Wojas S.A.

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o Wojas S.A.

kurkuma

szukam pracy i wpadły mi w ręce oferty wojasa, może mógłby się ktoś podzielić wrażeniami? czy wypłaty są terminowe, jak ogólnie ludzie, których spotkaliście i czy te rabaty są rzeczywiście dobrą opcją? warto z nich korzystać?

Danek
@kurkuma

jeśli chodzi o wypłaty to są na czas, nie zdażyło mi się żeby spóźnili mi się z wypłatą, ludzie no to zależą od punktu, róznie bywa

Kupuję to

ja tam lubie kupować rzeczy w sklepach zwłaszcza te ładne także w moim przypadku te rabaty to złoto :D

Kupuję to
@kurkuma

ja ze swojej strony mogę potwierdzić, że wypłaty zawsze dostawałam i dostaję na czas takze o to nie ma co się bać :)

Iwcia
@kurkuma

a wiecie moze czy w tej firmie mozna liczyc na jakies benefity?

Kierownik
@Iwcia

@Iwcia

Cream
@Kupuję to

A czy terminowe wypłaty to jakiś luksus? Przecież to obowiązek pracodawcy. Łaski nie robia

Gda

Zgadzam się, czy w innych regionach kierownik ma taką samą postawę jak sprzedawca? Tak jest w regionie gda

@Pracodawca

W końcu ludzie zaczynają dostrzegać pewne nieprawidłowości i nazywać rzeczy po imieniu...pracuje w tej firmie niespełna 10 lat i otwarcie mogę powiedzieć, że z roku na rok jest co raz gorzej. Żeby nie zgrany zespół to człowiek już dawno by odszedł...Firma nie szanuje swoich pracowników, stosuje w obec nich (usunięte przez administratora) Płaci ochłapy, za to wymagania ma wybitnie duże. Ciągle pretensje o plany i wskaźniki...Nic tylko czekać ma zbiorowy pozew ze strony pracowników i walkę o odszkodowania za zniszczoną psychikę :)

DY
@@Pracodawca

Skoro pracujesz tutaj 10 lat, to może powiesz, ile zarabiasz mając taki staż pracy? Podasz widełki, jeśli to nie problem? Szukam miejsca, w którym zagrzeję stanowisko na dłużej i ciekawi mnie, jak wygląda to w tej firmie...

Jaskier
@DY

Zarobki są w porządku i tyle ci mogę powiedzieć. Z premią nawet lepiej

aaask

Tak naprawdę gowork to chyba jedyne miejsce gdzie można zadawać pytania i liczyć że ktoś z dobroci serca odpowie coś sensownego.

Kier wawa
@DY

Najniższa krajowa, niezależnie czy pracujesz tydzień czy 10 lat :( kierownik ma taka sama podstawę jak sprzedawca

Magda

Wierzę ci i w to, że w Wojas jest bałagan. Ja nie dostałam szansy na popracowanie tam, ale z tego co widzę to bałagan zaczyna się już na etapie samej rekrutacji. Firma się ogłosiła na pracuj.pl i każe wysyłać chętnym cv. Niestety firma nie otwiera tych cv. Czyli jak widać bardzo nieuczciwych kierowników ta firma pozatrudniała. A od kierowników zaczyna się wszystko. Bardzo zniechęcająco to wygląda i bardzo nieprofesjonalnie. Nie szanowanie człowieka na dzień dobry, aż strach pomyśleć jak oni klientów traktują. Wobec tego wszystkiego wygląda na to, że dobrze zrobiłaś, że już tam nie pracujesz.

XD
@Magda

akurat jeżeli chodzi o otwieranie cv to nie ma co zwalać winy na kierownika. Kierownik dostaje cv od rks na pocztę i potem dopiero dzwoni. Najpierw wypada się dowiedzieć, a potem wypowiedzieć.

XYZ
@XD

Maiuuuu
@Magda

Nix
@Gda

Niestety tak. Kierownicy maja najnizsza krajową

@Nix

W każdym regionie tak jest ? Czy tylko waw i gda ?

Nix

A pracowałaś tam ?

Magdalena
@Aska

Kierownik

Widać po Pani wypowiedzi agresję i niezadowolenie, chyba nie dostała Pani pracy, albo została zwolniona, skoro taki jad pani tu wylewa.

b. kandydatka

To kierownicy sklepów są nieuczciwi. Rks nawet nie patrzy w to co im wysyła, bo nie ma na to czasu. To kierownicy sklepów otwierają te cv i zapraszają tylko amatorów, bo sami są amatorami. Rekrutacja na Wołoską 12 to tylko potwierdziła.

hah

hah bo tutaj doświadczenie jest tak ważne... praca taka skomplikowana no ja nie wiem jak bez studiów w ogóle mogą kogoś zatrudniać

Bejbi
@hah

Czasem lepiej zatrudnić kogos bez doświadczenia i bez złych nawyków z poprzedniej pracy i sobie go wyszkolić po swojemu. Oczywiście nie ma reguły.

