Opinie o Grupa Interia w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Grupa Interia, i Klientów firmy. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Grupa Interia o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grupa Interia w Kraków

Były pracownik radzi

Jeżeli macie zamiar aplikować do interii to proszę, nie róbcie tego dla własnego dobra. Pieniądze są naprawdę niewielkie, a warunki pracy pozostawiają wiele do życzenia. Był jeden wpis o tym, że firmą rządzą dinozaury o stażu +10 lat i to jest prawda. Jest wiele osób na dyrektorskich stanowiskach, które nie umieją zarządzać i nie zachowują się odpowiednio w stosunku do jednych podwładnych, wyraźnie faworyzując innych. Pracy było coraz więcej, ale niestety nie szły za tym większe pieniądze, które z mojej perspektywy nigdy nie były adekwatne do obowiązków. Czysty wyzysk drodzy Państwo. Podsumowując, pozornie ciekawa firma pełna możliwości rozwoju, w praktyce jest tylko iluzja dobrego miejsca pracy

Veni, Vidi, Już nie pracuję

TL;DR: dobre miejsce do złapania pierwszych szlifów w karierze lub poznania specyfiki pracy u wydawcy. Nic poza tym. PLUSY: jakkolwiek sztampowo by nie zabrzmiało, to największą wartością są pracownicy i relacje jakie można zbudować. Ludzie potrafią działać razem, bo chcąc nie chcąc pchają wspólnie ten wózek (jeszcze) zwany Interią. Im niżej w hierarchii, tym większa chęć do współpracy międzyludzkiej. MINUSY: zacznijmy litanię - płaska struktura i znikoma szansa awansu. Nie mam na myśli "awansu" Junior/Account/Senior lub Młodszy/Starszy specjalista do czegoś tam. Bo to w praktyce nic nie daje poza pozycją w CV, która jest niewiele warta, ale o tym później. - brak pomysłu na rozwój pracowników. Employer branding w praktyce nie istnieje i to się jeszcze dłuuuuugo nie zmieni. Szkolenia? Zapomnij!!! Co najwyżej jakieś wewnętrzne, nic nie wnoszące do sprawy bo często kończą się na teorii. Podobno nawet Dimaq "góra" skillowała. Może się bali, że ktoś się wyszkoli i odejdzie... Wystarczyło (jak w Polsat Media) dać lojalki w zamian za szkolenie i egzamin. Obie strony szczęśliwe. Ale do tego trzeba chęci i inicjatywy po stronie pracodawcy. A tej w Interii nie będzie dopóki szefowa działu kadr [w tym miejscu serdecznie nie pozdrawiam] będzie firmę traktować jak swój własny folwark (a pracownika jak petenta w ZUSie: nie teraz, nie mam czasu, później, wypłaty naliczam). Słowo honoru- ze świecą szukać tak antypracowniczo nastawionej osoby. Chociaż legendy firmowe głoszą, że miewa ludzkie odruchy. W każdej bajce jest ziarnko prawdy. Może ;) - inne szkolenia (niechby to była forma docenienia pracownika zamiast podwyżki), powiedzmy rozwój kompetencji innych niż konieczne na zajmowanym stanowisku- ale przydatnych w razie chęci rozwoju w innym dziale. Na przykład- na co dzień pracuję na GA ale chętnie poznam DFP, czy Redmine czy SAP jeśli go nie używam. Nie ma opcji. Przez spędzone lata nie dane mi było doczekać się pozytywnego feedbacku na takie prośby. Zawsze gdzieś "na górze" temat umierał. - jak mantra wraca tu brak woli osób odpowiedzialnych za employer branding do wyjścia z inicjatywą propracowniczą. Inną kwestią jest "sama góra", która wydanie na pracownika złotówki innej niż wymagana prawem, traktuje jako zło konieczne. - kadry, pozostałe koleżanki: ŚWIETNE. Miłe, uprzejme, kontaktowe i kompetentne. Pozostaję z nadzieją, że karma wróci. - po przejęciu przez Polsat wszedł wreszcie ZFŚS z prawdziwego zdarzenia (na papierze). Chociaż nie wierzę, że w Interii to coś zmieni. Żaden, nawet najlepszy, mechanizm nie przyniesie efektów jeśli nie zadziała czynnik ludzki, a nie spodziewam się zmiany w podejściu szefowej kadr, która- NIESTETY- trzyma nad tym pieczę. - ktoś pisał o "dinozaurach" firmowych. Fakt, są osoby, które pracują po "naście" lat. Ja im się nie dziwię. Jeżeli chcesz po prostu mieć pracę i robić swoje- można w Interii siedzieć długo. Bardzo długo. Wracamy do atmosfery i ludzi- idealne warunki do egzystowania jak pączek w maśle. Z drugiej strony teraz nastała era Polsatu, więc trudno przewidzieć co się stanie. Chociaż może nie trudno: obawiam się, że atmosferę diabli wezmą, bo przez ostatnie pół roku Polsat nie raz pokazał, że ludzie są tylko pozycją w Excelu i "Teraz ***** My". Więc szczerze pisząc- dobre czasy mijają. Interia może i była korpo ale bez korpo-nadęcia. Teraz, pod rządami Polsatu, może się to zmienić. Wszak wszystko co polsatowe jest lepsze i Polsat się z taką postawą wcale nie kryje. Wracając do "awansów" w firmie. Co z tego, że z Młodszego "dochrapiesz się" Seniora, czy nawet jakiegoś Kierownika przez 3 czy 5 lata? W praktyce poza nazwą stanowiska i znajomością 1 czy 2 systemów (aplikacji) nie masz innych atutów. Bo nie miałaś / miałeś szkoleń i Twój stosunkowo wąski zakres kompetencji sprawia, że dla rynku pracy jesteś średnim kąskiem (w najlepszym wypadku). A jeżeli masz śmiałość myśleć o przekwalifikowaniu się, to okazuje się, że życiowe Pendolino o nazwie RYNEK PRACY, którym chciałaś / chciałeś ruszyć w świat już dawno odjechał, a Ty możesz co najwyżej wsiąść do TLK... Podsumowując: zajrzyj do Interii, poznaj ludzi. A potem zadbaj, żeby przez życie jechać Shinkansenem :)

