ANGA

Kozy

Opinie o ANGA

Olr

@Paulina. No właśnie, nic złego a sprawdza każdego: "czemu nie robisz?" Ciekawe jak zwykły pracownik na hali będzie chciał podwyżkę, to najpierw pewnie sprawdzą nagrania czy nic ściemniasz czasem w pracy i będą mieć wymówkę, że nie pracowałeś. Ci w biurach mają fajnie, bo tam kamer nie ma, jeśli zależało by szefowi na bezpieczeństwie, to by kamery założył w każdym pomieszczeniu, bo wszędzie może coś się stać. Prawda?

Paulina

@Olr zawsze też trzeba się postawić po tej drugiej stronie. Firma ANGA jest czyjąś własnością, więc też chce o nią dbać. Właściwie czemu wszystkim przeszkadzają kamery? Chyba jak ktoś nie robi nic złego nie powinien się obawiać.

Olr

Decyzję zarządu w sprawie kamer można pozostawić poprostu bez komentarza.

Paulina

@Gość nie jestem dziecinna tylko się pytam, żeby wyjaśnić tę sytuację, bo to istotne dla osób, które zaglądają tutaj, żeby znaleźć opinię o firmie ANGA.

Gość

Paulinko , a po co montuje się wewnętrzne kamery , jak nie po to , żeby obserwować pracowników , a przynajmniej po to , żeby myśleli , że są obserwowani. Nie bądż śmieszna i dziecinna. Jeśli jest inaczej , to po prostu robolom mówi się to wprost , że spoko , bo jest tak i tak. O ile znam się na tym , to kamery służą do zastraszania. Oby pracodawca nie żałował głupich posunięć . A co do potwierdzonych info , że chcą wam założyć je po to , żeby obserwować was , to chyba musieli byście mieć podsłuch myśli tego , co zlecił. I znów nie bądż dziecinna. Pozdrowionka dla wszystkich naiwniaków i besczelnych cyganów.

Anonim

Atmosfera trochę nerwowa ale do wytrzymania, warunki spoko, możliwość rozwoju jest ale na awans nie licz... Po 7 latach pracy 2500 na rękę to żart jeszcze obcinanie premii za coś na co nie masz wpływu, kończę studia i szukam czegoś innego

Paulina

Może kamery nie mają służyć obserwowaniu pracowników w ANGA, tylko ochronie i w razie jakiegoś wypadku, żeby mieć dowody, jak to bywa w innych firmach. Czy ktoś ma potwierdzone informacje, że kamery założone są by obserwować pracowników? Na forum mogą być tylko potwierdzone informacje.

Olr

Póki co, kamery są na zewnątrz, ale w ciągu dwóch tygodni kamery będą w środku na przejściach oraz na wszystkich hal obrotowa rejestrująca obraz FHD.

Gościnnie

Szpiegują czy są kamery ?

dobrze poinformowany
@Gościnnie 13.07.2017 19:31
Szpiegują czy są kamery ?

zwykle kamery jak wlaciwie wszedzie

Gościnnie
@dobrze poinformowany 17.07.2017 11:05
zwykle kamery jak wlaciwie wszedzie

No nie wiem czy są wszędzie , bo większość znajomych mówi , że u nich nie ma. No chyba , że kamerki na zewnątrz. To chyba nie przeszkadza nikomu. W środku to już chore i chyba nie całkiem zgodne z przepisami.

Ole

Lubisz być inwigilowany? Lubisz jak wielki brat na Ciebie patrzy (prezes), to praca w tej firmie jest dla Ciebie.

Tomcio

Witam, właśnie zastanawiam się zmienić prace i myślę o tej firmie anga nie wiem czy warto mógłby ktoś więcej napisać o tej pracy co wogóle się tam robi, jakie zarobki plus-minus

Clark
@Tomcio 27.05.2017 22:37

Omijać to coś z daleka,dobrze radze!Zarobki DRAMAT!!!

Paulina

A jak w tym roku przedstawia się ANGA? Co możecie napisać więcej na temat panujących warunków? Czy w firmie zaszły jakieś zmiany? O czym dobrze byłoby powiadomić przyszłych kandydatów? Każda merytoryczna, rzetelna opinia może być ważna dla osób zainteresowanych pracą.

Buka

A ja tam pracuję i średnio , ale chwalę. Orły niech lecą przodem. a w życiu , zależy , kto , czego szuka. Coś za coś , jak w całym życiu , bez szaleństw i już.

Nikuś
@Buka 28.10.2016 19:39

Coś szaro i smutno. Podcięło skrzydła czy nie było ich nigdy ?

