Opinie o Reca Polska sp. z o. o w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Reca Polska sp. z o. o. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Reca Polska sp. z o. o o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Maszyny i części do maszyn - produkcja maszyn przemysłowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Reca Polska sp. z o. o w Kraków

Zaciekawiła mnie oferta pracy w firmie Reca Polska sp. z o. o jako Przedstawiciel Handlowy. Wiecie coś więcej o tym pracodawcy? Jak go oceniacie?

Administrator? Jaka dziwna ksywka... Czy ty człowieku jesteś ślepy czy bezrozumny? Jest 190 opinii o tym pracodawcy. Czytać Ci się nie chce? Streszczenia potrzebujesz?

też admin
@Marek

To bot, który wykrył aktywność w komentarzach. To widać po formie "wypowiedzi" i używanym języku. Na forum jest masa tego typu wstawek. Ignorować.

@też admin

Czemu od razu ignorować? A nie lepiej odpowiedzieć na pytanie? Sama bym sie czegos dowiedziala na ten temat

@Monika

Jak chcesz się czegoś dowiedzieć - to poczytaj opinie. Jest ich mnóstwo.

Robert
@Marek

Ale każdy może mieć inne zdanie... więc może jednak coś powiesz?

Fregan
@Robert

Raczej będzie podobne :D

BYŁY

Z mojej strony to : zarobki masakra, atmosfera po stworzeniu nowego stanowiska dyr. sprzedaży masakra, zero pojęcia o sprzedaży, blokowanie o przepływie jakichkolwiek informacji wewnątrz firmy, zabronione przez nowego dyr. W biurze trzeba uważać z kim się rozmawia, bo od razu kabel wszystko do nowego dyr. Obiecują złote góry dla nowych a później wiadomo rozczarowanie. Rotacja nowych handlowców szybsza niż pory roku. Jak starszy handlowiec odchodzi to nawet się nie pytają co się stało, po prostu robią sobie własny (usunięte przez administratora) Tak jak w tym kabarecie: Niech się tylko Duda dowie, to zrobi z wami porządek. OMIJAĆ

@BYŁY

Jak stworzenie nowego stanowiska mogło zmienić atmosferę? Ten dyrektor przyszedł z zewnątrz czy ktoś dostał awans?

Krakus

Wygląda, że wszystko jest ok. Ludzie się zwolnili, albo zostali zwolnieni i już nie ma problemów. Niekończące się pasmo sukcesów

Sama prawda.

Ewelina
@Krakus

Jest aż tak źle? Czemu pracownicy byli zwalniali i czemu się zwalniali? Zła płaca? Atmosfera?

Beata
@Krakus

o jakich sukcesach mowa? czy pracownicy są wynagradzani za te sukcesy?

Henio
@Beata

Za bardzo dobrą prace dostaniesz od firmy dyplom i pochwałke.

@Henio

No na pewno pochwała czy dyplom to psychiczna motywacja jest, ale na coś bardziej "pieniężnego" można liczyć czy na pochwałach się kończy? :/

Honorata

Zaniepokoił mnie poniższy wpis odnośnie zwolnień. W firmie faktycznie nie ma już praktycznie żadnych ludzi? Pozwalniali się? Dlaczego? Bo widzę też, że ktoś tu sugeruje liczne kłamstwa i masakryczne zarobki... Wszyscy już uciekli?

Przedstawiciel Handlowy

Zaproszono mnie na rozmowę do firmy Reca Polska, w spotkaniu udział brała pani z HR oraz pan Kierownik i co? A no dziesiątki pytań, przede wszystkim co pan wie o naszej firmie?czym się zajmujemy?czy zdaje pan sobie sprawę że mamy produkty premium?, Najlepsze! i najdroższe!? Następnie sto pytań do !

