Opinie o Pośrednictwo Pracy Soberka w Olesno

Pośrednictwo Pracy Soberka współpracujące z firmą o ponad 25 letnim doświadczeniu oraz ugruntowanej pozycji na niemieckim rynku, poszukuje fachowców do pracy na terenie Niemiec. Naszym pracownikom zapewniamy solidne warunki zatrudnienia oparte na Niemieckiej umowie o pracę w stabilnej firmie.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pośrednictwo Pracy Soberka w Olesno

Janek

Co za ludzie tu piszą to Masakra!!!; końcówki maili podejrzane, za dużo ofert pracy, absolutnie nie istotny , błąd na stronie ,brak podpisu pod opinią ( a może pani Joli trzeba podać wszystkie dane łácznie z numerem buta i konta . Wszystkim niedowiarkom w uczciwą firmę proponuję zatrudnić się tutaj, bo ja nie powiem złego słowa ani na Soberkę ani na Abakus ani na jakąkolwiek pomoc obu tych firm, bo tu akurat sprawdzają się super obojętnie o jaką pomoc lub problem chodzi, potem po zatrudnieniu można ewentualnie się czepiać, o ile jest czego, bo ja pracuję tu ponad 1,5 roku i nie mam powodów do narzekań. To o co się czepiacie to są totalne pierdoły ,ale widocznie taka wasza mentalność zajmować się pierdołami zamiast konkretami pomimo że was tu nie ma i kompletnie nic nie wiecie .Wstyd !!!!

Jolka

Przejrzałam ich stronę która zawiera błędy typu "dla Pracodawników", opinie na stronie sztywno dodane tylko pozytywne i do tego z podpisami typu Julian J., tak jakby osoba po wyroku.

@Jolka

Witam Panią. Dziękujemy za wskazanie błędu, choć uważamy , że błąd który pojawił się w zakładce na samym dole naszej strony nie jest tragedią tak jak Pani to przedstawia. Oczywiście zwrócimy się do administratora o jego skorygowanie. Nasza strona internetowa to nie forum, a kilka pozytywnych opinii pracowników nie jest chyba niczym złym. Do zamieszczania opinii negatywnych jak i pozytywnych jest to oto właśnie forum. Natomiast podpisy przy opiniach to może warto pomyśleć , że ktoś może nie chce ujawniać swoich danych osobowych a nie z góry go oceniać , że jest może po wyroku. Pozdrawiam

@Jolka

Tu mi się zaczyna naprawdę podobać. Żałuję, że wcześniej tu nie zaglądałem. Nie dość że nie ma to nic wspólnego z opiniami to z jednej strony nauczyciel języka polskiego a z drugiej nic nie wie o ochronie danych osobowych. Człowieku gdzie ty żyjesz?

Jolka
@Polak w Niemczech

Opowiedz nam o swojej pracy. Co robisz i ile zarabiasz, jak długo już pracujesz. Jaką szkołę ukończyłeś? Dlaczego mamy korzystać z tej agencji?

@Jolka

Pracuję w własnym zawodzie, aktualnie na dwie zmiany. Zarabiam wystarczająco, tyle ile ustaliliśmy przed prawie rokiem i tu jestem zadowolony. Mam średnie wykształcenie i popieram w pełni wypowiedź Janka powyżej. Numerów buta i konta niestety nie podam. Pozdrawiam.

Pracuś

Czy może mi ktoś wytłumaczyć jaka jest przyczyna , że agencja ma tak długą listę ofert pracy? Brak ludzi.?

