brak logo

Ramirent

Szczecin

Opinie o Ramirent

2016-10-18 21:57
@chvbhjk teraz to dokładnie Doradca Handlowy w Biurze Obsługi Klienta jest potrzebny ale w koszalinie - no ale ciekawe czy w każdej lokalizacji mogłabym się spodziewac takich samych stawek i warunków zatrudnienie ogólnie czy mam się jednak jakichś różnic spodziewać
Były 2016-10-29 15:37
Może ktoś napisać co się dzieje w RR ? Zwolnienia itd........
3
Obecny 2016-10-29 16:49
porządki zaczynają robić na wyższym poziomie
hhh 2016-10-29 18:02
Odpalają nie potrzebne nikomu działy oraz osoby
xyz 2016-10-31 14:04
W sumie to sie dobrze stało, że tyle osób zwolnili bo Ci co coś umieją to znajdą sobie lepszą pracę i za większe pieniądze bo nie oszukujmy się ale 2700 -3000 PLN na rękę to teraz w Lidlu się płaci zwyklemu pracownikowi a zwykly kiero w McDonald to 5,5 tys. netto (to są oficjalne dane z gazety i wp.pl). Konkurencja zaciera pewnie ręce i bedzie mówić o tych zwolnieniach jako że jest to wynik tego, że Rami sobie nie radzi. Najlepsze bedzie zdziwienie jak beda chcieli znalezc fachowca bo teraz juz tanio nie będzie (chyba, że Pana Janusza z budowy co sie bedzie cieszyc, że nie na czarno). Ogolnie to ludziom zwolnionym w duzej mierze wyjdzie na plus ta zmiana. Pamietajcie, ze teraz jest rynek pracownika. hejjj
7
były 2016-10-31 19:05
Kto oddał fartucha ?
Były 2016-11-02 15:24
Ślizgi - hura
1
Wewnętrzny obserwator 2016-11-04 09:08
Firma w sumie dobra, wydaje się, że dobry fundament do efektywne pracy -ale to ludzie tworzą firmę .
Patrząc ostatnio na działania, gdy nagle zwalnia się bardzo dużo ludzi w całej Polsce,dają papier i zwalniają z świadczenia usług , jeden dzień, kilka minut i pozamiatane , spadaj nie jesteś potrzebny ( po roku, trzech czy 13latach pracy ), bez jakiejkowiek informacji dla reszty, nagle i po cichu. A pozostali?.. aby nie dyskutowali to dostają od swoich "szefów": macie pracować i się nie odzywać bo już niedługo i was to spotka.
Szkoda,...
Obecne działania, które zostały zrobione i dalej są zapowiedziane ( wcześniej zdecydowanie tak nie było) ,rodzą pytanie , może i retoryczne : Ciekawe kto zgasi światło ??
Ci co teraz zwalniają poprzez sposób w jaki to robią dają świadectwo jacy są i nie jest to najlepsza ocena, szczególnie gdy będzie to brane pod uwagę gdy sami będą w podobnej sytuacji.
A to jest na bank.
Ludzie, którzy teraz żegnali się z firmą lub jeszcze czekają w bramkach na papier, nie zapomną im tego, tego upokorzenia,z którym się zmierzyli i które jest na ich twarzach.
Ci, którzy podobno zostali teraz namaszczeni , "wybrańcy" robią czystki tych, którzy są lepsi , mają wyższe kwalifikacje, umiejętności lub mogliby im zagrozić.
To widać najbardziej w pionie rusztowań.Został mały pieniacz z McDonalda, który może i umie grać na instrumentach muzycznych ale alkohol i obrażający pełny niecenzuralnych słów język, ignorancja jest jego domeną.
Boją się go podwładni, których poniża i obraża, ale również Klienci , którzy mają alergię na niego i na wątpliwą wizytę tego pana u siebie zamykają przed nim swoje drzwi. Ciekawe kiedy wszystkich zwolni, bo już na głos szczycą się z tym drugim z Bełchatowa, że osiągają rekordy w zwalnianiu. Chyba na koniec roku będzie to powód do sporej premii i niezłej balangi na koszt pracodawcy.
Jeszcze pracujemy, ale atmosfera na pewno nie jest miłą .. trochę jak ładunek z opóźnioną reakcją w którym już podpalono lont.
Szkoda..
10
Były .. 2016-11-05 16:13
Jeśli zwalnia się ludzi z dużym stażem i osiągnięciami dlatego że nie pasują "nowemu" dyro bo mają inne poglądy , zdanie i nie włażą w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] to przesłanie jest jasne - albo skaczesz jak ci każą albo oddaj fartucha. Parę fajnych ludzi poleciało a nadal pracują tacy co nawet do nie dawna nie wiedzieli że jest coś takiego jak intranet ( kierownik oddziału ). Można by wymieniać długo ale po co ???? Pozdro dla kumatych !!
