak i bez. W przypadku braku doświadczenia i/lub braku stosownych uprawnień zapewniamy szkolenia. Rekrutacja jest aktualnie w toku, więc można cały czas aplikować - poprzez portal, na którym znalazł Pan ogłoszenie lub bezpośrednio na nasz adres e-mail: praca@onde.pl Data rozpoczęcia pracy jest ustalana w porozumieniu z Kandydatem - można pracę zacząć "od zaraz" lub w późniejszym dogodnym terminie. Transport i nocleg oczywiście są zapewnione przez firmę. W razie dodatkowych pytań, zapraszam do kontaktu z osobą prowadzącą rekrutację: praca@onde.pl

Roni
@ONDE S.A.

No i tu umarł kot w butach.Piszecie jedno a jest drugie.Jak długo się czeka po załatwieniu wszystkich formalności związanych z badaniami lekarskimi czy mogę liczyć na pracę od zaraz czy nam czekać na większość ilość osób by była brygada na wyjazd do miejsca celowego ...Jestem dostępny od zaraz i też takiej pracy szukam.Dlatego muszę wiedzieć czy praca jest na już po dostarczeniu wszystkich dokumentów do siedziby firmy włącznie z badaniami lekarskimi a nie ze niech Pan czeka bo brakuje mi kilku osób itd.

Rafał

Właśnie zauważyłem u was ogłoszenie na montera jak to wygląda od drugiej strony kiedy można liczyć na zatrudnienie jak długo się czeka na odpowiedź itd.Posiadam prawo jazdy b lecz nie nie jeździłem w dalekich trasach tylko wokół komina ...Jak się dlugo czeka na zatrudnienie ... o ile jest?

@Rafał

Dziękujemy za Pana wiadomość. Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem rekrutacyjnym korzystając z adresu: praca@onde.pl lub kontaktując się poprzez portal rekrutacyjny, na którym znalazł Pan ogłoszenie. Rekruterzy na bieżąco odpowiadają na wszystkie zgłoszenia i podczas rozmowy telefonicznej szczegółowo przedstawiają zakres prac (widoczny także w treści ogłoszenia) oraz warunki zatrudnienia w odniesieniu do przedstawionego doświadczenia przez Kandydata. Decyzja rekrutacyjna jest przekazywana najczęściej w ciągu kilku dni. Podczas rozmowy potwierdzającej chęć zatrudnienia, Kandydat otrzymuje również informacje o możliwym terminie zatrudnienia - oczywiście adekwatnie do potrzeb/możliwości Kandydata. Wiemy, że niektórzy poszukują pracy "od zaraz", a inni mają okres wypowiedzenia, podczas którego świadczą pracę u dotychczasowego pracodawcy. Posiadanie prawa jazdy jest dużym plusem w tej rekrutacji, więc osoba rekrutująca na pewno będzie pytać o rodzaj posiadanych uprawnień do kierowania pojazdami oraz o doświadczenie w roli kierowcy. Zachęcamy do złożenia aplikacji i trzymamy kciuki za pozytywny przebieg Pana procesu rekrutacji! :)

Bruno

Jak wygląda praca montera konstrukcji stalowych dokładnie na czym polega ...Czy są potrzebne badania wysokosciowe pow 3 m czy wystarcza do 3 m?Na jakie wynagrodzenie mozna liczyć stawkę godzinową w delegacji...

@Bruno

Dzień dobry, dziękujemy za zainteresowanie stanowiskiem pracy: Monter konstrukcji stalowych. Wszystkie wymagania stanowiskowe zostały opublikowane w ogłoszeniu, które znajdzie Pan m.in. tutaj: https://onde.pl/o-firmie/kariera. Praca montera konstrukcji stalowych polega na wykonywaniu prac ziemnych, montażu konstrukcji stalowych oraz modułów fotowoltaicznych, a także na układaniu okablowania linii niskiego napięcia. Poszukujemy zarówno osób z doświadczeniem, jak i bez. W przypadku braku doświadczenia i/lub stosownych uprawnień, zapewniamy szkolenia. Badania wysokościowe powyżej 3m są niezbędne i są zlecane do wykonania przed rozpoczęciem współpracy. Stawka wynagrodzenia jest uzależniona od doświadczenia - trudno jest się odnieść do tego pytania bez konkretnych informacji. Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem rekrutacyjnym - otrzyma Pan konkretne informacje w odniesieniu do Pana doświadczenia zawodowego i odpowiedzi na wszystkie inne pytania. Kontakt: praca@onde.pl