Posrednictwo Pracy Soberka
@Pracuś

Witam Pana. Proszę uważnie przeczytać powyższe nasze odpowiedzi lub po prostu przeczytać informacje na naszej stronie. Odpowiedż jest bardzo prosta .Firma z którą współpracujemy ma 18 swoich oddziałów na terenie Niemiec stąd wiele ofert pracy . Pozdrawiam

Pośrednictwo Pracy Soberka

Witam Pana. Firma Abakus jest firmą z 18 oddziałami na terenie Niemiec, które są podzielone na poszczególne adresy mailowe ze względu na dostepność domeny w tamtym czasie . Wspomniane 18 oddziałów nie powstało w tym samym czasie lecz stopniowo ich przybywało i stąd nastąpiła różnica końcówek mailowych co nie zmienia faktu ,że jest to jedna duża firma. Krótko mówiąc np grupa Volkswagen w której skład wchodzą firmy Audi; Seat; Skoda itd itd są to firmy wchodzące w skład Volkswagena i tak samo jest w przypadku firmy Abakus w skład której wchodzi ; abakus Personal GmbH & Co. KG ; aba Personal GmbH & Co. KG ; aba Logistics GmbH ; aba Service-Group GmbH & Co. KG. Zachęcam na strone internetową firmy gdzie zostaną rozwiane wszelkie wątpliwości i podejrzenia .

Czy pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Pośrednictwo Pracy Soberka na stanowisko Rzeźnik /Wędliniarz trzody wołowej i wieprzowej -Niemcy bardziej zwracał uwagę na Twoje kompetencje twarde, czy miękkie? Jakie odniosłeś wrażenie? Daj znać innym, jakie cechy pracodawca ceni w kandydatach najbardziej.
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.

Czy możecie podpowiedzieć jakie prace są dobre w Niemczech?

wildeWest
@Kandydat

Szukaj gdzie indziej, tak jak napisał neugierige z tymi końcówkami maili to bardzo podejrzane....

@wildeWest

Witam Pana. Nie wiem na jakiej podstawie snuje Pan swoje podejrzenia, ale w tym przypadku po prostu domena którą firma chciała zachować niestety była już zajęta. Końcówki domen nie świadczą o miejscu rejestracji firmy. Zachęcam do zapoznania się z historią firmy a dopiero potem wyrażania swojej opini. Np. Jeżeli kupi Pan samochód w Niemczech, a będzie Pan nim jeżdził w Polsce , to też staje się Pan podejrzany ??? Pozdrawiam Posrednictwo Pacy Soberka

wildeWelt

Końcówki domen internetowych z .ag pochodzą z Antigua i Barbuda wyspiarskie państwo na Morzu Karaibskim, w archipelagu Małych Antyli (Ameryka Środkowa). Głową państwa jest królowa brytyjska, reprezentowana na wyspach przez gubernatora generalnego. Podstawą gospodarki jest turystyka. Do lat 70. XX wieku w gospodarce dominowało rolnictwo przemysłowe. Podział administracyjny jest nietypowy. Antigua, zamieszkana przez 98% ludności, jest podzielona na 6 okręgów, natomiast pozostałe wyspy są dependencjami.

@wildeWelt

No ale bajery...morze karaibskie, Małe Antyle, full informacje geograficzne itd....kurcze pieczone czuję się jak na studiach. To już jest rzeczywiście przedziwne na jakie pomysły ludzie wpadają. Może za dużo telewizji i filmów sensacyjnych. A teraz do rzeczy, znam wiele "dziwnych" końcówek stron internetowych jak np. ".museum", ".bayern", ".biz" itd. albo nawet ".kowalski" taka też jest możliwa. A wszystko to dzięki TLDs, końcówka na życzenie. Kto w tej chwili nie ma pojęcia zachęcam do poszperania w necie. Albo dla ułatwienia tutaj: http://natemat.pl/132341,ntld-czy-twoj-biznes-potrzebuje-nowej-domeny Tak więc bądźmy rozsądni, niemiecka firma, która jak się wywiedziałem nie zatrudnia tylko mnie ale ponad 1000 innych ludzi, nie bierze końcówki z Małych Antyli tylko wykupiła sobie końcówkę na życzenie ze względu na np. Akcjen Geselschaft - .ag (spółka akcyjna) z czym się już wielokrotnie spotkałem np. jako kierowca w niemieckiej firmie kep.ag. Także spoko, to żadna mafia....albo nowy AlCapone, ha ha ha. Co do pracy, to wszystko jest jak najbardziej w porządku. Płacą co obiecali, punktualnie, w razie problemów albo pytań zawsze jest ktoś na telefonie, także z pomocą też działa. A praca jak praca w każdym zawodzie, za darmo nie ma nic. Tak jak widzę powyższe opinie w większości pozytywne oddają w zasadzie prawdziwy obraz firmy a że z jednym panem doszło do nieporozumienia nie ma to znaczenia dla mnie i wielu innych tu pracujących. Każdy może spokojnie i bez obaw wypróbować jak się tu pracuje i zapewniam, jestem tu już od ponad roku i nicht nie chciał mnie do tej pory obedrzeć ze skóry i wysłać do ludożerców na Małe Antyle........, przepraszam ale to wytłumaczenie końcówki .ag nie przestaje mnie rozśmieszać. Pozdrawiam

