Leroy Merlin Polska sp. z o.o.

Wrocław

Opinie o Leroy Merlin Polska sp. z o.o.

Kiero

I znów zaczął się etap agitacji chętnych do pracy tzn poleć znajomego a otrzymasz 1000 zł. Gorszej żenady nie doświadczyłem. Przecież nikt na takich warunkach nie chce pracować i to nie tylko w tej firmie. Skąpstwo posunięte do granic absurdu, pozbywają się starej kadry nie dając im żadnych podwyżek, na rynku pracy są na szarym końcu z tym co proponują pracownikom. Dlatego ludzie bez skrupułów odchodzą a kierownicy i dyrektorzy udają, że nic się nie dzieje. Polują na nowych, którzy będą zwodzeni przez okres próbny a później sami się zwolnią i na tym lm chcą bazować ale już widzą, że są przez to w czarn... (usunięte przez administratora). Zachłanność zwykle daje srogą lekcję kierownicy i dyrekcjo od siedmiu boleści. Niedługo za taką politykę spadną wasze głowy a to zaboli mocno.

Lmowiec
@Kiero 15.11.2017 18:24

W którym LM dają tysiaka za polecenie?

sceptyk
@Lmowiec 15.11.2017 19:38
W którym LM dają tysiaka za polecenie?

W każdym, to ogólnopolska zagrywka. Jak pracownik poleci osobę, która zostanie zatrudniona i po okresie próbnym dostanie kolejną umowę to polecający dostaje tysiaka.

Iwona

@Niezaskoczona skoro zostały skasowane jakieś komentarze to oznacza, że musiały one łamać regulamin i dlatego admin je usunął. @Pracownik pracujesz już sporo czasu, a piszesz negatywie o swoim pracodawcy firmie Leroy Merlin Polska. Jak weszłam a stronę internetową to dowiedziałam się, że firma została wyróżniona tytułem Solidny Pracodawca Roku 2017. To czemu zatem pojawia się tyle negatywnych informacji o firmie? Jakie trzeba spełnić standardy, żeby otrzymać taki tytuł? Jest tu pewien zgrzyt, który powinien zostać wyjaśniony. Bo skoro są takie wpisy to nie powinno być takiego tytułu i skoro jest taki tytuł nie powinny pojawiać się takie komentarze. Jest ktoś w stanie użytkownikom to wytłumaczyć?

Szczery
@Iwona 23.11.2017 09:16

Takie wyróżnienie to tylko niestety teoria. Rzeczywistość i prawda jest dużo bardziej brutalna. Poniżające wynagrodzenie, brak chętnych do pracy, brak motywacji i brak poszanowania pracownika. Zresztą widać ocenę pracodawcy.

Zielona Prawda

Iwona już to wyjaśniam. Leroy Merlin dostało tytuł Solidny Pracodawca roku 2017 z powodu takiego, że zatrudnia osoby niepełnosprawne umysłowo jak i fizycznie za co dostaje potężne pieniądze z funduszy europejskich.A także organizuje akcję typu dzieciaki sadzeniaki dla przedszkoli i programy rozwojowe jak akademia orląt, które ładnie wyglądają na papierze. Opłaca im się to bo ociepla to ich wizerunek , ale jak jest naprawdę? Tak jaj tutaj opisują zwykli szarzy pracownicy czyli mobbing, wykorzystywanie, nadużycia, lizusostwo. A kierownicy którzy dyrygują innymi są zazwyczaj z Pizza Huti nie mają o niczym zielonego pojęcia i tak to wygląda naprawdę.

Laksi

Nie polecam pracy w Leroy Merlin w Gliwicach na Rybnickiej. Co tam się dzieje to przekracza wszystko. Kasjerki zwalniają się w trybie natychmiastowym. Koordynatorki bez uśmiechu, robiące na złość. Trzeba dobrze [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] lizać żeby mieć fory. Kierowniczka kas...bez komentarza. Pupilki...i osoby chodzące na imprezy firmowe mają względy i zmiany ranne...inne...same popołudniówki. Grafik jest tak układany że na koniec okresu rozliczeniowego okazuje się że... są niedogodziny i trzeba [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] eby to nadrobić a przecież to niedopatrzenie osoby która robi grafik. Powiem krótko...w tym sklepie są nieodpowiednie osoby na nieodpowiednim stanowisku. Poprostu brak słów !!! Zespół kasjerek częściowo wymieniony ( można powiedzieć że została garstka z tych które pracują od początku istnienia tego sklepu) . Czas na wymianę pań które nazywają się koordynatorami !!!

Ktos
@Laksi 17.08.2017 19:50

Jak ma na nazwisko pani koordynatorka z Rybnickiej ? Mam zacząć tam pracę i szczerze zaczynam się zastanawiać nad tym po tych wszystkich opiniach...

Laksi
@Ktos 09.11.2017 19:43

Hmm...mam zacząć wymieniać nazwiska koordynatorem? Nie warto,bo wszystkie są takie same. Moja rada...nie idź tam,nie warto szargać sobie nerwów,no i jak nie będziesz pupilkiem to czekają cię same popołudniówki

XYZ

Witam, ktoś ma jakąś wiedzę na temat Gliwickiego LM ? Zamierzam aplikować ale nie wiem czy warto.

