Opinie o Plus (Polkomtel Sp. z o.o.) w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Polkomtel Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Polkomtel Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi telekomunikacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Polkomtel Sp. z o.o. w Warszawa

Konstancja

Odradzam pracę w Reklamacjach. Byłam tam chwile i odeszłam. Przemiał pracowników jak na sortowni śmieci- i takie tez podejście do człowieka. Czy pracujesz rok czy 10 lat masz marne szanse na podwyżkę. Starsi stażem pracownicy zdemotywowani, bez szans na rozwój czy wzrost płacy. Dochodzi do tego ze osoby, które przychodzą do pracy dostają większą podstawę niż pracownik z 10 letnim stażem. Kierownicy bezradni albo raczej obojętni. Zerowy system motywacyjny i wieczne nadgodziny. Stanowczo odradzam.

Spadziowiec

Przykre, że z kadry zostały w Orco praktycznie same znajduchy, uzupełnione spadochroniarzami o wschodnim akcencie. Masówa i bida.

Koniec

Reklamacje. Totalne dno, nieważne czy pracujesz 1 dzień czy 3 lata - pensja ta sama, przez co pracownicy chodzą sfrustrowani. Wszędzie panujący mobbing wobec pracowników czasowych (przez liderki), dyskryminacja pod względem wynagrodzenia, obojętność kierowników, chaos oraz złudzenie organizacji pracy. Jeśli chcesz pracować musisz pozwalać traktować się jak gów.., nie mieć własnego zdania i szacunku do siebie, a wszystko to za 2000 netto.

Agnieszka

@Ch4browy ale rozumiem, że w obliczeniu wychodzi 5 h dziennie, ale jeżeli jednego dnia zrobisz więcej godzin, np. 10, to masz odpuszczony jeden dzień. Możesz sobie w firmie Polkomtel wybierać po ile danego dnia pracujesz? Czy jest jakieś minimum dzienne?

Ch4browy
@Agnieszka

Teoretycznie możesz przyjść i na godzinę. Albo pięć. Albo 13. Ale i nie muszą Cię wpuścić na zmianę. Zrobisz jedną umowę? Out ze zmiany. Jutro nie przychodź. Nie wysyłasz jakiś śmiesznych kodów HBO? Out ze zmiany. Jakby to zależało tylko od Ciebie jak dostajesz bazę plush abo. I taką dzwoniliśmy. Siadajcie i spróbujcie coś zrobić jaśnie kierowniki. Jest ciśnienie żeby chodzić wieczorem, jak zadeklarujesz na przykład 10 dni, 8-18, 100 godzin to możesz takiej zmiany nie dostać. Wymagają równowagi zmian dziennych i wieczornych, choć nieoficjalnie, bo to zleceniówka. Wolą zmiany popołudniowe bo brakuje obsady. Do tego grożą brakiem wypłaty prowizji albo brakiem świadczenia zleceń, jak się nie przyjdzie dwóch zmian weekendowych w miesiącu. Ja nie wiem, czy to aby na pewno jest legalne na zleceniu.

sowa
@Ch4browy

to nie jest legalne.Dziwi mnie bardzo fakt,że wszyscy narzekają,wytykają błedy i naruszenia prawa.Dlaczego nikt nie zgłosił do PIP.Dlaczego nikt nie poszedł do Sądu przecież te zlecenia i firma firma noszą znamiona umowy o pracę.

Dżeki
@sowa

Noszą. I nikt z tym nic nie robi, bo tu jest taka rotacja, że uciekasz stąd po miesiącu pracy i się po prostu nie chce z nimi walczyć. Już z wolna dzieje się tak, że tylko Ukraińcy tu przychodzą.

Doradca Klienta

Rekrutacja grupowa, około 15 osób. Przedstawienie przez rekruterów warunków pracy i tego czym się będziemy zajmować. W formie slajdów i ustnej. Wypełnienie testów i sprawdzenie dykcji.

