Opinie o XL Tape-International Sp. z o.o. w Kielce

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy XL Tape-International Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w XL Tape-International Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Tworzywa sztuczne - produkcja arkuszy rur i kształtowników

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o XL Tape-International Sp. z o.o. w Kielce

Nel

W tej firmie coś jest nie tak, bo znowu ogłoszenie na pracownika administracyjno-biurowego. Co miesiąc, góra co 3 miesiące. Dlaczego? :/

byłsobieczłowiek
@Nel

bo w biurach ludzie wytrzymują równie długo co na innych stanowiskach. Ciągłe zmiany robią swoje.

Vita
@byłsobieczłowiek

To nie pomagają nowemu koledze lub koleżance. Firmę tworzą ludzie i atmosfera. Jeśli jest dobrze to ludzie lata pracują w firmach. A tu?

byłsobieczłowiek
@Vita

założenie w firmie jest takie, że nie ma ludzi niezastąpionych. Atmosfera jest słaba, jaka inna może być jak nad ludzie nie wiedzą co ich czeka.

Vita

Na to wychodzi. Bo rozumiem handlowców to inna bajka- ale biuro? Rotacja jak na dworcu centralnym.

Puls
@Vita

Ale w biurze pracują niektórzy już dłuższy okres. Może nowej osoby nie akceptują.

W tej firmie się to nigdy nie zmieni, tam jesteś tylko numerem H, jak w (usunięte przez administratora) Auschwitz. Tam żadna integracja ludzi nie jest potrzebna, masz po prostu robić obrót i tyle jak nie ty to przyjdzie następny. Próbują działać jak korporacja ale im to nie wychodzi ,bo ryba psuje się od głowy.

BLACK

Witam ,jak ktoś chce pracować w takiej firmie gdzie wszyscy trzęsą portkami bo może właśnie dziś Prezes wpadnie i każe zwolnić jakąś osobę ponieważ żle spał. U niego jest taki system działania -dziś dla przykładu zwalniamy dwie osoby -dlaczego nikt nie wie.Po wpisach na Go Work widać (900) od początku roku jaka to firma i czy warto tam pracować. Moim zdaniem BDT już niie ma to tylko kwestia czasu .Prezes nie rozumie ,że kontrahenci pracują z przedstawicielami a nie z firmą i coraz więcej zacznie rezygnować ze współpracy-to tylko kwestia czasu.

bnm
@BLACK

dokładnie potwierdzam,ale mądre głowy kieleckie myślą inaczej, że towar sam sie sprzedaje. Na mój gust to w przyszłym roku będą mieć spadki w stosunku do tego roku, bo konkurencja nie śpi a maja towary (poza taśmami) taki sam jak bdt( od tych samych producentów) tylko w dużo lepszych cenach.

mentor.
@bnm

MB powiedział kiedyś coś takiego, że oni mogą wywalić wszystkich przedstawicieli, zatrudnią więcej koordynatorek i zrobią obsługę typową telefoniczną. Ciekawym jestem jak długo by sprzedawali te swoje produkty gdyby tak zrobili, śmiem twierdzić, że regały służyłby jedynie za miejsce eksponowania konkurencji. Z resztą jeżdżąc teraz po dużo większym rynku niż w BDT widzę, że porządek i ekspozycja na regale to coś czego PH nie pilnują totalnie.

@mentor.

Podobno powiedział o ph że to tylko dostarczyciele towaru, o czymś to świadczy, że pan MB to to dno i kupa mułu! Tak docenia przedstawicieli własnej firmy, ale to tylko świadczy o człowieku, gdyby nie PH to byłby mułem z zaprzęgiem w polu :)

Krystian

Gość a Tobie jak idzie ? Jakie wrażenia? Wczesnej pracowales w sklepie z farbami i miales zaczac prace w bdt w kwietniu czy maju..

gosc
@Krystian

nie jest źle, kwestia tego co kto oczekuje. Większość z tego co tu pisze to niestety prawda. Ja mam ok 50 klientów, obroty ok 75000 i na wypłate nieco ponad 3000zł

Przedstawiciel Handlowy

Żenada. Pytania bez sensu. W połowie tych dziwnych pytań wiedziałam, że to nie dla mnie. Chcą dawać najniższa krajową, a wymagania z kosmosu.

Czy w obecnej pracy może pani korzystać z samochodu do celów prywatnych? Jak pani obecnie raportuje, w dzień czy po południu? Zamówienia wysyła pani z programu czy mailem?

xyz

tak większość szanujących się firm i szanujących przede wszystkim przedstawicieli handlowych oferuje wyższą podstawę oraz całkowite wynagrodzenie niż delfin. Szczycą się że są najlepszą firmą w branży w Polsce a płace jak w Bangladeszu.

xyz

Jadąc na firmę do Kielc na rozmowę, masz co najmniej 8 konkurentów do stanowiska ph, więc warto się zastanowić czy opłaca się jechać tyle kilometrów po 1350zł netto wynagrodzenia podstawy.

Jak się to mówi wieś z chłopa wyjdzie, ale chłop ze wsi nigdy :) Pozdro dla was z Kielc

jacek

Co Wy się tak tej podstawy uczepiliście. Co kogoś obchodzi podstawa jak z prowizji wyciągnie kilka tysięcy. Tu się nie da zarobić samej podstawy, chyba, że w pierwszym miesiącu pracy i ostatnim :)) Jak ktoś jest dobry to spokojnie 4000 netto zarobi. Przecież dostaje się zawsze bazę klientów, którzy regularnie kupują towar i prowizja jest.

