Wojas S.A.

Opinie o Wojas S.A.

alicja

jaki dresscode obowiązuje w sklepie?

alicja
@alicja

wiem, że koszulki na pewno ale czy coś jeszcze i czy tą resztę firma zapewnia?

@alicja

Koszulki daje firma, Ty musisz kupić sobie czarne spodnie i czarne buty. No chyba że to buty Wojasa to mogą być kolorowe.

Tris

Hej, mam pytanie o system premiowy od sprzedaży, jak tutaj wygląda?

Kiero
@Tris

Każdy ma swój login i sprzedaje na siebie, od każdego produktu masz liczone pieniądze, przy wykonaniu planu miesięcznego sklepu premia jets podwójna

soniaa
@Kiero

pytanie jeszcze jak to jest jeśli chodzi o wykonanie tego miesięcznego planu, to często się to zdarza czy raczej ciężko?

Major

Nie widzę przeszkód, żeby Pani Aleksandra K. z kamer mogła już jeździć po salonach i dawać miarodajne oceny. Niestety, ale nie widząc co robi się na komputerze nie można pisać, ze sprzedawca w wieszkosci sprawdza rozmiar w systemie. Po dostaniu ostatniej oceny zastanawiam się czy Pani Aleksandra wpisała na pewno dobry nr salonu. Covid już się skończył. Można ruszyć w Polskę. Pozdrawiam.

Ewelina

Hej ;) będę mieć rozmowę na doradcę klienta. W handlu na podobnym stanowisku jestem od ponad 6 lat. Jak wyglądają wypłaty (stawki) Gdańsk i ogólnie benefity ? Pozdrawiam

Tris
@Ewelina

Hej, ale ja nie widzę teraz ofert na ich stronie, gdzie szukałaś?

Konik
@Ewelina

Najniższa krajowa i premia. Dużo zależy do jakiej galerii w Gdańsku. W Bałtyckiej na pewno najlepiej bo jest największy ruch.

dafne
@Konik

jak chodzi o premię to od czego zależy i czy jest osiągalna?

Konik
@dafne

Premie masz od sprzedaży indywidualnej.

@Konik

A to dobrze, że pracujesz na swój własny (usunięte przez administratora) i zależna jest tylko od ciebie

@Konik

a jaki to procent mniej więcej?

@Sachiko

A ty jak pracujesz? Nie na swoim loginie ?

@Sachiko

A o jakim regionie mieście mowa ? Bo małe sklepy nisko dochodowe to małą premie robią, a duże znaczenie większą:)

@Sachiko

Co miesiąc masz 2% od swojego utargu NETTO. jeżeli sklep wyrobi plan miesięczny założony to dostajesz 4% W słabszych sklepach 2% to średnio 200-400zl, w lepszych większych może to być nawet 1000% Premie można obniżać w zależności od decyzji kierownika regionalnego, nie ma na to jasnych zasad

baner
@Kasia

on to chyba nie pracuje, bo to kandydat :)

Aleksandra
@Kasia

No to te premie nie wyglądają najgorzej. A to co piszesz o obniżaniu premii przez kierownika to często się zdarza? I jaki w ogóle może być powód takiej decyzji?

@Kasia

Nie pracuję :) Ja dopiero się interesuje tematem i byłam ciekawa jak to działa

@Kasia

Wiesz co, mieszkam w Krakowie, więc tutaj będę celować. Ale tak jak wspomniała, dopiero rozglądam się za pracą

Dziękuję bardzo za wyjaśnienie

@Aleksandra

Zdarzalo się u nas w salonie ( region warszawski akurat ) że z powodu niskich wyników miesięcznych kierownik regionalny obcinał premię naszemu kierownikowi sklepu całkowicie W innych sklepach sprzedawcy mieli niskie wyniki i też nie dostawali premii za to Był też taki przypadek że sprzedawca zarobił bardzo dużo, prawie 3000zl premii i została mu zabrana prawdopodobnie bo nie wypadalo tyle wydać jednemu pracownikowi Różne sytuacje się zdarzają, dlatego lepiej zawsze mieć do tego dystans albo po prostu mieć dobre wyniki na wszelki wypadek

Sprzedawca

Kierownik salonu bardzo mało kompetentny, nie starała się mnie poznać, raczej to ja pytałam niż Pani kierownik. Rozmowa trwała raptem chwilę Nie wiem czy za dużo się chciałam dowiedzieć ? Ale zadałam pytania w jakim trybie pracują, ilu jest pracowników,oraz poinformowałam że już pracowałam w sklepie obuwniczym i wiem na czym praca polega. Kierownik zmierzył mnie wzrokiem i zakończył rozmowę.

