Opinie o Pośrednictwo Pracy Soberka w Olesno

Pośrednictwo Pracy Soberka współpracujące z firmą o ponad 25 letnim doświadczeniu oraz ugruntowanej pozycji na niemieckim rynku, poszukuje fachowców do pracy na terenie Niemiec. Naszym pracownikom zapewniamy solidne warunki zatrudnienia oparte na Niemieckiej umowie o pracę w stabilnej firmie.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pośrednictwo Pracy Soberka w Olesno

Pech777

Na jakie zarobki może liczyć wykwalifikowany Elektryk z komunikatywnym niemieckim ?

Karol P

Szanowni czytelnicy tego zacnego forum... Jestem pracownikiem firmy Abakus do którego trafiłem przez Pośrednictwo Pracy Soberka. Tak jak kolega Krzysiek Iskierka, który wcześniej napisał swoją pozytywną opinię tak i ja podzielę się nią z wami: firma godna polecenia, wypłaty zawsze na czas bez żadnych kombinacji ktoś zapytał do kiedy są wypłaty tak więc kolego wypłaty są zawsze do 15 każdego miesiąca. Firma zapewnia zakwaterowanie, narzędzia i ubrania robocze tak jak było powiedziane, premie wypłacone a gdy potrzebowałem zaliczki też nie było z tym problemu. Biuro Soberki pomocne w każdych kwestiach gdzie z mojego doświadczenia z poprzednimi firmami standard jaki sobą reprezentują jest na dobrym poziomie. Pozdrawiam cały zespół z biura - Karol P i róbcie dalej swoją robotę

pozytywnie_zaskoczony

Tak więc minęły 2 miesiące odkąd wyjechałem do pracy poprzez firmę Soberka i tak: zajeżdżam pod firmę i wchodzę do biura na podpisanie umowy pracownicy Abakusa mili, w porządku i pomocni. Umowa jasno przedstawiona w razie pytań bez problemu udzielają odpowiedzi. Po wszystkim otrzymuję klucze i adres zakwaterowania. Mieszkanie czyste i schludne (trochę internet przerywał ale to nie problem bo mam swój). Na 2 dzień jadę do pracy (przed wyjazdem jeszcze do Niemiec dostałem wszystko szczegółowo opisane gdzie o której i do kogo mam się zgłosić w pracy). Praca dokładnie taka jaka została mi przedstawiona w ofercie otrzymanej wcześniej. Zacząłem już 3 miesiąc i wszystko jest tak jak powinno dlatego zdecydowanie polecam.

Oko
@pozytywnie_zaskoczony

Tak a którego płaci Abakus powinieneś wiedzieć skoro prawdę piszesz?

Krzysiek Iskierka

Witam, ja króciutko tylko napiszę, chociaż zwykle nie komentuje i nie oceniam, ale jako były pracownik myślę że powinienem. Firma godna polecenia. Wypłaty na czas. Kontakt z biurem z Polski bardzo dobry. Jeśli chodzi natomiast o wady to cóż...Niemcy jak Niemcy nie zawsze mają czas i chęć żeby odpisywać na @ a zlecenia u Klientów nie zawsze są zgodne z kwalifikacjami. Ale ja polecam tą Leihfirme z pełną odpowiedzialnością. Pozdrawiam.

@Krzysiek Iskierka

Witamy Panie Krzysztofie, dziękujemy ze pozytywne zdanie na nasz temat. Jak Pan wie zawsze staraliśmy się i nadal staramy aby nasi pracownicy mieli pełne wsparcie ze strony naszej firmy. I w takich momentach jak ten jest na prawdę miło jest czytać Pana opinię ponieważ zawsze zależało nam na tym aby nasi rodacy mieli fajne warunki pracy i jest to doceniane. Mamy nadzieję, że u Pana wszystko w porządku i zdrowie dopisuje. (usunięte przez administratora)

Czy pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Pośrednictwo Pracy Soberka na stanowisko Rzeźnik /Wędliniarz trzody wołowej i wieprzowej -Niemcy bardziej zwracał uwagę na Twoje kompetencje twarde, czy miękkie? Jakie odniosłeś wrażenie? Daj znać innym, jakie cechy pracodawca ceni w kandydatach najbardziej.
logo firmy Serwisant rowerowy

Czy ktoś z was ma opinie odnośnie pracy na stanowisku spawacza tworzyw sztucznych? Warto?

CK

Witam mam pytanie czy ze słabą znajomością języka niemieckiego można u Państwa znaleźć pracę, i jak jest ze zjazdami do kraju. Pozdrawiam

@CK

Dzień dobry. Odnośnie Pana pytania dotyczącego znajomości języka to minimalnym wymogiem jaki stawia pracodawca jest jego znajomość w stopniu ponad podstawowym tzn. aby był Pan w stanie zrozumieć oraz odpowiedzieć na zadane pytanie lub zrozumienie / wykonanie polecenia brygadzisty czy też kierownika zmiany. Jeśli chodzi o zjazdy to są one zależne od wykorzystania dni urlopowych oraz istnieje również możliwość pobrania godzin z banku nadgodzin. Umowa jaka jest zawierana z każdym pracownikiem jest umową na czas nieokreślony. W razie pytań jesteśmy do Pana dyspozycji pod numerami tel. 34 350 21 59 lub 884 375 335. Pozdrawiamy Pośrednictwo Pracy Soberka

Jak długo trwa proces awansu w Pośrednictwo Pracy Soberka?

