Opinie o solidsecurity.pl - SOLID SECURITY Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Solid Security. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Solid Security o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy ochroniarskie
Firmy ochroniarskie Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Solid Security w Warszawa

Maciek

A więc ja już dostałem wypłatę po nowej stawce i wszystko się zgadza. Po przeliczeniu 9.73 na rękę :) miejmy nadzieję że wszystkie firmy będą się tego trzymać

ncK

Właśnie dostarczyli nam nowe aneksy do umów. Po przeczytaniu powiem krótko - patologia to bardzo delikatne określenie na to co się dzieje w tej firmie. Ja po 5 latach mówię PAS i się zwalniam. Wam radzę to samo, a firma Solid niech idzie na dno, bo tam jej miejsce.

firma krzak

Zglaszajcie do swojego administratora lub wlasciciela budynku o brakujacej umowy.Bo zaden wlasciciel obiektu nie bedzie trzymal takiej firmy ktora zatrudnia na czarno bo sami sie boja kontroli.Kordynatorzy zesraja sie w gacie ze strachu ze straca obiekty.

Seeev
@firma krzak

Nie ma czegoś takiego jak odpowiedzialność zbiorowa Kontrahenci mają podpisane z firmą ochroniarską kontrakty czy umowy i w nich są wytyczne co do kogo należy i tylko z tego tytułu odpowiadają. Trudno aby obca firma odpowiadała za inną firmę i jej praktyki. Takie sprawy to jedynie po grzeczności można nadmienić i znam takie sytuacje gdzie np kontrahent zażądał podwyżki dla ochrony od firmy ochroniarskiej w której pracowali

Żona pracownika Solidu

Same negatywy.Ciekawe,czy jest aż tak żle?Przecież trzeba też mieć jakieś kwalifikacje,rozwijać się,szkolić,to i wypłata będzie wyższa.Nie wierzę,że jest aż tak żle.Dobrze,że jest praca i w tym też można się doszukać pozytywów.Taki już z nas naród skłonny do narzekania.Niedługo wiosna...słoneczko ogrzeje duszę i będzie od razu lżej na duszy.Głowa do góry :)Pozdrawiam cieplutko...

Jojo
@Żona pracownika Solidu

Solid to dno. Nie ma podstawowych rzeczy dla patroli. Brak latarek, gazu. Nie ma nic. Oszukują klientów. Jeździ się na alarmy wzięte z kosmosu. Teraz sporo a w lato to i po ponad 500km. Jeden kierowca bez przerwy po tyle godzin? To chore. Jakim cudem może włączyć się alarm skoro system rozbrojony a klient w domu i nie ma na wyświetlaczu żadnego alarmu.O wypadek nie trudno. Całe szczęście ze juz tam nie pracuje. Ciągle straszą karami finansowymi itd. Zimą zabierają pieniądze za niby tzw przepał. Auta to tragedia. Filtry nie wymienione chyba od nowości. Taki serwis to nawet roweru by nie naprawił.

Pracownik Administracyjny

Na rozmowie kwalifikacyjnej dowiedziałam się, ze stanowisko na które aplikowalam jest już zajęte. Zaproponowano mi coś innego, z zupełnie innym zakresem obowiązków i godzinami pracy. Akurat to mi nie odpowiadało, więc straciłam tylko czas. Wystarczyło zadzwonić wcześniej i poinformować. Brak szacunku, do tego na rozmowie nie podają stawki…

Rozmowa trwała niecałe 10 minut, jedno pytanie dlaczego chcę pracować w tej firmie

logo firmy Pracownik w Dziale Technicznym ds. technicznych
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
logo firmy Agent nieruchomości
Ełk
Successio Sp. z o.o.
Prawda

Pierwszy raz spotkałem się w takiej sytuacji żeby podjąć pracę na załogach musiałem sam sobie kupić kajdanki i latarkę.Nawet Solid w tym przypadku zaoszczędza na wyposażeniu. Stanowiska kierownicze mają tzw. kapo!!! Myślą jak tu biednego robola zawinąć w to sreberko!!!

ppp

Ja pracuje w solidzie do tej pory umowy brak.Podobno jakieś ankiety mają dać do starej umowy.A i jeszcze podobno maja odprowadzać składki zus co 2 miesiąc.Solid widać dyma pracowników a (usunięte przez administratora) trzeba.

