InServ

4.8 Dodaj merytoryczną opinię
baner wywiady

Aktualności

Pracodawca

 Aktualność

Rozwijamy się, więc zmieniamy biuro na lepsze! Nowy adres biura!


Pracodawca

 Aktualność

Jak przyciągnąć uwagę rekrutera? Dlaczego warto korzystać z gotowych szablonów CV?
Aktualnym wymogiem rekrutacyjnym, niemalże w każdej branży - jest przesłanie CV. To dokument, który najlepiej prezentuje przebieg Twojego doświadczenia zawodowego, zdobyte wykształcenie oraz posiadane kwalifikacje. Co więcej, na podstawie życiorysu pracodawca jest w stanie w kilka chwil zweryfikować czy przedstawione kompetencje odpowiadają jego wymogom i czy okażą się wystarczające na oferowanym przez niego stanowisku. Poznaj kilka prostych sposobów i stwórz wrażenie idealnego kandydata!


To, co widać na pierwszy rzut oka, czyli wygląd CV

Rekruterzy przeglądający dziesiątki aplikacji każdej z nich poświęcają naprawdę niewiele czasu. Zwykle to kilka pierwszych sekund decyduje o tym, czy dany kandydat przejdzie do kolejnego etapu i otrzyma zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną lub zostanie odrzucony. Co zrobić, by nie odpaść już na początku? Przede wszystkim zadbaj o nowoczesny wygląd swojego CV i wyróżniający się design. Z pewnością wielokrotnie widziałeś czarno-białe życiorysy tworzone w popularnych edytorach tekstu i - jak wiesz - nie budzą one zainteresowania. Dlatego, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie, musisz dać od siebie coś więcej.

Jeżeli nie posiadasz zaawansowanych zdolności graficznych i chcesz zaoszczędzić sporo czasu - postaw na gotowe szablony CV. Zasady rekrutowania ciągle ewoluują, podobnie jak reguły pisania życiorysu. Wzory, które znajdziesz w internetowym kreatorze, pozwolą Ci być na bieżąco z obowiązującymi standardami. Zostały one przygotowane tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest niebanalny wygląd i łatwość tworzenia. Wystarczy poszczególne rubryki uzupełnić informacjami o sobie, a odpowiednia struktura dokumentu tworzy się sama.
Profesjonalne CV dopasowane do oferty pracy
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że CV nie jest dokumentem uniwersalnym, które można wykorzystać w kilku procesach rekrutacyjnych. Należy je modyfikować w zależności od stanowiska i firmy, do jakiej zdecydowałeś się aplikować. Nasza rada? Zapoznaj się dokładnie z wymogami zawartymi w ogłoszeniu o pracę i przemyśl, jakiej część z nich odpowiadają Twoje kompetencje. Jako pierwsze wymień te, które są zgodne z Twoim profilem zawodowym.

Skup się przede wszystkim na dopracowaniu sekcji dotyczącej doświadczenia. Ostatnie stanowisko pracy podaj na samej górze wraz z krótkim opisem obowiązków. A co jeśli doświadczenie jest duże i bardzo zróżnicowane? W takiej sytuacji uwzględnij tylko te pozycje, które mogą mieć największą wartość dla potencjalnego pracodawcy. 

Podsumowanie zawodowe - istotny wstęp

Jeśli nie wiesz czym jest podsumowanie zawodowe - spieszymy z odpowiedzią. To krótki opis doświadczenia i kluczowych kompetencji, umieszczony na samej górze CV (tuż pod danymi osobowymi). Jakie ma znaczenie dla pracodawcy? Rekruter może w kilka sekund stwierdzić czy spełniasz jego wymagania. Jeśli tak, chętniej zapozna się z dalszą częścią życiorysu. A to pierwszy krok do Twojego sukcesu. Aby stworzyć taki wstęp, postaraj się odpowiedzieć na trzy kluczowe pytania:


 • Kim jesteś? (Czym zajmujesz się zawodowo, gdzie pracujesz i jak długie jest Twoje doświadczenie);

 • Jakie są Twoje osiągnięcia i umiejętności (Wymień swoje największe sukcesy i umiejętności, które zainteresują pracodawcę);

 • Jakie są Twoje dalsze plany zawodowe? (Napisz, dlaczego jesteś zainteresowany tym stanowiskiem i w jaki sposób chciałbyś realizować swoje cele zawodowe).


