Opinie o Reca Polska sp. z o. o w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Reca Polska sp. z o. o. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Reca Polska sp. z o. o o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Maszyny i części do maszyn - produkcja maszyn przemysłowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Reca Polska sp. z o. o w Kraków

Włodzio

Co słychać nowego w firmie? Kiedyś pracowałem w Reca i to była super praca, niestety musiałem się wyprowadzić. Poczytałem wpisy i w tym temacie nic się nie zmienia bo są ludzie , którzy zawsze muszą marudzić .

Gregor

@toolmaker Myślę, że takie uwagi byłyby bardzo cenne gdybyś przekazał je do firmy. Tak niestety jest, że czasami zatrudniane osoby są nieodpowiednio przygotowane i tylko szkodzą firmie. Później są same problemy z tego.

Reca Polska sp. z o. o. to blisko 20-letni okres prowadzenia działalności w Polsce. To profesjonalista na skalę europejską w branży różnego rodzaju narzędzi i elektronarzędzi.

Crossel

Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma... jak w każdej firmie są plusy i minusy, jednak kiedyś w Rece było zdecydowanie gorzej. Ci, którzy nie przetrwali kryzysu w firmie kilka lat temu, teraz dopytują o obecną sytuację. Dlaczego? Odpowiedzcie sobie ludziska na to pytanie. Polecam firmę, ale tylko tym, którzy wyznają zasadę: "Yes, we can!" i potrafią docenić pracę z produktami wysokiej jakości, a nie jakości "marketowej".

Przedstawiciel Handlowy

Zaproszono mnie na rozmowę do firmy Reca Polska, w spotkaniu udział brała pani z HR oraz pan Kierownik i co? A no dziesiątki pytań, przede wszystkim co pan wie o naszej firmie?czym się zajmujemy?czy zdaje pan sobie sprawę że mamy produkty premium?, Najlepsze! i najdroższe!? Następnie sto pytań do !

Proszę podać trzy powody dla których mieli byśmy pana zatrudnić?, prosze nam powiedzieć co pan może wnieść do naszego zespołu?, prosze powiedzieć do jakich klientów uderzy pan z naszymi produktami (oczywiście premium!) itp..,itd..,i na koniec proszę mi powiedzieć jak by mi pan to sprzedał?(i tu scenka sprzedażowa). Po około 1,5 godziny, padło najważniejsze pytanie-ile by pan chciał zarabiać!. Jako że mam doświadczenie dość bogate w branży technicznej jako handlowiec i nie tylko, poinformowałem miłych Państwa, że minimum jakie mnie interesuje to 3500zł netto podstawy. I zapadła cisza jakbym wypowiedział jakieś magiczne zaklęcie, po chili pani z HR wypowiedziała słowa" oczywiście ma pan na myśli pensję z premią?!" No i w tym momencie zdałem sobie sprawę,że straciłem dwie godziny, do tego profesjonalnie się przygotowałem, przeczytałem wszystko o firmie, jakie narzędzia, jaka historia, etc..,do tego musiałem dojechać z drugiego końca miasta, czyli dodatkowe koszty i wszystko bez sensu, po co?.Ostatecznie miły pan Kierownik zaproponował mi 2500zł netto, ale to pod warunkiem, że w pierwszym miesiącu sprzedam narzędzia do chyba 40-klientów i to nie z bazy którą dostanę od nich, tylko do klientów których obsługiwałem w poprzedniej firmie(czyli jeszcze swoja baza klientów). No i opadły mi ręce, nogi i co tam jeszcze może opaść. w 2020r. w branży technicznej, z jednymi z najdroższych produktów Premium! 2500zł netto podstawy,człowiekowi 40+, z 20-letnim doświadczeniem, w tym 10-lat jako doradca techniczny-handlowiec 2500 no łoł!. Po prostu mnie zamurowało, czy wy nie macie wstydu? Wystarczyło napisać w ogłoszeniu płacimy 2000-2500 podstawy+ premia za marże, za obrót, za coś tam...i było by prościej, poważni ludzie widząc taką kpinę, nawet by nie spojrzeli na takie ogłoszenie, zaoszczędzili byśmy sobie wszyscy czasu i energii.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
kolega

Pracowałem w Rece 3 lata. Odszedłem kilka tygodni temu z powodów przejęcia rodzinnego biznesu. Czytam wpisy i aż mnie śmieszy, gdy wypowiadają się ludzie, którzy albo nie zostali zatrudnieni, albo byli poprostu słabi. Takich tez mieliśmy w naszej grupie, i mówiliśmy kierownikowi aby zwolnił jednego z drugim, bo tylko psuja robotę. Uważam, po tylu latach, ze praca jest dla wytrwałych, i firma dużo pomaga. Możesz dostać nowego Rapida i to nawet w miarę szybko. Jeden kolega dostał po pol roku w firmie, miał jednak wyniki i nie płakał, ze trzeba rano wstać do pracy. Jak zapieprzasz to i kasa jest fajna. Masz możliwość dobrze zarobić, tylko trzeba szukać klientów. Są rożne premie np. za klientów kupujących, albo od marzy i za zapłaconą kasę. Często tez były robione dodatkowe premie za szukanie nowych klientów itd. Co chwile jakieś promocje, czasem lepsze czasem gorsze, ale są. Możesz awansować gdy masz do tego smykałkę. Najważniejsze to mocna firma, należy do firmy w Austrii.

gość niedzielny

Dla mnie firma jest ok. Trzeba pracować ale gdzie w dzisiejszych czasach tego się nie robi. Niektórzy co tu piszą to tak jak by byli trochę oderwani od rzeczywistości. Kasa jest, auto i paliwo jest-policzcie sobie ile to kosztuje. Pozytyw.