Właśnie odbyłem rozmowę tel z działem kadr rekrutacji czy jak tam w firmie zwane są osoby zajmujące się tym trochę rozmowa była śmieszna jak dla mnie. Skoro firma szuka ludzi do pracy niby są szkolenia wdrażające nowego pracownika na nowe stanowisko a wy piszecie coś takiego ...Wiadomo bardziej mi chodzi o delegacje czy faktycznie są to od poniedziałku do piątku czy tez jak w Tiomanie z osztaszewa że jedziesz i nie wiesz kiedy zjedziesz do domu a mówią ci co innego w biurze...Czas pracy mi odpowiada jak najbardziej od do ...wynagrodzenie hmmm nie mam a tak dużego porównania w delegacjach czy to mało czy mogło być więcej...Najważniejsze by nie siedzieć w domu i się dołować tym że człowiek szuka a tu lipa jest ...Tylko mnie dziwi jedno że odpowiedź dadzą pod koniec miesiąca...Jak by nie mogli odrazu lub zaprosić do firmy na rozmowę kilka osób i jestem lub nie zainteresowany.Czlowiek przystępuje na firmy warunki ale czekaj na tel do końca miesiąca... A między czasie dostanie się propozycjie innej pracy i co mam odrzucić i czekać na odrzucenie mojego CV przed ONDE?

@Nowy

Dziękujemy za Pana opinię. Rozumiemy, że jest ważne dla Pana, aby szybko otrzymać decyzję w sprawie zatrudnienia. Z pewnością osoba rekrutująca dołoży wszelkich starań, by zakomunikować Panu decyzję jak najszybciej. Określony w rozmowie z Rekruterem maksymalny czas oczekiwania na informację zwrotną wynika z faktu, że na nasze ogłoszenia aplikuje bardzo wielu Kandydatów i chcemy dać szansę udziału w rozmowie każdej osobie, której doświadczenie spełnia oczekiwania zawarte w ogłoszeniu. Bardzo nam przykro, że pytania zadawane przez Rekrutera odebrał Pan jako śmieszne. Nie jest intencją Rekruterów, by niepotrzebnie zajmować czas Kandydatom przez zadawanie bezzasadnych pytań. Celem prowadzonych przez nas rozmów rekrutacyjnych jest przedstawienie Kandydatowi zadań na danym stanowisku i warunków pracy oraz poznanie Kandydata – jego doświadczenia, motywacji do pracy, oczekiwań, itp. Po to, aby wzajemna współpraca w maksymalnym stopniu spełniała potrzeby obu stron. Mamy nadzieję, że czas, jaki będzie Pan oczekiwał na informację zwrotną będzie dla Pana do zaakceptowania i trzymamy kciuki za pozytywny finał rozmowy rekrutacyjnej z naszą firmą. A w razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu!

Czy poziom wynagrodzeń w ONDE S.A. uległ zmianie od czasu dodania ostatnich opinii? Pojawiły się nowe ogłoszenia na Lento.pl 22 kwietnia.