Przedstawienie swojej osoby przed innymi. Czym się zajmowaliśmy do tej pory? Dlaczego chcemy pracować w Polkomtelu? Czy mamy jakieś doświadczenie w sprzedaży? Trzeba było wypełnić jeszcze test złożony z 6 obrazków oraz przejść test na dykcję, czyli przeczytanie kilku polskich zdań złożonych z trudnych wyrazów typu "Król Karol kupił królowej Karolinie .... itd"

logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy PHP Backend Developer
logo firmy Konsultant SAP, SAP S/4HANA - obszar magazyn (MM)
DahliaMatic Sp. z o.o.

O zgrozo. Stare komputery, meczące systemy - (czułem się jak 80-letni dziadek, który po raz pierwszy usiadł przed komputerem). Uwaga na mój ulubiony dział loch trafiają tam pracownicy tymczasowi, przesympatyczny hipopotam w bajkach Disneya, z przyjemnością doniesie na Ciebie do lidera, nie daj się zwieść drogi kandydacie, tam dwulicowość w cenie w tym dziale. Donoszenie liderce, że spóźniłeś , ile razy poszedłeś do ubikacji, ona w chwilach porykiwania , i mówienia mądrości życiowych w stylu to nie szkoła etc. Energicznie napierdziela rączką w blat , oż Ty piekielnico, masz chyba ostre problem emocjonalne za sobą. Gratuluje CI mądrości, dosłownie zjadłeś ząbki na niej. Ale pamiętaj , że Karma wraca i wtedy ten ból rączki to nic. Generalnie ukryty mobbing ze strony liderów, wszystko z uśmiechami, i z uśmiechem idź na zwolnienie i szukaj pracy.

Jan
@Paweł

brawo wreszcie ktoś pisze prawdę:)

Smok Wedlowski

Co prawda warunki finansowe w firmie się pogorszyły. No to fakt, Człowiek Nić ma rację. Ale do zmotywowania pracowników, mimo finansowej zapaści i głodowych zarobków personelu, który ucieka jak szczury ze statku RMS Titanic, jest bardzo wiele konkursów. Czasem na II pietrze rozdają lody. Najróżniejsze smaki. Często można wygrać voucher na popcorn do Cinema. Mnóstwo ciasteczek, kawy, cukierków, lizaczków w konkursowe dni. Warto zrobić 3 rundki nawrotne, gdy koordynatorzy je rozdają. Można sobie dobrze podjeść, obserwując zza ChupaChupsowej folijki nieuchronne fiasko kierowników sekcji, którzy idą na dno z obecną wysyłką. W tłusty czwartek stoją kartony z pączkami, można brać ile się chce. Czasem przyjeżdża też Eleven z babeczkami lukrowymi, HBO ze smacznymi kiełbaskami i LG z ich pysznymi kanapkami. Koordynatorzy, świadomi nieuchronnej klęski, w nagrodę za wysyłkę z własnej kieszeni kupują batoniki, energetyki dla swoich grup. To bardzo mnie motywuje do produktywnej sprzedaży! A dziś to już przebili samych siebie. Były nawet bony na pizzę za zapisanie zamówienia akwizycyjnego! Pieniądze to tylko jeden z elementów pracy. Liczą się też inne rzeczy.

Lolinka
@Smok Wedlowski

Świetnie napisałeś. Ubawiłam się;-)

Canaletto

Zamiast rozdawać bony na darmową pizzę, powinni zacząć normalnie płacić pracownikom, jak kiedyś.

Testiviron

Halo Orco. No i jak tam w Polsce? KSowie, gnijemy sobie w 70%? Karty celów nie porobione? Smutna żaba.