Nie lubię frajerstwa

Drogi kierowniku "Robocop" z LM Targówek nie wiedziałem, że pasjonujesz się fotografią. Dobrze, że LM pozwala Ci na realizowanie swojej pasji w godzinach pracy ku chwale zielonego trójkąta. Jeździsz z aparatem za kasjerkami i dokumentujesz ich "rzekomą pracę" na zwolnieniu lekarskim. Szkoda, że ten Wasz niecny plan na pozbycie się ludzi znowu nie wypalił i musieliście wyskoczyć z kasy w sądzie pracy. Która to już przegrana sprawa w tym roku??? Kierowniku gdzie twój honor?Jak możesz patrzeć w lustro podkładając ludziom świnie?

Mario

Nie pracuję w tej firmie od miesiąca więc wypowiem się na świeżo jak to wygląda. Zatrudniłem się w lm w tych dobrych czasach kiedy wiedza i fachowość były doceniane przez dyrekcję. Kilka lat temu kiedy dyrektor chodził i witał się z pracownikiem, z każdym chwilę pogadal czy to na sali sprzedaży czy na tzw palarni. To były czasy kiedy czuliśmy się zespołem i dzięki temu chcieliśmy dać coś od siebie więc robiliśmy sprzedaż progresja rosła. Czuliśmy się jak handlowcy gdyż nie było spoglądania przez ramię, margines zaufania do pracownika był odpowiedni. Budowało to pozytywne relacje i sens pracy w lm. Były podwyżki, luźna atmosfera w pracy i wpływało to na zadowolenie klientów. Pracownicy byli traktowani z szacunkiem i poważnie. Ale do meritum, zmienili się dyrektorzy i na tę funkcje wszedł nowy narybek. Nowy narybek uczył się widocznie z nowych książek uczących myślenia od nowa. Więc stwierdzili, że to co było do tej pory jest be. Nie zastanowili się, że klient znający sklep nie lubi zmian bo przez to traci czas i niepotrzebnie się denerwuje. Nowy narybek nie słucha klienta pomimo iż pewnie nawet przez sen recytuje mantrę - klient jest dla nas najważniejszy. Więc wprowadzono zmiany a w ślad zmianami nastąpiła lawinowa ilość odejść pracowników znajacych lm od podszewki, ludzi, którzy robili obroty sięgające kilku milionów,o którym nowym pracownikom o ile tacy są nawet się nie śniło. Ci ludzie z bogatym doświadczeniem już zasilają szeregi konkurencji a w lm kierownictwo i dyrekcja zastanawia się dlaczego maleje ilość klientów... Ci co zostali boją się nawet głośno myśleć tylko w kuluarach wylewają wiadra pomyj. Tak więc lm z firmy, która kilka lat temu można było śmiało polecać jako dobrego pracodawcę stał się miejscem absurdu, wyzysku, mobbingu. Odchodząc z lm czujemy ulgę i satysfakcję a po miesiącu jak w moim przypadku nie rozumiemy dlaczego wcześniej nie zdecydowaliśmy się na ten krok. I nie dajcie się nabrać na tanie słówka i nieszczere uśmiechy przed podpisaniem umowy... później czeka na was sroga lekcja. Pozdrawia były już na szczęście pracownik jednego z lm na południu.

GMC
@Mario 16.10.2017 23:48

Kurde jest aż tak źle ??? Ja aplikowałem i do tej pory nie dostałem odpowiedzi .... więc nawet nie wiem czy w ogóle się odezwą do mnie ...

Szary człowiek

Szkoda że firma niema nic do zaoferowania osobom z wieloletnim stażem tzn albo mają zostać koordynatorami albo trzeba szukać nowej pracy bo o podwyżce można zapomnieć.

Kasia

A gdzie się podziały opinie o LM w Warszawie????Czyżby było za dużo negatywnych opinii o Targówku Arkadii i Ursusie?I oczywiście Janki także zniknęły...A można było prawdę poczytać

Niezaskoczona
@Kasia 30.10.2017 12:26

Pokasowli trochę komentarzy, ale niektóre wróciły. Żenada

Stoper

Sporo ofert pracy mają, brakuje ludzi czy może coś powiększają i potrzebują nowych? Miałem zamiar aplikować ale trochę zasmuciły mnie niezbyt przychylne dla Leroy Merlin Polska sp. z o.o. opinie na tym forum!

Stoper

Praca w Leroy Merlin Polska jak praca w handlu, kto chce tu pracować to wie co będzie robił. Po co to narzekanie? Może komuś zajęliście miejsce pracy a teraz nie pasuje? Tym co mają dwie lewe rączki wszędzie będzie źle!

Janek
@Stoper 17.10.2017 10:15

A teraz idź pochwal się kierownikowi jaki komentarz napisałeś - oczywiście ku chwale waszej firmy, bo prawda przecież istotna nie jest.

Silvia86

Hej hej czy do LM trzeba gotowe zaśw o niekaralnosci ?

Stef
@Silvia86 11.10.2017 20:24
Hej hej czy do LM trzeba gotowe zaśw o niekaralnosci ?