Proszę podać trzy powody dla których mieli byśmy pana zatrudnić?, prosze nam powiedzieć co pan może wnieść do naszego zespołu?, prosze powiedzieć do jakich klientów uderzy pan z naszymi produktami (oczywiście premium!) itp..,itd..,i na koniec proszę mi powiedzieć jak by mi pan to sprzedał?(i tu scenka sprzedażowa). Po około 1,5 godziny, padło najważniejsze pytanie-ile by pan chciał zarabiać!. Jako że mam doświadczenie dość bogate w branży technicznej jako handlowiec i nie tylko, poinformowałem miłych Państwa, że minimum jakie mnie interesuje to 3500zł netto podstawy. I zapadła cisza jakbym wypowiedział jakieś magiczne zaklęcie, po chili pani z HR wypowiedziała słowa" oczywiście ma pan na myśli pensję z premią?!" No i w tym momencie zdałem sobie sprawę,że straciłem dwie godziny, do tego profesjonalnie się przygotowałem, przeczytałem wszystko o firmie, jakie narzędzia, jaka historia, etc..,do tego musiałem dojechać z drugiego końca miasta, czyli dodatkowe koszty i wszystko bez sensu, po co?.Ostatecznie miły pan Kierownik zaproponował mi 2500zł netto, ale to pod warunkiem, że w pierwszym miesiącu sprzedam narzędzia do chyba 40-klientów i to nie z bazy którą dostanę od nich, tylko do klientów których obsługiwałem w poprzedniej firmie(czyli jeszcze swoja baza klientów). No i opadły mi ręce, nogi i co tam jeszcze może opaść. w 2020r. w branży technicznej, z jednymi z najdroższych produktów Premium! 2500zł netto podstawy,człowiekowi 40+, z 20-letnim doświadczeniem, w tym 10-lat jako doradca techniczny-handlowiec 2500 no łoł!. Po prostu mnie zamurowało, czy wy nie macie wstydu? Wystarczyło napisać w ogłoszeniu płacimy 2000-2500 podstawy+ premia za marże, za obrót, za coś tam...i było by prościej, poważni ludzie widząc taką kpinę, nawet by nie spojrzeli na takie ogłoszenie, zaoszczędzili byśmy sobie wszyscy czasu i energii.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Były Pracownik

Firma jak Firma, każda ma plusy i każda ma minusy. Jedyną radę jaką bym napisał. To wypytaj się osoby rekrutującej dokładnie o warunki umowy. Jak będą wyglądały na początku umowy i jak później, moim zdaniem to najważniejsza kwestia. Żebyś później nie musiał pisać negatywnych komentarzy, tak jak większość z nas. Powodzenia.

Poszkodowany

Witam Nie polecam szkoda czasu na ta firmę Zarobki masakra Kłamią na każdym kroku Praca z biurem fatalna Cena towaru z kosmosu Zero wsparcia w terenie tylko jakieś rozmowy na theams beznadziejne Niektórzy ludzie pozatrudniani na wyższy stanowiskach bez wiedzy technicznej Omijać dużym łukiem

Zbierający się do Kupy

Co ta Reca zrobiła z Człowieka :/

Jan Kowalski

Zrobiłem rekonesans i usłyszałem w innych firmach że w ostatnim czasie zwolniło się bardzo dużo osób w Reca. Ponoć towar trafia z Austrii w ciągu nawet 5dni. NOWI Handlowcy zarabiają max 2,5 na łapę Czy ktoś mógłby coś więcej dodać jak tu się pracuje?

Zbychu

O Rece w kilku słowach. Zarobki dramatycznie niskie. Ceny produktów absurdalnie wysokie, na nie których nawet kilka razy wyższe od rynkowych!!!( kojarzą mi się ze sceną z filmu Django kiedy ten doktor składa ofertę DiCaprio za niewolnika i kobietę Djanga). Jakość oferowanych produktów nie odbiega przy tym od tych proponowanych przez firmy konkurencyjne. Szkolenia-mizerne. Współpraca z biurem- droga przez mękę. Gadżety dla klientów- w praktyce żadne. Na plus relacje w grupie i z kierownikiem. W firmie leży logistyka. Od handlowców WYMAGA SIE sprzedaży produktów z segmentu low (co najwyżej medium) w cenie high premium. Pachnie mocno akwizycją....