@ppp

Jak macie wątpliwości w sprawie odprowadzania składek to polecam założyć konto na https://pue.zus.pl/portal/logowanie.npi , przez bankowość internetową, albo zweryfikować wizytą w ZUS. U mnie na razie płacą co miesiąc. Aneksy u nas rozwozili w drugiej połowie stycznia, wszystko wygląda podobnie tylko stawka 13zł brutto jako gwarantowana na zleceniu za 1h. Więcej okaże się przy wypłacie, a i stan składek też można kontrolować bez wychodzenia z domu (po weryfikacji).

kwiatkowski
@ppp

Chyba aneksy , nie ankiety do umuw... a pierdza to wszyscy nawet ci co nie śpią, wiec po co te komentarze.?

Maciek

U mnie, też ochrona,tyle że inna firma, wypłaty są zawsze 8-9 więc jak coś to dam znać jak to będzie u nas z tymi wypłatami, ale też był jakiś taki dziwny myk przy podpisywaniu umów. Dali nam umowy do podpisania ale nie było na nich pieczatki zakładu ani podpisu dyrektora, potem te umowy zabrali i wróciły z powrotem po tygodniu już normalnie podpisane. Trochę już robię i pierwszy raz mnie to spotkało

Jam

Wymyślacie ludzie cuda-niewidy, czekajmy za wypłatą do 10 czy 20 i wszystko będzie jasne :D Później można będzie zacząć narzekać i zgłaszać, jeżeli coś będzie nie halo.

nikagda

Niezależnie od ilości godzin? Wczoraj rozmawiałem z gościem Carrefoura, mi opowiadał że są dwie umowy zlecenia - pierwsza 168 godzin za 1459zł do ręki i druga na pozostałe wyrobione godziny - tylko tu już nie dało rady ustalić za ile. Prawdę mówiąc już tyle wariantów widziałem że nie wiem w co wierzyć, czekam na te umowy by zobaczyć czy opłaca się zostać czy rzucić to w cholerę.

@nikagda

Panowie / Panie oficjalna info z PIP jezeli w dalszym ciagu nie macie umow zadny h zglaszacid to do PIP( panstwowa inspeicja pracy) . Gdy firma ochroniarska zabiera wazm kase za mundury jakies potrscenia to do PIP zglaszac!! Gdy stawka nie wynosi 13 zl brutto na ktora kolwiek z umow to do PIP. Info z mediów i z PIP

Teresa
@nikagda

Wtajcie, pracuję w tym samym mieście, w innej dużo mniejszej agencji ochrony co prawda, ale piszé tu i śledzę na bieżąco co się dzieje... U nas wynagrodzeń jeszcze nie ma - termin na 20 - i tu właśnie ja z kolegami chcemy poczekać. Ale umów brak, identyfikatora brak, odzież robocza z obuwiem wyceniona i pobrana. Dziwnym trafem ten krótki czas przed wynagrodzeniem dochodzą artykuły biurowe oraz rachunki telefoniczne do zapłaty - nie dajcie się i nic nie płaćcie! Tym bardziej, że ktoś inny z tego korzystał duuuużo więcej i obciążają Was. @A im popieram.

@nikagda

Cóż ja mam umowę o pracę na 1460 zł i druga umowę zlecenie na 11 zł na godzinie. Ale umowa zlecenie na 1459 zł? A druga ze stawką godzinowe? Sciemniaja juz jak sie da...

@A im

To po pisałem ci to wcześniej , 13 na ręke to musi być obowiązkowo minimum tym bardziej przy umowie zlecenie ,

prawdziwyrealny

Tak mówi się od dawna (usunięte przez administratora) więc powinno być 13 na ręke a nie jakieś 11 czy 9 ,

Pająk
@prawdziwyrealny

Powinno być k**wa nawet 20 na rękę, ale jest USTAWOWO 13 BRUTTO!!!!!