Hej, do LM nie trzeba zaświadczenia o niekaralność. Tam biorą każdego jak leci bo nie ma rąk do pracy

kise

Co wy za głupoty gadacie? Płaczecie że starsi pracownicy zarabiają mniej a kto z was prosił o podwyżkę? Premia to fikcyjne pieniądze? Premie dostajecie za wynik a wynik zależy od was! Jak widze kolegów z pracy co wolą gadać we 4 zamiast doczepić ceny czy poukładać towar, to wcale sie nie dziwie ze na was donoszą... Kierownicy są różni, ale większość ma głowę na karku i jak juz daje zjeby to dla waszego dobra bo lepiej dosta [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] niż dyscyplinarne wypowiedzenie umowy (kto pracuje ten wie ze na każdego sie cos znajdzie, BHP jest nagminnie łamane i mało kiedy karane) telefony? teraz możecie sobie zrobić ceny bez wklepywania kodu do komputera, albo jak macie towar do sprawdzenia na magazynie to nie musicie latać do biurka tylko wszystko macie pod ręką. a jak ktoś do was dzwoni? wasza dobra wola ze odbieracie, ja jak czegoś nie wiem dzwonie do koordynatora i sie pytam, jak ma czas odbiera a jak nie to nie. Jedyny minus to te plastikowe koszulki ale jako że są kolory biało-czerwone i jesteśmy sponsorami polskich piłkarzy to da się to wytrzymać (ta duma kiedy w TV pokazują nas jako sponsorów

Dumny
@kise 11.10.2017 17:15

Hahaha duma???? Mnie najbardziej rozpierała gdy w białej koszulce musiałem przerzucać ekogroszek;)Chodzenie i proszenie o podwyżki? Ile ty pracujesz chłopcze i w jakiej kuźni Cię strugali?Wiesz co to jest EDP/PRO? To tam masz możliwość pokazania swoich zalet. A wiesz co usłyszeli pracownicy budowlanki od dyrektora na W3 ( Wawa Jerozolimskie)jak poszli się upomnieć o podwyżkę? NIKT WAS TUTAJ NIE TRZYMA NA SIŁĘ. Ciekawe czy pracownicy biedry też są dumni, że ich firma wspiera reprezentacje Polski hahaha

NoName
@Dumny 11.10.2017 18:17

Zgadzam się....W Białymstoku nowemu pracownikowi proponują 2600-2700 brutto.A co z pracownikami którzy mają 2500 po 6 latach!!!! Tak właśnie jest jak kolega pisze powyżej na temat rozmowy z kierownikiem..."nikogo nie trzymamy tutaj na siłę" .Ja osobiście po 6.5 roku miałem 2950 brutto i doświadczenie.Ale firma tego nie docenia...szkoda, bo nie mam zamiaru uczyć nowego który dostaje raptem 250 brutto mniej ode mnie. Taka ciekawostka. LM Białystok Hetmańska (odeszło w tym roku ponad 40 osób)

Stanek

Teraz sa takie możliwości pracy w firmach, że chyba nie ma co narzekać!!

Black

Hej. Praca generalnie jak w każdej innej firmie w Polsce. Jak ekipa na dziale jest zgrabna to wszystkim się dobra pracuje. Finanse we Wrocławiu na doradcę to w tym momencie 2650-2900 brutto. Podwyżki raz na rok w lutym. Premie uzależnione są od progresji. W pewnym momencie progresja i premie się kończą.

Iwona

@Aleksander z Wawy wyobraź sobie, że nie jestem opłacona przez nikogo, żeby tuszować złe komentarze, bo jak zauważysz mój stosunek jest całkowicie neutralny. Jestem moderatorem serwisu gowork.pl i pracuję tylko dla firmy gowork.pl a nie opisywanej na forum Leroy Merlin Polska. Chcę pomagać osobom zainteresowanym pracą prowadząc tor dyskusji na forum. Tym spowodowane są moje pytania. I dzięki merytorycznym odpowiedziom jesteśmy w stanie razem komuś pomóc.

Aleksander z Wawy

Dobrze ktoś napisał, wyżywają się na pracownikach bo sami są sfrustrowani. Mobbing jest tu na porządku dziennym, jak chcesz pracować w LM to musisz brać leki uspokajające bo tam się nie da normalnie pracować...A Iwona zadaje głupie pytania bo musi(jest opłacona aby tuszować złe komentarze)

Iwona

@ccc czyli ile godzin? Bo stawka obowiązująca w Polsce to 13 zł/h, więc ta pensja wydaje się za niska. A sam chciałeś taki etat. Czy firma nie proponowała całego etatu?

serafin
@Iwona 21.09.2017 15:07

Hej Iwona. Pytasz poważnie? 13 złotych dotyczy umowy zlecenie. Skoro pracownik pisze o 3/4 etatu znaczy ze jest to 3/4 etatu czyli 168 godzin razy 0.75. Z resztą w LM funkcjonują tylko umowy o pracę jako kasjer. W 2017 roku minimalna pensja netto na caly etat wynosi 1459zł netto czyli do REKI. Posiadając te informację z pewnością odpowiesz sobie na pytanie czy 1200 netto czyli do REKI na 3/4 etatu jest możliwe. Ale odpowiem - TAK - bo takie jest prawo w Polsce. A te 3/4 etatu to nie kwestia wyboru tylko jedyna opcja często na kasach jest. Rozwiałem watpliwości?

ccc

Praca na stanowisku kasjer. To 3/4 etatu i 1200 na rękę. dasz radę utrzymać się ? Osoba to proponująca niech zatrudni kogoś ze swojej rodziny, może matkę lub żonę. Kpina z ludzi !!!!!!!!!!!!!!