Waldemar

Cóż... Pracowałem niecały rok. Przychodziłem z nadziejami. Odszedłem bez żalu. Rekrutacja nic ciekawego poza spotkaniem z regionalnym. Szkolenie wstępne... dziwne. Jeden szkoleniowiec bez wiedzy totalnie. Drugi chyba ze Szczecina konkretny i pomocny w dalszej pracy. Ipad na którym działa tylko Excel i to z problemami. Problemy z pocztą. Brak informatyka w firmie. Samochód Peugeot 301. Produkty fajne choć drogie. Sprzedaż trochę przypadkowa na zasadzie uda się lub nie. Brak wsparcia. Słaby eshop. Klienci bez przywiązania. Tyle. Epizod bez historii.

Danuta

@Marek a czemu z biurem taka zła współpraca?

Jak się pracuje z ludźmi z Reca Polska sp. z o. o?

Z handlowcami - fajnie. Z biurem - tragicznie.

Brak podstawowej kultury pani personalna mówi że oddzwoni jaka jbedzie decyzja o przyjęciu czy pozytywna czy negatywna a nie oddzwania ... Świadczy to tylko o kulturze wewnątrz firmy . I osób które są kadra zarządzająca .

Dział Personalny Reca Polska
@Marek

Dziękujemy za opinię na temat naszej pracy. Każdy kandydat, z którym przeprowadzamy telefoniczną rozmowę otrzymuje decyzję na temat swojego procesu rekrutacyjnego, przy pozytywnej ocenie rozmowy telefonicznej zostaje zaproszony na rozmowę online. Przy negatywnej opinii otrzymuje maila z podziękowaniem za udział w procesie rekrutacyjnym. Prosimy o sprawdzanie również spamu. Informacja zwrotna na temat oceny telefonicznej rozmowy rekrutacyjnej pojawia się zwyczajowo do tygodnia od momentu rozmowy. Zaznaczamy również, że zdarzają się przypadki, kiedy proces ten trwa dłużej, ponieważ niektórych kandydatów analizuje nie tylko pani personalna i kierownicy ale również Dyrektorzy. Co akurat jest mocno na plus dla danej osoby. Na chwilę obecną mamy dwóch takich kandydatów, którzy mieli rozmowę telefoniczną w połowie stycznia i nie dostali jeszcze odpowiedzi zwrotnej. Prosimy o cierpliwość, każdy kandydat otrzyma informację zwrotną.

Peter b live lodz.

Pracuję już pół roku i nie rozumię tych negatywnych opinii.Jestem bardzo zadowolony z pracy w RECA Polska.Atmosfera OK.Przełożeni jesze większeOK.Lubię to co robię.Mam satysfakcję że moja praca przynosi efekty i to mnie nakręca do większego wysiłku.Wielka pomoc na ze strony kierownika i dziewczyn z Centrali w Węgrzcach którzy dwoją się i troją????by mieć jeszcze lepsze wyniki i zawsze służą swoim doświadczeniem.PS.Dzięki dziewczyny. Podsumowując Pracodawca który docenia twój wkład włożony w twoją pracę i potrafi docenić to co robisz.A jak komuś się nie chce robić to i tak będzie narzekał więc szkoda w tej firmie jego miejsca.Niech szuka firmy gdzie nic nie będzie robił i tak nadal będzie narzekał.I niech nie pisze więcej bzdur. FINITO

Kasaa
@Peter b live lodz.

To chyba masz małe wymagania finansowe albo coś się zmieniło ;) dalej prawie najniższa krajowa ? Rok temu proponowali 2500 brutto ;) + jakieś grosze więcej niż 2500 na rękę ciężko wyciągnąć Haha

@Peter b live lodz.

Oj, któraś z pań z Węgrzc pisała tę opinię. Bo one się na pewno nie dwoją ani nie troją.

Wodnik

Pracuję w firmie od ponad roku. W sumie dobrze mi się pracuje ale od momentu kiedy doszedł nowy Dyrektor sprzedaży wszystko idzie na psy. HR zatrudnił człowieka Gwiazdora z konkurencji który tylko dobrze mówi zaś z czynami nie ma nic wspólnego. DO tej pory nic nie zrobił tylko wprowadza nieporozumienia W chwili obecnej nie polecam firmy sam jestem jedną nogą w konkurencji krakowskiej tam jest lepiej

Dzień dobry. Chciał bym się zapytać jakie jest podejście do osób z dużym doświadczeniem w innych firmach narzędziowych chcących aplikować do Reca? Chodzi o elastyczność czasu pracu, możliwość swobodnego organizowania rynku sprzedaży itd?