Ktoś
@Kierownik

A ty dziewczynko co tak podskakujesz? Przestraszyłaś się kandydata do (usunięte przez administratora) z doświadczeniem, czy wyrzuciłaś z (usunięte przez administratora) pracownika, który zagrażał twojemu nędznemu stołkowi?

@Bejbi
@Bejbi

Złe nawyki z poprzedniej (usunięte przez administratora) to chyba najgłupsza rzecz jaką czytałam ostatnio. Złe nawyki to WY macie w (usunięte przez administratora) np. zmawianie się przeciwko starszym i doświadczonym koleżankom, zamiast z nimi współpracować. Wymóg dogadywania się ze wszystkimi bez względu na wiek obowiązuje wszędzie i WAS też obowiązuje. Firmy biją się o pracowników z doświadczeniem i wiedzą!!!

@kierownik
@Kierownik

Dziewuszko, odpisałam ci, tylko śmieszny wojasek dał cynk adminowi go work, żeby tego nie opublikował. Środkowy palec!

Kier Nowy wpis
@@kierownik

Pani widać 50+ wylewa tu swoje żale, od tego jest terapia.

@Kier Nowy wpis
@Kier

Lepszej antyreklamy Wojasa dla kobiet nie widziałam, I to od samego Kier. Czy Wojas zadaje sobie sprawę jakich ćwierć inteligentów pozatrudniał??? Wojasie, macie to czarno na białym. Zrobiłam screeny i zadbam o to, żeby już żadna kobieta 50+ się nie pomyliła i nie zrobiła w Wojasie zakupów.

Milena

Najgorszym doświadczeniem w pracy są reklamacje, nagminne, jak możecie się domyślać firma robi wszystko byle ich nie uznać. Klienci odbijają sobie agresję na sprzedawcach. Czasem sama jakość butów z roku na rok jest tragiczna, przyjmując reklamacje człowiek sam jest zaskoczony że tak źle to wygląda. Za takie pieniądze naprawdę nie opłaca się marnować tam zdrowia psychicznego.

Aneta
@Milena

Obowiązuje dwa lata gwarancji na obuwie i ludzie to wykorzystują przynoszą produkty zniszczone na maksa i zdziwieni że reklamacja została odrzucona.Najlepszym sposobem na wzburzonych klientów jest uśmiech i stoicki spokój????

@Milena Nowy wpis
@Milena

Dlatego studenciny nie powinny być zatrudniane na stanowisku sprzedawcy w sklepie obuwniczym. Nie macie ani psychy, ani wiedzy, ani doświadczenia, ani obycia z trudnym klientem i w sytuacjach kryzysowych. Do tego potrzeba LAT praktyki i znajomości przepisów handlowych. W Warszawie w sklepikach w galeriach handlowych pracują na stanowiskach kierowniczych same młode pal - antki, które tego nie rozumieją. Jedna się tutaj pluje jak nawiedzona, zamiast przeprosić, że nie była ani profesjonalna ani rzetelna ani uczciwa w ostatnim procesie rekrutacyjnym, bo się bała o swój stołeczek. Przez takie dziewuszki z plakietkami kiero jak ta plujka moja ocena tej marki spadła do zera. Jaki pan, taki kram i takie wyroby.

Hanna

Hey, jakiego rzędu macie Plany Sprzedażowe do wypracowania ? Czy one są realne? Czy specjalnie tak nakładają żeby ich nie wyrobić? Jakiego typu premie są?

fun
@Hanna

jest chyba uznaniowa tak? ktos cos wiecej wie ?

@fun

Ja bym się tutaj podłączył i zapytał jaki system zmianowy tutaj obowiązuje? 8h czy 12h?

makarena
@Psst

a pytasz o produkcje czy centrale? bo tutaj jest różnica

Emo

Myślicie że da się np dogadać na zmiany po 12 h?

cudak
@Emo

wolisz po 12h pracowac niz 8? szczerze podziwiam, ja tak nigdy nie mialam okazji pracowac. faktycznie jest lepiej?

Eveli
@cudak

W sumie jak tak na to patrzec to wtedy szybciej sie godziny wyrabia i moze wiecej dni wolnych jest?

