Opinie o Netia S.A. w Warszawa

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi profilami na portalach społecznościowych: <br/> <u><a href="https://www.facebook.com/netia.sa/?fref=ts" rel="nofollow" target="_BLANK"><i class="ico-facebook icon icon_facebook-circle"></i>Facebook</a><br/> <a href="https://www.linkedin.com/company-beta/5685/" rel="nofollow" target="_BLANK"><i class="icon icon_linkedin-circle" style="color:#0077B5;"></i> LinedIn</a><br/> <a href="https://twitter.com/netia_sa" rel="nofollow" target="_BLANK"><i class="ico-twitter icon icon_twitter-circle"></i> Twitter</a></u>

Branże: Usługi telekomunikacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Netia S.A. w Warszawa

Czy braliście udział w rekrutacji na stanowisko architekt w Netia S.A.? Jak wyglądało spotkanie z przedstawicielem firmy?

Gajos

Pracuję już prawie 25 lat, ale nigdzie nie spotkałem się z taką (usunięte przez administratora) atmosferą, zawiścią i zatwardziałą, wręcz komunistyczną organizacją jak w inwestycjach na Poleczki. Siedzą tam od kilkunastu lat, tylko wzajemnie się wspierają i totalnie, dosłownie nie tolerują nowych pracowników.

@Gajos

To czemu pracujesz tam aż 25 lat? W sumie zastanawia mnie, jak duże porównanie można mieć, pracując tyle w jednym miejscu. A narzędzia pracy się zmieniają jakoś na bardziej nowoczesne?

Petania

Nie uwierzycie, ale jak rzuciłem robotę w Inwestycjach w 2020 to było dla mnie błogosławieństwo. Teraz mam co prawda też na śmieciówce 1,7 razy większe wynagrodzenie, a roboty i odpowiedzialności 2x mniej powaga

Wiktoria

Proszę o szczegóły na temat pracy doradcy klienta biznesowego w kontekście ubezpieczenia. Ktoś tu ironizował, że trzeba sobie składki opłacać. To nie można poprosić, żeby być dopisanym do ubezpieczenia zdrowotnego?

Mane
@Wiktoria

Jak podpiszesz umowę B2B to masz ubezpieczenie NFZ jak opłacisz pełny ZUS. Jak ja tam byłem to nie było dla pracownika na śmieciówce żadnego dodatkowego ubezpieczenia, na pewno nie za free.

@Mane

Znaczy jak sama sobie zapłacę? No a to daj znać, czy aktualnie można jakąś inną umowę podpisać, zamiast b2b. Ja i tak nie prowadzę działalności żadnej. A nawet gdybym prowadziła, to czy by mi się opłaciło, ile płacą więcej niż na umowie zwykłej?

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Słońce Peru

Życzę wszystkiego najlepszego dla wszystkich współpracowników Netii na śmieciówkach- B2B, umowach zlecenie, o dzieło, którzy klepali biedę jak jak w Inwestycjach w 2016-2019. Zero premii, a Ci na umowach o pracę się z nas śmiali. Jest taki Andrew wysoki pracownik w Inwestycjach od 25 lat który na pracownika na śmieciówce powiedział, że to jest nikt, on nawet nie jest pracownikiem Netii

Korczak
@Słońce Peru

K...a ja tam byłem w inwestycjach (Taśmowa, Poleczki) w latach 2016-2021 i nigdy nie dostałem premii, bryndza totalna. A odpowiedzialność 60 budów na sobie za 3500 tys buhhhhaahhaa

Ada

Pracując w Netii. Wobec ciebie maja duże wymagania a Zarabiasz minimum krajowe ..wiec Musisz dużo sprzedawać wtedy jest kasa .jeśli się starasz jesteś dobry i tak cię nie docenia .szybciej awans dostanie ten najmniejszym wynikiem i stażem . Brak dobrej organizacji pracy . Brak przepływu informacji pomiędzy działami i bałagan we systemach. Od przełożonych co słabo zarządzają wychodzi że Ty to najlepiej pracuj i się nie odzywaj . Jak już nie masz żadnego wyboru to pracuj tam .

@Ada

A jak wygląda system naliczania kasy za sprzedaż? Bez pensji. Bo tu jest wątek, że jak się dobrze sprzedaje, to do tej pensji zasadniczej można dorobić. A to jest jakiś algorytm, system, sposób naliczania? Jest jakiś wzór matematyczny? Jak to wygląda?

