Opinie o Reca Polska sp. z o. o w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Reca Polska sp. z o. o. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Reca Polska sp. z o. o o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Maszyny i części do maszyn - produkcja maszyn przemysłowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Reca Polska sp. z o. o w Kraków

operator

Startował ktoś na Poznań i okolicę? Z jakimi efektami? Jakie wrażenia i wnioski po rekrutacji?

Terenowiec

Witam. Szczerze odradzam firmę. Brak kompetencji że strony przełożonego. Dyrektor , który język ma brązowy od lizania Austriaków . Facet nawet zawiesił pracownikom ubezpieczenia medyczne.... (usunięte przez administratora) Pani z biura czyta opinie i apeluje aby węszyć kto moze pisać tu komentarze . Zasłona bo handlowcy slabo sprzedają .....

Johny

Szkoda czasu na ta firmę. Jeden wielki badziew. Rekrutacja beznadziejna po której zapraszają do Krakowa. Spotkanie z dyrektorem to porażka, niepodobny do nikogo taka ciepła klucha. Szkoda czasu na ta firmę.

Handlowiec

Nie polecam pracy na rzecz tego pracodawcy. Tylko i wyłącznie na przeczekanie. Potwierdzam wszystkie negatywne komentarze. Zdecydowane NIE

Przedstawiciel Handlowy

Zaproszono mnie na rozmowę do firmy Reca Polska, w spotkaniu udział brała pani z HR oraz pan Kierownik i co? A no dziesiątki pytań, przede wszystkim co pan wie o naszej firmie?czym się zajmujemy?czy zdaje pan sobie sprawę że mamy produkty premium?, Najlepsze! i najdroższe!? Następnie sto pytań do !

Proszę podać trzy powody dla których mieli byśmy pana zatrudnić?, prosze nam powiedzieć co pan może wnieść do naszego zespołu?, prosze powiedzieć do jakich klientów uderzy pan z naszymi produktami (oczywiście premium!) itp..,itd..,i na koniec proszę mi powiedzieć jak by mi pan to sprzedał?(i tu scenka sprzedażowa). Po około 1,5 godziny, padło najważniejsze pytanie-ile by pan chciał zarabiać!. Jako że mam doświadczenie dość bogate w branży technicznej jako handlowiec i nie tylko, poinformowałem miłych Państwa, że minimum jakie mnie interesuje to 3500zł netto podstawy. I zapadła cisza jakbym wypowiedział jakieś magiczne zaklęcie, po chili pani z HR wypowiedziała słowa" oczywiście ma pan na myśli pensję z premią?!" No i w tym momencie zdałem sobie sprawę,że straciłem dwie godziny, do tego profesjonalnie się przygotowałem, przeczytałem wszystko o firmie, jakie narzędzia, jaka historia, etc..,do tego musiałem dojechać z drugiego końca miasta, czyli dodatkowe koszty i wszystko bez sensu, po co?.Ostatecznie miły pan Kierownik zaproponował mi 2500zł netto, ale to pod warunkiem, że w pierwszym miesiącu sprzedam narzędzia do chyba 40-klientów i to nie z bazy którą dostanę od nich, tylko do klientów których obsługiwałem w poprzedniej firmie(czyli jeszcze swoja baza klientów). No i opadły mi ręce, nogi i co tam jeszcze może opaść. w 2020r. w branży technicznej, z jednymi z najdroższych produktów Premium! 2500zł netto podstawy,człowiekowi 40+, z 20-letnim doświadczeniem, w tym 10-lat jako doradca techniczny-handlowiec 2500 no łoł!. Po prostu mnie zamurowało, czy wy nie macie wstydu? Wystarczyło napisać w ogłoszeniu płacimy 2000-2500 podstawy+ premia za marże, za obrót, za coś tam...i było by prościej, poważni ludzie widząc taką kpinę, nawet by nie spojrzeli na takie ogłoszenie, zaoszczędzili byśmy sobie wszyscy czasu i energii.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Abc

Witam chciałbym zapytać jakie są realne zarobki przedstawiciela w firmie RECA? Jak wygląda kwestia używania samochodu służbowego do celów prywatnych (zgody przelozonego, paliwo). Ile godzin dziennie pracujecie ewentualnie czy macie jakiś limit dzienny wizyt u klientów?

Nie rozumiem dlaczego nie są publikowane zapytania które nie zawierają żadnych kontrowersyjnych treści? Jakas cenzura?

