Opinie o Fines S.A. w Sopot

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Fines S.A.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Fines S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy finansowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fines S.A. w Sopot

Nigdy wcześniej nie byłam na tak nieprofesjonalnej rozmowie o pracę. Pracodawca zachowuje się jak gbur, zadaje pytania osobiste, nie rozmawialiśmy w ogóle o moich predyspozycjach na dane stanowisko ani doświadczeniu. Wyszłam zniesmaczona, pewna że nie chcę mieć z tą firmą nic wspólnego.

Agnieszka
@Kandydat

Potwierdzam żałosne pytania osobiste na rozmowie wstępnej. Taki "profesjonalizm"że aż kłuje w oczy.

Nick Nowy wpis

Jakiś czas temu dało się tu przeczytać, ze podczas rozmowy kwalifikacyjnej padają pytania osobiste. Od tamtych wpisów upłynęło trochę czasu, więc może się coś zmieniło? Ja znalazłem, co prawda stare ogłoszenie dla specjalisty ds. kredytów i pożyczek. I mimo to będę składał papiery. Głównie jestem nastawiony na kasę, więc ile teraz można się spodziewać samej podstawy?

@Kandydat

Żegnaj Fines, żegnaj... Gdy mi Ciebie zabraknie...

Teresa
@Kandydat

hmmm a jakie konkretnie to były pytania? może za bardzo personalnie je odebrałaś? jestem ciekawa :)

wszystko_wiem
@Teresa

Zawsze ktoś 'odbiera' coś nie tak. Szkoda, że nie wierzy się osobie, która wygłasza po prostu swoje odczucia. Nie wzięły się znikąd. Jako były pracownik centrali w Sopocie, wiem że ta opinia to prawda. P. zdarzały się wielokrotnie komentarze nie na miejscu. Nie przystające pracodawcy. I mocno wykraczające poza profesjonalizm. Mimo, że minęło trochę czasu od rozstania z firmą, negatywne odczucia nadal są. Firma, która miała świetny team (w każdym z działów), pracowitych, oddanych, kochających swoją pracę ludzi. Każdego z osobna potraktowano, tak jak potraktowano. Tyle mogę napisać bez wdawania się w szczegóły. Nie warto współpracować z firmą, która tak podle traktuje ludzi. Niesmak i ścisk w brzuchu pozostanie na zawsze.

Agnieszka Nowy wpis

wygrzebany_z_dlugów

Hej, Jestem byłym franczyzobiorcą na ścianie wschodniej w mieście ~70 tyś mieszkańców. Placówkę otwierałem w 2016 roku z wielkimi planami i marzeniami. Na start zatrudniłem 2 dziewczyny aby było łatwiej obsłużyć kilku klientów w ciągu dnia. Osobiście pracowałem w innej branży i innym mieście doglądając dziewczyn 1-2x w tygodniu. Na start wyłożyłem 30 tyś zł, które momentalnie zeżarły koszty stałe lokalu i ZUS. Trwałem przez rok gdzie w tym czasie tylko jeden miesiąc wyszedł na plus dzięki mojemu znajomemu, który wziął u mnie kredyt na 800 000 zł. W pewnym momencie moje pracownice, które nie zarabiały nawet na siebie chciały mnie przekręcić na prowizjach we współpracy z innym agentem. Niby miał dostarczać im bazę klientów za podział prowizji. Nie spodziewały się, że przejrzę je na wylot już przy drugiej próbie wyłudzenia. Gdy poprosiłem o listę klientów na przynajmniej tydzień przed podpisaniem umowy to zrobiła się napięta sytuacja i rzekomy agent nigdy więcej się nie odezwał. Od tamtego momentu była to już równia pochyłą w dół. Finalnie po roku stwierdziłem, że nie mogę, tego dłużej ciągnąć... Dług urósł do 100 tyś zł a placówkę zamykałem szarpiąc się z pracownicami i wyprzedając meble za bezcen. Od zamknięcia mija już 6 lat i dopiero teraz zacząłem wychodzić na prostą wymazując z głowy ten przykry etap życia "zarobkowego". Ogólnie opinię mam neutralną bo kto wie jakby to było z placówką w innym miejscu i z innymi pracownikami... Pewnie też za słabo zrobiony research branży w tym konkretnym mieście przyczynił się do mojego upadku. Nauczyłem się jednego. NIGDY nie zatrudnię żadnego pracownika na etat. To jest koszmar przy małych biznesach. Tylko B2B niezależnie czy jest to facet czy kobieta. Współpraca z samym FINES układała się dobrze.