Dom wschodzącego słońca

W inwestycjach w 2020 roku na pełnym ZUS zarobki netto to 3100pln w Netii (bez kosztu dojazdu) Zapraszamy do pracy, teraz na pewno jest lepiej. POLECAMY

Zenek M.
@Dom wschodzącego słońca

Też jak wspominam Poleczki i Taśmową w Inwestycjach to mnie trzęsie. Zero premii na śmieciówce przez ....lata. Człowiek, mówię o sobię był jakiś nienormalny.

Czy można liczyć w Netia S.A. na prywatną opiekę medyczną?

doktor Wilczur

na umowie o pracę będziesz miał pakiet podstawowy LUX MED, a na śmieciówce swoją przychodnię NFZ jak opłacisz składkę zdrowotną w ZUS.

@doktor Wilczur

od czego zalezy to, na jakiej umowie kto pracuje? jest to uzaleznione od stanowiska? Czy po prostu każdy kandydat ma wybór formy zatrudnienia? ile w ogóle tutaj okres próbny trwa?

Wiktoria

Cześć, miałam nadzieję, że znajdę bardziej aktualne oferty, a tutaj same sprzed kilku lat na doradcę. Nie ma naprawdę rekrutacji czy przestali tutaj informować o tym? Chodzi o to samo stanowisko, przy okazji dobrze byłoby wiedzieć, czy opłaca się finansowo na tle innych?

Nico

Z perspektywy czasu jak patrzę to czas w Netii na Poleczki był czasem totalnie straconym, bo teraz na prowincji (choć Poleczki to też zadupie Warszawy) zarabiam o 40 % więcej 80 km od Warszawy. Toć to szok:)

Sławomir
@Nico

Mówisz, że żałujesz pracy tam, nie dało się czego nauczyć, czy odłożyć kasy z pensji? Ile bym u nich dostał, jako serwisant i na jakiej umowie bym robił?

Nic0null
@Sławomir

Nic nie odłożysz , szkoda czasu ledwo wiązanie konca z końcem , stracony czas , każdy ci tu potwierdzi.

Ruth
@Sławomir

Od pierwszego do pierwszego, jak masz rodzinę nic nie odłożysz. Wiedza niszowa, nie przydatna w żadnym poważnym biznesie np. serwisant w sieci HFC. Zarobki poniżej obecnej średniej krajowej

Inż. Lebicki

A ile energii HFC pożera w stosunku do pasywnych światłowodów

Picolo

Jak podpisujecie śmieciówkę w Netii to pamiętajcie o własnym ubezpieczeniu na życie, a nie ubezpieczeniu OC dla Netii. Ja pracując tam na śmieciówce ( normalne 8 godz., bez urlopów) ciężko zachorowałem i zostałem na 12 miesięcy sam ze sobą, ze swoim problemem, bez jakiegokolwiek wsparcia ,,pracodawcy". Pytali tylko czy i kiedy wrócę do pracy. Płaciłem w tym czasie składkę zdrowotną około 300 PLN i dostawałem z ZUS około 1000pln. Szefowie mieli na wszystko wywalone w tzw. pompie.

Mecenas Pałko-Pała
@Picolo

A gdzie byli ludzie Pana Solorza- Żaka przecież Netia to jego firma.

Mecenas Wierzba- Drewniwski
@Mecenas Pałko-Pała

Ta w takich oddolnych przypadkach wychodzi cała filantropia krezusów. A gdzie fundacja? Przecież to spółka Polsatu. Człowiek za 700 PLN musiał przeżyć przez 12 miesięcy, a jak miał jakiś kredyt? Co wtedy??????????

Radca Towi
@Mecenas Wierzba- Drewniwski

Kredyt i nie daj Bóg dzieci na utrzymaniu, wyobrażacie to sobie????? 12 miesięcy za 700pln. Viva śmieciówki

Picolo
@Radca Towi

Z fundacji Polsat nikt się do mnie podczas choroby nie odzywał????

Marta Sarna-Tołwidebilewicz
@Picolo

Interesowały ich tylko te debilne dowiązania i budowy. Człowiek i jego zdrowie to (usunięte przez administratora)

Ron

W inwestycjach na Poleczki pracownicy na umowach o pracę mieli w 2020 jeden samochód służbowy. Dlatego bardzo chętni jeździli samochodami podwyków. Żenada

Milowicz
@Ron

Ta pamiętam jedną Toyotę Yaris. Katastrofa

@Milowicz

Czemu katastrofa? Który rocznik? I w zasadzie to jedna ale na ile osób?