Pośrednictwo Pracy

Witamy, u nas nie ma możliwości awansu ponieważ nie z nami jest podpisywana umowa. Pracodawcą jest nasz niemiecki partner - firma Abakus, z którą to jest podpisywana umowa o pracę na niemieckich warunkach. Pozdrawiamy

Odpuść sobie kontakt z Soberką bo wyślą cię do nieuczciwego Abakusa u którego zaznasz mobbingu tak jak ja zaznałem. Potrzebowałem 300 € w gotówce i by mi to uprzykrzyć musiałem po te 300 € trzy razy jeździć. Innym razem zostałem potraktowany jak pies bo przyjechał 30 km Thomas by mi powiedzieć że na następny dzień mam do niego pojechać to da mi klucze do drugiego zakwaterowania, tak jakby nie mógł tych kluczy mi przywieźć lub informację wysłać e-mailem, on sobie jeździ a Polaczki na to robią. Czy ja jestem pies by za nogą "Pana" biegać ? Innym razem tłumaczyłem panu Brzózce że nie chcę mieć więcej kontaktu z Thomasem bo to jak mnie traktuje mnie obraża, myślicie że pan Brzózka coś z tym zrobił, mylicie się. Nigdy więcej Abakusa. Od dwóch lat nie mogę doczekać się na rozliczenie z trzech miesięcy i rocznego, pomimo że jest obowiązek prawny dostarczyć takie rozliczenie to Abakus to ignoruje łamiąc przepisy, tak mszczą się na mnie bo opisałem im prawdę a prawda ich boli. Ostrzegam to nie jest uczciwy pośrednik.

@Adam

Witamy ponownie Panie Adamie. Już o tym wszystkim pisaliśmy wcześniej, ale skoro ponownie oczekuje Pan naszej odpowiedzi, to oczywiście odpowiadamy. Pożegnaliśmy się z Panem ponad dwa lata temu, a Pan nadal zagląda na ten portal i nadal oczernia. Może lepiej ten wolny czas warto by było poświęcić na coś bardziej pożytecznego. Panie Adamie to raczej my powinniśmy przestrzegać wszystkich pracodawców przed zatrudnianiem Pana ,a nie na odwrót . Po raz kolejny chcielibyśmy Panu uświadomić, że fakt , że został Pan zwolniony, tylko i wyłącznie z własnej winy nie upoważnia Pana do wypisywania nieprawdy. Może lepiej proszę napisać dlaczego został Pan zwolniony i ocenę sytuacji pozostawimy osobom czytającym ten portal. Cała ta sytuacja była już opisywana kilkukrotnie i z naszej strony powracanie do niej po raz kolejny jest niczym innym jak absurdem. Przypuszczamy , że nie jesteśmy jedyną firmą, którą Pan oczernia. Jeżeli Pana bawi pisanie kłamstw to widocznie z Pana taki typ człowieka, który wciąż szuka sensacji. A tak na marginesie może należałoby się zapoznać dokładniej z nazwiskiem osoby z którą Pan rozmawiał, bo nigdy w Abakusie nie pracował żaden Pan Brzózka o którym Pan pisze. Ostatnio pisał Pan ,że w obecnej firmie gdzie Pan pracuje zarabia Pan 1800 euro za 140 godzin pracy, więc powinien się Pan cieszyć, że ma zadowalającą pracę,(chyba ,że tam też już Pan nie pracuje), a nie szukać na portalach komu by dokopać, chyba, że to takie Pańskie HOBBY. Kwestię Pańskich rozliczeń wyjaśnialiśmy już Panu dawno temu i jak się wtedy okazało Szanowny Panie po rozmowie z oddziałem w którym był Pan zatrudniony, dokładnie w czwartek 25 stycznia 2018 o godz. 9:39 otrzymał Pan maila z firmy z Pańskimi rozliczeniami za miesiąc wrzesień 2017, październik 2017 i listopad 2017. Proszę ponownie sprawdzić swoją skrzynkę mailową lub Spam, ponieważ mamy dowód w postaci wysłanego maila do Pana wraz z wysłanymi rozliczeniami w załączniku. Pozdrawiamy i życzymy wszystkiego dobrego. Pośrednictwo Pracy Soberka

Mario

Ja sobie nie wyobrazam zebym z abakusa nie dostal rozliczenia.... Nie wiem na jaki oddzial trafiles..... 1800 to podstawowa stawka do tego moze byc dodatek za nocki co do innych warunkow pracy czy mieszkania to juz troche loteria bo bylo tak ze cale mieszkanie mialem dla siebie a bylo tez tak ze mieszkalem w takim hotelu robotniczym z sasiadami rumunami..za to praca byla super.. Na szczescie pokoj to zawsze 1ka....