Bazowanie na konkretach

Zamiast tworzyć obszerną opowieść o swoim dotychczasowym życiu, operuj krótkimi hasłami. Zbite bloki tekstu nie zachęcają do czytania. Podawanie konkretnych nazw programów i stosowanie specjalistycznego języka sprawi, że staniesz się bardziej wiarygodny. I najważniejsze - w CV posługuj się liczbami oraz danymi procentowymi. Nie podawaj ogólnej informacji, że zwiększyłeś zyski firmy - napisz o ile procent. Pracodawca w ten sposób zrozumie o jakich dokonaniach mowa.
Jeżeli dopiero wkraczasz na rynek pracy, spróbuj na swoje doświadczenie zawodowe spojrzeć szerzej. Nikt nie powiedział, że kluczowe umiejętności można zdobyć jedynie pracując na etacie. Świetną okazją do tego są praktyki, staże i wolontariaty. Podczas edukacji, z pewnością realizowałeś też projekty czy prace badawcze (indywidualne lub grupowe). Często takie zadania wymagają wielu umiejętności poszukiwanych przez pracodawców, takich jak komunikacja, zarządzanie czasem lub projektem, praca zespołowa, umiejętność pisania, researchu czy koncentracji.

Jeżeli duża część Twojego doświadczenia pochodzi właśnie z działalności akademickiej czy wolontariackiej, możesz stworzyć osobną sekcję np. “wolontariat”, “projekty” lub po prostu “istotne doświadczenie”. W miarę możliwości wskaż również zakresy czasowe dla danych punktów. Dzięki temu informacje będą dokładne i wiarygodne - zadziała to na Twoją korzyść.

Zastosowanie kilku praktycznych wskazówek dotyczących tworzenia CV, pozwoli przyciągnąć uwagę pracodawcy, a to zbliża Cię do zdobycia wymarzonej pracy.

Pracodawca

 Aktualność

Praca za granicą Niemcy

Jak bezpiecznie wyjechać do pracy za granicę?

Wielu Polaków decyduje się na wyjazd do pracy za granicę. Wymaga to dopełnienia - często zawiłych i skomplikowanych - formalności, które niekiedy są nie do przeskoczenia. Nic dziwnego, że wiele osób korzysta z pomocy profesjonalnych agencji zatrudnienia lub firm zajmujących się rekrutacją. Jesteś właśnie w takiej sytuacji? Chcesz zaplanować to dobrze, ale nie wiesz, od czego zacząć? Skorzystaj z naszych wskazówek.Kierunek wyjazdu to podstawa dalszego działania

Przed wyjazdem za granicę musisz się zastanowić, dokąd chcesz jechać. Weź przy tym pod uwagę własne preferencje, umiejętności, także językowe oraz wymagania wizowe. Najwięcej Polaków planuje wyjazd do Niemiec ze względu na bliskość, atrakcyjne warunki pracy, wysokie zarobki, a także duże możliwości zatrudnienia. Nie bez znaczenia jest też fakt, że we wszystkich krajach Unii Europejskiej możesz pracować bez wiz i pozwoleń, co znacząco ułatwia sprawę. Dla porównania wyjazd do Wielkiej Brytanii jest zdecydowanie bardziej skomplikowany. Wymaga uzyskania wizy oraz określonej liczby punktów w ramach - niedawno wprowadzonego - punktowego systemu imigracyjnego, dlatego jest to rozwiązanie raczej dla osób o wyższych kwalifikacjach. 