NICK Nowy wpis
@wygrzebany_z_dlugów

Przy takim biznesie trzeba samemu doglądać interesu. Wystarczyła by na początek jedna pracownica. To jest trudna branża i przed pandemią już sporo placówek się zamykało. Współpraca z Finesem zawsze była OK. W trudnych czasach "wymyślano" różne nowe biznesy, np. fotowoltaikę, pożyczki dla firm, ubezpieczenia, doradztwo prawne itp. Wszystko po to, aby placówki mogły przetrwać. Zobacz Wrocław bez Finesa, Żagań, Zielona Góra, Gniezno - rynek zrobił swoje. Oddziały funkcjonują dzięki zaangażowaniu samych właścicieli, a pracownicy... mają to gdzieś. Pozdrawiam

Elka Nowy wpis

Na stronie firmy cały czas jest info odnośnie współpracy, a status firmy jest niby jako wykreślona z rejestru. Jaka jest więc rzeczywistość? Widziałam, że zapewniają szkolenia dla pracowników, ale jak one często się odbywają jeśli ktoś jest bardziej zielony w branży? Ile na początek można uzyskać dochodu jako pośrednik kredytowy?

Doradca Finansowy

Głównie pytania o doświadczeni i uszczypliwosc co do zmiany miejsca pracy. Generalnie przebieg rozmowy bardzo dziwny i niezadowalajacy raczej żeby zniechęcić pracownika niż zachęcić. Może i firma jest dla ludzi i dobrze traktują pracownika ale na pewno nie poszła bym tam do pracy gdyby mi ją dali.

Brak

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy

Czy w firmie Fines S.A. występuje system zmianowy? Jak to wygląda na stanowisku Koordynator?

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w Fines S.A.?

Pik

#metoo

Jajak

Najpierw zaproponują, poźniej Cię wykorzystają za darmo, nie dostaniesz ani słowa podziękowania, ani 10 zł podwyżki, ani stanowiska. Polecam serdecznie! :)

Oko

Ile aktualnie placówek ma fines?

Halina
@Oko

Z tego co widać na stronie to chyba z ponad 100 placówek. Szkoda ze nie ma zakładki kariera na stronie !

Lolo Bankrut
@Oko

Piszą, że "prawie 200" czyli 116. xD

Hanna
@Lolo Bankrut

No ale co Ty im od razu tak skrzydła podcinasz, to brzmi jak strategia. ;p A co ile średnio otwierają kolejną placówkę?

@Hanna

Tych 116 to są placówki partnerskie z logiem, a współpracujących jest kilka tysięcy. Fines ciągle się rozwija i poszerza asortyment produktów.

Hanna
@Olo

No teraz to faktycznie widzę, że mocno się rozwijają. Czyli to raczej niemożliwe, żeby upadli? Bo widzę, że ktoś sobie jeszcze parę miesięcy temu chyba żarty z tego stroił

Wiesiek
@Hanna

No, mocno się rozwijają... xD

Urszula
@Wiesiek

Wyczuwam ironię w Twoim komentarzu... Jeśli nie rozwijają się faktycznie mocno, to napisz mi w takim razie, co tam się takiego dzieje, jak jesteś poinformowany.

xyz

Franczyzowicze i agenci co myślicie o współpracy z Fines? Czy tylko ja mam takie wrażenie, że im się nie chce a agentów traktują jak zło konieczne?

Abc

Tak, tylko ty

@xyz

Nie polecam współpracy z Fines. Zero wsparcia,stawki wynagrodzeń jedne z gorszych na rynku. Dodatkowo tempe łychy na infolinii.