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie Pośrednictwo Pracy Soberka? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

Soberka nie jest pracodawcą tylko pośrednikiem, Soberka wysyła do pośrednika Abakus który to kupuje pracę u prawdziwego pracodawcy i sprzedaje Polakowi, to czy wigilia jest dniem pracującym nie zależy od Soberki ani od Abakusa tylko od prawdziwego pracodawcy. Z doświadczenia wiem że 24 grudnia jest wolnym dniem od pracy i jak powiesz prawdziwemu pracodawcy że ten dzień chcesz mieć wolny bo chcesz jechać do Polski to na pewno nie będzie robił problemów. Zadając tak oczywiste pytanie "odkrywasz się" jak Abakus może cię traktować, im głu...... pytanie tym gorzej będziesz traktowany/-na, z doświadczenia wiem że Abakus nie traktuje dobrze Polaków - mnie traktowali jak głu........ i mógłbym o tym dużo powiedzieć (mam dowody w postaci e-maili, nagrań na dyktafonie). UWAGA na Abakusa, dostałem umowę pół na papier pół na gębę bym nie mógł policzyć czy uczciwie mi zapłacili. Konkurencja płaci więcej i uczciwiej daje umowy. konkurencja daje rozliczenia miesięczne i roczne, Abakus kręci z rozliczeniami, ja do dzisiaj nie otrzymałem rozliczeń za wrzesień 2017, październik 2017, listopad 2017 i rocznego za 2017 rok, zamierzam złożyć skargę do WUP na działanie Soberki do jakiego nieuczciwego pośrednika wysyła i do Arbeitsamtu w Fuldzie na Abakusa. To jedyna droga aby ich postawić do pionu.

Każdemu kto chce się kontaktować z Soberką lub Abakusem zalecam kontakt pisemny zamiast telefonicznego bo na gębę powiedzą Ci wszystko co sam chcesz usłyszeć a rzeczywistość jest inna. Gdy idziesz rozmawiać to włącz dyktafon bo rozbieżności między tym co mówią na gębę a rzeczywistością są bardzo duże. Boją się wyjaśniać na piśmie by nie mieć przeciwko nim dowodów, wolą Ci nawciskać głupot na "gębę": by potem tego się wyprzeć.

@Adam

Każdy, kto uważnie czyta nasze oferty już na samym początku tego co oferujemy jest informacja o tym, iż umowa jest podpisywana z niemieckim pracodawcą, także Pana ostrzeżenia są bezsensowne że my Pośrednictwo Pracy Soberka jesteśmy pracodawcą. Współpracujemy z firmą Abakus, która jest już ponad 25 lat na niemieckim rynku pracy i gdyby byli krętaczami tak jak Pan to sugeruje to nie mieliby zatrudnionych ponad 1000 pracowników. Abakus traktuje wszystkich równo, bez wyjątków ale chamstwo, arogancja i wulgaryzm nie jest mile widziany i to zapewne przez większość pracodawców takie zachowanie nie jest tolerowane.

@Adam

Witamy ponownie Panie Adamie. Wnioskujemy, że Pańska frustracja trwa nadal, bo przecież pożegnaliśmy się z Panem dwa lata temu, a Pan nadal zagląda na ten portal i nadal oczernia. Panie Adamie to raczej my powinniśmy przestrzegać wszystkich pracodawców przed zatrudnianiem Pana ,a nie na odwrót . Po raz kolejny chcielibyśmy Panu uświadomić , że fakt , że został Pan zwolniony, tylko i wyłącznie z własnej winy nie upoważnia Pan do wypisywania nieprawdy . Umowa o pracę zawsze jest dwujęzyczna , czyli także w języku polskim i skoro miał Pan do niej zastrzeżenia to dlaczego w ogóle ją Pan podpisał ? Poza tym jeśli chodzi o nasze biuro jeszcze nigdy się nie zdarzyło abyśmy potraktowali kogoś PRZEDMIOTOWO tak jak Pan pisze. Również nigdy nikogo nie zostawiliśmy samemu sobie z problemami - zawsze, ale to zawsze staramy się pomóc w każdej sytuacji. Może lepiej proszę napisać dlaczego został Pan zwolniony i ocenę sytuacji pozostawimy osobom czytającym ten portal. Cała ta sytuacja była już opisywana kilka postów poniżej. Widocznie nie jesteśmy aż tak złą firmą , jak Pan pisze, skoro osoby które u nas pracowały , ale z różnych przyczyn musiały przerwać stosunek pracy , jednak wracają do nas z powrotem. Pisze Pan, że w obecnej firmie gdzie Pan pracuje zarabia Pan 1800 euro za 140 godzin pracy, więc powinien się Pan cieszyć, że ma zadowalającą pracę, a nie szukać na portalach komu by dokopać, co po części rozumiemy - każdy ma jakieś HOBBY. Pozdrawiamy i życzymy wszystkiego dobrego. Pośrednictwo Pracy Soberka