12
dick 2016-11-08 06:10
Prawda jest taka, że akurat obecne posunięcia znaczą dla tej firmy tyle co nic wywalili osoby z niepotrzebnych nikomu działów które nic nie wnosiły i nic nie zmienią a różnica będzie w oszczędności więc to bardzo dobry ruch i brawo dla nowo zarządzającego ! co do samej formy zwolnień to już inna kwestia ale co się dziwić jak poziom działu "HR" jest tak bardzo zaniżony poprzez śliczną panią pseudo dyrektor z tegoż własnie działu więc tu proszę się nie dziwić i cieszyć, że kwitów nie wysłali do tych ludzi listami poleconymi. Ja osobiście jestem ciekawy kto następny bo ten poziom zwolnień jest na 100% niewystarczający a jest jeszcze sporo darmozjadów na wyższych stołkach gdzie jak w przypadku wyżej ich wywalenie zmieni tylko ilość zaoszczędzonej kasy dla całej firmy. Więc czekajmy spokojnie a kolejne posunięcia będą lada moment :)
2
aaaaa 2016-11-08 11:21
Nie potrzebne działy porozwalali , bardziejniech się wezmą za tych handlowców co nic nie robią i tylko sciemniają. Poprostu firma ta j=się już skończyła
3
nik 2016-11-08 14:18
Ludzi, którzy w tej firmie biorą kase za to że tylko są jest tyle, że zabrakło by mi chyba chęci aby ich wyliczyć dlatego to przemilczę. Wierze, że obecna trudna sytuacja rynkowa spowoduje ruchy polegające na eliminacji darmozjadów, amatorów oraz wszelkich osób potrzebnych w tej organizacji jak przysłowiowa dziura w moście. Smutnym jest fakt iż rozwalając np. dział "pseudo logistyki" przenieśli osobę zarządzającą tym czymś na kiera warszawy to trochę tak jakby ktoś chciał zrobić eksperyment pod tytułem ( logistyka kulała jak jednonogi kaleka ciekawe czy i oddziały warszawskie porozwala ). Robią jakieś ruchy ale lekko po omacku nie widać tu strategii a tylko konieczność płynącą z góry
6
druch 2016-11-09 21:32
muzyk i poludniowec sa nastepni w kolejce do odstrzalu.
5
Ara 2016-11-11 20:21
A kto to jest muzyk i południowiec ?
4
Były .. 2016-11-12 20:18
Nie łudź się , że będę zwalniać tych z wyższych stołków. polecą Ci co na dole są, tak jest najprościej a takie egzemplarze jak koleś specjalista do zamówień, czy jakoś tak, co jeszcze awansik dostał po koledze z sourcingu, nie wiadomo co robi, od wielu lat ściemnia ale jest przydupasem menago od fleet i śmieje się ze wszystkich a jak może to jeszcze sieje ferment głupoty opowiadając wiadomym osobą. Kasy zaoszczędzonej i tak nikt z niższych pionów nie poczuje więc bez podniety. Raczej idzie to w kierunku powolnego gaszenia światła, zwłaszcza w niektórych lokalizacjach. Obym się mylił.
1
Pomocna dłoń 2016-11-18 09:15
Coś przycichło ? Kiedy dalsze zwolnienia nierobów ? Jest ich tyle że szkoda gadać a ja wiem o co najmniej 50% gdyby tylko nowy Boss chciał pomocy w typowaniu i argumentyacji jestem do usług
dupowłaz :) 2016-11-19 08:48
Oki. zmieniam nick. ale nadal oferuje darmową pomoc i wparcie w typowaniu lamusów co biorą kasę za siedzenie na [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] nie robiąc nic a jest ich wielu
3
asd 2016-11-19 09:45
No to pochwal się wiedzą, kto będzie następny ?
1
obserwator 2016-11-19 15:32
to dość prosty schemat działania :) od dobrych 2/3 lat od samej góry wywalają ludzi z wieloletnim stażem od prezesa począwszy niżej i niżej to bardzo mądre posuniecie bo po kilku latach na jednym stołku dupsko tak bardzo się przyzwyczaja, że ciężko jest cokolwiek robić i myśleć. Idąc dalej tym tropem łatwo wytypować kolejnych obiboków hehehe. do tego jeszcze wywalają ludzi z jakiś dziwnych stanowisk nikomu nie potrzebnych . Idzie w bardzo dobrą stronę szkoda tylko ze tak późno :) ale lepiej późno niż wcale. Moje gratulacje dla nowego zarządcy BRAVO !!!