Chciał bym się dowiedzieć jakie jest podejście do osób aplikujących na handlowców z konkurencyjnych firm z wieloletnim doświadczeniem w branży narzędzi, baza klientów, kontaktami i wiedzą? Chodzi tu o samodzielność w działaniu, elastyczność czasu pracy itd

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie Reca Polska sp. z o. o?

Dział Personalny Reca Polska

Umowa o pracę: pierwsza umowa to umowa na czas próbny 3 miesięcy pracy, następnie umowa na czas określony na 33 miesiące a następnie umowa na czas nieokreślony. Dział Personalny Reca Polska Sp. z o.o.

Miałem nieprzyjemnośc pracować w tej firmie..... Głodowe wynagrodzenie, fatalna atmosfera a do tego narzędzia pracy które wołają o pomste do nieba. Wytrzymalem 2 miesiace. (usunięte przez administratora)Ludzie z doswiadczeniem nie maja tutaj czego szukac a mlodzi handlowcy na poczatku swojej kariery, pracując w firmie Reca moga sie poprostu zrazic do tej branzy....Trzymac sie z daleka!

Dział Personalny Reca Polska

Odnosząc się do powyższej wypowiedzi: w ciągu ostatnich 3 lat nie mieliśmy osoby na stanowisku przedstawiciela handlowego, który pracował u nas zaledwie 2 miesiące. Przedstawiciele handlowi posługują się w codziennych obowiązkach następującymi narzędziami: telefon komórkowy: Samsung, HTC, Sony; tablet: ipad 6th Generation 128GB; samochód służbowy: wiek do 4 lat, marki m.in.: renault, peugeot, skoda, seat. Im wyższe wyniki sprzedażowe, tym lepszy samochód służbowy. Dział Personalny Reca Polska Sp.z o.o.

Dział Personalny Reca Polska

Bardzo się cieszymy za zadane nam pytania dot. rekrutacji i jesteśmy radzi, że możemy na nie odpowiedzieć. Nasza firma stawia bardzo mocno na rozwój, nasze obecne wyniki sprzedażowe i finansowe stale wzrastają, co pociąga za sobą tworzenie nowych miejsc pracy, stąd stale poszukujemy nowych pracowników. Portale, na których pojawiają się nasze ogłoszenia nie dają pracodawcy możliwości zawężania regionu, na jaki poszukujemy kandydatów do pracy. Jedyną obecnie opcją jest pojawianie się ogłoszenia na dane województwo, my jednakże poszukujemy danego pracownika na konkretny przez nas wyznaczony region w tymże województwie, co ogromnie zawęża pole poszukiwań kandydatów. Otrzymujemy bardzo dużo CV (za co ogromnie dziękujemy) od osób, które swoim profilem świetnie sprawdziłyby i realizowałyby się w naszej firmie. Jednakże naszym nadrzędnym kryterium jest kryterium lokalizacyjne danej osoby. Ze względu na ten fakt ogłoszenia o pracę pojawiają się z taką częstotliwością. W ostatnim czasie zatrudniliśmy 5 przedstawicieli handlowych, którzy sprawnie działają na wyznaczonych regionach, osiągają już bardzo dobre wyniki, są zadowoleni z warunków pracy i panującej w naszej firmie rodzinnej i pełnej zaufania atmosfery. Jeśli chcieliby Państwo poruszyć kwestie z tym związane, zapraszamy do kontaktu osobistego z nami. Dział Personalny Reca Polska Sp. z o.o.

Krig
@Dział Personalny Reca Polska

Jak ładnie napisane ale to tylko gra słów. Po przeczytaniu poniższych komentarzy dochodzę do wniosku że jest to typowa akwizycja. Rotacja na stanowisku ph jest wysoka. Firma przyjęła strategię zatrudnić młodego nie doświadczonego handlowa następnie wycisnąć z niego wszystkie soki a następnie zatrudnić nowego ???? i tak w kółko, stąd tyle ogłoszeń na portalach.

Krig
@Dział Personalny Reca Polska

O widzę że mój komentarz został usunięty no cóż prawda w oczy kole.

Blue
@Krig

Niestety, ale taka jest prawda. Pracowałem w tej firmie.

@Dział Personalny Reca Polska

Odpowiem krótko: duża rotacja, oszczędzanie na wszystkim. Atmosfera daleka od rodzinnej. Chyba, że ma się na myśli mocno skłóconą rodzinę.

Wojt
@Dział Personalny Reca Polska

No pięknie, pięknie pogrążyliście się tym wpisem. Jeśli lokalizacja kandydata jest nadrzędna, to trzeba było w ogłoszeniu napisać z jakiej lokalizacji poszukujecie!