Pośrednictwo Pracy

Wigilia jak i w Polsce tak i w Niemczech nie jest dniem wolnym od pracy. Jedynie godziny pracy są skrócone. Pozdrawiamy Pośrednictwo Pracy Soberka

@Pośrednictwo Pracy

Nigdy nie napisałem że Soberka jest pracodawcą, nawet w którejś wypowiedzi jasno napisałem że Soberka jest tylko pośrednikiem, znowu kłamiecie na mój temat - Abakus wam zapłacił za kłamstwa ? Abakus nie istnieje 25 lat to kłamstwo Abakus powstał parę lat temu a Soberka wcześniej wysyłała do innego pośrednika (jak sobie przypomnę tu tu zamieszczę). Jeśli Abakus nie jest krętaczem to proszę mi przysłać podpisany przeze mnie dokument stwierdzający ile miesięcznie mam dodatku tzw. fahrgeld ? Jeśli Abakus nie jest krętaczem to proszę mi przysłać potwierdzenie przeze mnie odbioru rozliczeń miesięcznych za wrzesień, październik, listopad i rocznego za 2017 rok !!!!

@Pośrednictwo Pracy

Jeszcze 5 lat temu Soberka wysyłała do RÜBSAM FACHKRÄFTE potem wynikły tam nieporozumienia i Rubsam zerwał z Soberką współpracę - to wszyscy w Fuldzie wiedzą i opowiadają. Abakus powstał z nieporozumień w Rubsamie bo ktoś z szefostwa w Abakusie to jakaś rodzina kogoś w Rubsamie, podzielili się nawet zakwaterowaniem, w Fuldzie gdzie mieszkałem dostęp do WiFi był z hasłem Rubsama, opowieści jak to Abakus jest na rynku 25 lat można włożyć między książki, Soberka nie chce powiedzieć prawdy !

@Adam

Pańskie pomówienia że Abakus płaci nam za kłamstwa, że koledze poniżej też zapłacili za to że wyraził swoje zdanie są wyrazem w dalszym ciągu nieustającej frustracji u Pana. Jeżeli Pana zdaniem pomimo, że minęły prawie 2 lata od zwolnienia Pana z pracy są niejasności odnośnie rozliczeń i innych dokumentów proszę skontaktować się z oddziałem, w którym był pan zatrudniony, bo tam jest prowadzona cała księgowość i z pewnością ponownie otrzyma Pan całą dokumentację. My nie mamy i nigdy nie mieliśmy wglądu do księgowości. Dziwi nas jedynie fakt, że w tej sprawie nigdy się Pan z nami nie kontaktował. Ps. Kolejne kłamstwo jakie Pan nam zarzuca to to, że Abakus nie powstał 25 lat temu tylko parę lat temu. Otóż dla sprostowania Pańskiej wiedzy: parę lat temu powstało, ale Pośrednictwo Pracy Soberka a Abakus powstał 25 lat temu.

@Adam

Bardzo rozbawił nas ten wpis ponieważ jest on napisany w wyniku absolutnego braku wiedzy na ten temat (również można go włożyć pomiędzy książki) otóż tak jak pisaliśmy wyżej Abakus powstał mniej więcej w tym samym czasie co Rubsam, tak więc nie mógł powstać w wyniku nieporozumień w Rubsamie. Jeśli chodzi o współpracę Soberka - Rubsam wkrada się kolejny błąd w Pana myśleniu, mianowicie Pan Rubsam w owym czasie przymierzał się do sprzedania swojej firmy, o czym nas wcześniej poinformował i dlatego nasza współpraca została zakończona w przyjacielskiej atmosferze, ale to tak na marginesie. Jeżeli ma Pan ochotę poznać historię opartą na faktach zapraszamy na pyszną kawkę do naszego biura. Pozdrawiamy Cały zespół Pośrednictwa Pracy Soberka

@Pośrednictwo Pracy

Kto to jest Pośrednictwo pracy, to on, ona czy tranzystor ? Ten stwór to maszyna czy człowiek, dlaczego się ukrywa, oczywiste jest że się ukrywa by kłamać przykrywać prawdę o złym traktowaniu Polaków w Abakusie.

@Adam

Zenada Adam czytanie ze zrozumieniem sie klania do powtorki faktycznie cos nie tak pod deklem Ps. nikt mi nie placi za opinie

@Adam

@Adam. A co ty człowieku nie widzisz że pod wpisem pozdrawia cię Pośrednictwo Pracy Soberka czy udajesz głupa. To ty jesteś jakiś stwór i tranzystor. Może łyknij jakieś positivum to może rozum ci wróci. Ja tu jestem od 2016 roku i jakoś nic takiego co ty wypisujesz nigdy nie miało tu miejsca. Ogarnij się człowieku.

