Wojas S.A.

Opinie o Wojas S.A.

Wikiii

Myślałam o przyjęciu się do Krakowa a widzę, że tutaj dużo ludzi się wypowiada więc zapytam tutaj. Jak wygląda sprawa umowy? Można być na zleceniu?

@Wikiii

Ile trwa rekrutacja tak mniej więcej? Jest szansa żeby zacząć od tego 3 stycznia już jeśli złożę teraz papiery? Rzecz jasna jak mnie przyjmą.

@Wikiii

Tu się nie da jednoznacznie odpowiedzieć, bo na każdym sklepie może to wyglądać różnie. Ale myślę, że szansa jest, pod warunkiem, że przestaniesz się dłużej zastanawiać i zmaiast tego złożysz papiery od razu.

@ltl

To znaczy złożyłam już ale chciałam w międzyczasie o parę rzeczy dopytać. To "tak" dotyczyło umowy zlecenia czy czegoś innego? Bo tak raczej tajemniczo to brzmi.

@ltl

Znaczy doceniam, dzięki i tak dalej ale jednak wolę dopytać. Czyli w dwa tygodnie można się zamknąć?

@Wikiii

A widzisz, dałam 2 odpowiedzi i miały odnośniki do konkretnych pytań, ale rozumiem, że nadal może to wyglądać niejasno Pierwsza odpowiedź dotyczy pytania o umowę, druga rozwija temat rekrutacji

@Wikiii

Powiem tak, generalnie tak jak wspomniałam wyżej, to zależy od zapotrzebowania kadrowego w danym miejscu Ale na chłopski rozum, nie wiem czy w okresie świątecznym będzie czas na przeprowadzenie szybkiej rekrutacji, raczej wszyscy mają za dużo na głowie, więc raczej calowałabym, że od nowego roku dopiero się zacznie - ale to moje przypuszczenia tylko

@ltl

No jutro Wigilia więc już pewnie i tak w tym tygodniu nic nie ruszy. Dzięki, dam znać jak czegoś się dowiem.

Iti

Powodzenia ;)

Szycha

Ja jestem za tym żeby godzina przerwa była, ponieważ nie raz nie dwa z niej korzystałam, tak samo jeżeli chodzi o przerwy 15 min przepraszam ale ja nawet nie zdążę zjeść w tym czasie a nie mówię już o siku czy pójściu do sklepu.

@Szycha

Przepraszam bardzo a Ty do toalety chodzisz tylko jak masz przerwę ?współczuję .Mysle że jesteś jedną z niewielu osób które pragną mieć przerwę .

Ola
@Szycha

Jak dla mnie to Ty możesz mieć i dwugodzinną przerwę i pracować najlepiej za darmo Chodzi o to żeby przerwy były dobrowolne potrzebujesz korzystasz .Ale pewnie Tobie ciężko to zrozumieć .

T

Proponuję doczytać kodeks pracy bo na 12 godz masz 30 min przerwy

@Ola

Jak Ci tak źle to po co pracujesz w tej firmie? Każdy jest tylko mądry w internecie, dlaczego nie macie odwagi odezwać się dalej?Od czegoś jest dyrektor.

Szycha

A kto powiedział że mam grosze? Widziałaś mój kwitek że tak sądzisz?

@Szycha

Haha bo pracować trzeba.Ale przez szacunek do samego siebie trzeba walczyć o podwyżki o wszystko i mamy do tego prawo chcesz pracuj za najniższą krajową jak ci pasuje nam nie my mamy dość za takie obowiązki dostawać najniższa krajowa i jak poniżej koleżanka napisała pracuje 7 lat i zero podwyżki no sorry szycha ale Ty to chyba się źle czujesz .

@Osss

Ja pracuje 10 lat w tej firmie i co roku są podwyżki, wiec jak się pracuję tak się ma. No tak ale lepiej narzekać i jechać po kimś.

@Szycha

Podwyżki? Hahahhhh niezłe Chyba mówisz o tym ze rząd co rok zwiększa podstawę bo żadnych innych podwyżek w tej „firmie” nie ma

@Szycha

Podwyżki ...haha:)) No tak najnizsza krajowa co roku wyższa to by się zgadzało.