Lila

Reca jest dla mnie jak drugi dom, tak jest tam fajnie.

Życzliwy

Nie masz racji. Każda firma ma swoje założenia i musi to trzymać, chyba że się wyłoży.Gdzie człowiek liczy na dobre zarobki musi mieć na uwadze, że będzie dużo pracy. Ja mydlę, że większa kasa daje większą satysfakcję i bezpieczeństwo, wolę więcej pracować!

Ludek

Czy Reca prowadzi jakieś rekrutacje? Nigdzie nie widziałem żadnej oferty a bardzo bym chciał się dostać do firmy? Jeśli ktoś wie to bardzo proszę o informacje. Chciałbym wiedzieć na jakie zarobki mogę liczyć jako sprzedawca internetowy?

Vespa
@Ludek

Ludek, może mają rekrutacje na portalu typu właśnie gowork, ukryte bez podania nazwy firmy, a na rozmowy zapraszają osoby po wstępnej analizie przesłanych dokumentów? Zajrzałem na stronę firmy i jest tam adres na który można przesłać dokumenty.

Ronaldo

Pracuję w firmie od kilku miesięcy. Rozmawiam z chłopakami co pracują dłużej. Widzę, ze za wyniki otrzymują lepsze samochody i są zadowoleni z kasy. Trzeba ostro zasuwać, żeby dobrze zarobić, nic za darmo poza szkoleniami i wsparciem nie dostaniesz. Kierownik jest wymagający, ale mówi z sensem jak należy wypracować rynek i gdzie można zarobić pieniądze. Widzę chłopaków, którzy pracują po kilka lat, jeżdżą nowymi octaviami albo rapidami. Wiec, jak czytam słowa nieudaczników, którym coś nie poszło, to pewnie nie pójdzie tez w innej robocie.

dobry

Głowa boli jakie pierdoły ludzie na portalach wypisujecie. Czasami wystarczy zapytać odpowiednich osób.

amator

Chyba brak profesjonalnych przedstawicieli bo po raz nie wiem który wyszło 12 ogłoszeń na kraj. Jako że moją pasją życiową nie są negocjacje z klientem nie będę mógł aplikować. Druga sprawa to z ogłoszenia nie dowiedziałem się czy firma handluje olejami, technika laserową czy może koparkami. A może jakieś narzędzia? Dobrze by było by wszyscy chętni profesjonaliści wiedzieli w czym mają być profesjonalni.

odpow

zysku czy obrotu? przyjacielu mylisz pojęcia pewnie...

moherowyninja

jak wygląda u nich dzień handlowca w terenie, wiemy juz że gps ale jakieś szczegóły? ile punktów do odwiedzenia dziennie, jakieś limity w tym zakresie? praca na ile godzin dziennie? jak z noclegami w terenie?

robot
@moherowyninja

Kolego , "moherowyninja" odpowiem Ci szczerze i pozostałym : praca na godzinę dziennie, do tego dostajesz sekretarkę, hotele w marriocie, auto to co najmniej Vw Passat-na początku! Kartę do Mcdonalda(rabatową). Po 3 miesiącach pracujesz tak jak w rodzinie "Flinstonów" godzinę tygodniowo. Średnia krajowa jest minimalną dzienną stawką. Tak, że wskakuj do tego rozpędzonego pociągu i przynoś zlecenia. Widać po Twoich wypowiedziach, że szukasz właśnie takiego miejsca pracy i jesteś dobrym specjalistą i nie boisz się wyzwań. Oraz oczywiście pracy dłuższej niż 1 godzinę tygodniowo.

emil

a czy pracuje jeszcze p.Szulc?

wiem co mówię

Pracuję w Reca i wiem co mówię. Plan jest ambitny - w rok/dwa podwoić dotychczasową liczbę handlowców. (obecnie jest około 50).

wiem co mówię

Reca szuka handlowców, bo się rozwija. Nikt się z Reca nie zwalnia, po prostu firma chce zwiększyć stan zatrudnienia. To nie są ogłoszenia na wakaty po pracownikach, którzy się zwolnili.

mirek

oferuja zatrudnienie w oparciu o umowe o pracę,nie widzialam takiej informacji ze na 3/4etatu a aplikowałem na Managera Sprzedaży-Handlowca,oferują długoterminowa współpracę,wiec chyba nie zwalniaja to zalezy od ciebie samemo czy zostaniesz.

adamek

Nie, po prostu działają, zatrudniają więcej ludzi i wymieniają tych co za dużo na portalach siedzą....

@fryzjer nie nie tych ogloszen juz nie ma..sam dzis patrzylem i widoczenie szykob juz kogos znalezli, trzeba bedzie poczeakc az znowu cos wstawia nowego

Zostaw merytoryczną opinię o Reca Polska sp. z o. o - Kraków

• Jak się pracuje w Reca Polska sp. z o. o?

Zobacz opinie na temat firmy Reca Polska sp. z o. o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Reca Polska sp. z o. o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 4 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Reca Polska sp. z o. o?

Kandydaci do pracy w Reca Polska sp. z o. o napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Reca Polska sp. z o. o
2.2/5 Na podstawie 93 ocen.

Reca Polska sp. z o. o