@Pośrednictwo Pracy

Jeśli Abakus powstał 25 lat temu to założyciele musieli to zrobić jeszcze w szkole podstawowej. Jeśli firmę się sprzedaje to ZAWSZE z kontrahentami. sprzedaż firmy to szanse rozwoju firm współpracujących, nikt w takiej sytuacji nie ucieka bo traci. Rubsam nie został sprzedany wiec i współpracujące z nim firmy też powinny zostać a nie ewakuować się. Polscy pośrednicy wysyłają do różnych niemieckich pośredników a Soberka już nie kieruje do Rubsamu więc gdzie to rozstanie w przyjaźni ? Ci co mieli i mają kontakt a Abakusem opowiadają "bajki" a pan w "kominiarce" mówi prawdę, HA, HA, HA ! Abakus powstał "25 lat temu" i przez tyle lat nie nauczył się uczciwie traktować Polaków, do tej pory nie zna przepisów odnoście wystawiania umów i rozliczeń z pracownikami ? HA, HA, HA ! Może osoby mało inteligentne uwierzą w "pana w kominiarce" zaś osoby choć trochę myślące powiedzą że coś dużo tu się nie zgadza !

@Pośrednictwo Pracy

Cyt. "Dziwi nas jedynie fakt, że w tej sprawie nigdy się Pan z nami nie kontaktował." - panie "brzózka" kontaktowałem się osobiście mówiąc że umowa nie jest kompletna ale pan wmawiał mi że wszystko jest w porządku, nawet chciał mnie pan prowadzić do "grubej berty" by ona mi wmówiła na gębę że wszytko jest w porządku. Jak ktoś ma za zadanie z innej osoby robić gł.....ka to żadne moje tłumaczenia nie miały dalszego sensu. PRACOWNIK NA PODSTAWIE UMOWY I CZASU PRACY MA MIEĆ MOŻLIWOŚĆ SPRAWDZENIE POPRAWNOŚCI WYLICZENIA ZAROBKU - Abakus nie dał mi tej możliwości wystawiając umowę niezgodną z przepisami. Tak, tak, jak się wpisze że pośrednik istnieje "25 lat" to Polacy będą lecieć jak osy do miodu jednak ten sam pośrednik przez "25 lat" nie zapoznał się z obowiązującymi przepisami Prawa pracy. Po moich negatywnych doświadczeniach z Abakusem stanowczo odradzam kontakt z Soberką bo wysyła do Abakusa, oczywiście odradzam kontakt z Abakusem - robicie to na własną odpowiedzialność !!!!! O tym jak mnie traktowali napiszę innym razem. Pamiętajcie, tam gdzie jest polski tłumacz to nie po to by pomagać Polakom, po to by pomagać Niemcom, lepiej wybierać pośredników gdzie nie ma "polskiej pomocy", wtedy i zarobki będą wyższe i "pełne" umowy, i normalne traktowanie Polaka. Jest takie powiedzenie: "Za granicą wystrzegaj się rodaka, nie dość że ci nie pomoże to jeszcze wykorzysta lub oszuka"

Internet wszytko przyjmie, nawet jak będzie to pisał "pan brzózka" a podpisze się Soberka to taki wpis zostanie (nie kumasz tego). Soberka nie manipulowała by faktami bo ja nie byłem przez Soberkę skierowany więc Soberka nie zna szczegółów. Każdy ma jakieś imię: Soiberka to Pan, Pani czy Tranzystor, na pewno jest w "kominiarce" a ten kto jest w kominiarce nigdy nie ma pozytywnych zamiarów. Jesteś tu od 2016 roku i żadna firma nie chce się przejąć to może z Tobą jest coś nie tak ? Jeśli Abakus przyznał się że nie wydał mi, zgodnie z obowiązującymi w Niemczech przepisami Prawa pracy, rozliczeń miesięcznych to chyba miało to miejsce, dalej będziesz kłamał że to nie miało miejsca ? Mam dowody na piśmie że umowę wydano mi niezgodną z przepisami, mam dowody że traktowano mnie jak gł...ka. Ogarnij się człowieku !!!

@Szczecinianin

Cyt. "nikt mi nie placi za opinie" to dlaczego kłamstwa wypisujesz ?? Masz dowody, założę się że nie masz żadnego dowodu bo to co opisałeś nie miało miejsca - to było kłamstwo Abakusa a ty je powieliłeś.

