InServ

4.8 Dodaj merytoryczną opinię
baner wywiady

Opinie o InServ

Pracodawca

 Aktualność
Rozwijamy się, więc zmieniamy biuro na lepsze! Nowy adres biura!


zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Szczepan Szłapka

Pracownik firmy - manager ds. komunikacji

25.05.2023 01:05

Czym zajmuje się Państwa firma?

Szczepan Szłapkaikona wywiad

Jesteśmy polską firmą, która pomaga Polakom w znalezieniu pracy za granicą. Funkcjonujemy już blisko 10 lat i w swoich działaniach skupiamy się na rynkach europejskich – głównie niemieckim i szwedzkim. Zapewniamy pracę w sektorze budowlanym i branżach pokrewnych - w Niemczech - oraz hotelarstwie i gastronomii - w Szwecji. Przy naszym wsparciu i pomocy pracę znajdują przedstawiciele takich zawodów jak: murarze, brukarze, dekarze, betoniarze, zbrojarze, malarze, szpachlarze i regipsiarze oraz pracownicy branży „gastro” – w tym pokojówki, kelnerzy, barmani oraz kucharze i szefowie kuchni. Filarami naszej działalności są profesjonalizm i zaufanie. Przez lata funkcjonowania zbudowaliśmy szeroką bazę wieloletnich kontrahentów, dzięki czemu oferowane przez nas miejsca pracy polecamy z czystym sumieniem i pewnością, że pracownicy znajdą tam idealne warunki dla rozwoju swojej kariery zawodowej.

W jakim mieście Państwo działacie i jak wygląda struktura Państwa firmy?

Szczepan Szłapkaikona wywiad

Główna siedziba naszej firmy znajduje się w Poznaniu, w którym działa nasz doświadczony zespół rekruterów i koordynatorów, którzy zapewniają bezstresową rekrutację (bardzo często zdalną) i dzięki swojemu doświadczeniu dają gwarancję, że każdy kandydat znajdzie z nami pracę idealnie dostosowaną do swoich umiejętności i – co równie ważne – oczekiwań i potrzeb. Równie znaczącą rolę odgrywa nasza administracja ponieważ za cel stawiamy sobie to, aby wszelkie formalności, których musi dopełnić kandydat, ograniczyć do minimum. Zdejmujemy „papierkową robotę” z osób szukających pracy, dzięki czemu w pełni mogą skupić się na nowym rozdziale swojej zawodowej kariery.

Jak wyglądały początki firmy i jak przebiegał jej rozwój do chwili obecnej?

Szczepan Szłapkaikona wywiad

Nasza firma powstała blisko dekadę temu w Wielkopolsce. Obecnie naszą główną siedzibą jest Poznań, a obszarem działania są Niemcy i Szwecja. Potrzebę powołania marek InServ i Hotistin odkryliśmy śledząc uważnie drogę, jaką zmierzała (i nadal zmierza) branża pracy za granicą. Szybko udało nam się zauważyć i zdiagnozować największe bolączki działalności agencji i pośredników, a co za tym idzie, obrać inną drogę i zapewnić osobom szukającym pracy za granicą znacznie wyższe poczucie bezpieczeństwa, nieporównywalny komfort podejmowania nowej pracy oraz dogodne warunki na miejscu. Warto wskazać na takie elementy jak: darmowe noclegi, pomoc w planowaniu podróży, zwroty za dojazd, wsparcie w formie zaliczek, czy darmowa opieka medyczna. Korzyści materialne, oczywiście, idą z tym w parze. Druga część naszej działalności to budowa zaufania i wieloletnich partnerskich relacji z zagranicznymi kontrahentami. Początki naszej działalności to pomysł dwóch właścicieli, poparty zapałem i talentem pierwszych pracowników. Dziś to kilkadziesiąt osób – od administracji, przez rekrutację, koordynatorów, handlowców, po dział marketingu.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Szczepan Szłapkaikona wywiad