Praca za granicą Niemcy - dla kogo?

Niemieccy przedsiębiorcy cenią wykwalifikowanych specjalistów. Ze względu na deficyt pracowników w branży budowlanej - duże szanse na dobrze płatną i rozwojową pracę mają między innymi dekarze, malarze, murarze, brukarze, spawacze oraz fachowcy od wykończeń. Wymagania nie są duże, wystarczy posiadać doświadczenie i wykazywać chęć do pracy. Mile widziana jest także znajomość języka niemieckiego oraz prawo jazdy.

Wyjazd za granicę to dla jednych połączenie pracy i podróży, a dla innych możliwość zarobienia i odłożenia większej ilości gotówki. Warto jednak pamiętać, że praca w Niemczech może też wiele Cię nauczyć. Jest przede wszystkim najszybszym sposobem nauki języka - w końcu nic tak nie przełamuje bariery językowej, jak codzienne rozmowy. Poza tym daje możliwość nabywania nowych umiejętności i kwalifikacji. Dzięki temu po powrocie do kraju Twoja konkurencyjność na rynku pracy z pewnością znacznie się zwiększy.

Określ swoje kwalifikacje i umiejętności

Czy jedynie branża budowlana oferuje możliwości zatrudnienia? Oczywiście, że nie! Wybór ścieżki kariery jest kwestią indywidualną. Za granicą możesz robić to, co dotychczas lub postawić na rozwój zawodowy i przed wyjazdem nieco się dokształcić - przejść dodatkowe szkolenia i uzyskać wymagane certyfikaty. Takie kursy za granicą często są dość kosztowne, dlatego warto pomyśleć o tym, jeszcze podczas pobytu w Polsce. Jak bezpiecznie znaleźć pracę, by nie popaść w tarapaty?

O swoim bezpieczeństwie powinieneś pomyśleć jeszcze przed podjęciem zatrudnienia. Część osób decyduje się na samodzielnie poszukiwanie pracy. Na popularnych serwisach ogłoszeniowych wciąż pojawiają się nowe oferty. Niestety łatwo w ten sposób paść ofiarą oszustwa. Dlatego, zanim zdecydujesz się aplikować, koniecznie zweryfikuj wiarygodność pracodawcy. Jesteś już pewien, że trafiłeś na świetne ogłoszenie? Sprawdź o czym jeszcze musisz pamiętać!


 • Przede wszystkim poinformuj bliskich o swoich planach, nakreśl kiedy i z kim jedziesz, a także podaj dokładny adres miejsca, w którym się zatrzymasz;

 • zadbaj o ubezpieczenie;

 • nie decyduj się na pracę za podejrzanie wysoką stawkę (jeżeli znacznie odbiega od stawki rynkowej za taką samą pracę);

 • nie przekazuj osobom niepowołanym swojego paszportu ani dowodu osobistego;

 • jeśli znasz osoby mieszkające w mieście lub w kraju, do którego się udajesz - skontaktuj się z nimi (może okazać się to przydatne w razie nieprzewidzianych sytuacji);

 • zapisz sobie dane kontaktowe do polskiej ambasady lub konsulatu za granicą, w razie gdybyś potrzebował pomocy;

 • zanim podpiszesz umowę - koniecznie ją przeczytaj.Chcesz czuć się w pełni bezpiecznie bez żadnego ryzyka? Najlepiej jeśli taki wyjazd zorganizujesz z pomocą kogoś bliskiego, kto ma doświadczenie w pracy za granicą. Jednak nie każdy ma taką możliwość. W związku z tym, wsparcia warto poszukać w sprawdzonych agencjach zatrudnienia lub doświadczonych firmach zajmujących się pozyskiwaniem zleceń na zagranicznych rynkach. 