lewy

w moim odczuciu nie jest etyczne to ,że jako podwykonawca masz termin płatnosci 30 dni ( kazda mała firma potrzebuje szybkiego obrotu gotówki) do tego dochodzi stres zwiazany z zebraniem podpisów , właściwie chodzisz za swoimi pieniędzmi a oni traktuja ciebie tak jak bys je żebrał to popierwsze, po drugie koszty budowy czy inne obciażeninia sa równeiz nie etyczne a tłumaczenie ,że oni też tak mają ( taką umowę z inwestorem ) nie przekonuje mnie nic a nic , poniewaz nie obchodzi mnie jakas inna umowa i zapisy w niej zawarte, ja poprostu interesuje się swoją własną ewentualną umową , rozumiem ,tez że przepisy BHP są bardzo ważne ale co inengo przepisy BHP a co innego te czasem ich bzdety etycznei było by uprzedzić podwyknawcę o dokładnych wymaganiach i wtedy każdy wkalkuluje to w koszty podam przykład sprzed lat - montaz elementu który waży 35 kg , ma być zamocowany na 4,8 m i nagle okazuje się ze do tej operacji pan od bhp nie zgadza się by montowąc to z rusztowania a za pomoca dzwigu i by było milej ( element na 4 m długosci ) wymaga by sprowadzić dwa podnosniki nozycowe , wiec drzwig trzyma elemnet 35 kg ( koszt pracy wtedy 165 zł/h) , nozycówka z jednej strony , nozycówka z drugiej strony , obydwie wygrodzone strefami za pomoca płatków , montaz elementu , demontaz płotków , przestawienie nozycówek , montaz płotków i dalej tak samo elemnet sprzedany tej firmie kosztował jakies 410 zł , koszt montazu jednego około 635 zł ale ich wtedy to nei obchodzilo , tak to mnie wiecej wyglada, a fakt że wydaejsz własną kase i potrzebujesz jej w mairę szybko nikogo nie obchodzi

@lewy

Dziękujemy za przesłaną wiadomość. Poruszone są w niej ważne kwestie dotyczący etyki, zapisów w umowach oraz przepisów BHP. Staramy się nasze działania prowadzić transparentnie – każdy nasz pracownik, a także podwykonawca wie, że BHP to u nas podstawa. Jesteśmy sygnatariuszem "Porozumienia dla bezpieczeństwa w budownictwie” i nasza obecność w tym porozumieniu to nie jest pusta deklaracja, a wyraz jednej z naszych podstawowych wartości – poszanowania dla życia i zdrowia naszych pracowników. Etyczne prowadzenie naszej działalności i realizowanie zapisów obowiązującego prawa, to także ważny wyznacznik kierunku działań w ONDE. W naszej spółce obowiązują procedury dot. zgłaszania naruszeń prawa, a każdy, kto postrzega nasze działania jako nieetyczne, może anonimowo zgłosić swoje zastrzeżenia. Terminy płatności zawsze są jasno wskazane w umowach, a okres 30 dniowy jest powszechnie przyjętym okresem rozliczeniowym w biznesie. Mamy świadomość, że każdy, kto prowadzi własną firmę (dużą, czy małą) jest narażony na wiele ryzyk. Rozumiemy, że opisana sytuacja mogła być źródłem stresu, więc aby móc ją dokładnie wyjaśnić i omówić, zachęcamy do kontaktu bezpośredniego z naszą firmą. Ogólne dane kontaktowe znajdują się w zakładce Kontakt.

Zosia

Wyrażę swoją opinię. Pracuje w Onde od ponad 5 lat. Zawsze płacą na czas, przemiły kontakt z kadrami i od razu załatwienie sprawy. Co roku podwyżka, premie i zawsze ale to zawsze paczki na święta. Przemiły i przesympatyczny zespół. Wiadomo, że pracuje się z ludźmi i każdy jest inny i zawsze zdarzy się jakiś (usunięte przez administratora),który podnosi ciśnienie wszystkim ale takie zjawisko występuje w każdym zakładzie. Ludzie pomocni. Super atmosfera w pracy. Pracowałam na kilku kontraktach i wszędzie był super, zgrany zespół. Faktem jest, że w mojej branży koledzy po fachu więcej zarabiają i wielokrotnie rozważałam zmianę pracodawcy ale wolę zarabiać to co mam i mieć stałą pensje, stałe zatrudnienie i do roboty przychodzić z radością każdego dnia niż zarabiać kokosy a potem wydawać je na psychoterapeutę i leki uspakajające. Mam kolegów, którzy pracują w tej firmie ponad 17 lat i sobie chwalą

