Opinie o Avio Polska w Bielsko

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Avio Polska. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Avio Polska na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pojazdy specjalistyczne - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Avio Polska w Bielsko

##123

Cześć! Jak wygląda aktualnie kwestia zatrudnienia (czy firma rekrutuje)? Jakie są stawki? Czy są jakieś dodatki pozapłacowe? Jak atmosfera w pracy? Czy firma doszkala?

zadowolony
@##123

zatrudniasz sie przez randstad. w ogloszeniu pisze ze wynagrodzenie od 2,5 / mc. na swieta I wakacje dodatkowa kasa. pracuje tam od grudnia I jest spoko. hala czysta pylu bardzo malo. bardzo duzo nowych maszyn cnc. tak ze praca stabilna I ciagle szukaja ludzi. rotacja bardzo niska. jakwidza ze obczajasz to po miesiacu mozesz zostac sputany czy chcesz isc w sobote.

J5sw
@##123

Tak, zatrudnienie jest przez randstad agencje pracy chyba 18 mc pod agencją, pozdr. Stawki 18.50zł brutto /1h

Gacek
@zadowolony

Tylko przez ranstand jest zatrudnienie czy jakieś inne biuro też ma avio ?

@##123

Przez Randstad jest rekrutacja, 18.5 brutto , premia absencyjna 250, jak nie podpadnisz 140 uznaniowa, dodatek do nocek 3 zł /h, soboty 100%. Atmosfera zależy od działu. Z jedną sobotą ok 2900 netto.

Gacek

Witam czy przyjęcia są tylko przez ranstand czy też bez pośrednio przez zakład ?

Agnes

Kobiety też w tej firmie pracują i przyjmują?

Quazimodo
@Agnes

Tak przyjmują ale musisz przyjść na czyichś plecach.

faraon

to (usunięte przez administratora)

Firma Avio Polska szukała nowego pracownika na stanowisko Manufacturing Staff Manager/ Quality. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Po jakim czasie dostałeś odpowiedź zwrotną?
Leszno

Czy jest to praca siedząca czy stojąca?

Zdzichu
@Gość

Leżąca,mile widziane jest spanie.

Miszcz Engineer

General Electric której filia jest Avio Polska ma obecnie ogromne kłopoty finansowe (kurs akcji), co oczywiście odbija się korporacyjnym rykoszetem na firmie. Ciecia kosztów , ograniczenia inwestycyjne, brak środkow na rozwój personelu, marne podwyżki lub ich brak. Perspektyw na poprawe sytuacji nie widac w najbliższym czasie. Na dluzsza mete dobra firma dla ludzi bez ambicji i na dociagniecie do emerytury, bo fakt, faktem człowiek się nie urobi, zwłaszcza w dziale Konstruktorów. Na produkcji fajnie, połowa ludzi pracuje a połowa nie, a jeszcze większa połowa nimi zarządza na obstawionych z gory stolkach.

sir baron
@Miszcz Engineer

Sorki ale opowiadasz głupoty. GE Aviation już 8 rok z rzędu przynosi rekordowe zyski. Avio Aero z Włoch też finansowo jest bardzo dobrze, ale wykorzystują fakt że GE Power ma problemy to mówią że ogólnie jest źle. Prawda jest taka że planują budowę DRUGIEGO zakładu w okolicy Bielska-Białej. Obecny zakład zbiera same pochwały za stosunek cena/jakość więc liczą na kolejny zakład w terenie i ma być conajmniej taki lub większy niż obecny. Kasa jest nie najgorsza, uwierz mi ale rotacja pracowników jest bardzo mało co świadczy że mimo wszystko dają zarobić a do tego atmosfera jest świetna. Żadnych kar za buble, ogólnie praca na produkcji za 3 tyś na rękę to żaden problem :) W najbliższym czasie wejdą kolejne nowe technologie z najwyższej półki i co może wielu zdziwi to francuzi,niemcy, włosi wypadają dużo gorzej niż my w produkcji podobnych podzespołów więć nie narzekajmy!