Dział Personalny

Zachęcamy każdego do zapoznania się z naszym ogłoszeniem o pracę na naszej stronie internetowej w zakładce kariera i do przesłania nam swojego CV. Jesteśmy otwarci na każde CV, które zostanie przesłane do naszej firmy. Nasz Dział Personalny sprawdza każdą aplikację pod kątem zgodności kwalifikacji danej osoby z odpowiednim profilem wymagań na konkretne stanowisko. W przypadku pozytywnej weryfikacji kontaktujemy się z każdym zgłaszającym się do nas celem przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych. Prosimy jednakże o wzięcie pod uwagę faktu, iż kontaktujemy się tylko z wybranymi osobami aplikującymi do naszej firmy. Wysyłając do nas swoje CV na adres mailowy praca@reca.pl zwiększasz swoje szanse na pracę w naszym mocnym zespole.

@Dział Personalny

Dlaczego dział personalny nie odpowiada konkretnie na konkretne pytanie?? Przecież Pan lub Pani zadała konkretnie pytanie o swobode pracy itd. Dział handlowy odpisuje ze zachecaja do rekrutacji i pracy w mocnym zespole. Mnie też by intereowala konkretna odpowedz na wyzej zadane pytanie. Przed rekrutacja mozna tez by sie tez czegos dowiedziec po te jest te forum.

Rychu
@Gość

"Wysyłając do nas swoje CV na adres mailowy (usunięte przez administratora)zwiększasz swoje szanse na pracę w naszym mocnym zespole". Aż takie zadufanie w sobie?? Wygląda to tak że dostać pracę w Reca to jak wygrać w lotka. Kup wiecej losów to zwiększysz swoja szanse. Ale my Ci nic o sobie nie powiemy, próbuj loteria. Trochę to dziwne

aaa
@Dział Personalny

Szkoda ze wysyłam do Panstwa już 5 CVke i nawet status się nie zmienił na otwartą.

aba
@aaa

status się zmienia telefon milczy a średnio co 2 miesiące nowe ogłoszenie dziwne

DD

Ogłoszenia o pracę nieustannie pojawiają się na pracuj.pl, ciekawe kogo firma szuka? Nikt nie pasuje, nikt dobrze nie pracuje, nikt nie robi dobrych obrotów? Wszyscy handlowcy do bani? Może osoba odpowiedzialna na handlowców popełnia błędy, albo ona jest ciężka we współpracy?

Halina
@DD

Owszem - ofert pracy od firmy Reca Polska widnieją na kilku ważnych portalach. W tym momencie poszukują Handlowca Terenowego i śmiało można stwierdzić, że wybranej osobie oferują dobre warunki, między innymi: ścieżkę kariery dopasowaną do indywidualnych zainteresowań, opiekę medyczną (również dla rodziny), bazę klientów, urlopy zgodne z prywatnymi planami, spotkania integracyjne i wiele innych. Są to bez wątpienia atrakcyjne warunki współpracy. Trochę niejasna jest motywacja Twojego wpisu. Sam byłbyś zainteresowany pracą w tej firmie, czy już w niej pracujesz? Wyjaśnij nam to.

toolmaker
@DD

Dokładnie to samo chciałem napisać. Od kilku lat Reca non stop wypuszcza ogłoszenia. To jest nienormalne. Czy tam nikt nie chce pracować? Podobno takie super warunki i atmosfera, firma do rany przyłóż, a tu ciągła rotacja. Coś tu nie pasuje....

Franciszek
@toolmaker

Rotacja pracowników może mieć różne podłoże, niekoniecznie takie, o którym piszesz. Jeśli jesteś pracownikiem, sam możesz ocenić, czy warunki są dobre i pokrywają się z tymi oferowanymi w ogłoszeniu rekrutacyjnym. Czy inni pracownicy Reca Polska mogliby dodać informacje o premiach, szkoleniach i bonusach do wynagrodzenia? Ten temat na pewno zainteresuje przyszłych kandydatów.