Heheszka Nowy wpis
@cudak

Miałam okazję tak i tak, każda zmiana ma swoje plusy i minusy. Kiedy były obowiązkowe przerwy tylko traciło się z życia 16h miesięcznie, teraz częściej masz wolne, a 8h często leci tak że nie zauważasz, ale za to musisz być codziennie. Jednak jakbym miała dojeżdżać codziennie prawie 1h to wolałabym 12h zmiany

Ktoś

Warsz

Czemu nie zgłaszacie tego dla dyrektora ? Jest też rks, na co wy czekacie ? Względem was to jest nieuczciwe, ze mną jeden dzień by taki kierownik pracował

Sprzedawca

Kierownik salonu bardzo mało kompetentny, nie starała się mnie poznać, raczej to ja pytałam niż Pani kierownik. Rozmowa trwała raptem chwilę Nie wiem czy za dużo się chciałam dowiedzieć ? Ale zadałam pytania w jakim trybie pracują, ilu jest pracowników,oraz poinformowałam że już pracowałam w sklepie obuwniczym i wiem na czym praca polega. Kierownik zmierzył mnie wzrokiem i zakończył rozmowę.

Ale chyba ten sklep do którego aplikowałam jak i cała firma nie szanuje pracowników bo ciągle szukają ludzi do pracy.

3Bit

Cześć, ktoś z pracujących mógłby powiedzieć po ile godzin się tutaj pracuje w salonie? jest opcja po 12 i więcej dni wolnych czy głównie jest 8 godzinny dzień pracy się tutaj praktykuje?

Kier
@3Bit

Do dogadania z kierownikiem sklepu

WG

Szukałem ogłoszeń z okolicy i mi pokazało na doradcę klienta. Prosze o informację bo tam jest mowa o elastycznym grafiku - mam nadzieję, że to nie oznacza nadgodzin? U poprzedniego pracodawcy mojego niestety tak było.

TJ

A ja z innej paki, są jakieś fajne dodatki/zniżki dla pracowników ? Niekoniecznie jak się pracuje na sklepie ale np w biurze ? Zainteresowała mnie sprzedaż internetowa bo pracowałam już wcześniej w czymś takim i podali informacje ze można słać cv mimo braku oferty, to chyba spoko praca ? Typowo siedza przy biurku czy jaki jest zakres obowiązków ? Można z domu robić ?

Mood
@TJ

podbijam pytanko + ciekawi mnie jak sie ma atmosfera miedzy pracownikami i czy praca jest stala czy jednak spora rotacja ?

Olbra
@TJ

Są rabaty pracownicze dla pracowników w sklepach, czy w biurach też to obowiązuje ci akurat nie potwierdzę

@Mood

na atmosfere nie narzekam, pracuję z ogarniętymi i pozytywnymi ludźmi. Mogę też powiedzieć że jestem tutaj już spory kawałek czasu i nie planuję się zwalniać więc wg mnie praca jak najbardziej stabilna

@Pilot

pracujesz moze na umowie o prace?

@Pilot

powiesz mi przy okazji na ile dostaje sie pierwsza umowe?

@yey

Podbijam pytanie, nie ukrywam że inna forma zatrudnienia mnie nie interesuje

makarena
@Psst

tak, jest umowa o pracę

Draka

Dają B2B? jest jakis okres probny na poczatek?

ceramid
@Draka

na pewno jest okres probny na poczatek jak masz umowe o prace, wiem bo sama wtedy mialam 3msc najpierw

ceramid
@Draka

o umowe zlecenie tez sie mozesz starac bez problemu jesli jestes studentem i by ci to bardziej pasowalo czy cos

rila
@ceramid

czy mozna pracowac np na 3/4 etatu albo pol jak sie jest zatrudnionym na zleceniu?

Porko
@rila

No pewnie można, dlaczego by nie można było? :P Często studenci się zatrudniają na mniejsze etaty w sumie

Ali
@ceramid

dają tu umowę o pracę?

Ralka
@Ali

Tak, mamy normalnie umowy o pracę więc jeśli ci na tym zależy to jak najbardziej ;P

Grew
@Ralka

czy to prawda że przez agencje też da się do was zatrudniać? bo znalazłem ogłoszenie do salonu gdzie tylko przez agencje pracy biorą??

star
@Grew

jak dziala zatrudnienie przez agencje, jaka jest wtedy umowa zazwyczaj?

Iksik
@star

umowa agencyjna czyli po prostu umowa o pracę tymczasową chociaż nie wiem czy to tak profesjonalnie się nazywa

Iksik
@Grew

nie jest to norma ale niektóre punkty tak znajdują pracowników

@Iksik

warunki sa takie same jak przy umowie o prace oprocz np czasu zatrudnienia?

@Iksik

na tej umowie agencyjnej przysluguja wszelkie benefity ktore sa na umowie o prace?

@lys

wlasnie. jakie macie benefity?:)

iii
@lys

premie uznaniowe i konkursy roczne z płacowych

iii
@lys

z pozapłacowcyh paczki na święta i rabaty w sklepach

Tytusiara
@iii

jakie to są rabaty? na wszystko przysługują?