Eho
@sir baron

3 tyś chyba tylko Ci którzy pracują w firmie kilka lat i mają wysoką stawkę to zarabiają może i 3 tyś ale nowo przyjęci A jest ich dość sporo nie maja na co liczyc

Karwowski
@Miszcz Engineer

W dziale Konstrukcyjnym się człowiek nie narobi...... Buuuhahahhahaha rozbawiło mnie to co mówisz - to że siedzę na krześle to nie znaczy że nie pracuje Żal ściska i tyle

Zorientowany
@Karwowski

Prawda jest taka że nabór na stanowiska które wymagają kompetencji twardych przebiega według prawidłowego schematu naboru, gdyż na takie stanowisko nie da się wcisnąć "plecaka" natomiast stanowiska tzw. biurowe (nic nie robię) jest rozdawana po ziomkach, znajomkach. Wakaty te nawet nie pojawiają się w systemie naboru na wolne stanowiska. A potem wygląda to jak wygląda, audyt zewnętrzny a kierownik nie potrafi zamienić słowa po angielsku. Ogólnie jak ktoś trochę popracuje to zaczyna się orientować w tej dziwnej atmosferze. Nie ma jakiegoś przejrzystego schematu awansu na podstawie ogólnego wkładu, zaangażowania, chęci rozwoju tylko "beton" zresztą jak w większości firm w Polsce.

Oszukany
@Zorientowany

Widzę że jak było tak jest :) - przepracowałem tam 4 lata dość dawno temu to było.. nie wiem co mnie tchnęło żeby wejść na forum tej firmy chyba wspominki - faktycznie zarobki to mizeria ale ilość nadgodzin może rekompensować no chyba że jest się leniem albo z kierownikami i liderami nie po drodze. Co do rekrutacji to wiadomo fajna firma dla kogoś kto chce egzystować bez marudzenia na życie czasami się stracić w tłumie na kawę bądź papieroska a jeszcze fajniej jak można wcisnąć krewnych na jakiś fajny stołeczek. Oczywiście że po studiach przyjmują fajna tania siła robocza (lub nierobocza sam po studiach klepałem łopatki w sapie :) nie wiem jak się tam znalazłem bo aplikowałem na produkcje). Fajnie jest do czasu gdy tylko znajdzie się garstka idiotów ambitnych zawistnych jak tylko noga się powinie to jeszcze ci dokopią byle awansować dotyczy to każdego działu. Nie wrzucam wszystkich do wora bo poznałem także wspaniałych ludzi. Ogólnie poziom kompetencji samo dno atmosfera nie zdrowa dziwne ścieżki awansu kierowników liderów, technologów niektórzy a wątpliwych predyspozycjach kierowniczych. Pozdr dla Sz. Panów S..al....go, F..ka, Ka....yka. Jeden idiota drugi po..alacz trzeci szkoda słów. Dziś mam własną firmę współpracuje z z fachowcami to była lekcja jak najdalej od takich korporacji.

Ahj

Witam czy ktoś może powiedzieć ile zarabia się na maszynach cnc na początek w trakcie trwania okresu próbnego oraz po zaliczeniu go pozytywnie?? Pozdrawiam

Ejkejej

Tyle samo

Ahj
@Ejkejej

A w liczbach jak to wygląda, zarobki na rękę ile wynoszą??

Elo

Nowy 2600 na rękę. I tyle samo po roku i po trzech latach. Pozdrawiam

Sims
@Ahj

Jakie to ma znaczenie ile zarobisz? GE szykuje czyli chce wdrożyć system 4 brygadowy. Po co ci pieniądze jak bedziesz definitywmym niewolnikiem

Mpape

Jaka stawką na start jaka premia jaka stawka za weekendy

Error

Możesz jaśniej?

Ona

Hejka. Może mi ktoś podać e maila do biura, chciałam wysłać CV :)

Doświadczony

Jeżeli chodzi o biuro konstrukcyjne to miernota. Na stanowiskach managerskich zasiadają osoby wybrane tylko na.podstawie stażu pracy, kompetencje nie są brane pod uwagę. Nie można przeciwstawić się w żaden sposób Włochom. Firma dobra dla swieżaków, 2-3lata i część. Ogromna ilość nadgodzin. Głównym celem jest sprzedaż godzin inżynierskich. Merytoryczna praca się nie liczy. Generalnie błędem było przyjście do tej firmy...nie polecam!

