Opinie o Argus Sp. z o.o. w Dąbrowa Górnicza

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Argus Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Argus Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy ochroniarskie

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Argus Sp. z o.o. w Dąbrowa Górnicza

Ogólnie praca była wporzadku, dostałem umowę o pracę po 4 miesiącach. Kierownik rejonu również bardzo jest wporządku. Wiadomo praca po 10h dziennie, ale wiadomo ryzyko zawodowe typu pobicia obelgi itp. Polecam dla ludzi wyglądająch jak Pudzianowski.

Już tu nie pracuje b.pracownik

W firmie Argus pracowałem przez 4 miesiące. Zacznę od plusów: - Sklep, który przez większość czasu byłem ochraniarzem był blisko mojego miejsca zamieszkania, a co za tym idzie nie traciłem pieniędzy na dojazd - jako ochroniarz w "Biedronce" można w wolnym czasie pić kawę czy herbatę, która jest w pomieszczeniu socjalnym plus nielimitowana woda mineralna gazowana i niegazowana w butelkach. - kierownictwo "Biedronki" było dla mnie bardzo miło nastawione (wiadomo, że czasami ktoś miał gorszy dzień, ale to było sporadycznie) - jako ochroniarz ma się te "przywileje", że jeżeli jest towar na promocji to można go sobie odłożyć obok kasy lub zakupić podczas służby. Minusy pracy w firmie "Argus" - W zależności od sklepu w ciągu miesiąca jest do przepracowania nawet 200 godzin ( w późniejszym czasie było to 190 godzin), a co za tym idzie nie masz na nic czasu. - Pracujesz za "najniższą krajową", a pracując w miesiącu 190 czy 200 godzin bez jakichkolwiek dodatków za godziny powyżej 160/168 godzin w miesiącu. - Jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz przyjść do pracy ( nawet jak o tym poinformujesz) to później musisz te godziny nieobecności odrobić. - Po 3 miesiącach myślałem, że dostanę umowę o prace, ale nic takiego nie miało miejsca tylko musiałem pracować na "umowie zlecenie". - Będąc chorym, gdy poinformowałem moją kierowniczkę, że nie dam rady być w pracy najpierw przez telefon, gdy pytałem czy muszę odrobić te godziny powiedziała, że nic się nie dzieje, a gdy powróciłem do pracy dowiedziałem się, że "jednak muszę odrobić te godziny". - Mając umowę zlecenie zostałem zwolniony "z dnia na dzień". Teoretycznie masz "swojego kierownika", który powinien być decydujący o dalszej pracy, a w praktyce wygląda to tak, że główny kierownik rejonu sklepów "Biedronka" decyduje o twoim zwolnieniu.

greg

Zatrudniając się w owej firmie miało być wszystko kolorowe, praca miała być codziennie po 8 godzin. Okazało się że jestem osobą z doskoku czyli jak ktoś idzie na wolne lub urlop ja ją zastępuje. Ostania akcja jaka miała miejsce to wyjazd 45 km od mojego miejsca zamieszkania na 12 godzin pracy przez trzy dni, własnym pojazdem. Pytając się o zwrot kosztów paliwa usłyszałem, że nie zwracają za paliwo. Stwierdzając że mi się to nie kalkuluje, poinformowałem o tym kierownika. Przez to że nie pojechałem, kierownik się już nie odezwał, nie informując mnie, rozwiązali umowę. Omijać szerokim łukiem i nie dać się wykorzystywać.

Dariusz
@greg

Czyli ustalili z tobą że pracujesz normalnie na etacie a okazało się że to tylko dorywcza robota? A co miałeś na umowie, bo chyba jaką dostałeś co? Czy to było zlecenie i dlatego tak szybko cię zwolnili?

greg
@Dariusz

miałem pracować normalnie, ale okazało się ze to praca dorywcza. Umowę zlecenie miałem.

Agnieszka
@greg

A firma wypłaciła ci chociaż wynagrodzenie? Nie było na umowie napisanej liczby godzin/części etatu?