Nock

To kiedyś był, już teraz nie ma. Premia roczna byla za roczne wyrobienie planu

Zuza
@iii

Jakie paczki na święta . To się nazywa paczka świąteczna a tak naprawdę jest to bon do Wojasa na 250 . Do wykorzystania w Wojasie

Zuza

Konkursie rocznych nie ma od 2 lat . Są rabaty pracownicze i tyle

Pug
@Zuza

Mam wrażenie, ze ludzie lubią narzekać na dodatki które firma oferuje tylko po to żeby narzekać. Pracowałam kiedyś w firmie która nie zapewniała NICZEGO i nie było to problemem, po prostu taka polityka tam panowała.

Kapaczka

czy jakieś inne dodatki oferują?

kreol
@Zuza

czy dobrze rozumiem że macie tutaj też produkcje?

Thiin

Czy są teraz przyjęcia na produkcję w takim razie? Jakie są wymagania tam?

Thiin

I jakie wolne są stanowiska? :)

Zabajony
@Thiin

To może ja Ci podpowiem, wchodzisz sobie na ich stronę z ofertami pracy i tam masz wszystko napisane.

Thiin

możesz od razu podrzucic jak sama rekrutacja z pierwszej reki wygląda?

nicki

pisaliscie wczesniej o magazynie, a ja na magazyn nie widzialam żadnych ogloszen. głównie do sklepow ale nawet też do it sie znalazło

nicki
@nicki

tak naprawde jak patrze to doświadczenia w sumie nie oczekuja na doradce klienta wiec chyba w trakcie studiów tez przejdzie?

Gwiazda
@nicki

No właśnie też nie widziałem, ale jak wpisałem frazę to tam pokazuje praca w sklepie, na magazynie itd

OP
@Nock

I ciężko było wyrobić ten plan roczny? Jak już się udało to ile kasy wpadało? Ktoś pisał, że na święta dostawało się kasę do wykorzystania w sklepie, a był na to określony czas?

Siri

Tylko, ze ja np byl wolala nie robic na pelen etat wiec czy w ogole bedzie mozliwe takie zatrudnienie, zdarza sie?

Jenta
@Siri

Z tego co sprawdzałam ogłoszenia na olx to jest możliwość pracy na niepełen etat

chlep
@Jenta

gdzieś indziej jak na olx tego nie ma bo ja z tej strony nie lubie korzystac nawet konta tam nie mam...

chlep

mozna np. na jakiegoś maila im bezpośrednio aplikacje podesłać?

silk
@chlep

Na pracuj są też ogłoszenia, może tam ci będzie wygodniej.

Kura
@silk

do punktu można po prostu uderzać z cv?

Nasaka
@Kura

często gdzieś po centrach handlowych wiszą ogłoszenia że szukają jeśli cię to inetresuje :)

zuma
@Kura

jeśli w konkretnym sklepie wisi ogłoszenie że szukają to jasne, ale tak poza tym może lepiej czekać na ogłoszenia

zuma
@Kura

nawet przez maila lepiej się skontaktować jest czasem, to chociaż zostanie twoje cv w systemie, a nuż się uda coś znaleźć

@Siri

jeśli w ogłoszeniu jest napisane, że szukają kogoś na niepełny etat to znaczy, że szukają kogoś na niepełny etat XD myślę, że taka informacja byłaby zaznaczona jasno i wyraźnie

@OP

generalnie ja swoje rabaty wykorzystuję raczej szybciej niż później więc nie wiem do końca czy jest na to jakiś limit XD ale akurat przez okres świąt można fajne rzeczy kupić

@Pilot

Moim zdaniem mozna sie zglosic i wtedy sie okaze na rozmowie w razie cos czy jest mozliwosc sie dogadac na mniejszy etat

@Pilot

Też mi się tak wydaje, bezsensu się zgłaszać na ogłoszenie na full etat jak się nie chce tak pracować i tylko marnować czas swój i pracodawcy

lola
@lys

Chyba wtedy mniej dostaniesz zapomnij że coś dostaniesz.

Otwieranie CV

Prowadzicie Państwo rekrutację przez pracuj.pl do Warszawy do pewnej galerii handlowej. Problem w tym, że NIKT z Państwa nie otwiera nadesłanych CV! Kandydat może to sprawdzić, bo portal daje taką możliwość. O zatem co chodzi?

fun
@Otwieranie CV

ja wyslalam kilka dni temu i po paru godzinach juz bylo otworzone, wiec moze sprobuj jeszcze raz?