Felo
@Doświadczony

Na produkcji pracują osoby z wyższym wykształceniem,a do biur np. na stanowisko technologa biorą po szkołach średnich. Nie masz znajomości to nawet się tu nie przyjmuj. Ogólnie nie polecam.

Elo
@Felo

Na produkcji pracuje wiele osob z wyksztalceniem wyzszym oraz ze znajomoscia angielskiego a biurach technologowie są po liceum bądź po technikum jeden z kierownikow nawet po podstawowce.

Biurko
@Elo

Zgadza, się. Jest porobionych tyle sztucznych stanowisk, że aż głową boli. Ludzie wykształceni pracują na maszynach, a Niewykształceni siedzą w biurach. Na 4 pracowników przypada kierownik i lider... ha ha. Śmiać się czy płakać.

Agata

@Felo , dziękuję za dodaną opinię. Czy byłbyś w stanie napisać jeszcze parę zdań o tym jaka atmosfera panuje w firmie? Czy poza bonusami i stawką godzinową firma zachęca by tam pracować w jakiś szczególny sposób? Przyjemna jest tam praca czy wręcz odwrotnie? Komu mógłbyś polecić pracę w Avio Polska?

Czy ktoś wie, jak w tej chwili prezentuje się Avio Polska na tle innych przedsiębiorstw? Przekazane przez Was informacje mogą okazać się cenną wskazówką dla osób mieszkających w Bielsko i okolicach oraz poszukujących zatrudnienia.

Felo

Na początek około 19 zl brutto, premia wakacyjna 50% stawki zasadniczej. Premia świąteczna Boże Narodzenie 1850 zł brutto, 250 zł premia absencyjna, 140 zł premia, którą zabierają za byle co.

Nick Tahran

jaką trasą najlepiej dojechać na teren zakładu ?

V.
@Nick Tahran

Komorowicka cały czas prosto, mijając firmę nemak, potem prosto, za torami prosto i prosto i prosto :D i po lewej stronie bedzie ogromna hala.

evian

Jakich pytań/zadań można spodziewać się podczas rekrutacji na stanowisko Konstruktora ?

@evian

Jak się Pan nazywa.

evian
@Sasza

Czy w tym wypadku jest to istotne? Forum jest anonimowe

@Sasza

Takie zadają pytnie"jak się Pan nazywa" taki tam jest poziom ????

Mateusz

Chciałem zapytać jak wygląda praca w charakterze Inżyniera Analityka ? Czy możliwe jest przyjęcie na to stanowisko zaraz po studiach ?

csys
@Mateusz

Wiekszosc biora zaraz po studiach, bo oferta jest atrakcyjna glownie na studentow.

V.

Ile na początek dostanie nowy operator netto?

@V.

Około 19 zl/h brutto, policz sobie netto. W Biedronce więcej dają.

Witam. Jak wygląda sytuacja z przyjęciami na produkcję? Obsługa maszyn oraz stanowisko ślusarza. Jakie stawki na starcie plus jak z premiami, nadgodzinami i podejściem kierownictwa do pracowników?

@Zainteresowany

Stawka na start 16,86/h co roku renegocjowana związkowcy - szefostwo,oczywiście można coś negocjować ale wątpię żeby coś dali więcej :)

Obserwator

Obserwator

GSR

Dzwonia jedna rozmowa przez telefon ok, druga rozmowa juz konkretniejsza tez wynik ok, trzecia miala byc juz w Bielsku a Bielsko ani widu ani slychu. Mieli by chociaz tyle poszanowania dla czlowieka by oddzwonic, ze wzieli kogos innego nie polecam tej firmy

sentinel

4 lata pinkolenia korporacyjnego, a teraz informacje z pierwszych stron gazet o problemach finansowych i ciecia kosztow na kazdym kroku. Lepiej sie stad zabierac.

Error
@sentinel

Skąd takie informacje? Podaj proszę jakieś źródło gdzie można przeczytać taki artykuł.

ddd
@Error

GE traci na gieldzie i wdraza wszedzie programy oszczednosciowe. Wszedzie o tym pisali kilka dni temu.

Zostaw merytoryczną opinię o Avio Polska - Bielsko

• Jak się pracuje w Avio Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Avio Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 44.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Avio Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 6 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Avio Polska
2.9/5 Na podstawie 147 ocen.
  • Grażyńskiego 141
    43-300 Bielsko