Specjalista
@Zosia

Opinia "koleżanki Z" jest del8katnie mówiąc..szytą na miarę próbą ocieplenia atmosfery w ramach aktualnej potrzeby poprawy wizerunku działu. Zamiast rozwiązania rzeczywistych problemów próbuje się rzucić w obieg historie, które nijak się maja z rzeczywistością. Prawdziwe problemy są zamiatane pod dywan, wyciszane..przez pseudo "kierownikow", którzy pozbywają się w prymitywny sposób wartościowej kadry, aby bronić swoich stołków. Już sam wpis Pani Z świadczy o tym, jak zwraca się kadra (usunięte przez administratora). Ta właśnie kadra jest największym zagrożeniem dla tej firmy, a efekty są już widoczne.. Ci którzy mieliby ochotę i zapał wnieść świeże pomysly, innowacje i kreatywność są pacyfikowani przez pseudo "kierowników"..zdarzają się też groźby, kłamstwa są na porządku dziennym. Pisanie o atmosferze w firmie " jako przemiłej, i rzekomo przesympatycznym zespole" jest przykladem typowego ignoranctwa tych ludzi. Poza tym ilość zwolnień świadczy o "czystce" w szeregach dzialu 'dezorganizacji', a wiec usuwaniu ludzi niewygodnych - niekoniecznie niekompetenych..!! "Dowodztwo" pozostawia swoich "Żołnierzy", odwraca sie plecami do nich dla wlasnych interesów..czesto szemranych..to nie "Jednostka" dla mnie.. The End

OBIEKTYWNY
@Specjalista

Tylko przypomnę, ze ONDE jest bardzo dużą firmą, w której jest dużo działów. Te opinie, mam wrażenie, dotyczą 1 lub 2. Nie powinny one tak bardzo rzutować na obraz całej firmy.

@Zosia

Dziękujemy serdecznie za Twoją opinię. Staramy się tworzyć bezpieczne i dające możliwość rozwoju środowisku pracy. Faktycznie, w naszym zespole mamy wiele osób związanych z nami już od kilkunastu lat - co nas niezmiernie cieszy :) Jesteśmy przekonani, że to m.in. dzięki pozytywnej atmosferze, wiele osób wiąże się z nami na lata.

Szczera

Z ręką na sercu mogę stwierdzi ze nie polecam tej firmy nawet najgorszemu wrogowi. Wszystkie najgorsze rzeczy jakie możecie sobie w pracy wyobrazić tam Was spotkają. (usunięte przez administratora) używa sobie tak bardzo na pracownikach ze połowa przechodzi do innych działów a druga połowa się zwalnia. (usunięte przez administratora) otrzymała zbyt wiele władzy jak na Jej umiejętności zarządzania zespołem, jakby sekretarka miała być kierowniczką ;), wtrąca się wszędzie, łącznie z prywatnymi relacjami między pracownikami. Zbyt częste wizyty w toalecie mam wrażenie ze są notowane bo spojrzenia niewybredne. Pseudo integracje i piwka wspólne organizują a nikt nie pfzykefzie i nie zapyta wprost choćby o zarzuty z goworka.

Jaki dział?
@Szczera

W jakim dziale pracują te Panie?

@karolina muszę powiedzieć że się nie zgadzam z tym co piszesz. Pracowałem z obiema dziewczynami i nigdy nie było problemów z załatwieniem jakiejkolwiek sprawy i zawsze miło i sprawnie. Twój wpis z wycieczkami w stronę prywatnego życia i uderzający w całą rodzinę nie ma nic wspólnego z pracą i kwestiami zawodowymi. Mam wrażenie że celem takich komentarzy jest tylko zranienie tych osób w sposób poniżej dna.

Sylwia

Uważam, że takie komentarze są poniżej poziomu. Obrażanie kogoś, tym bardziej anonimowe jest mega słabe. Jak się komuś nie podoba, zawsze może zmienić pracę. Życzę wszystkim dobrego dnia.

@Szczera

Dziękujemy za Twoją wiadomość. Z uwagą zapoznaliśmy się z Twoim komentarzem. Staramy się tworzyć dla naszych pracowników miejsce, w którym mogą się rozwijać i doświadczać satysfakcji z tego, co robią. Cały czas dbamy o to, by usprawniać w firmie procesy komunikacji, zarządzania i organizacji i jeśli w tych procesach można coś poprawić, zachęcamy każdego pracownika do otwartego dialogu z bezpośrednim przełożonym, dyrektorem pionu lub zespołem HR czy marketingu. Wychodzimy z założenia, że wszyscy pracownicy w firmie mają wpływ na kreowanie atmosfery sprzyjającej współpracy i zaangażowaniu i jeśli włączają się w otwarty dialog, pozwala to rozwiązywać wszystkie zaistniałe po drodze trudności. Dlatego, jeśli chciałabyś z nami porozmawiać o konkretnych sytuacjach, których doświadczyłaś, a które Twoim zdaniem nie powinny być obecne w miejscu pracy, skontaktuj się z nami bezpośrednio. Tylko w ten sposób będziemy mogli realnie odnieść się do zaistniałej sytuacji.

