Opinie o Avanade Poland Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Avanade Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Avanade Poland Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Portale internetowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Avanade Poland Sp. z o.o. w Kraków

kandydat

Firma prowadziła rekrutację na stanowisko Full Stack .NET Developer, w której wziąłem udział. Pierwsza rozmowa trwała 1h 45min. Dostałem po niej informację, że feedback interviewerów był pozytywny, wiec zaproszono mnie do final interview z dwoma managerami. Rozmowa miała trwać godzinę, ale przeciągnęła się do 1h 30min. Po kilku dniach dostałem informację, że wszystko było super - i technicznie, i jeśli chodzi o umiejętności miękkie, ale aktualnie nie mają projektu, do którego bym pasował. Wynika z tego, że firma nie szuka ludzi, których de facto szuka. Straciłem nerwy i 3.5h cennego czasu. Absurdalne i godne pożałowania ????????

Jan

To się nazywa zarządzanie ryzykiem. Standard w korporacjach. Pracowników mają tysiące, kontraktów grube setki. Clue to mieć czym obsadzić w najbliższej nieprzewidywalnej przyszłości. I tu jest właśnie to ryzyko zatrudniać czy nie. Bo to równa się $$. Sytuacje jak wyżej, strata czasu na rekrutacji. I Kolega stracił cenny czas i firma zasoby rekruterskie. A powodem jest sytuacja na rynku, oczywiście brak natychmiastowej komunikacji w firmie, co pragnę zaznaczyć, w korpo działających na wszystkich kontynentach to wg. mnie nie jest możliwe. Dodatkowo mogła zadziałać decyzja z góry bo ktoś tak zadecydował bo za to mu płacą. Odp na drugą część. Tak, jeden z kolegów z biura miał sytuacje że przeszedł rekrutację, ale brak było update z góry co robić na eu więc przeprosili i podziękowali. Za 3mc sie odezwali w ramach korekty rynkowej dali wyższa stawkę i pracuje z nami :)

Lara Nowy wpis

Właśnie szukam nowej pracy i widziałam, że kiedyś firma rekrutowała na stanowisko data engineer. Wymagają, aby znać Python, Scala, R, Java itd. A czy to oznacza, że na rekrutacji trzeba zrobić jakieś zadanie z tych programów? Bo czasami firmy tylko rozmową sprawdzają taką wiedzę. Jak jest tutaj?

Jan Nowy wpis
@Lara

Klient może sobie zazyczyc live coding na ich interview. Wszystko zależy od projektu. Ile jest etapów interview zależy od projektu. Nikt nie odpowie na tak postawione pytanie.

Jan Niezbedny
@kandydat

A zdajesz sobie sprawe, ze klient moze nie przedluzyc kontraktu nie dajac wystarczajacej ilosci czasu na anulowanie wszystkich naborow? Jak Ty bys zarzadzal tak duza kobyla? Zaczal rekrutacje, ktore wraz ze scoutingiem potrafia trwac kwartal, dopiero jakbys wiedzial ze masz gdzie obsadzic "kandydata"? Jesli tak to powo w naszej obecnej konkurencyjnej, kapitalistycznej rzeczywistosci. Troche szerzej prosze.

@Jan Niezbedny

Jak częste są sytuacje, że rekrutowana i zaakceptowana osoba dostaje informację zwrotną, że nie ma dla niej projektu? Mam też pytanie, co z już zatrudnionymi osobami, w sytuacji, gdy klient nie przedłuża kontraktu? Firma zapewnia ciągłość zatrudnienia?

Jan

Zapewne takie sytuacje będą coraz częściej. Dotyczy to całego rynku IT. Rynek aktualnie się zamraża, sam dostaje dużo mniej ofert pracy niż jeszcze rok temu. To samo znajomi. Co do drugiego. W firmie praktykowany jest tzw. Bench. Pobierasz normalnie pensje, w karcie pracy wpisujesz kod Avanade zamiast kod klienta. Ty jesteś w tym czasie zobowiązany się rozwijać tj kursy, certy. Firma szuka Ci projektu i pyta czy pasuje.