Pytanie Nowy wpis

Czy pracownicy w Grupa Interia dogadują się między sobą?

Beton Nowy wpis
@Pytanie

Nie

polanonim Nowy wpis
Klient

Nie polecam serdecznie portalu interia. Brak profesjonalizmu i olewanie klienta. Straszna masakra, dodam tez ze usuwanie kont jest nie na miejscu. Pierc SIEEE

Pajak Nowy wpis
Kandydat

Również nie polecam rozmowy w tej firmie. Zero informacji zwrotnej po rozmowie. Obiecanki ....

Papara
Kandydat

Nie polecam rozmowy rekrutacyjnej w tej firmie.. Miałem otrzymać odpowiedź maksymalnie do 1.5 tygodnia a może wcześniej. Zero informacji czy zakwalifikowałem się dalej czy nie. Nie profesjonalne podejście.

Rozmowa kwalifikacyjna
Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Grupa Interia? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Jaka jest kultura pracy w Grupa Interia? Obowiązuje typowy dress code?

Veni, Vidi, Już nie pracuję...
@Pytanie

W Interii-Interii nie ma dresscodu. Nawet zbyt duża swoboda jest. W Interii-Polsat Media (czyli osoby, które są zatrudnione w Interii, ale fizycznie pracują na Ostrobramskiej) jest sztywny dresscode. Są PDF (osobne dla K/M) ze screenami co wolno nosić, a czego nie. I uwierz, że potrafią zwrócić uwagę jak ktoś założy coś nie pasującego do rozpiski. Ot, ważne by człowiek pasował do wzorca i nie zadawał zbyt wielu pytań.

Nowa
Kandydat

Czy orientujecie się na jakie zarobki można liczy w Grupie Interia?

@Nowa

Pytanie nieprecyzyjne. Zależy od działu do jakiego aplikujesz. Z tego co wiem to np. programiści zarabiają na poziomie "średnio do może być", a to dlatego, że głównie są na B2B (z własnego wyboru, żeby więcej na rękę było). W reklamie- rozstrzał duży. Od niecałej średniej krajowej do ponad 1,5 średniej. Ogólnie Interia kasą nie rozpieszcza, ale jak parę lat popracujesz to można przyzwoity grosz wyciągnąć.