@Adam

Po pierwsze to ty tez nie masz dowodow ze tego nie trzymales a ja i kilka osob slyszelismy o tobie po drugie zaden pan brzozka tak jak piszesz nie pracuje u soberki tylko w abakusie a oni tez maja no tym goworku swoje konto z opiniami wiec nikt sie raczej nie podpisuje z podszywem zreszta gdybys mial okazje ich poznac osobiscie tak ja na grillu pracowniczym to bys to zauwazyl ze sa wporzadku po 3 nikt z nich nie jest w kominiarce bo mozna bylo ich poznac osobiscie zreszta nadal mozesz bo z tego co widzialem to zapraszali cie na kawe!!!!! po 4 z tego co czytam to abakus wydal ci rozliczenia nawet napisali date i godzine kiedy otrzymales maila ale faktycznie masz problemy jak widac nie tylko z czytaniem ze zrozumieniem, podstawa problemu lezy juz chyba w glowie wszystkim kazesz sie ogarniac a spojrz w koncu w lustro to ty masz problem o wszystko i do wszystkich. Znam takich jak ty (ty pisze nie bez powodu z malej litery) najpiejiej jest jak najwiecej wyszarpac nic nie dajac w zamian i kombinujac a jak by tu najlepiej zarobic a sie nei narobic a jak cos nie pasuje to l4 rzucic i tyle wlasnie przez takich jak "ty" niemcy maja o nas opinie taka jaka maja. Jakos taka masa osob byla na grillu pracowniczym i nikt nie mial o nic pretensji czy do abakusa czy soberki posiedzielismy pogadalismy przy piwku i pojedlismy, do tej pory jak jest potrzebna pomoc to tez nie ma z tym problemu. Czytam te "twoje" glupoty i nie dowierzam wydaje mi sie ze powinienes zmienic leki albo dilera a pretensje do calego swiata zostaw dla siebie bo twoje wypociny tutaj powoduja zbieranie sie na wymioty. Piszesz o czyms co podejrzewasz lub nie masz pojecia jak to abakus powstal z rozpadu rubsama, czlowieku z tego co ja wiem to startowali w tym samym czasie a to ze rodzina to co z tego to ze ktos jest hydraulikiem nie oznacza ze jego kuzyn brat czy wujek tez nie moze byc. Zadzwon w takim razie do soberki jak uwazasz ze to Pan "brzozka" ci odpisuje i wtedy zderzysz sie z faktami i rzeczywistoscia. Odnosze wrazenei ze to chyba tobie konkurencja musiala cos posmarowac po lapce skoro tak uparcie zmieniasz fakty i manipulujesz nimi jeszcze raz to napisze zal mi ciebie bo jestes poprostu nie ten teges

On

Witam umowę dostaje się na meila czy trzeba bezpośrednio jechać i podpisać w biurze? Abakus bądź soberka

@On

Dzień dobry, Umowę przedwstępną dostaje się mailowo po czym jest ustalany termin spotkania z pracodawcą. Po przyjeździe do Niemiec podpisuje się już normalną umowę o pracę i od następnego dnia rozpoczyna zatrudnienie. Pozdrawiamy

@On

Tylko uważaj umowa jest na minimalną a na dodatek nie dają umowy byś nie mógł policzyć czy ci uczciwie zapłacili to co obiecali. Więc ile by ci nie zapłacili to i tak jest, według nich, wszystko w porządku bo się nie doliczysz, dodatkowo po paru miesiącach przestają ci wysyłać miesięczne rozliczenia.

@Adam

Nie dają umowy??? Szanowny Panie, kto w dzisiejszych czasach chciałby podjąć pracę bez umowy o pracę. Jest ona zawsze sporządzana w dwóch językach (niemiecko-polska) oraz w dwóch egzemplarzach dla pracownika i pracodawcy. Perfidne kłamstwo.

@Pośrednictwo Pracy

Nie mówię że nie dają umowy, owszem dają połowę na papier a połowę na gębę tak że nie można policzyć czy uczciwie zapłacili. Po około 3 miesiącach nawet nie przysyłają miesięcznych rozliczeń a to już jest ciężkie naruszenie praw pracowniczych Jeszcze raz podkreślę Abakus chce tu kłamstwami przykryć prawdę !!!

@Adam

Zdziwił nas fakt Pańskich zarzutów dlatego skontaktowaliśmy się z oddziałem w którym był Pan zatrudniony ,aby wyjaśnić kwestię miesięcznych rozliczeń. I jak się okazało to Szanowny Panie dokładnie w czwartek 25 stycznia 2018 o godz. 9:39 otrzymał Pan maila z firmy z Pańskimi rozliczeniami za miesiąc wrzesień 2017, październik 2017 i listopad 2017. Proszę ponownie sprawdzić swoją skrzynkę mailową lub spam ponieważ mamy dowód w postaci wysłanego maila do Pana wraz z wysłanymi rozliczeniami w załączniku

@Pośrednictwo Pracy

Tym sposobem Abakus potwierdził że łamie przepisy odnośnie wydawania rozliczeń pracownikowi. Teraz jeszcze niech potwierdzą nieuczciwie pisane umowy o pracę i szykanowanie pracownika a będziemy mieli prawdziwy obraz nieuczciwego Abakusa. Proszę przytoczyć tu obowiązujące przepisy dotyczące terminów i formy wydawania rozliczeń pracownikowi. Czy obowiązuje w przepisach forma rozliczenie i termin czy w przepisach jest zapisana partyzantka. Nic nikomu z rozliczenia jeśli umowa jest tak skonstruowana by pracownik nie mógł policzyć czy wszystką należność otrzymał. W jakim urzędzie kopie dokumentów są ważne bez oryginału ? Panie "brzózka" kontaktował się pan z firmą zza ściany przez telefon, e-mail czy zrobił pan 3 kroki ?? Komu chociaż raz wmawiał pan nieprawdę ten rozpozna pana kolejne kłamstwa ! Z doświadczenia wiem że nieuczciwe firmy wstrzymują wydawanie rozliczeń miesięcznych by upłynął termin przedawnienia ujawnionego nieuczciwego wyliczenia wypłaty, w przypadku Abakusa od samego początku nie mogłem wyliczyć czy wypłata była uczciwa bo umowa jest niezgodna z obwiązującymi przepisami, nie ma w niej zapisanych wszystkich składników. Jest to celowe działanie, zgłaszałem ten problem panu "brzózce" ale potraktowano mnie jak głu...ka.