Ty to chyba pozjadałeś wszystkie rozumy. ale rozumiem że wiesz jak jest na absolutnie każdym sklepie w Polsce, bo w każdym pracowałeś?

@Szycha

Hahahah Ooo naprawdę ja pracuję 5 lat i podwyżek nie mam co rok no chyba że rząd podnosi najniższa krajowa to wtedy mam.Brednie wypisujesz

@:)

Czyli nie wszyscy jednak pracują za najniższą krajową? dobrze wiedzieć że są sklepy w Polsce gdzie zarabiają więcej zapytam dyrektora w takim razie czemu jedni mają więcej a drudzy mniej a zapieprzamy ostro tak jak wszyscy

@Osss

Czyli Ty masz najniższą, tak? A są do tego jakieś dodatki i premie? I czy Wojas zapewnia jakieś benefity pozapłacowe? Np. prywatną opiekę medyczną albo jakieś bony zakupowe?

rodia
@Szycha

Ale widzę, że tutaj nawet swojego zdania mieć nie można, bo zadziobią, jak sępy....

@Osss

Ja pracuję 10 lat i co roku mam podwyżkę i nie mówię tu o podwyżkach rządu.

@rodia

Dlatego już nie mam zamiaru się wypowiadać bo od razu atak, szkoda że nie mają odwagi powiedzieć wyżej o problemie, tylko wylewać gorzkie żale na forum.

@T

zapis w art. 134 mówi jasno: Przerwa 15-minutowa przysługuje każdemu, kto pracuje w ciągu dnia powyżej 6 godzin. Oznacza to, że przerwa w pracy 12-godzinnej, 10-godzinnej czy pracy stojącej również wynosi 15 minut. I kto musi doczytać?

Helena
@Osss

Jezeli masz dodatkowo premie od sprzedazy, to czy na kwitku dostajesz najnizsza krajowa? Wszystko zalezy od regionu i sklepu w ktorym sie pracuje. U mnie w najgorszych miesiacach jest ok. 300 zl na reke dodatkowo. A zwykle ok 500-600. A jak podwojona to ok. 1000 i wiecej. Teraz do wyplaty podwojona bedzie wiec ok. 1900 zl samej premii... zle?

@Helena

To masz ogromne szczęście pracować w salonie gdzie podwojona premie weźmiesz 1900 zł inni mogą tylko marzyć o takiej premii .Więc większość z nas bierze najniższa krajowa plus ochłapy w postaci 300 zł

Rev
@Szycha

@Szycha ja tez jestem, aby przerwa była. Często z niej korzystam i uważam podobnie jak Ty, ze mimo ze często się jej nie wykorzystuje, to bardzo często pomaga w załatwieniu drobnych spraw. Pozdrawiam

@Rev

Często z niej korzystasz ale często się jej nie wykorzystuje weź się zastanów nad swoją wypowiedzią bo to mega śmieszne co piszesz .

Ee
@Ada

Skąd wiesz co z nią robi?

@Ee

A może czytanie ze zrozumieniem ? Nie interesuje .mnie co robi z przerwą tylko w jakiej formie napisany komentarz.

Ada

Hahah szycha do boju .A ile jest tych osób które mają inne zdanie ? chyba mało czytając wszystkie komentarze.

@Szycha

Niestety ale mylisz się. Przerwa jest I owszem 15 minutowa...Ale..Nie w tej firmie..U nas jest tak że pracujemy np. Od 10 do 15, potem jest teoretyczne koniec pracy. Na godzinę można wyjść a potem zaczynasz znowu pracę od 16 do 21. Więc między 10 a 15 przysługuje 15 minut przerwy i między 16 a 21 drugie 15 minut. Skoro nam za tą niby godzinną przerwę nie płacą to tak należy to liczyć.

@Osss

Z tego co mi wiadomo to ulubieńcy regionalnych tak mają parę kierowników miało całkiem inna kasę ale to trzeba być pupilem (usunięte przez administratora)

@Szycha

Witam Ja pracuje prawie 12 lat w Firmie Na stanowisku Kierownika i nie pamietam żadnej podwyżki . 2800 brutto to Moja podstawa. Nie mówię o premiach bo na to (usunięte przez administratora)żeby mieć więcej grosza. Powinno się szanować Pracownika . Przyjdzie Nowa Osoba do pracy i tez ma 2800 brutto podstawy. Gdzie tu sprawiedliwość . Pozdrawiam

Hah
@Była pracownica

Jasne to na pewno z tego powodu

@Szycha

To sobie sam korzystaj z tej przerwy.