MNick
@Kasia

Nie zgadzam się. Wsparcie jest, infolinia jak może to zawsze pomoże. Jeżeli są niskie stopy procentowe i w miarę niskie oprocentowanie w bankach, to mając wyśrubowaną prowizję w agencji - Klient pójdzie bezpośrednio do banku lub kliknie "na suwak" na stronie www pożyczkodawcy. Czasy małych agencji powoli się kończą. Trzeba mieć lokalizację na parterze, minimum 4 stanowiska, duże pomieszczenie estetycznie urządzone, duże witryny. Najlepiej same panie za biurkami. Mężczyźni po 40-stce odstraszają klientów... Telefon stacjonarny i fax, do tego możliwość przyjmowania rat gotówkowych. I centrum miasta, deptak. Oczywiście miasto od 100.000 mieszkańców, jeżeli mniejsze to bez konkurencji niestety. Mam 20 lat pracy w kredytach i wiem co piszę. My mamy jeszcze pięterko ze schodami i tam pozwalamy ciekawskim klientom zajrzeć do samej szefowej. Pozdrawiam

Ex Franczyzobiorca
@MNick

Bajki piszesz według "wizji" prezesa PP. Taki punkt, jako franczyza Finesa, nie ma najmniejszych szans być na plusie z powodu kosztów stałych. Zachwalasz rozwiązanie prowadzące na 100% do bankructwa.

@xyz

Co to znaczy im się nie chce ? Agenci raczej są dobrze traktowani. Ubywa franczyzn z powodów zmian na rynku. Każdy złożony wniosek o pożyczkę jest na wagę złota. Państwo Polskie nie lubi pośredników finansowych.

Roxa

Nikt nie lubi żadnych pośredników (nie dotyczy księży).

mario
@xyz

Fines skończył się już dawno...bazowano na tym,że samo się kręciło...koordynatorzy zero wiedzy merytorycznej a wyłącznie wpadanie i plotkowanie, na innych franczyzobiorców...taka mała blondyneczka ,z wyraźnymi brwiami przodowała w tym.

@mario

No tutaj się trochę nie zgadzam. Uważam, że koordynatorzy jakąś tam wiedzę posiadają, jak mogą pomagają pośrednikom. Ale generalnie Fines traktujmy jako taką "przystań" podczas poszukiwania normalnej pracy. Jeżeli uda nam się pozyskać etat w tej firmie, to na spokojnie szukajmy dalej bardziej stabilnej posady.

Jak szefostwo w Fines S.A. traktuje ludzi?

Cierpliwy

Słucha tych nie właściwych, którzy dbają głównie o swoją prywatę. Tych, którym zależy na pracy i firmie nie słucha w ogóle. Ma ich raczej za głupków. Ta strategia zaprowadziła właśnie Fines z miejsca pierwszego świetności i chwały prawie w niebyt. Niewiele brakuje. Wszyscy ci którzy byli super doradcami i wizjonerami, którzy roztrwonili zasoby ludzkie i finansowe, którzy traktowali firmę jak prywatny (usunięte przez administratora) już dawno mają dobre posady gdzie indziej. Ale może tak miało być. To wie tylko prezes albo nawet tego nie. Może bielmo z oczu dalej nie zeszło.

Zatroskany

Jak się czujecie agenci po pandemii? Dużo was przetrwało? Macie jeszcze siły trwać? Jaskółki wracające do Fines chyba trochę się zdziwią.

Zofia
@Zatroskany

czym niby zdziwieni ? jakie zmiany zaszly przez te dwa lata wg ciebie ?

@Zofia

Zofio chyba pomyliłaś firmy, wróć na forum Platinum, gdyż Fines zmienił się nie do poznania. A skoro już o Poznaniu mowa to zapraszam do obejrzenia opublikowanego dziś spektakularnego wywiadu z człowiekiem roku Fines.

Stefan
@Zatroskany

Zdajesz sobie sprawę, że Twoja wypowiedź niewiele wyjaśnia komuś spoza firmy? Fines poszukuje osób do pracy w centrali w Sopocie, będę więc wdzięczny jeśli wyjaśnisz, na jakie zarobki mogę liczyć, jako nowy pracownik, oraz jakie tam panują relacje?

@Stefan

Drogi Stefanie, celem mojej wypowiedzi nie miało być przybliżanie komukolwiek czegokolwiek. To ja chciałem posłuchać nastrojów sieciowych. Co do pracy to wskakuj śmiało, każdy choć raz w życiu musi się na tym koniu przejechać. Pamiętaj jednak o starym chińskim przysłowiu: "Nigdy nie próbuj siodłać świni".

Firma Fines S.A. szukała pracownika na Główny Księgowy. Czy ktoś może był tam zatrudniony i opowie o swoich doświadczeniach?

As

Daruj sobie. Poszukaj normalnej firmy.

Użytkownik
@As

@As Nie rozumiem Twojego komentarza. Fines to jak najbardziej normalna firma i chwalę sobie pracę tutaj.

Jak się pracuje z ludźmi z Fines S.A.?