Lok Tar Ogar

TMW w Orco, I pietro. Zacznijmy od technikaliów. Stare komputery z wydrapaną klawiaturą i wiecznie zaplutymi monitorami. Wypierdziane, gibające się krzesła, z oparciem, które powinny się nazywać "Skoliozex 1000". Słuchawki? Poklejone taśmą samoprzylepną, zniszczone i niewygodne, bo regulator zaklejony. Toalety obrzydliwe, nadal widnieje tam "L" napisane ekskrementami na ścianie. Za to na 7 piętrze bajka, polecam tam jeździć na dwójeczkę jak przyciśnie. Krany mają kształt ładowarek indukcyjnych. Programy do obsługi klientow. Lol. Dobry temat. Co do ich przejrzystości i nowoczesności, starsi pamiętają pewnie grę tabelkową MaxDila na Windowsa 98. To jest właśnie ten poziom. Tyle, że codziennie prawie mają awarie. Których często się nie odlicza, albo nie w pełni. Macie program X, nie macie Y, bo się mowiąc brzydko wyebau? Dzwońcie. Bo do domu. No ludzie... Co do tego domu. Straszenie wyrzuceniem ze zmiany za mniejsza liczbę zamowień, czy tam niezaproponowanie HBO GO. A i kuriozalne groźby w stylu zaraz Ci zabiorę ten telefon. To do tej blondyneczki z szalonym wzrokiem i pyzatą buźką o wiejskiej proweniencji. Spróbuj tylko choćby tknąć mojego telefonu. Zabawa w umowę o pracę. Ukryty stosunek pracy umową zleceniem albo firma firma. A wszędzie szafowanie stosunkiem przełożoności, usztywnianie grafiku. Jak słyszałem teksty w stylu jakim prawem wychodzę o 15 skoro jestem zapisany w grafiku do 20, to parskałem śmiechem. Umowa zlecenie bijaaaacz! Wychodzę kiedy mi się podoba i Tobie nic do tego, a jak zamiauczysz, to się z papierologii w PIPie nie wygrzebiesz. Wprowadźcie umowę o pracę, to będzie inna gadka, a tak to mamy obosieczne ostrze przyjaciele ze szklarni. Pominę już milczeniem to, że te programy, do których dostęp mają konsultanci to jest znikomy poziom wiedzy o kliencie. Nic nie można zrobić bez proszenia się kontrolerów i uciążliwego zawieszania klienta. Tylko garstka sprzedawców dostała przywilej posiadania pełnej gamy narzędzi. Rotacja tak olbrzymia, że trzeba czatować na swoje miejsce zeby zacząć pracować. Tutaj tak samo, garstka ma swoje miejsca, nowi pracownicy biegają jak owieczki. Cele na sprzedawcę? Obecnie praktycznie niemożliwe do zrobienia. Ale wiadomo, ludzie nie porobią celu - więcej kasy z kontraktów dla firmy, a nie na prowizje dla pracowników. Stos umów za 12zł/h. Idealny biznes plan. Atmosfera w marcu i kwietniu przypomina ubojnię zwierząt hodowlanych. Nastroje podłe, pieniędzy nie ma i nie będzie. Trudna sytuacja na rynku to jasne, nie zawsze jest kolorowo ale w tej firmie ludźmi po prostu szoruje się podłogę, gdy nastał czas kryzysu. A to źle świadczy o osobach tam zatrudnionych. Ale karma wraca, jeszcze się pewnie wkrótce spotka kadra ze swoimi byłymi pracownikami w odwrotnej sytuacji życiowej. Szczerze? Nie marnujcie swojego życia na tę robotę. Wycisną Was jak cytrynę. Zawsze to robili. Ale kiedyś przynajmniej płacili za to bardzo duże pieniądze. Niepojęte kwoty dla młodych, nieobrośniętych piorkami ludzi. Teraz może na rachunki nie starczyć.

Człowiek Nić

Po obecnych zmianach na prowizję nie ma co liczyć, zostaje godzinówka, czyli 12 złotych za godzinę. Cele bardzo wysokie, nie do zrobienia. Za etat te 2000 na rękę by się uzbierało, tyle że wyrzucają ze zmian z błahych powodów. W praktyce wysyła się umowy za darmo dla firmy, robi się 100 godzin, zero prowizji i wypłata 1200 złotych. Nastroje w pracy przypominają pogrzeb pana Kleksa. Wszyscy pracownicy chcą odejść.