podwykonawca

z punku widzenia podwykonawcy koszą na kasie równo , (usunięte przez administratora) którym w jakiś sposób udałosię cos tam osiagnąc i z pozycjisiły narzucają wszystko , przerost formy nad treścią, mam wrazenie ze są odklejeni od rzeczywistosci wszyscy kierownicy i inzynierowie, łatwo bowiem szafuje się nie swoją kasą. jakies terminy platnosci po 30 dni, zatrzymane gwarancje . mam propozycje dla nich wszystkich . Poproście szefa by wam wstrzymał cześć wynagrodzenia i oddal po kilku latach..co wy na to? albo pytania typu ... co pan tak o te kasę dzwoni? nodzwonie chłopie bo wydałem namateriały, na paliwo, zusy i podatki i chcialbym ją dostac . to chyba normalne jak myslicie Odradzam prace dla nich

Grażyna
@podwykonawca

Tzn co jest dziwnego w płaceniu wynagrodzenia co 30 dni? To chyba dosyć normalne, że co miesiąc się je dostaje.

podywkonawca
@Grażyna

rozumiesz w czym problem ? 30 dni po wystawieniu faktury za zadanie które realizujesz przez 2 czy 3 miesiace, wykładasz swoje pieniadze. ,moze popros by dali ci wypalte po 30 dniach od końca miesiaca Grazyno ! nie 10 dnia miesiaca tylko 30 dni po zakonczeniu jednego , rozumiem ,że cos ci umkneło , konczyłas prywatną szkołe ze masz taki niski poziom percepcji?

kierownik
@podywkonawca

A czy ty mylisz że wykonawca dostaje kasę od razu- przepisy prawa wymagają żeby umowa miedzy podwykonawcą a wykonawcą była symetryczna jak pomiędzy inwestorem a wykonawcą, Po drugie gwarancje i zatrzymania są po to że jak spartolisz robotę to zamawijacy ma gwarancje ze przyjedziesz i poprawisz swój błąd.

Podwykonawca2
@podywkonawca

A czytać umowy na uniwersytecie planistyki to uczą? Prowadzę firmę i z niektórymi kontrahentami mam termin płatności na 60 dni. Przygotowując się do zlecenia trzeba liczyć siły na zamiary

@podwykonawca

Dziękujemy za przesłaną opinię. Kontrakty realizujemy zgodnie z obowiązującym prawem, zapisami w umowach i szacunkiem dla Partnerów biznesowych. W przypadku jakichkolwiek zastrzeżeń, serdecznie prosimy o kontakt bezpośredni w celu wyjaśnienia sprawy.

Nikomu nie polecam pracy w tym miejscu, osoby na kierowniczych stanowiskach nie mają predyspozycji do tego, brak szkoleń dla Nich, mam wrażenie że niektórzy z łapanki wzięci na dyrektora czy kierownika. Przekleństwa, brak szacunku dla pracownika, obrażanie go, mówienie o nim za plecami w pogardliwy sposób, wyzwiska - z tym wszystkim trzeba się zmierzyć pracując w tej firmie, (usunięte przez administratora) To co usłyszałem po swoim odejściu na swój temat to kosmos.

Pytalski

Serio wszyscy kierownicy są niekompetentni? Nie ma tam osób od których osoba chcąca rozwoju mogłaby się czegoś nauczyć?

Julia

brak szkoleń? z czego on tak naprawdę wynika? i tak pzt to sądzisz, że szkolenie by tu pomogło i do żadnej z przytoczonych sytuacji by nie doszło?

żabcia
@Julia

czego jak czego, ale braku szkoleń ONDE nie można zarzucić bo było ich w dużo w poprzednim roku i teraz też cały czas są.

olaboga

dopóki będziecie się nad sobą użalać tutaj a nie będziecie nic robic w rzeczywistości to nic się nie zmieni. użalacie się nad tym jak to was źle traktują ale ci ludzie też mają swoich szefów którym możecie powiedzieć co jest nie tak i dodatkowo macie hr który działa lepiej niż w większości polskim firm.

