Opinie o Astral Sp. o.o. w Rzeszów

Astral Sp. z o.o. jest współwłaścicielem sieci sklepów pod logo Media Expert – największej sieć elektromarketów RTV, AGD, IT i multimediów w Polsce

Branże: AGD - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Astral Sp. o.o. w Rzeszów

Kacper Nowy wpis

Czego można się spodziewać pracując w tej firmie?

Jacek Nowy wpis

Czy w związku ze zmianami o których pisaliście jest dobrze w firmie? Dopytuję ponieważ interesuje mnie praca tu. Jak atmosfera. czy handlowiec może dobrze zarobić?

Sebastian Nowy wpis
@Jacek

Jak szukasz roboty to ok jak szukasz pracy odradzam

Don Pepe Nowy wpis

W końcu Terg - handlowcy przestaną ,,świecić oczami'' przed klientami. Z tego co czytałem Terg dba o dobrych handlowców. Nareszcie będzie podział obowiązków, kto jest od czego, a nie to co teraz. Pracownik jest sprzątaczem, kasjerem, piszącym raty, sprzedającym ubezpieczenia, serwisantem, dostarczycielem towaru, śmieciarzem, kierownikiem, zastępcą kierownika, istny misz masz.

Alicja

To dlaczego jest rekrutacja na stronie Astrala do ich salonów?

Kierownik Sklepu

Jeżeli chodzi o rekrutacje w astralu byłem na rozmowie kwalifikacyjnej i się przeraziłem ze rozmowy może się odbywać w takich warunkach, rozmowa odbywała się na ciemnym magazynie bez światła z kosza obok dyrektora wypadały śmiecie, sklep bez klimy bo zaduch był nie do wytrzymania, rozmowa była przerywana kilkukrotnie ponieważ osoba rekrutująca bodajże dyrektor bo tak się przedstawił odbierał ciągle telefony. Powiem jedno zero jakiegokolwiek profesjonalizmu, rekrutując na stanowisko sprzedawcy gazet rozmowy są bardziej kompetentne.

Pytania z reguł ogólnikowe, zarobki, co chce robić za 5 lat, największy sukces zawodowy. Generalnie zero poziomu zarobki na kierownika podstawa około 1500zł.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży
Słupsk
logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
Poznań
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych
Alicja

Zgoda UOKiK już jest. Kiedy sklepy Astralowe zaczną działać pod systemem, marketingiem i zarządzaniem firmy Terg? Będą reotwarcia czy jak? Ktoś coś wie?

ppp
@Alicja

ASTRAL zamyka a nie otwiera nowe sklepy. Firma już nie istnieje

oiw

no ja dużo jednak dobrego słyszałam o pracy u was w kontekście szeregowych pracowników na sklepie, zainteresowana jednak jestem jak to jest póxniej ewentualnie ze ścieżką awansu i ogólnie rozwojem kariery

kim

@koniec Nie wiem jakw astralu, ale w tergu powyżej 2 koła na spoko wyrobisz, a jak dobry punkt to i sporo więcej

mokry

Ja astrala raczej nie polecam, bo średnie miałem przejścia z kierownikiem. Inaczej się ma to z tergiem. Ich sklepe są duzo lepsze jakościowo i bardziej uczciwie. Generalnie sklepy terg polecam astrala niekoniecznie

lejbos

W końcu TERG zrobi porządek z Astralem, pozwalniają ludzi którzy sa na pewnych stanowiskach całkiem przypadkowo czyli 80% dyrektorów, tylko 30% kierowników bo w reszcie placówek ich i tak niema ciagła rekrutacja. ludzie bez bladego pojęcia o obowiązujących zasadach funkcjonowania firmy w dzisiejszych czasach. Ale jaki pan taki kram.

leon
@lejbos

Oj zrobi zrobi ! Podobno w Nowym Sączu, w Tergu poleciał kierownik wywodzący się z Astrala i przyszedł jakiś nowy koleś. Od razu wyniki skoczyły o ponad 100 % w górę . Wiadomo, kiedy zmiany wchodzą w życie ?