Ale chyba ten sklep do którego aplikowałam jak i cała firma nie szanuje pracowników bo ciągle szukają ludzi do pracy.

Bogusław

Dzień dobry. Po zakupie kozaków polecono mi w sklepie firmowym użycie sprayu konserwującego obuwie. Buty w dniu zakupu zostały spryskane tym firmowym środkiem i niestety w kilku miejscach lekko się odbarwiły. Następnego dnia nieużywane buty oddaliśmy w sklepie do reklamacji. Po dwóch tygodniach eksperci Wojasa stwierdzili uszkodzenia mechaniczne. Czyżby za duże ciśnienie było w tym sprayu? Co takiego jest w tym środku konserwującym, że uszkadza mechanicznie skórę? Ten sam środek użyłem na buty Lasockiego i nic się nie stało. Czyli Wojas to lipa!! Własny spray zabił własną skórę. Wyleczyłem się z Wojasa. I tego życzę innym.

figa

Jak wygląda sprawa z urlopem na żądanie/ nagłym chorobowym lub coś, robią o to problem?

figa
@figa

mowa oczywiście o pracy w sklepie

średnia
@figa

ja miałam raz taką sytuację i nie było jakiegoś problemu, więc raczej nie

@figa

No jak z dnia na dzień z czymś wyskoczysz, to wiadomo, mogą się trochę zdenerwować, bo znalezienie kogoś na zastępstwo takie proste nie jest, ale wiadomo, że takie sytuacje się zdarzają, bo nie zawsze masz na nie wpływ. Ale jak wiesz coś wcześniej, że się szykuje, to daj znać jak najwcześniej, żeby koleżankom z roboty problemów nie dokładać, wiesz o co chodzi.

dafne

no grunt to chyba umieć dobrze żyć z ludźmi i faktycznie się dogadywać po prostu

Alo

Idealnie nie jest, to na pewno, ale ja problemu z kierownictwem akurat nie mam, a widzę że głownie ten wątek na forum się pojawia. Wiadomo zależy na kogo trafisz, ale też przyznajmy że w handlu zawsze trzeba mieć twardy tył, nieważne czy to sklep, sieciówka czy gastro. Ogólnie polecam osobom, które nie boją się pracy, bo koniec końców to praca jak każda inna i trzeba się czasami spiąć i po prostu robić...

@Alo

no taka prawda. ta praca na pozór tylko jest łatwa, ale nie każdy się nadaje i niestety to prędzej czy później się zweryfikuje. ale jak komuś jest źle, to po co siedzieć na siłę, dla zasady i narzekać np. tu na forum, zamiast dać sobie spróbować czegoś innego, skoro to nie jest dla nich.

A gdzie mamy ponarzekać? Niech każdy wie jak jest. RKSowi nie ponarzekasz bo może zwolnić. Zaraz ktoś powie ze jak ci źle to zmien pracę. Ok można, ale czasem można trafić z deszczu pod rynnę.

linaa

czyli wcale nie jest tak źle, skoro możesz trafisz z deszczu pod rynnę, jak sama piszesz :) coś mi się wydaje, że chyba przesadnie narzekasz

diana
@linaa

no mam podobne odczucia, wiadomo ze jakieś minusy się znajdą, ale praca dość spoko, plus zespół u mnie fajny

Ewic

no takie jest po prostu moje podejście, jak ty wolisz inaczej, to nie moja sprawa

Ewic

także jak chcesz narzekać, to ja zabronić przecież nie mogę, ale mam prawo to skomentować

Beris

A czy jakiś region dostał podwyżki dla kadry kierowniczej ? Wrocław czeka .