Ktos

Potwierdzam. U mnie to samo : (

Fela Kuti

Po ile godzin się pracuje własciwie?

Różnie,w zależności od salonu. Czasem 4h ,a czasem przy zmianie vm bywa i 14 h

Czym jest "zmiana vm"?

Ktos
@Fela Kuti

Vm to zmiana aranżacji salonu. Można ją wykonywać tylko po zamknięciu salonu lub przed jego otwarciem.

@Fela Kuti

Visual Merchandising ,czyli prezentacja towaru na salonie.Co dwa tygodnie zmieniamy aranżację modeli na witrynach lub sklepie.Robimy to poza godzinami otwarcia. Niestety...

@Ktos

Rozumiem, dzięki za wyjaśnienie

izz
@M.

No ale chyba nie za darmo więc w czym problem ;))))

fuego
@M.

to pewnie trochę uciążliwe, ale no nietrudno mi zrozumieć, czemu robi się to po godzinach

@izz

W optymalizacji czasu pracy.Gdy nie ma klientów w sklepie,spokojnie takie zmiany można by było przeprowadzać.Jest tak,że stoimy bezczynnie pół dnia,by od 21 00 dopiero zacząć zmianę vm.14 godzin w pracy,to naprawdę nic fajnego,tym bardziej że to praca stojąca.

Ty tak serio
@izz

Ty tak serio ? Np problem jest etyn, ze przychodzisz na rano do pracy do 22 i jeszcze robisz VM aż skończysz np do 3 w nocy i nie daj Boże brakuje ludzi wiec jedziesz na 8 do pracy. I tak.. tak się dzieje.

izz
@Ty tak serio

Tak, ja tak serio

@Ty tak serio

Musisz mieć 11 godzin przerwy między 2 dniami. Nie możesz do 22 pracować a potem na 8 przyjść do pracy. To nie jest niezgodne z kodeksem pracy.

@V

A czy Wojas przestrzega kodeks pracy ? Oczywiście że przychodzimy na VM robimy do 1 w nocy a na rano znów do pracy

Sad
@Ada

U mnie wcale to tak nie wygląda na salonie, więc cieżko mi uwierzyć w to co mówisz :) gdyby faktycznie tak było to zamiast pisać na goworku to byś porozmawiała z kierownikiem albo jakoś inaczej załatwiała taką sprawę, a w taki sposób jak dla mnie tracisz tylko wiarygodność i pokazujesz, że najważniejsze dla ciebie to obsmarować swoją własną firmę, w której pracujesz, pod anonimowym nickiem myśląc że cokolwiek tym zdziałasz

pracownica.
@M.

Niektóre galerie są otwarte do 22, więc u nas VM trwa nawet do 1 w nocy.

@Sad

Dziewczyno tak jest może u Ciebie tak się robiło u nas chodzi po galerii i nie można było robić VM w ciągu pracy. Zaczynasz prace o 9 a kończysz o 1 w nocy i nikt się tym nie przejmował że rano znów idziesz rano do pracy, a czasem jeszcze i wcześniej musisz przyjść bo poprzednicy nie skończyli vm albo ty musisz rano wstać np. na 7 rano.