Ala
@A im

Tak pracuję w PIP i tak jest. Zapraszamy.

@Ala

Powiem tak SOLIDOWCU nie pracujesz w PIP tylko dostajesz kase za dobre imie na temat Solidu. Na kazdym portalu kazdy wiekszy pracodawca ma takowych ludzi.... Skoro nawet pracujesz to odpowiedz mi ma jedno pytanie zrobilem 200 godzin tak jak mowilem za 154 h zaplacili mi 9,46 na godzine. A za 46 policzili mi 10,95 na godzine. I teraz jest pewien myk. Moj kumpel jeden za godziny wiecej jak 154 czyli 155 156 do 200 dostal za kazda taka godzine 11,22 a drugi 11,80 . I o co tu chodzi ?? Wytlumaczysz mi to ? Nadmieniam ze mamy idenyyczna umowe ten sam sklep te same skladki itd. Prosze wyjasnij mi to???

Mirek
@A im

Skoro 11 to na pewno nie mają wszystkich składek, na to wychodzi że studenci przed 26 r.ż

@Mirek

Boze ludzie myslicie?? Czytajcie FORUM jeszcze raz napisze. Pierwsza umowe masz na dokladnie 2002 zl tj brutto z tego odprowadzaja skladki zus zdrowotne i inne i wychodzi 1433 czy jakos tak na reke. Druga umowa zlecenie tj umowa na rezzte godzin czyli robisz 200 godzin to 154 godziny jest pierwsza umowa tj ta gdzid odprowadzaja skladki. A na reszte godzin czyli 46 nie odprowadzaja zusu itd tylko tzw podatek dochodowy i z tad placa za kazda godzine wtedy 10,95 za godzine czyli kurwa... 10,95 raz 46 godzin tj jedna umowa z,grupa solid A druga umowa tj agemcja solid i masz 1433 sumujesz i masz wyplate za 200 godzin... Z tym ze zus i skladki sa odprowadzane z pierwszej umowy . Teoretycznie tek wiekszej placy

Uwaga, oficjalna informacja. Carrfoury warszawa stawka 11 zł do ręki

xXx
@pracownik solidu

Łał! Kupa kasy! Oficjalnie to bedzie wiadomo, jak dostaniesz czarno na białym na umowie, a z tego co wiem, to zamiast umów, dają do podpisania jakieś śmieci bez podanych stawek godzinowych, bez dat, bez sensu!!!

A im

Panowie jakimi listami dostawaliscie PIT? Ja zawsze zwyklym listem a musi byc prawo wymaga poleconym... Nawet ti oszczedzaja. A wy wierzycie w jakies wyllucanie sie o 13 zl na reke ?? Bez jaj. A co do umow zgadzam sie... 90% je widzialo tylko przy podpisywaniu cztery wersje. Dwie dla solidu dwie dla pracownika. A gdzid te dla pracownikow?? Sprawa z drugiej strony. Nie latwiej by bylo by to prezes podpisal najpierw umowy ?? I potem mu by odeslali z naszymi podpisami... No wedlug mnie latwiej i kazdy by mial odrazu kopie i osoba odpowiedziala z solidu dzial rekrutscji przewaznie scanem by wyslal do prezesa do ksiegowosci... A tak oni maja umowy a 90% nie ma. Ja odziwo mam wszystkie . Sam bylem w szoku ale proszenia sie dziadow co nie miara kierownikowi powiedzialem czekam dwa tygle na umowe zwrot z podpisem prezesa i mam inaczej bym sie zwolnil . Smieszne zwolnil odszedl bym bo umowa zlecenia nie jest wiarzaca. Niechcesz wychodzisz za godzine i (usunięte przez administratora) moga.... To dziala w dwie strony...PODKRESLAM POCZYTAJCIE NA NECIE IDDZCIE DO RADCY PRAWNEGO DOWIEDZCIE SIE JAKIM LISTEM POWINIEN PRZYJSC PIT A ZOBACZYCIE JAKIM PRZYJDZIE ABSURD!!! Bo zwyklym listem to moge babci zyczenia wyslac nie kur.... Dokomenty tak wazne... Dostanie to osoba trzecia i na PIT moze wziac kredyt na twoje nazwisko . Tyljo wiecie zalozmy ze zwykly list kosztuje 1 zl a pooecony ktorym musza i powinni wyslac 4 zl wiec 3 zl maja na jednej osobie. A nas jest setki tysiecy przypuszczam . Bo ten moloch na kazdym kroku jest szyld wisi...

