Opinie o Pearson Central Europe Sp. z o.o. w Poznań Jana Henryka Dąbrowskiego 77A

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Pearson Central Europe Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Pearson Central Europe Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pearson Central Europe Sp. z o.o. w Poznań Jana Henryka Dąbrowskiego 77A

Iwona

@asdfjak dawno miała miejsce sytuacja, o której wspominasz? Co więcej możesz powiedzieć o warunkach zatrudnienia w firmie?

itsnotabugitsafeature
@Iwona

Pracuję w Pearson IOKI od dobrych kilku lat. Firma ma swoje lepsze i gorsze strony. Niewątpliwą zaletą są ludzie i fajna atmosfera. Nie ma zbyt dużego korpociśnienia, jest duża wolność słowa i nikt nie ma problemu, żeby powiedzieć swojemu managerowi (a nawet dyrektorowi) co mu się nie podoba. Jeśli chodzi o technologie to większość projektów w starych technologiach nie jest już rozwijana więc technologicznie i metodycznie jest ok, do tego praca z dużymi platformami to olbrzymi plus dla doświadczenia. Minusem jest czasami zbyt duża liczba spotkań i czasem wprowadzanie zmian technologicznych (np. upgradey do najnowszych wersji itp.) mogłoby odbywać się szybciej ale w tej wielkości firmach nie jest to nic niezwykłego, tym bardziej, że sytuacja z miesiąca na miesiąc się poprawia. Moim zdaniem pod względem programistycznym można się tu bardzo dużo nauczyć, biorąc pod uwagę fakt, że pracuje tu wielu świetnych specjalistów.

@itsnotabugitsafeature

IOKI przed wykupieniem przez Pearsona mialo zasade zatrudniania - oddycha to znaczy, ze sie nadaje. TO widac w projektach i sposobach obchodzenia problemow. Wyprostowanie tego raczej nie jest prosta sprawa. "duze" w IOKI jest tylko ego i pozostalosc kultury sotfware housu. Topowe platformy to

thewholetruth

Tutaj chyba żadnych przykładów nie trzeba przytaczać, wystarczy sobie sprawdzić ile osób (i to z dużym stażem) przeszło razem z Michałem Aleksandrem do Holiday Check. Zresztą na facebookowym profilu aż krzyczą jacy są fajni i często to powtarzają- nie znam innej firmy która z takim zaangażowaniem na swoim facebooku pokazuje uśmiechnięte buźki całej załogi. Zresztą fan page przypomina bardziej profil restauracji, a podobno coś tutaj się tworzy- tylko jakoś nie można się tym pochwalić. No cóż najważniejsze aby brzuch był pełen, to że przestaniesz być programistą jest sprawą drugorzędną. A jeszcze jedna ciekawostka, moja koleżanka starała się ostatnio o prace, oczywiście nie na stanowisko programistyczne. Po długotrwałym procesie rekrutacji zaproponowano jej 2500 zł na rękę:) Dziewczyna po studiach , może z małym doświadczeniem, ale Pearson IOKI wstydź się, że proponujesz wykształconej osobie takie wynagrodzenie. Rozumiem gdybyście nie byli bogatą firmą.......no cóż nic tylko tam pracować.

Pracownik z ogromnym stażem
@thewholetruth

Za Michałem poszły tłumy, czyli góra trzy osoby :) Jeśli chodzi o propozycję 2.5K na rękę "wykształconej osobie" - sorry w obecnych czasach wszyscy mają lepsze lub gorsze studia za sobą. To o niczym nie świadczy. Podejrzewam że biedniejsza firma zapłaciłaby jeszcze mniej za tą pracę.

@thewholetruth

Michał Aleksander to ten co stał za nowym wygladem storny głowej i przedmiotu allegro. Tak ze trzeba bylo 3 lat aby obdudowac ruch?