mleko z kawą

Pracuje w tej firmie ponad 2 lata i wszystko zmienia się na gorsze. Plany robią z kosmosu, po to aby nie wyrobić planów miesięcznych i aby pracownicy nie otrzymali podwójnej premii. W sumie to tylko dzięki premii można fajnie wyjść finansowo, bo na podwyżki nie ma co liczyć ;) Chyba, że jesteś kierownikiem lub starasz się o zastępcę kierownika. Temat godzinnej przerwy to temat rzeka. W naszym centrum jest taki ruch, że nikt nie wykorzystuje tej przerwy… Jedzenie w pośpiechu w weekendy, bo sklep pełny klientów i trzeba obsługiwać… A w tygodniu, gdy ludzi brak to trzeba stać 12 godzin, bo jesteśmy obserwowani i telefony od kierowniczki regionalnej, gdzie ktoś jest bo są 2/3 osoby zalogowane a jednej się nie widzi… Sklep pusty, brak możliwości aby usiąść bo przecież zaraz ktoś może wejść. Nie wspominając o braku zapewnienia butów dla pracowników czy spodni. W zamian za to, reklamujemy buty innych marek, bo kupujemy buty w innych sklepach, aby było nam wygodnie stać 12 lub 8 godzin. Za to firmę stać na influenserów i rozdawanie za darmo dwóch par butów na kwotę 600/700 zł. I tak jak ktoś niżej pisał: jesteś w tej pracy wszystkim: magazynierem, sprzątaczem, obsługujesz klientów, robisz transfery, internetówki itp.(usunięte przez administratora) Zarząd zarabia po 20 do 30 tysięcy złotych, a dodatkowo odbierają premię, bo ktoś ma efektywność poniżej 2,5… za to nie patrzą, za całokształt pracy :). Praca też wymaga wytrzymałości, bo po VM idziesz rano do pracy i musisz być produktywny... nieważne że skończyłeś VM o 1 w nocy i na drugi dzień przyjedziesz na 9.. (usunięte przez administratora) ludzie nie chcą tu pracować, bo nikt się nie godzi na takie traktowanie(usunięte przez administratora)

To, że ktoś widzi pozytywy nie oznacza, że uważają, że jest tak wsapaniale.

Wspaniale* miało być

Ale żeby to zobaczyć, to trzeba się wczytać, a nie pochopnie pisać co ślina na język przyniesie.

Poza tym - mają prawo pisać, tak samo jak ty. Niektórym tu się serio dobrze pracuje i to uszanuj.

mleko z kawą

No to jest prawda. Rozdają buty na prawo i lewo, a jak przekroczysz własny limit -40% to piszesz wyjaśnienia. Dodatkowo brak gwarancji otrzymania butów, gdzie mogliby sporządzić umowę dla pracowników na czas określonej pracy i otrzymaniu obuwia. Dramat. Jest coraz gorzej, magazyny są zatowarowane o 150% i piszą e-maile dlaczego buty są na sklepie. A jak była pandemia, to osoby na umowie zlecenie w skrzynce na listy miały wypowiedzenie umowy, a potem błaganie o powrót, bo pracowników brakuje!! Wstyd, że to Polska firma, a takie jest traktowanie :) Czas się rozglądać za pracą, w której będziesz wykonywać te obowiązki, które trzeba a nie dodatkowe 10 zadań.

@mleko z kawą

Dokładnie buty gwiazdeczki i pseudo celebryci dostają za darmo .A my 12 godzin zasuwamy w swoich butach i jeszcze mają wymagania całe czarne .Spodnie niszczą się szybko bo wiadomo dostawy itp wstyd że nawet uniformu nie potrafią zapewnić

Ona84
@mleko z kawą

Wszystko prawda a zarobki kierowników za najniższą krajową to śmiech na sali taką podstawę kierownicy mieli kilka lat temu

Nowa

Potwierdzam

@mleko z kawą

Potwierdzam w 100 % byłam sprzedawcą i kierownikiem przez 4 lata. Tak jest a jak ktoś piszę że nie to chyba nie w Wojasie robi. Dziewczyny szukajcie lepszych prac bo wiem że was na to stać ja się bałam ale zaryzykowałam i teraz mam super pracę w biurze a nie znam języków tylko podstawy. Odkładajcie sobie kasę jakąś co miesiąc na wypadek jak byście nie znalazły pracy od razu. Stać was na coś lepszego - nie pisze tu o pracy ale o tym jak nas traktują a w większości to dziewczyny po studiach. Wiem bo ja taką byłam. To my odwalamy kawał roboty a nie Ci na górze i jeszcze nas nawet nie pochwalą.

Sprzedawca

Kierownik salonu bardzo mało kompetentny, nie starała się mnie poznać, raczej to ja pytałam niż Pani kierownik. Rozmowa trwała raptem chwilę Nie wiem czy za dużo się chciałam dowiedzieć ? Ale zadałam pytania w jakim trybie pracują, ilu jest pracowników,oraz poinformowałam że już pracowałam w sklepie obuwniczym i wiem na czym praca polega. Kierownik zmierzył mnie wzrokiem i zakończył rozmowę.