Halinka
@Franciszek

Ja pracuję w Reca już kilka lat i nie zauważyłam, żeby była aż taka rotacja. Normalnie ludzie przychodzą i odchodzą w różnych powodów. Pracodawca według mnie dobry, lepszy niż inni w okolicy, pensje ok , wypłata na czas.

Franciszek
@Halinka

Jesteś doświadczonym pracownikiem, więc Twoja opinia jest cenna. Napisz kilka słów o umowach zawieranych z nowymi pracownikami. Kontrakty są długoterminowe, czy raczej zlecenie? Reca Polska szuka handlowca terenowego. Możecie zapoznać się z ofertą pod linkiem https://pracodawcy.pracuj.pl/reca-polska-sp-z-o-o,9278

Solo
@DD

Jakież to niestety prawdziwe....Pracowałem i wiem????

Kazimierz
@Solo

Skoro pracowałeś w firmie Reca Polska to może mógłbyś rzeczowo przedstawić, dlaczego tak często pojawia się ogłoszenie na to stanowisko? W Twojej ocenie po której stronie leży problem? Ze znalezieniem odpowiedniej osoby, czy może pracodawca ma tak wysokie wymagania, że trudno im sprostać? Proszę, abyś na podstawie swoich doświadczeń odpowiedział.

Filuś
@Halina

Witam czy możesz się odnieść do opini o zarobkach? Czy faktycznie przez rok jest to tylko i wyłącznie 3300 brutto?

dandiego

Potwierdzam, ogłoszenia są non-stop

CluberLang
@DD

Rekrutacja dramat. Potwierdzam to co ktoś napisał wcześniej. Mimo deklaracji kontaktu, po rozmowie telefonicznej cisza....