były pracownik

Wypowiem się na temat zarobków gdyż mój staż w Leroy Merlin to kilka lat a obecnie od pewnego czasu już zakończyłem swoją przygodę i pracuję w innej firmie. Jeżeli chodzi o to co zarobicie w Leroy jest to goła podstawa plus dodatek za niedzielę drugą i kolejne w miesiącu. Podstawa to 2400 brutto na umowie na czas określony i 2600 brutto na czas nieokreślony. Raz w roku podwyżka 200 zł brutto może być ale nie musi. Zależy to głównie od układu z kierownikiem inne czynniki nie mają na to wpływu. Są osoby, które pracują kilka lat bez podwyżki gdyż nie są pupilami kadry zarządzającej. Jeżeli chodzi o premie kwartalne owszem kiedyś były natomiast obecnie zmienili sposób naliczania premii i raczej przeszły one do historii. No chyba, że kwota 80zl raz na kwartał może być nazwana premią. Z dodatkowych profitów można wspomnieć o karcie benefit, której cześć kosztów pokrywa pracownik. Nie ma natomiast tak podstawowej rzeczy jak dodatku urlopowego gdzie w większości firm to podstawa. Ludzie zwalniają się lawinowo szczególnie ci nowi, jak zorientują się jak to od środka wygląda. Jest to firma, która w moim regionie jest w czołówce najgorzej płacących firm. Dla przykładu Lidl mieszczący się nieopodal gwarantuje zarobek 2950 zł. W Leroy już nawet nie udają, że szukają specjalistów i na nich bazują. Szukają obojętnie kogo bo wiedzą, że te osoby i tak odejdą po kilku miesiącach. Jest to praca dla osób, które zadowolą się kwotą 1700-1800 zł i jeżeli trafią na odpowiedni dział to chwilę mogą popracować, ostrożnie z działem ogród gdyż tam powinni płacić minimum 3 tyś za wypruwanie żył. Czy można awansować w Leroy? Usłyszycie, że tak bo są programy rozwoju z tym, że decyzja o tym należy do przełożonych, którzy najczęściej mają małe kompetencje i wiedzę. Poza tym stanowiska są już obsadzone a jak można zauważyć często na nie zatrudniane są osoby z zewnątrz.

@były pracownik 12.09.2017 10:11

Pracuje 4 lata i teraz od kiedy zmienił się dyrektor generalny to dno, mobing, traktowanie ludzi jak zero, awans (usunięte przez administratora) warte, awansują albo po znajomości albo (usunięte przez administratora) wazeliniarze, nie narzekam, pisze jak jest, szukam innej pracy bo w tej firmie psycha siada.

Stefan

Rynek pracy potrzebuje ludzi i dlatego firmy maja ciągle potrzeby.

Iwona

@Kaja a to nie była jakaś podstawa? Może premia była jeszcze do tego? Czy ktoś z pracowników sklepów Leroy Merlin Polska może się wypowiedzieć? Kwestia zarobków jest ciężka do określenia, bo często zależy od doświadczenia, stanowiska, dlatego może ktoś chociaż powie o widełkach, żeby te kwestie wyjaśnić.

Kaja

Byłam na rozmowie o pracę miła Pani zaproponowała mi 1813 netto więc moim zdaniem jest to poniżej normy jaka mogą zaproponować nie dziwię się że nie ma u nich chętnych do pracy a sklep świeci pustkami pod względem pracowników ...

Stefan

Widziałem ostatnią listę ofert pracy Leroy Merlin i powiem, że jest długa. Czyżby ogólny brak ludzi do pracy zaczynał dotykać firmy? Może jak zaczną rosnąć zarobki to wiele osób wróci do pracy w kraju?

Zielonka

Drodzy pracownicy mam świeże wiadomości. Były pracownik Leroy Merlin Targówek wygrał dziś sprawę o nieuzasadnione wypowiedzenie i otrzyma odpowiednie zadośćuczynienie oraz poprawią treść wypowiedzenia na jego korzyść. Brawo trzeba walczyć o swoje prawa i nie dać sobą pomiatać.

Mikolaj
@Zielonka 28.08.2017 20:47

Super gratulacje. Z tego co wiem firma czesto w sadzie bywa i przegrywa;)

zieloni

Od sprzątania jest firma zewnetrzna ... Grafik? Kwestia kierownika ja mam tak jak chce . Jesli ktos nie ma pojecia o biznesie i co można zmienić żeby zarobić to dlaczego ma być na wyższym stanowisku? Tak wam zle w lm to się zwolnijcie i idźcie do biedronki za 2450 brutto i dwóch na sklepie bo wszyscy na l4 siedzą ... Telefon czy bonifikaty to dodatek nie pasuje? Nie bierzcie .. Wszyscy narzekacie ale to tylko wina nieudaczników którzy nie potrafią wyciągnąć pozytywnych aspektow . Ktoś napisal o doplacie za okulary .. Sa dla każdego nieważne czy doradca czy kasjer ... Przynosisz fakturę i 200 masz z powrotem .. Jesli masz mobing na sklepie zglos na inspekcje pracy i po temacie czasy SS sa za nami wiec jak masz kierownika dupka to go podaj ... Widać ze nie którzy chcieli by zarabiać kupe kasy i najlepiej nie robic ... Handel zawsze byl ciezki .. Zawsze możecie jechac na ogórki :) pozdro zieloni

Stefan

Czym jest spowodowane, że Leroy Merlin ma tak długą listę ofert pracy? Wprawdzie oferta jest dla wszystkich placówek handlowych ale mimo wszystko jest długa? Oceny na forum są bardzo różne, od czego to zależy?