Ale chyba ten sklep do którego aplikowałam jak i cała firma nie szanuje pracowników bo ciągle szukają ludzi do pracy.

Nowa

Jakie zarobki na stanowisku kierownika sklepu duże miasto.

Pul
@Nowa

ciężko tak od razu podać konkretne kwoty, na to ma wplyw przede wszystkim doświadczenie

Pul
@Nowa

najlepiej to dogadać na rozmowie

@Nowa

Czy miasto duże czy nie to mało istotne. Najważniejsze czy sklep robi kasę :) Kierownik ma może 150 maks 200 zł brutto więcej na umowie od sprzedawcy. Do tego kierownik ma premię 0.5% od utargu sklepu. Więc zależy ile sklep robi utargu tyle zarabia kierownik :) No i oczywiście 2% premii indywidualnej.

@Nowa

Czemu ktoś kasuje moją odpowiedź. Kierownik ma niewiele więcej bo może z 200zł BRUTTO więcej od sprzedawcy. Do tego kierownik ma 0.5% od utargu sklepu no i 2% premii od sprzedazy indywidualnej. Warto zaznaczyć, że premie są liczone od sprzedaży netto - a i tak masz zabierane od tego jeszcze podatek... Także marne grosze :)

@Kierownik

Ja np. nie mam na umowie więcej od sprzedawcy. Jedyne co mam więcej to 0 5 % od sprzedaży sklepu.

Kierownik

Naprawdę pracujesz jako kierownik mając najniższą krajową? Podziwiam Cię. Nie dość, że firma wykorzystuje Was zabierając godzinę z Waszej pracy pod pretekstem przerwy to jeszcze nie doceniają Waszej pracy!

@Kierownik

Z tego co wiem to nietylko ja tak mam. Nie wiem, może to zależy od RKS.

@Kierownik

To widzę, że za dużo się nie zmieniło jeśli chodzi o pensje kierownika. Nadal słabo trochę ponad najniższą krajową. Śmiech na sali.

Bezzz

Nie wiem czemu na takim forum ma służyć informacja o zarobkach Zarządu. Nadal w Naszym kraju każdy Kowalski może założyć działalność gospodarczą i nie pracować za najniższą krajową. Pan Wojas kiedyś miał pomysł na biznes, zgromadził środki i go zrealizował. A Ty jaki masz pomysł na siebie? Opinie osób pracujących jak najbardziej, ale tego typu informacje i hejt niezbyt pomocne, jeżeli ktoś tu faktycznie zagląda poszukując nowej drogi zawodowej. Pozdrawiam Wszstkich Pracowników, mniej frustratów obwiniających świat o własne niepowodzenia.

Nissan
@Bezzz

Zgadzam się kompletnie, też pozdrawiam

Była

Nabrałam ochoty podzielenia się moja opinia na temat tego pracodawcy. Miałam okazje pracować w dwóch salonach wiec wypowiem się również jak to wyglądało. Z perspektywy czasu muszę jednak ocenić Wojasa bardzo dobrze. Jeżeli macie zgrany zespół to z praca fizyczna można uporać się szybko i zostaje już tylko czas na sprzedaż. Praca z obuwiem jest lekka i prosta. Jedynym minusem jest to w jakim jesteście salonie (w niektórych macie szanse zarobić dużo więcej). A no i niestety gdyby nie tak najniższa krajowa …

flo

dzień dobry, proszę o informacje w jakich godzinach pracuje produkcja

@flo

produkcja pracuje na dwie zmiany

7-15 i 15-23

flo

bez nocek? elegancko. dziękuję

Pinka
@Arr

O proszę to bardzo dobrze bo nielubię na nocne zmiany chodzić bardzo. strasznie mnie to wybija z rytmu. Niby do 23 to też późno ale jeszcze człowiek wróci, prześpi się normalnie w nocy i jakoś to leci. Pamiętam jak miałam nocki to była masakra istna... No i też dobrze że 8 godzin a nie więcej bo tak naprawdę potem już człowiek się tylko włóczy i stara się nie potknąć o własne nogi. Przynajmniej ja tak nie potrafię...