M.
@Beris

Ja dostałam... na najniższą krajową. Zleceniówka będzie wiecej ode mnie zarabiać. Szkoda słów. Szukam już innej pracy.

@M.

Piszcie wnioski o podwyżkę.

M.
@Oko

Oczywiście, że był pisany. Firma widocznie nie potrzebuje doświadczonych pracowników skoro tak ich traktuje.

@Oko

Ja wysłałam wniosek co z tego jak dostałam aneks na najniższą . Oczekuja utargów ,efektywności , skuteczności . Ale to tylko my musimy dać coś z siebie . Firma tylko najniższą 10 na konto i jeszcze się ciesz że dostałeś . Żenada to mało powiedziane.

@Kasia

Sprzedawca też musi mieć efektywność, skuteczność i utargi. I jakoś nie ma problemu że za najniższą krajową. Bo patrząc co robi mój kierownik to za wypełnienie tabelek i gadka z kier. Regio. To raczej nie bardzo jest sens dawania większej podstawy. A i tak zawsze twierdzi że ma najgorzej.

@Oko

Nie każdy kierownik jest taki sam . Większość musi zapieprzac bo.... etaty okrojone na salonach z drugiej strony nie ma chętnych do pracy w salonach Wojasa za najniższą z bezpłatnymi godzinnymi przerwami .

@Beris

nikt nic nie dostał. region gda, będziemy z tym coś robić>?

@M.

tak już było wcześniej, niestety umowa zlecenie więcej zarabia od kierownika

@Oko

chyba nie rozumiesz faktu, że kierownik jest osobą funkcyjną i nie może zarobić tyle ile sprzedawca, nie wyobrażasz sobie jaki stres się wiąże z rozmowami i tłumaczeniami właśnie z kierownikiem regionalnym, czy dyrektorem, sprzedawca idzie do domu i ma wywalone, kierownik jest głową cały czas w pracy, czy tego chce czy nie, bo się przejmuje, nie wiem co u Ciebie kierownik robi w sklepie, że tak napisałaś

@Kasia

No nie każdy ale znajdzie się taki co nic nie robi i trzeba za niego wszystko robić Etaty okrojone bo ludzie uciekają przecież ta firma to dno totalne jeśli chodzi o wynagrodzenie i te wspaniałe przerwy godzinne .Cieszę się że uciekłam z tej firmy .

@Pati

Tak samo jest ze sprzedawcami, są tacy co im się wiecznie nic nie chce, albo niewiele umieją i nawet nie chcą umieć, bo po co jak Kierownik za nich robi albo ktoś inny

Beris

I kierownik ma mieć taką samą podstawę jak sprzedawca któremu się nie chce ? Albo mniejsza wypłatę od zleceniowki która ma wywalone . Nie rozumiem podejścia firmy w tej sprawie .

Oko

Oczywiście że tak jest. Nie mówię że nie. Nikt nie jest idealny. Ale napisałem to z perspektywy salonu w którym pracuje i byłem na zastępstwo.

Ssss
@kiero

I co z tymi podwyżkami dla kierowników ? Początek lutego i nadal cisza . Rozumiem że mamy drogę otwarta do konkurencji ?

Kiero Krk
@kiero

U Nas były jakieś marne podwyżki dla wybranych, ogólnie robi się tu coraz gorzej, i przede wszystkim to jak Ci ludzie są fałszywi w tej firmie tak nigdzie nie są

Aleksandra
@Kiero Krk

To może jeszcze jest szansa, że jednak każdy dostanie podwyżkę z czasem, wiadomo coś na ten temat i ile tego było?

Polka
@Aleksandra

Nikt nic nie dostał, jeśli dostał proszę o informację to jest nieuczciwe jeśli jedni dostali a drudzy nie

Mario

A praca na magazynie w jakich godzinach?

micky
@Mario

oj jest przeciez info na ten temat

@micky

Gdzie? Tu jest tyle tych komentarzy że ciężko coś znaleźć

Comic

czyli jakie te godziny?