NigdyWięcej

Tak czytam poniżej rzeczy, które wypisuje tu "Halina", oraz inne osoby które piszą jak to pięknie i jak wspaniale ma handlowiec w Reca i śmiechem sie zanosze... a wiecie czemu? A no temu, że to stek bzdur i nic wiecej. Pracowałem w tej firmie jakiś czas, więc rozmontuje wypowiedź "Haliny" i opowiem wam jak było za moich czasów i jak wygląda to obecnie. Mam jeszcze kontakt z kilkoma chłopakami którzy tam zostali i zastanawiają sie czy odejsc gdzieś idziej czy założyć własną działalność. Więc od pocztku: "ścieżkę kariery dopasowaną do indywidualnych zainteresowań" - hahaha, a jak niby ma ta ściezka wyglądać? Człowiek zaczyna jako handlowiec i kończy jako handlowiec, są osoby które pracują po kilka ładnych lat i dalej są handlowcami. Ilu było takich co zaczynali jako handlowcy i poszli wyżej? Dwóch? Na prawie 20 lat? to jest śmiech... "opiekę medyczną (również dla rodziny)" - a to pan dyrektor włączył znowu? Bo jak pozamykali ludzi w domach i jedyną mozliwością jaką miałeś, żeby sie zapisać do lekarza, to właśnie ta prywatna opieka. A wiecie co zrobił Pan dyrektor? A no właśnie wtedy tą opieke wyłączył. Widze o spotkaniach integracyjnych też napisano... następna ściema. Kiedy było takie spotkanie? Gdzie? w jakiej grupie? Poniżej było jeszcze dumny tytuł o nazwie "BAZA KLIENTÓW" - kolejny śmiech na sali... jest to wykaz firm które kiedykolwiek, cokolwiek kupiły od Reca Polska, poza nazwą firmy i adresu (a czasem to i tego nie ma) nic tam nie ma, ani osoby kontaktowej ani żadnych informacji. To tak samo, jakbyś wpisał sobie w google. Wielka mi baza... A jak wasz "Benefit Multisport" którym tak sie chwalicie w ogłoszeniu o prace? zapomnieliście dopisać chyba, że nie działa bo dyrektor wyłączył. Dyrektor to jakby mógł, to handlowców by bryczkami wysyłał do pracy, żeby pare złotych zaoszczędzić... A jak wygląda praca w Reca Polska? A no tak że jeździsz i bijesz głową w ściane. Nikomu z biura nie chciało sie tylnej części ciała ruszyć, gdy handlowcy prosili o to aby zrobić porównanie cen, co ile u nas kosztuje i jak sie ma to konkurencji, jak handlowiec tego nie zrobi to niech sie buja. Biuro jest zbyt zajęte... Idąc dalej, masz kupe produktów które nie są warte swojej ceny i szukasz jeleni którzy kupią coś co jest drogie i wcale nie spełnia swojej roli tak jak powinno, przykład? gdzie te wasze cudowne tarcze i wiertła? To jest ten sam produkt co u konkurencji, z tym że konkurencja ma go taniej. Mało tego, to że znajdziesz jelenia który kupi coś od Ciebie drożej niż gdzie indziej, to nie jest powiedziane ze klient to dostanie. A wiesz czemu? A no temu, że może tego produktu nie być, i teraz czekaj z klientem dwa miesiące na pare wiertełek albo innych rzeczy które klient potrzebuje, najlepiej żeby wtedy klient zawiesił działalność na ten czas i czekał na cudowne środki z Reca... Normalnie w takiej sytuacji jedziesz do klienta i dajesz mu jakiś gdzet firmowy i przepraszasz że tak wyszło. A jak wygląda to w firmie Reca? A no tak że nic nie dostaniesz, bo dyrektor nie przeznaczył żadnych pieniędzy na gadżety które handlowiec może dać klientowi, jak sie tak stanie że firma zawali to niech handlowiec jedzie do sklepu i za własne pieniądze kupi klientowi flaszke i go przeprasza. A to jest całkiem dziwna rzecz, w innych firmach długopisów, notatników, bryloczków, kalendarzy i innych gadżetów masz tyle, że nie wiesz co z nimi robić i często już na pierwszej wizycie gdy chcesz pozyskać klienta dajesz gadzet jakis, od tak żeby Cie zapamiętano. Tutaj nie masz gadżetów nawet dla swoich stałych klientów, ale to jeszcze nie wszystko bo w Reca, raz na rok dostaniesz 15 kalendarzy, żeby obdarować nimi wszystkich klientów jakich masz, a jak masz dobre układy z kierownikiem to może z Węgrzyc przywiezie Ci 5 długopisów firmowych i podkładke na myszkę. Idziemy dalej, pieniądze jakie sie tam proponuje to śmiech na sali, gdyby dyrektor dostał pozwolenie na zatrudnianie poniżej minimalnej krajowej, to by tak zrobił, mało tego nawet jak sie napocisz i zrobisz wynik to zaraz dyrektor bedzie miał pretensje, że: mało nowych klientów/mało reaktywacji/niska marża/zaległości we wpłatach/mało założonych eshopów (to w ramach humoru dyrektora, niepotrzebne skreślić) Podsumowując, praca na przeczekanie, zatrudniasz sie w niej zeby miec jakiś stały dochód i od pierwszego dnia szukaj noewj pracy, bo raczej nic dobrego Cie tam nie spotka... Trzymajcie sie tam w tej Reca Polska :)

Rotacja

Obecnie jest 50 (!) ogłoszeń/lokalizacji na stanowisko Handlowiec Terenowy. To nie jest normalne.

qqqqqqqwa

Porównując poniższe opinie do np. pracy w Amazonie dochodzę do wniosku, że służbowe auto i 3300 jest czymś uwłaczajacym dla godności człowieka. Klientami są właściciele warsztatów ?

Zostaw merytoryczną opinię o Reca Polska sp. z o. o - Kraków

• Jak się pracuje w Reca Polska sp. z o. o?

Zobacz opinie na temat firmy Reca Polska sp. z o. o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Reca Polska sp. z o. o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 4 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Reca Polska sp. z o. o?

Kandydaci do pracy w Reca Polska sp. z o. o napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Reca Polska sp. z o. o
2.2/5 Na podstawie 93 ocen.

Reca Polska sp. z o. o