Oczywiście bacznie śledzimy branżę pracy za granicą. Nie skupiamy się jednak na działaniach konkurencji, tylko idziemy własną drogą i wyznaczamy nowe trendy. Współpracujemy tylko ze sprawdzonymi zagranicznymi kontrahentami. Co za tym idzie, nasi pracownicy trafiają wyłącznie do miejsc godnych zaufania. Kładziemy mocny nacisk na warunki zakwaterowania i pracy. Co ważne – do minimum ograniczamy formalności. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy zdjąć z kandydata „papierkową robotę”, dzięki czemu może on z czystą głową przygotować się do nowej pracy. Działa to również w przypadku kontrahentów, którzy bardzo sobie cenią ograniczenie formalności. Nasze działania owocują tym, że już od blisko 10 lat każdy, kto z nami rozpocznie współpracę, może czuć się bezpiecznie i komfortowo na każdym etapie. Dla każdego jesteśmy stabilnym partnerem.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Szczepan Szłapkaikona wywiad

Motorem napędowym naszych działań są właściciele, którzy współpracują bezpośrednio z działem administracji, rekrutacji, sprzedaży oraz marketingu. To co nas wyróżnia, to spłaszczona hierarchia – nie jest dla nas ważne nazywanie kogoś dyrektorem, kierownikiem, czy koordynatorem. Istotne jest natomiast, kto jaką wartość wnosi do naszej codziennej pracy. Każdy pracownik posiada swój unikatowy talent i staramy się stworzyć takie warunki, by mógł on jak najlepiej wykorzystać swoje zalety i kompetencje. I trzeba przyznać, że daje to świetne rezultaty - jesteśmy bardzo zgrani i dzięki naszej otwartości sprawnie wdrażamy nowe pomysły i realizujemy kolejne projekty. Tak samo podchodzimy do osób szukających pracy za granicą – stają się, na swój sposób, częścią naszego zespołu. Nasze wsparcie nie kończy się w momencie podpisania umowy, przeciwnie – od tej chwili aż do zakończenia kontraktu wspieramy „swoich ludzi” na każdym kroku i jesteśmy do ich dyspozycji - siedem dni w tygodniu.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Szczepan Szłapkaikona wywiad

Dalszy rozwój – tak w skrócie można określić nasze plany. Mam na myśli rozwój samej firmy, ale także rozwój zespołu, powiększanie bazy kontrahentów i wzrost liczby aktywnych rekrutacji do pracy za granicą. Dalej będziemy oferować pracę w Niemczech - na takich stanowiskach jak: pomocnik, brukarz, murarz, tynkarz, malarz, wykończeniowiec, dekarz i spawacz. W Szwecji kontynuujemy rekrutację dla: sprzątaczek, pokojówek, kelnerów, barmanów, czy kucharzy. Rynek jest dynamiczny i - już na tym etapie roku - możemy zapewnić, że ofert pracy będzie przybywać. Tak więc warto śledzić naszą stronę internetową i social media.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Szczepan Szłapkaikona wywiad

Jako firma zajmująca się rekrutacją, nie mamy z tymi procesami większych problemów. To oczywiście żart, ale – serio mówiąc - proces przyjmowania nowych osób przebiega u nas bardzo płynnie. Rekrutacje są bezstresowe, nie przeciągamy ich w czasie i prowadzą je osoby z poszczególnych działów – tak aby kompetencje i charakter kandydata zgrały się ze stylem pracy danego zespołu. Natomiast rekrutacja do pracy za granicą składa się z kilku etapów - od weryfikacji doświadczenia, umiejętności, przez sprawy formalne, po testy językowe (jeśli znajomość języka jest na danym kontrakcie wymagana). Większość procesu udaje się przeprowadzić zdalnie, co sprzyja szybkim i bezstresowym działaniom. Najwięcej czasu i wysiłku poświęcamy na poznanie potrzeb i oczekiwań kandydata – tak, aby oferowana praca w pełni odpowiadała jego potrzebom i oczekiwaniom.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Szczepan Szłapkaikona wywiad

Proces ten przebiega bardzo sprawnie - głównie dzięki własnemu stylowi, który wypracowaliśmy przez lata. Najważniejsze jest to, aby nowa osoba poznała wszystkich współpracowników. Mocno na to stawiamy, ponieważ współpraca między członkami zespołu to coś, czego żadne procedury nie zastąpią. Przekazywanie wiedzy, doświadczenia i dzielenie się pozytywną energią to dla nas podstawa. Resztę uzupełniają szkolenia i systematyczne wdrażanie się w poszczególne zadania. Podobnie ma się rzecz z osobami, które wyjeżdżają na zlecenia za granicę. Nie ma mowy, żebyśmy zostawili ich samych sobie. Są w ciągłym kontakcie z koordynatorem i najczęściej trafiają do zespołów, gdzie już pracują nasi ludzie. To ułatwia start i szybkie wdrożenie się w nowe środowisko.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Szczepan Szłapkaikona wywiad