MNick

Bardzo dobrze się pracuje z ludźmi z Fines S.A, Łubu dubu, niech żyje nam prezes..

@MNick

Rozumiem, że to sarkazm? Możesz opisać jaka atmosfera panuje w zespole? Bo od pewnego czasu nikt nic nie pisał na ten temat...

Rocco

Czy placówki franczyzowe zostały już wyposażone w ekspozytory gadżetów fotowoltaika oraz witryny z akcesoriami sex-shop?

Agętka
@Rocco

Fotowoltaika już jest w ofercie ale o tej reszcie nie słyszałam ?

Agęt
@Agętka

Nie wiesz ? a światła ultrafiolet i disco kule już masz ? większość placówek już wyposażona

@Agęt

Ty się nie zbijaj z pytania bo fotowoltaika rzeczywiście jest- sprawdź na stronie finesa.

Sylwia
@Agętka

Sprzedaje ktoś fotowoltaike? Co o tym myślicie?

Wojtek
@Sylwia

Cześć. Nie sprzedaję fotowoltaiki bo nie mam wystarczającej wiedzy technicznej. Jeżeli ktoś pójdzie do specjalistów od OZE to wiadomo, że ani cenowo ani ofertowo nie mam szans na sprzedaż. Szkoda inwestować w działania reklamowe. U mnie kredyty ciągną stałe 0 sprzedaży, pozabankówki spadły o 70% (w porównaniu z marzec/ kwiecień 2019; w porównaniu z marzec/ kwiecień 2018 teraz mam 16% sprzedaży). Podziałam tylko do końca kwietnia. Pozdrawiam i życzę powodzenia tym, którzy wytrwają dłużej.

@Sylwia

Ja sprzedałem zaraz na początku jedną instalacje. Ale klient myślał o panelach przez dwa lata i jak postanowił sobie założyć - trafił na moją ofertę. Stilo ma ceny zawyżone do konkurencji o 30-40 %. A zastanawiał się ktoś, co będzie za 2-3 lata, kiedy Stilo nie będzie miało zleceń i zamknie działalność...Co z gwarancją 12 letnią ? Klienci przyjdą z naprawami do nas. Trzeba postawić na ubezpieczenia i kredyty.

@Tomasz

Klienci zapoznając się z naszą ofertą potrafią wybuchnąć głośnym śmiechem jeśli byli już wcześniej (i mają ze sobą mnóstwo konkretnych materiałów) konkurencji z salonów Plusa. Zważywszy na ilość reklam w TV- przeważnie byli tam już wcześniej. Nawet oferta finansowania jest tam znacznie korzystniejsza niż nasza więc o czym mowa... Chyba niedługo zostaniemy operatorem hydrauliki domowej żeby utrzymać się na rynku.

@Ewa

Spróbuj znależć jakąś wioske z 40 km od Twej miejscowości, rozrzuć ulotki po lepszych domach i poczekaj na zapytania o fotowolt. No i wbijaj na kalkulatorze niskie ceny... Może proponować po 4 panele i wmawiać ludziom, ze to starczy im ?

@Tomasz

Ty tak serio? Mam ryzykować zarzut z 286 kk wciskając komuś niepotrzebny złom niespełniający jego oczekiwań? To już bardziej etyczne jest dilowanie garnków na pokazach... albo innych cudownych materacy... W okolicznych wioskach mam wielkich farmerów, którzy na dachach swoich obór i kurników mają solary kupione z funduszy UE dla rolników, mieszkający między nimi, to biedota na socjalu.

@Ewa

Dobra żarty to były. Fotowoltaika: Daj e-maila i miejscowość swą to przyślę Ci kilka myków. Jak będziesz mieszkała w moim województwie to Ci nie pomogę, jak będziesz spoza mego regionu to dam kilka rad dobrych. Niech moc będzie z Tobą !

Bankierka
@Sylwia

Co Ty wiesz o fotowoltaice albo energetyce? Pewnie tyle co i ja- że prąd bierze się z gniazdka... A geniusze z tzw. centrali wsadzili jeszcze niesprzedawalny shit do oferty, taki sam jak do niedawna lokaty. Prędzej te "akcesoria sex-shop" z pytania sprzedam, choć nie ma ich _jeszcze_ w ofercie, jak instalację fotowoltaiczną. Czy ktoś poza Tomaszem sprzedał z jedną instalację?