Agnieszka

@mlody_devil, rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale ciekawe jest sprawa tego kolegi, o którym piszesz. Dlaczego w takim razie on miał taką pensję a Ty miałeś cały czas niższe? I czy ktoś z pracowników Pośrednictwa Pracy Soberka miał podobną sytuację?

Pracusia

Jak widzę to Soberka ma dość dużo ofert pracy, super!

Skoro zakład gdzie pracowałeś miał taki system pracy , że nie było możliwości zrobić więcej godzin, to ja się pytam dlaczego nie poprosiłeś o przeniesienie do innego zakładu , bo w aba są takie możliwości tylko narzekasz i narzekasz że aż czytać się nie chce. Piszesz same pierdoły które sam powinieneś był przypilnować. Pracowałeś przez Leihfirma i napewno by pomogli gdybyś się do nich lub do Soberka zgłosił a nikt nie czyta w twoich myślach co ci się podoba a co nie.

mlody_devil

Nie zglaszalem tego ponieważ nie chciałem żeby ktoś myślał że jestem jakimś nieudacznikiem albo nie robem który właśnie tylko narzeka i narzeka. Rzetelnie pracowałem i cierpliwie czekałem na rozwój wydarzeń. Sam jeste (usunięte przez administratora) i jak Ci się nie podoba to nie czytaj. Proste. Odpisałem Pani Agnieszce a nie Tobie. Ani razu nie narzekalem tylko się zwolnilem i napisałem rzeczowo jak to wyglądało w mojej konkretnej osobie po zakończeniu wspolpracy. Pozdrawiam i szanuj czyjeś wypowiedzi bo kiedyś może Ci się takowa przydać a jeżeli uważasz że jest ona nieprzydatna to przeczytaj nastepna

mlody_devil

Poza tym firma oferując mi pracę powinna zaznaczyć jak będzie wyglądał system pracy i że 160h będzie maksymalnym wymiarem i podać najmniejszą możliwą stawkę a nie najwyzsza. Przecież to nie ja sobie proponowałem pracę tylko oni mi więc myślę że rozsądnie byłoby wiedzieć co się proponuje. Również "diety " powinny być bardziej sprecyzowane a nie w takim samym okresie (22 dni) dostałem 2 różne.. raz 300 a raz 400..od czego to jest zależne?? Widzi mi się firmy..dlatego więcej nie będę pracował w firmach które proponują diety. Najsprawiedliwiej jest placa za godz i tyle. Chcesz więcej szczegółów zapraszam prywatnie wszystko ładnie pokaże. Jak Ci się podoba to cieszę się bardzo ale mi niestety taki uklad nie pasowal. Cierpliwie czekając na rozwoj wydarzen bylem zainteresowany oferta firmy ile mi dadza po przejsciu jednak niestety nie sprostali moim wymagania. Trudno. A ze dostalem taka możliwość świadczy to tylko o tym że byłem dobrym pracownikiem. 3maj sie

@mlody_devil

Chyba brzydkich słów używasz skoro administrator je wykasował ,a w tych swoich powieściach na forum odgrywasz takiego poszkodowanego. Twoich wypowiedzi nie da się uszanować, bo czytając je wszystkie to można powiedzieč że sam jesteś sobie winien skoro nigdy się z firmą nie kontaktowałeś i nawet numeru do nich nie miałeś, bo czekałeś na rozwój wydarzeń a z forum zrobiłeś sobie prywatny pamiętnik. Słabo przyjmujesz krytykę, a jeśli uważasz że odpisujesz pani Agnieszce i nikogo nie powinno obchodzić co piszesz to lepiej z p.Agnieszką przejdź do rozmowy na priv lub listowną.

kandydat
@mlody_devil

Moglbys napisac cos o pracy? Wymagaja programowania? Jakie serie? itp.