Nikuś
@Buka 28.10.2016 19:39

Wymagania wielkie , podejście do pracownika bardzo wymagające i restrykcyjne a kasa taka , że wielu po cichu rozgląda się za czymś lepiej płatnym. Płacą tylko tyle , ile muszą, żeby przytrzymywać pracowników. Ale ponoć znów zaczyna się rynek pracownika , pracy wszędzie coraz więcej. Wiosna Ludów. Robota dobra na tyle , żeby czegoś nauczyć się i w świat. Za takie śmieszne pieniądze to nie robi nawet duża włoska Firma motoryzacyjna. Co do zmian , to postawiono następną , nową halę. Podwyżek dla pracowników znów nie będzie . A socjal jest obecnie w każdej, większej firmie.

Buka

eklerka

skoro firma się rozwija, to na pewno mają zapotrzebowanie. Może warto bezpośrednio się z nimi skontaktować @Fecoo i zapytać jak to z ofertami na ten moment jest :)

Ktoś

Technolodzy w tej firmie to jakaś kpina, niby po studiach, ale na robocie się nie znają, po za starszym panem, który idzie niedługo na emeryturę oraz nieco młodszym panem na którego można liczyć bo ma łeb na karku i wiesz o co mu chodzi, a reszta technologów to tylko siedzi na stołku i kasę bierze, pomóc nie umieją. Pracownicy muszą sobie radzić sami. Firma mimo, że kupiła nowe maszyny (z unii) to zatrudnia takich matołów i stara się wyszkolić, mimo nerwów pracowników, którzy szkolą tych matołów, bo jak braka zrobią to wina pracownika, a nie tego co się szkoli, bo nie dopilnowałeś. Pieniądze stoją w miejscu, widać rozrastającą się administrację, tam jest więcej ludzi niż na produkcji, ja planuję niedługo się zwolnić i wyjechać za granicę, paru dobrych ludzi, którzy tam pracowali, tak zrobiło. Pozdrawiam dobrych pracowników na hali.

hull

Wiodących?! Albo coś ci się pomyliło, albo nasza gospodarka jest w aż tak głębokim kryzysie. Firma jak firma, w promieniu 20km spokojnie można znaleźć lepiej płatne, bardziej rozwijające zajęcia. Te 2k pln dla inżyniera po studiach to chyba jakiś żart?! Szanujmy się to jest prawie Bielsko, 4% bezrobocia i nieźle rozwinięty przemysł, a nie lubelszczyzna gdzie tylko chmiel rośnie. Przez takie podejście firmy nie podnoszą wynagrodzeń kadrze technicznej, bo zawsze znajdą się jelenie po studiach do pracy za 400 euro. Najlepsi inżynierowie wyjeżdżają za granicę, zostają same miernoty czekające po 10lat na podwyżkę.

karas

Sorry, ale dwa koła na rękę dla inż. technologa w rejonie Bielska to jest kpina, nawet na starcie. Za praktykę w innej firmie miałem niewiele mniej. Podziękowałem.

freja

Jest stabilność zatrudnienia i stagnacja finansowa.

zdziwiony

Tak teraz jestem już pewien, że to nie portal z opiniami ale raczej kuracja psychologiczna gdzie byli pracownicy którzy nie dali sobie rady mogą się wyżalać :)

łopata
@zdziwiony 25.05.2014 12:00

Był ktoś kto sobie nie dał rady? Jak mnie pamięć nie myli to ludzie zwalniali się ponieważ pracodawca nie dawał rady i płacił jak za kopanie rowów.

pancake

Awans w Andze - dobre żarty. Dadzą ci parę stówek premii, poklepią po plecach i siedź pan cicho. Rodzinna firma, wszystkie lepsze stanowiska ustawione na dwa pokolenia na przód. Rządzą znajomości i układy. Jeden kierownik to znajomy drugiego, a syn już kończy studia i trzeba stanowisko szykować, a może synowa do handlowego pójdzie... Firma owszem się rozwija, ale nie w tempie, który by odpowiadał średnio ambitnemu pracownikowi. A gadanina, że od czegoś trzeba zacząć, pasuje do ludzi bez ambicji. Ani się obejrzysz a tylko garba się dorobisz.

chwastek

Porządna owszem, ale są lepsze. Ja byłem raczej młodym gniewnych chcącym zdecydowanego rozwoju, a nie przerysowywania dokumentacji 2D do programów 3D czy klepaniem tych samych rozwiązań. Jak będę przed emeryturą to wrócę, teraz czas zarobić normalne pieniądze.