Xx
@leon

Tak całkiem nowy to nie, bo przyszedł z innego sklepu tergu Ale reszta się zgadza :)

ZCA

Ja o astralu mogę powiedzieć, że było ok 5 lat temu, od 20-lecia w Wysowej jeszcze do czasu zmiany na stanowisku prezesa. Pan Rabenda z punktu widzenia firmy na pewno dobrze zarządza i osobiście mam ogromny szacunek do Niego, jednak pierwsza zmiana to obcięcie prowizji za ubezpieczenia, podnoszenie poprzeczki z poziomem ubezpieczeń, Orange. Były inne "propracownicze" zmiany. Te przy stałym obrocie były nie do zrealizowania. Było ciężko i dokręcanie śruby na różne rzeczy ( niezdrowe ciśnienie) spowodowało, że w pracownikach puścił gwint:) 2 lata temu bardzo dużo pracowników podziękowało Astralowi właśnie ze względu na pieniądze. Potwierdzam, były to wypłaty nieco wyższe od podstaw, a przy wykonaniu planów na 100%, przelewy osiągały poziom podstaw u konkurencji. Dużo się nauczyłem w tej pracy ale była to twarda szkoła, sądzę że po przejęciu będzie gorzej, wtedy zacznie się w astralu prawdziwa dyscyplina i plany.

jt

właściciele sprzedali 100% udziałów astrala, podobno z zastrzeżeniem ze całość ma przejść w ręce tergu w ciągu dwóch lat i to są informacje pewne

@jt

Czyli jak? Przez 2 lata będzie po staremu, a później nastąpi przejęcie?

Janek2010

Zapewne w ramach optymalizacji dublujące się placówki zostaną zamknięte. Będzie też inwentaryzacja w każdej placówce, remont i reotwarcia. Dla Was- pracowników do ogromny plus, bo w końcu na wszystko będą procedury, będzie towar, marketing i rynkowe ceny. Kiedy ma fuzja nastąpić? Dla Tergu też duży plus, bo nie będą się już wstydzić "potworka", który psuł renomę :)

niunka

Oficjalny email zostal wyslany na sklepy, niby ma to byc informacja poufna dla pracownikow ale juz i tak wiekszosc osob w branzy o tym gada, don pepe naktorym sklepie pracujesz ze niby taki masz luz? I nie masz telefonow z pracy itp? Ja pracuje 2 lata. I niestety musze powiedziec ze nie jest latwo miec dzien wol y od pracy chyba ze to swieto ustawowe.

Janek2010

Skąd takie rewelacje, że Astral został przejęty przez Terg? Nie ma nigdzie prasowej informacji, nie ma również zgody ze strony UOKiK na przejęcie. niunka, jak masz źródło to podaj, albo daj wskazówki jak ten temat sprawdzić.

Don Pepe

Ojej wielka mi panika Astral został przejęty przez Terg. Naturalne prawo rynku - większy zjada mniejszego. Astral ma swój system motywacyjny i Terg. Odwiedziłem kilka sklepów Astrala i kilka sklepów Tergu - o jednych i drugich sklepach mogę powiedzieć kilka ciepłych jak i kilka złych słów. Ja pracuję kilka miesięcy w ME i to moja najbardziej bezstresowa praca. Po robocie przychodzę wypoczęty, nie mam telefonu służbowego a w dodatku zarabiam nieźle. Nie wiem skąd te narzekania ? Robota jest naprawdę lekka i bezstresowa - w porównaniu z moim poprzednim zajęciem.

niunka

Już niema Astrala właśnie sprzedali się dla Tergowi!!!!

chickita

jak sporo? nie myl astrala z tergiem astral to ma 35 sklepów a terg 10x wiecej...ch

quanto

jak niema wejdz na strone astrala i zakładka rekrutacja ciągłe wisi jakieś 40 ogłoszeń do rożnych miejscowości. Dyrektorzy nie nadążają z rekrutacjami.

quanto

Proste w większym mieście masz możliwość wyboru w dziurach niestety wyboru nie masz bo albo idziesz do pracy na czarno no albo idziesz do astrala za nie adekwatne wynagrodzenie za wykonaną prace ale na umowę o pracę. Chociaż już i w mniejszych miejscowościach ludzie rzucają papierami bo przy fizycznej pracy na czarno masz tylko odciski na dłoniach, przy pracy na umowę w astralu, masz zepsutą psychikę, mając nawet dzień wolny pełno telefonów ze sklepu, i cholerna odpowiedzialność materialną, nie licząc całego grona innych problemów spotykanych na sklepie np. serwisy, za które opie*rz dostaje pracownik a nie serwis.

jajazastrala

Kraków został odremontowany to co się dziwisz że firma to sobie sama za sponsorowała? nie to kosztem oczywiście pracowników. Meble kupili za "grosze" po upadłym domexie a wam zabiorą z wyplaty 10x moze 15x tyle bo na tym też trzeba zarobić. Firma okrada bo tak nazwać to można pracownika na każdym etapie za sprzedaż, za inwentaryzacje, za remont sklepu, za wciskanie abonamentów Orange itd....

Zostaw merytoryczną opinię o Astral Sp. o.o. - Rzeszów

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Astral Sp. o.o.?

Kandydaci do pracy w Astral Sp. o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Astral Sp. o.o.
2.4/5 Na podstawie 65 ocen.

Astral Sp. o.o.