Agnieszka

@mlody_devil, w jaki sposób inne warunki pracy? Czy przed podpisywaniem umowy zdawałeś sobie z tego sprawę? Jeśli możesz to wyjaśnić, daj innym znać, tak żeby wiedzieli na czym stoją tak naprawdę i co mogą od Pośrednictwo Pracy Soberka uzyskać.

@Agnieszka

Dostałem ofertę 1700 za 160h ale te godziny wyrobiłem 3 razy w ciągu roku bo zakład do którego mnie skierowali robi 36h tyg czyli 144h w miesiącu przy 20 dniach..dziennie 7.5h w piatki 6h bo tak wygladal system pracy tam i o tym mi nikt nie powiedzial,czyli żeby wyrobić 160h musi być 23 dni pracujące w miesiącu..sadzilem ze 160h to tak jak u nas 20dni roboczych. W ciągu roku trafiły mi się 3 takowe miesiące, w których dobilem do 160h ale nie więcej..jezeli ktoś na początku powiedziałby mi to nie zdecydowalbym się na taki wyjazd bo jak napisałem wyżej niewiele mniej zarabialem w Pl a z delegacjami to nawet podobnie.. jeżeli zadowoli Ciebie 1500 to tyle napewno bedzie co miesiąc..tj pisałem jeżeli komuś tyle odpowiada to śmiało można się zdecydować na pracę u nich. Znam swoje umiejętności i wiem ile się zarabia w moim fachu w Niemczech dla mnie to było za mało plus miałem z firma małe nieporozumienia bo których czułem się oszukany. Oczywiście firma uważa inaczej ale nie chce mi się pisać już o tym bo i tak zawsze ktoś próbował podważyć mój komentarz..Mieszkanie oczywiście opłacone przez nich tylko abonament RTV trzeba płacić jakieś 8-15e misiecznie no i paliwo do pracy..mieszkanie można dostać fajne jak i również tylko pokój z wspólna łazienka i kuchnia dla pozostałych lokatorów..cos jak hostel..ja takiego nie miałem ale spotkałem kolegów którzy tak mieli również z Abakus.. pozdrawiam

@Agnieszka

Dodam jeszcze na swoim przykładzie. Pierwszy miesiąc który tam pracowałem (lipiec 2016) przerobilem 149h dostalem 1710e! Drugi miesiac (sierpień 2016) przerobilem ponad 160h dostałem 1745e, trzeci miesiąc (wrzesień 2016) przerobilem ponad 150h plus 2 dni urlopu zarobiłem 1640e!(te dziwne diety!)I już wiem teraz że te 2 pierwsze miesiące były pokazowe żebym za szybko nie uciekl. Pozniej jeszcze tylko raz podszedłem pod 1700!! Czyli jakiś bezsens..aczkolwiek miałem kolegę tam który pracowal w zakładzie gdzie robił co miesiąc ponad 160h niekiedy nawet 180h i z 1800ę nie schodził..

Kuba

W takiej pracy to trochę jak na loterii. Jak się dobrze trafi to człowiek jest zadowolony i chętnie jedzie ponownie!