@Jan

Ale jak firma otwiera rekrutację, ale nie ma dla kandydatów pracy? To po co rekrutuje? I po takiej info, że nie ma dla danej osoby pracy teraz, to oznacza, że firma w przyszłości np. za kilka miesięcy firma odezwie się z ofertą, czy wtedy jest kolejna rekrutacja?

Jan Nowy wpis

Jan

Aplikowałem na dość pożądane stanowisko wiec byc moze moja opinia jest wypaczona ale. Fajny, szybki i co dla mnie oczywiscie pozytywne, pozytywny proces rekrutacji. Trzy rozmowy, telefon z oferta + feedback. Osoby na interview kompetentne a co wazne dobrane technicznie pod moj profil. Plus, bo u konkurancji zdazaly sie osoby z zupelnie innego tech stacku na interview lub porozumiewajace sie angielskim, ktorego zaden anglik by nie zrozumial :) Sama organizacja, mimo iz wielkie korpo o mocnym zabarwieniu MS nie sprawia trudnosci przy adaptacji obecnych w fimie korpo regulacji. Znowu w porownaniu, naprawde malo jest tutaj compliance i regul okolo technicznych o ktorych trzeba pamietac. Mozliwy workation. Biuro dostepne 24/h, swietny standard a ponad standard wyposazenie chillroom[np ps5] oraz kuchni. Nie oceniam projaktow bo wiadomo zalezy, w moim przypadku jest bardzo ok. Napewno jest mozliwosc zmiany projektu jak aktualny sie nie podoba. Atmosfera w biurze bardzo przyjacielska, nie widzialem tu smutasow a czesto bywam. Osoby zaawansowaniem raczej mid/senior/+. Dzieciakow nie widac. Co trzeba pochwalic mimo postpandemicznej rzeczywistosci organizowane sa czesto inicjatywy typu wyjscie na miasto, planszowki, pilkarzyki itp. Zawsze jest do kogo gebe otworzyc lub zagrac meczyk w przerwie od monitora. Podsumowujac, prog wejscia moze byc wyzszy ale jesli nosisz w sobie wartosc jako pracownik to napewno nie zostaniesz tutaj mentalnie zredukowany a co najmniej szanowany/doceniony. Pensja zgodna z obecna sytuacja na rynku ofc zwiazana z Twoja wartoscia. Ktos Cie poprzednio wycenil jak miales mniej doswiadzenia to napewno tu bedzie up. Polecam, jak narazie moja topka, a w IT exp ponad 20y :)

Znalazłem w internecie ofertę na stanowisko Full-Stack. Net Developer. Myślę nad aplikacją. Widzę, że firma oferuje zarówno pracę zdalną, jak i hybrydową. Czy to pracownik wybiera, która opcja jest dla niego wygodniejsza? Czy wybór należy do szefostwa? Bo osobiście bardziej przemawia do mnie home office. Co to do formy zatrudnienia, to która jest korzystniejsza? UoP czy B2B?

Rozmowę kwalifikacyjną w Avanade Poland Sp. z o.o. masz już za sobą? Jak oceniasz konieczność przygotowania się do spotkania? Czy pracodawca zwraca szczególną uwagę na konkretne aspekty profilu kandydata na stanowisko D365 Commerce / AX Retail Functional Consultant?
logo firmy Specjalista IT ds. wsparcia
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista / Specjalistka ds. przygotowania inwestycji
Kaliszuk sp.j. Staff Partners
logo firmy 2024 Revenue Operations Summer Intern
Equinix Poland Sp. z o.o.
Karolka

Myślicie, że kobiety są mile widziane na stanowisku Senior Data Engineer? Obawiam się trochę aplikować, tyle teraz się pisze o dyskryminacji różnej, dlatego chcę się tu upewnić jak jest. Czy zarobki są równe niezależnie od płci?

exAva
@Karolka

Tak, kobiety sa mile widziane, przynajmniej przez management. Jest nawet KPI na stopien feminizacji staffu sledzony przez HRy. Na wyzszych szczeblach (oprocz HR) sami mężczyźni. W sieci znajdziesz pare wydarzen promujacych srodowisko z naciskiem na diversity.