A im

Trzeba by bylo zebrac tysiace ludzi . Pojedymcze sztuki wykroja . Jak protest to wszystkie cerfury w w-awie czy np wszystkie marche w poznaniu czy tam wszystkie biedronki w szczecinie ... Jest do zrobienia skrzykujemy sie i poszli ale to by trxeba bylo zrobic ankiete... Ilu nas w ogole jest... Bo niestety mowiac z pelnym szacunkiem ale (usunięte przez administratora) w ochroniarzach nie brakuje... Tu kozakow zgrywaja a jak cos z czyms to ich nie ma gorxej jak w szkole by uciec z lekcji... Ankieta mala debata i dzialamy

warszawa

Umowy o dzieło dawaja.Zwlekaja z umowami,bo jak ludzie zobacza takie umowy to beda sie zwalniac z pracy.Po drugie solidowi to na reke bo beda przyjmowac takich jak kiedys karanych albo którzy maja problemy z komornikem.Beda im placic pod stołem.Bo takich duzo juz pracuje.Solid mial juz sprawe w 2012 roku za przyjmowanie ludzi karanych.Sad chcial im konsesje zabrac.Jestem za tym zeby poczekac do pierwszych wyplat i do konca lutego jesli chodzi o dostarczenie umowy pracownikom.A jesli nas wydymaja to zbiorowo pujsc do sadu pracy a skargi pisac na nich gdzie sie tylko da i juz.

@warszawa

Jestem za!! Dzieki nam zyja niech zaczna docenia !!! Bunt bunt bunt . Czy ktos z titaj piszacych napisal cos pozytywnego na sooid?? Nie wiec o czyms to swiadczy!!! Rzad PiS robicie robote z roznymi ludzmi . Tutaj jest nasza dziura budzetowa tu sa oszustwa tu sa pieniadze opbrzymie pieniadze !!

@A im

Hmmm a może zorganizować mały protest?:)

A im

Do 10 nie daleko zobaczymy ile zaplaca. Pamietajcue jedni jak macie dwie umowy czy to umowa o prace+ zlecenie czy zlecenie +zlecenie to powinmi placic nastepujaco. 2000 zl brutto na umowe o prace przy minimum 168 godzinach , na umowe zlecenie 2002zl brutto przy 154 godzinach. Druga umowa zlecenie musza placic 13 zl brutto czyli okolo 11 zl na godzine bo z skoro z pierwszej umowy odprowadzili zus i inne skladki a z drugiej juz nie moga odprowadzac wiec powinnismy miec okolo 11 zl za kazda godzine na dodatkwoa imowe . A jezeli sobie cos pododoprowadzaja po za podatkiem dochodowym ktory wynosi grosze to znaczy ze nas zrobili w jajo i sobie zabrali ta kase . Jak to solid mowi na rozwoj firmy haha

@A im

Jeżeli nie płacą wam na rekę minimum 13 , obojętnie przy jakiej umowie , to możecie takich zgłosić , i bedą mieli problemy z oszukiwania was na tych stawkach

@prawdziwyrealny

Mylisz sie kolego;) pewnie fajnie by bylo miec 13 na reke ale 13 ustawowo tj brutto netto tj okolo 9,72 czyli na reke. Mylisz brutto z netto.

@A im

Dokładnie. Trafiłeś w samo sedno. Pilnujcie wszystkiego i badźcie czujni. jak coś bedzie nie tak to odrazu zgłaszajcie to w inspekcji pracy.