Ponek

Ponek Tak czytam te wpisy od mlody_devil i wydaje mi się że chyba pierwszy raz pracował za granicą .W większości firm cenią sobie nas i naszą fachowość i w abakusie również ,ale kolega ciągle ma jakieś pretensje a chyba nigdy z nikim z biura ich nie wyjaśniał bo pisze że nawet numeru telefonu do nich nie miał a pisze że robił tam 13 miesięcy. Pisze że regulamin ma w (usunięte przez administratora) e jego sprawą jest co pisze na forum i ogólnie chyba wszystko miał w (usunięte przez administratora) chciał mieszkanie dla całej rodziny, chciał studiować, urlopować, chorować . Myślę że firma wcale za nim nie tęskni a skoro gdzieś indziej ma lepiej i tam poleje mu się miód z nieba i dostanie to co chce to fajnie ale po co takie cyrki robić i szkalować jak można normalnie się rozstać. Po prostu nie podoba mi się to szukam innej firmy i odchodzę lub wracam do domu . Zanim trafiłem do abakusa trochę już przeszedłem leif firm w Niemczech i każda firma rządzi się na swój sposób. Ja sam tam pracowałem 11 miesięcy i gdyby nie kłopoty zdrowotne w rodzinie na pewno dalej bym tam pracował bo wszystko było dobrze . Moi koledzy pracują tam do dzisiaj i na nic nie narzekają i ja również byłem zadowolony i mam zamiar tam wrócić jak sytuacja u mnie się unormuje. A może młody_devil chce się zemścić i ludzi do tej firmy zniechęcić.

@Ponek

Nie kolego,nie masz racji. To mój 3 kraj w którym pracuje za granicą i przyznam ze po raz pierwszy przez posrednika. Nie dostalem takich warunkow jak było mówione i tj pisałem może trafili lepiej ale skoro się na coś umawiamy to tak powinno być a nie na miejscu inaczej. Chciałem się tam urządzić bo może byłoby lepiej razem z rodziną i nie zniechęca bo teraz jedzie mój znajomy i mu powiedziałem żeby jechal sprobowal bo moze trafi lepiej ale ja nie wyjezdzalbym gdyby mi od razu powiedzieli że 140h = 1500e . Sorry ale miałem 250e mniej w Pl i nie zdecydowalbym się na taki krok. Przede wszystkim wyjeżdżam pracowac a nie odpoczywac..interesuje mnie min 1800 jak mi mówiono i mogę przy tym pracować 180h.a jak się uda jeszcze przy mniejszej liczbie godzin to jeszcze lepiej. Proste liczenie po to się wyjeżdża-pracować. I może mi od się nie poleje miod ale już teraz wiem że mam lepiej. Należy tylko na nich uważać. Pozdrawiam.

Kmiecik

Soberka jak widzę ma sporo nowych ofert! Czytałem opinie i sądzę, że w sumie można z nimi spokojnie wyjechać.

Agnieszka

@mlody_devil a istnieje szansa zatrudnienia na krótszy okres czasu? Czasami są osoby, które szukają pracy sezonowej, a wtedy nie trzeba często wracać do domu. Można wtedy skupić się na pracy zarobkowej. Jak to wygląda w tym przypadku?

@Agnieszka

Tzn spotkałem na miejscu osoby które pracowały przykładowo 3 miesiące potem się zwalnialy i ponownie wracały do pośrednika ale nie trafiali już do tej samej firmy do której pośrednik za pierwszym razem kierował.. rzadko się zdarza żeby trafić do tej samej firmy ale owszem jest to możliwe

mlody_devil

Pieniążki dostałem dziś,więc jest dzień opóźnienia co raczej nie powinno się zdarzać aczkolwiek jest to wybaczalne. Zadzwoniłem niestety z opóźnieniem ponieważ nie mam nr i trochę musiałem poczekać z SMS zwrotnym od kolegi. Przepraszam to się więcej nie powtórzy nie bede Państwa niepokoić lecz pragnę dodać że zaistniała sytuacja sprawiła że źle myślałem nt.takiego opóźnienia przez Państwa co powinno być zrozumiałe bo przecież nikt nie pracuje za darmo nawet Panstwo pisząc w odp na moje komentarze. Pozdrawiam!

Pawik

Forum nie jest miejscem na którym pisze się o sprawach do załatwienia w dziale kadr. Chyba , że komuś zależy na oczernieniu firmy.

mlody_devil

Oświadczam iż nie otrzymałem wynagrodzenia za ostatni miesiąc na wypowiedzeniu. Termin otrzymania wynagrodzenia mija dziś który jest zawarty w umowie. Również nie otrzymałem rozliczenia miesięcznego. Zaznaczę że świadectwo pracy uzyskałem i również poinformowalem w biurze że nie będzie mnie od danego dnia na co się przełożony zgodził wystawiając właśnie świadectwo. Chciałbym wiedzieć co w związku z powyższym??