XYZ
@fun

To ile razy kandydat ma wysyłać na to samo ogłoszenie?! Skrajny nieprofesjonalizm RKS. Wystarczy wysłać RAZ. Wszędzie tak jest, że wystarczy wystarczy raz. Po prostu rekrutacja jest nieuczciwa. A może RKS usuwa aplikacje bez czytania, bo chce wsadzić konkretna osobę na miejsce i boi się, że ktoś kto aplikował mógłby mieć lepsze kwalifikacje od tej osoby? Czy firma ma jakieś kadry? Czy ktoś mógłby się temu procesowi przyjrzeć z poziomu kadr?

Goooocha
@Otwieranie CV

Tyle zamieszania o najniższą krajową i podawanie klientom butów. Po co dawać się tak upadlać jakiemuś Wojasowi? Co to za firemka? Jak chcę dobre buty, to gdzie indziej je kupuję.

Czy u Was w sklepach jak jest zmiana VM to tez pracownicy którzy maja wolne są ściągani na sklep po zamknięciu żeby była "pełna obstawa"? Dodam ze te godziny nie są wpisywane w grafik, tylko później są odbierane "po cichu" co tez jest problemem bo kierownik nie chce ich oddawać

kier gda

w jakim regionie takie machlojki? nie macie kamery w salonie? pierwsze słyszę o takich praktykach, nie ma czegoś takiego jest przebywanie w pracy za darmo, wszystko jest wpisywane w grafik jak jest vm to mamy do 22/23 w grafiku i robimy

Natalka

Ale tu chodzi o to, że nowy merchandiser ma widzieć komplet sprzedawców jako proaktywny i z czasem to "stanie na baczność" mija? Czy realnie wszyscy są potrzebni, żeby razem z nimi przebudowywać ekspozycję?

Oo

Mnie zawsze dodatkowe godziny wpisują w grafik i normalnie dostaję za nie wynagrodzenie

CX
@Oo

Po pierwsze, dużo tych dodatkowych godzin jest? Po drugie, nadgodziny są wypłacane jakoś ekstra? ;) Z góry dzięki za informacje. ;p

Jas
@CX

Nadgodziny są wyrównywane. Nie płacą dodatkowo.

Taaa
@CX

To ja się tutaj podłączę i zapytam czy pracownikom przysługują jakieś rabaty na zakup obuwia albo akcesoriów firmowych?

Kiki
@Taaa

Tak, po 3 miesiącach pracy przysługuje rabat 40% na cenę regularną , do wykorzystania 2 tysiące

Gaga

Nie, u nas nikt nie jest ściągany, wcześniej jest kalendarz vm wiec wcześniej wiadomo kto jest na vm. No i normalnie jest to wpisane w grafiku.

zainteresowana
@Natalka

To w Wojasie nie pracujecie do 22:00? 12 godzin dziennie to maksymalny czas pracy, więcej nie można! Który to VM taki cwany?! Psim obowiązkiem VM jest samemu to ogarnąć. Po to jest VMem!!! Płacą mu za to!!! Nie dajcie się wykorzystywać, nagłośnijcie sprawę w centrali, że VM wykorzystuje was sprzedawców do wykonywania jego VM-owskich obowiązków służbowych!

Kier
@zainteresowana

Ale to właśnie centrala każe zostawać po 21 po pracy i układać vm, to ich decyzja. Większość sklepów tego nie przestrzega i układa pod koniec dnia żeby nie zostawać dłużej niż 21

Wrrr

2 tysiące są na cały rok, czyli od stycznia znowu jest naliczany rabat od początku czyli masz 2 tysiące

zainteresowana
@Kier

Ale wiesz, że robicie na 2 etaty? Jako sprzedawca i jako VM, czyli ile w takim razie zarabiacie miesięcznie, bo jak rozumiem, to adekwatnie? Inne firmy robią tak, że VM wchodzi do sklepu ok 18 i zaczyna działać, sprzedawcy mu sporadycznie pomagają, głównie przynoszą odpowiednie modele z zaplecza i zabierają modele niepotrzebne, które on ściągnął i nic więcej, on sam to wszystko ustawia wedle gustu. I robi to tak, żeby skończyć wraz z zamknięciem sklepu, zwykle kończy działać wcześniej, bo potem jest zamknięcie sklepu, raportowanie i by swoją obecnością przeszkadzał. Taka jest praktyka w wielu obuwniczych. Pierwszy raz słyszę, żeby pracownicy zostawali z VM po zamknięciu sklepu.

@zainteresowana

Tak tu się robi nawet za ochroniarza bo nie ma żadnych zabezpieczeń i w razie braków pracownicy płacą za braki, ilość obowiązków jest nieadekwatna do pensji

smutek
@Wawa

głupoty opowiadasz, jak trzeba zostać coś zrobić to normalnie za to płacą, więc nie wiem co kombinujesz...???