@A im

Ty się mylisz , możesz się sprzeciwić jak masz na ręke mało niż powineś mieć ,

Nie rozumiem. Rozwin swoja odp. Nie bardzo kminie

nikagda

Podobno ludzie z Ikea dostali bardzo dobre warunki w umowie - ktoś wie coś więcej?

@nikagda

Słyszałem, że mają dawać bez zaleznosci od tego jaki to obiekt handlowy 10.50 wszędzie oprócz galerii handlowych - mowa tu o Warszawie .

Serena
@nikagda

Pracownicy IKEA zaczynaja prace ze stawka godzinowa 20 zł brutto + madicover i karta Multi sport

Iza 1958

Witam ! Powiedzcie jakie są warunki dla osób z grupą pzw. II w firmie ma ktoś jakieś wiadomości w tym temacie.

Koniec stycznia i dalej nie wiadomo po jakich stawkach pracujesz. Inspektorzy powinni już rozliczać styczeń i wiedzą po jakich pieniądzach. Pytanie dlaczego, nie chcą powiedzieć i gdy zapytasz to się inspektorzy śmieją.

pracownik solidu

Ja wiem za ile mam pracować :) carrfoury bynajmniej w warszawie 10.50 do ręki. Reszta nie wiem, styczeń juz rozliczony, godziny podawalem 10 pierwsza wypłata 14 umowa zlecenie i teraz okaże się czy uczciwie będą płacić tak jak mówią inspektorzy :)

@pracownik solidu

Ponoć protesty mają być i zgłaszanie takich co nie wypłacają na ręke tych 13 chociaż

Stan

Zgadza się, tak najprawdopodobniej będzie w tej postesbeckiej firemce, że będą zmuszać pracowników do podpisywania mniejszej liczby godzin. A dużo niezbyt inteligentnych ludzi, będzie się na takie oszustwa na ich niekorzyść, niestety godzić.

pracownik solidu

Pracownicy biurowi, dostali już aneksy do umów zleceń. Wpisane jest 13zl brutto za 1h pracy. Oznacza to, że firma będzie oszukiwać na godzinach. Minimalna krajowa to 1459 zł netto pozostałe jest ze zlecenia czyli jeśli ktoś zarabia 1700zl netto to ze zlecenia płaca mu 241zł Wpiszą w ewidencji że ktoś na umowie zlecenie przepracował 27h gdy faktycznie zrobił tyle samo godzin co na umowie zlecenie. Co najlepsze będą zmuszać do podpisywania fałszywych informacji. Co za firma.

ht
@pracownik solidu

pracownik solidu,możesz rozwinąć swoją wypowiedź?Co z ludźmi,którzy mają mieć większe stawki niż 13 brutto?Jak będą liczone godziny na etacie i zleceniu i dwóch zleceniach?Mam np stawkę 10 pln netto,przepracowałem 200 godzin.Ile będzie wynosiła moja wypłata?

@ht

Za umowę o pracę 1460 zł i każda godzinę policzy Pan jako 10 zł. Nic się nie zmieniło tylko dali większe pieniądze.

pracownik solidu

Siemanko jakie ludzie macie stawki godzinami ? Handlowki, patrole, konwoje, drogeria, przemysłowej i inne? ?

@pracownik solidu

Handlówka, sklep sportowy - brak nowej stawki (po za ustawową 13 brutto, zapisaną w naszych aneksach). Większej stawki się nie spodziewam, mimo iż na niektórych obiektach potrafiła się ona podnieść z 4,50zł/h (podwyżka o ponad 200%), a dla nas będzie to już mniej niż 5% (około 40 groszy/h) :D

Zostaw merytoryczną opinię o Solid Security - Warszawa

• Jak się pracuje w Solid Security?

Zobacz opinie na temat firmy Solid Security tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 303.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Solid Security?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 231, z czego 18 to opinie pozytywne, 145 to opinie negatywne, a 68 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Solid Security?

Kandydaci do pracy w Solid Security napisali 27 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Solid Security