@flo

właśnie niezła odmiana była też dla mnie, bo jednak zwykle są te nocki

@Pinka

Ja raczej nie mialem problemów z nockami, ale wiem, że to nie godziny dla każdego. Akurat mi tam bylo lotto czy nocka czy nie, ale niektorzy nawet woleli i czasem sie zamieniali, żeby więcej nocek przerobić, bo bylo spokojniej. Ale jednak teraz jak mam porównanie chyba nie zadecydowałbym sie wrócić do nocnego trybu, bo nawet jak sie potem położyć spać za dnia to nigdy sie tak nie wyśpisz jak w nocy i w ogole tak jakby caly dzień ci sie rozwala

Maki
@Arr

No człowiek ma zegar biologiczny i nie polecam go sobie rozregulowywać, naprawdę potem ciężko być wypoczętym nawet na weekendzie. Znajomy męża robi na nocki to czasami przychodzi do nas jak zombie a przychodzi w ogóle rzadko. No ja bym się nie zdecydowała na coś takiego bo jednak trzeba mieć też swoje życie jako tako.

Mila

Nie wiem czy każdy zwraca uwagę na takie rzeczy, ale dla mnie jest fajne, jak forma oferuje coś czego nie ma za bardzo w innych miejscach i nie jest tak pospolite, a przynajmniej ja się nie spotkałam z tym co jest tu. Mamy taka apkę i jak sie wypełnia szkolenia dla pracowników to nie dość, że możesz sobie jakoś wzbogacić wiedze o produkcie to jeszcze zbierasz punkty, które można wymienić na premie albo jakieś tam rzeczy ze sklepu. Ja tak ostatnio zdobyłam dwa paski.

@Mila

Już to nie działa.

Ema

Premia od sprzedaży liczy się indywidualnie, czy zbiorczo od pracy i wyników całego zespołu na sklepie?

Hit
@Ema

Premia liczy się indywidualnie, ale jeśli cały zespol wykona swój plan miesięczny to to ta premia indywidualna jest podwojona.

nana
@Ema

Zarówno indywidualnie jak i od wyników salonu.

nana
@Ema

Trochę tego się zbiera ogólnie, zwłaszcza w miejscach gdzie jest duży ruch. Przynajmniej u mnie tak jest

Feka
@nana

jak się ma dobrą ekipę i każdy przykłada sie do pracy tak samo to naprawdę można całkiem sporo wyciągnąć, wtedy dopiero się uśmiechasz jak widzisz na koniec miesiąca stan konta ahaha

Feka
@Hit

ale oczywiście praca indywidualna też przynosi niezłego grosza

Ema
@Hit

O, spoko. Dziękuję

Nezuko

Pracuję od marca jakoś i na razie jest okej. Są momenty kiedy mam dość, to wiadomo, ale czytając wpisy nastawiłam się na niewaidomo co i się aż bałam, prawie zrezygnowałam z rozmowy...niepotrzebnie. Dziewczyny na salonie są super, sama praca też ok, jak ktoś to lubi. Nie wiem co powiedzieć, no wydaje mi się, że najlepiej nie sugerować się komentarzami i po prostu sprawdzić samemu, może się okazać, że komuś nie pasuje no i elo, a moze być tak jak w moim przypadku, gdzie strach miał wielkie oczy, a okazało się przyzwoicie

Bety
@Nezuko

to właśnie dziwne, że ludzie aż tak bardzo sugerują sie opiniami innych

Bety
@Nezuko

dla mnie to normalne, że jedna osoba może dobrze sie czuć w jakiejś pracy a druga po prostu nie, bo to nie jej konik, więc też uważam, ze najlepiej poczuć na wlasnej skórze

Nazuko
@Bety

Właśnie dziwi mnie ta ilość negatywnych komentarzy, to prawda, że zdarza się trudny klient, czy bardziej gorący dzień no ale tak w każdym sklepie jest. Jak już się przyzwyczai do pracy i pozna swoich ludzi to praca naprawdę może być przyjemna. Wcześniej robiłam w gastro i w porównaniu to na prawdę jest luzik...

Emixa
@Nazuko

podobno jak ktoś przezył gastro to przeżyje wszytsko hahha a wiem co mowie, bo sama pracowałam dosyć długi czas i też mnie śmieszy jak niektorzy narzekają, ze dostawcy, ze ciężko stać i nie wiadomo co, jednak każdy powinien chociaż trochę popracować w knajpach, żeby później docenić, ze nie ma tak źle

Pizza
@Emixa

Też nie ma co porównywać, to różny rodzaj pracy i dla kogoś rzeczywiście w handlu może być ciężko.