@mlody_devil

Trudno Pana zrozumieć, ponieważ w dniu w którym zamieścił Pan kolejny negatywny komentarz, dokładnie 7 minut później dzwonił Pan do siedziby firmy w celu wyjaśnienia ostatniego wynagrodzenia. Pani z biura zapewniła Pana, że pieniądze zostały przelane i nawet chciała wysłać Panu potwierdzenie przelewu, ale Pan nie chciał tego potwierdzenia. Czy nie lepiej było najpierw zadzwonić do biura, a nie komentować nieprawdę na forum. P.S tak jak kolega poniżej napisał, forum nie jest od załatwiania spraw kadrowych.

@Pośrednictwo Pracy Soberka

Moja sprawa co pisze. Nie mam nic do ukrycia pisząc tylko fakty. Nie oczerniam firmy tylko oceniam. Jest kilka pozytywów jakie będę dobrze wspominał po tej współpracy ale niesmak ogólny pozostaje. Dla przyszłych kandydatów: możecie trafić dobrze jak i źle.. zależy kto po co jedzie.. płaca=godz.robocze. im więcej tym lepiej im mniej to gorzej i tak samo dni robocze.. bardziej bedzie zadowolony kawaler ktory nie bedzie zjeżdżać za czesto najlepiej wcale..ktos z rodziną przy częstych zjazdach będzie wychodził niewiele lepiej niż w Pl..mieszkania..zalezy kto co lubi..niejeden może narzekać a drugi powie że za mało lub z kimś nie będzie mieszkał.. trzeba spróbować żeby zobaczyć ale należy mieć dystans i wiedzieć ile wystarczy za miesiąc..pzdr zainteresowanych..

drabik

Cieszę się, że agencja ma tak dużo ofert pracy będzie z czego wybierać. Czy mógłby ktoś podpowiedzieć kilka informacji o pracy dla stolarza w Niemczech? Czy język trzeba znać i ewentualnie na jakim poziomie?

@drabik

Witamy Znajomość j. niemieckiego jest wymagana w stopniu komunikatywnym. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny z chęcią postaramy się udzielić wszelkich informacji. Pozdrawiamy

Krzysiek I.

Jestem bardzo zdziwiony zamieszczonymi powyżej opiniami i dlatego postanowiłem napisać swoją. Od prawie roku mam przyjemność współpracować z Abakusem, i w moim odczuciu jest to agencja uczciwa i dbająca o pracownika. Wynagrodzenie zawsze jest w terminie, warunki mieszkaniowe bardzo dobre, pomoc w załatwieniu wszelkich innych spraw również. Dlatego całkowicie się nie zgadzam z negatywnymi opiniami na temat tej agencji..pozdrawiam serdecznie.

Agnieszka

Dobrze, że na forum można znaleźć odpowiedzi na powyższe wpisy @pośrednictwo pracy soberka, to na pewno podnosi wiarygodność w oczach potencjalnych pracowników. Czy wyjeżdżając pracownicy przechodzą jakieś testy sprawdzające ich znajomość niemieckiego?

@Agnieszka

Witam Pani Agnieszko. Tak, osoby zainteresowane naszymi ofertami pracy i chętne do wyjazdu przechodzą krótki test znajomości języka niemieckiego . Znajomość języka na poziomie komunikatywnym jest warunkiem koniecznym stawianym przez niemieckiego pracodawcę z uwagi na to, że praca odbywa się w środowisku niemieckojęzycznym. Pozdrawiamy Pośrednictwo Pracy Soberka

Zostaw merytoryczną opinię o Pośrednictwo Pracy Soberka - Olesno

• Jak się pracuje w Pośrednictwo Pracy Soberka?

Zobacz opinie na temat firmy Pośrednictwo Pracy Soberka tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pośrednictwo Pracy Soberka?