Krystyna Czubówna

Nadeszła era ukrainstocenu na alejach Jerozolimskich. Charakteryzuje się bogatą roślinnością paprotną, zarastającą tabelki prowizyjne. Wyginęli ostatni przedstawiciele kotowatych, jednocześnie obserwowany jest bogaty napływ gatunku alochtonicznego telephonis ukrainiensis, zdolnego do przeżycia w surowych warunkach.

Bildo

To co się dzieje w tej firmie to jakaś czarna komedia. Pominę już wysoki "cel" na konsultanta w aktualnym miesiącu ( kwiecień ). Groźby i wyrzucanie ze zmian jak ktoś pisał wcześniej to codzienność. Nie pracuje już spora część ekipy, zwolnili się sami :) Przy odsłuchiwaniu rozmów jeśli zdarzy się zrobić drobne przejęzyczenie przy podsumowaniu umowy, out ze zmiany, przy późniejszych wolne na 3 dni. Wcześniej ta praca pozwalała rozmawiać z klientem we własny sposób, jedynym wymaganiem było przekazanie mu wszystkich formalności, teraz koniecznością stało się czytanie z kartki, jak robot. Może taniej dla PLK zatrudnić będzie kilku informatyków co stworzą rozbudowaną automatyczną sekretarkę. Dodatkowo klienta TRZEBA informować o wszystkich dodatkowych promocjach dostępnych w firmie. Może HBO dla Pana? Chciałby Pan skorzystać z usług prądu i gazu? Ja +TY? Brakuje już tylko leków na hemoroidy. Kierownicy sekcji którzy nie pamiętają nawet imion swoich pracowników po pół roku, bo jest ich za dużo AŻ 25. Teksty w stylu "zrób cel na 100% bo Cię zwolnię" to już standard. Już po pierwszym miesiącu pracy nauczyłem się by nie wierzyć w żadne obietnice kadry. Odnośnie wiary, jest tam też jeden z kierowników wyższego szczebla, który ma poważne problemy z ortografią. Ja rozumiem zrobić błąd raz, ale każdym kolejnym mailu. Jedyną czynnością jaką zajmują się kierownicy to klepanie tabelek w excelu dla zarządu. Zbliżając się do końca naprawdę byłem zadowolony z tej pracy, po pozwalała ona przyjemnie zarobić. Po tej krótko trwającej idylli została tylko namalowana w toalecie na pierwszym piętrze przez anonimowego artystę L w kółeczku. Użył do tego obrazu dosyć śmierdzącego surowca, może to jakaś aluzja? PO(L)KOMTEL. I tym śmierdzącym faktem można chyba podsumować kulturę sporej części osób tam pracujących.

Tupac

DTW. Wyrzucają ze zmian za byle co, a potem ślą mejle, że wysyłka leży. Na zmianie o 20:00 w środku tygodnia jedna osoba. Każdy szemrze o nadejściu złych czasów. Kierownictwo do wywalenia na pierwszy rzut. Nic dziwnego, że wszyscy pracownicy się zwalniają. Sajgon.

Finanse

Jak wygląda praca w dziale finansowym Polkomtela/Cyfrowego Plusa/ Telewizji Polsat i reszt spółek na Al. Stanów Zjednoczonych w Warszawie ?

Eska
@Finanse

Nie polecam. Praca załatwiana po znajomości i jak je masz to będziesz pracować, jak nie, to wymienia cię na znajomego np. pani dyr. . Kierownicy wszystkich mają za nic.

Sasanka

Jestem zażenowana ich działem utrzymania w Orco na I pietrze i traktowaniem pracowników. A zwłaszcza bardzo nie pozdrawiam niskiego wzrostem kierownika, który wprowadza ludzi celowo w błąd co do prowizji i rozliczenia umów, po czym wzrusza ramionami i mówi że była pomyłka w mejlu. Pomyłka w mejlu? Skorygowanym dopiero ostatniego dnia pracy? To jest jawne oszustwo i to znajdzie swój efekt w sądzie.