Hrabia Monte...
@Beata

Rocznik nie pamiętam 17 czy 18, ale faktycznie jak jeden ją wziął, to drugi autobusem lub samochodem podwykonawców jeździł załatwiać służbowe tematy. Cyrk

@Hrabia Monte...

aha czyli to taki układ. ja to myślałam, że wspólne kursy były jakieś. a wiadomo z ciekawości jak potem to rozwiązali? kolejne auto kupili? po jakim czasie?

Kazik
@Beata

Tak pamiętam, tak było w 16- 20 roku na Taśmowej w inwestycjach jak tam siedziałem. Nie mieli samochodów i dlatego zatrudniali na śmieciówki tylko z samochodami, żeby zejść z kosztów ich utrzymania.

@Kazik

aha czyli nawet koszty eksploatacji nie były regulowane? paliwo wcale? czyli dziś jest już całkiem inaczej czy jeszcze pewne obszary pozostawiają po sobie wiele do życzenia?

Mecenas Pałko-Pączkiewicz

Wstyd, żeby w Netii młodsi wiekiem, (usunięte przez administratora) nie składali starszym wiekiem swoim podwładnym, przełożonym, byłym i obecnym współpracownikom życzeń. To świadczy o tej firmie. Szkoda, że Pan Zygmunt Solorz- Żak tego nie widzi

Bob budowniczy z Netii

Dajcie mi nawet 1000 dowiązań zrobię wszystko, żeby Szef był ze mnie zadowolony. Pojadę na te budowy autobusem, metrem, rowerem spoko tylko aby mój guru mnie pochwalił. wow...

Kortez
@Bob budowniczy z Netii

Taka laudacja w święta. Chłop musi kochać swoją robotę w Netii. Szacun

Były stały pracownik, nie śmie

Pytam czy w inwestycjach na Poleczki wypłacili te 500 zł dla pracowników na śmieciówkach. Pytam tak z ciekawości, bo podobno było to zawieszone od 2019roku, a ja nie pracuję od 2020 roku. A moi kompani że śmieciowek wtedy narzekali, że w inwestycjach to blokowali.

Kicia

Ta nawet zwalniali chłopaków (luty 2020), którzy domagali się tej podwyżki. Przerost formy nad treścią. Na prowincji, ale to też dotyczy (usunięte przez administratora)warto się lepiej rozejrzeć, bo na takich zadupiach różnie płacą. Ja pracuję 80-120 km od Wawy, a mam lepszą pensje od pracy (usunięte przez administratora)o 30-40 procent.

Kiss
@Były stały pracownik, nie śmie

Nikt nie odpowiedział, ludzie mają pompie tę firmę

Johny

Siema! Zmieniam miejsce zamieszkania i szukam pracy, wobec tego wszedłem na to forum. Sądzę, że odszukam opinie jak się pracuje w firmach z Warszawy. Mam prośbę, dajcie znać jak się Wam pracuje w firmie Netia S.A.? Czy mają wysokie stawki? Czy są darmowe obiady pracownicze, albo inny sposób na jedzenie obiadów w pracy? Nie będę robić kanapek bo mieszkam sam. Johny

Krysia
@Johny

Witaj Johny. Jest dobrze, zarobki porównywalne z okoliczna konkurencją więc dramatu nie ma. Odpowiadając w temacie posiłków dla pracowników to sugeruję firmę Grafotronic z Warszawy. Pracownicy (wiem to od kolegi, który jest tam zatrudniony) planują posiłki na cały tydzień przez aplikację, a restaurator przywozi je 5 minut przed przerwą. Ten system to najfajniejszy benefit, nawet w porównaniu z kartami sportowymi. Życzę powodzenia w nowym miejscu pracy. Krysia.

@Johny

Idź do pracy do jakiejś burgerowni to sobie pojesz kanapek.

Robert
@Krysia

Witam Pani Krystyno. Poruszacie Państwo bardzo interesujący temat, dlatego dodam kilka słów od siebie. Firma Grafotronic, której nazwę Pani wspomniała używa do organizacji posiłków systemu SmartLunch. Dlaczego o tym piszę? Wdrażałem to rozwiązanie od strony dostawcy. Zresztą dożywianie pracowników staje się standardem. Rynek "pracownika" powoduje, że firmy zaczynają dbać o swoją załogę. Pozdrawiam Robert

Kitaszewski
@Johny

W Netii na Poleczki to pracodawca nic nie dofinansuje. Pracownik może jedynie skorzystać ze służbowej lodówki i czajnika :)

@Kitaszewski

Dobrze, że chociaż "strefa gastro" jest. Czyli każdy wszystko sobie? A może w niektórych ekipach ludzie się zgadują na wspólne posiłki czy raczej czasu na takie rzeczy zbytnio tu nie ma?

