Opinie o OCEANIC S.A. w Sopot

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie OCEANIC S.A.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w OCEANIC S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja wyrobów kosmetycznych i toaletowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o OCEANIC S.A. w Sopot

Zainteresowana pracą

Witam,chcę się zatrudnić w tej firmie na produkcji albo przy obsłudze pakowania. Jakie są godziny pracy, czy w weekendy się pracuje, czy nadgodziny wchodzą w grę, ile dni można dostać dłuższego urlopu wypoczynkowego i czy jest szansa na urlop w wakacje, czy jest możliwość pracy na część etatu?

Magister

Niestety, ale firma pod względem rozwoju technologicznego oraz mentalnego-zbliza się do wizerunkowego dna. Maszyny z epoki kamienia łupanego niedługo się rozpadną-wina pracowników najniższego szczebla Niewyrobienie normy-wina pracownika najniższego szczebla. Brak narzędzi dla pracowników technicznych-tez ich wina-powinni przecież sobie zrobić narzędzia ???? Strasznie toksyczna atmosfera panuje w tej firmie, a to dzięki kadrze zarządzającej- dyrektorowi fabryki który myśli że to jego firma, kierownikom działów którzy chyba mają podobne przeświadczenie- mianowicie kierownik produkcji to powinien zostać skazany za (usunięte przez administratora) , niegospodarność i pastwienie się nad pracownikami. Ale skoro to ludziom pasuje- to to będzie trwało. Tzw syndrom sztokholmski uzależnienia od oprawcy. Ktoś powinien się tym zająć. W firmie panuje nieład nieporządek ,produkowane są kosmetyki i leki-ale w jakich warunkach! Myszy biegające po suficie, owady wpadające do produktów. Audytorzy chyba dostają grube koperty że to wszystko przechodzi do sprzedaży. Ale zmienił się prezes,może jak zobaczy o co tu chodzi to zrobi jakieś rotacje,narazie obserwujemy.

Wakumiks

A po mojemu to w tej firmie rozwija się mobbing-od najniższego szczebla po szczeble wyższe. Tylko jeżeli ktoś pracuje na wyższym stanowisku i dostaje jakąś tam pensję to ma to w nosie, bo odpowiedzialność za wszelkie niepowodzenia spada i tak na pracowników szczebla niższego. więc fajnie się pierdzi w stołek, układ idealny. Szkoda tylko ,że owi szeregowi pracownicy niejednokrotnie mają dużo lepsze pomysły i bardziej ergonomiczne rozwiązania różnych spraw niż ich przełożeni. W tej firmie to tylko z działem technicznym da się konkretnie i sensownie coś załatwić-reszta fabryki to kompletna dezorganizacja.

Mariola

To co się wyprawia w tej firmie pod kątem traktowania pracowników i zarządzania to klasyczna patologia. Właściciele zrzadka zjawiają się i odwiedzają tylko te ładniejsze miejsca w firmie. Dają się oszukiwać i mydlić sobie oczy przez dyrektorów. Nie ma żadnej wizji rozwoju wszystko kilka kroków do tyłu.Kadra kierownicza ma za nic ludzi i zwalnia jak im się podoba. Pożalsięboże kierownicy mają do zaoferowania tylko puste obietnice Jak chcecie uczestniczyć w patologii macie do tego pełne prawo i się zatrudniajcie. A jeśli chcecie zachować choć odrobinę godności to lepiej trzymać się od tego badziewia z daleka.

Informatyk

Rozmowa nie była jakaś skomplikowana, trzeba poprostu coś wiedzieć o stanowisku na które sie aplikuje i mówić, najlepiej dużo bo osoba przeprowadzająca kwalifikacje nie wie o co pytać bo zazwyczaj jest niekompetentna. Po pierwsze ustalić warunki pracy i płacy i szybko przeanalizować czy nam sie to opłaca

j/w

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Fizjoterapeuta- Praca w szpitalu
Katowice
Ipf Medical Sp. z o.o.
Tylko ja

Nie warto brać pod uwagę firmy, która zwalnia długoletnich pracowników z dnia na dzień.