@Bankierka

Teraz są wakacje. Bogaci klienci wypoczywają w Pobierowie lub Sopocie więc wydają pieniądze na prażoną kukurydze. We wrześniu fotowoltaika ruszy u wszystkich sprzedawców.

Bankierka
@Tomasz

Miałeś w swojej franczyzie kiedyś kogoś bogatego w charakterze klienta?

Konkurencja
@Ewa

Pani Ewo, dzisiaj ja wybuchnąłem śmiechem jak bomba nad Nagasaki kiedy przyszła Klientka po wizycie w placówce Waszej sieci, w której jakaś Pani "agent fines" naopowiadała jej bajek lepszych niż Nickoldeon, a to, że: kupi sobie dwa panele, do których podłączy klimatyzację chłodzącą 80m2 p.u. domu i jeszcze z tych paneli będzie miała ciepłą wodę w kranach i prysznicu. No i to wszystko oczywiście na raty- po 137 zł. miesięcznie... Rozumiem, że macie tylko ulotki i się na tym nie znacie ale nie opowiadajcie bajek bo Nickoldeon i Disney Channel ogłoszą zwolnienia grupowe...

@Konkurencja

Myślę, że tu chodziło o 12 paneli, Ulica 450 wp. Mnoźone przez zysk 1030 wat, daje to nam rocznie 5562 kwh - wystarczy na domek. Stilo wyprzedaje za ćwierć darmo stare panele 320, które wykupują takie buraczane firmy z Donbasu jak Twoja i oferują na wschodzie... jako nowość. Pani z powyższego postu zna się na kredytach, ubezpieczeniach i ma jeszcze czas na poznanie fotowoltaiki.(usunięte przez administratora).

PKO BP S.A.
@Rocco

U Was zaraz będzie jak w kiosku ruchu u Barei. A fachowców jakich macie, jak Richard Czarnecki- europoseł- nie przymierzając.

@PKO BP S.A.

PKO buduje swą markę od 1919r., z przerwą 1939-45r. i zbytniej konkurencji nie miało...A Fines zaczął dopiero kilkanaście lat temu. A co do fachowości: w PKO pani od kredytów gotówkowych nie ma żadnego pojęcia o "firmówkach", a hipoteki robi jeszcze inna - trzecia osoba. A ja dam chwilówkę, skredytuje auto i mieszkanie, pomogę firmie, sprzedam fotowoltaikę i ubezpieczę auto. Odwalam pracę jak 6 osób z PKO...i jeszcze jest wielu lepszych ode mnie w Finesie. Pozdrawiam

Wzruszona
@Michał

Wzruszyła mnie Twoja historia. Fines dynamicznie się rozwija w ostatnim czasie, w ciągu około roku z 333 placówek zostało 186 (przed chwilą sprawdziłam), nie ma i nigdy nie miał własnej placówki sprzedażowej więc na "markę" pracują naiwni ludzie dla zmyły nazywani "franczyzobiorcami". Oczywiście, że jesteś w stanie wszystko sprzedać, nawet respiratory Ministrowi Zdrowia, nie mając pojęcia o tym, co sprzedajesz i o konsekwencjach które poniesie klient korzystając z Twojego "doradztwa" opartego o misseling. Gratuluję Ci dobrego samopoczucia wynikłego z porównania banku PKO BP i Finesa, porównaj jeszcze Fines z Orlenem i PGE- będziesz bardziej dumny z tego, co robisz.

@Wzruszona

Fines wyżej stawiam nad spółki wydobywcze, bo ma trudniejsze zadanie niż Orlen i PGE. 1. Sprawdź sobie ile placówek zamknęło PKO. U mnie we wsi na 10 punktów, 5 zniknęło. Oddziały się ograniczają. A pracowników naprawdę mają kiepskich. 2. Połowa franczyzn Finesa musi paść ze względu na lokalizację i coraz sprawniej działające infolinie sprzedażowe konkurencji - taka niestety jest prawda. 3. A ja dalej utrzymuję, że w głowie mam tyle wiedzy co 6 osób z PKO, bo się zawziąłem za 2004r. Onegdaj nie przyjęli mnie do pracy "bo nie mam piersi" jak powiedział Pan dyrektor I Oddziału w... Więc pozostało albo zmienić płeć i powiększyć biust, albo pogłębiać wiedzę i podbierać klentów molochowi.