Iwona

@kwaśny, a może po prostu rekrutacja jeszcze trwa? Jeśli jesteś bardzo zainteresowany pracą w Pearson IOKI, to może warto samemu skontaktować się z firmą i zapytać o wynik rekrutacji? @hmm, zdecydowałeś się aplikować na staż? @Hazadous, rozumiem, ze pracujesz w Pearson IOKI, tak? Co możesz powiedzieć o warunkach oferowanych przez tego pracodawcę?

@Iwona

Firma w warianice P50 - celujaca w srednia rynkowa.

Iwona

@DevOps, po Twojej wypowiedzi wnoszę, że pracujesz w Pearson IOKI. Możesz podzielić się z nami swoją opinią na temat tego pracodawcy? Zachęcam! Jak aktualnie wygląda sytuacja w Pearson IOKI? Czy firmę czekają w najbliższym czasie jakieś zmiany?

@Iwona

Rynek IT jest dynamiczny, wiec zmiany beda zachodzic.

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko (Sr/Mid) AI Scientist with psychometrics w firmie Pearson Central Europe Sp. z o.o.? Podziel się z nami pozytywnymi aspektami rekrutacji, jak również wszelkimi zastrzeżeniami odnośnie procesu. Jaki był rezultat Twojej rozmowy?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
ktos

Czy to prawda, że dział IT ma być zamknięty i przejęty przez Hindusów, podobno już zwolniono pierwszych 8 programistów ?

DevOps
@ktos

Podobno prawda, juz sie szykują zmiany

@ktos

Zmiany zachodza - zamkniecie nie. Zamkniecie projektu napisanego w .NET spowodowalo redukcje, bo milosnikow Microsoftu ciezko przekonac do innej technologii.

Iwona

@ktos, jesteś pracownikiem Pearson IOKI? Jeśli tak, to może najlepiej zapytać bezpośrednio w firmie. Co możesz powiedzieć o pracy w tym miejscu? Zachęcam Was do dodawania swoich opinii na temat pracy w Pearson IOKI w Poznaniu. Każda z nich na pewno będzie bardzo cenna dla osób zastanawiających się nad podjęciem pracy w tym miejscu.

kwaśny

opinia o rekrutacji -- nie dostałem się (chyba -- nie wiem, dział hr nie raczył poinformować, a obiecywali, że to zrobią z każdym nie zależnie od wyniku), więc żeby nie było, że się wyzłośliwiam :) proces rekrutacyjny żenujący (zadania jak dla dzieci, dawanie ludziom komputerów, których nie potrafią obsługiwać, zresztą czemu ma służyć codilla na miejscu? myślałem, że to serwis dla testowania zdalnego, skoro tyle czasu zajmuje ten proces to czemu nie stworzyć własnych ciekawych zadań? nie wiem), osoby uczestniczące ze strony pearsona antypatyczne, ewidentnie potrzebowali sie wykazać, jacy to nie są mądrzy. poszedłem z myślą, że może nawet fajna firma, wyszedłem z przeświadczeniem, że nawet jeśli się dostanę, to nie pójdę do takiego miejsca do pracy. no i wisienka na torcie - dostalismy info, że w ciągu 2 tygodni wszyscy niezaleznie od wyniku dostaną informację zwrotną. oczywiście 2 tygodnie dawno minęły, a informacji brak. jeśli ktoś szanuje swój czas to nie polecam, zwłaszcza że assessment center to nie jest kwestia godziny czy dwóch.

hmm

A co powiecie o stażu w Pearson? Make-IT? warto, czy szukać czegoś innego?

@hmm

Make-IT to loteria, jeśli trafisz do nowych projektów bądź Performance team jest fajnie.

Iwona

@qwerty a mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat tego jakie możliwości rozwoju daje firma? Zapewnia pracownikom szkolenia, czy też dodatkowe kursy?