Praca w Niemczech z odpowiednim wsparciem

Dla pracowników budowlanych świetną alternatywą jest pomoc profesjonalnej firmy budowlanej, takiej jak InServ. To przede wszystkim bezpieczeństwo i ograniczenie formalności, ponieważ doświadczeni koordynatorzy dbają o wszystkie kwestie organizacyjne. Nie musisz martwić się ubezpieczeniem, zakwaterowaniem, terminowymi wypłatami czy możliwością zjazdów do Polski - InServ zapewnia wsparcie na każdym etapie współpracy.

Co zabrać ze sobą za granicę?

Decyzja zapadła - znalazłeś sprawdzonego pracodawcę i zdecydowałeś się na wyjazd za granicę. Pozostaje jeszcze jedna kwestia, a mianowicie co ze sobą zabrać? Przede wszystkim niezbędne dokumenty, czyli dowód tożsamości, ważne prawo jazdy, kartę płatniczą oraz istotne numery telefonów i adresy. Poza niezbędną odzieżą i kosmetykami pamiętaj też o lekarstwach, ładowarkach do sprzętów oraz własnym internecie (chyba że pracodawca go zapewnia). 

Praca za granicą to duże możliwości i szansa na wysokie zarobki, ale podejdź do niej z głową. Kompleksowe planowanie pozwoli Ci uniknąć niebezpieczeństwa i komplikacji podczas pobytu w obcym kraju.

Pracodawca

 Aktualność

Poznaj opinie naszych pracowników i zobacz jak się pracuje z firmą InServ:Pan Mateusz pracował za granicą w naszej firmie jako spawacz w Niemczech. Mówi o tym jak wygląda współpraca z naszą firmą InServ. Odpowiada na najczęściej zadawane pytania dotyczące pracy w Niemczech oraz tamtejszych zwyczajów. 

Zobacz także: praca na budowie zagranica

Pracodawca

 Aktualność

Szukasz pracy za granicą na budowie i znasz język niemiecki? Mamy dla Ciebie idealną ofertę pracy! Zobacz sam korzystne warunki, które Ci proponujemy: praca w Niemczech

Firma InServ oferuje Ci między innymi:


 • atrakcyjną stawkę 

 • bezpieczny wyjazd - 100% wypłacalności przez naszą firmę 

 • zwrot kosztu przejazdu do Niemiec

 • zakwaterowanie zagwarantowane przez pracodawcę - GRATIS

 • pomoc finansową w formie zaliczki 150€ co tydzień

 • długotrwałą i legalną prace w Niemczech

 • stałe wsparcie polskiego koordynatora 


Pracodawca

 Aktualność

Praca za granicą z InServ nie różni się niczym w zakresie obowiązków, od zatrudnienia bezpośredniego w niemieckiej firmie. Natomiast tym, co nas wyróżnia jest legalna i dobrze płatna praca, a także stałe wsparcie polskiego koordynatora, dzięki czemu możesz liczyć na naszą pomoc w każdej sytuacji.

Jeżeli chodzi o  zarobki w Niemczech  to możesz spodziewać się zdecydowanie większych pensji niż w Polsce. Niemcy są w stanie dużo zapłacić za wykwalifikowanego fachowca. Współpraca z InServ to przede wszystkim bezpieczeństwo, gwarancja legalnego zatrudnienia, terminowe wypłaty oraz pełne wsparcie i pomoc w dopełnieniu wszelkich formalności. Nasz zespół specjalistów jest po to, abyś znalazł pracę dopasowaną do swoich oczekiwań.

Praca z nami niewątpliwie przyniesie Ci wiele korzyści. Zajmujemy się organizowaniem dobrego zatrudnienia, ale też darmowego zakwaterowania w korzystnych i sprawdzonych warunkach. Jeżeli interesuje Cię praca na budowie Niemcy  i zarobki wyższe niż w Polsce, to rozwiązaniem idealnym będzie wyjazd właśnie z InServ. Wówczas nie musisz martwić się o formalności i możesz swobodnie skupić się na wykonywaniu swoich obowiązków, zdobywaniu doświadczenia i oszczędzaniu pieniędzy.