Uber

Cześć to profil dla całej firmy wojas? Jestem z Wrocławia i chciałem się zapytać czy wiecie gdzie mogę znaleźć pracę? Gdzie teraz kogoś szukają? Ewentualnie przez jaką stronke mogę aktualne ogłoszenia wyszukiwać? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

@Uber

przez ich stronke firmowa albo lokalnie coś poszukaj

neo

i fakt nabory są caly czas więc bez problemu powinieneś coś znaleźć

Alli
@neo

Twoim zdaniem trzeba mieć duże doświadczenie, żeby mieć większe szanse na zatrudnienie?

@Alli

Lepiej mieć, ale czasem jak zrobisz dobre wrażenie na kierowniku to i bez doświadczenia może się udać. Ważna jest motywacja i chęć pracy. Da się to wyczuć na rozmowie. Dobry kontakt z ludźmi to podstawa w tej pracy. Niektórych rzeczy można się nauczyć ale jak nie będziesz umiała rozmawiać z ludźmi to dlugo tu nie pociągniesz.

bas
@Gaga

dokladnie, komunikacja z klientami to podstawa, jesli to potrafisz to sukces gwarantowany

Ogórkowa
@Alli

myślę, że doświadczenie może lepiej na cv wyglądać, ale tak naprawdę chyba najbardziej liczy się to jak ci to w praktyce idzie, jaką jesteś osobą, to jest praca stricte z ludźmi więc nie każdy ma predyspozycje, ja np bardzo lubię, ale znam osoby, które dopiero po jakimś czasie pracy dochodziły do wniosku, że one wolę pracować w innej branży. Wszystko zależy od człowieka :)

tInK
@Ogórkowa

Zgadzam się z tobą, że taką pracę trzeba lubić. Przede wszystkim trzeba być komunikatywnym i cierpliwym, a niektórzy dopiero jak spróbują stwierdzą hej to chyba jednak nie moja działka.

Upadły anioł
@Ogórkowa

Skoro jesteś pracownikiem to mogłabyś mi powiedzieć czy można się tutaj bez problemu zatrudnić na umowę o pracę czy firma jednak preferuje zlecenie?

hiacynt
@Upadły anioł

jest opcja na umowe o prace i umowe zlecenie więc jak wolisz

pani

na umowie zlecenie przysługują te same benefity co na uopie?

simba
@hiacynt

uopa na ile najpierw dają?

Wróbelek Elemelek
@simba

Z tego co pamiętam to na umowie o pracę na początku jest okres próbny ja chyba miałem 3 miesiące? już nie pamiętam bo trochę minęło ale coś koło tego

Archimedes
@Wróbelek Elemelek

Dokładnie najpierw zawsze w takiej formie umowy musi być okres próbny chyba Kodeks Pracy tak to warunkuje ale nie pamiętam na ile jest tutaj ktoś chyba dobrze mówi że 3 miesiące ale wszystkiego się na rozmowie dowiesz

Taaa
@Archimedes

Jest szansa jakoś w miarę sprawnie przejść na nieokreślony jeśli chce się na dłużej zatrzymać?

Nie ma sensu wysyłać CV

Oni znaczy kierownicy sklepów nie otwierają tych CV przez pracuj.pl. Patrz wyżej już ktoś napisał. Sądząc po braku odzewu firmy na tamten wpis, oni to uznają za normę, że nie otwierają tych CV. Patrząc na to z boku to jest niepoważne te ich rekrutacje przez pracuj.pl. Pewnie oni od zarania dziejów robią tak, że kierowniczka sklepu gdzie jest wakat ściąga do sklepu swoich znajomych lub znajomych swoich sprzedawców. To by tłumaczyło, dlaczego nie otwierają tych CV. Dla mnie to masz czarno na białym napisane, że firma jest niepoważna. Jeśli jesteś osobą bez znajomości w Wojasie, to tylko stracisz czas. Lepiej wysłać w 10 innych miejsc.

Pitu_pitu
Użytkownicy czekają na odpowiedź 28 dni.

Czołem, dostaliście już na maila PIT? Wiem że do końca lutego mają czas ale miałam nadzieję że jednak na maila pójdzie szybciej.

Praca nie należy do ciężkich ale atmosfera już tak....współpracownicy jak najbardziej na plus (prawie każdy )ale ciśnienie regionalnej i góry za słabo ciągle źle....jak są wyniki jest cacy a jak nie ma to już inna bajka ale że cele wygórowane wg mnie to już nikt nie bierze pod uwagę.Acjak człowiek się zwalnia to na koniec słyszy i dobrze bo źle pracowałaś...ciągła rotacja pracowników.