Jacek

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. LM to jedna z wielu firm.

Piotr Wawa

Pracowałem 4 lata w LM i na początku było naprawdę spoko. Niestety zmienił się dyrektor i jest teraz fatalnie dlatego ludzie nie chcą tu pracować. Mobbing na porządku dziennym, donosicielstwo i kolesiostwo,podwyżki śmieszne, blokowane awansów jak się za kimś nie przepada. Firma dla mnie już nie miała nic do zaoferowania. Nie dziwi mnie. że biorą osoby z podstawowym wykształceniem, bo tutaj już każde ręce do pracy się przydadzą. I tak później osoba z wyższym wykształceniem i doświadczeniem zarabia mniej niż taki po podstawówce bo tu głównie docenia się wazeliniarstwo.

Robert pracownik LM

A co nieprawdę napisała? U nas pracuje koleś po podstawówce co chyba nawet podpisać się nie potrafi, ale do tyrania na ogrodzie jest dobry bo gdzie go indziej wezmą? Każda firma szuka z minimum średnim wykształceniem

@Robert pracownik LM 20.08.2017 14:04

Wg mnie napisała nieprawdę,dlatego,że pracownicy z podstawowym wykształceniem jest namiastka. Niektórzy mają wyższe i tu pracują. Owszem panuje tu wazeliniarstwo i donosicielstwo ale da się z tym żyć. Tylko trzeba do takich osób podchodzić dyplomatycznie i ma się spokój :) Tak jak napisał Jacek wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Nie rozumiem osób które tak narzekają,jak im tak bardzo źle i niedobrze niech się zwolnią -.-

Katarzyna

W Leroy Merlin pracują osoby czekające aby uciec stąd na emeryturę, osoby które mają wykształcenie podstawowe i nigdzie ich nie chcieli bo są za tępi, albo osoby które się zasiedziały tutaj i korzenie zapuścili...Firma najbardziej lubi tych co nie mają wyjścia i muszą tu pracować, bo można ich łatwo wykorzystać i dać 100 zl podwyżki a oni są happy. Taka prawda, w firmie coraz gorzej, ludzie normalni i ambitni, nie dający sobie wejść na głowę szybciutko się orientują i składają wypowiedzenia po 2 tygodniach. Dlatego nie ma ludzi do pracy i trzeba wciąż ogłoszenie na Pracuj.pl dawać...

@Katarzyna 20.08.2017 09:07

Koleżanko trochę przesadziłaś z tym,że osoby pracujące tutaj są za tępe na inną pracę. Szanuj innych i wyrażaj się z szacunkiem. Jak się tutaj nikomu nie podoba to niech się zwolni,a nie płacze ciągle,że to źle tamto źle. Wynagrodzenie płacone w terminie,ubezpieczenie jest,szansa na awans jest tylko trzeba chcieć. Można być ambitnym i nie dawać sobie wchodzić na głowę i pracować w LM. Skoro tego nie umiesz albo inni tego nie umieją to niech się zwolnią i nie obrażają innych.

Pracownik roku

Największe nieuki i przydupas.. są w Toruniu. Nie wiem ale co drugi nie ma wiedzy w tym markecie. Pracowałem w Castoramie ale poziom wiedzy mają strasznie ubogi. Tylko szanowni HR na rozmowie kwalifikacyjnej się wymarzają 3 pytania o firmie i taki osobnik nie wie jak odpowiedziec. Ogólnie chyba nawet w Obi lepiej wygląda sytuacja.ale nie ma co się dziwić za 1800 zł też bym się nie uczył.

Śmieszek

Jejku jej. Strasznie dużo złych opinii. Tak naprawdę wszystko zależy od tego na jaki dział i jaki sklep się trafi. Zarobki niskie, ale to stabilny przychód i nic pod stołem wiec jak to mówimy u nas na dziale &quot [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ale stabilnie" :D W rejonie Warszawskim 2300 - 2600 brutto na start (kasjerki mniej, na działy więcej). Niedziela to +10 zł brutto za wszystkie godziny niedzielne powyżej 8 godzin(3 niedziele to + 160 brutto ). Premia albo jest albo nie. Ostatnio prawie cały rejon Warszawski ma od 5% do 25% KWARTALNYCH zarobków. Premia za udział w wynikach to jak pisali przedmówcy ok 1500-2000 brutto zamrożone na 5 lat. Co do samej pracy to jak już pisałem zależy jak się trafi, ale lepiej się nie narywać. W większości przypadków nie jest to opłacalne, a nie przestrzeganie bhp i pośpiech już u kilku współpracowników poskutkowało niechcianym L4. Za kartę Multisport opłata zależna od sklepu bo każdy sklep negocjuje ceny karty osobno i fundusz socjalny różnie dopłaca. W praktyce składając oświadczenie zarobkowe jeżeli jest się sam w gospodarstwie domowym lub z partnerem/partnerką to nie liczcie na żadną pomoc socjalną z funduszu sklepowego. 180 zł brutto na święta i nara. Sporo nowych ludzi ucieka bo pracę za 3000 brutto łatwo znaleźć, zostają ci co mają kredyt lub pracują długo i już są na tym poziomie płacowym więc narzekają ale zostają bo nie chce im się uczyć nowej roboty. Podsumowując jeżeli potrzebujesz jakiejkolwiek stabilnej pracy i jesteś chorowity to Leroy Merlin jest dobrym pracodawcą. Jak dobrze się kombinuje i nie wychyla to nawet 2 tygodnie w wakacje się dostanie, a jak nie to L4 na 2 tygodnie :) Paradoksalnie największy problem jest ze zwolnieniem się xD W sklepie z którego mam informację nie da się załatwić skrócenia czasu wypowiedzenia. Jak pracowałeś 3 lata to 3 miesiące czas wypowiedzenia i nie puszczą wcześniej bo nie ma chętnych do pracy.