Pani
@exAva

Pomijają wątek kobiecy, to co do tych wyższych szczebli w firmie jest realna opcja awansu obojętnie, jakiej jest się płci? Można piąć się w górę aż do najważniejszych stanowiska? Czy raczej posady te najlepsze są zablokowane?

exAva
@Pani

Nie zauważyłem, by kwestie płci były świadomie brane pod uwagę. Nie znam % feminizacji w zaleznosci od zajmowanego levelu. (usunięte przez administratora)

Firma Avanade Poland Sp. z o.o. poszukuje kogoś na stanowisko DevOps Engineer. Czy proponowane w ofercie zarobki rzędu 26900 PLN mogą potem wzrosnąć?

Jak w Avanade Poland Sp. z o.o. wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

krakusek

Skill Matrix pokazuje co jest wymagane na danym stanowisku. poza tym masz roczny cykl feedbackowania dajacy mozliwosc awansu, w wyjatkowych sytuacjach takze w polowie roku. Duzo zalezy od tego, w jakim projekcie wyladujesz, jak potrafisz sie - jak to w konsultingu - pokazac/sprzedac. Na plus, duzo dostepnych materialow szkoleniowych, mozesz korzystac jak tylko masz na to czas

Inga
@krakusek

No a tak w praktyce to co trzeba zrobić, żeby mieć tę szansę na awans? Bo z doświadczenia w innych miejscach pracy to wiem, że to różnie bywa. Chodzi wyłącznie o wyniki, jaki ktoś ma w pracy?

krakusek
@Inga

Ta firma nie jest rozni sie od innych - tutaj tez awanse i placa jest zalezna od roznych czynnikow, nie tylko posiadanych umiejetnosci ale takze i tego, czy je pokazesz. A to juz zalezy od tego, w jakim projekcie wyladujesz. To zalezy od tego zas, jak sprawna jestes w Ty oraz Twoj line manager (zwany tutaj Career Advisorem). Do tego kluczowosc projektu, to czy poprzedni klient Cie do niego pusci, czy bedzie za Ciebie zamiennik, czy projekt sie posypie, jak odejdziesz, czy Site Leader Cie zobaczy i doceni, etc. Wiec tak jak piszesz - roznie to bywa ;).

Zażenowany

Bardzo długi proces rekrutacji. Rozmowa wstępna i techniczna w miłej atmosferze, pytania techniczne konkretne. Ostatnia rozmowa z managerem dość nieprzyjemna. Brak informacji zwrotnej o wyniku rekrutacji od HR (mieli dać informację w ciągu kilki dni). Szkoda czasu. Analogiczne stanowisko i lepiej płatne udało mi znaleźć znacznie łatwiej u konkurencyjnej firmy.

Paulina
@Zażenowany

Czemu nieprzyjemna rozmowa? Że jakieś zasadniczym głosem pytania zadawał, czy pytał o to o co nie powinien? :0

Franek
@Zażenowany

Oni chyba głównie juniorów przyjmują, jak przyjdzie ktoś z doświadczeniem, to nie wiedzą co robić. Musisz mietosic czapkę w dłoni i tak ustawić kamerkę żeby patrzyli z góry, zrobić błędy na rozmowie i kajać się jakby to był koniec świata, najlepiej jeszcze powiedzieć że masz kredyt i obniżysz stawkę o 2,5k. Wtedy może przyjmą. A jak przyjmą, to jest to dobry moment żeby wysłać maila z treścią " żartowałem wcale nie chce u was pracować hehe".

Katarzyna
@Franek

To trochę taki autosabotaż, o co im chodzi? Płacić nie chcą nie stać ich?