Kierownik eksportu

Czy jest poszukiwany kandydat na kierownika? Z jakich powodów?

nick

Masz na myśli premie? Nie wszystkie działy ją dostają

Oni nie znają słowa premia i podwyżka. Pracujesz za stawkę, którą podają na rozmowie rekrutacyjnej cały czas i dokładają obowiązków ;)

nickk
@Gość

dokładnie. Jeśli nie jesteś tam kluczowym pracownikem - nie licz na żadne premie :) to bujda, wieloletni pracownicy, zdolni, nie dostają ich więc tez nie licz na to :)

Junior

Oceniam bardzo nisko poziom rekrutacji. Najpierw umawianie się na jakas rozmowę telefoniczną - gdzie Pani mówi że nie będzie się pytała o moje doświadczenie po czym się o nie pyta. Bardziej jak rozmowę co u mnie niż jakiekolwiek konkretny. Później analogicznie rozmowa przez aplikację. Jedno pytanie co gdyby . Jedyne co dobre to otrzymałam wiadomość zwrotna.

Nie polecam tam pracy nikomu. Szacunek do pracownika i jego pracy pozostawia wiele do życzenia i mogłabym naprawdę się o tym rozpisywać, jak zostawałam poniżana przez kierowniczkę i współpracowników. Podwyżka była mi obiecywana 2 razy, kiedy chciałam o niej porozmawiać otrzymałam wypowiedzenie umowy. Nie polecam, nawet jako pierwszą pracę i bardzo cieszę się, że mnie zwolnili z tego bagna.

Niestety Oceanic sięga wizerunkowego dna. Nigdy nie nauczy się dbać o pracowników. Wielkie słowa o wartości ludzi, które można usłyszeć są zupełną bzdurą. Pandemią próbują wytłumaczyć wszystko, również zwolnienia, które można uznać za dyskryminację ze względu na płeć i rodzicielstwo. Zwolniono mnie bezpośrednio po powrocie z macierzyńskiego. Zwolnienie grupowe w trybie indywidualnym, likwidacja stanowiska bez podania kryterium wyboru pracownika do zwolnienia mimo istnienia równorzędnych stanowisk. P. O. Dyrektora Logistyki zrobi wszystko byleby wykazać się oszczędnościami. Charakteryzuje go fałsz, dwulicowość i brak szacunku do pracownika, zwłaszcza do kobiet. W firmie panuje bałagan, nie ma współpracy między działami, nie ma wsparcia w przełożonych. Mimo zaangażowania i chęci do pracy i tak wszystko obraca się przeciwko tobie i że wszystkim zostaje się samemu. Atmosfera pracy wśród szeregowych pracowników jest dobra, ale często również owiana aurą tajemnicy. Nikt jawnie nie przekazuje informacji, wszystkiego trzeba dowiadywać się pokątnie, wszystko jest tajemnicą, którą i tak zna większość. Dział HR z niewielkimi wyjątkami, to niestety również grupa mało profesjonalnych osób, która nawet swoje błędy rozwiązuje na niekorzyść pracownika, a błędy można było znaleźć w bardzo wielu sytuacjach. Mimo tego, nie żałuję lat spędzonych w firmie, ponieważ zdobyłam doświadczenie zawodowe, poznałam wartościowych ludzi, ale wrażenie, które Oceanic zostawił po sobie niestety sprawia, że mam w sobie ogromny niesmak i nie poleciłabym już nikomu pracy w firmie.

były
@Marta

Czyli zostałaś zwolniona zgodnie z przepisami, dziękujesz firmie za zdobyte doświadczenie i nie żałujesz czasu, który tam spędziłaś. W którym momencie firma firma sięga wizerunkowego dna... nie wiem. Pracowałem w Oceanic parę la temu, może nie jest najlepszym pracodawcą w Polsce, ale do dna baaardzo mu daleko. Też zostałem zwolniony, w mojej opini niezasłużenie.