Tak naprawdę rozwój to u nas proces stały. Nie może być inaczej, skoro preferujemy partnerski styl pracy. Wymiana wiedzy, doświadczeń i spostrzeżeń są u nas codziennością. Preferujemy otwarte pomieszczenia i drzwi, dzięki czemu przepływ informacji jest błyskawiczny. To daje świetne rezultaty. Wsparciem jest także platforma szkoleniowa, z której każdy może skorzystać w dowolnym momencie. Dodatkowo oferujemy: kursy, szkolenia dedykowane, zebrania międzydziałowe, wytyczanie planów krótko i długoterminowych oraz okresowe oceny. To sprawia, że ciągle “jesteśmy w ruchu” i o stagnacji, czy rutynie nie ma mowy.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Szczepan Szłapkaikona wywiad

Rozwój to u nas proces stały. Nie ma dwóch projektów, które traktowaliśmy tak samo - każdy jest dla nas nowym wyzwaniem i nauką. I to nasz główny cel, żeby utrzymać pasję do zadań, które inni traktują rutynowo. Jesteśmy przekonani, że takie podejście pozwoli nam otwierać nowe kontrakty, a co za tym idzie - pomagać jeszcze większej liczbie osób znaleźć wymarzoną pracę za granicą.Przekot Nowy wpis
Pracownik

Warunki finansowe są ok. Początkowa stawka jest na dobrym poziomie, potem da się negocjować. Ale dobry miesiąc - dwa trzeba się pokazazać, że zna się na pracy. Ważną rzeczą są też zaliczki. Jak się sprawdzisz to nie ma żadnego problemu żeby dostać sporą zaliczkę.

HK Nowy wpis
@Przekot

Czyli konkretnie po jakim czasie można negocjować pensję? O jakie w zasadzie zaliczki chodzi? Zaliczki dla pracownika, czy chodzi o zaliczki, które pracownik przyniesie do firmy od klientów?

Przekot Nowy wpis
Pracownik
@HK

Zaliczki dla Ciebie. Jak zaczynasz pracę i potrzebujesz przed wypłatą jakieś pieniądze to firma Ci pomaga i przelewa. Jak np. potrzebujesz na szybko kasę bo ci się auto zepsuło. Rozliczane jest to potem z wypłaty. A podwyżki... Pytaj swojego koordynatora bo na każdym zleceniu jest inaczej. Ja bym stawiał, że jak przepracujesz dwa miesiące i pokażesz że z dobry z ciebie fachowiec to można gadać.

Radek Brzostka
Pracownik

Jest ok! Brak większych problemów i niemiłych niespodzianek. Normalna praca jak na polskiej budowie. Z niemieckim można sobie poradzić, jest sporo Polaków, którzy ewentualnie pomogą w tłumaczeniu. Wypłata się zgadza i jaest na czas.

Kamil
Kandydat
 Pytanie
@Radek Brzostka

A jak z telefonem i internetem ?? Wszystko trzeba na własną rękę załatwiać ? Lepiej brać niemiecką umowę czy jak ktoś ma firmę w PL to na swojej działalności ? Są jakieś kruczki na które trzeba uważać ? Czy lokalizacja bliżej Polski ma wyraźnie gorsze stawki i inne czynniki czy może nie warto wyjeżdżać dalej i szukać blisko granicy ?

Radek Brzostka Nowy wpis
Pracownik
 Pytanie
@Kamil

Internet czasem jest na noclegu , ale to trzeba dopytać. Telefon własny ale jaki to problem? Przecież w całej Unii są równe ceny i w Niemczech płacisz za rozmowy i dane internetowe dokładnie tyle, co w Polsce. Nic do roamingu nie dopłacasz. Jak masz polską działalność to nie ma sensu dodakowo gewerby zakładać. A na stawki to bym patrzył dla każdej oferty osobno - czasami dalej wcale nie znaczy lepiej. Bo nawet jak coś więcej zarobisz to masz daleko i zjazdy tracą sens. Po prostu patrz gdzie Ci pasuje i który kontrakt ma fajniejszą stawkę.