Former
@Nowa

3-3,5k specjalista. Starszy 4k. Handlowiec 4-5k.

Veni, Vidi, Już nie pracuję

Nigdy wiecej
@Veni, Vidi, Już nie pracuję

Bardzo podobne odczucia u mnie. Pracowałam w interii kilka lat i cały czas miałam poczucie, że się cofam - w kontekście bycia na bieżąco z trendami, ekonomicznie również. Siedziałam tam tylko dlatego, że pojawiały się jakieś zmiany na horyzoncie, które finalnie i tak okazywały się tylko mrzonkami, wiec finalnie rozstałam się z interia z ogromna korzyścią dla siebie. Niestety to firma której kadra zarządzająca w 90% oraz zarząd w 100% nie ma pomysłu na ten biznes, zero wizji, zero nadziei na rozwój nie tylko pracowników ale i biznesu. I tak, pełna zgoda, szefowa kadr to niewyobrażalna pomyłka. Niewyobrażalna. Mogłabym przytoczyć to wiele historii na jej temat, ale to już byłby wpis postrzegany jako hejterski (choć w pełni zasłużony). Dobrzy ludzie z interii odchodzą - zostają albo lenie niechcący się rozwijać albo niewierzący w siebie na tyle, żeby sprawdzić jak wyglada praca w innych firmach albo pojedyncze sztuki które wierzą w ten biznes. Była nadzieja, że Polsat zmieni status quo, ale z tego co wiem tylko w redakcjach rewolucja a wszędzie indziej marazm.

GO

Nie polecam pracy tutaj, oferta na papierze wygląda dobrze ale niestety nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Były pracownik radzi

Kandydat

Opłaca się aplikować na stanowisko Korespondent Serwisu Sport? Umowa o dzieło? Da się z tego wyżyć?

Małgorzata
@Janek

Nie wiedziałam, że w Grupie Interia szukają teraz Korespondenta Serwisu Sport. Znalazłam tylko informację, że chętnie zatrudnią z kolei Brand Mnagera Serwisu Sportowego. Wiem, że oferują doskonałą atmosferę pracy w zgranym i doświadczonym zespole. A Ty w ogóle masz doświadczenie w tego typu pracy?

@Małgorzata

Jest oferta na korespondenta w Gdańsku, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Częstochowie, Rzeszowie oraz Białymstoku. Oferują współpracę w oparciu o umowę o dzieło lub fakturę, w związku z tym, zapewne płacone jest od tekstu, stąd pytanie, czy pracując na tym stanowisku można z tego przeżyć? Bo co innego, jakby to była umowa o pracę z ustaloną z góry stawką, jak przy innych ofertach.

Nie polecam. Firma, która nie potrafi wykorzystać najlepszego potencjału pracowników. Redaktor naczelny (były już), któremu wydaje się, że zna się najlepiej na wszystkim (ingerując przy tym w pracę innych działów, jednocześnie zaniedbując własne podwórko), dyrektor marketingu, który nie ma pojęcia o Google Analytics, nowych trendach w internecie, mający problem nawet z obsługą poczty elektronicznej etc. Szkoda czasu. Ci, którzy chcą się rozwijać nie wytrwają tu długo.

pytanie
Klient

A ja mam pytanie do tych, którzy tam pracują/pracowali? Dlaczego jinteria usuwa z forum merytoryczne, nie obrażające nikogo i nie naruszające regulaminu komentarze, które dotyczą koronaświrusa i plandemii?

Krzysztof
@pytanie

Takie pytanie najlepiej by było, gdybyś zadał osobom, które mają styczność z firmą Grupa Interia lub bezpośrednio do pracodawcy. Interesowała Cię kiedykolwiek praca w tym miejscu?

faniii rekrutacji :)

Rekrutacja w wykonaniu HR to totalna masakra i porażka nic dodać nic ująć,poniższe wpisy potwierdzają to co jest obserwowane na takich spotkaniach - normalne firmy nie zapraszają gwiazd HR na takie spotkania żeby nie odstraszyć ludzi !!!