Kros
@olaboga

Oj widać ze nie wiesz o czym piszesz. Większość wiedząc ze nie może nic zdziałać zwalnia się. Podajesz (usunięte przez administratora) śmiech na sali, gdybys był wewnątrz firmy nie podałbyś tych przykładów. Ludzie (usunięte przez administratora) zwalniają sir z tych samych przyczyn. Już więcej niż połowa pewnego działu się zwolniła - dla normalnych obserwatorów coś to świadczy, dla (usunięte przez administratora) i pseudo kierowników/kierowniczek nie.

@Kros

Mimo wszystko to ktoś próbował chociaż pogadać? Może dałoby rade cokolwiek wymyślić? I tak pzt., to tutaj zarząd jest tak ogólnodostępny? Każdy pracownik ma szansę na rozmowę?

Katarzyna
@Kros

Bardzo to przykre ale prawdziwe. Wszyscy wszystko wiedzą. Chociaż (usunięte przez administratora) już ludzie przestają chodzić bo nie ma żadnej reakcji, zresztą czas otwartych drzwi prezesów dla pracowników już minął. (usunięte przez administratora) poza kolejnymi nic niewnoszącymi webinarami nic w temacie nie robi. Pewnie niewiele może. Wprowadzają politykę (usunięte przez administratora), a mimo kolejnych zgłoszeń nie ma reakcji. Dlatego jeśli ktoś się jeszcze szanuje to szuka nowej pracy.

@Katarzyna

skąd to stwierdzenie, że niewiele może? domysły? to na jakiej zasadzie te zgłoszenia idą, że reakcji nie ma, mówione jest to wprost? jakaś odpowiedź wtedy raczej musi paść?

jakub

jako podwykonawca mogę przytaknąć. Przerost formy nad treścią . Nie ma zrozumienia u tych niby kierowników że ceny na rynku zmieniają się z dnia na dzień i w związku z tym terminy zapłaty powinny być święte. Nie rozumieją ,że podwykonawca wydaje kase na materiały i ludzi, obsługe budowy itp. Nie ma w nich empatii, to tak jakby nie dać im wypłaty na czas , wtedy pewnei były raban. Mówi ci taki (usunięte przez administratora)to jak to firma kasy nie ma? nie rozumie q-ra że dzisiaj szybki obrót pieniedzy to jedyna szanasa na uratowanie tyłka. Nie rozumie jeden z drugim ,że łupią nas na gwarancjach, kasie z odpady, obsludze budowy itp Załośni ludzie takie mam zdanie

Misiu

Nie polecam, kiedyś ta firma miała renomę, dziś to żenada. (usunięte przez administratora)zwolniło się już pewnie z 30 osób, ci którzy zostali na dniach tez odejdą albo już są na wypowiedzeniach, a kierownictwo dalej nie robi z tym nic, śmieszne ogłoszenia i żenujące zebrania. Do władzy dochodzą osoby które nie powinny, a otrzymują ja bo maja być oczyma dla nieobecnych, wprowadzają swoje chore zasady, reżim i kontroling. Brak zaufania tu jest powszechny. Kierowictwo nie ma cywilnej odwagi na rozmowę w 4 oczy czy chociaż na odebranie telefonu, wola bazować na wiedzy wyjętej po katach.

Czy w ONDE S.A. występują paczki/bony świąteczne?

Kamila

Hahahaahhaaj. Oprócz tego ze paczek ani innych profitów brak to ludzie nie otrzymują podwyżek bo podobno poprzedni kierownicy zostawili zadłużona firmę ???????????? ludzie omijajcie ta firmę. Na wypasista wigilie jest kasa ale na bon czy premie dla pracownika nie, ludzie najedzą się na wigilii to przez miesiąc pełne brzuszki będą mieli ????