Robert
@Dział Personalny Reca Polska

Atmosfera w tej firmie NIGDY nie była rodzinna ani pełna zaufania. I tyle mam do powiedzenia.

zainteresowany

witam, jestem zainteresowany praca jako PH w reca.. niebawem mam rozmowę proszę o aktualne informacje za wszystkie będę wdzięczny, chodzi mi głównie o warunki finansowe i atmosferę pracy

TakiJA
@zainteresowany

I jak tam wrażenia po rozmowie?

Pracownik Roku

Na początek 3300 brutto Potem statusy zależne od marzy 800 zł 1100 zł 1500zl 2000zl Premie za klientów kupujących, kalkulacje, uznaniowe. 20 handlowcow zarabia 2300-3500 netto 20 handlowcow zarabia 3500 - 6000 netto 10 handlowcow zarabia 6000-10000 netto Auta od suzuki baleno, rapidy, 301 po Leony i Octacie.

Antoni
@Pracownik Roku

Dosyć szczegółowo przedstawiłeś warunki finansowe zatrudnionych osób. Czy mógłbyś napisać jaka według Ciebie jest atmosfera w pracy i czy jesteś z niej zadowolony? Czy nowo przyjęci pracownicy mogą liczy na stabilne zatrudnienie i umowy długoterminowe? To ważne dla osób, które myślą o rozpoczęciu pracy.

ciekawski
@Pracownik Roku

A możesz powiedzieć ilu, około, handlowców zatrudnia Reca w Polsce?

Weronika
@ciekawski

Niestety nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytanie, przykro mi. Jesteś zainteresowany pracą w Reca Polska sp. z o. o? Jeśli tak, to tutaj możesz znaleźć więcej informacji: https://www.reca.pl/praca/praca-w-firmie-reca.html.

Filuś
@Pracownik Roku

Witam co znaczy potem statusy zależne od marży? Po jakim czasie? I jak długo trwa ten początek z kwotą 3300 brutto?

@Pracownik Roku

Ciekawe... Przed chwilą napisali że zatrudniają 5 osob...???

wlkp

Czy nie za często wypuszczane są ogłoszenia na przedstawicieli? To nie normalne że kilka razy w roku na wielkopolskę szukany jest człowiek. Co jest tego przyczyną i tylko nie piszcie że rozwój firmy....

gość
@wlkp

Na podlskie też wciąż szukaja i znaleźć nie moga. Z tego co wiem, chodzi o kasę (wygrywa najtańszy)

Jacuś

Jak długo pracuje się za te 3300 brutto?

Miś
@Jacuś

Aż Cię nie wyrzucą . Potem szukasz nowej pracy i zarabiasz lepiej.

nie wiem czy aplikowac
@Jacuś

3300 z premia ? to w fmcg sie wiecej zarabia ?

Jacuś
@Miś

A pracowałeś tam i też Cię wyrzucili?

Pringels

Firma żałosna.. 2500brutto na umowie plus 700 premii przez rok... czy coś jeszcze trzeba komentować ?

Filuś
@Pringels

A pracujesz tam? Skąd znasz stawki?

Artur
@Pringels

Kwota 700 zł premii na rok jest jedynym dodatkiem finansowym do wynagrodzenia podstawowego? Miałem nadzieję, że zarobki są trochę bardziej atrakcyjne.

Mistrzu1990

Są to bardzo dobrej jakości narzędzia. Moim zdaniem nie do zdarcia. Pracuje w Niemczech i posiadam dwie szawki z Recy. Obecnie jedna też w Polsce. Pracowałem też z różnymi innymi narzedziami ale Reca jest o wiele bardziej wytrzymała. Moje sugestie dla Reca Polska sp. z o. o: Więcej reklamy by dotrzeć do zwykłych ludzi.

Bydle
@Mistrzu1990

No jak ktoś pisze „szawki” to raczej nie ufałybym jego opinii

precyzyjny
@Mistrzu1990

Szawki powiadasz? No cóż... Ale Reca nie jest dla zwykłych ludzi tylko dla firm które nie wnikają za bardzo w to co kupują. A teraz z innej beczki. Jak długo można rekrutować na handlowca w Wielkopolsce? 30 dni, 60, 90 a może 120 dni. To musi być bardzo wymagające stanowisko i bardzo dobrze płatne!

Qwerty
@Bydle

Niby czemu ? Nie każdy musi mieć wykształcenie wyższe i ortografię, interpunkcję itp na 5. Może właśnie to jest rzetelna opinia osoby która jest fachowcem z jakiejś dziedziny, a nie pseudo biurowcem ..