Waw
@Ewa

Zgadzam się, jest jak piszesz. Za duża presja i wymagania jak za najniższą krajową

Al Bandi

Okropna atmosfera w arkadii Z tego co wiem pracownica około 60 lat poniża młode pracownice. Każe im oddawać swój utarg i ma pretensje że młode osoby które studiują zarabiają lepiej niż stare pracownice. Dla mnie to bardzo nieuczciwe. Dlaczego ktoś ma oddawać swój utarg czyli premie komuś kto nic nie robi! Niech się weźmie za robotę a nie krzyczy i upokarza.

@Al Bandi

Proszę zgłosić to do rks jeśli nie jesteś pracownikiem to zadzwonić do boku i oni przekażą to kierownikowi

Sara

Kiedy w firmie Wojas jest tegoroczny urlop wypoczynkowy wie może już ktoś?

pani
@Sara

o co chodzi z urlopem wypoczynkowym? zamierzam dopiero aplikowac tutaj wiec z chęcią się dowiem :)

Sara

No nie w NT w firmie produkcja i szwalnie mają jeden urlop zazwyczaj był pierwsze dwa tygodnie lipca rok temu był przesunięty...firma jest zamknięta. W sklepach owszem urlop indywidualny ale w firmie jest jeden dla wszystkich no chyba że sobie ktoś chce wziąć dodatkowy i kierownictwo się na to zgodzi

Umowa

Jak to wygląda u was na salonach? Siedzę na zleceniu ponad pół roku, teraz jak chcę uop to nie możemy się dogadać, bo firmie się nie opłaca, bo wyniki złe. Normalnie macie u siebie uop jeśli robicie cały etat?

maszpecha
@Umowa

tzn że ktoś wyżej cię nie chce (ks lub rks) umowę można każdemu bez problemu załatwić

umowa
@maszpecha

Właśnie szczerze nie wiem o co chodzi, przez cały czas jak pracuje nigdy nie dali mi planu naprawczego. Podsumowanie roku, efektywność 2.39, 276.52. Nie wiem czy to kwestia zmiany kierownika, jest to możliwe. Wcześniej proponowano mi zastępce kierownika, zrzucono na mnie obowiązki ogarniania całego sklepu wraz z dokumentacją, i mnie z tego rozliczano, finalnie umowy nie zobaczyłxm. Bo jak to rks skomentowała, "jak dostanę uop to osiądę na laurach i przestanę pracować". Cała ekipa z salonu nam odeszła, zostałxm samx jako cały etat, były momenty, że robiłxm ponad etat, bo nie było kogo na zmianę dać. (usunięte przez administratora) Kierownik na naszym sklepie nie pracuje, pojawia się na jakieś 70 godzin miesięcznie, bo ma drugi sklep. Zaraz po odejściu rks,A, obecna rks pytała się czemu u nas na salonie nikt nie jest na uop, czemu same zleceniówki. Teraz tylko, że firmie się może nie opłaca, że na uop trzeba zasłużyć. Szkoda, bo lubię tą pracę, a przez ten cały czas jak tu pracuje nikt nie miał do mnie zarzutów. Na szczęście planuje się wyprowadzić, może w innym regionie będę mieć więcej szczęścia, bo sama praca w tej firmie sprawia mi satysfakcję, i chcę pracować tu dalej, ale nie w miejscu w którym jestem obecnie.

kier gda
@umowa

Nie widziałaś planu naprawczego, bo masz dobre wskaźniki, plany dostają sklepy logicznie ze słabymi wynikami. Nigdy nie spotkałam się, żeby rks robił problemy przejścia umowy zlecenia na umowę o pracę. Wszystko zależy od człowieka jak widać, co region to inne zasady

Nezalka

Pracownicy mają jakieś zniżki na produkty?

kobra
@Nezalka

są pracownicze rabaty na zakup obuwia :)

@kobra

Jak stoicie z dodatkami płacowymi? Jakieś premie posiadacie?

@kobra

Fajna sprawa z rabatami, na to jest jakiś limit?

@Uber

premie uznaniowe są i konkursy roczne i miesięczne

@Uber

rabaty są i chyba bez limitu ja przynajmniej do takiego nigdy nie dobiłem

Alli

Nie chce mi się wierzyć, że to możliwe heh :) Super że są takie zniżki tylko powiedz jak możesz jeszcze, czy one przysługują dopiero po jakimś czasie czy od samego początku?

Limit
@neo

Jak to nie ma limitu. To chyba nie pracujesz w tej firmie jak nie wiesz. Jest limit i rabat jest na prawie wszystko prócz tych drobnych produktów typu skarpety, akcesoria

@Alli

Trzeba przepracować minimum 3 miesiące zeby mieć rabat pracowniczy. Nawet na zlecenie

NZ
@neo

Są jakieś konkretne warunki, aby mieć szansę na dostanie premii uznaniowej? Jeśli chodzi o konkursy, to na czym one polegają? I co można w nich wygrać?