@były

Można byłoby wymienić kilka przykładów wizerunkowe straty, które nie mają wpływu na wartość dodaną zdobycia doświadczenia na rynku pracy. Chociażby ciągłe zmiany personalne w niektórych działach, coraz gorsza jakość produktów, zamiatanie pewnych tematów pod dywan. Zostałam zwolnieniona zgodnie z prawem, jednak nie zachowane zostało podanie kryterium wyboru pracownika. Znaczenie mają też rozmowy, które przed powrotem odbyłam z przełożonym.

Dziecko

Atmosfera na produkcji jest wspaniała, dziewczyny są miłe i sympatyczne, bardzo pomocne, wszystko wytłumaczą. Kierownictwo także jest wspaniałe, zarobki są w miarę możliwości przyzwoite, bardzo polecam pracę w tej firmie

@Dziecko

Rozumiem że to ironia

Dziecko
@:)

Jaka ironia , sama prawda

Niestety ta firma w ogóle nie dba o pracowników. Pracownicy nie wiedzą co to jest podwyżka. Cały czas dokładają pracy, "redukują" etaty przez co pozostali pracownicy mają coraz więcej obowiązków za takie same pieniądze. Ale kierownictwo zdecydowanie nie widzi w tym nic złego.

Ciekawska

Dzień dobry moi mili, czy ktoś z produkcji i pakowalni jest w stanie dokładnie powiedzieć jak praca wygląda na danych stanowiskach. Jakie są normy, standardy, płaca? Jak wygląda akord? Jak z paleniem papierosów? Czy naprawdę szeregowy pracownik nie może mieć makijażu i biżuterii? Jak z przerwami? Pomóżcie, bo niedługo ekipa z Gdańska będzie się do Was do pracy wybierać i jesteśmy w czarnej d**e ????

Ciekawska
@Ciekawska

Jak wygląda praca na dziale konfekcji?

Makaron
@Ciekawska

Niech ekipa narazie siedzi i się nie rusza bo średnio iść do pracy np na magazyn gdzie ludzi z temperaturą odesłano do domu i nic nikomu nie powiedziano że taka sytuacja miała miejsce i magazyn pracuje normalnie. Produkcja? Dajcie spokój, dół łańcucha pokarmowego, esesmany zeny i miszcze od owijania palet będą oskarżai wszystkich o kradzieże i niepowodzenia produkcyjne..czy warto ? Nie wiem.. sprzęt to się nadaje do skansenu we wdzydzach, niżej ktoś napisał że operator (usunięte przez administratora) czasami tak jest skoro maszyna mu się zaraz rozpadnie a pakowacza zawraca mu gitarę czym innym Warto będzie się zatrudnić za dwa lata -4000 najniższa krajowa będzie ????

@Ciekawska

Zapraszamy Na dzień dobry badanie przez kadrę lekarską na bramie, następnie gdzieś na strychu będzie odbywać się jakaś część produkcji.. Nie wiem na jakich warunkach będziecie zatrudnieni, ale radzę w międzyczasie szukać jakiejś fajnej ciekawiej pracy...najlepiej bylejakiej, bo pewnie finansowo wyjdziecie lepiej,a i psychika nie dostanie zbytnio w kość ????

Witam, jak wygląda praca na stanowisku aparatowym? Jakie jest wynagrodzenie na tym stanowisku?