Marcin

Po podstawówce????To chyba wiem o kogo chodzi,ale nie myślałem, że biorą takich tępaków bez szkoły nawet

Stopka

Na szczęście już coraz częściej poznają się na tych niby pracownikach i robią z nimi porządek. Często sami współpracownicy mają dość nadrabiania za leni. Tylko dużo będzie pisania na forum jako to zła firma!

Olaf

Hahah ale się uśmiałem :D Człowieku co Ty gadasz? W firmie LM największą karierę robią osoby po PODSTAWÓWCE!!!Które chętnie i ochoczo raportują do kierownika to co się dzieje na dziale. Mimo swojego nieuctwa w szkole świetnie posługują się aparatem fotograficznym, aby robić zdjęcia innym i pokazać w jakim stanie kolega zostawił dział albo nie dołożył towaru. (Pozdrawiam Targówek) Jeśli chodzi o szkolenia ciężko znaleźć czas mając pełno klientów i pracując 1:1 , robiąc przebudowy, cenówki aby wejść na stację edukację i znaleźć szkolenie. Tadzio wysyła maile do kierownika na temat szkoleń więc to rola kierownika aby mieć ekipę wyszkoloną. Nie potrafisz nikogo przekonać do swoich racji i się czepiasz ludzi, a każdy ma prawo głosu.

Uzer

Jeśli dla niektórych LM jest tak złym pracodawcą to po co tu pracujecie i każdy się wymądrza? Poza tymi mądrościami trzeba jeszcze mieć smykałkę do pracy w handlu. Bez tego praca jest tylko ciężarem bo generalnie handel jest trudny ale też daje satysfakcje.

Johny

Oto charakterystyka osoby pracującej w LM, która nie da złego słowa o firmie powiedzieć. Na targówku dobrze go znają ;)Otóż facet po 30 stce nie potrafi nic, ma dwie lewe ręce, nie radzi sobie z zamówieniem, z obsługą klienta a nawet najprostszymi poleceniami. No ale potrafi za to świetnie donosić oraz podlizywać się do kierowników. Najlepiej wychodzi mu podsłuchiwanie i obgadywanie a ,że kierownik lubi ploteczki to kolega jest doceniany. Co roku podwyżka, pchanie go wyżej, faworyzowanie i chwalenie...hmm dlatego taki nie narzeka na prace w LM bo grunt to dobrze się podlizać...