2
konkretny 2016-11-21 19:52
idzie wyżyć jako przedstawiciel handlowy w Szczecinie jest oferta pracy
pyta 2016-11-23 16:53
Tak jeśli nie jesz i nie piszesz
:) oraz masz laske co cie utrzymuje
5
konkretny 2016-11-23 22:14
aż tak źle, jakie są warunki pracy i płacy?
Obserwator 2016-11-25 07:13
No.jako się rzekło, muzyk z McDonaldowskimi papierami posprzatał Południowca.
Rosną wiec szanse zatrudnienia dla wszystkich z kwalifikacjami uznanymi w tej szacownej firmie serwujacej pyszne jedzenie . Szef jest Wasz, mówi Waszym językiem. Aplikuj do nas a wiedza z maszyn i rusztowań? - to nic, łatwo ją pozyskasz, zresztą i tak nikt nie dostrzeże, że nie masz wykształcenia, grunt to CV oparte na firmie w której uczą z uśmiechem sprzedawać hamburgery oraz z konsekwencja na obrany cel sprzątać mopem podłogę i nieprzystosowanych(patrz myślących) ludzi.
Tutaj jest super zespół jak motto firmy : więcej niż maszyny..more then machines:-)))
12
obiektywnie 2016-12-25 12:08
organizacja słaba, jakość czy kultura pracy na niskim poziomie, powoli śmierdzi trupem. jak ktoś musi to dostanie pracę, ale bardzo szybko straci motywację bo ta firma cofa pracownika w rozwoju. Zbyt mała rotacja więc siedzą i gniją, a często awansują bo jak byłeś dobry na jednym stanowisku to na pewno dasz sobie radę na zupełnie innym - dziwne podejście, ale to dzięki HR, które stoi na niskim poziomie. Pojawił się kolejny prezes od cyferek więc życzę mu powodzenia. tak jak większość dotychczas, nic ciekawego nie zrobi, będzie doił krowę z kolegami, a potem go nie rozliczą z tego co zostawił, pójdzie mieszać i wykazywać się w innych strukturach. wśród wypożyczalni Ramirent zawsze był liderem, ale nic nie trwa wiecznie, myślę że wkrótce się to zmieni bo to klient decyduje o wszystkim. jak to możliwe, że renifery tolerują taki poziom zarządzania od lat? po zwolnieniach i natychmiastowym widocznym wzroście efektywności biznesowej, od stycznia mamy nowe realia, niektórzy będą musieli w końcu pokazać ile są warci i zacząć pracować a inni jeszcze lepiej udawać :)
11
cvb 2016-12-27 15:31
Dziwna wypowiedź...
Real 2017-01-04 13:44
Rzeczywiście dziwna, ale z wieloma faktami trzeba się zgodzić
8
mimi 2017-04-08 01:12
Prawdę Wam powiem :)
W tej firmie jednostki, które pracowały z zaangażowaniem nie miały szans przebicia, bo układowcy byli górą. Było tak dopóki do układowców nie dobrał się zarząd. Było i jest, bo pewne jednostki nadal sie zachowały, burza minęła...ale ten syf nadal istnieje. Do dziś pracują w tej firmie na panie, które powinny być wy.. na zbity py...k. Taka jest prawda, pracują.... i fajnie im jest.
A marka nadal istnieje i istnieć będzie.... temat rzeka... pozdrawiam byłych normalnych pracowników
9
dwq 2017-04-15 12:34
Na jakie zarobki można liczyć jako Doradca Handlowy
1
PH 2017-05-08 08:46
Firma duża, sprzęt na budowach widać, biura budowy przy większych autostradach więc również prośba o podanie rzędu zarobków oraz charakteru pracy jako Specjalista Techniczno-Handlowy w Warszawie. Oczywiście zakładając sumienną pracę.
Rum 2017-05-08 19:40
A co się stało z handlowcem z Lublina? Ktoś coś wie w temacie?
Tedi 2017-05-08 20:10
Robił za małe przekroczenia Budżetu i się na niego obrazili.
john 2017-05-09 21:56
Nikt za przekroczenia budżetu nie rezygnuje z pracownika... chyba był inny powód ...
1
Tedi 2017-05-10 18:14
To co było powodem rezygnacji z pracownika, który generował przychód grubo ponad 200 tys zł z samego najmu miesięcznie???
1
Michał 2017-05-12 13:54
Hej niedługo mam rozmowę w Remirent na woj.Lubelskie , możecie mi opowiedzieć na czym polega praca i czego można się spodziewać po firmie ? Plany realne ?