Benz
Inne

Z mojego doświadczenia wynika, że jeżeli pojawiają się problemy to najczęściej z błahych powodów. Np. kwestie noclegu - czasem robi się wojna o warunki zakwaterowania. A okazuje się że całość wynika z niedogadania i wystarczy zgłosić problem do biura i sprawa się wyjaśnia i następuje zmiana współlokatora czy np. przeprowadzka do innego mieszkania. Inna kwestia - jak dbasz, tak masz. Sami wiecie, że nierzadko sami lokatorzy doprowadzają noclegi do opłakanego stanu. Generalny wniosek mam taki, że skończyły się czasy baraków z dykty i te warunki w Niemczech są naprawdę godne. A sam wyjazd bardzo polecam.

Wiktor
Kandydat
 Pytanie
@Benz

A jak to wygląda z opieką medyczną? Bo na takich wyjazdach na własną rękę, czy z agencjami to różnie wygląda. Ta karta z NFZ-tu jest konieczne?

Inga
@Benz

Dobrze, że biuro reaguje na problemy związane z kwatera. Czy na inne problemy zgłaszane przez pracownika też jest szybka reakcja biura? Ogólnie to jakich innych problemów można się ewentualnie spodziewać?

Benz
Inne
 Pytanie
@Wiktor

Masz na myśli kartę EKUZ? Tak, to zawsze warto mieć jak się wyjeżdża ale to bardziej turystyczna sprawa. Natomiast podczas kontraktu dostajesz polisę na bezpłatną opiekę medyczną. Cokolwiek się dzieje - dzwonisz na infolinię i kierują Cię do najbliższej przychodni czy specjalisty. Nic nie płacisz. Bardzo dobre rowziązanie, można czuć się bezpiecznie. Szczególnie, że ta infolinia działa po polsku.

Benz
Inne
@Inga

Jak to w pracy - choroba, konflikt w brygadzie, niezrozumienie Niemców, coś się nie zgadza na karcie godzin itp. Zwykłe agencje często zostawiają ludzi samych sobie i wszytsko trzeba samemu sobie ogarniać. Tu działa to inaczej bo w każdej chwili możesz zadzwonić do swojego koordynatora i pomoc jest właściwie od razu. Ktoś tu już pisał że traktują ludzi jak swoicj i myślę że to ich mocno wyróżnia.

Kamil
Kandydat
 Pytanie
@Benz

A powiesz jak wygląda praca na budowie- to są większe budowy czy w prywatnych domach ? Często zmienia się ekipy czy robi się non stopo w tej przypisanej ?

Benz
Inne
@Kamil

Wielkości budowy są różne. Zawsze przed wyjazdem wiesz na jaką jedziesz. Może to być np. robienie 45 identycznych łazienek w budowanym kompleksie akademików. A czasem jesteś przypisany na budowę typowego domu jednorodzinnego. W ramach zlecenia najczęściej pozostajesz z jedną ekipą bo zgranych drużyn raczej nie wymieniają. Czesem ktoś odpoada bo nie daje rady, czasem dołączają nowe osoby bo np. trzeba terminu gonić. Nie ma jednej przerzucania z miejsca na miejsce. Masz dłuższy kontrakt i z gór wiesz w jakim miejscu będziesz go wypełniał.

Wodnicki
Były pracownik

To nie jest tak, że wyjazdy do Niemiec przestały być opłacalne. Owszem, w PL da się fajnie zarobić ale przebita z Euro nadal wychodzi na korzyść. I tutaj taki Inserv daje radę bo to nie jest typowa agencja tylko traktują cię raczej jak swojego pracownika. I jasne że zdarzają sie kontrakty niewypały i (usunięte przez administratora) noclegi ale oni to szybko ogarniają i poprawiają warunki miejszkaniowe. A co najbardziej ciekawe - nawet jak kontrakt nie wypali i Niemiec im wisi pieniądze to Tobie i tak wypłacają ze swoich - tak jest skonstruowana umowa i to ich wyróżnia na rynku. Co by się nie działo masz pewność wypłaty. Ja z tego chętnie korzystam już od dwóch lat i krzywda mi się nie dzieję.