Jessica
@Michał

Ale poryciuch z Ciebie :D Jeśli masz tyle wiedzy i doświadczeń to może prezesem PKO BP zostaniesz od razu albo chociaż Aliora?

@Jessica

Na razie realizuje się w temacie dotacji, czyli dodatkowo wiedza 3 osób z PKO. Alior doceniam, bo wystarczy im kilkukrotnie mniejsza kadra niż w PKO.

Jessica
@Michał

Porównaj wyniki finansowe Aliora i PKO BP- ten drugi jest największym płatnikiem CIT a Alior wali na dno z mega stratą, podnosi przedsiębiorcom opłaty za prowadzenie rachunków z 36 na 150 złotych miesięcznie. Czyli myśli, że rocznie zarobi (1800 zł.) więcej na jednym biznesmenie niż inwestor lokujący w Aliorze 10.000.000 zł. (1600 zł.). Raczej nie zarobi tylko straci klientów i nawet taki omnipotentny geniusz Michał nic na to nie poradzi. Na takim samym poziomie oceniasz/ wyceniasz omawianego tutaj "integratora" Fines S.A.

@Jessica

Cała budźetówka, gminy, sołectwa, miasta mają konta w Pko bo taki jest układ, a Allior musi walczyć o przetrwanie. Nie jestem impotentem

Boska
@Rocco

Siemka. Jak wam idzie teraz sprzedaż? Mam takie wrażenie, że omijają mnie drugą strona ulicy potencjalni klienci...

Frania
@Rocco

Cześć. Kto- poza mną- nie zarobił na franczyzie nawet na podstawowe koszty działalności w listopadzie?

Duże miasto ? bo do 100.000 kiepsko będzie szło

Aga

U mnie też strata.

Agnieszka
@Olo

Ja jestem w mieście > 100.000 i idzie bardzo kiepsko. Listopad wyszedł na minusie.

@Agnieszka

Ludzie boją się chodzić po ulicy i nie zajdą do biura tak szybko. Po swiętach przyjdą po pieniądze

Warjat
@Olo

Też uwierzyłem w te brednie. Do mnie jakoś od świąt wielkanocy nie mogą dojść a jak już ktoś przyjdzie, to dostaje... odmowę! Muszę Cię zmartwić ale przez zdalną naukę i zdalną pracę (czyli konieczność doposażenia się w sprzęt i internet) nasi "starzy klienci" już nie przyjdą.

Inna
@Warjat

Nie tylko u Ciebie tak jest, dlatego na ten moment zostało tylko 162 franczyzy w "sieci".

Real
@Olo

Wszędzie kiepsko idzie i szło będzie jeszcze gorzej, nie ważne czy do 100.000 miasto czy powyżej (zobacz w ilu miastach wojewódzkich nie ma już "Finesów") bo czasy się zmieniły i nie ma już dla nas miejsca. Taki lajf.

Naiwna
@Frania

Ja dołożyłam do biznesu w listopadzie dokładnie: 12.380 złotych. Koniec tego.

@Naiwna

A Proficred... jak idzie, bo powinno być dużo chętnych.

Naiwna

Chętni są ale już mają windykację w Profi a niektórzy nawet pozew więc rozumiesz jak idzie...

Gocha
@Naiwna

U mnie podobnym minusem zamknie się grudzień. Jak żyć, jak żyć?

@Gocha

Teraz powinna paść połowa agencji stacjonarnych. Bardzo mało ludzi porusza się po ulicy. Powinno polepszyć się przed Świętami Wielkanocnymi dopiero...Dołożyć do kredytów ubezpieczenia, pośrednictwo nieruchomości, biuro podróży, punkt paczek.

Gocha

Tak, jasne, dołożę jeszcze amfetaminę, heroinę oraz zajmę się produkcją bimbru pod franczyzą a na to wszystko udzielę chwilówek przez SOF :D

Bankrut

Gdyby Profi był rok temu (albo jeszcze wcześniej) w ofercie, to byśmy natrzaskali mnóstwo hajsu. Niestety, prezes PP, uważał Profi za nieetyczny i podpisał umowę dopiero, gdy widmo bankructwa zajrzało mu przez sedes... Czyli niedawno, gdy już PESELki klientów w Profi mamy... I jak zawsze: obiecanki- cacanki a prezesowi obiadek. Ja olałem tę prężną firmę i mam święty spokój.