Jan 2017-05-12 16:18
Tedi osoba o której piszesz generowała dużo większy przychód więc logika wskazuje, że nie wyniki były powodem rozstania firmy z tą osobą.
Buba 2017-05-12 16:21
Hej Michał
myślę, że na rozmowie otrzymasz odpowiedzi na wszystkie pytania. Nie chce mi się wszystkiego pisać na forum
Michal 2017-05-12 17:13
Buba pracujesz w Ramirent ? Masz jakieś doświadczenie z ta firma ?
Tedi 2017-05-12 20:24
Z tego co słyszałem firma utraciła do niego zaufanie ale nikt nie chce nic więcej powiedzieć. Ale dlamnie to bardzo dziwna sprawa ponieważ tak jak piszesz generował bardzo duży przychód grubo ponad 200tys miesiecznie, w marcu był na wycieczce, którą dostał w nagrodę i podobno nawet podwyżkę od początku kwietnia a tu z dnia na dzień już nie pracuje. Czyżby dostał art.52?
1
abc 2017-05-13 22:40
Jak popracujesz 2-3lata to mniej niż w Lidlu czy biedronce...
2
bywalec 2017-05-14 20:59
a może kolega już za długo pracował albo za dużo sobie wyobrażał i czas na niego już był. a co do pracy to jak się nie wie co to jest wynajem to się można zderzyć z ścianą. lekko nie jest, to nie sprzedaż.
2
Brawo Ja 2017-06-06 22:04
Ostatni gość ,nie wnoszący nic ciekawego do firmy a zarabiający duży hajs oddał fartucha .Nowy Prezes działa Brawo TY
4
zocha 2017-06-10 15:55
a w dodatku nikt nie zauważy jego nieobecności... tyle wnosił do firmy :)
1
Ramirentowiec 2017-06-10 19:40
Co prawda to prawda....
1
Tedi 2017-06-24 15:16
Ciekawe określenie "nie wnoszący nic do firmy" "nikt nie zauwarzył jego nieobecności" Hmm zobaczymy za jakiś czas ile wnosił do firmy. To ze na ten moment bardzo dobrze idzie w Lublinie to tez nie jego zasluga? Wypracowany rynek, klienci, kontrakty np: (Ikea Lublin) samo sie zrobiło ponieważ Ramirent jest tak zajefajny że aż Klienci się oknami pchają haha! Prawda jest taka że facet poukładał rynek pod Ramirent i Ramirent na Lubelszczyźnie to był On. Zobaczymy za jakiś czas jak się pokonczą projekty, które on flagował jak zajebiście sobie Ramirent na Lubelskim poradzi narazie idą utartym szlakiem wyznaczonym przez niego ale wszystko do czasu...
5
WarszawaPL 2017-07-24 12:30
Nie polecam, pracy na terenie Warszawy Manager z Providentu... Istny kretyn który sądzi, że wszystkie rozumy pozjadał, atmosfera w firmie Ramirent S.A Płacz i beksa... Zasłaniają się super wynikami, a wynagrodzenia gorsze niż na Ukrainie.
12
Władeczek 2017-08-28 14:06
Presja i ciśnienie, szczerze nie polecam, zwłaszcza w pracy na terenie Warszawy, dr. Arturo z innego regionu - tam znali go na tyle dobrze, że nie miał możliwości zaistnieć... Pozdro dla wszystkich którzy tam jeszcze wytrzymują :)
2
Hanna Gronkiewicz Waltz 2017-08-30 00:47
Władziu nie dramatyzujmy. Nie wiem czy pamiętasz poprzednich zarządzających regionem ale wpisy na nich były dużo grubsze. Nigdy nie znajdzie się taki co wszystkim dogodzi. Region jest w miarę poukładany a Warszawa to od lat trudny temat.
3
Władeczek 2017-09-04 13:20
Hanna :) mam nadzieję że Twój nick nie sugeruje pochodzenia... ;) Jedna z głównych zasad filozofii życia mówi nam ażeby patrząc w przód, dążyć ku lepszemu poprawiając swe otoczenie też na lepsze, a nie oglądać się w dal pocieszając smutną myślą, że mogło być gorzej. Idźmy z postępem w myśl zasady rozwijać nie uwsteczniać...
1
xxl 2017-09-04 22:01
ale filozoficzna wypowiedź ; )
Ona 2017-09-19 12:47
Zgadzam się z Władeczkiem, firma strasznie się opuściła w stosunku do pracowników, totalny brak szacunku.
2
Zostaw swoją opinię o Ramirent - Szczecin
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Ramirent