N
@NZ

Trzeba robić robotę i sprzedawać, masz 2% od sprzedaży netto na każde nabicie na siebie. Konkursy nierealne, stawianie sklepów na siebie w regionie kto zrobi lepiej - ilość środków w stosunku do sprzedaży butów itd. Wygrywają zawsze te same sklepy praktycznie.

Bartek W

Jest tu ktoś ze Śląska? Jak oceniacie ten region? Czy regionalny jest okej?

bawełna
@Bartek W

ja oceniam pozytywnie nikt się mnie nigdy nie czepiał ani nie robił problemów i jakichś niejasnych akcji, ludzie są w porządku, duży wybór także moim zdaniem warto :)

malina
@bawełna

duży wybór czego? o sklepy ci chodzi, w sensie lokalizacje tak? czy coś innego miałaś na myśli

sznurówka
@bawełna

mogłabyś coś powiedzieć skoro pracujesz bardziej o stabilności pracy? jest szansa się tam zatrzymać na dłużej?

heyka

nie zatrudniają tylko studentów prawda? chciałabym się tu zatrudnić ale boję się, że nawet nie mam co liczyć na umowe o prace

heyka
@heyka

nie bardzo chcę pracować na zleceniu skoro nie będe mieć z tego żadnych korzyści

@Bartek W

Jeśli chodzi o pracę w sklepie to jest fajna, jeśli trafi się na fajny zespół , ale jeśli chodzi o regionalna tutaj miałabym wiele do powiedzenia, niestety moje komentarze są usuwane , opisałam jak wyglądała moja pracą w firmie, pracowałam 10 lat i o 10 lat za długo! Wypłaty są na czas ale to jest ich obowiązkiem za duża firma żeby coś kombinować. A KRS tego regionu powinna mieć sprawę o psychiczne wykańczanie pracowników. Chociaż może i wszyscy którzy siedzą na górze i dyrygują A nawet pół godziny w sklepie by nie wytrzymali i nie mają pojęcia! Najlepsza moja decyzja w tej firmie to złożenie wypowiedzenia ! :)

Udon
@heyka

nie zatrudniają tylko studentów, co ty by w była w ogóle za polityka, spokojnie dostaniesz tutaj umowę o pracę

I tak będą wiedzieć kto

No pytanie było kto jest ze Śląska więc ten region.

Kij
@I tak będą wiedzieć kto

Całkowicie się zgadzam z Twoją opinia.W tej firmie nie szanują dobrych pracowników.Jezeli ktoś szuka pracy to na pewno długo tam nie zagości.!!

X

A co sądzicie na temat pracy na wysokości? Gdzie badań firma nie zleca, a kierownik ustawia duże kartony na lokalizacji A, dodam jeszcze że trzeba rozmiarowo ustawić. Nie dość że wspinam się na 1,80 to jeszcze mam podnieść co najmniej 10 kg, by 36 włożyć na początek. Macie tak?

@X

Tak powinno być zgłaszane ale jak komuś zależy na pracy to się nie odezwie taka prawda. Ale jak coś to nie warto marnować lat na wojasa. Chwali się że tyle zarabia itp A pracownicy ? To oni pracują na niego A poza marna premia nie docenia wieloletnich pracowników itp

Cream

Jestem byłym pracownikiem. Pracowałam na etacie prawie 3 lata, nie bezpośrednio dla Wojasa, a dla ajenta. Ale co z tego jeżeli ajent był właścicielem tylko na papierze. Całą władzę sprawowała firma Wojas. Stanie na baczność to podstawa w tej firmie, nie podpieraj się , czekaj na klienta, albo udawaj że poprawiasz buty i sznurówki. Żenujące warunki zaplecza socjalnego. Praca po 12 godzin, a firma nawet najtańszej mikrofali i lodówki na posiłki dla pracowników nie ogarnia. Kiedy pytałyśmy o lodówkę, usłyszałyśmy odpowiedź : a kto by ją mył? Aż się odechciewa. Pracownikom pod ajentem nie przysługiwały bony świąteczne na produkty w sklepie. Zawsze za mało sprzedane, a jak nawet udało się zrobić 100% to nawet żadnego dziękuję nie usłyszysz. Zero pojęcia o motywacji pracownika. Kiedy raz!!!! Wzięłam urlop na żądanie, a obsługa na salonie normalnie była, nie trzeba było zmieniać grafiku! I tak usłyszałam od regionalnej że zrobiłam to złośliwie .

Zostaw merytoryczną opinię o Wojas S.A. - Nowy Targ

• Jak się pracuje w Wojas S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Wojas S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 294.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wojas S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 187, z czego 17 to opinie pozytywne, 72 to opinie negatywne, a 98 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Wojas S.A.?

Kandydaci do pracy w Wojas S.A. napisali 17 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wojas S.A.