Damian Roguszka

UWAGA!!! UWAGA!! Stadion Zawisza Bydgoszcz praca tutaj to chamski (usunięte przez administratora) Poniżający, chamski i upodlający sposób odnoszenia się do pracownika ochrony ARGUS. Pracownik administracji pan Krzysztof S. oraz skorumpowana pracownica ochrony pani Elżbieta W. BCS działał przez cały okres przetargu na szkodę firmy i pracowników ochrony a przede wszystkim pan Krzysztof S. i pani Elżbieta W. wspólnie i w porozumieniu znęcali sie poprzez klasyczny wymiar mobbingu na mojej osobie. Pani Elżbieta notorycznie donosiła do BCS-u panu S. aby mnie gnębić, ponieważ w planach pani Elżbiety, oraz pana Krzysztofa było pozbycie się firmy Argus i sprowadzenie z powrotem firmy Sigma stacjonującej tam od ponad 20 lat. Stadion Zawisza to prywatny (usunięte przez administratora) w rękach BCS-u. Ostrzegam wszystkich, aby nie wchodzili w takie (usunięte przez administratora)

Julia
@Damian Roguszka

ale to w takim razie jeśli chodzi o taktowanie Ciebie przez szefa z Argusa było wszystko okej tak? Warunki pracy itd?

logo firmy Agent nieruchomości
Ełk
Successio Sp. z o.o.
logo firmy Administrator
Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa Techniczna
logo firmy Koordynator ds. Zarządzania i Bezpieczeństwa Nieruchomości
Katowice
Imar Service Group Sp. z o.o.
Jarosław

Obiecano mi, że po 3 przepracowanych miesiącach dostanę umowę o pracę, jednak jej nie dostałem, a kierownik regionu ciągle odwlekał i mnie zbywał jak o niej wspominałem. Zostało pracować na umowie śmieciowej za najniższą krajową, a o jakiejkolwiek premii za nocki można pomarzyć.

Danielson
@Jarosław

Spokojnie ja po 4 latach pracy na zleceniu dostałem podsuniętom pod nos umowe o prace 4 lata po zatrudnieniu ale haczyk w tym że pewnie nie miał kto im pracować więc chcieli mnie tym przytrzymać miałem w sezonie dużo ujęć chodzenie po sądach szarpaniny itd przerzucali mnie od sklepu do sklepu ach i te niedziele handlowe

Leszek
@Jarosław

A upomniałeś się o to, że miałeś mieć umowe o prace? Ciekawe co Ci odpowiedział? Czyli wychodzi na to, że umowa o prace tylko w teorii, a w praktyce niestety śmieciówka ... Serio nic więcej niż najniższa?

Klientka

W dniu wczorajszym byłam na zakupach w biedronce około godziny 20 na Batalionach Chlopskich w miejscowosci Nowy Sącz i zauważyłam młodego chłopaka ,który wziął flaszkę i wyszedł ze sklepu nie płacąc za nią. Gdy wyszłam ze sklepu chłopaka nie było, a ochroniarz od dłuższego czasu stał przed sklepem i prowadził prywatną rozmowę telefoniczną. Pytanie zasadnicze brzmi: za co płacą tym ochroniarzom? Za stanie na polu i gadanie przez telefon czy za łapanie złodziei? Stanowczo nie polecam nikomu chodzenia przynajmniej do tego sklepu, bo jak jakiś (usunięte przez administratora) coś ukradnie jakiemuś klientowi to ochroniarz to oleje ciepłym moczem i ani trochę się nie zainteresuje i nie sprawdzi na kamerach, a tym bardziej raczej nie złapie złodzieja.