@Beata

Teraz pandemia, ale wcześniej to się przesiadywało w kuchni 1/3 czasu pracy:-)

Poldek
@Johny

W Netii na Poleczki to przyjeżdżał Pan kanapka i pracownicy mogli sobie kupić jakąś zupkę lub kanapkę. Firma dofinansowała jedynie prąd do windy, żeby ten człowiek mógł wjechać na piętra, a pracownicy mieli wtedy bliżej do paszy.

Janusz Piździecki
@Johny

Niestety bez kanapek ani rusz, bo na to zadupie do pracy z W-wy będziesz jechał przynajmniej z 1h godz. (przy dobrym połączeniu). Chyba, że mieszkasz w okolicy tego zadupia np. w Piasecznie

@Janusz

I przez większość czasu się tu jadło czy raczej urządzało pogawędki? ;)

@Beata

Jak należysz do zaprzyjaźnionej rodziny to siedzisz ile wlezie, aż wszystkie tematy się wyczerpią

@Johny

Poszukaj w firmie ktora nie (usunięte przez administratora) pracownikow.

Kitaszewski
@Kitaszewski

Sprostowanie kawa i herbata była firmowa, a więc przeprasza M

Gwidon
@Johny

Dostaniesz na Poleczki darmową kawę, herbatę i biały cukier. Jak masz swój hajs to kupisz sobie kanapkę lub zupkę, nic więcej.

@Gwidon

A co ty byś chciał, szwedzki stół? Do pracy to się chyba nie idzie jeść tylko pieniądze zarabiać??

No
@Wiktoria

No wlasnie do pracy sie przychodzi zarabiac a nie jesc a poniewaz w netii sie nie zarabia to przychodze sie najesc.

Gwidon
@Wiktoria

Johnny się pyta czy są darmowe obiady serwowane przez Netię, więc mu odpowiadam

@No

A to dobre, a czemu niby twierdzisz że się nie zarabia?

bamberg

jest obiektywna

Debikracja
@Zuzanna

A gdzie sa tresci wiadomosci do ktorych tu sa odpowiedzi? Chyba jakis pedał z moderacji usuwa?

R2D2

Hejka :) praca zdalna czy na tej Syberce czy gdzies?

Aleksandra
@R2D2

A o jakie stanowisko konkretnie pytasz? Bo to raczej może mieć znaczenie

Jarek
@R2D2

Ja pracowałem w inwestycjach, a mieszkam w Markach. Dla mnie to była przeprawa jak przez Amazonkę, około 50-80 minut w jedną stronę. Zrezygnowałem jak dowiedziałem się, że mam jeszcze dalej na Poleczki z Taśmowej. Meksyk

Tony Halik
@Jarek

Czyli (usunięte przez administratora) z patatajnią, tam gdzie rośnie (usunięte przez administratora) z wanilią. Netia wyprowadzając firmę z W-wy na zad....ę powinna tam zostać

Axel Rose
@Jarek

Ty z Marek narzekasz, a był oszołom co na Poleczki swoim samochodem dojeżdżał z Wyszkowa. Tam dalej dojeżdżają na tę prowincję z dalekich rubieży z Warki, Grójca itp.

Lipa z Piaseczna
@Axel Rose

Faktycznie trzeba mieszkać na zadupiu, żeby mieć blisko na zadupie. Ja mieszkam w Piasecznie to do Netii mam blisko

@Axel Rose

Ta i podobno oni tam faktycznie nie mają kokosów na tych śmieciówkach. Chłopaka zwolnili na początku 2020 roku miał na sobie z 50 budów ( górnolotnie dowiązań -przyłączy FO na nowe osiedla) a zarabiał poniżej średniej krajowej. (usunięte przez administratora)

Janusz Panas z grupy
@Janusz

Jakie k....a budowy to dowiązania, przyłącza, to przerost formy nad treścią. Jest tam taki w Netii oszołom, który mówi podwykom, że wybudował 30 tys. m. czy km światłowodów.