@jacek

Wcześniejsze komentarze mówią zupełnie co innego.

jacek
@Bodo

Bo większość tych komentarzy to piszą nieudacznicy. Mogę się zgodzić z wieloma kwestiami, że atmosfera pracy jest słaba, że duże ciśnienie i ogromne wymagania, ale to, że się nie da tu zarobić 4000 netto lub więcej to nieprawda. Znam wielu Handlowców, którzy ostatnio brali wypłaty po 5000-6500 netto a przecież dopiero się sprzedaż rozkręca. Jak nawet im spadnie wypłata zimą do 2500 to i tak w skali roku super zarobią. Trzeba nie znać się na tej robocie albo nie mieć chęci do pracy aby twierdzić, że jest inaczej. Chyba, że te durne komentarze to konkurencja wypisuje bo im żal, że im sprzedaż spada.

jasiek

Tak, ale xl nie ma żadnych oddziałów, wszystko mieście się w Kielcach, więc jak coś klient zamawia to jedzie do niego DHL-em. Polska podzielona jest na regiony, którymi "dowodzą" KR.

jasiek

nie ma oddziałów, co ty wprowadzasz w błąd? Jedynie kierownicy regionalni mogą się z tobą spotkać w terenie i to często jest lokalizacja wymagająca żebyś podjechał kilkadziesiąt kilometrów.

byk

Kolego a gdzie jeszcze maja oddziały oprócz Kielc?

Bodo

W czwartek mam rozmowę. Ta najniższa krajowa to prawda ? Mam 150 km w jedną stronę.

byk
@Bodo

Tak prawda nie ma opcji żeby mieć wiecej podstawy

@byk

Dzięki, w takim razie kładę na nich lagę. ps. u mnie na wsi w spożywczaku więcej płacą

zzz

Tak i dyrekcja o niczym nie wie. Mam dziwne podejrzenia, że ty jesteś pracownikiem biura, słowa o tak dobrej firmie to raczej nie jest przypadek.

Jurek uxl zdrowie

A co Ci napisza w ogłoszeniu? Chodźcie pracowac u nas: My nie dajemy premii U nas nie mozesz uzywac auta U nas nie ma gadzetow U nas dostaniesz nokie za 90 zl U nas placisz za szkolenia No wez sie zastanow kolego

LoLeK

To sie tam zatrudnij. Zobaczysz jak jest pięknie i cudownie. Pracowałem tam prawie 3 lata i wiem że firma schodzi na dno. A o szacunku do twojej osoby możesz zapomnieć.

królowa sedesu

Co ty pierdo.... Firma oferuje: system wynagrodzenia- taki że na początku podpisujesz lojalke że jak nie zrobisz 80tyś złotych netto to premii nie dostajesz. narzędzia pracy- za które przy uszkodzeniu płacisz 2 razy więcej niż kosztują ( nie licza amortyzacji,tak jak poprzednicy pisali) wiec jest super :):):) szkolenia i wsparcie- za wszystkie szkolenia przy zwolnieniu musisz zapłacic z własnej kieszeni, a po drugie to nie masz co liczyć na jakiekolwiek gadzety dla klientów, najśmieszniejsze jest to że nawet za katalogi BDT teoretycznie musisz zapłacić z własnej kieszeni, ponieważ jest to pobierane z kasy za poszerzenia nowego asortymentu (abstrakcja płacenie za katalogi żeby je rozdawać po klientach) aa i nie licz na to że dostaniesz koszulkę albo polar dla klienta(nawet najlepszego), wychodzą z założenia ze najlepszym się nic nie należy.

@królowa sedesu

Przecież z tymi koszulkami i polarami to jest parodia, wstyd było nieraz wejść do klienta bo mniejsze hurtownie prędzej rzucały coś klientom niż BDT, a długopisy które dostaliśmy jako gadżety dla klienta to taki szajs, że po paru napisanych zdaniach przestawały pisać. Poza tym wytyczne z firmy były jasne, zakładajcie ludziom Golda i nakręcajcie na punkty wtedy będą mieli coś dla siebie, a potem przychodzisz na teren gdzie klient robiący 2000 zł obrotu ma golda. Przychodzi czas odbioru, facet patrzy na stronę i śmieje ci się w twarz mówiąc, że możesz sobie w tyłek to wsadzić bo co on będzie miał za te 2000 punktów. Ale tak jak piszesz potem zmiana była jeszcze na gorsze bo zmieniono sposób zliczania budżetu i wydawania katalogów dla klienta.

jasiek

Musiałbyś jeszcze zobaczyć jak wygląda cena produktu BDT na tle tego samego od "konkurencji" która robi to samo. Kasa jest tam całkiem spoko, ale dużo mocniej też cisną ich na wynik bo zrobić przykładowo 30 tys poszerzenia na UNI to już jest poziom naprawdę kosmiczny. Poza tym, oni strasznie biednie wyglądają na tle przedstawiciela jeśli chodzi o jakiś gadżet. PH jeszcze coś wyrwie, a oni bardzo rzadko.

jasiek

No, nie znaczy to, że znaleźli takie luki w rynku, że kolejnych 30 przedstawicieli zarobi na siebie. Serio tak ciężko jest samemu wyciągnąć wnioski?

Jurek uxl zdrowie

@ekstra napisal ze jest wysyp rekrutacji

Jurek uxl zdrowie

Ten wysyp jest na okrągło wiec xo robi firma... w chu.a leci hahahahha

Zostaw merytoryczną opinię o XL Tape-International Sp. z o.o. - Kielce

• Jak się pracuje w XL Tape-International Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy XL Tape-International Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 49.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w XL Tape-International Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 1 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy XL Tape-International Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w XL Tape-International Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

XL Tape-International Sp. z o.o.