Pizza
@Emixa

Ale wtedy raczej się nie trzyma tej pracy, tylko szuka czegoś bardziej odpowiedniego pod standardy danej osoby...a niektórzy wolą narzekać na goworku, też jakaś taktyka (chociaż nie popieram)

Nazuko
@Emixa

No, kto pracował w gastro ten z cyrku się nie śmieje podobno... Jak teraz siedzę w Wojasie, to jest przede wszystkim mniej konfliktów, przynajmniej u mnie. I ładne otoczenie.

Simple

mi się tu całkiem spoko pracuje, szczerze mówiąc...

@Simple

Spoko ci sie pracuje? To w końcu jesteś pracownikiem czy kandydatem?

Czepialski
@Simple

Em każdemu chyba może się pomylić zaznaczenie co nie? Wystarczy wynieść z kontekstu wypowiedzi :P

@Czepialski

Wynieść z kontekstu to ja potrafię, ale te oznaczenia są chyba nie bez powodu, tak?

@Albe

Pomylił się, spokojnie. Przecież napisał że mu się dobrze pracuje, więc raczej klientem nie jest, co? Mnie bardziej ciekawi co konkretnie mu odpowiada w tej pracy, mam nadzieję że wróci i o tym opowie ;)

@Piotr

Ty mnie uspokajać nie musisz, ja po prostu stwierdziłem fakt i tyle

@Piotr

Teraz już jest dobry znacznik chyba. Ja pracuję w sklepie, który jest dość ruchliwy i pracy jest sporo, ale przy tym czas leci szybko i premia się robi. Nie każdy lubi sprzedaż i kontakt z klientami i znałam osoby, którym taka praca nie odpowiadała. No takie życie, jednemu grzybki jednemu rybki.

Elkax
@Simple

to prawda, niby dużo ludzi pracuje w handlu bo jest dużo miejsc pracy, ale ile z nich tak naprawde lubi swoją prace? niektórych wręcz drażni szum, ludzie i wszytsko wokół, a jednak, żeby być dobrym sprzedawcą trzeba to lubić

@Elkax

Zgadzam się, czasami trafi się bardzo przyjemny klient a czasami trzeba po prostu zachować spokój i przemilczeć pewne sprawy. No ale taka natura zawodu. Ja np. myślałam, że to będzie tylko tymczasowa praca, ale jest ciekawa więc zostałam.

Tola

Jakie zarobki na stanowisku kierownik sklepu i jaka umowa?

Mat
@Tola

z doświadczeniem czy bez?

@Mat

A to ma znaczenie? No to jakie są z doświadczeniem jakie bez doświadczenia ?

Matola
@Mat

no powiedzmy, że tak na początku, z niewielkim doświadczeniem, bo pewnie na kierownika coś tam trzeba już wiedzieć?

@Matola

Ale pytanie bylo o zarobki

DRZEWKO

Bardzo dobra atmosfera na sklepie w trójmieście

Jolanta
@DRZEWKO

To miłe. Wiadomo, że atmosfera gra dużą rolę. Ale jeszcze większa gra pieniądze i umowa. To jakie tam są warunki pod tym kątem hmmm?

@Jolanta

Wiadomo ze pracujemy dla pieniędzy ale np. Dla mnie to nie jest najważniejsze. Czasem lepiej zarobić troche mniej ale mieć tą dobra atmosferę i święty spokoj w pracy niz się co dzień z kimś użerać. Ale zarobki wiadomo...mogłyby być wyższe. Praca lekka nie jest.

@Jolanta

umowy są akurat różne - o prace, zlecenie, agencja i B2B

Iga

każdy ma swoje priorytety po prostu

Wika

zgadzam sie jak najbardziej, ja też miałam rożne przejścia w swoich pracach i wiem, że atmosfera odgrywa wręcz kluczową rolę

Jula123
@nick

A "zwykły" pracownik tez może się zatrudnić na B2B, czy raczej to to dla Kierowników?