John M.
@Janusz Panas z grupy

Faktycznie jest i dalej tam tkwi. Najlepszy z najlepszych:))))) jakby dostał się do Dęblina to wygryzłby z planu zdjęciowego Toma Cruisa z Top Gun Maverick

Ta był taki Towi
@Janusz Panas z grupy

Bob budowniczy, przerost formy nad treścią

Rafał

Miałem rozmowę w lipcu na junior KAM do ict z p. Ł. straciłem czas na rozmowę. wydaje mi się, że informacja zwrotna powinna być wysłana. nie było mowy o widełkach wypłaty... ogólnie słabo.

Mecenas Zasrański
@Rafał

Chłopie, dobrze, że do inwestycji nie aplikowałeś tam podwyżki o 500 zł były procedowanie i rozpatrywane do skutku tj. mojego odejścia z firmy- chyba z 8 miesięcy :)

Pałko-Palkiewicz personalny
@Rafał

Czekaj do następnego lipca.... Chłopie zupełnie daj sobie spokój z tą firmą. Głowa do góry, wiadomo, że nie odpowiedzą. Zapewniam na 100, może 99% znajdziesz sobie lepsze zajęcie, na pewno pod względem finansowym????????

Ryszard F.

Czy Netia dalej zatrudnia na umowy B2B? Czy jest szansa na umowę o pracę?

Personalna
@Ryszard F.

Standard w inwestycjach. Z własnym samochodem to był wymóg zatrudnienia 2-4 lata temu.

Robert
@Personalna

W 2020 po odjęciu kosztów prowadzenia działalności: ZUS, podatku, VAT, dojazdów swoim samochodem i jego eksploatacji, księgowej zostawało na czysto 2200 PLN. Zapraszamy do firmy

Towi
@Robert

Nigdy w życiu na śmieciówkę do inwestycji na Poleczki. Dojazd 1,5h swoim samochodem, bo jeżeli z Wawy to godzina z przesiadkami. Ja jak pomyślę to do teraz mnie trzęsie. Wynagrodzenie mizeria, na czysto, po odjęciu kosztów w moim przypadku 2400. Ale mizeria

@Towi

Dokładnie ja też na czysto w 2021 roku miałem 2200pln. Inwestycje Katastrofa

Jacek
@Janusz

W inwestycjach jak tam byłem to na śmieciówce przez ponad 2 lata nie dostałem żadnej premii. Powaga miałem na czysto 2500 PL. Jestem mgr inż.,ale to chyba nie istotne

Pretendent

Bardzo rzadko wystawiam opinię, ale po rozmowie w tej firmie na ul. Puławskiej zrobię to. Rozmowa kwalifikacyjna sama w sobie całkiem OK, jednak mimo dżentelmeńskiej umowy zawartej na miejscu zero kontaktu po rozmowie. Bardzo to niekompetentne, niebiznesowe oraz lekceważące. Dodam tylko, że nie mieszkam w Warszawie i aby przyjechać na tę rozmowę potrzebny był dzień urlopu. Droga Netio - szanujcie proszę czas potencjalnych kandydatów, szanujmy się nawzajem. Swoją drogą - ogłoszenie jest co chwila odnawiane, jak i inne ogłoszenia. Wszystkim kandydatom, mimo wszystko - życzę powodzenia!

Julia
@Pretendent

A to minął już jakiś dłuższy czas że mówisz o braku kontaktu? Może po prostu jeszcze nie skończyli rekrutacji? W ogóle mógłbyś dać znać jak wyglądała taka rozmowa i jakie zadają pytania?

Pretendent
@Julia

Od rozmowy minęło 6 tygodni. Również sobie tłumaczyłam, że rekrutacja może trwać - ale na popularnym portalu dla poszukających nowych wyzwań zawodowych pojawiło się ogłoszenie na to stanowisko, które zostało później jeszcze odnowione (kilkukrotnie), zatem dla mnie wszystko jasne. A propos rozmowy - standardowe pytania, niczym nie zaskoczyli.

Slash
@Pretendent

W inwestycjach to podwyżki leżały w szafie ponad 2lata, chyba..... nie wiem czy dłużej bo odszedłem z firmy

Jerzy U.
@Slash

Tam w Netii jest taka rodzina od 20lat jak w rodzinie Corleone

Jerzy U.
@Jerzy U.

W sensie familijnym, wspierająca się. Nie kryminalna.

Zostaw merytoryczną opinię o Netia S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Netia S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Netia S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 53.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Netia S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 42, z czego 2 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Netia S.A.?

Kandydaci do pracy w Netia S.A. napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Netia S.A.