Mariusz Wolan
Inne
 Pytanie
@Wodnicki

I tu się zgadzamy. Bo mądrych w internecie co wszystko krytykują jest na pęczki. A czy któryś z nich faktycznie próbował kiedyś wyjechć i uczciwie pracować za granicą? Wątpię. Mam swoje lata i niejedno widziałem. I uważam, że taka firma jak In Serv to dobra szkoła dla młodych i porządny pracodawca dla starszych fachowców. Raz lepiej, raz troche pod górkę jak w każdej pracy. Ale dzień wypłaty jest święty i nie masz poczucia że jesteś za granicą porzucony sam sobie. Dletego polecam!

 Rozmowa kwalifikacyjna
Czym zaskoczyła Cię rozmowa kwalifikacyjna w InServ na stanowisko Praca dla Brukarzy w Niemczech? Daj znać innym kandydatom, co sądzisz o procesie rekrutacyjnym.

Pracodawca

 Aktualność
Rozwijamy się, więc zmieniamy biuro na lepsze! Nowy adres biura!


Hans
Pracownik

Wolę tak niż szukać pracy na własną rękę. Tu mam pewność że to doświadczona firma, wszystko załatwione w biurze w Polsce i można bezpiecznie jechać. Samemu można wpakować się w niezłe kłopoty z dokumentami, podatkami itp. A tu doceniam pomoc we formalnościach.

Dobromir
Były pracownik
@Hans

To fakt, na własną rękę najczęściej znajdziesz coś na czarno albo nawet jeśli na umowie to Niemiec po zakończeniu budowy zniknie i pieniądze zobaczysz jak świnia niebo. Polscy pośrednicy na miejscu to też temat rzeka. Tu masz kontrakt, podpisujesz gow Polsce i prawo Cię chroni. Wszystko masz na papierze, sprawy podatków i ubezpieczeń ogarnięte. Żadnych cudów ale właśnie takp owinno to wyglądać. Święty spokój i przelew na czas. Polecam.

zwykły ja
Pracownik
@Dobromir

Dobromir jak czytam takie brednie to po części rzygać mi się chce po 1 jak ktoś ma ciut ciut oleju w głowie to idzie do 1 ubezpieczalni i wykupuje se rechtsschutzversicherung za 23 e na miesiąc spokój z wszystkim , sam pracuje w De tylko 11 lat tak 11 lat i nie spotkałem jeszcze niemca który by chciał na czarno ( ja sam tak chciałem ) ujawnienie pracownika na czarno w de to z buta 12 tys euro kary którą nakłada arbeits gericht więc nie wprowadzaj ludzi w błąd

Maciej Bardo
Pracownik
@zwykły ja

Świat nie jest kolorowy a już na pewno nie czarno-biały. Praca w Niemczech niejednego już załatwiła. I nie jest tak jak piszesz, że nie da się na czarno albo u pseudo-przedsiębiorcy z Polski. I ubezpieczenie niewiele Ci da. Więc jak sam wspominasz o oleju w głowie to na pewno powinien stawiać na takie firmy jak ta tutaj. Bo jednak 10 lat na rynku robi swoje i nie ma obawy o wałek. Pozdrawiam, bo każdy idzie swoją drogą ale ja zdecydowanie wolę jechać z inservami na kontrakt, mieć porządek w papierach, spokój i kasę 15. na koncie.

Kubek
Pracownik

Dobre warunki i porządek w organizacji. Miesiąc za mną i robię krótką pauzę ale już mam zaklepany kolejny kontrakt po urlopie. Jestem zadowolony i zamierzzam kontynuować.

Paolo
Kandydat
@Kubek

Sporo jest osób które jadą z nimi drugi, trzeci i enty raz. To chyba dobrze świadczy o takiej firmie.

Marcin Wojtoń
Były pracownik

Polecam, współpracuję już dłuższy czas. W porównaniu do klasycznych "agencji pracy" mają bardziej stabilną pozycję na rynku i więcej wieloletnich kontraktów. To daje gwarancję wypłacalności. I co ważne mają pracę praktycznie dla każdego - nie tylko pomocnicy i podstawowe stanowiska ale też są zlecenia dla brygadzistów i całych ekip. Więc warto rozważyć jako alternatywa dla marnych i niepewnych zleceń w kraju czy na czarno u "rodaka".