Czytam i nie wierzę że ten trol Adam znów się pojawił. Jeżeli to jest ten Adam którego kiedyś miałem okazję poznać to zaczynam wszystkim współczuć bo on ma coś z deklem.

FenderStratocasterGuitar

@Adam W sobotę dostałem powiadomienie o nowych wpisach ale jakoś nie miałem czasu żeby tu zerknąć. Teraz patrzę a tu cała litania. Nie wnikam w szczegóły chociaż czytałem do końca, no i nie wiem.................Adam kurna, pieprznął ci ktoś maczugą w łeb? Przecież piszą i nawet na kawę cię zapraszają, więc skąd bierzesz że się ukrywają. Spadaj wieśniaku i nie zasmradzaj tej okolicy. Abakus i Soberka nie są mistrzami świata, ale należą do czołówki i złego słowa na nich nie powiem. Jestem w abakusie już od ponad dwóch lat, wszystko gra. Nie mam zamiaru przechodzić gdzie indziej.

Szczecinianin

Adam czy Ty jesteś normalny? człowieku z tego co czytam to więcej problemów z Tobą było niż tego warte... kto normalny trzyma części samochodowe na kwaterze? - mało wiarygodne te Twoje opinie. Ja tam pracuję dłuższy czas i nie mam problemów z wypłatami ani rozliczeniami

@Szczecinianin

Tak jestem normalny, nie trzymałem części samochodowych na kwaterze to kłamstwo Abakusa, masz jakieś dowody na swoje stwierdzenie ?? Czy ty jesteś normalny powtarzać kłamstwa nieuczciwego Abakusa ? Zapłacili ci za to ??

@Adam

no tak moja wina to nei byly czesci samochodowe a motocyklowe uwalone smarem a za opinie mi nikt nie placi a klamstwa to jak narazie wynikaja z twojej strony z tego co czytam caly swiat w konspiracji przeciwko tobie haha smieszny jestes

Jaka jest stawka początkowa w Pośrednictwo Pracy Soberka? 19 września na GoWork.pl dodali ogłoszenie na stanowisko Operator Maszyn i zastanawiam się czy aplikować.

Daj sobie spokój z tym pośrednikiem, konkurencja płaci o wiele lepiej i lepiej człowieka traktują. Nigdzie tak wrednie mnie nie traktowali jak w Abakusie. Tam jesteś tylko urządzeniem do wyciągania kasy od klienta a tobie nie zapłacą uczciwie, oczywiście są gorzej płacący ale to już dno. Ja aktualnie mam 1800 € netto na rękę za 140 h/ miesiąc i płacą moje zakwaterowanie, to co powyżej 140 h w miesiącu idzie do banku i wybieram jako pełnopłatny urlop.

@Adam

Z informacji jakie posiadamy to właśnie Pan odnosił się do pracowników firmy Abakus ordynarnie, chamsko i w dodatku z przekleństwami, a sam moment wręczenia Panu wypowiedzenia pod względem Pana zachowania był karygodny.

@Pośrednictwo Pracy

Pośrednictwo Pracy czyli wszyscy i nikt za te kłamstwa nie weźmie odpowiedzialności. Jeśli ktoś podaje się za Pośrednictwo Pracy to tak jak w kominiarce pójść do banku po kredyt. Proszę przedstawić dowody, bo ja dowody mam na e-mailach i dyktafonie. Boli was prawda ?? Kłamstwami chcecie przykryć prawdę ??

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego teamu w Pośrednictwo Pracy Soberka?

Mnie traktowali przedmiotowo (Soberka wysyła do Abakusa w Fuldzie), umowa pół na papier pół na gębę, niższa płaca jak u konkurencji, przeprowadzki co 1,5 miesiąca, gonisz jak pies do firmy bo na e-maila (pisemnie) nie chcą wyjaśniać problemów. Przed przyjęciem jest miło i fajnie dużo obiecanek, po z obiecanek jest - TO NIE NASZA SPRAWA TO PANA PROBLEM ! Zapomnij o rozliczeniach wypłaty, po ok. 3 miesiącach przestają wysyłać (nie przypadek że na raz 3 osoby nie dostały rozliczeń). Lepiej poszukać konkurencji, lepiej płacą i lepiej traktują Polaka, wszystko u konkurencji wyjaśnia się e-mailem (na piśmie). Najlepiej by nie było w takiej niemieckiej firmie tłumacza Polaka bo on "sprzedaje" rodaków dla marnych eurosrebrników.