@Zażenowany

A ja muszę powiedzieć, że rekrutacja z 3 etapami przeszła bardzo sprawnie i wszystkie rozmowy były miłe i na super poziomie.

@kandydat

A to pewnie od charakteru zależy. A jak feedback?

@Iwona

Muszę zaznaczyć ważną rzecz, ja rekrutowałem do Avanade Consulting w Warszawie a nie Avanade Poland w Krakowie

@@kandydat

Ahaa, to dobrze, że to podkreślasz, myślałam że o Krakowie tu mowa. Czyli w takim razie to wszystko jednak odrębne jest?

@Iwona

Tak, jest Avanade Poland Studio pracujące bardziej na rynek amerykański oraz Avanade Consulting Poland które ma być odzielną filią na rynek Polski, na tą chwilę głównie wspierają Włochów + szukają okazji na Polskim rynku.

śmiech na sali

ta firma to jest jakiś nieśmieszny żart

@śmiech na sali

A wyjaśnisz? To wtedy może wszyscy się pośmieją. ;p

Gacek
@śmiech na sali

A kiedy się zorientowałes. Maju już chociaż numer telefonu na stronie ?

@Gacek

Generalnie to podzielasz jego zdanie, skoro pytasz kiedy się zorientował? Skąd takie wnioski macie?

Uuuu, kiepsko!

Firma niestety nie szanuje Ustawy o Ochronie Danych Osobowych. Na oficjalne dokumenty nie reaguje. Lepiej nie brać udziału w rekrutacji, bo nigdy nie wiesz gdzie i jak daleko twoje dane osobowe "polecą".

Jan

Uderzyłeś się w głowę szafka, spadłeś że schodów, pies nasikal do buta, żona uciekła z parkingowym ? Jeżeli tak, propozycja kariery może wydać się atrakcyjna.

Teresa
@Jan

możesz coś powiedzieć więcej na ten temat? a nie takie opisywanie sytuacji w przenośni...

Pracuje tu już od kilku miesięcy i jak na razie nie mogę powiedzieć nic złego na temat firmy. Cieszę się, że w końcu trafiłem do miejsca gdzie mogę się spokojnie rozwijać w różnorodnych projektach w naprawdę fajnym zespole.

Elżbieta
@1234

Hej, i jak? Dalej jesteś zadowolony z pracy w Avanade? Może opiszesz jak wyglądają warunki pracy w firmie takie jak np. zarobki? Ile mniej więcej można zarobić miesięcznie w firmie na rękę? Czy są jakieś premie? Jakie?

@Elżbieta

Już mnie tam nie ma:p

Robert
@1234

Dlaczego? Coś się stało? Jakiś czas temu chwaliłeś pracę w Avanade, a teraz piszesz, że już Cię tam nie ma... Przy okazji - napisz coś o atmosferze? Jak się tam między sobą dogadywali pracownicy?

Donatello

Cześć wszystkim, Kilka pytań:) 1) Ogólne: czy warto aplikować na Visual Designera? 2) Czy firma zapewnia odpowiedni sprzęt i narzędzia? 3) Czy ekipa fajna i da się z przyjemnością pracować min. 2 lata? 4) Jak duży jest work load? 5) Czy widełki 8-10 brutto są możliwe? 6) Jak wygląda możlwość rozwoju finasowego na takim stanowisku (oczywiście przy założeniu, że kandydat/przyszły pracownik jest ogarnięty, dobrze się z nim współpracuje i się rozwija)??

Katarzyna
@Donatello

Zauważyłam, że jesteś użytkownikiem zainteresowanym pracą na konkretnym stanowisku w Avanade, interesuje Cię praca Visual Designera. Powiesz, dlaczego zwróciłeś uwagę akurat na ogłoszenie tej firmy? Dlaczego Cię zainteresowała?