Satan
@Klientka

A TY KOBIETO POTRAFISZ ŁAPAĆ ZŁODZIEJI W TŁUMIE KLIENTÓW JEDNOICZESNIE PATRZEC W KAMERY I ROBIĆ PAPIERKOWĄ ROBOTE ? FAJNIE SIE INNYCH OCENIA NIE MAJĄC POJECIA O TEJ ROBOCIE ? A TY KOBIETO NIE WCHODZISZ DO SKLEPU I NIE WYDZWANIACH Z GŁUPOTAAMI DO INNYCH ?(usunięte przez administratora)

Szatan
@Klientka

A co robią KLIENCI ? Kradną, rozwalają towar na sklepie np. mięso wyciągnięte z lodówki i rzucone na zeszyty szkolne, jak towar lezy na podłodze to go przejadą wózkami ale nie podniosą bo WSZYSCY ŚLEPI co nie ? Nie czytają cen bo i po co jak mozna zawracać (usunięte przez administratora) i drzeć ciuki ze czegoś znaleźć nie mogą a zarobieni dostawami pracownicy Biedronki gonią jak opetani żeby się wyrobić z czasem. Potrafia jeden drugiermu wjechac w wózek a potem się biją. Żle zaparkowane auta, porzucone wózki byle jak i byle gdzie i w sklepie i poza nim. Nie potrafią CZYTAĆ na kasach samoobsługowych, nie raz zostawiają te kasy i lecą do zwykłej. KTO ZA TO ZAPŁACI potem ? PRACOWNICY ? Kradną nawet ze śmietnika i roznosza zarazki. Nie boją sie nawet straszeniem policją. JAK TAKICH GNOI UPILNOWAĆ ? WSZYSCY MAJĄ PRETENSJE INO ROBIĆ TAM ZA PSIE GROSZE NIE MA KOMU.

SZATAN
@Satan

DLACZEGO USUNIETE PRZEZ MODERATORA ? PARWDA W OCZY O KLIENTACH ROBIĄCYCGH (usunięte przez administratora) NA SKLEPIE i KRADNĄCYCH TOWAR W OCZY KOLE ? CO CHCEMY UTAJNIĆ PRAWDE O BIEDRONKACH I JEJ KLIENTACH ?

argusowiec
@Klientka

(usunięte przez administratora) Pracownik ochrony ma chronic towar na pułce, a nie portfela klienta

Miły pan
@Klientka

Powiem tak ja dziś miałem akcje na obiekcie 2 typa chciało nawiać z towarem przez drzwi jak ich zaczymałem wezwałem interwencyjny i cóż z tego że ich się łapie źle nie łapie źle no (usunięte przez administratora) teraz jak to wyjaśni sobie mamy ich łapać czy nie . Więc nie dziwię się że wszyscy inni mają (usunięte przez administratora) na to co się dzieje ukradnie wypisze raport i tyle

Nomad
@Klientka

Czytając ten temat widzie że wrzucacie każdego ochroniarza do jednego worka bo są tacy co jeszcze starają się łapać "złodzieji" lecz polskie prawo jest po ich stronie poniżej 500zł to wykroczenie powyżej przestępstwo śmiech na sali więc sorry chyba że gość miał taką samą sytuację z rejonowym z Jeronimo to też bym miał (usunięte przez administratora)lub miał z ziomkiem dila

FICEK

Kompletne dno--podpisałem umowę i zrezygnowałem--tylko bałwany tam pracują

Witam jak to jest ze najnizsza stawka godzinowa to 19.30 a w Argusie placa 14?

Piotr. P
@Paweł

Bo 19,30 to brutto a netto wychodzi 14 zł

Mirosław
@Piotr. P

Pracujecie za takie pieniądze? Rozumiem że to jakaś podstawa, a do tego dochodzą premie, tak?

Łysy

Nie polecam firmy Agrus, jest to firma w której się robi non stop BEZ UMOWY, problemy z jakimkolwiek wolnym. Pomimo zwolnienia chorobowego trzeba wyrobić normy godzinowe które przysługują na dany sklep (nie raz po 15 lub 16 godzin w ciągu dnia). Nie wspominając o braku prawidłowego umundurowania pracowników na sklepie.

Alicja
@Łysy

Jak to bez umowy? Wspomniałeś też o normach godzinowych.. jak one wyglądają w Argusie? Czy trudno jest je wyrabiać co miesiąc? Czy za ich wyrobienie są jakieś bonusy? I co w sytuacji gdy ktoś ich nie wyrobi?