T Rex
@Comic

nie będą może takie jak na produkcji? nie wiem ale tak gdybam

Sebastian
@Comic

Podawali w temacie, że 7-15 i 15-23. Ja chcę ustalić, ile teraz na rękę dają na magazynie i czy jakieś premie co miesiąc są, czy to rzadkie zjawisko?

Comic
@Sebastian

skoro na pytanie o godziny nikt przed tobą nie odpowiedział, to podejrzewam, że o stawkach tym bardziej nie będą mówić na forum

Czarne ocieplane workery damsk

Nie polecam nikomu zakupów w sklepie i sklepie internetowym. Dzisiaj otrzymałem odmowę reklamacji butów, które po tygodniu wytarły sztuczną wyściółkę. NIE MOJA WINA, ALE WINA PRODUCENTA. ABSURDALNE OBWINIANIE KUPUJĄCEGO. Życzę wszystkim producentom tych butów i ich dzieciom, aby szli boso w tych butach do grobu. aby doświadczali mariażu swojej produkcji i kosmicznych cen towarów niskiej jakości. NIGDY WIĘCEJ NIE KUPIĘ W TYM SKLEPIE I ​​NIKOMU NIE POLECĘ. OBEJDŹ SKLEP INNĄ DROGĄ. TEN SKLEP NIE POTRZEBUJE KLIENTÓW, LEPIEJ W INNYM SKLEPIE zrobić zakupy

pola
@Czarne ocieplane workery damsk

wiesz ile klientów już tak mówiło i pisało? ile się awanturowało w salonach i próbowało odstraszyć klientów? a ostatnio wojas bije rekordy swojej sprzedaży więc takie apele chyba mało co dają

T Rex

czy dostaje się jakieś darmowe obuwie od firmy? podobno w niektórych firmach tak jest

maja
@T Rex

haha w wojasie nikt nie da ci nic za darmo nawet za herbatę musisz płacić

Xx
@T Rex

Haha, nie, to nie w wojasie. Tutaj niewiele od firmy dostaniesz jako pracownik.

lula
@Xx

z każdego wydatku musisz się tłumaczyć kiedy oni rozdają za darmo buty influencerom to spoko ale jak ty sobie kupisz torbę papierową za 0,60zł zamiast 1zł to od razu trzeba się tłumaczyć

ej

takie pytanko, macie coś na święta tu? czy raczej nie bardzo? chętnie się dowiem co i jak, pozdrowionka

Kiero
@ej

Zawsze były bony Wojas do wykorzystania na święta

ej
@Kiero

o fajna sprawa, a na jakąś konkretną kwotę czy to się zmienia z roku na rok?

micky
@ej

temat chyba nieaktualny juz co

timsi
@micky

no święta może nie tuż tuż, ale na przyszłość by się przydało wiedzieć :)

pompka
@timsi

najblizsze swieta wielkanocne w sumie, ale chyba chodzilo o wigilie itd

Produkcja ma jedna zmiane czy dwie?

@Anonim

Jezeli dwie to jakie godziny?

Nitowy

7-15 i 15-23

7-15, 15-23

@prod

o co kaman? czemu nie ma treści tych komentarzy wyżej??

@ksenia

sam chciałbym wiedzieć, dosłownie pisałem tylko o godzinach pracy

@ksenia

ale no nic, nic wartościowego tam nie bylo, więc trudno

@Anonim

to wojas ma własną produkcję? ja myślałam że to tylko sklepy, ciekawe

No ma

@Aslana

a myślałeś, że skąd się towar bierze

no fakt.. haha

@prod

ty tam na produkcji robiłeś? ciężko?

Jka
@Aslana

no po nicku się można domyślić chyba

Prod2
@Aslana

Szyje tylko kilka modeli meskich, reszta jest sprowadzana np. Wlochy, lub ma swoich dostawcow polskich. Firma kaze pracownikom klamac ze produkuja wszystko w pl. Niby dlaczego inne firmy maja takie same wzory, tylko doszywaja logo. Jakosc co raz gorsza dlatego uciekaja stali klienci, bo tez nie chca patrzec na ciagle te same modele (nie mowie o klasycznych). Gorsze skory, noe to co co kiedys.