Agnieszka

Wspominacie, że w firmie Polkomtel są zatrudnieni również pracownicy z agencji. A jakie są różnice w traktowaniu pracowników Plusa a agencyjnych? Osoby zatrudnione przez agencję wyczuwacie jakieś różnice w traktowaniu przez pracodawcę?

Fernando Redondo
@Agnieszka

Zależy na którym piętrze ;-) ale ogólnie w back office pracownicy zatrudnieni przez Agencje Pracy to dla etatowców tzw. "gorszy sort" i to się tyczy nie tylko Polkomtela, ale innych korpo również.

NICK
@Fernando Redondo

No kpiny? O którym back office piszesz? Jaka lokalizacja? ;-)

Matylda
@Agnieszka

w Polkomtelu w reklamacjach moich zadaniem opłaca się pracować jedynie jako pracownik czasowy, ale nie zadługo, ponieważ dostaje sie proste sprawy i trzeba ich mało rozpatrywać wiec człowiek sie nie natyra. po 12 miesiącach firma oferuje umowe na zastepstwo z taka sama kasa, ale norma juz wieksza, czyli wiecej trudniejszych spraw ale masz ten zaszczyt bo masz inna forme zatrudnienia huraaa! a poźniej jak juz sie zasiedzisz to moze umowa na stale, podwyżka 100-200 zł i tak przez kolejne 10 lat i tylko sie denerwujesz ze przychodzi pracownik agencyjny zrobi 3 spr. a ty juz musisz 11-14 trudniejszych a kase dostajecie taka sama.

Olka

Byłam pracownikiem etatowym w Reklamacjach. Zawsze jestem zyczliwie nastawiona do kazdego niezaleznie od stanowiska - tak samo do dyrektora jak i do sprzataczki, pracownika etatowego jak i na umowe zlecenie. Czasem tez mialam gorszy dzien, ale podstawy dobrego wychowania znam. Niestety nie mozna tego powiedziec o pracownikach nowo zatrudnionych, czyli zazwyczaj zatrudnionych przez agencje młodych ludzi. Nie wiem czy to kwestia roznicy pokolen, czy miejsca urodzenia, czy zwyklego braku kultury osobistej. Wielokrotnie wchodzac do pomieszczenia, windy, lazienki witam sie z kim kto juz jest w tym pomieszczeniu i niestety rzadko kiedy doczekałam sie odpowiedzi. Nigdy również od nich nie uslyszalam „czesc” gdy oni/one wchodzili do kuchni a ja tam byłam. Nie każdy zawiera z każdym bliskie relacje, wiec nie oczekujcie, ze pierwszego dnia będziecie mieli już samych przyjaciół. Jestesmy w pracy i na tym się skupmy Poza tym każdy ma swoje grono znajomych, zwłaszcza osoby z dłuższym stażem. Wiadomo każdy jest tylko człowiekiem i zależy na kogo się trafi, słyszałam różne historie o tym cos się dzieje w innych zespołach, czy pietrach. Za to podejście do pracy pracowników tymczasowych było dla mnie wielkim zaskoczeniem – „jak mnie zwolnią to trudno” najwyżej mi zaplaca za dni szkolenia – osobiście słyszałam taka rozmowę. Agencyjni pracownicy pracują po kilka dni/tygodni max miesięcy i bez słowa uprzedzenia rezygnują z pracy, po prostu nie przychodzą, nie odbierają telefonów. Jak już ktoś wcześniej napisał stawka to 2900. Poczatkowo szkolą się, dostają proste sprawy i wyrabiają premie, a jak już dostają trudniejsze to się zwalniają. Stali pracownicy z 10letnim stażem zarabiają tyle samo może ciut więcej ale musza się nagimnastykować żeby wyrobić premie, ale Ci pracownicy już dawno nie studiują i mają rodziny wiec ciągła zmiana pracy nie jest łatwą decyzja, wiec siedza i klepia te reklamacje. Co do zwlaniania – to wszystko zależy na jakiego kierownika trafisz. Nie raz w moim zespole były osoby wielokrotnie upominane, ze nie roba tyle co trzeba i nikt ich od razu nie zwlanial. Dopiero jak 3 miesiac z rzedu cele nie zostały osiągnięte dostawały wypowiedzenie. Reasumując – jeśli chcesz się zatrudnić w Reklamacjach nie patrz na opinie, ze ktoś kogos tam zle traktuje – to na pewno nie dotyczy wszystkich, zależy gdzie i do kogo trafisz. Niestety, albo stety ;) ludzie sa rozni, Pamiętaj w innym miejscu pracy tez możesz spotkać się ze złym traktowaniem. Jeśli szukasz stałej pracy – to w Reklamacjach są nikłe szanse. Może po kilku latach… ale nie oczekuj kokosów ani mega rozwoju, szkolen czy choćby gwiazdkowej imprezy świątecznej. Generalnie po kilku latach pracy w Reklamacjach będziesz w tym samym miejscu co na początku. Przykre to ale prawdziwe. Jeśli natomiast chcesz wpisać coś do CV i pensja Ci odpowiada to czemu nie ;)