@Łysy

U mnie jest tak samo A książeczka sanepidowska? Wystarczy ją mieć, nawet nie aktualną. Badań nie ma żadnych

Mirosław
@nikto

To czemu tu ludzie jeszcze pracują? A wpis łysego o pracy mimo zwolnienia chorobowego naprawdę mnie rozłożył... To nie jest niewolnictwo, postawcie się takim pracodawcom!

Jakie narzędzia pracy zapewnia Argus Sp. z o.o.? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Ja nie rozumiem... Ja współpracuje z tą firmą z moim kierownikiem nie mam problemu miałam problemy zdrowotne bez problemu przesunięcie dnia też problemu... Interesuje się wszystkim... Tak samo jak inni z tej firmy... Nie czaje dlaczego tak szykanujsz firmę? Może trzeba robić swoje i tyle

Łucja
@Kasia

Dziewczyno, jak szykanuje, zapytał tylko, czy ochroniarze dostają służbowe telefony. To jest szykanowanie? A jak ja zapytam, czy dostajecie w Argusie stacje do zachowania stałej łączności radiowej z dyspozytorem, to też szykanuję Waszą firmę? Niektórych to naprawdę lepiej nie pytać o nic.

@Łucja

Masz rację Łucja

JG1126

Dziwna sprawa jest z tą firmą nie dość ,że się pracuje na umowach śmieciowych bez żadnych badań, i świadczeń, po 14 godzin przed monitorem to jeszcze wykorzystują pracowników do popełniania przestępstwa, polegające na robieniu klientom zdjęć i rozsyłanie między ochroniarzami. Wszystko to jest robione na polecenie t.z. kierowników. Sprawą powinien się zająć prokurator.

szpok
@JG1126

ściema robienie Fotek jest zabronione przez Argus

@szpok

Dokładnie Tak! Robienie zdjęć jest niestety zabronione

FICEK

Byłem na rozmowie-otrzymałem umowę zlecenie i nie zgłosiłem się do pracy- umowa zawiera dużo kruczków prawnych - tylko ludzie którym się nie chce pracować tam się zgłaszają -płaca to 13,50 netto ale 200 godz plus soboty -trzeba pracować 12 h/dzień sami pomyślcie co to za PRACA---POZDRAWIAM

Diko

Pracowałem w ochronie argus knurów w biedronce . płacili grosze 5 zł za godzina i kazali robic dziennie po 14 godzin. I nie było mowy o wolnym jebaj az padniesz . nawet jak wolne porrzebujesz. A jak ci sie cos nie podoba to do widzenia tak na zleceniu pomiatali lipa totalna .

szpok
@Diko

człowieku kiedy ty pracowałeś 5 zł za godzinę

Bobiczek

Mam pytanie. Czy ktoś z byłych,lub obecnych pracowników "ochrony" z Biedronki miał badania sanepidowskie?

Cisi
@Bobiczek

Ja mam zrobione trzeba mieć żeby pracować ponieważ masz kontakt z żywnością

Alicja
@Cisi

Witaj, właśnie interesuje mnie temat przygotowania się do pracy w Argusie. Czy mogłabym się od Ciebie dowiedzieć czy coś jeszcze jest wymagane prócz badań sanepidowskich? Co trzeba jeszcze zrobić/przygotować przed rozpoczęciem zatrudnienia w firmie?

@Bobiczek

Tak. I to normalne , bo żywność i nie karalności:) konieczność sprawdzana przez kierownika , i to naprawdę polecam praca jest fajna kwestia przyzwyczajenia.

Radek

@Mariusz a to jakie ryzyko zawodowe tutaj się pojawia?