Herrera

@Nie moge dłużej czytać jęczenia tych którzy pracuj. Nie wiem skąd się człowieku urwałeś , ale nie wnikajmy w to. Małe sprostowanie : - Telefon fakt dostajesz z logo LM. Tylko jeden mały haczyk jest jak coś się dzieje z Twoim zamówieniem , towaru nie wywiozłeś na magazyn czy cokolwiek od razu jest telefon w wolny dzień dzwoni kierownik , zastępca czy ktokolwiek. Także jesteś uwiązany. - Akcje po przepracowanym roku czasu na umowie na czas nieokreślony zostajesz akcjonariuszem. 1399,60 zł tyle wynosi na czysto wartość akcji możesz je wypłacić jak sie urodzi dziecko , remont, ślub. Po 5 latach możesz wybrać je dowolnie bez żadnej przyczyny. Żeby nie było tak kolorowo musisz wypełnić pit bo to jest twój przychód. Wysyłają z konta z Luksemburga oni nie płacą podatku jako firma ale ty musisz czyli jak np wypłacasz po 5 latach akcje (6998 zł) 1400 zł wychodzi na PIT. Małe sprostowanie dwóch rzeczy , które uparłeś się , że są super na resztę szkoda mi czasu. Dla ludzi, którzy chcą podjąć pracę w LM : Ktoś kto mieszka z rodzicami , LM będzie jego pierwszym pracodawcą , ma samochód (Tico, Corsa, Lanos,Clio) da się wyżyć, 2400 zł brutto na sam początek jakoś 1650 zł no chyba , że masz multisporta i luxmed poszerzony to wyjdzie delikatnie ponad 1530 zł na RĘKĘ. Ludzie którzy mają rodziny, mieszkanie, opłaty, nigdy w życiu nie wyżywią rodziny i nie będą godnie żyć jak na człowieka przystało, żeby nie martwić się ile jeszcze zostało do 10tego. Po pierwszym roku podwyżka 100 zł brutto. Jesteś od wszystkiego , przebudowy (co kwartał ) alejki , ceny , obsługa , ścieranie kurzy, zamawianie towaru , obsługa klienta, składanie zamówień dla klienta na magazyn , umawianie transportu, bycie zazwyczaj samemu na zmianie bo nie ma ludzi do pracy, akcje handlowe w tym (nocki) inwentaryzację , przygotowania do nich, które trwają 2 tyg , przygotowania podiów działu oznaczeń gazetki promocje które są raz na 2tyg w pracy od 13-23 ew 15-23 . Szkolenia są po około 3 miesiącach tego co już dawno się nauczyłeś pracując (na dole) Koledzy, koleżanki z działu zazwyczaj we wszystkim pomagają na początku póki się nie dowiedzą , że zarabiasz tyle lub więcej co oni po 3 , 6 latach wtedy radź sobie już samemu, kierownik nie pomoże , bo zazwyczaj sam nie wie co zamawia i jakie produkty ma na dziale juz nie mówiąc o sprzedaży . Ukrop straszny w lato się nie da wytrzymać 35 stopni na dziale , klienci wychodzą bo jest za duszno , pytają się jak można tutaj pracować? Klimy nie założą tłumaczenie , że sklepu nie stać na utrzymanie drogie koszty itp przypomnę , że sieć robi 7 cyfrowe dochody w ciągu roku :) Mobbing na porządku dziennym wystarczy wpisać w Google. O tym wszystkim jaki cyrk tam jest to można książkę napisać , ludzie którzy pisali powyżej negatywne odczucia maja w 100% rację. Najważniejsze AWANS. Jak kierownik Ciebie nie lubi nie będziesz awansować. Firma stworzyła od tego roku nowy program kuźnia talentów po to aby każdy mogł zgłosić swoją kandydaturę. OK, zgłosisz masz informację od dyrektora , kiedy będziesz przestawiał swój projekt danego podrejonu swojego działu. w 99% oblewasz go , bo zawsze się znajdzie coś , ktoś kto ci dopier**li w taki sposób na tym spotkaniu , że już nie będziecie się kolegować z pewnością. Zrobione jest to po to aby ludzie się zamkneli , że nie mają szansy , mają ale tylko złudną. Grafiki układa kierownik ew jego zastępca , zazwyczaj masz może jeden weekend wolny , jak potrzebujesz jakiś dzień wolny to sie dogadasz ale nie więcej niż 2 dni. Na popołudnie i zmiany typu 10.45-19.00, 11.45-20 .13-21.15 to będa twoje ulubione i kilka w miesiącu na 7-15. Jest więcej firm , które traktują pracownika z należytą godnością i szacunkiem bo niestety tutaj go brak. i ważne pytanie czy rzeczywiście jest tak ważny dodatek 20 zł na pranie ciuchów i telefon , który was i tak uwiąże? A i jeszcze bym zapominał o najważniejszym osoba , która się tak fascynowała LM powyżej w biedronce najniższa płaca to 3000 tyś brutto tak jak w Lidlu z takim samym zapleczem socjalnym. W biedronce jestes pracownikiem/kasjerem/sprzedawcą w Leroy Merlin tynkarz/malarz/akrobata człowiek od wszystkiego. Aż przypomniałeś mi czasy zielnej puszki , taka sama gadka , mydlenie oczu, zagrywki , i nigdzie nie będzie lepiej niż masz tutaj.

Ja.
@Herrera 09.08.2017 19:57

W Biedronce 2.400 brutto + 350 premii za obecność brutto. Najwyższa pensja kasjera że stażem 3 lata i dalej. Czyli jak zachorujesz to masz 1700 netto. Faaaaajnie, co?

Herrera
@Nie moge dłużej czytać jęczenia tych którzy pracuj 14.08.2017 19:53
Nie musisz odbierać... Nie musisz go brać do domu... Natomiast musisz wykonywać swoją robote jak nalezy. Ktos za ciebie od kl...

Powiem Ci bo może nie wiesz, ale istnieje jeszcze inny świat w , którym weekendy masz wolne w tygodniu pracujesz od 8 do 16 w klimatyzowanym pomieszczeniu , masz wynagrodzenie dwukrotnie większe niż w LM i większość czasu spędzasz z rodziną. Pozdrawiam Cię z tego drugiego świata. A swoje wypociny powyżej pokaż kierownikowi , z pewnością Cię doceni :)

Anna Rybuk

Nie dowierzam co tu ludzie opowiadają. Pracuje w sklepie budowlanym i codziennie od pracowników z Leroy Merlin spływają dziesiątki CV więc o jakiej dobrej pracy tu mowa????Dobra posadę to się trzyma rękoma i nogami a nie ucieka do konkurencji.

Angelika

Jedno jest pewne, że gdyby firma Leroy Merlin była porządna jak niektórzy twierdzą to nie byłoby tyle negatywnych wpisów i firma nie musiałaby prosić panią redaktor Iwonę o tuszowanie niepochlebnych komentarzy. A to co opisane powyżej to faktycznie żadne "bonusy" bo jak ktoś ma umowę o pracę to posiada ubezpieczenie, otrzymuje bony na Święta i paczki dla dzieci oraz dofinansowania więc tu firma LM się nie wysiliła.