Były

Mało rozwojowa firma. Dużo układów wewnątrz. W firmie rządzą dinozaury, tzn. (głównie) dyrektorzy pracujący tam ponad 10 lat nie mający pojęcia o internecie, nowoczesnych trendach i technologiach. Zauważalny duży kompleks Onetu.

tut turuuu

To norma w tej firmie ze HR totalnie ma daleko w nosie osoby które przychodzą na rozmowę bo HR generalnie ma sie za Bogów rekrutacjii a te rekrutacje to ściema i opowieści z Narniiiiii HR to typowa ściema i nie ma co liczyć na odrobinę prawdy!!!! HR w tej firmie uwielbia statystów żeby tylko obłudnie pokazać że coś robi i jaki to jest profesjonalny a tutaj niestety ludzie robią wpisy jak to wygląda w rzeczywistości - gratulacje dla HRuu i jej specjalistek od wyszukiwania statystów i marnowania czasu ludziom i marnowaniu ich urlopu!!!!!

Mr. W

Cześć Wszystkim ! Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej w tej firmie. Rozmowa kwalifikacyjna przebiegła jako pisanie kodu na kartce oraz odpowiadanie na pytania. Nie mam zarzutu żadnego odnośnie spraw technicznych, ale rozmowa HR i brak odpowiedzi to jest szczyt (usunięte przez administratora) Pomimo obietnic i wielokrotnego dzwonienia z mojej strony HR się nie odzywa chociaż obiecywali. Brak kultury. Prawdopodobnie rekrutacja po znajomościach. Osobiście nie polecam nawet jechać na rozmowę kwalifikacyjną ze względu na stracony czas bo i tak nie dostaniecie odpowiedzi xD Jeśli chcesz pojechać i stracić czas TO WYMARZONA PRACA DLA CIEBIE, JEDŹ. Jeśli chcesz znaleźć fajną firmę, pracę szukaj dalej bo w tej firmie HR'a nie ma, a brak jego kompetencji oraz brak kultury wskazuje, że tej pracy nie dostaniesz. OSOBIŚCIE STRACIŁEM TYLKO CZAS NA KOLEJNĄ BEZNADZIEJNĄ FIRMĘ.

Stefan
@Mr. W

Niestety wiele firm po zakończeniu rekrutacji nie daje znaku życia, pomimo wielkich zapewnień jak dla nich jest to ważne.

Kandydat

Jeśli chodzi o rekrutację, to bardzo pozytywnie mogę ocenić atmosferę. Pytania HR standardowe, test sprawdzający umiejętności, rozmowa o znajomości branży. Drugi etap bardziej chaotyczny, brak informacji jak w ogóle będzie wyglądał i rozmowa trochę o niczym. Kandydat powinien być informowany jak będzie wyglądał dany etap rekrutacji. Minusy dwa: kiepska komunikacja, informacje po ustalonym terminie. Drugi zasadniczy problem to rozmowa o wynagrodzeniu, po dwóch etapach rekrutacji nadal nie dało się dowiedzieć o jakich warunkach rozmawiamy.

Omijajcie szerokim łukiem

(usunięte przez administratora) Podwyżek brak mimo kilkukrotnych obietnic. Ludzie i atmosfera bardzo na plus, ale to nie jest powód, żeby dawać się tak traktować.

Janek

Nie ma powodu żeby narzekać co nie znaczy, że jest idealnie. Dobrze pracujesz to wszystko będzie ok!

Pierwszy

Ale opinie! Sami frustraci co roboty nie dostali albo jakieś trolle :) Bede pierwszy z środka. Pracuje w Interii od kilku lat i jest świetnie, są wyzwania, są też problemy ale można się dużo nauczyć i rozwijać karierę jeśli tylko komuś sie chce. Rynek i firma na to pozwalają, takich możliwosci nie daje 90% innych pracodawców nawet w tzw. branży. Płaca rynkowa jeśli ktoś rynkowo pracuje, jak lubi sie poobijać to szef mobbingu nie bedzie stosował ale przy podwyżkach będzie wiedział co zrobić. Moim zdaniem firma dla mądrych i pracowitych ludzi. Powiedziałbym nawet "nie dla idiotów" :)

Monika
@Pierwszy

@Pierwszy Cieszę się, że zdecydowałeś się napisać o pracy w Interia. Jest to bardzo pomocne dla wszystkich użytkowników forum. Na jakie wynagrodzenie można liczyć w tej firmie? Liczę na Twoją odpowiedź.

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Interia - Kraków

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Grupa Interia