Miki
@Katarzyna

Jak chcecie ożywiać dyskusje, to popracujcie nad zadawaniem jakichś sensownych pytań

@Donatello

Praca w tym korpo była dla mnie koszmarnym doświadczeniem, które w okrutny sposób odbiło się na moim zdrowiu. Nigdzie indziej nie potraktowano mnie w tak perfidny sposób jak tutaj. Pusta propaganda, ani wręczanie klocków nie przysłonią tego, że jesteś tylko resourcem.

Elżbieta
@.

Hmm.. A jak zostałeś potraktowany w Avanade? Mógłbyś podać jakieś szczegóły i opisać co takiego się stało?

Anita

Z całą pewnością mamy dobrego pracodawcę więc nic dziwnego, że ludzie są zadowoleni z pracy!

Amelia

A ciężko się dostać na rekrutera ?

Jak w dziale HR? Fajna ekipa pracuje?

Culture
@Adam

Przerażająco niekompetentny i leniwy HR. Zdecydowanie odradzam, nie warto. Nie zaskakuje fakt, że odeszli prawie wszyscy rekruterzy i osoby zajmujące się administracją personalną.

Me
@Culture

Pracuję już tu kilka lat i tak zaangażowanego oraz aktywnego HR+TAS nie widziałem jeszcze w żadnej w której pracowałem. Jest ona krzywdząca i niesprawiedliwa. Chyba że opinia dotyczy innej firmy bo osoba która wrzuciła ten komentarz nawet nie zna struktury w firmie i sytuacji.

obrzydliwe_świństwa
@Culture

Niestety, jeśli chodzi o HR to zgadzam się w 100% z @Culture... obserwuję wszystko z bliska i brak mi słów...

Remigiusz

Jak nastroje w firmie w związku z aktualna sytuacją epidemiczną?

Kat
@Remigiusz

Hej, cały czas wszyscy pracujemy z domu, było też kilka eventów integracyjnych przeprowadzonych zdalnie przez teamsy typu „domówka party”. Poza tym cały czas jest praca w projektach, mamy też otwarte rekrutacje. Więc ogólnie jest w porządku, chociaż mi osobiście brakuje już kontaktu z ludźmi w biurze ;)

ania18

Ostatnio brałam udział w procesie rekrutacji dla Avanade. Moje ogólne wrażenie jest naprawdę dobre. Na początku odezwał się ode mnie pan z rekrutacji, opisał rolę, kogo potrzebują i zapytał czy chcę umówić się na rozmowę telefoniczną. Zgodziłam się i już następnego dnia miałam rozmowę z rekruterką, trwała ok 40 minut. Rozmowa przeprowadzona w miłej atmosferze, rekruterka opowiedziała mi o firmie i benefitach, zapytała o moje doświadczenie (były też pytania w języku angielskim). Następnego dnia dostałam telefon z feedbackiem i zaproszenie na rozmowę w biurze. W sumie były dwie rozmowy, feedback dostawałam na bieżąco i informacje o kolejnych etapach. Obie rozmowy bardzo przyjemne i profesjonalne. Miałam do wykonania też 2 zadania. Ogólnie jestem zadowolona z procesu, przebiegł sprawnie i profesjonalne, ważne było dla mnie, że dostawałam feedback na bieżąco i wiedziałam, jakie są kolejne etapy. Rozmowy z rekrutacją, zespołem technicznym i managerem były fajnie przeprowadzone, dużo ważnych dla mnie informacji, konkretne pytania na temat mojego doświadczenia, ciekawe zadania do wykonania, dostałam też odpowiedzi na wszystkie moje pytania.

Rozmowa techniczna
@ania18

A możesz coś więcej powiedzieć na temat rozmowy technicznej? Jakiego rodzaju pytania były zadawane? Jakie zadania były do wykonania? Z góry dzięki.