Krystiano
Były pracownik
@Marcin Wojtoń

To mnie właśnie przekonało - wiele agencji pojawia się i znika, a oni działają już wiele lat i mają to wszystko potwierdzone. Jak ktoś przez 10 lat buduje swoją markę to nagle chyba nie zacznie robić ludzi w (usunięte przez administratora). Mnie przynajmniej nie zrobili.

Chmurka
Kandydat
 Pytanie

Witam czy ktos sotagnio wyjeżdżał na robote z wykonczeniowki?

Ramstein
Były pracownik
 Pytanie
@Chmurka

Wykończenie i regipsy to chyba u nich najczęstsze zlecenia. Mają tego bardzo dużo po całych Niemczech. Co potrzebujesz wiedzieć?

Erik
Pracownik
@Chmurka

Dużo jest wyjazdów właśnie na wykończenia. Stawki porównywalne z konkurencją, dobre warunki noclegu i generalnie zlecenia proste. Wypłacalni i terminowi. Tempo pracy podobne jak w PL. Nie akceptują pijaków - tacy wylatują "od ręki". Reszta nie ma na co narzekać.

Reichel
Były pracownik
@Chmurka

Tak, to dobre zlecenia. Płaca jak na Niemcy całkiem ok, trochę benefitów (nocleg, lekarz) i przede wszystkim wypłata co do dnia. Można zaufać, że w razie problemów na miejscu firma szybko pomaga.

Bodzio
Kandydat
 Pytanie
@Reichel

a jak z ilością godzin i nadgodzin ?? Jest jakiś harmonogram czy płacone jest od roboty

Rolf
Pracownik
@Bodzio

Standard to jak na klasycznym etacie. Nadgodziny w zależności od zlecenia - 100% płatne. Płacone jest oczywiście za godzinę roboty, na podstawie karty godzin.

Administrator

Firma InServ poszukuje kogoś na stanowisko pomocnik budowlany. Czy proponowane w ofercie zarobki rzędu 0 EUR mogą potem wzrosnąć?

Xxx
Kandydat
 Pytanie

A jak jest z dojazdem do pracy, transport zapewniony czy trzeba dojeżdżać swoim autem?

Wolfgang
Były pracownik
@Xxx

To zależy od zlecenia. Zwykle dojeżdżasz na bazę i potem razem busem na budowę. Czyli jak w PL.

Panczewski
Były pracownik

Polecam. Słowni, można im zaufać. Tylko trzeba uważać - pijaków wywalają bez mrugnięcia okiem.

Maler
Były pracownik

Generalnie nie ma różnicy czy pracujesz na kontrakcie 200 km od domu w PL, czy w Niemczech. Zjazdy do domu są właściwie tak samo często. Dodatkowo w Niemczech jednak jest wyższy standard życia i wydaje mi się że na budowach panuje większy porządek. I wcale nie jest drożej. Masz nocleg zapewniony przez Inserv i reszta pieniędzy dla Ciebie. Naprawdę da się godnie pożyći oczywiście nie wracasz do domu z pustymi rękami.

Bromol
Pracownik
@Maler

I jednak organizacja jest na wyższym poziomie. W PL dużo się zmienia ale generalnie na małych zleceniach jest bajzel. W Niemczech jednka większy porządek i mi się w takim stylu dużo lepiej pracuje.

KrysianB
Pracownik

Taka akcja - zafajdane materace i ogólny (usunięte przez administratora) na noclegu po poprzednich "lokatorach". Jak byś pracował bezpośrenio u Niemca sam miałbyś problem na głowie. A tak zgłoszone do Inserv i problem załatwiony w dwie godziny. I na tym polega przewaga sprawdzonych polskichj firm. Dlatego ja polecam. Wszystkim się zajmą, nawet pomoc w tłumaczeniu podczas umawiania wizyty u lekarza. To tak, jakby ktoś pytał co zyskuję pracując dla nich.

Berberys
Były pracownik
@KrysianB

Tak to powinno wyglądać! Kiedyś z zasyfionym noclegiem bujałem się dwa tygodnie. Nie dało się żyć. Dlatego odspuściłem pseudo agencje, które obiecują góry złota. A potem tu coś potrącą, tu coś przytną... Szkoda czasu. Stawiajcie na sprawdzone firmy to daleko z nimi zajedziecie. Z Inservem przynajmniej nie ma żadnych potrąceń za nocleg czy inne tego typu rzeczy. Czysta umowa i realizaja zawsze do tego samego dnie miesiąca.