Realista
@Bankrut

Potwierdzam schemat opisanej sytuacji. Jeśli ktoś zamiaruje wchodzić w biznes z wiadomo kim, to stanowczo odradzam i proponuję konsultacje z lekarzem bądź farmaceutą. A na marginesie, bardzo szybko zaznaczono "chorągiewkę" przy Twojej opinii. Chyba omawiana firma oszczędza na płatnym koncie w tym portalu. Tylko dzięki opłacaniu moderacji geszefcik ten kilka lat przetrwał. Franczyz zostało 152. Pozdrowienia, Panie Prezesie P.P.

@Bankrut

To Prof.... bronił się przed współpracą wcześniej. Sam sobie rzepke skrobał i udzielał pożyczek samodzielnie. Po rozpoczęciu pandemii rok temu, zaczęło się psuć. Ttzeba do biur wprowadzać nowe produkty. Obrót nieruchomościami, poprawki krawieckie, usługi szewskie, kopiowanie kluczy, salonik masażu itp

Bankrut

To najpierw trzeba umowę franczyzową rozwiązać (albo rozszerzyć ofertę F. o wymienione przez Ciebie usługi) bo w jej myśl, franczyzobiorca nawet kserokopii nie może klientowi zrobić na własnym sprzęcie.

Ździch
@Olo

i co, przyszli po świętach ludzie po pieniądze do Ciebie? Bo do mnie nie przyszli więc zamykamy franczyzę. Jeszcze ponad 300 złotych za wywalenie mebli i reklam w PSZOK trzeba będzie zapłacić :-/

@Ździch

No masz racje, klientów mniej. Odpaliłem ubezpieczenia, wyliczenie sobie czeka w systemie na klienta, który się namyśla, człowiek idzie do WC na 5 minut, a tu infolinia centralna ubezpieczyciela podbiera mi człowieka i go polisuje. Ja mam strate wtedy... Tak juź mi 15 razy zrobili. Jakoś firma jest kołowana przez nowych kooperantów. Fotowoltaika też stara się nas kołować...Pozdrawiam

Ździch

To się nazywa "optymalizacja kosztów" w wielkim biznesie. Dzień bez dymania dniem straconym.

Daria

@Tomek to ta firma się zajmuje też fotowoltaika?

Tomek inny
@Daria

Firma zajmuje się pośrednictwem w sprzedaży wszystkiego, na czym można dużo zarobić. Większość (o ile nie wszyscy) sprzedawcy w tej firmie nigdy nie widzieli z bliska instalacji fotowoltaicznej i są zdziwieni, że prąd nie bierze się z gniazdka lecz z elektrowni.

@Daria

Jak już tu ktoś trafnie napisał, we franczyzach tej firmy zaraz będzie jak w kiosku ruchu u Barei (film "Miś").

Kierownik

Jak tam, Dziubaski, już jesteście na tarczy antykryzysowej czy może szukacie dobrego kierownika?

@Kierownik

Zwalniają, nie przedłużają umów.

Nędzarz
@Kierownik

Jest straszna bieda i nędza. Nie wiem już co robić...

John Rambo

Ja na wszystkie uważam, bez kaloszy nie wchodzę, ale dzięki za cynk.

kiwi

Po raz kolejny opinie na gowork pomagają mi podjąć decyzję w sprawie pracy :) Pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Manager ds. Marketingu w firmie Fines (w Sopocie), zmierzałam aplikować, spełniam wszystkie warunki, mam ponad 10 lat doświadczenia w prowadzeniu działów marketingu. Niestety opinie nt firmy a w szczególności Pani (żony/partnerki/kochanki Prezesa), która zajmuje się marketingiem w firmie mnie skutecznie zniechęciła. Po pierwsze dlatego, że nie rozumiem po co rekrutują na marketing managera skoro jakaś pani tam już pełni taką funkcję a po drugie dlatego, że ja chcę pracować (konkretnie i uczciwie) a nie brać udział w jakiś układankach/przepychankach firmowych. To świadczy o braku profesjonalnego podejścia do pracy. Jeśli na forach w opiniach pisze się, że prezes firmy ma kochankę, która rozstawia ludzi po kątach, lub, że prezes zwalnia ludzi kiedy ma zły humor - to NIKT normalny nie przyjdzie pracować do TAKIEJ firmy. Jestem zaskoczona ale opinie mówią same za siebie, ja ryzykować nie będę! Na przyszłość niech pracodawca przemyśli jak niekorzystnie działa czarny PR.