Lumbergh

Z sentymentem wspominam czas pracy w tej firmie. Spotkałem tam wielu sympatycznych i wartościowych ludzi (z wieloma utrzymuję kontakty do dziś), jednak nie da się pominąć faktu, że firma w swych strukturach jest po prostu niereformowalna. Poniekąd wynika to ze strategii grupy kapitałowej, zakładającej, że Reca ma tylko ogarnąć plankton, którym pogardził sam wielki Wuerth (lub klientów, którzy z różnych powodów pogardzili Wuerthem). Do dziś nie ma magazynu, nie ma sklepu internetowego - całość opiera się na archaicznej akwizycji. Handlowcy mają za zadanie przekonać klienta do zakupu produktu (fakt, że wysokiej jakości) 2-3 razy droższego niż powszechnie występujący na lokalnym rynku, przy czym szanowny klient musi poczekać na te cuda około tygodnia.

Vooyou_Warszawa

Po co kłótnie? Ogólnie mówiąc - czas narzędzi sprzedawanych po warsztacikach minął. To koniec - skończyła się laba dla handlu narzędziami. A i tak to wszystko chińszczyzna sprzedawana razy 4, razy 5 lub więcej. Prym wiedzie szereg firm z Niemiec. Jeżeli ktoś wyhodował sobie stadko klientów na pewnym terenie - to OK. Czerpie z zamówień do dziś. Nowy handlowiec może zapomnieć o kasie i wszyscy wiedzą dlaczego. Przyjdzie nowy do pracy i co? - dostanie najlepsze warsztaty lub zakłady już obsługiwane? Będzie latał do tych wiele razy "podchodzonych", których nie interesuje zakup "z ulicy". Może się uda.... Ściema. Pracowałem z narzędziami 20 lat. Już skończyłem - trzeba było zmienić branżę. 3500 netto to chała.

Taki jeden

Ktoś wyżej napisał ,po roku pracy ok (usunięte przez administratora)netto możesz wyjść.Ludzie ! Biegasz do Waldusia z narzędziowni do innego Bolka itd jak akwizytor ,no tak AKWiZYTOR i to jest fajna kasa ,która kogoś może zadowolić i to po roku pracy??Błagam Was, nie piszcie tych żenujących wypowiedzi.Myślę sobie,jakim "cieniasem" w strukturach sprzedażowych (ogólnie patrząć )trzeba być, aby mieć ambicje zarabiać np 4000 netto ???Msakra.

@Taki jeden

Przedstawiłeś swój punkt widzenia dotyczący wysokości wynagrodzenia w Reca Polska. To forum służy do zamieszczania swoich spostrzeżeń dotyczących różnych aspektów pracy w tej firmie. Mimo wszystko, jednocześnie powinieneś respektować regulamin tego forum i nie zamieszczać opinii, które m.in. są obraźliwe.

Old Young
@Taki jeden

Są firmy z Bydgoszczy z branży narzędziowej, które płacą handlowcom po 2000 PLN na rękę. Ta firma CBT się zowie.

wedm

Poczytajcie sobie panowie DTH (Google w tym pomoże) ile zarabia się obecnie w Lidlu i Biedronce oraz jakie tam są planowane podwyżki na 2019 rok. I wtedy porównajcie to sobie z waszym 3300-3500. Może zrozumiecie wtedy że też jesteście pracownikami marketu.

Kinga
@wedm

To stawki już się wyrównały?

@Kinga

Wnioskuję, że jesteś zatrudniona w firmie Reca Polska. A to dobrze się składa, bowiem przydałaby się nam tu merytoryczna opinia, dotycząca chociażby tamtejszych warunków pracy. Zechcesz nam je zatem przedstawić? Na stronie internetowej tego przedsiębiorstwa widnieje informacja, iż organizują tam seminaria dla Klientów i imprezy okolicznościowe. A czy pracownicy uczestniczą w tych imprezach okolicznościowych?

Zostaw merytoryczną opinię o Reca Polska sp. z o. o - Kraków

• Jak się pracuje w Reca Polska sp. z o. o?

Zobacz opinie na temat firmy Reca Polska sp. z o. o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Reca Polska sp. z o. o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 4 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Reca Polska sp. z o. o?

Kandydaci do pracy w Reca Polska sp. z o. o napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Reca Polska sp. z o. o
2.2/5 Na podstawie 93 ocen.

Reca Polska sp. z o. o