Ramstein
Były pracownik
@Berberys

Potwierdzam. Problemy się zdarzają, budowa to nie Disneyland ale można na nich polegać w razie problemów. Niedomówień nie ma, koordynatorki wręcz za dużo się "troszczą". Ale rozumiem - muszą pilnować żeby pracownik wszystko miał powiedziane i muszą pilnować żeby praca szła jak należy. Wtedy kasa płynie i do pracownika i do firmy ;)

Brunon
Pracownik

W dzisiejszych czasach nie ma sensu kombinować i szukać samemu jakiejś roboty na miejscu. Bardzo łatwo trafić na (usunięte przez administratora) Złote góry każdy potrafi obiecywać a jak przychodzi do wypłaty to szukaj wiatru w polu. Dlatego my od kilku sezonów działamy z InServem. Nawet jak na godzinę jest trochę mniej, to przynajmniej są to realne pieniądze a nie wirtualne obietnice. Jedno zastrzeżenie - jak komuś się wydaje, że pojedzie na wycieczkę to jest w błędzie. Niemcy szybko weryfikują kto jest fachowcem a kto udaje, że robi.

Żak
Pracownik
@Brunon

Prawda. Kilka razy się sparzyłem na pośrednikach na miejscu. Po świętach jadę z Inserv na wykończenie domków jednorodzinnych pod Berlin - to już mój drugi wyjazd z nimi. Jestem spokojny, że będzie ok bo pierwszy wyjazd był bardzo udany. Nauczyłem się już że nikt Ci nie da złotych gór dlatego wolę stawiać na sprawdzone firmy. Czasem od tego Euro za godzinę więcej ważniejszy jest spokój i "czysta głowa". Tutaj to mam.

Denis Rozrabiaka
Pracownik
@Żak

Szukanie samemu i branie formalności na siebie to nie dla mnie. Nie wstydzę się przyznać, że znam się na budowlance ale robota papierkowa mnie przerasta. Dlatego biorę zlecenia od InServ, podpisuję umowę i o nic nie muszę się martwić. Pdatki, zezwolenia i wszystko załatwione za mnie. Pensja na czas i nie musze się martwić że skarbówka się do mnie zgłosi i czy inny kontrol. Polecam taki luz jak nie jesteś spawaczem - księgowym ;)

Ignac
Pracownik

Dla mnie najważniejsze trzy sprawy: darmowy nocleg (na dobrym poziomie), gwarancja dużej liczby godzin i nadgodzin, wypłata na czas. Nic więcej nie potrzebuje.

Kazzzz
Były pracownik
@Ignac

Święty spokój jest bardzo ważny. Niestety najczęściej psują go współpracownicy. Nie brakuje takich co jadą i myślą że ktoś im zapłaci jak symulują robotę. Niestety taka to branża. Samą firmę jednak polecam. Wszystko dobrze zorganizowane.

Marynarz
Były pracownik
@Kazzzz

Na szczęście "stara szkoła" powoli się kończy i najczęściej wyjeżdżają ludzie, którzy wiedzą po co to robia. Oczywiście pijaki i obiboki są i będą ale jest tego coraz mniej. Skończyły się czasy kiedy pracodawca w Niemczech przymykał oko. Popijasz albo nie robisz roboty, to kop w (usunięte przez administratora) i wracaj do PL.

Bartosz
Były pracownik
@Marynarz

Jeszcze długo będziemy pracować na lepszą opinię. Wielu wylatuje z roboty zanim ją na dobre zacznie. I tak już będzie, bo Niemcy nie chcą płacić kar umownych za kiepskich pracowników lub pijaków. Bo potem robota źle wykonana albo termin zawalony. Zmieniają się warunki, coraz lepsze stawki, zakwaterowanie i ogólnie traktowanie pracownika. Tylko niektórzy nie potrafią tego docenić i jadą ściemniać. Potem niemiła nispodzianka. A tyczasem naprawdę warto wyjechać i solidnie, uczciwie zarobić. Bo się da!

Liam
Były pracownik

Polecam. Nie zawiodłem się na tym, co obiecali.