@Iga

to prawda

@Iga

każdemu może zależeć na czymś innym z różnych powodów, a firma daje spory wybór

Merytoryczna

Czasem to takie rzeczy tu piszecie że ja nie wiem czy się śmiać czy zapłakać nad waszym losem? Nikt was nigdzie na siłe nie trzyma, zawsze możecie odejść, droga wolna. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma jak to mówią, ciekawe czy gdzie indziej przyjmą was z takimi otwartymi ramionami, jak nie potraficie nic innego tylko narzekać i na własną firmę nadawać myśląc że jesteście anonimowi. W każdej pracy trzeba pracować i wykonywać swoje obowiązki, raz jest ich więcej raz mniej, odrobina zrozumienia też. Nikt nie mówił że zawsze będzie lekko i przyjemnie.

Łucja
@Merytoryczna

Podpisuję się. Ładnie ujęte.

@Merytoryczna

Praca to praca. Za coś w końcu płacą.

@Merytoryczna

Ale teraz tylko roszczeniowość i roszczeniowość...

@Merytoryczna

A od siebie to najlepiej nic nie wymagać...

wreszcie ktoś napisał prawdę

@Merytoryczna

ja też nie rozumiem takiego użalania się nad sobą i ciągłego obracania za siebie, po co to komu?

@Merytoryczna

ja też byłam w różnych pracach i w jednym bylo lepiej, a w drugich gorzej, ale nie ma miejsca idealnego

@Merytoryczna

i też nie każdemu praca musi pasować, ale nie musi od razu zniechęcać wszystkich innych

@Merytoryczna

jak robota nie pasuje wystarczy sie zwolnić i iść gdzie indziej czemu niektórzy tak usilnie nie chcą tego zrozumiec?

Ojojoj
@Ali

Bo zawsze można trafić gorzej.

rozbawiona
@Ojojoj

A przepraszam ,gdzie pracujecie?Jako regio czy (usunięte przez administratora) z centrali?

Myśliciel

Tak czytam te komentarze i skoro tak tam źle wszystkim czemu nie założycie związku zawodowego i będziecie walczyć o swoje prawa? Lub zróbcie strajk ogólnopolski :) Gdyby wszystkie sklepy w jeden dzień się nie otworzyły to pracodawca pewnie by Wam już dał te buty pracownicze bo wyjdzie go taniej niż zamrozić sklepy na jeden dzień :)

Klara

Nie mogę dopasować waszych butów do moich stop.Po oddaniu zakupionego obuwia zaczęło się błędne koło. Nie mogę otrzymać pieniędzy, jedynie kartę podarunkowa na kwotę która w żaden sposób nie dopasuje się kolejnej pary.Nadal nie mogę dobrać rozmiaru.Chcialabym odzyskać pieniądze.

Helena
@Klara

Wystarczy przed zakupem zorientowac sie jakie sa warunki zwrotu.

@Klara

To nie mierzyłaś w sklepie? Buta odrazu czuć czy jest wygodny czy nie. Zawsze możesz wymienić na torebkę.

@Klara

Możesz podejsc do sklepu aby dokonać zwrotu a potem zamów jakieś buty z poziomu sklepu, będzie to zamówienie internetowe. Zapłać kartą podarunkowa. Buty otrzymasz na swój adres lub paczkomat, potem możesz odesłać na adres firmy i dostaniesz pieniążki przelewem spowrotem na konto.

hmm

A to w sklepie też można zamawiać internetowo? myślałam że to tylko samodzielnie klienci robią w domach

@hmm

Można

@Tak

Człowiek uczy się całe życie ;)

@Tak

Dzięki

Nie polecam pracy w tej firmie. Pracownicy pracują przez cały miesiąc na premię, która później nie jest wypłacana. Dodatkowo przerwa nie jest wliczana w godziny pracy. Ponadto, kiedy przychodzi ktoś z inspiracji pracy bo była skarga na pracodawcę, pracownicy boją się mówić prawdy, ze względu na strych przed utratą pracy.

Y

Bo prawda boli

Pracuje i jest ok

Zostaw merytoryczną opinię o Wojas S.A. - Nowy Targ

• Jak się pracuje w Wojas S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Wojas S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 301.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wojas S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 192, z czego 17 to opinie pozytywne, 76 to opinie negatywne, a 99 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Wojas S.A.?

Kandydaci do pracy w Wojas S.A. napisali 17 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wojas S.A.