zdziwiony

dziwia mnie wasze opinie, czyzby byl to upust sfrustracji bylych pracownikow? nie wszystko jest idealne ale to jest porzadna firma. pozdrowienia z angi

fazi

Pracowałem w tej firmie gdy uruchamiali swoją nowoczesną halę w latach 1998-2001. (ostatniego budynku jeszcze nie było w ogóle w planach). Nie wiem dlaczego jest tutaj tak wiele negatywnych opinii na temat firmy? Za moich czasów firma przeobrażała się z małej firmy garażowej w średniej wielkości przedsiebiorstwo, jednak chyba byłem zbyt mało doświadczony tzn. pracowałem tam zaraz po szkole więc nie miałem żadnego doświadczenia. Jedyne co pamietam bardzo dobrze z tamtego okresu to niepozorny kurs chyba 3 miesieczny który zaproponował nam óuwczesny Majster i który w moim przypadku otworzył drzwi do wyjazdu za granicę do Irlandii w której obecnie pracuję jako samodzielny operator programista CNC Lathe w niewielkiej rodzinnej firmie, a oferty pracy z konkretnymi propozycjami miałem już chyba z całego świata. Zawsze na interview pada pytanie o angę i dzięki bogu, że mają angielską wersję strony www :) btw: patrzac na ich osiagniecia to nie wiele tego po moim zwolnieniu:)

kamerdyner

Dokladnie, robota łatwa i przyjemna. Niestety nie da sie rozwijac i czegos dorobic

napalm

Nie ma tam czego szukać, za niskie płace nawet jak na inżyniera świeżo po studiach. Spokojnie można liczyć w okolicy na trochę więcej. A z dobrze poinformowanych źródeł, wiem że to co dostaniesz na starcie długo się nie zmieni.

dss

Nie, Anga jest kilkanaście lat do tyłu jeżeli chodzi o nowoczesne narzędzia projektowania. Nie ma kasy, nie ma ludzi i pomysłu na jego wykorzystanie.

dss

W naszej branży panuje powszechnie znana opinia, że produkty Autodesku są dobre dla studentów, a dla zawodowców tylko Siemens, Dassault, Altair, PTC i MSC. Popracuj trochę z zaawansowanym narzędziami CAD to zrozumiesz:)

dss

Serio używają jeszcze AutoCada czy Inventora? Przecież to programy dla studentów budowy maszyn...

kpmg

Jak pisali przedmówcy, tylko po znajomościach. Reszta pracuje kilka lat i szuka lepszej roboty.

nut

Jak praca w zawodzie to wszystko warto wpisać do CV i będzie miało swoją wartość. Są po prostu firmy z większą i mniejszą renomą. Po Andze to raczej jakiejś oszałamiającej kariery z wielkimi markami na zrobisz. Ot taka nieduża całkiem przyzwoita firma.

driven

To jest ogólnie firma kategorii B. Jak się nie dostaniesz do lepszych to tam składaj, moim zdaniem na technologię najlepiej.

dalemid

Misją tej firmy wpisaną w jej politykę od czasów założenia jest pozostanie w posiadaniu i władaniu w rękach rodzinki, więc o jakimś uczciwym traktowaniu zapomnijcie. Nawet nie żartujcie z wiązaniem się z tą firmą na stałe. Zdobyć trochę doświadczenia i idziemy dalej

glonasz

[usunięte przez administratora] jak ktoś chce być kreślarzem w Inventorze, to spoko praca. Kiedyś wystarczyło skończyć technikum kreślarskie i robiło się to samo tylko na desce. Sorry, ale polecenie narysuj to samo tylko zmień ze dwie średnice nie jest szczytem moich marzeń zawodowych. Zwłaszcza, że 2/3 detali wykonuje się przez obrót prostego szkicu. Są w okolicy firmy płacące lepiej z bardziej rozwojową pracą, ale też wymagają o wiele wiele więcej.

glonaszj3q

Mało rozwojowa branża. Ale jak komuś się podobają uszczelnienia to OK, ja podziękowałem :) Jeżeli chodzi o kadrę inżynierską perspektyw awansu zero, tam już jest ustalone kto za jakiś czas kogo zastąpi i dziwnym trafem zawsze to jakiś chrześniak, kuzyn, pociotek. Spróbuj się postawiać w sprawach choćby czysto zawodowy, coś zaproponować, od razu jesteś pałowany i każą ci wracać na studia. Nie Panowie, tak to jak na pewno nie będę pracował. Powodzenia firmie, z waszymi 3000 brutto dla inż. wcale się nie dziwie, że kadra taka marna. Ciekawe jak daleko pan tak zajedzie, Panie [usunięte przez administratora]

obcy

W tej firmie na lepsze stanowiska to tylko po znajomościach do Pana Prezesa szanownego. Trzeba być pociotką, niekoniecznie fachowcem.

Prezes - najsłabsze ogniwo, żenada...

Zostaw opinię o ANGA - Kozy

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ANGA