Krzysiek

Ludzie dlaczego się męczycie w Leroy Merlin jak w żółtej konkurencji jest o niebo lepiej? Przede wszystkim na start dostajesz 3200-3300 brutto jeśli masz doświadczenie. Otrzymujesz benefit 450 zł na rok do wykorzystania w wielu sklepach( drogerie, ciuchy, kino, sport, siłownia) a nie jak w LM zwrot za dwa wyjścia do kina na kwartał. Otrzymujecie dofinansowanie do wczasów do 700 zł brutto w zależności od poborów. Trzynasta i czternasta wypłata (80% zarobków). Luźna, fajna atmosfera, nie problemów z grafikami,szacunek i ludzkie podejście dla pracownika. Sami podejmijcie decyzję czy warto tracić czas i nerwy na LM

WauBRZYCH
@Krzysiek 06.08.2017 19:46

Wejdz w wujka google castodramat jak twierdzisz ze w castuchu jest fajnie nie jest 8 lat tan tyralem

Nie moge dłużej czytać jęczenia tych którzy pracuj

Co dostaniesz w LM - karta multisport - opieka medyczna w Luxmed - ubezpieczenie na życie W powyższych dany sklep partycypuje w kosztach w zależności od tego jak rozdysponował to fundusz socjalny. - dofinansowanie do wakacji dla tych z najmniejszym dochodem - bony/paczki dla dzieci na święta wysokość zależna od dochodu - dofinansowanie do okularów korekcyjncyh - dodatek na pranie odzieży roboczej - wiele szkoleń produktowych - programy rozwojowe dla ambitnych z potencjałem - akcje firmy to równowartość 13 pensji w roku wyplacane raz w roku na wasze wew konto LM dodatkowo oprocentowane DUŻO lepiej niż nie jedna lokata w banku. - premie kwartalne z progresję obrotu - podywżki raz w roku, oczywiście dla wybranych - wiele imprez sklepowych, świętuejmy dobre wyniki - telefon komórkowy Sony Experia XA dla każdego zatrudnionego na umowe z LM bez limitu połączeń, limit danych to 2GB Która firma daje tel komórkowy sprzedawcom/ kasjerom ? Możesz zabierać do domu, musisz używać w pracy. Ma aplilacje pomocne w pracy i łaczy cie z innymi osobami w pracy. Wychodząc wylogowujesz się i staje się prywatny. Wg mnie nie ma lipy. Na pewno nie wszystko zostało tutaj wpisane, jest tego ogrom. Na uwagę zasługują akcje i tel komórkowy - szok ! Ile można dostać na początek ? Tego nie powiem. Przyjdz na rozmowę - warto, tam się tego dowiesz.

@Buba479 10.10.2017 12:18
Premie kwartalne są jak jest zysk, nie na każdym sklepi dopłacają do wakacji, Luxmed to jedna wielka porażka tylko internista j...

Buba 479. Przecież jak tak Ci źle to się zwolnij. Z tym pakietem to przesadziłaś.. Skoro zależy Ci na większej dostępności lekarzy to rozszerz sobie pakiet. Co do podwyżek to ja bym też nie przyznawała osobom które jak najmniej mają wkładu własnego w dział.

Ironia
@pocahontas 13.10.2017 06:46

Matoaka, BUBA 479 tylko stwierdził, a Ty piszesz, że jak tak źle ma się zwolnić. Napewno Ty masz duży własny wkład w dział.....

Majster

Handel to dziś trudny temat, ale LM jest dobra firmą.

miro

Pensje stoją w miejscu od 2008 roku. Na tamte lata LM płaciło naprawde okej. Na chwile obecna prawie wszędzie w handlu można dostać więcej.

Zdzichu

Pozytywny Dobromir rzadko chyba wychodzisz z magazynu bo nie wiesz, że właśnie zasady naliczania premii sektorowych i sklepowych zostały zmienione abyś już nigdy nie dostał tego swojego tysiaka . Więc zostaję Ci tylko goła pensyjka i 75 zł za drugą i każdą następną niedzielę...Naprawdę gorąco polecam bo warto;)

Pozytywny Dobromir

Pracuje od niedawna. Złego słowa nie mogę powiedzieć na tą firmę. Dziwią mnie komentarze ludzi którzy piszą że nie da się zarobić ponad 2000 na czysto. Pracuje na magazynie i normą jest ~2050 na rękę + premia co 3 miesiące około 1000zł netto.

Nowy

Dobrze wiedzieć , że powstają nowe sklepy to i dobrą pracę można dostać. Na jakie zarobki może liczyć pracownik hali w firmie? Czy są jeszcze jakieś dodatki?

Monik000

Witam. Czy w LM sa premie 13 ?

Sopel
@Monik000 04.07.2017 09:47
Witam. Czy w LM sa premie 13 ?

Tak są nawet i 14 hahaha. 5 czy 6 lat temu była tam świetna atmosfera a teraz? Redukcje etatów, po 3 razy w miesiącu wizyty regionalnego. Zamiast skupić się na kliencie to musimy ścierać kurze z półek i ekspozycji. Wkoło przebudowy a ludzi brak

Stoper

Jaka jest przyczyna, że Leroy Merlin ma dość długą listę ofert pracy? Może jakiś nowy sklep będą otwierali albo powiększają jakiś? Może ktoś wie i podzieli się takimi informacjami? W sumie firma jest spoko.

owoclasu
@Stoper 02.07.2017 23:14

W samym Wrocławiu w piątek otwierają sklep na Krakowskiej, a w Listopadzie w Mirkowie Gigamarket, stąd tyle ogłoszeń

Zostaw opinię o Leroy Merlin Polska sp. z o.o. - Wrocław

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Leroy Merlin Polska sp. z o.o.