100 % zgadzam się z qwerty :)- trafileś w 10 z opisem :), pracowałem kilka lat tam, i wiem o czym piszesz

asdf

Zgadzam się z 'Były pracownik', praca w Pearson Ioki uwstecznia, po dwóch latach pracy w tej firmie całkowicie wypada się z rynku programistycznego . Do tego ciężko pracuje się w zespole w którym jedna osoba pracuje a druga udaje, ze coś robi. Firma jest kiepsko zarządzana brakuje jej pomysłów i świeżości i ogólnie zajmuje się odcinaniem kuponów. Panuje tutaj dziwna hierarchia a kadra menadżerska jest tutaj raczej przez zasiedzenie a nie jakąś konkretną wiedzę, miedzy innymi dlatego zrezygnowałem z pracy w tej firmie i z czystym sumieniem jej nie polecam.Jeśli pragniesz pozostać dobrym programistą to szukaj pracy w innym miejscu.

mimki23

a jak u was kwestia warunków zatrudnienia dla grafików się przedstawia? widzę że poszukiwany jest i was Grafik – Visual Designer i zastanawiam się czy warto

Pracowałem w tej firmie kilka lat, i nie jest tak fajnie jak się chwalą, na początku tego nie czuje się, ale jest silna hierarchia w pracy- wyczuwa się to z czasem, co rok ocena roczna - i ocena była zawsze niezrozumiala dla Mnie - w roku, w którym naprawdę dużo dokonałem w Firmie, w projektach, przy których pracowałem, - dostałem 2 (to słaba ocena), a w następnym roku gdy niewiele zrobiłem- dostałem 3 (to doba ocena), - poza tym są projekty bardzo duże, i jeśli zostanie użyta konkretna technologia(frameworki), to przez wiele lat jeszcze później będzie używana ta technologia (narastający dług technologiczny), ponieważ projekt będzie rozwijany mimo że już dawno używa się innych narzędzi na rynku , więc praca przy takich projektach uwstecznia, na szkolenia wysyłają- to prawda, ale samo szkolenie, douczanie się to nie wszystko, potrzebny jest staż pracy na bieżąco na najnowszych technologiach- frameworkach, Następna niefajna sprawa dla programistów- podział na backend i frontend, dlaczego programista php nie może pisać też w JS, AngularJS - skoro zna te narzędzia, albo w drugą stronę- dlaczego frontendowiec nie może pisać backendu- php, Symfony2 itd- skoro zna te narzędzia albo chce się rozwijać w tym kierunku? To Firma stabilna finansowo (pensja zawsze na czas), piękne biuro - ale jednak czegoś tam brakuje- aby pracownik czuł się dobrze i był zadowolny z tego co robi, dobrze jest popracować 2 lata maks zaraz po studiach.

rgb

Czy programiści pracują tam w open space'ach? Wydawało mi się, że w tym biurowcu powinny być kameralne pokoje, ale na stronie firmy jest niezachęcający filmik z takim pomieszczeniem, że wszyscy siedzą w większej kupie i chyba jeden drugiego kopie pod stołem, tak są upchani. :/

Szyszka

Pracuję w tej firmie od ponad 0,5 roku więc mogę już co nieco powiedzieć. Co prawda jest to część ogromnej korporacji jaką jest wydawnictwo Pearson jednak firma zachowała charakter dynamicznego start-up'u. Pracuję jak o front-end developer. Pracujemy zgodnie z rzemiosłem. TDD, code review, git, angularJS, Bootstrap, Grunt, Bower, JSHint. Regularnie co pół roku wewnętrzny hackathon Pearson'a o globalnej skali, gdzie można się pochwalić pomysłami. Ja jednak zawsze miałem zajawkę na UX. Nikt mi tej drogi tu nie blokuje i obecnie mam szansę się sprawdzić również w User Experiance. Firma wysyła na szkolenia (nawet te nie tanie), ludzie są sympatyczni i otwarci. Klimat jest na prawdę wspaniały. Zachęcam wszystkich.

Zostaw merytoryczną opinię o Pearson Central Europe Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Pearson Central Europe Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Pearson Central Europe Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pearson Central Europe Sp. z o.o.?

Pearson Central Europe Sp. z o.o.