Fines S.A.
@kiwi

Serdecznie dziękujemy za przesłanie opinii. Oczywiście rozumiemy, że niektóre komentarze zawarte na tym portalu są stricte niepochlebne. Natomiast to na co warto zwrócić uwagę to ich data a także skonfrontować je z pozostałymi opiniami. Fines od zawsze kieruje się transparentnością we współpracy zarówno z pracownikami, jak i Agentami kredytowymi z całej Polski. Serdecznie zachęcamy do osobistej weryfikacji, na przykład przez udział w procesie rekrutacyjnym. Pozdrawiamy, Zespół Fines

Ananas
@kiwi

Dziękuję. Mi twoja opinia pomogła podjąć decyzję.

Sopotka
@kiwi

(usunięte przez administratora) Po co rekrutują do działu marketingu?, bo ktoś musi pracować w tej materii a nie tylko świecić oczami, rzucać pomysłami z czapy i brać pieniądze. Zresztą jak coś nie wyjdzie w marketingu, albo zawali się projekt (usunięte przez administratora) to zawsze będzie to Twoja wina i pożegnają Cię z kwitkiem. (usunięte przez administratora) Nie adorujesz - wylatujesz.

iwrys
@Fines S.A.

Transparentnością... czy zawieranie umów z pracownikami po kilku latach na drugą firmę zamiast umowy na stałe w Fines jest ok?

Dr Ozone
@iwrys

Wszystko jest OK, podziękują Ci za opinię i karawana buja się dalej. Ma być lukier, inne komentarze zostaną zmoderowane za drobne.Sia, la, la, la la, zabawa trwa, Piotr wszystko pod kontrolą ma...

matmarr

Odróżnić trzeba pracę w siedzibie Fines i współpracę z Fines. Opinie o pracy w siedzibie są prawdą. Obecnie zwalnia się ludzi lub kombinuje przy umowach tak, żeby nie dać umów na stałe. Obcięte są premie, które stanowiły dużą część wynagrodzeń. Wszyscy się boją, bo ludzi zwalnia się jak śmieci bez słowa dziękuje na koniec albo maila z głębszym wyjaśnieniem sytuacji. Nie wpływa to pozytywnie na wizerunek firmy budowany latami. Kiedyś to była rodzinna firma, szanowało się pracowników. Z tamtej firmy nie zostało zbyt dużo. W firmie są ważni i ważniejsi- np. ci którzy są spokrewnieni lub zaprzyjaźnieni. Smutna prawda.

Majtek

Fines w dobie kryzysu zwalnia ludzi jak leci albo nie przedłuża umów. Kiedyś ci ludzie byli jak mawiał Prezes członkami załogi Fines - statku którym płyniemy razem. Dzisiaj ci ludzie są zbędnym balastem i wywala się ich za burtę. To pokazuje kim tak na prawdę byli oni dla kapitana. Znam firmy które nie mają milionowych zysków jak Fines a które nie zwolniły pracowników. Po owocach ich poznacie.

Ex franczyza
@Majtek

Franczyzobiorcom ciągle tak mówi. Tylko zapomina jakoś o tych, którzy wypadli za burtę i latami spłacają długi wywołane obietnicami lepszego jutra składanymi przez Prezesa. Dno jest to samo tylko na różnej głębokości i z różnym poziomem mułu.

Jakie są mocne strony pracodawcy Fines S.A.?

Client007

Najmocniejszą stroną jest wstawianie ściemy na każdym kroku. O reszcie mocnych stron napisano już wcześniej.

Aga

Fines S.A jest jednym z najlepszych pracodawców dla których pracowałam. Jasno postawione cele, wynagrodzenie zawsze na czas, dostęp do narzędzi niezbędnych do pracy. Fines daje też możliwość wdrażania własnych pomysłów i słucha jeśli chcesz pracować i się rozwijać to tam masz taką możliwość

Jarząbek
@Aga

zapomniałaś dodać, że Pan Prezes wszystkie rozliczenia bardzo dobrze prowadzi, jak na przykład...że, coś jest komuś winien to zaraz odda, a w ogóle to nigdy nic nie jest winien bo w tych sprawach bardzo dbający...

Zostaw merytoryczną opinię o Fines S.A. - Sopot

• Jak się pracuje w Fines S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Fines S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fines S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Fines S.A.?

Kandydaci do pracy w Fines S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Fines S.A.