KUBAK

Cześć, widzę ze pojawiają się nowe oferty w necie. jakiś update jak to wygląda od środka ? ostatnie posty z 2018.. dzięki z góry

Nowe oferty ?
@KUBAK

Bo ludzie z doświadczeniem odchodzą. Humaniści którzy kończą informatykę i chcą być wielkimi programistami zresztą nie tylko oni. Brakuje ludzi do pracy i korporacje chwytają się kogo popadnie byle pokazać cyferki jak jest wspaniale. Rozmowy wstępne jakbyś startował co najmniej na Dyrektora oddział Polska. Ale to chora wizja wszystkich korpo a zwłaszcza panienek w HR które na rekrutacji tyle się znają co dziecko zaraz po urodzeniu na płynnej rozmowie z rodzicami.

M.
@Nowe oferty ?

Pojawiają się nowe role, bo firma rośnie w obu polskich oddziałach. Doświadczeni ludzie odchodzą, ale i doświadczeni ludzie przychodzą – jeśli kogoś zmiany zawodowe, szczególnie w branży IT, dziwią to chyba nie ma za dużej wiedzy o rynku. A swoją drogą chętnie poznam duża firmę IT z której absolutnie nikt nie rezygnuje ;) Dodatkowo - co jest złego w humanistycznym umyśle, który kończy informatykę? To raczej żadna przywara? I co jest nie tak z osobą z HR, która traktuje dyrektora tak samo jak programistę? Traktujemy wszystkich ludzi w ten sam sposób, bez względu na tytuły. I to prawda, że trzymamy wysoki poziom na rozmowach, co raczej jest plusem :) Fakt, nie każdy dostaje propozycję współpracy, ale jeśli już dostanie, to wie że będzie pracował z doświadczonymi osobami o rozwiniętych umiejętnościach. Powyższa opinia wygląda na napisaną przez sfrustrowaną osobę i w bardzo uogólnionym tonie „korporacje są złe” (np. te fragmenty: „korporacje chwytają się” „chora wizja wszystkich korpo”) dlatego nie uważam, że powinna być odnoszona bezpośrednio do Avanade.

Do M
@M.

WIdać że osoba pisząca komentarz jest pracownikiem HR który ratuje 4 litery firmie. Akurat miałam przyjemność pracować dla firmy i powiem szczerze moge napisać że firma jest w czołówce źle zarządzających. Skoro przyjmujecie po humanistyce ludzi do pracy to ludzie techniczni nie chcą tam pracować albo uciekają z firmy. Wystarczy poszukać opinie w necie i nie wiele trzeba aby pokazać obraz firmy zresztą nawet tego robić. To że na reklamę i marketing w mediach przeznaczają dużo i chwalą się z osiagnieć to w realiach tak pięknie to nie wygląda. Przez długie okresy nie wiele sie dzieje i klepie sie to samo. Wysoki poziom nie wiem czego. Jedna z prostszych rozmów rekrutacyjnych.

M
@M.

Jakie oddziały? Polecam zerknąć do KRS. Jesteście oddzielnym podmiotem z NIP i REGON zarejestrowanym w Krakowie a nie jakimś tam oddziałem. Centrala Warszawa a oddział do Kraków lub Wrocław lub Centrala Paryż a oddział Kraków. Tutaj nic takiego nie widzę bo NIP to Kraków :)

Elentar

Fajny zespół i mocny technicznie Wewnątrz biura można realizować swoje pomysły Kilkadziesiąt projektów w różnych technologiach dla różnych klientów (Mobline Native+Xamarin, Azure, Angular,Angular,.Net, chatbots, AI) W większości projektów mamy wpływ na to jak są wykonane, technologie czy Architektura. Zazwyczaj praca z klientem, możliwości wyjazdów do niego. Dużo lokalnych inicjatyw. Dużo można zdziałać na poziomie biura, niewiele na poziomie firmy Wewnętrzne systemy do wymiany

Zostaw merytoryczną opinię o Avanade Poland Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Avanade Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Avanade Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Avanade Poland Sp. z o.o.?

Avanade Poland Sp. z o.o.
2.5/5 Na podstawie 21 ocen.
  • Lubicz 23 A
    31-503 Kraków

Avanade Poland Sp. z o.o.