Pośrednictwo Pracy

Witamy, przede wszystkim wymagane jest doświadczenie na stanowisku, w którym chciałby Pan podjąć zatrudnienie. Również istotną kwestią jest sprawa znajomości j. niemieckiego w stopniu komunikatywnym ponieważ jest to wymóg jaki stawia pracodawca. Aby przystąpić do procesu rekrutacji należy przesłać do nas swoje CV. Pozdrawiamy Pośrednictwo Pracy Soberka

Pośrednictwo Pracy

Witamy ponownie Panie Adamie. Wnioskujemy, że Pańska frustracja trwa nadal, bo przecież pożegnaliśmy się z Panem dwa lata temu, a Pan nadal zagląda na ten portal i nadal oczernia. Panie Adamie to raczej my powinniśmy przestrzegać wszystkich pracodawców przed zatrudnianiem Pana ,a nie na odwrót . Po raz kolejny chcielibyśmy Panu uświadomić , że fakt , że został Pan zwolniony, tylko i wyłącznie z własnej winy nie upoważnia Pan do wypisywania nieprawdy . Umowa o pracę zawsze jest dwujęzyczna , czyli także w języku polskim i skoro miał Pan do niej zastrzeżenia to dlaczego w ogóle ją Pan podpisał ? Poza tym jeśli chodzi o nasze biuro jeszcze nigdy się nie zdarzyło abyśmy potraktowali kogoś PRZEDMIOTOWO tak jak Pan pisze. Również nigdy nikogo nie zostawiliśmy samemu sobie z problemami - zawsze, ale to zawsze staramy się pomóc w każdej sytuacji. Może lepiej proszę napisać dlaczego został Pan zwolniony i ocenę sytuacji pozostawimy osobom czytającym ten portal. Cała ta sytuacja była już opisywana kilka postów poniżej. Widocznie nie jesteśmy aż tak złą firmą , jak Pan pisze, skoro osoby które u nas pracowały , ale z różnych przyczyn musiały przerwać stosunek pracy , jednak wracają do nas z powrotem. Pisze Pan , że w obecnej firmie gdzie Pan pracuje zarabia Pan 1800 euro za 140 godzin pracy, więc powinien się Pan cieszyć, że ma zadowalającą pracę, a nie szukać na portalach komu by dokopać, co po części rozumiemy - każdy ma jakieś HOBBY. Pozdrawiamy i życzymy wszystkiego dobrego. Pośrednictwo Pracy Soberka

Piotr.

Czy posiadanie samochodu jest tak bardzo konieczne?Mam 57 lat z zawodu jestem Tokarz manualny.Czy jest szansa pracy w tej firmie.Niemiecki znam dostatecznie.Pracowałem w Niemczech ale w innym fachu.

@Piotr.

Witamy, Posiadanie własnego samochodu nie jest konieczne. Wymagamy jedynie doświadczenia, znajomości języka w stopniu umożliwiającym komunikację oraz dobrych chęci ;) Prosimy o przesłanie do nas swojego CV biuro@soberka.pl W razie pytań jesteśmy dostępnie pod numerami telefonów 34 350 21 59 lub 884 375 335 Pozdrawiamy Panie Piotrze.

Kazda firma kombinuje

@Marcin

To już jest bardzo ogólnikowe stwierdzenie. Pamiętaj, że wchodzą tu osoby, które realnie zastanawiają się nad znalezieniem pracy za Pośrednictwem Pracy Soberka i dlatego warto jest pozostawiać tu takie komentarze, które będą zawierały w sobie konkretne informacje. Interesowałaby nas chociażby kwestia ubezpieczenia zdrowotnego. Czy zatrudniając się poprzez tę agencję, każdy pracownik będzie miał możliwość skorzystania z bezpłatnej opieki medycznej?

Adrian

Rewelacyjma firma, ktora dba o swoich ludzi. Polecam. Zycze Soberce i Abakusowi spokojnych swiat i po swietach jestem spowrotem.

Agnieszka
@Adrian

W jaki konkretnie sposób Pośrednictwo Pracy Soberka dba o swojego pracownika. Wymień proszę, konkretne działania firmy. Ciekawi mnie, czy odbywa się to poprzez udzielanie im pozapłacowych benefitów, a może podnoszeniem ich kwalifikacji. Odpowiednie docenianie pracownika wpływa na efektywność i zaangażowanie w pracę danego zespołu.

SebaŻurko

To moja 3 agencja w Niemczech ale tutaj mam to na co sie umowilem. Kontak z biurem z Polski i z Schweinfurtu super. Pomocni i zalatwiaja wszystko od razu. Ja polecam

Zostaw merytoryczną opinię o Pośrednictwo Pracy Soberka - Olesno

• Jak się pracuje w Pośrednictwo Pracy Soberka?

Zobacz opinie na temat firmy Pośrednictwo Pracy Soberka tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pośrednictwo Pracy Soberka?

Pośrednictwo Pracy Soberka

Pośrednictwo Pracy Soberka