@Kamila

Pracowałem w tej firmie i to prawda ze wigilie suto zastawione, w karnawale bal drogowca tylko po to zeby miernocie zamknac buzie. Podwyżki śmiechu warte , raz na 5 lat po zlotowce . Nadgodzinami ludzie dorabiaja do pensji bo po kilkunastu latach pracy nie starcza na oplaty i wyzywienie dzieci . Ludzie zwalniani bo odmowili wyjazdu w delegacje i harowki od switu do nocy .Premie ? W tm zakladzie nikt nie wie co to premia , no chyba ze starzy pracownicy - oni kiedys otrzymywali premie , bony na świeta , stazowe . Teraz nie ma nic procz harowki bez dyskusji . Tak wyglada praca w ONDE od podworka . Pozdrawiam Kolegow, Kierownictwo i bylych Dyrektorow .

Karol

Ja również potwierdzam wszystko co zostało napisane, firma mocno obniżyła standardy. Pracowników o odmiennym zdaniu się zwalnia albo usuwa do innych działów, w firmie dochodzi do poważnych nadużyć względem pracowników, ale jeśli chcesz być bezpieczny i cieszyć się pracą musisz wyłączyć samodzielne myślenie, Ci którzy to potrafią sobie poradzą, inni nie przetrwają okresu próbnego. Kłamstwa, nadużycia, duża swoboda wypowiedzi (przekleństwa i epitety), buntowanie jeden przeciwko drugiemu, musisz mieć jeden front z kierownictwem, wszyscy którzy odeszli byli złodziejami i marnymi pracownikami, jeśli stajesz w obronie obrywasz.

Kita
@Karol

Oj ile w tym prawdy, podpisuję się pod każdym słowem a i sama mogłabym wiele dopisać ale czy to coś zmieni…. Przekonane o swojej wyższości i racji nadal pozostaną niezmienione, jedynie przyszłych pracowników może ostrzeże negatywna opinia. Koryto wąskie i jedna przez drugą, to co się dzieje (usunięte przez administratora)to wykracza poza wyobraźnię.

Podwykonawca 2

Odradzam... Naprawdę. Może jak nikt dla nich nie będzie chciał wykonywać pracy to się ogarną. Nie wiem jak te przetargi wygrywają. Ale na PV się nie znają kompletnie. Podwykonawcy ciągną robotę, a onde, wymyślą tylko żeby nie płacić. TRZYMAĆ SIĘ Z DALEKA.

@Podwykonawca 2

Ale ja to nie wiesz z tymi przetargami? Może jakieś triki swoje mają, albo po prostu znajomości robią swoje? Bo skoro tak wymyślają, żeby tylko nie zapłacić to faktycznie kręcić umieją raczej...

DaRo
@Podwykonawca 2

TO NIEPRAWDA FIRMA PROFESJONALNA. MOZESZ POROWNAC JAKOSC REALIZACJI PROJEKTOW REALIZOWANYCH PRZEZ INNE FIRMY I ZLOKOLIZOWANYCH OBOK...ZNAJĄ SIE I TO B.DOBRZE!

Grażyna
@DaRo

Podasz więcej konkretnych przykładów? Będę bardzo wdzięczna.

Podwykonawca 3
@Podwykonawca 2

Potwierdzam kwestie nie płacenia dla podwykonawców . Uważajcie rozpoczynając współpracę z firmą ONDE . Oczywiście są jeszcze osoby w Onde , które są " normalne " i znają się na budowaniu , ale kadra " dowodząca " to porażka . Oczywiście wszyscy winni tylko nie oni .

Podwyk
@DaRo

Może i wygląda na profesjonalną i też taka była 7 miesięcy temu , ale na pewno nie jest tak na dzień dzisiejszy . Budują podwykonawcy nie Onde . Onde tylko finansuje i to też nie koniecznie terminowo .

@Podwyk

Nie wiem jak jest w rzeczywistości ale zostało tu podkreślone to, że podobno 7 miesięcy temu było tu lepiej... a dlaczego akurat taki termin?

Interesuje mnie kariera na stanowisku Specjalista ds. rozliczeń. Czy ktoś mógłby opowiedzieć o pracy w tej branży i podzielić się doświadczeniami z zatrudnienia w firmie ONDE S.A.?

Kamila

Nie, nie, i jeszcze raz nie! Jakiekolwiek stanowisko w tej firmie nie jest warte nerwow. Onde Lubicka to wg mnie bramy do piekła.

Zostaw merytoryczną opinię o ONDE S.A. - Toruń

• Jak się pracuje w ONDE S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy ONDE S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ONDE S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 1 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ONDE S.A.