Jaroslaw
@Olka

Ja byłem pracownikiem zatrudnionym przez agencję. Nie dziw się skoro pracownicy agencyjni są traktowani jak powietrze. Mi zapału uśmiechanie się i mówienie dzień dobry starczyło na dwa tygodnie etatowi pracownicy patrzyli się na mnie jakbym był chory psychicznie. Wybacz lecz mam 35 lat i w moim odczuciu byłem traktowany jak głup wioskowy. Nie można zadać pytania bo słyszysz warczenie od sfrustrowanej liderki, sprawdziłeś w mailu to dam szukaj odpowiedzi. Generalnie gdyby nie pomoc jednego pracownika na etacie nie dałbym rady nic zrobić i sam On się dziwił, że pisma, która pisałem było według wzoru i że lider sam wzoruję się na tych pismach. Może po ludzku mnie nie lubiła. Generalnie dziwi mnie to, że pracują tam osoby po 15 lat bo ja po trzech miesiącach miałem dość. Pensja głodowa, traktują Ciebie jak głąba. Wybacz ale mam wysoką samoocenę i nie pozwoliłem sobie na to.

radom
@Jaroslaw

brawo Ty! a mnie dziwi ze pracownicy stali pracuja tam tyle lat za te grosze bo po 15 latach pracy zarabiac tyle co czasowy to jakis zart!!!!

Nicki Mintaj

Hahah, słyszałam, że po tym jak się kasa skończyła na pracowników w Orco robią grupy szkoleniowe złożone z ludzi z ulicy, bez doświadczenia. Szkolenie 5 dni i zero odsłuchu. Pożałowania godne. Sicz zaporoska się tam zaraz zrobi, sami ukraińcy.

odradzam

sa tak bezczelni, że istnieje zmowa między firmami i programistów w czasie trwania projektów nie podbieraja sobie. Czyli jak ktos wysle cv do asseco to asseco na polecenie polkomtela poczeka, az ten przyzwoli na przejecie pracownika. W ten sposob zanizaja stawki i utrudniaja przechodzenie z firmy do firmy.

Olka
@odradzam

hahahaha

lobo

Ehh ja pamiętam czasy jak pracowałem w plusie w promenadzie i na wołoskiej w plazie - Umowa o pracę na pełny etat normalne prowizje, cele sprzedażowe tylko na usługi komórkowe, miła atmosfera ... Teraz wszystko się pozmienialo oczywiście na gorsze masa innych produktów które trzeba wciskać - kiedyś ta praca była normalna a dziś to tylko zaczepka dla studentów...

Zostaw merytoryczną opinię o Polkomtel Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Polkomtel Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Polkomtel Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 144.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polkomtel Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 102, z czego 10 to opinie pozytywne, 79 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Polkomtel Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Polkomtel Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Polkomtel Sp. z o.o.

Polkomtel Sp. z o.o.