Oj
@Radek

Ja odpowien pobicie, kalectwo , groźby itd

Mariusz
@Radek

@Radek jeden z chłopaków z którym się szkoliłem(swoją drogą szkolenie pozostawia wiele do życzenia) został pobity bez powodu, efektem czego były połamane żebra, szczęka, pęknięcie czaszki. Za wszystko nie dostał nawet odszkodowania i dostał dodatkowo bure ze sie dał pobić od kierownika rejonu Argus. Nie mówię tu już o wyzwiskach ze strony klientów, nękania ze strony koordynatora codziennymi telefonami o 6 rano itp. Jeszcze miałem taką sytuacje z kierowniczką sklepu Biedronki, która robiła mi problemy i nie pozwała iść na przerwę czy naleganie zatrzymania nietrzeźwych, agresywnych gości kiedy jestem sam jeden a ich kilku. Dodatkowo firma robi wałki typu nie wyrejestrowuje pracownika z Zus zeby dostać dodatkowe fundusze, przez co teraz mam problemy i nie mogę dokończyć formalności związanych z podpisaniem umowy. Myślę, że moja odpowiedź jest wystarczająca.

Oliwia

Jedna z Najgorszych firm. Kierownik powinien się wrócić do przedszkola albo do szkoły. Nigdy nic nie wie, ma zaniki pamięci; jak się pracownik nie upomni o swoje, to kierownik M. P. Zapomina i nie załatwi. ODRADZAM!!!

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie ARGUS sp. z.o.o?

Reee

Bardzo zle. Mają gdzieś ludzi i za nic

Obojętnie podchodzą do pracownika

Reee

A kierownictwo nic z tym nie robi nie sprawdza i nadal trzymają tego ochroniarza który pracuje w ochronie a okrada sklep. Śmieszne to trochę ale przecież to nie może tak byc

Reee

Firma argus ma pracowników do niczego. Jeden z pracowników w chromy który jest w Biedronce w Krakowie robi przekręty razem ze zlodziejami . Gdy wychodzi na papierosa to daje złodzieja wolną rękę na kradzież a potem bierze od nich skradziony towar za grosze.

Dzień dobry ja na tą chwile o argusie mogę się wypowiedzieć swoimi słowami tak. jeżeli kierownicy argusa zajeli by się tymi pajacami co jeżdżą po sklepach i tylko patrzą żeby były godziny wyrobione i ujęć żeby było z 20 to w tedy michy cieszą bo premie dostaną za takie coś a pracownik sklepu musi się użerać na sklepie bo więcej tez mają do gadania pracownicy biedronki dużo chłopaków juz mówiło na temat jak to kierownik sklepu opierdziela ochronę masakra ma się kierownika i do tego pół sklepu kierowników co tak na prawdę zamiast pilnować to kazali (usunięte przez administratora) na sklepie a jak się powiedziało ze to nie w naszym obowiązku i ze my jesteśmy do czego innego to zaraz były złości i odrazu telefon do kierownika ze ten pracownik się nie nadaje... i telefon do ochrony z ryjem co ty (usunięte przez administratora) tam odpierdalasz słuchy chodzą ze skaczesz na sklepie tak takie to wszystko ogarnięte.. dlatego ochrona sklepu powinna miedz swój kantor w tedy praca była by milsza i lepsza a nie robią biura dwa na dwa i czujesz oddech osoby która jest w biurze z tobą w dodatku bez klimatyzacji bo jak zwykle panią zimno. Co do munduru ochrony to też tyle lat już są na rynku pracy i zamiast wydawać jakieś lepsze ciuchy to dają takie (usunięte przez administratora) już nie mówię o wyposażeniu do samo obrony bo dawniej gówniarze wódke tylko pili i papierosy palili a teraz przyjdzie taki nacpany i wes go zatrzymaj masakra na gołe ręce kto pracuje czy pracował z chłopaków to wie jak jest

Zostaw merytoryczną opinię o Argus Sp. z o.o. - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w Argus Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Argus Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 56.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Argus Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 49, z czego 4 to opinie pozytywne, 38 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Argus Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Argus Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Argus Sp. z o.o.
1.6/5 Na podstawie 13 ocen.
  • Piłsudskiego 2A
    41-300 Dąbrowa Górnicza