@Aslana

no tak, inaczej bym o niej nie pisał, nie

@Aslana

czy ciężko...no czasem tak, ale też nie do przesady. robota jak robota, jak to na produkcji.

petra

widzę, że trochę osób narzeka, to dam opinie z drugiej mańki, bo czemu nie. pracuję tutaj od początku wakacji, więc może nie za długo, ale jednak wystarczająco, żeby jakieś zdanie sobie wyrobić. moim zdaniem nie jest źle. wiadomo, jest czasem ciężko, nie zawsze mi się chce i też czasem przeklinam pod nosem, jak wszyscy. ale przerobiłam swoje w różnych sieciówkach, w tym jednej obuwniczej i wojas nie odbiega w kwestii pracy od pozostałych. takie uroki branży najwyraźniej. ale moim zdaniem trzeba to lubić, albo przynajmniej być obytym, bo inaczej pewnie będzie się ciężko pracowało. jednak to bezpośredni kontakt z klientem, a wiadomo, że ci potrafią być różni...tak samo z zespołem, czasami trafi się ktoś z kim ciężko się dogadać, wtedy po prostu robie swoję i tyle. oczywiście to tylko moja opinia, nikt nie musi się ze mną zgadzać, ale moim zdaniem nie ma co demonizować.

Travi
@petra

dokładnie, sklep jak sklep moim zdaniem nic ciekawego nie ma w tej kwestii do dodania

polee
@Travi

Tylko nikt tu nie narzeka na pracę, klientów itp Praca jest słaba jak każda tego typu to na co się narzeka to zarząd, cała firma i jej przedstawiciele, kierownicy, którzy jeszcze utrudniają już niefajną pracę , traktująąc pracowników jak (usunięte przez administratora) i głupków możesz mieć super zespół i fajnych klientów ale jak regionalny zabiera ci premię to może być demotywujaco, poczekaj jeszcze rok to na pewno coś takiego cię spotka

@polee

Agnieszka
@Travi

Przepraszam, jest, i to coś bardzo ważnego w inflacji. Zarobki. Kiedy człowiek dopiero myśli, żeby składać cv, a nie wie ile zarobi i czy się utrzyma, to to jest super ważne. A przecież Ty pracując znasz stawki.

timsi

właśnie nie ma obowiązku trąbienia o tym na prawo i lewo, chcesz wiedzieć to pytaj bezpośrednio

Martyna

Hej Czy dostaliście już może umowę z grupowego ubezpieczenia?

gaby
@Martyna

jak już jest pytanie o to, to sie podłączę. z jakiej firmy to ubezpieczenie i jak u was to funkcjonuje?

sowa
@gaby

ja też się podpinam do pytania, ktoś poda szczegóły?

@Martyna

To jest dostępne dla wszystkich czy tylko dla pracowników sklepów?

Jan M 19,01,2023

Kupiłem w tej firmie torbę skórzaną z paskiem na ramię za pośrednictwem internetu . Nie użytkowałem jej , po pewnym okresie była mi nie zbędna wiec wyjąłem ją z szafy i okazało się, że zamek z blaszek magnesowych nie trzyma klapy torby. Po uzgodnieniach z "Zespół Działu Reklamacji" firmy Wojas poinformowano mnie, że mogę przysłać torbę do naprawy co niezwłocznie uczyniłem. Po kilku tygodniach otrzymałem torbę nienaprawioną z wskazaniem abym się udał do kaletnika, gdzie takie naprawy dokonują. Szanująca się firma nigdy by tak nie postąpiła a naprawę mogła wykonać nawet odpłatnie co jej proponowałem. Postępowanie takie uważam za negatywne i świadczy o braku poszanowania klienta. W związku z powyższym nie polecam zakupów w tej firmie. Uważam, że wyrób ten jest słabej jakości a zamek nawet gdybym używał torbę powinien być sprawny tak długo jak jej użytkowanie. Podsumowując, firma ma produkty słabej jakości a własnych bubli nie potrafi naprawić. Moja opinia poszerza grono niezadowolonych klientów, których jest wiele na forach internetowych.