Najgorszy pracodawca w mojej karierze zawodowej. Nigdy nie nauczy się dbać o naprawdę dobrych pracowników. Żałuję, zmarnowanego czasu w tej firmie. Cała ta paplanina o wartości ludzi, to największa bzdura. Oceanic miał gorszy okres już pandemią, więc obecna sytuacja jest dla firmy ratunkiem, bo może się wybić na produktach antybakteryjnych. Oczywiście jak najwięcej, byle jak najmniejszym kosztem. Mimo wszystko firma woli zwalniać ludzi i jednocześnie fundować nowe drogie mercedesy kadrze zarządzającej. Wizerunkowo (usunięte przez administratora) dna. W firmie panuje jeden wielki bałagan, nie ma współpracy między działami, nie ma wsparcia w przełożonych i o wszystko trzeba walczyć samemu, a na końcu jeszcze się to przeciwko tobie obróci. Najważniejszy jest pieniądz. Jeśli macie chociaż trochę szacunku do samych siebie, omijajcie to miejsce szerokim łukiem.

Czy OCEANIC S.A. zatrudnia studentów?

student26

tak, nie ma z tym problemu

Produkcja

Jesli chcesz pracować z milymi ludźmi, operatorami którzy Cie olewaja i nie chcą lub nie potrafią ustawić zabytkowych maszyn to ta praca jest dla Ciebie. Dodajmy do tego ogrom wypelniania raportów, dzienników, kart pracy itp. na ktore nie masz specjalnie czasu bo najważniejsza jest norma i jakość produkcji to ta praca jest dla Ciebie. A jesli coś nie idzie na produkcji to nie martw sie bo i tak za wszystkie niepowodzenia odpowiada pakowaczka! Dodajmy do tego najniższą krajową i mamy oferte pracy dla ... no właśnie. Zapraszamy na produkcję a i dodam ze nie można nosić biżuteri i makijażu tzn mogą tylko wybrane cenne pracownice bo jak wiadomo na produkcji nie są wszystkie traktowane tak samo.

Tomasz
@Produkcja

"Najniższą krajową", czyli nie ma co liczyć na wyższe wynagrodzenie niż minimalne? Czy tak duża liczba obowiązków przekłada się chociaż na premię bądź dodatki? Dzięki.

była procownica

Nikt Was tam nie trzyma, ja zmieniłam i sobie chwalę, a najlepsze jest to, że są chyba plany aby zlikwidować lub bardzo okroić dział kontroli jakości, no bo przecież ma być zero bubli.

Czy rozmowa rekrutacyjna w OCEANIC S.A. odbywa się również w języku angielskim?

Maryla

Niestety,ale po angielsku to możesz porozmawiać na szczeblu szeregowego pracownika-magazyniera, pracownika produkcji czy mechanika... A z rekruterem to możesz pogadać o najniższej krajowej na początek i karcie Multisport na bardzo słabych warunkach :)

Masakra

Żałuję każdej sekundy spędzonej w firmie Oceanic. Gdyby nie kilka osób, które tam poznałem, to odszedłbym już po szkoleniu. Nigdy nie wiesz za co zostaniesz pochwalony, ani za co dostaniesz reprymendę. Kadra zarządzająca potrafi nie mieć pojęcia, jak dany pracownik ma na imię i za co odpowiada. Ocena kompetencji to prawdziwa żenada. Brak narzędzi, albo narzędzia, które nie są dostosowane do potrzeb. Atmosfera strasznie ciężka. Warunki pracy wołające o pomstę do nieba.Osoby świeżo zatrudnione zarabiają więcej niż pracownicy z doświadczeniem. Premie? Jedni dostają, inni nie - klucz ich przyznawania zmienia się w zależności od pory dnia, w której o nie pytasz. Kluczowe informacje albo nie są przekazywane wcale, albo z gigantycznym opóźnieniem. Błędy w wypłatach i świadczeniach są na porządku dziennym. Bałagan w dokumentacji nie do opisania. No masakra. Co się mnie nie zapytasz, to masakra. Nie polecam. Nawet jeśli masz nóż na gardle, to omijaj szerokim łukiem.

Zostaw merytoryczną opinię o OCEANIC S.A. - Sopot

• Jak się pracuje w OCEANIC S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy OCEANIC S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OCEANIC S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 0 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy OCEANIC S.A.?

Kandydaci do pracy w OCEANIC S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

OCEANIC S.A.