PAJĄK
Były pracownik

A ja powiem tak , z firmy iNSERV byłem w 3 miejscach . Ich plus jako firmy to ,że nigdy nie było problemów z pieniędzmina wypłate , kontaktem , zaliczkami czy zwrotem za dojazd. Mieszkałem również w 3 mieszkaniach , 2 były normalne , bez większych kłopotów, na 3 ulokowali mnie i kolegę w domku z Rumunami , jeden wielki (usunięte przez administratora) , karaluchy , szczury i smród przebywających tam Rumunów. I tu zaczęły się problemy z firmą. Chcieliśmy dać wypowiedzenie , to uprosili nas by zostać. Znaleźli nam po 3 tyg pokój. Mieszkaliśmy tydzień, a później kiedy skonczyla się praca u pracodawcy , to zostaliśmy zwolnieni , bo się nie nadawaliśmy do pracy , tak z dnia na dzień zapomnirlismy jak die pracuje haha. Gkatego moja opinia jest neutralna

Dominika
@PAJĄK

A można było liczyć na podwyżkę po jakimś czasie czy raczej ta sama stawka co na początku? A i jeszcze ważna sprawa, jak z ubezpieczeniem medycznym na wypadek choroby? Płaci firma czy sam musisz opłacić?

Luis
Pracownik
@Dominika

Podwyżki są jak najbardziej możliwe. Nie powiem Ci jakie i po jakim czasie bo to rzecz indywidualna. Jak jest z pracą wszystko ok, to dogadasz się ze wszystkim. Ale znam i takich co po tygodniu po podwyżkę dzwonią to wtedy zonk ;) Na terenie całych Niemiec masz ubezpieczenie na wypadek leczenia więc spoko.

Marta
@Luis

A to samemu o podwyżkę trzeba dzwonić? Sami z siebie nie zaproponują? Jeśli już o dzwonieniu mowa to o coś jeszcze trzeba dzwonić i ewentualnie dopominać?

Berwińsky
Były pracownik
@Marta

Jak to w życiu bywa, najlepiej się o swoje przypomnieć. Jak masz długi staż to mogą być podwyżki "z automatu". Ale to zawsze jest kwestia dogadania. Jak już pisałem Koledze wyżej, uważam że kontakt z nimi jest na fajnym poziomie i warto regularnie się do nich odzywać.

xxt
Kandydat

wiele słyszałem dobrego o firmie jednak uważam że nie jest tak kolorowo . Za próbę umówienia sie z panią z obsługi zostałem przetrzymany do granic wytrzymałości. gdy zadzwoniłem usłyszałem iż kontrahent się wycoał na następny dzień pojawiło się ponownie ogłoszenie na które aplikowałem. NIC DODAĆ NIC UJĄĆ. Może panie w Poznaniu zaczną oddzielać pracę o życia prywatnego z pewnością nikomu ich nie polecę.

Berwińsky
Były pracownik
@xxt

A to ciekawe co piszesz. Bo ja włśnie uważałem obsługe i kontakt za ich mocną stronę. Widocznie coś nie pykło. Czasem jest tak że niby to samo stanowisko a zmienia się kontrahent i już ma inne wymagania. Ja tak miałem - mieliśmy robić dachy pod Lipskiem ale kontrahent się wycofał. Pojawiło się inne ogłoszenie na dekarzy ale tam mieli już innych ludzi umówionych bo niemiecka firma ich już znała i dlatego wzięli ich nie nas. Po kilknastu dniach znalazło się zlecenie również dla nas. Więc raz tak, raz tak. Powodzenia Kolego! Ps. warto czasem zadzwonić i się im przypomnieć (taka rada starszego).

Borneo
Były pracownik

Jest jak najbardziej ok. Można jechać bez obaw. Rynek jest trudny a z nimi masz pewność, że to doświadczona firma i nie znikną z dnia na dzień. Żadnych kosztów na starcie, zwrot za dojazd i zaliczki na początku. Dobre na start.

Zostaw merytoryczną opinię o InServ - Poznań

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Często zadawane pytania

  • Jak się pracuje w InServ?

    Zobacz opinie na temat firmy InServ tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 82.

  • Jakie są opinie pracowników o pracy w InServ?

    Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 57, z czego 45 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

InServ
Przejdź do nowych opinii