ksenia

Pracownik ds. realizacji zamówień internetowych - takie ogłoszenie znalałam, ktoś pracuje na tym stanowisku i się wypowie? sporo tych zamówień jest każdego dnia? w jakich godzinach pracujecie??

o Nowy Targ mi chodzi konkretnie

emi
@ksenia

a gdzie to ogłoszenie było zamieszczone?

sowa
@emi

na ich stronie internetowej z tego co kojarze

8-16

@Anonim

to standardowo, dzięki ci za odpowiedź, a ogólnie jak z obrotem? dużo tych zamówień?

@ksenia

Tego nie wiem, nie siedzę w tym.

Wojas to (usunięte przez administratora) cały nowy targ sklepy okradziony z premii uczciwie zarobionej.

Pati

No i zwolni się jeecze więcej osób zapewne i firma i tak z tym nic nie zrobi nie potrafią zatrzymać pracownika i żadnych wniosków nie wyciągną .Takiej żenady chyba nigdy nie widziałam .Firma osiągnęła już dno.Mam nadzieję że karma wróci do nich

Helena
@Pati

Cale sklepy sie sypia przez to co sie dzieje. Tak zle nigdy nie bylo... Szukaja juz do wielu sklepow kierownikow i o wiele wiecej doradcow.

Grażyna
@Pati

Idzie tylko do gorszego, traktują ludzi jak przedmioty, maszyny, a od Siebie to nic. Ty dla niech wszystko wyniki wyniki, tylko co za te wyniki? Marna premia? A gdzie wyższe podstawy?! Wracając do regionalnej to takich cyrków, dawno nikt nie słyszał, zero podejścia, wiedzy, organizacji

@Grażyna

No szkoda że polska firma tak traktuje swoich rodaków .Nie ma możliwości,żeby coś się zmieniło w tej firmie dlatego tyle osób się zwalnia dobrych pracowników No mają tylko liczby przed oczami.Nic więcej ich nie interesuje .Brak słów .Jest tyle pracy na rynku że naprwde nie trzeba męczyć się w Wojasie .

Góralka

A ja słyszałam że będą zwalniać , redukować etaty . Bo kierownicy będa wnioskować o podwyżki . Pewnie dadzą 200 zł brutto śmiech na sali . Obowiązków więcej ale płaca ta sama .

@Góralka

Hehe to kto będzie w tych salonach pracował ?nie da się uciąć etatów jak się wymaga obstawy w piątki i w soboty w salonie .No ale to logika tej firmy Przydałby się ktoś mądry do zarządzania nią :p

Andziak

Chyba Was ponioslo trochę, gdzie się posypał zespół przez regionalna niby? Lepszej osoby na tym stanowisku dawno nie było. Ale widać jak się komuś nie chce pracować to woli pisać głupoty.

Anuś

Bo jest nie obiektywna.

Someone
@Andziak

w Radomiu podobno

Kiedy można spodziewać się większych zniżek?

Bambus

Dalej są rabaty do -50% w sklepach jak i na stronie

kola
@Kasia

zapisz sie do newslettera to będziesz na bieżąco z takimi info

Kaede
@kola

Mam pytanie, czy pracownicy też dostają jakieś zniżki na produkty?

piko
@Kaede

tak, pracownicy mogą korzystać z rabatów pracowniczych.

Mroźny
@Kasia

No pewnie na koniec roku standardowo, albo na poczatku nowego

Dziobak
@Bambus

W sumie dobra rada

Kolka
@Kasia

Ja bym obstawial ze nowy rok, ale pewnosci nie mam

@piko

a w jakiej wysokości są? na wszystkie produkty??

Zostaw merytoryczną opinię o Wojas S.A. - Nowy Targ

• Jak się pracuje w Wojas S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Wojas S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 300.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wojas S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 191, z czego 17 to opinie pozytywne, 76 to opinie negatywne, a 98 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Wojas S.A.?

Kandydaci do pracy w Wojas S.A. napisali 17 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wojas S.A.